Garaazi kütmine ja soojustamine

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

romulus kirjutas: 14 Dets 2020, 11:59

Aga kirjutasin siin Systemairi ühe nende pakutava nn tööstuslikuma radika kohta, vaatab mis vastavad. Atexi asju vaatasin ka huvi pärast aga jah, need on ikka väikelinna korteri hinnaga :D

Siin lõimes pakututest on ilmselt see Ballu IR soojendi kõige parem variant. Hind ei ole üle võlli, IP54 peaks olema täiesti piisav ja peaks olema ka hästi integreeritav targa koduga.
Odaval elektriradikal, nagu Urmase pandud pildil, käib päris korralik tuli sees sellel hetkel, kui ta ennast välja lülitab. Mul üks selline kodus ja pimedas toas on ikka näha, kui ennast välja lülitab, seda ma tolmusesse keskkonda ei julgeks küll soovitada.
Kui oleks soovi isetegevusega möllata, siis ilmselt saaks ka paar veneaegset elektriradikat targa koduga koostööd tegema panna, aga ma ei ole kindel, et see tuleks palju odavam, kui 206.- IR paneelidele.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

nu tõ will tajošš (w)

maximaalselt tajošš
pilpast tuleb 3kw, kus sina ta põletad ämbris, sahtlis või vanvanaisa laotud ahjus ei oma tähtsust. Ei omanud siin teemas ka tähtsust kas sinu soe tuleb sulle tuppa, õue, põue või keldrisse. Teemaks oli "energiaribid", mis tõstavad võimsust. Minigitest oma eri teadmistest korstna kadudest ja kivisoojusmahtuvusest võid kirjutada googli täie, sest kütmiseteooriaid somodelkin willist kuni piisavalt ribitatud radika müüjani on terve maailm täis. Ja kui neid kõik teooriaid siin lahkama hakata tuleb macil mahtu juurde osta.

Ja kui sinu pilpast ei tule maximaalselt siis ei ole pilbas süüdi sa ei ole lihtsalt kogu pilbast ära põletanud, mitte, et kuidagi energia ära kadus.

suht totter on siia midagi lisada, osad arvavad siin, et kivivill sööb energia ära, sest tekialla pidavat saama sisestada lõputus koguses kilowatte ilma, et sealt midagi kunagi välja tuleks jne.

ainuke, mis sa igas teemas teha oskad on asi hirmus sogaseks ajada jutuga mis polnud üldse teemaks ja siis paar googlis leitud tarkus selle kohta siia kirjutada ning olenevevalt, kellega parasjagu puid ja maid jagad see kooli saata, kuna ta ei tea kindlasti midagi rohkemat kui ühte väikest asja. aga sina tead, et osa sooja läheb korstnasse. kogu foorum on sellest uuest teadmisest selili ja see haakus täpselt jutuks olnud algselt teemaks olnud elradika "võimsusribidega", mida siis lõpuks täiendati katlaga well done :bsmile:

Naca vee sogades saad lõpuks lisada, et oled seda sama algusest saati rääkinud. Igasugu konkreetse küttekeha sinule kasuliku kasuteguri iseärasustest võib rääkima hakata alles peale seda kui energiat ei hakka magicribi seest juurde tekkima ning kilowatid ei hakka teki alla ära kaduma.

Teemaalgatajale, et kas metalltoru läbi seina või katuse viia on väga keerukas? St mx pakutud lahendus tundub nagu kõige mõistlikum (jääkidest vabanemisega kaasnev soe tuba)

Ilusaid Pühi :bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Virks »

Madlobster kirjutas: 14 Dets 2020, 15:58

pilpast tuleb 3kw, kus sina ta põletad ämbris, sahtlis või vanvanaisa laotud ahjus ei oma tähtsust.

Niikaua kui sa ei tee omale selgeks, mis on W ja mis on Wh ja neid korrektselt ei kasuta, jätkub see teema igavesti...

