Soovitage noateritajat.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas:
mx77 kirjutas:

Eks sa võid ju mulle koju katsuma tulla, kui teravad nad on. Lisaks veel ei tohi nugasid nõudepesumasinas pesta, see on tera kiire surm.

No selle kutse võtan ma küll vastu. Ei lase end 2x paluda. Aga pesumasinast ja noa nüristamisest. Hmm. Ma kuulen sellest esimest korda. Ei väljenda uskumatust aga oskad sa põhjendada- selgitada?

Nõudepesumasinas kasutatav pesuvahend on väga agressiivne. Ja kuna (vähemalt profinugades) kasutatav teras ei ole mitte 100% roostevaba, vaid halvasti roostetav, siis see agressivne pesuvahend tekitab õhukeseks teritatud noa lõikeserval mikrokorrosiooni, mis lõppeb lõikeservast mikrokildude eraldumisega. Piisab, kui vaadata mõnda korduvalt pesumasinas pestud noa lõikeserva tugeva luubi või mikroskoobi all, et seda näha.



Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

See korrosioon on väja imetud probleem, kasutuses olev nuga saab kordades varem otsa teritamise kui et sellise "mikrokildude eraldumisega" (lol)
PS Keraamiliste nugade "teravus" põhinebki sellel, et seal mikrokilde eraldub :wink:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas isakene »

Macintosh kirjutas:
Erci kirjutas:

Need püsivad nii hästi teravad, et ma ehk kord poole aasta sees tõmban teemantluisuga korra üle.

Ma ei saa hästi aru, kuidas saab igapäevaselt kasutusel olev kööginuga olla pool aasta terav? Noatera ju puutub pidevalt kokku erinevate pindadega, mis seda jätkuvalt nüritavad. Kutseline kokk teritab minu teada oma nuga iga päev. Muidugi on lõikamiste arv ja intensiivsus erinev aga pool aasta kõlab minu kõrvus nagu ulme.

...läksin oma salasõbratari juurde mõnusat veiniõhtut pidama. Too tükeldas parajasti veini kõrvale head-paremat ning pistis mulle paar nuga pihku, et olgu ma lahke ja teritagu nood ära, kuni tema ninaesisega tegeleb. Teritasin ja mõtlesin - ma ihusin kodus viimati nuge aasta tagasi... tramaivõi, kuidas nad siiani kõik NII teravad on?!?...

Kasutaja avatar

Teema algataja
Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Neljas kord fiskarsi noa kallal (see tegevus võtab koos kivide pesemisega jne pool tundi kuni tund), nüüd juba võiks enamvähem rahule jääda.
Tomatist andis päris õhukesi viilusid teha. Tundub, et see metall on nii pehme, et isegi pikalt selle kallal p3dereerides ei saa seda teravust, et käekarvu ajada saaks (ma kasutan seda mingiks teravuse mõõtmise standardiks praegu).
Võimalik, et saaks teravamaks, kuid siis ma tahaks näha, et keegi seda mu teritajaga mu enda noa peal teha suudab.

Ei julge veel teiste nugade kallale minna, kuid tundub, et asjast saab ikkagi asja.

Ning kümnetest youtube videotest on just see parim:

Modifikatsioonid, mida videos õpetab, on päris asjalikud, saab vedelust kõvasti vähemaks ning saab terituskivi palju pikemalt utiliseerida .
Kindlasti teen talle puust aluse.

N52 magneti juba tellisin ära:
https://www.ebay.co.uk/itm/N52-Block-60 ... 2773633274

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ma loodan, et see saaga lõppeb mitte vähemaga, kui Biker.ee liikmetele söögikoha avamisega :D

Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Alex »

Ja mina tellisin eile 147 raha eest selle "sibulamehe" värgi ära, tänud Piipz, krt, mitu aastat juba kogusin taarat ja veeretasin veeringut ja ehk nädala lõpus saab juba tomatit viilutada. Õnneks on karvkatet piisavalt, et tera kontrollida :P ja käeline tegevus-lai mõiste fantaasiale edaspidi :)

Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Romka »

Piipz kirjutas:

ühte vana fiskarsi nuga aga võin vanduda, et see oli enne teravam. karvu igatahes käe pealt praegu ei aja

Sa ikka kõige viimasena nahkrihma peal poleerid? Poisikesena sai mul suvaline kõvera teraga veneaegne aianuga nii teravaks aetud, et võttis lõdvalt käeseljalt karva.

