Andke nõu: akutööriistade valik

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 18 Nov 2019, 21:18

see saab ju tulla vaid sellest, et makital on rohkem väänet kui metabol :D

Tegelikult on andmete järgi sirgelt vastupidi.165Nm versus 200Nm. Makitaga on see ühe kruvi keeramine ajaliselt pikem,sest löök on lahjem või siis pigem väiksema sagedusega ja viimane ponnistus on kõvasti rannet väänav. Metabol on mootril metall korpus, reguleeritav löök. Mul on Metabo SSD 18 LTX 200 BL Ilma akuta maksavad nad kusjuures umbes ühepalju ehk sinna suts alla 200€.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul ehitusmees, kes garaaži ehitab, kasutab Makita tööriistu: drell, kruvipõristaja, järkamissaag, höövel, kõik 18V. Võibolla oli veel midagi, ei tule hetkel meelde. Küsisin margieelistuse põhjust, ütles, et kunagi sai kõige parema hinna-kvaliteedisuhte tõttu esimesed Makita riistad ostetud. Kuna akud on kõigil omavahel vahetatavad ja tööriistad ning akud kestavad hoolimata isegi sellest, et drell on kõrgelt betooni peale kukkunud, pole tal põhjust olnud neid välja vahetada. Mul omal on 2 tk 10 aastat vanu Makita 12V drelle ja üks paari aasta vanune 18V + samade akudega töötav järkamissaag ja relakas. 12V ikka konkreetselt lahjemad ja kuna on nii vanad, siis padrunid enam hästi puuri kinni ei hoia. Akud surid kunagi ära, kui 2 kuuri nendega valmis ehitasin. Lasin siis Renovaaris taastada ja pole veel olnud põhjust ära visata, kuigi eriti neid ei kasuta, ainult siis, kui näiteks puurimist ja kruvide keeramist korraga ja palju on vaja teha ning tööriistu padrunis ei viitsi vahetada. 18V drellil kestab ka 2ah aku täitsa mõistliku aja, relaka või järkamissae otsas saab isegi 4ah aku suht ruttu tühjaks, 2ah on seal ainult korraks nuusata.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

zidmänn
Postitusi: 85
Liitunud: 01 Mär 2009, 14:41
Tsikkel: Suzaki
Asukoht: Sinu selja taga
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas zidmänn »

Olin ise samamoodi valiku ees, et millist teed pidi minna. Valisin oma töökotta Milwaukee kuna:

  1. Töö juures kasutati Milwaukee-d
  2. Üle tee sõber kasutas Milwaukee-d (vahest teeme koos mingeid haltuura käigus suuremaid tööotsi siis sai akusid vahetada jne..)
  3. Juhtus just kampaania olema + läbi töökoha sain veel soodsamalt
  4. Kui hakkad uurima MILLIST BRÄNDI VALIDA siis lähed peast lolliks ja kuna milwaukee kasuks oli olukord soodne siis ma ostsin lihtsalt ära.

Enne ostu ma ikka püüdsin uurida ja värkki aga siis üks ütleb makita akutrelli kohta hästi teine ütleb milwaukee oma kohta kehvasti aga vat akumutrikeeraja on milwaukeel parem jne....(tõin jämedad näited lihtsalt). Vaatasin veel tundide viisi youtube videoteste jne... :wack: :D ja no päeva lõpuks polnud ikkagi halli aimu.

Ma tulin lõpuks sellisele järeldusele, et kui sa võtad kõik tööriistad (trell, saag, mutrikeeraja jne..), paned ekselisse brändi kohta võrdlusesse - siis kõikide tööriistade keskmine, brändi kohta, tuleb sama. Ehk siis..., vali mingi bränd välja ja hakka otsast minema.

Vahepalaks - mis minul takistas valikut tegemast on see loll inimloomus või suhtumine "tahaks kõige paremat". Täpsemalt räägin nendest "näitajatest" kus ala. ühel brändil on 500 nm väänet aga teisel brändil, 502 nm väänet aga maksab ca. 100 eur rohkem. Ilmselgelt on ju see 2 nm väänet seda väärt :wack:.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas will111 »

need numbrid mis seal kirjas on, et nii või naapalju väänet on nagunii suures osas muinasjutt :D

lõppkokkuvõttes sõltub põhimõtteliselt akust - täpsemalt kasutatavast aku elemendist. mõni annab sul välja 5c, mõni 10c ja mõni 25c. eks niipalju kui sa akust parasjagu ampreid kätte saad, niipalju võib ka see mootor seal väänet arendada

