Garaazi kütmine ja soojustamine

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Lembit kirjutas: 15 Dets 2020, 20:43

Minu näites toodud nõukaaegne elektriradiaator on ribiline tõenäoliselt rohkem tehnoloogilistel põhjustel. Seega võimsuse võtmes on see jah "ilu pärast"

Kas ma rääkisin siin kusagil mingist konkreetsest nõukaaegsest elektriradiaatorist? Kui teemat ei jaga, siis üritad asja ikka oma kitsast vaatenurgast vaadata? Minu arust mingi teema kohta postituse kirjutamine ei ole kohustus. :roll: Kui arvad, et mul on siin mingid valed väited, siis too need kenasti välja ja räägime asjast.

mx77 kirjutas: 15 Dets 2020, 21:20

Sa oled ikka täisloll.

Mis loom see täisloll veel on? Mingi sinu poolt välja mõeldud või on sind ennast koolis narritud selle nimega? Teema kohta ei oska enam midagi öelda, aga ikka on vaja lasteaialapse tasemel laliseda? (togi)




Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Turist kirjutas: 15 Dets 2020, 22:03
Lembit kirjutas: 15 Dets 2020, 20:43

Minu näites toodud nõukaaegne elektriradiaator on ribiline tõenäoliselt rohkem tehnoloogilistel põhjustel. Seega võimsuse võtmes on see jah "ilu pärast"

Kas ma rääkisin siin kusagil mingist konkreetsest nõukaaegsest elektriradiaatorist? Kui teemat ei jaga, siis üritad asja ikka oma kitsast vaatenurgast vaadata? Minu arust mingi teema kohta postituse kirjutamine ei ole kohustus. :roll: Kui arvad, et mul on siin mingid valed väited, siis too need kenasti välja ja räägime asjast.

Hmm... Samas lõimes oled varem muretsenud oma sõnade kontekstist väljarebimise kohta... Jumalad ja härjad, et tervet postitust ei saanud tsiteerida ja kõiki lõike kommenteerida?

Võtan siit ühest sinu varasemast postitusest:

Turist kirjutas: 12 Dets 2020, 23:32

E: ja kuidas sellega jääb?
Ja kas ka "mitteribi"füüsikaga saab selgitada kas/kuidas elektriradiaatori võimsus siiski veidike võib suureneda kui sinna lisaribisid paigaldada (midagi muud radiaatori juures ei muuda)?

Selgitasin. Suureneb tarbitav (ja sellega seoses ka eraldatav) võimsus umbes kuni 0,03% Aga seda ainult erijuhul, kus takistuse vähenedes sisendpinge ei lange. Kas arvutatud tulemuse kohta on pretensioone?
Mul on selline hiiliv tunne, et jagan seda teemat tegelikult päris hästi. Nagu näed, isegi arvutada oskasin. ;) See on umbes nagu kooliajal kontrolltöö. on teooria vaja kirjutada ja siis on ülesanne ka :)

Sul on teooriapunktis viga! Radiaatoril, nagu ka kirvel, ei ole sellel kujul eraldivõttes võimsust. See on süsteemi osa. Kui midagi ei ole, siis ei saa see ka suureneda. Vähemalt siin tsiteeritud lõigus tõmbasid targutamisega rukkisse. Ilmselt leiaks veel lõike, kus viljapead sahisesid. :)

highlander216 kirjutas: 15 Dets 2020, 21:11

Radikale "ribide lisamise" all peetakse siin teemas tõenäoliselt silmas vanale malmradikale lisaribide paigaldamist, mis tõstab tervikradika võimsust,

Ma saan väga hästi aru,mida silmas peetakse ja kuskohast sellised pooltõed tulevad, aga see ei muuda seda, et nad on justnimelt pooltõed ning radikal eraldivõetuna (ja eriti veel sinu näites toodud veneaegsel malmradikal) ei ole võimsust. See on sama absurdne väide, nagu kirve võimsus.

Elektriradikal natuke nagu oleks, aga see on ka tegelikult pigem "nimipingel tarbitav nominaalvõimsus" või midagi sarnast, ning see, et kõnekeeles on see lihtsalt "võimsuseks" mugandunud ei muuda asja olemust.