Praegu mul üks Roselli UHC nuga, terakõvadusega HRC 66-68. Seda teritan alguses 400/1000 teemantluisul ja siis 1000/6000 jaapani vesikivil, viimane poleerimine ikka nahkrihmal.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mul tegi paarimees nahkrihma asemele mingi skvotti või soti vms, puuklotsie kleebitud nahk miskisuguse pastaga. Lasen aegajalt sealt oma lambanoad üle ja igavesti vägev.

Aga mulle meeldib.

Neenets
Postitusi: 52
Liitunud: 24 Aug 2011, 12:12
Tänatud: 1 kord

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Neenets »

Annan ka oma tagasihoidliku panuse.

Noad saab siit : https://cdn.dictum.com/media/pdf/Katalo ... alogue.pdf

Terituse info : https://cdn.dictum.com/media/pdf/Katalo ... mer_EN.pdf

https://www.dictum.com/en/sharpening-e

Mul endal ka vasak käsi suht karvutu terituse proovimisest :)


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Erci »

Romka kirjutas:
Piipz kirjutas:

ühte vana fiskarsi nuga aga võin vanduda, et see oli enne teravam. karvu igatahes käe pealt praegu ei aja

Sa ikka kõige viimasena nahkrihma peal poleerid? Poisikesena sai mul suvaline kõvera teraga veneaegne aianuga nii teravaks aetud, et võttis lõdvalt käeseljalt karva.

Praegu mul üks Roselli UHC nuga, terakõvadusega HRC 66-68. Seda teritan alguses 400/1000 teemantluisul ja siis 1000/6000 jaapani vesikivil, viimane poleerimine ikka nahkrihmal.

No karva võtmise teravuse saamiseks on tänapäeval väga hea tavaline pulkviil, millega tera paar korda üle tõmbad. Eeldab muidugi, et tera õige nurga all teritatud ja kenasti korras. Kui tavalise lõikamise käigus tera natuke nüristub, ei kaku ükski noaga töötaja spets teritajat välja vaid tõmmatakse kiirelt viiliga paar korda üle ja taas terav.

___________________________
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Neenets kirjutas:

Annan ka oma tagasihoidliku panuse.

Noad saab siit : https://cdn.dictum.com/media/pdf/Katalo ... alogue.pdf

Terituse info : https://cdn.dictum.com/media/pdf/Katalo ... mer_EN.pdf

https://www.dictum.com/en/sharpening-e

Mul endal ka vasak käsi suht karvutu terituse proovimisest :)

Ja kui ise ei riski Dictumist tellida, siis minu kaudu saab kah.

Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

Vaatan, et kuum teema mõtlesin, et ütlen kah sõna sekka...
Ma tegin viimati sellise kokkamiseks, inimene kes kasutab on väga rahul ja koguni kiitis... nii imelik eestlase kohta :) Pilt
Hetkel on pooleli sellised noad
Pilt
Eile sai klient kätte sellise
Pilt
Pilt
Pilt
Teritan kõik ise... :roll:

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Krl »

Isetehtud nugade puhul on kõik ilus, peale selle, et materjali karastamine tundub selline umbäärane tegevus olevat. Tehasest tulnud asjad vist ikka püsivad paremini teravad.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Ma päris nii ei julgeks väita. Sepad ei kuulu ka kõik ühte patta, samamoodi on kõik jagatud nagu muudes eluvaldkondades. Ma arvan et enamus seppasid kes teavad ja tunnevad selle valdkonna asja läbi ja lõhki, on suutelised valmistama asju mis teevad silmad ette masstootmisele. Hind saab määravaks suurema tarbjaskonna puhul ja kindlasti ei saa mööda ka brändist.
Mõni tibi ei ole nõus pannkooke ka küpsetama kui tal ei ole seljas viimase moe D&G ja fuck me kontsasid all. Üks mees teeb perfektseid nuge ja kirveid, samas teine tegeleb masiivsepistusega. Erinevad vahendid ja tehnoloogia.
Olen hoidnud käes sellist sepa valmistatud haoraiumise kiini ja kirvest millega võis vabalt juukseid ajada.