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

zidmänn-i arutlus väga õigesti püstitatud. Kui võtta mingid tuntumad brändid,siis vali mis kätte sobib ja tundub kaalult sulle endale paras. Osta tööriist oma vajadusi silmas pidades(igal tootjal on sarnast toodet mitu versiooni ja kallim ei ole alati sulle parim) ning soodus kaampaania olemas olu pole ka just vale argument.Lihtsalt ostes mõned asjad on pärast mõistlik sama brändi asjadega jätkata. Tuleb lihtsalt vaadata,kas sinu unistuste asju ka see tootja üldse toodab. Metabo näiteks ei tee aku muruniitjaid-trimmereid vist, aga Makita teeb. Samas mul pole neid vaja ka,aga kellelegi,kes linnas eramajas elab, on võib olla vaja.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kunagi oli Metabo väga kõva tegija. Endalgi pea 20a. vanad löökdrell ja akudrell täna täiesti elus ja töötavad väga hästi. Maha käis Metabo tänu garantiitingimustele. Ükskõik mis juhtus üteldi, et kasutasid töötegemiseks? Siis ei lähe garantii alla... Teised rebisid tänu sellele eest ära ja nii nad jäid.. Täna kuulsin kuskilt reklaami, et isegi kui ise Metabo ära lõhud parandavad ära.. Ilmselt tahavad tagasi tulla.
Endal mutrikeeraja (DTW285Z) ja hekilõikaja Makitalt. Väga rahul. Mutrikeeraja on väga väike ja mugav! Aku kestab hästi.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas joel »

Ain kirjutas: 22 Nov 2019, 09:22

Kunagi oli Metabo väga kõva tegija. Endalgi pea 20a. vanad löökdrell ja akudrell täna täiesti elus ja töötavad väga hästi. Maha käis Metabo tänu garantiitingimustele. Ükskõik mis juhtus üteldi, et kasutasid töötegemiseks? Siis ei lähe garantii alla... Teised rebisid tänu sellele eest ära ja nii nad jäid.. Täna kuulsin kuskilt reklaami, et isegi kui ise Metabo ära lõhud parandavad ära.. Ilmselt tahavad tagasi tulla.

Peaks uurima, kas see tagasiulatuvalt ka kehtib :) Töökojas läks just üks Metabo tikksaag katki. Lahti võttes selgus, et üks kruvi oli ilmselt lahti jooksnud, mistõttu mehhanism kinni kiilus ja kõik pauguga pilbasteks lõi. Mootori võll pooleks, lahti jooksnud kruvi paariline pooleks, nõellaager laiali, liugurid kõverad. Iseenesest konstruktsioon oli sümpaatne - metallist ja määrdega polnud koonerdatud. Aga kasu ei midagi, katki läks ikkagi. Vanust oli sael paarkümmend aastat, aga kasutatud väga harva, nii et harjad polnud kollektorile isegi mitte kerget ranti sisse kulutanud.

Joel
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Black »

Vahel tasub ka kaaluda, kas ja mis tööriistad kindlasti akutoitel olema peaks. Juhtmeta trell, kruvi- ja mutrikeeraja teevad elu kindlasti oluliselt mugavamaks, aga kas relakas ja ketassaag peaksid tingimata akuga olema, kuna üldjuhul saed-lõikad ju ikkagi mingis kindlas kohas oma tükid valmis? Pikenduse lahti kerimine ei pruugi kestvama töö korral akudega majandamisest oluliselt tülikam olla. 220V riistadel on rohkem jõudu ka. Akurelakad on näiteks mingi 8500RPM, 220V aga 11000RPM. Aeglasemaga kulub ketas kiiremini. Kivi lõigates on jõudluses kõva vahe. Sae puhul ma soovitaks akuga hoopis tiigrit - teeb tihti sama töö ära, mis ketassaag, lisaks veel ülimugav (õuna)puuoksi kärpida jms.