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ühe watiga tehakse ühes sekundis üks jaul tööd, w/h näitab kui palju mingi seade tarbib või toodab tunnis
Kui el radikas tarbib võrgust 3000w tunnis siis on tegemist 3kwse radikaga, mis annab tunnis sooja 10800000dzauli
Kui talle ribisi juurde panna jääb võrgu tarbimine ja dzauli hulk samaks

Ma päris täpselt ei saa tegelt aru mis sa selle w ja w/h all mõtled?
Ok see 3kwtine pilbas ei ole tõesti hea väljend, sest pilbas on salvestatud energiahulk, mida põletatakse ahjus, mille võimsus on ...
Seega korrektselt väljendades on elektri asemel pilbas, mida põletatakse tund aega ja selle aja jooksul saadakse 10800000dzauli jagu sooja. (siis on pilbas otsas)
Ja ka siin kahjuks ei ole võimalik ühegi ribiga pilpast rohkem dzaule kätte saada. (korsten jms ei ole siinkohal üldse olulised)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas joel »

Sa vist pole ahju eesmärgist päris hästi aru saanud. Ahju mõte ei ole mitte pilpast energiat kätte saada vaid pilpast energiat tuppa saada. Seega korsten ikka veidike on küll oluline.

Joel
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Korsten on oluline kui me räägime konkreetsest ahju ehitusest, korstnaehitusest ning seal põletatavast kütusest mitte ribidega võimsuse saamisest.
Tegelt on see ahi tulnud siia sogamiseks sisse, sest algne jutt oli el radikast ja tema võimsusribidest.

A ok edasi on kellegi teise pärusmaa, ma enam väga ei viitsi (ju mul oli mingi hetkeline möla ülejääk, mis nüüd otsa sai)

Edu! :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Madlobster kirjutas: 14 Dets 2020, 17:27

Kui el radikas tarbib võrgust 3000w tunnis siis on tegemist 3kwse radikaga, mis annab tunnis sooja 10800000dzauli
Kui talle ribisi juurde panna jääb võrgu tarbimine ja dzauli hulk samaks

On siiski ka võimalik, et ei jää samaks, suureneb. :roll:
Muidugi 3000 vatti tunnis ei ole korrektne öelda. Vatti tunnis oleks siis kui ühik oleks W/h, aga on Wh. 8)


Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Virks »

Turist kirjutas: 14 Dets 2020, 18:24
Madlobster kirjutas: 14 Dets 2020, 17:27

Kui el radikas tarbib võrgust 3000w tunnis siis on tegemist 3kwse radikaga, mis annab tunnis sooja 10800000dzauli
Kui talle ribisi juurde panna jääb võrgu tarbimine ja dzauli hulk samaks

On siiski ka võimalik, et ei jää samaks, suureneb. :roll:

Niikaua, kui võrgust võetakse 3Kw, siis välja tuleb ka 3Kw.

Küttekeha takistuse vähenemisel (madalam temperatuur rohkemate ribide tõttu) saab selle 3Kw nimivõimsusega radikaga tsipa suurema hulga soojust tuppa, aga see võetakse siiski võrgust. Igiliikurit siin ei ole.

Madlobster kirjutas: 14 Dets 2020, 17:27

Ma päris täpselt ei saa tegelt aru mis sa selle w ja w/h all mõtled?

W/h ühikut ma ei tea.

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Virks kirjutas: 14 Dets 2020, 18:52

Niikaua, kui võrgust võetakse 3Kw, siis välja tuleb ka 3Kw.

Küttekeha takistuse vähenemisel (madalam temperatuur rohkemate ribide tõttu) saab selle 3Kw nimivõimsusega radikaga tsipa suurema hulga soojust tuppa, aga see võetakse siiski võrgust. Igiliikurit siin ei ole.