Minu jaoks on hulga olulisem aspekt see kes tegi, mitte palju maksis.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Krl »

Mõni võibolla teebki. Kuigi ma ei kujuta ette, miks masstootmisest tulnud terariist ei peaks saama paremat termotöötlust? Seal ikkagi ahjud seadistatud vastavalt materjalile, massile ja krt teab veel millele, et see töötlus saaks igakord ühesuguselt optimaalne.
Ma tean tööriistade sepistamisest veel vähem, kui politsei eest põgenemisest, aga tundub, et masstootmise protsessid ikka väheke stabiilsemad ja täpsemad.

Toote hind või emotsionaalne väärtus ei puutu antud arutlusse.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Black »

Kuidas nende selja töötlemata sepispindade hilisem hooldus ja puhastamine välja näeb? Seal Dictumi kataloogis jäi ka päris mitu sellist silma. Uuena on ju disainilt ägedad, aga kuna kasutuses olev nuga saab pidevalt vett ja erinevaid happelisi vedelikke tunda, siis kas must oksiid püsib sellisena või kipub punane rooste ka ikkagi välja pugema? Eks nad (süsinikterasest noad) on niikuinii kodukasutuseks - toiduainetetööstusse, kus isegi puidust lõikelauda kasutada ei tohi, pole neil väga asja, veterinaaramet on kohe tagajalgadel. Teenusena kokkamisel pole muud valikut kui plastpeaga legeerterasest nuga.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Black kirjutas:

Kuidas nende selja töötlemata sepispindade hilisem hooldus ja puhastamine välja näeb? Seal Dictumi kataloogis jäi ka päris mitu sellist silma. Uuena on ju disainilt ägedad, aga kuna kasutuses olev nuga saab pidevalt vett ja erinevaid happelisi vedelikke tunda, siis kas must oksiid püsib sellisena või kipub punane rooste ka ikkagi välja pugema? Eks nad (süsinikterasest noad) on niikuinii kodukasutuseks - toiduainetetööstusse, kus isegi puidust lõikelauda kasutada ei tohi, pole neil väga asja, veterinaaramet on kohe tagajalgadel. Teenusena kokkamisel pole muud valikut kui plastpeaga legeerterasest nuga.

Eks tuleb pidevalt hooldada - kuivatada ja õlitada. Aga eks roostevaba ole muretum. Sandvik roostevaba teras on väga hea
https://www.materials.sandvik/en/produc ... ik-14c28n/

Omal selline puss 12C27 terasest ja väga hää on
https://shop.karesuandokniven.com/produ ... r/vildmark

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas:

Isetehtud nugade puhul on kõik ilus, peale selle, et materjali karastamine tundub selline umbäärane tegevus olevat. Tehasest tulnud asjad vist ikka püsivad paremini teravad.

Millest selline väide? Piltidel on tegemist damaskuse nugadega kui silm ei peta ja väita ,et seal midagi karastamisega sassis,siis..... :wack: ma oleks parem vait.
Kui sosssepp teeb noa sõiduauto kereplekist,siis jah,aga ....... sepa tehtud sepistatud noad on üldiselt ikka korralikud olnud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Krl »

urmas66 kirjutas:
Krl kirjutas:

Isetehtud nugade puhul on kõik ilus, peale selle, et materjali karastamine tundub selline umbäärane tegevus olevat. Tehasest tulnud asjad vist ikka püsivad paremini teravad.

Millest selline väide? Piltidel on tegemist damaskuse nugadega kui silm ei peta ja väita ,et seal midagi karastamisega sassis,siis..... :wack: ma oleks parem vait.
Kui sosssepp teeb noa sõiduauto kereplekist,siis jah,aga ....... sepa tehtud sepistatud noad on üldiselt ikka korralikud olnud.

Mis see damaskus asjasse puutub? Karasada ei ole seda vaja peale sepistamist?

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Õigele temperatuurile (IR termomeeter ei maksa täna põhimõtteliselt midagi enam) kuumutatud tooriku "viskamine" õliämbrisse ei ole teab-mis tuumateadus. Terasest detaile on eestis karasataud ikka sajandeid juba :-)
PS Selle kokanoa hind huvitaks, et kas hakkab endal hammas peale :)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas:
Krl kirjutas:

Isetehtud nugade puhul on kõik ilus, peale selle, et materjali karastamine tundub selline umbäärane tegevus olevat. Tehasest tulnud asjad vist ikka püsivad paremini teravad.