Põhimõtteliselt on nii puhur, elektriline õliradiaator, ahi, keskküttesüsteem jne. kõik erineva keerukusega küttesüsteemid, kus selleks, et süsteemi muuta, on kõigepealt vaja süsteemist aru saada ja selle juures ei ole abiks, kui kusagil sügaval ajutüves istub mingi põnev pooltõde "kirve võimsuse" kohta.
Omal ajal on küllalt nähtud neid pekkikeeratud kortermajade küttesüsteeme, mida erinevad külasepad oma rusikareeglite järgi tuuninud on. Pole elu päris nii lihtne, et paned aga ribisid juurde ja võimsus kasvab. Tervest süsteemist on vaja aru saada. ;)

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Selgitasin. Suureneb tarbitav (ja sellega seoses ka eraldatav) võimsus umbes kuni 0,03% Aga seda ainult erijuhul, kus takistuse vähenedes sisendpinge ei lange. Kas arvutatud tulemuse kohta on pretensioone?
Mul on selline hiiliv tunne, et jagan seda teemat tegelikult päris hästi. Nagu näed, isegi arvutada oskasin. ;) See on umbes nagu kooliajal kontrolltöö. on teooria vaja kirjutada ja siis on ülesanne ka

Täpne arvutamine mind antud juhul ei huvitanudki kuna tean, et see muutus ei ole märkimisväärne, olgu see suurenemine takistuse vähenemise arvelt 0,3% või 0,000003%. Tähtis oli põhimõtteline teoreetiline vastus, et elektriradiaatori võimsus võib suureneda kui sinna lisaribisid paigaldada ja see vastus oli ka õige ja seda keegi varem ei pakkunud ning ilmselt sellest "trall" pihta hakkaski. :lol:

Sul on teooriapunktis viga! Radiaatoril, nagu ka kirvel, ei ole sellel kujul eraldivõttes võimsust. See on süsteemi osa. Kui midagi ei ole, siis ei saa see ka suureneda.

Ma arvan, et ma polegi rääkinud veest tühjana maas (keskkütteradiaator) või juhe pistikust väljas (elektriradiaator) vedelevast radiaatorist, mis mitte mingit võimsust ei arenda, või mida selle sõnastusega mõtled?


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Lembit...ole meheks pane palun valem kirja, ja no kuna sa juba nagunii välja arvutasid siis pane arvud ka sisse ja näita kuidas täpselt tulemuse said. vastasel juhul oled ju ise täpselt sama "pooltõde" mees kui kõik ülejäänud siin :)

Ja kui sa juba selles teemas nii kõva käpp oled nagu siin väidad siis äkki teeksid väikse arvutuse veel. Siin praegu käis selline suvalise vähemate ribidega ja siis suvalise rohkemate ribidega radika võrdlemine ja noh vastavalt siis need mingisugused "Mõttetud 0.03%" või mis iganes see sealt väidetavalt tuli.
Aga ehk võtad ja arvutad sama väärtuse välja siis ka sellise vähe ekstreemsema näite puhul. No näiteks nii, et 3kw elektriradikas sooja eraldava pinnaga 0.01 ruutmeetrit vs. sama võimsusega elektriradikas sooja eraldava pinnaga 2 ruutmeetrit. Mind huvitaks, et mitu protsenti või null koma protsenti siis on.

Ühtlasi võiksid ka mulle selgitada, mismoodi saab võimsust tarbida? Loogiiselt ja selgelt palun. Minul nagu on meeles, et võimsust saab arendada. No et näiteks sisepõlemismootor on võimeline arendama mingit x võimsust või et on olemas millegi (väljund)võimsus. Tarbitakse selleks näiteks siis voolu ja tarbitakse seda voolu mingi pinge juures. Ma võin muidugi eksida...seepärast ehk saadki selgitada mismoodi see võimsuse tarbimine täpsemalt käib?
Veel võiksid selgitada selle erijuhu iseloomu. Kas elekriradikaga seinast voolu võttes (või no ma ei tea, äkki ma nimetan valesti ja tegelikult toimub seal hoopis võimsuse tarbimine) siis sisendpinge langeb? Kui langeb siis kuhumaani ta langeb ja millises vahemikus?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

will, ära unusta "jõud ja vastujõud"! Ehk siis ei saa ära anda mida vastu ei võeta ja vastupidi :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