Loomulikult. Seda tahtsingi näha, et kas keegi seda mainib. :ner:
Nii et "Kui talle ribisi juurde panna jääb võrgu tarbimine ja dzauli hulk samaks" päris kivisse raiutud tõde ei ole. Ja keegi ei saa ka väita, et valetan (ja õpetaja on valesti õpetanud mind vms) kui ütlen, et ribide lisamine radika võimsust tõstis. :bsmile:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jah selle küttekeha takistuse vähenemise osas on sul õigus. Kuigi ma seda teadsin ei süvenenud ma su küsimusse üldse. Isegi mitte natuke, sest ma arvasin, et seal on mingi palju totram seletus
Kui kogu aur läks ainult selle tõestamiseks, siis kokkuvõttes oli kogu lõimes ainult mõned ebatäpsed definitsioonid (minu omas ka)
Sest mulle kohe vägisi tundus, et taheti öelda, et võrgust võetav kogus ei muutu aga tänu ribile väljund kogus muutub. Kui aga seda ei väideta siis lihtsalt lahe tillikas :D :bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Virks kirjutas: 14 Dets 2020, 18:52

W/h ühikut ma ei tea.

See on vool korda pinge korda aega (h) ;)

Viimati muutis Madlobster, 14 Dets 2020, 19:37, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Virks »

Madlobster kirjutas: 14 Dets 2020, 19:32
Virks kirjutas: 14 Dets 2020, 18:52

W/h ühikut ma ei tea.

See on vool korda pinge korda aega (h) ;)

See on siiski Wh, mitte W/h

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Virks kirjutas: 14 Dets 2020, 20:01
Madlobster kirjutas: 14 Dets 2020, 19:32
Virks kirjutas: 14 Dets 2020, 18:52

W/h ühikut ma ei tea.

See on vool korda pinge korda aega (h) ;)

See on siiski Wh, mitte W/h

nina võib ka nokkida :D
kmh või km/h või mph?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Madlobster kirjutas: 14 Dets 2020, 19:24

Sest mulle kohe vägisi tundus, et taheti öelda, et võrgust võetav kogus ei muutu aga tänu ribile väljund kogus muutub. Kui aga seda ei väideta siis lihtsalt lahe tillikas :D :bsmile:


:D

Madlobster kirjutas: 14 Dets 2020, 20:04
Virks kirjutas: 14 Dets 2020, 20:01
Madlobster kirjutas: 14 Dets 2020, 19:32
Virks kirjutas: 14 Dets 2020, 18:52

W/h ühikut ma ei tea.

See on vool korda pinge korda aega (h) ;)

See on siiski Wh, mitte W/h

nina võib ka nokkida :D
kmh või km/h või mph?

Soojusenergeetika/füüsika alal kodus olevale isikule umbes sama nagu treiali jaoks: vint või keere või sõukruvi? (togi) (lol)

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no kui üks kaldkriips lubab võidurõõmsalt selle võimsusribi (sinu võimsuse väljendamine ei tundu üldse kodus olevat sry) peale trololooo teha no olgu siis see trolololooo (jõuluaeg ikkagi)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Mul on võimsuse teemaga kõik korras. :D Radiaatorile on ribid lisatud radiaatori võimsuse suurendamiseks, millega sa nõus ei tahtnud olla? Mis ei tähenda, et sisendvõimsus võiks samaks jääda. Aga ikkagi ribid on pandud selleks, et võimsust juurde saada. Ei saa ju alati temperatuuri ja radiaatori väliseid mõõtmeid kordades suurendada ja sellepärast need ribid seal on, et (umbes) samade gabariitide ja temperatuuri juures rohkem võimsust välja anda saaks. :bsmile:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mis tühja siin voorumis kekutad? Patendeeri oma ribid ära.
Täiesti adekvaatne ja usutav jutt, kuidas olid hädas, et väikse toas radikaga küttes jäi kraad puudu (suurem ei mahtunud tupp, kõrgem temp kõrvetas jalakarvu), aga õnneks tänu suurepärastele teadmistele ribifüüsikast suutsid probleemi lahendada. Tuba soe ja õlleraha nagu maast leitud. Kui vaid kõik neid ribisi kasutaks võiks suisa mõned tuumajaamad kinni keerata.
See ribidega pinna temperatuuri alandamisega kütteelemendi takistuse vähendamise läbi võrgust suurema võimsuse saamine on nii marginaalne, et ei tasu poolt ka seda juttu ära, veel vähem nende ribide ehitamist ja paigaldamist.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kas jätkuvalt on mingi probleem selle teemaga? Kas keegi ütles, et ribid on radiaatoritel kütteelemendi takistuse vähendamise eesmärgil pandud? Või on ikkagi seetõttu, et enam-vähem samade gabariitide ja temperatuuri juures suuremat võimsust saada? Või on ilu pärast? :wack:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Turist kirjutas: 15 Dets 2020, 14:01