Akurelakas on loomulikult tänuväärt tööriist kõikidele, kel vaja öösel kuskil mõni lukk lahti lõigata... :)

Relaka eestikeelne nimetus "nurklihvija" on ka üks kummaline sõna. Tahaks statistikat, kui palju sellega tegelikult lihvitakse ja kui palju lõigatakse? Pakun, et protsent on tugevalt teisele poole kaldu.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kui näiteks aastal 2349 peaks minema aruteluks, et mis märkimisväärselt nutikaid tööriistu muuseumis 21. sajandi alguse vitriinis eksponeerida, siis narredega lehtvõtmed ja akurelakas saaksid minult kohe mõlemad 200 punkti! Isegi hind ei ole enam väga suur argument juhtme kasuks, lisaks pikendusjuhe pole ka nagu päris tasuta.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Jesperile 10 punkti. Mul on omal samuti olemas 125mm ja 230mm akunurklihvija ja ütlen ausalt, et need juhtmega asjad on minust sinna riiulile seisma jäänud. Kui kasutada akuriistale mõeldud lõioke ja lihvkettaid, siis ei ole elektrilisel enam mingit eelist.
Black, tegelikult see tööriist summaarselt on ikkagi lihvija väga suures osas. Tööstuses on valdav töö ainult lihvimine, ja ma tean firmasid, kus mees laseb 4-6 tundi päevas ainult lihvida. Tõsi, seal on küll kogu elu suruõhu peal ja ühe tööstusliku nurklihvija hinna eest saaks neid akukaid tükki 10 omale soetada.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ain kirjutas: 22 Nov 2019, 09:22

Ükskõik mis juhtus üteldi, et kasutasid töötegemiseks? Siis ei lähe garantii alla...

A on neil tööriistadel peale töötegemise veel mõni eesmärk? Või peeti silmas, et kas hobinokitseja või proff töömees ning viimasele garantii ei kehti mingil kummalisel põhjusel?

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Black »

Kauri kirjutas: 22 Nov 2019, 17:08

Black, tegelikult see tööriist summaarselt on ikkagi lihvija väga suures osas. Tööstuses on valdav töö ainult lihvimine, ja ma tean firmasid, kus mees laseb 4-6 tundi päevas ainult lihvida. Tõsi, seal on küll kogu elu suruõhu peal ja ühe tööstusliku nurklihvija hinna eest saaks neid akukaid tükki 10 omale soetada.

Huvitav, kas suruõhuriistade kasutajad ka vahel "akusid" kasutavad? Balloon seljas. :)

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Trassides kasutatakse niiöelda “akudena” ressiivereid 200- 1500l. Aga Makital tuli just välja akupakk 4 aku jaoks mille saad selga panna ja tööriista küljes on adapter juhtmega. Saad teha relakaga järjest 4x kauem tööd näiteks.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Black »

Mul oli just ühe kaablitehnikuga jootekolbide teemal juttu. Ka portatiivsust vaja. Gaasikolvi laitis miskipärast maha, aga mainis ka, et üks tuttav olevat ise kombineerinud sellise, et tavaline 12V kolb ja aku on juhtmega seljakotis. Ilmselt siis mitte pliiaku...

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Bandit »

image.png
Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Gaasikolvil on mõned miinused küll, samas on need mõistusega võttes loomulikud.
Gaasikolb ei toimi külmas, eriti kui balloonid on pooltühi või juhul kui kasutatakse pikemalt. Lisaks ei ole reeglina piisavalt võimsust, soojendamaks detaili 0 kraadi ligiduses.
Keraamika millest tuli läbi käib kipub mingil ajal ikkagi otsa saama. Samas garages jällegi asendamatu.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Black »

Bandit kirjutas: 22 Nov 2019, 18:26

image.png

Sellest oli ka juttu, ei meenu, kas peeti liiga kirveks või liiga kobakaks.

Terve riiulitäie kalli tootja kalli seeria akuriistade üheks vastuväiteks ongi ilmselt see, et kui sul neid ikka pidevalt vaja ei ole, siis raha lihtsalt seisab seal, vahel mõni rott närib natuke möödaminnes, seadmed näevad välja nagu uued, aga tehniliselt ikkagi vananevad, akud vananevad jne. Ma ei kujutaks küll ette, mida ma 230mm akurelakaga peale hakkaks. Ei korteris, garaažis ega maal vanemate aiaga eramajas (ok, seal võiks äkki ühe korra aeda ehitades torudest aiaposte lasta). Aga eks vajadused ole erinevad.

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Bandit »

mina parandan elektroonikat ka gaasiga, lihtsalt on iilgelt mugav.

EDIt äkilisem ka, see vast kõige olulisem!