Eiei, las ikka laseb veel nats. Mul täitsa praktiline küsimus.
Mul on ca 20 m2 garaazis veneeaegne 750W õliradiaator. Garaaz on ka veneaegne ja seega sitasti soojustatud, ning põhja keeratud radikas jaksab seal hoida umbes 5 kraadi temperatuuri. Vesi ei jäätu, aga soe kah just ei ole.
Kui palju peaksin oma radikale ribisid lisama, et saaks garaazi 20 kraadi sisse?

-väga kirvega lüies kui paned ca 4t lisaks saad ehk 15kraadi (elektrimäõõtja võtab ka hoo üles). Kihutad seinad seest penoga üle saad ca 8-9 kraadi olemasoleva radikaga või muu küttelahendusega. seinad töötavad külmikuna sellepärast peaks millegiga katma .mõistlikum kui ruumitemp on +3 vms kui ise kohal ei ole säästad voolu. arvestades ruumi omadusi paned lisaks töötegemiseajaks ca 3kw puhuri, töö tehtud puhur välja. paljaste kätega töötegemiseks vajalik mugav temp alates 10 kraadist
variant ka kasutatud õhk-õhk soojuspump, talvel võitu ei ole kui paneksid sirgelt elektriga aga sügisel-kevadel igati ok

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas: 16 Dets 2020, 04:02

Lembit...ole meheks pane palun valem kirja, ja no kuna sa juba nagunii välja arvutasid siis pane arvud ka sisse ja näita kuidas täpselt tulemuse said. vastasel juhul oled ju ise täpselt sama "pooltõde" mees kui kõik ülejäänud siin :)

Ja kui sa juba selles teemas nii kõva käpp oled nagu siin väidad siis äkki teeksid väikse arvutuse veel. Siin praegu käis selline suvalise vähemate ribidega ja siis suvalise rohkemate ribidega radika võrdlemine ja noh vastavalt siis need mingisugused "Mõttetud 0.03%" või mis iganes see sealt väidetavalt tuli.
Aga ehk võtad ja arvutad sama väärtuse välja siis ka sellise vähe ekstreemsema näite puhul. No näiteks nii, et 3kw elektriradikas sooja eraldava pinnaga 0.01 ruutmeetrit vs. sama võimsusega elektriradikas sooja eraldava pinnaga 2 ruutmeetrit. Mind huvitaks, et mitu protsenti või null koma protsenti siis on.

Lapsed palun vaikust
Õpetaja Will astus tuppa ja jagas kontrolltöö ülesanded. Nüüd kõik oma "hindeid" välja teenima. will pärast annab teada, kes võib sõna võtta, kes mitte

will111 kirjutas: 16 Dets 2020, 04:02

Ühtlasi võiksid ka mulle selgitada, mismoodi saab võimsust tarbida?

Jah väikene sõnaapsakas ja millele demagoog will sai kohe küüne taha. Tõepoolest tarbida/toota saab energiat. Ja võimsus oleneb sellest kui palju energiat tarbiti/toodeti ajaühikus. Siin juures pole vahet, kas hobune sõi kaera, will küttis ahju või generaator tootis elektrit.

"will küttis ahjust" saab muideks uue lõime tekitada, sest lollkrabi pole täpsustanud, kas on mõeldud willi võimsust või ahju võimsust, samuti pole teada, kas tegelased (ahi ja will) on ribidega või ilma

Viimati muutis Madlobster, 16 Dets 2020, 10:11, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 00:16

Tähtis oli põhimõtteline teoreetiline vastus, et elektriradiaatori võimsus võib suureneda kui sinna lisaribisid paigaldada

Nüüd on sinul lugemise hoolikust vaja tõsta! :)
Radiaatoril ei ole võimsust. Ka elektriradiaatoril mitte. Sellega seoses ei saa ka tema võimsus suureneda.