Kas jätkuvalt on mingi probleem selle teemaga? Kas keegi ütles, et ribid on radiaatoritel kütteelemendi takistuse vähendamise eesmärgil pandud? Või on ikkagi seetõttu, et enam-vähem samade gabariitide ja temperatuuri juures suuremat võimsust saada? Või on ilu pärast? :wack:

Kuule, lõpeta nüüd see lollus ära. Varsti hakatakse radiaatoreid müüma ribivõimsuse mitte wattide järgi.


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Eiei, las ikka laseb veel nats. Mul täitsa praktiline küsimus.
Mul on ca 20 m2 garaazis veneeaegne 750W õliradiaator. Garaaz on ka veneaegne ja seega sitasti soojustatud, ning põhja keeratud radikas jaksab seal hoida umbes 5 kraadi temperatuuri. Vesi ei jäätu, aga soe kah just ei ole.
Kui palju peaksin oma radikale ribisid lisama, et saaks garaazi 20 kraadi sisse?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Lembit kirjutas: 15 Dets 2020, 15:39

Eiei, las ikka laseb veel nats. Mul täitsa praktiline küsimus.
Mul on ca 20 m2 garaazis veneeaegne 750W õliradiaator. Garaaz on ka veneaegne ja seega sitasti soojustatud, ning põhja keeratud radikas jaksab seal hoida umbes 5 kraadi temperatuuri. Vesi ei jäätu, aga soe kah just ei ole.
Kui palju peaksin oma radikale ribisid lisama, et saaks garaazi 20 kraadi sisse?

Lähteandmeid on väga palju puudu selleks, et ülesannet üldse üritada lahendada :mrgreen:

  • radiaatori kütteelemendi takistus 20°C juures ja 120°C juures (või kui soojaks ta üldse läheb?) Nemdest numbritest esialgu piisab, et hinnata kas "asjal on jumet" :D
  • mis materjalist ribisid plaanid kasutada (šamott, titaan, alumiinium, teras vms)
  • kuidas ribid radiaatorile kinnituvad, kas rõhtsalt(horisontaalselt) või püstiselt (vertikaalselt) või spiraalselt :D
  • millega kinnituvad (kinnitusvahendi soojusjuhtivus, ribi ja radiaatori kontaktpinna suurus ja võimaliku värvikihi termiline takstus)
  • keskmine õhuniiskus
    Siit edasi saab igasuguseid teooriaid aretada. Võib olla tuleb isegi lahendada radikas oleva õli tsirkuleerimine välise pumba abil, sest loomuliku tsirkulatsiooniga ei õnnestu kütteelemendi temperatuuri piisavalt alandada.
    Muide soojusülekande intensiivistamiseks ei pea ilmtingimata ribisid lisama, kui suudad piirikihis õhu liikumas hoida ventilaatori või korstna abil, siis polegi vaja ribisid et "extra energia" kätte saada.
    ...
    Praktika juurde tagasi tulles - 20°C saad sisse küll, aga pead suve ootama (eeldusel et kliima ikka soojeneb veel) ja sooja ilmaga ukse lahti tegema (lol)
    PS Radikal see nupp juhib tegelikult termostaati ja selle põhja keeramisel puudub igasugune mõte - see ei muuda radiaatori võimsust.
    Andke nüüd kaviatuuridele kuuma jälle :-|||
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Maaks kirjutas: 15 Dets 2020, 16:23