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mina soovitaks, et võtke firma asjad, mida kasutab naaber/sõber ja seda lihtsalt sellepärast, et siis ei pea kogu arsenal kattuma, ei ole omale koju mõtet osta tervet seinatäit tööriistu, mida peaaegu kunagi ei kasuta. Enda arsenalis on akutrell löögiga, tiigersaag (ketassae asendab hädapärast ja okste lõikamisel on tõesti teinekord abiks), suur mutrikeeraja ning prose. Rohkem ei plaani osta ka, minusilmis on just akurela üks kasutu junn, lõikamiseks ta hädapärast kõlbab, kuid kui kasutada "nurklihvijat" ka muudeks otstarveteks, siis ülejäänuga see junn eriti hakkama ei saa.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Dusterx kirjutas: 25 Nov 2019, 01:54

...minusilmis on just akurela üks kasutu junn, lõikamiseks ta hädapärast kõlbab, kuid kui kasutada "nurklihvijat" ka muudeks otstarveteks, siis ülejäänuga see junn eriti hakkama ei saa.

Vaidleksin vastu - minu kasutuses on see riistapuu palju närve, aega ja jalavaeva kokku hoidnud. Lõikamiseks ikka õhukesed inox/muu-noks kettad, metalli puhastamiseks abrasiivid/lamellid ning kui mõistusega võtta, saab edukalt hakkama. Lõikamisel on minumeelest akuriista eeliseks ohutuspidur, mis rakendub teatud momendist/peetusest ja õhuke ketas lendab vajadusel pudiks ning ei tekita erilisi kahjusid... olen päris palju riskantseid lõikeid sellega ette võtnud, mida elektrikaga ei julgeks. Lihvimisega pole samuti probleeme, kuigi jah, nõustun, et lamell tahaks ehk tiba rohkem jõudu.

Ise olen mingist hetkeks jäänud selle sinise-musta ning valgete kirjadega seeria peale... mitte nüüd värvi pärast aga kamraad orgunnis mulle kunagi leti alt siga-odava komplekti ning kui paar vurri juba majas, sigineb samasuguseid aina juurde. 4Ah akud on juba nii palju vatti saanud, et ostsin 6Ah asemele. 18V Makita juures pean eeliseks väga laia valikut, mida saab nende akudega käiata ning üsna head hinna-kvaliteedi suhet. Teine sõber, kes on lammutanud Makitasid minu optimismi alati ei jaga aga mul on ilmselt hästi läinud.

Relakas, millest enne rääkisin, on DGA518, suuremat ei olnud vaja.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Äratame vana teema ellu. Soovitage head akulööktrelli, millega hea paneelmajas naabreid lõbustada oleks :D Kuna ülejäänud tööriistad on lähikondsetel olemas, aga akutrelli võib algava remondi käigus teistest enam vaja minna, siis mõtlesin omale selle igaks juhuks isikliku soetada.

Tänud ette.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas will111 »

Suht lai mõiste on see hea akutrell. Misasi sinu jaoks asja heaks teeb?

Hobikorras kasutamiseks sobivad minumeelest igasugused 50-100e hinnaklassis aparaadid suht kenasti. Tänapäeval oleks kena kui asi on 18v ja padrun võiks igaksjuhuks olla 13mm, mitte 10. Loomulikult 2 ülekandekiirust ning muu on juba suht pudipadi. Kui plaanid pikemalt tööd teha samal päeval siis ilmselt ei jookse mööda külge alla ka 2 akut. Olen vaadanud, et mõned einhelli masinad tunduvad täiesti korralikud oma hinna kohta. espak pakub neid suht heas valikus ja hea hinnaga. Espak müüb neile ka eraldi akusid päris soodsalt, erinevate mahtuvustega.

Kui tahad ulmepilli siis võid muidugi osta ka 300e eest mõne milwaukee näiteks. Aga ma ei saa päris hästi aru, mida see naabrite lõbustamine täpselt endast kujutab


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Bastard »

will111 kirjutas: 21 Juun 2021, 01:02

Suht lai mõiste on see hea akutrell. Misasi sinu jaoks asja heaks teeb?

Hobikorras kasutamiseks sobivad minumeelest igasugused 50-100e hinnaklassis aparaadid suht kenasti. Tänapäeval oleks kena kui asi on 18v ja padrun võiks igaksjuhuks olla 13mm, mitte 10. Loomulikult 2 ülekandekiirust ning muu on juba suht pudipadi. Kui plaanid pikemalt tööd teha samal päeval siis ilmselt ei jookse mööda külge alla ka 2 akut. Olen vaadanud, et mõned einhelli masinad tunduvad täiesti korralikud oma hinna kohta. espak pakub neid suht heas valikus ja hea hinnaga. Espak müüb neile ka eraldi akusid päris soodsalt, erinevate mahtuvustega.