Millest selline väide? Piltidel on tegemist damaskuse nugadega kui silm ei peta ja väita ,et seal midagi karastamisega sassis,siis..... :wack: ma oleks parem vait.
Kui sosssepp teeb noa sõiduauto kereplekist,siis jah,aga ....... sepa tehtud sepistatud noad on üldiselt ikka korralikud olnud.

Sepistatud teras on väga pehme, on ta siis ühest tükist või kihiti (nn. damaskus) taotud. Ilma termikata ei kõlba see mitte millekski.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Krl »

Maaks kirjutas:

Õigele temperatuurile (IR termomeeter ei maksa täna põhimõtteliselt midagi enam) kuumutatud tooriku "viskamine" õliämbrisse ei ole teab-mis tuumateadus. Terasest detaile on eestis karasataud ikka sajandeid juba :-)
PS Selle kokanoa hind huvitaks, et kas hakkab endal hammas peale :)

Eks ongi karastatud, Ja kui on natuke liiga hapraks karastatud, ja kasutamisel tükid terast väljas, siis lihtsalt jälle natuke sügavamalt teritatud.
Ma polegi väitnud, et ise ei anna kasutatavat terariista teha. Tomatit viilutab ka täiesti karastamata tera.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Discovery pealt tuleb sari Forged in fire vms. Seal teevad paari tunniga ulmelisi asju. Mõne venna terad on saanud nii head, et isegi kohtunikel on mokk pikalt.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kauri kirjutas:

Discovery pealt tuleb sari Forged in fire vms. Seal teevad paari tunniga ulmelisi asju. Mõne venna terad on saanud nii head, et isegi kohtunikel on mokk pikalt.

Mõnel on täiest ptsi ka läinud. Nii et juppe ja poolikuid nuge lendab. Mida see tõestab?

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Krl kirjutas:

Mõnel on täiest ptsi ka läinud. Nii et juppe ja poolikuid nuge lendab. Mida see tõestab?

Sinu postitusi lugedes tekib mul alati muie näole ja tõesine äratundmishetk kunagisest kaitseväekaaslasest. Too oli ka selline mees, et vahet ei olnud mis ilm õues oli. Iga hommik kui kasarmus teki pealt lükkas , siis esimesed sõnad olid "Mine mu**i mis ilm täna õues on". Vahet ei olnud kas oli soe või külm, sadas või paistis päike, ikka oli kõik alati perses :D

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Krl »

Nagu ikka. Kõigil vaja kooris tatti pritsida, aga enamusel pole aimugi, millisele algsele väitele üldse vastu vaieldakse.
Parem minge võtke soomes mõni haagis arvele või kui tõesti soov vaielda, siis valmistage mõnigi vettpidav argument ette ja mõelde välja, millise väite see ümber lükkab.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Ei pea nii südamesse ka võtma. Kui eelmiseid postitusi lugeda rida realt, siis seal on ka kirjas, et iga sepp ei saagi kunagi nuga tegema. Sinu postide läbiv negatiivsus lihtsalt äratas sellise huvitava mälestuse :)
Samamoodi nagu kõik need brändinoad mida võid täna poest osta on nagu siga ja kägu. Mul on kaks erineva seeria Fiskarsi kokanuga kodus. Seda kollase ja musta käepidemega seeriat kasutavad naine ja lapsed, mina kasutan uuemat mis musta peaga. Tera vorm ja materjal on totaalselt erinevad. Mustaga saan toimetada kuude kaupa nii et ei pea teritama, kollase tera on lihtsalt selline s**t, et juba peale noa kraani alt läbilaskmist jääb mulje, et lõikeserv läigib.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Black »

Kauri kirjutas:

...kollase tera on lihtsalt selline s**t, et juba peale noa kraani alt läbilaskmist jääb mulje, et lõikeserv läigib.

Sul on liiga kare vesi.:ner:

Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

Mul kogemust 29 aastat, terariistu teen aastast 1999. Karastan ja noolutan ahjus. Terituseks kasutan m3 vahendeid.
Kieveid olen teinud umbes 3500 tk nugade tegemise olen poisike 100 nuga vast tuleb kokku. Mõni neist tulnud ka tagasi, olen teinud uue või parandanud.

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Soovitage noateritajat.

Lugemata postitus Postitas Tort »

Aga miks peaks üldse sepa juurde pussi minema tellima? Mitte et ei võiks, aga miks peaks? Tõsine küsimus täitsa.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”