Lähteandmeid on väga palju puudu selleks, et ülesannet üldse üritada lahendada :mrgreen:

Mismõttes on puudu???
Ribidega pidi saama radika võimsust tõsta.
Alternatiivfüüsika osakond võiks mulle siin nüüd ju ilusti kõik välja arvutada, et mis materjalist ja kui suurte ribidega ma oma garaazi soojaks saan. ;)

Ja noh, see on ju iseenesestmõistetav, et voolumõõtja ei tohi kiiremini pöörlema hakata :mrgreen: :wack: :wack:

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Lembit kirjutas: 15 Dets 2020, 16:41

...Ja noh, see on ju iseenesestmõistetav, et voolumõõtja ei tohi kiiremini pöörlema hakata :mrgreen: :wack: :wack:

Oleks siis veel vanakooli pöörlev voolumõõtja, küll mõni siinne insener siis teeks nii, et hohohoo, paneks või tagurpidi pöörlema või nii nagu klient pajasti soovib.
Siit aga tekib järgmine algteemasse sobiv küsimus: kui kiiresti peab voolumõõtja tagurpidi käima, et kurikuulsad võimsusribid tõmbaksid end radikasse sisse - seal, kus enne oli muhk, tekib lohk (togi) .

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

mx77 kirjutas: 15 Dets 2020, 15:04

Kuule, lõpeta nüüd see lollus ära. Varsti hakatakse radiaatoreid müüma ribivõimsuse mitte wattide järgi.

Lollus on see kui sul soojus- ja elektrienergiast aru saamisega probleeme on, aga püüad vägisi näidata, et ei ole. :mrgreen:
Vanad torumehed arvestasidki, et vene malmradiaatori 1 ribi nominaalvõimsus on 100 W ja keerati kokku täpselt nii palju ribisid kui konkreetse toa jaoks võimsust vaja oli, arvestades ruumi pindala (m2). Mis ei tähenda, et see kõige õigem lähenemine oli. :bsmile:

Lembit kirjutas: 15 Dets 2020, 16:41

Ribidega pidi saama radika võimsust tõsta.

Kas sinu puhul samuti postituste lugemine ja loetust aru saamine ei käi käsikäes, et ei suutnud vajalikku infot välja lugeda? (togi)
Radiaatorile on ribid lisatud radiaatori võimsuse suurendamiseks... Mis ei tähenda, et sisendvõimsus võiks samaks jääda. Aga ikkagi ribid on pandud selleks, et võimsust juurde saada. Või on ilu pärast?

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Jeebus küll,mees oma ribides nii kinni et ei saa aru ei naljast,ei irooniast.Peaks Mäkile ütlema et uusi emotikone installiks mis asja selgemaks teeks.Või tahad ainult selle teemaga 1000 postitust täis saada?

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Turist »

Huumori jaoks on teine teema: viewtopic.php?f=12&t=15022 :bsmile:


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Turist kirjutas: 15 Dets 2020, 17:40
Lembit kirjutas: 15 Dets 2020, 16:41

Ribidega pidi saama radika võimsust tõsta.

Kas sinu puhul samuti postituste lugemine ja loetust aru saamine ei käi käsikäes, et ei suutnud vajalikku infot välja lugeda? (togi)
Radiaatorile on ribid lisatud radiaatori võimsuse suurendamiseks... Mis ei tähenda, et sisendvõimsus võiks samaks jääda. Aga ikkagi ribid on pandud selleks, et võimsust juurde saada. Või on ilu pärast?