Kui tahad ulmepilli siis võid muidugi osta ka 300e eest mõne milwaukee näiteks. Aga ma ei saa päris hästi aru, mida see naabrite lõbustamine täpselt endast kujutab

Tjah, peaks siis ilmselt täpsustama, et headuse all mõtlesin eelkõige vastupidavust keskmisele kodukasutajale. Seejuures siis mitte ainult betooni sisse aukude käristamist, aga ka aeg-ajalt ettetulevat kipsi- ja puidutööd. Metalli puurimist on siiani pigem vähe ette tulnud, ilmselt ei juhtu seda kuigipalju ka edaspidi. Seni on mulle jäänud mulje, et a la Makita ja DeWalt on vastused kõigile probleemidele, aga ka nende puhul on masinate hinna varieeruvus üpris suur. Et tahakski üldiselt sellist kõige tavalisemat valge koduperemehe tööriista, mis ei saa just tihti vatti, aga millega saaks hakkama ikka hea mitu aastat.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Sõna "betoon" teeb valiku lihtsamaks, seal ei hakkaks mina isiklikult mingit no-name toodet ostma, võib juhtuda, et jäädki betooni peale täpikesi tegema, samas SDS'i pole ka nagu mõtet.....
Samas on selline LÖÖKtrell kruvikeeramiseks suht tülikas ja suur, mis viib minu mõtte trellide komplektile :D

edu

Edit1: Kui betoon puurimine ei ole igapäevane tegevus vaid korraga ja palju siis laenutaks selleks otstarbeks SDS'i

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kui paneelmaja korteri piires betooni puurida, siis pikalt ei mõtleks ja valiks igal juhul juhtmega lööktrelli. :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Bastard kirjutas: 21 Juun 2021, 01:46

Et tahakski üldiselt sellist kõige tavalisemat valge koduperemehe tööriista, mis ei saa just tihti vatti, aga millega saaks hakkama ikka hea mitu aastat.

Mul on olemas Makita riistad tööjuures ja Metabo omad kodus. Minu eelistus on kindlalt Metabo. Sama raha eest saab võimekama riista ja parema ergonoomika. Ja 3a garantiid on ka hea. Minu meelst on metabod akud sama suurusega võrreldes ka suts kergemad. Mul on löökkruvikeeraja SSD 18 LTX 200 ja akutrell BS 18 ja nendega 2,0ah akud. Tavakasutajale piisavad ja kaalult ka kergemad. Just ostsin veel matebo trimmeri 36V ja 2 18V 10ah akut. See relv kummutas minu skepsise nende tööriistade kohta, sest ma saan kõik oma aiaääred,peenra ääred vundameni ja ka maantekraavi a´60m ühe laadimisega ära teha. Siiani pole suutnud neid akusid tühjaks saada.
Löökkruvikas keerab ka auto rattapoldid lahti ilma suurema mureta. Akurelakas on mul Chicago Pneumatics ja see oma 20V akuga on täiesti müstiline relv. Kodukasutajana saab ikka mitmel päeval garaažis tööd tehes ühe akuga hakkama.CP valikust ostan ilmselt 1/2 löökmutrikeeraja ka endale.

image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas mx77 »

SSD 18 LTX 200 sellega keerad rattamutrid lahti? Ei tahaks hästi uskuda.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Piipz »

mx77 kirjutas: 21 Juun 2021, 10:28

SSD 18 LTX 200 sellega keerad rattamutrid lahti? Ei tahaks hästi uskuda.

ikka keerab. jalg- ja tõukeratta.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Piipz kirjutas: 21 Juun 2021, 10:33
mx77 kirjutas: 21 Juun 2021, 10:28

SSD 18 LTX 200 sellega keerad rattamutrid lahti? Ei tahaks hästi uskuda.

ikka keerab. jalg- ja tõukeratta.

Kõike võib keerata ja isegi lahjem. Oleneb millega ja kui kõvasti eelnevalt kinni on keeratud. Kui sama relvaga kinni keerata, miks siis lahti ei peaks saama? :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 21 Juun 2021, 10:28

SSD 18 LTX 200 sellega keerad rattamutrid lahti? Ei tahaks hästi uskuda.

Õige jõuga(momentvõtmega) keeratud mutrid-poldid vabalt. Just äsja keerasin lahti kerghaagise rattad, mis olid all olnud 6-7a kindlasti.

Vahe smalaadse Makita omaga on see, et Metaboga ei lähe peale tervet päeva terrassi tehes, ranne valusaks.

Viimati muutis urmas66, 21 Juun 2021, 13:02, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”