Sul on teooriapunktis viga! Radiaatoril, nagu ka kirvel, ei ole sellel kujul eraldivõttes võimsust. See on süsteemi osa. Kui midagi ei ole, siis ei saa see ka suureneda.

Ma arvan, et ma polegi rääkinud veest tühjana maas (keskkütteradiaator) või juhe pistikust väljas (elektriradiaator) vedelevast radiaatorist, mis mitte mingit võimsust ei arenda, või mida selle sõnastusega mõtled?

Siin sõbralik soovitus - ära kaeva sügavamale. Radiaatoril ei ole võimsust.
Pole vahet, kas keskkütteradiaatoril on vesi sees, või elektriradiaator otsapidi seinas. Lihtsam on aru saada, kui mõelda keskkütteradiaatorile, kus ei ole vett sees, aga ka vee lisamine, sooja vee lisamine ja isegi selle liikumapanemine ei tekita keskkütteradiaatorile võimsust.
Enne, kui hakkad lisama mingeid näiteid, kus sinuarust nagu oleks radiaatoril võimsus, mõtle hoolikalt, miks ma selle kirvenäite tõin ja miks ma väidan, et radiaatoril ei ole võimsust.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 10:10

miks ma selle kirvenäite tõin ja miks ma väidan, et radiaatoril ei ole võimsust.

Ma kirvest saan väga hästi aru, aga selle radikaga võrdlusest mitte nii hästi? Võimsus on ühe energia liigi teiseks energia liigiks muundamise ajaline võimekus. Ja pole nagu vahet, kas energia aur muundatakse energia elektriks või energia elekter muundatakse energia soosjuseks, mõlemal juhul on vahel võimsusega agregaat (generaator, radikas, millele on omistatud vastavalt tema suutlikusele võimsuse väärtus vattides).

Täitsa huvitav, kus need viljapead mul siin sahisevad (ei ole iroonia)

Viimati muutis Madlobster, 16 Dets 2020, 10:40, muudetud 2 korda kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Madlobster kirjutas: 16 Dets 2020, 10:08
will111 kirjutas: 16 Dets 2020, 04:02

Lembit...ole meheks pane palun valem kirja...

Sorry, aga Will'i postitused on mul juba pikka aega blokeeritud, kuna minu hinnangul ei ole nad lugemist väärt.
Seega näen ma neid ainult siis, kui keegi on võtnud vaevaks teda tsiteerida. Kuna nendele vastamine ilmselt genereeriks rohkem Will'i tehtavaid postitusi, siis ma pigem säästan teisi foorumilugejaid sellest, mida ise pean ajaraiskamiseks :)

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 10:10

Nüüd on sinul lugemise hoolikust vaja tõsta! :)
Radiaatoril ei ole võimsust. Ka elektriradiaatoril mitte. Sellega seoses ei saa ka tema võimsus suureneda.

Ahjul, kaminal, katlal ka ei ole võimsust? :ner:

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kuulge garaazitajad!

Kumb uks on soojem:
a)vanakooli omad?
b)uued voldikud?

Eeldusel, et ribide arv jääb samaks ja uksele ise soojust juurde ei anna...

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 10:48
Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 10:10

Nüüd on sinul lugemise hoolikust vaja tõsta! :)
Radiaatoril ei ole võimsust. Ka elektriradiaatoril mitte. Sellega seoses ei saa ka tema võimsus suureneda.

Ahjul, kaminal, katlal ka ei ole võimsust? :ner:

IRW. Kuidas see küsimus asjasse puutub?
Kui tuua näiteks asi A, millel on võimsus, siis see tähendab, et asjal B on ka võimsus?
Äkki on siis ikka kirvel ka võimsus, sest mootorsael ju on? Või? :ner:


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas joel »

Keda see võimsus üldse huvitab? Pöördemoment on ju oluline! (lol) (lol)

Joel
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 11:07

IRW. Kuidas see küsimus asjasse puutub?
Kui tuua näiteks asi A, millel on võimsus, siis see tähendab, et asjal B on ka võimsus?
Äkki on siis ikka kirvel ka võimsus, sest mootorsael ju on? Või? :ner:

Miks peaks A ja B võimsuse olemasolu seotud olema, ega ma seda ei väitnud, esitasin küsimuse. :roll:
Kas sa ostad poest elektriradiaatori värvi järgi või valid (muuhulgas ka) võimsuse järgi? Mootorratastel (nende mootoritel) ikka on võimsus olemas? (togi)

Viimati muutis Turist, 16 Dets 2020, 11:28, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

yeekim kirjutas: 16 Dets 2020, 10:50

Kuulge garaazitajad!