Väide "ribid on pandud selleks, et võimsust juurde saada" on suhteliselt samaväärne väitega: "kirve võimsus oleneb kirvevarre pikkusest." :D

Minu näites toodud nõukaaegne elektriradiaator on ribiline tõenäoliselt rohkem tehnoloogilistel põhjustel. Seega võimsuse võtmes on see jah "ilu pärast"

Oskab keegi ehk selgitada, miks need kõige tulisemad teoreetikud üldse oma teooriaid välja arvutada ei taha? Tuleb lihtsalt mingi suvaline üldine väide, mis lähab valusalt rukkisse ja siis kõikvõimalikud pärastised pehmendused selle juurde tulevad stiilis "aga suureneb ju!" :?

Jah, suureneb. JÕHKRALT :wack: :wack: :wack:
Väidan, et paigaldades minu näites toodud nõukaaegsele 750W õliradiaatorile maksimaalselt effektiivse ribidesüsteemi koos täielikult kadudeta õlitsirkulatsiooni ja kõigi muude kellade viledega, mille tulemusel viiakse radiaatori küttekeha temperatuuri lõputult lähedaseks köetava ruumi temperatuuriga, kasvab radiaatori väljastatav võimsus kosmilised 0,032%.
Ja see on kusjuures veel korraliku varuga arvutatud, ning reaalelus on võit ilmselt tükkmaad väiksem :)
Tundub liiga väike number? Aga arvuta õigem!

Lisaks ei kasva radiaatori väljastatav võimsus mitte ribide arvelt vaid selle arvelt, et seinast võetakse see 0,032% rohkem võimsust. Kui seinast üle 750W ei tuleks (noh, näiteks pinge langeb voolu tõustes), siis ribide lisamine radiaatori võimsust ka mitte kuidagi ei mõjutaks. Täpselt samamoodi, nagu kirvele 10 cm pikema varre panemine ei tõsta kirve võimsust :D

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

No Lembit sa ei jaga üldse piiti
Pikema varrega saab ju jämmema paku pooleks, järeldus võimsam kirves. :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

highlander216
Postitusi: 77
Liitunud: 02 Juul 2010, 08:37
Tänatud: 1 kord

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas highlander216 »

Radikale "ribide lisamise" all peetakse siin teemas tõenäoliselt silmas vanale malmradikale lisaribide paigaldamist, mis tõstab tervikradika võimsust, mitte seda, et suvalisele kindla võimsusega elektrilisele radikale lisaribide külgepookimist. Erinevate allikate väitel on ühe malmradika ribi küttevõimsus u. 90W-150W ja vanasti arvestati malmradika ribide hulka väidetavalt 1 ribi köetava ruumi m2 kohta.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi kütmine ja soojustamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Turist kirjutas: 15 Dets 2020, 17:40
mx77 kirjutas: 15 Dets 2020, 15:04

Kuule, lõpeta nüüd see lollus ära. Varsti hakatakse radiaatoreid müüma ribivõimsuse mitte wattide järgi.

Lollus on see kui sul soojus- ja elektrienergiast aru saamisega probleeme on, aga püüad vägisi näidata, et ei ole. :mrgreen:
Vanad torumehed arvestasidki, et vene malmradiaatori 1 ribi nominaalvõimsus on 100 W ja keerati kokku täpselt nii palju ribisid kui konkreetse toa jaoks võimsust vaja oli, arvestades ruumi pindala (m2). Mis ei tähenda, et see kõige õigem lähenemine oli. :bsmile:

Lembit kirjutas: 15 Dets 2020, 16:41

Ribidega pidi saama radika võimsust tõsta.

Kas sinu puhul samuti postituste lugemine ja loetust aru saamine ei käi käsikäes, et ei suutnud vajalikku infot välja lugeda? (togi)
Radiaatorile on ribid lisatud radiaatori võimsuse suurendamiseks... Mis ei tähenda, et sisendvõimsus võiks samaks jääda. Aga ikkagi ribid on pandud selleks, et võimsust juurde saada. Või on ilu pärast?

Sa oled ikka täisloll.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”