Kumb uks on soojem:
a)vanakooli omad?
b)uued voldikud?

Eeldusel, et ribide arv jääb samaks ja uksele ise soojust juurde ei anna...

Milline see vanakooli oma on?

Kasutaja avatar

Irual
Postitusi: 249
Liitunud: 11 Okt 2010, 19:37
Tsikkel: vändast käima
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Irual »

Kas kellelgi on hea kogemus, kuidas kuiva saepuruga kütta?

Edu, L

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

mx77 kirjutas: 16 Dets 2020, 11:28
yeekim kirjutas: 16 Dets 2020, 10:50

Kuulge garaazitajad!

Kumb uks on soojem:
a)vanakooli omad?
b)uued voldikud?

Eeldusel, et ribide arv jääb samaks ja uksele ise soojust juurde ei anna...

Milline see vanakooli oma on?

Tavaline, kaks lehte keskele kokku..

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Eks voldikusel on iga liigendikoht külmasild.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Irual kirjutas: 16 Dets 2020, 11:29

Kas kellelgi on hea kogemus, kuidas kuiva saepuruga kütta?

Edu, L

https://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.php?t=36776

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 11:27

, ega ma seda ei väitnud, esitasin küsimuse. :roll:

Ja mina küsisin vastu küsimuse, kuidas sinu küsimus radika võimsuse teemaga seotud on. :roll:

Kuna sa nagu sisulise aruteluga tegeleda ei viitsi ja väga hoolikalt valid, mida minu postitustest tsiteerida ja mida mitte, siis järeldan, et sa tegelikult said juba aru, kus rukkisse kihutasid, aga selle avalik tunnistamine on midagi sellist, millest üritad hoiduda. Fair enough :D Ega ma peale ei käi :D

Samas mingit suvalist demagoogiat ajada, kus üksteise võidu teineteise postitustest mingeid lõike välja kopeerime ja "kavalaid" küsimusi küsime, jälle ei viitsi mina.
Edu ja ilusat jõuluaega sulle! :bsmile:

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 12:01

Kuna sa nagu sisulise aruteluga tegeleda ei viitsi ja väga hoolikalt valid, mida minu postitustest tsiteerida ja mida mitte, siis järeldan, et sa tegelikult said juba aru, kus rukkisse kihutasid

Tervetest postitustest pole midagi tsiteerida, sest ainult sa ise saad aru mida seal öelda tahad.

Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 10:10

Lihtsam on aru saada, kui mõelda keskkütteradiaatorile, kus ei ole vett sees, aga ka vee lisamine, sooja vee lisamine ja isegi selle liikumapanemine ei tekita keskkütteradiaatorile võimsust.

Kui mul on seina peal keskkütte radiaator, millest voolab läbi 43 l/h vett, vesi sisse tuleb 55 C ja tagasi läheb 45 C, kas selle radiaatori võimsus ei ole ~ 500 W? Võimsus puudub, see radiaator ei küta? Võimsus on sama nagu paku sisse löödud kirvel (ehk 0 W)? (togi)

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas romulus »

Subjektiivne tunne ütleb, et need uued on soojemad, aga seal võib asi selles olla, et selliste uute uste puhul tavaliselt hoone ümber uste on ka uuem
ja soojustatud :)

Kui tõstetav on ilma jalakäigu ukseta, siis läheb paras pahmakas sooja õue, kui terve ukse üles lased. Vanakooli ust ei pea jala liiklemiseks ristseliti lahti lööma.

yeekim kirjutas: 16 Dets 2020, 10:50

Kuulge garaazitajad!

Kumb uks on soojem:
a)vanakooli omad?
b)uued voldikud?

Eeldusel, et ribide arv jääb samaks ja uksele ise soojust juurde ei anna...

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Veeradika analoogia elektriradika ja selle ribide arvuga seotud teemas on täiesti ebaadekvaatne. Veeradikal ribide lisamine on sama, mis elektriradikal takistuse lisamine.
Teema algas (vist) sellest, et kas ribiline elektriradikas annab sama plaju soojust, kui sama võimsusega ribideta radikas.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

romulus kirjutas: 16 Dets 2020, 12:33

Subjektiivne tunne ütleb, et need uued on soojemad, aga seal võib asi selles olla, et selliste uute uste puhul tavaliselt hoone ümber uste on ka uuem
ja soojustatud :)

Kui tõstetav on ilma jalakäigu ukseta, siis läheb paras pahmakas sooja õue, kui terve ukse üles lased. Vanakooli ust ei pea jala liiklemiseks ristseliti lahti lööma.

Teine asi on see, et need vanakooli uksed, kui nad on ka reaalselt vanad ei oma üldse soojustust või kehva soojustust ja nende tihenduskohad ei ole ka tihedad seega tuul puhub piludest läbi. Eks sellise vanakooli ukse tihedaks saamine ongi paras peavalu, sest oma mõõtmete tõttu on üks ukseleht päris raske ja kipub ära vajuma.

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Loff »

mx77 kirjutas: 16 Dets 2020, 12:38

Veeradika analoogia elektriradika ja selle ribide arvuga seotud teemas on täiesti ebaadekvaatne. Veeradikal ribide lisamine on sama, mis elektriradikal takistuse lisamine.
Teema algas (vist) sellest, et kas ribiline elektriradikas annab sama plaju soojust, kui sama võimsusega ribideta radikas.

Võrreldi radikat ja puhurit.

Küttemeetodite jätkuks...

Tegelase kanalit vaadates, siis on ka mingi küttefänn :mrgreen:

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

mx77 kirjutas: 16 Dets 2020, 12:38

Veeradika analoogia elektriradika ja selle ribide arvuga seotud teemas on täiesti ebaadekvaatne. Veeradikal ribide lisamine on sama, mis elektriradikal takistuse lisamine.
Teema algas (vist) sellest, et kas ribiline elektriradikas annab sama plaju soojust, kui sama võimsusega ribideta radikas.

Sina oled siin teemas ebaadekvaatne. Kui elektriradiaatori küttekehale takistust lisada (takistust suurendada või mida selle takistuse lisamise alla mõtlema peaks?), siis küll võimsust juurde ei saa. (togi)


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 12:27
Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 12:01

Kuna sa nagu sisulise aruteluga tegeleda ei viitsi ja väga hoolikalt valid, mida minu postitustest tsiteerida ja mida mitte, siis järeldan, et sa tegelikult said juba aru, kus rukkisse kihutasid

Tervetest postitustest pole midagi tsiteerida, sest ainult sa ise saad aru mida seal öelda tahad.

Selle tunnistamine, et sa aru ei saa, on väga hea. See on esimene samm arusaamise suunas. :)

Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 10:10

Lihtsam on aru saada, kui mõelda keskkütteradiaatorile, kus ei ole vett sees, aga ka vee lisamine, sooja vee lisamine ja isegi selle liikumapanemine ei tekita keskkütteradiaatorile võimsust.

Kui mul on seina peal keskkütte radiaator, millest voolab läbi 43 l/h vett, vesi sisse tuleb 55 C ja tagasi läheb 45 C, kas selle radiaatori võimsus ei ole ~ 500 W? Võimsus puudub, see radiaator ei küta? Võimsus on sama nagu paku sisse löödud kirvel (ehk 0 W)? (togi)

Väga hea näide. Seda ma ootasingi :)
Just. Radiaatoril võimsus puudub ja radiaator ei küta! Kütab sellest läbivoolav vesi, mis annab ära soojust. Ja radiaatorile ribisid lisades või äravõttes, kui läbi voolab seesama 43 l/h sisendtemperatuuriga 55c ja väljundtemperatuuriga 45 C, ei muutu tuppa lisanduv soojushulk.
Nüüd hakkad juba natuke aru saama? (togi) :wack:

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 14:31
Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 12:27
Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 12:01

Kuna sa nagu sisulise aruteluga tegeleda ei viitsi ja väga hoolikalt valid, mida minu postitustest tsiteerida ja mida mitte, siis järeldan, et sa tegelikult said juba aru, kus rukkisse kihutasid

Tervetest postitustest pole midagi tsiteerida, sest ainult sa ise saad aru mida seal öelda tahad.

Selle tunnistamine, et sa aru ei saa, on väga hea. See on esimene samm arusaamise suunas. :)

Lembit kirjutas: 16 Dets 2020, 10:10

Lihtsam on aru saada, kui mõelda keskkütteradiaatorile, kus ei ole vett sees, aga ka vee lisamine, sooja vee lisamine ja isegi selle liikumapanemine ei tekita keskkütteradiaatorile võimsust.

Kui mul on seina peal keskkütte radiaator, millest voolab läbi 43 l/h vett, vesi sisse tuleb 55 C ja tagasi läheb 45 C, kas selle radiaatori võimsus ei ole ~ 500 W? Võimsus puudub, see radiaator ei küta? Võimsus on sama nagu paku sisse löödud kirvel (ehk 0 W)? (togi)

Väga hea näide. Seda ma ootasingi :)
Just. Radiaatoril võimsus puudub ja radiaator ei küta! Kütab sellest läbivoolav vesi, mis annab ära soojust. Ja radiaatorile ribisid lisades või äravõttes, kui läbi voolab seesama 43 l/h sisendtemperatuuriga 55c ja väljundtemperatuuriga 45 C, ei muutu tuppa lisanduv soojushulk.
Nüüd hakkad juba natuke aru saama? (togi) :wack:

Kas katel ka ei küta ja katlal puudub võimsus, sest katel ise ei küta midagi, kütavad kütuse põlemisgaasid?
Koguaeg aru saanud. Kui vesiküttega radiaator on suurema küttepinnaga (näiteks rohkem ribisid), läbi voolav vee hulk on sama ja sisendtemperatuur ka sama, siis väljuva vee temperatuur ei ole enam sama ja radiaator ei küta tuba enam sama võimsusega.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Lembit kirjutas: 15 Dets 2020, 20:43

Jah, suureneb. JÕHKRALT :wack: :wack: :wack:
kasvab radiaatori väljastatav võimsus kosmilised 0,032%.

:bsmile:

Turist kirjutas: 16 Dets 2020, 00:16

Täpne arvutamine mind antud juhul ei huvitanudki kuna tean, et see muutus ei ole märkimisväärne, olgu see suurenemine takistuse vähenemise arvelt 0,3% või 0,000003%. Tähtis oli põhimõtteline teoreetiline vastus, et elektriradiaatori võimsus võib suureneda kui sinna lisaribisid paigaldada ja see vastus oli ka õige ja seda keegi varem ei pakkunud ning ilmselt sellest "trall" pihta hakkaski. :lol:

Siit saame teada, et see nullkomanull...% ei ole see, miks sinu radika küljes on mingisugused müstilised ribid. Ning selle orgasmi lained, et keegi seda temp takistuse püanti pikka aega läbi ei närinud peaks nüüdseks vaibunud olema?

Turist kirjutas: 15 Dets 2020, 14:01

Kas keegi ütles, et ribid on radiaatoritel kütteelemendi takistuse vähendamise eesmärgil pandud? Või on ikkagi seetõttu, et enam-vähem samade gabariitide ja temperatuuri juures suuremat võimsust saada?

Hoopis see on see, mille ümber see "trall" käib.

Aga Lp. [mention]Turist[/mention] tõmbaks õige lõime kokku ja sa avaldad oma ribidest tekkiva võimsusanomaalia, siis saame kõik rõõmsate nägudega sülti sööma minna. Mudu vastu jõulu oleme kõik tülis (seda sa ju ometi ei soovi?)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”