Andke nõu: akutööriistade valik

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Jesper »

joel kirjutas:

Elu on näidanud, et kui mõnda tööriista pole, siis enamasti saab ka ilma läbi ajada ja kui tööriista muretsed, siis pärast seda imestad, kuidas küll enne ilma selleta asjad tehtud said...

Mul küll veel akurelakat pole, aga iga Jumala päev imestan, kuidas ma ilma selleta küll hakkama saan!



Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kodukasutjale on nt. Makita 14V seeria täiesti piisav, kui just relakat ja mutrikeerajat ei soovita.
Endal oli vana 10,8V seeria, sellega oli siseruumides suisa lust nõkitseda- mõõtmetelt väiksed ja piisavalt võimekad.
Kui aga asi õue , auto ja maja külge laks, tuli 18V asemele.
Sisetööde aku kruvikeerajaks ostsin mingi pisikese B&D (vist)- liiga laisk, et käsitsi keerata :?

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas ranel »

Muidu lihtsalt huvi pärast küsiks, et mispärast kõiki asju akude peale üle tahate viia kodukasutuses? Ise üritan seda joont hoida, et akutrell olgu aku pealt, aga kõik muu juhe järgi. Tänu sellele ei pea mingile kindlale tootjale ka lojaalne olema. Kodus Ryoby, Boschi, Makita jne tooteid täis. Kodukasutuses läheb neid asju ju nii harva vaja. Lisaks ei pea akude pärast muretsema. Kui lepid juhe järgi, siis saab täiesti mõistliku hinnaga asjalikke tööriistu. Kes igapäevaselt tööd teeb, see muidugi teine teema.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

ranel kirjutas:

Muidu lihtsalt huvi pärast küsiks, et mispärast kõiki asju akude peale üle tahate viia kodukasutuses? Ise üritan seda joont hoida, et akutrell olgu aku pealt, aga kõik muu juhe järgi. Tänu sellele ei pea mingile kindlale tootjale ka lojaalne olema. Kodus Ryoby, Boschi, Makita jne tooteid täis. Kodukasutuses läheb neid asju ju nii harva vaja. Lisaks ei pea akude pärast muretsema. Kes igapäevaselt tööd teeb, see muidugi teine teema.

1) 18V tööriistad on täiesti ok enamuse tööde tegemiseks. Isegi piikamiseks ja freesimiseks.

2) on ka 36V tööriistu 18+18V

3) ei pea omama pikendusjuhet. Mul on kuskil üks, ei mäleta enam kus.

4) ei pea ka õues otsima voolu.

5) objektil on kõik voolupesad täis.

6) miks mitte?

7) redelil töötadas ei pea soolikat kaasa vedama.

8) kui sul akud juba olemas siis riistad saab Z seejana vaid nõksa kallimalt kui soolikaga tööriistal.

Miinuseks

Kui töötav akurelakas maha kukub siis palju õnne püüdmisel :D

Makita puhul on suur pluss see, et akusid saab kas tasuta või väga soodsalt kampaaniate käigus.

Akud on samad mitmeid aastaid ja need on saadavad ka 5-7 aasta pärast.

Aku mahtuvus on 1,5-5 või lausa 6 A. Nendel väikestel on eelis kui vaja kerget tööriista. 1,5 ja 2A akud ei sobi akupuurvasarale.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Jesper kirjutas:
joel kirjutas:

Elu on näidanud, et kui mõnda tööriista pole, siis enamasti saab ka ilma läbi ajada ja kui tööriista muretsed, siis pärast seda imestad, kuidas küll enne ilma selleta asjad tehtud said...

Mul küll veel akurelakat pole, aga iga Jumala päev imestan, kuidas ma ilma selleta küll hakkama saan!

Mul garaazhis on s**t vool millest piisab vaid akude laadimiseks lisaks muusikale ja valgusele. Ja ma kasutan relakat ikka sitta kanti. Ja kui mul on vaja boksist eemal miskit lõigata siis ma ei pea hakkama 50m pikendusjuhet lahti ketrama. Mul on see 129€ maksev tükk ja kõik tööd saan tehtud. Igaljuhul soohivitan ja manööverdada temaga on palju mõnusam kui sulle juhe alati ei ürita ette jääda.

Veel üks asi kida kasutan on multitool. See on väga vajalik asi nikerdamisel. Saab ka lihvkanna külge panna.


Raitsraisk
Postitusi: 301
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

Aga ma teen siis Hitachiga otsa lahti. Olemas kaks trelli ja löökkruvikeeraja, sattunud kasutama rellakat ja ketassaagi. 5Ah akuga lasin 4 päeva jooksul üle 700 kruvi (5x70 olid vist). Kodukasutuses ei oskaks enamat tahtagi. Lisaks hinnad on tänu tuttavatele head. Käepide on on minu naiseliku käe jaoks täitsa paras haarata, Metabo oli selle suhtes törtsu ebamugavam, aga siiski täiesti kasutuskõlbulik. Uusi akutööriistu lisandub valikusse vähemalt sama palju , kui mu lemmikreklaamsaates "Nurgakivi".

Ja jätame nikli pigem porilaudadele, kui akudele.

Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Ma olen peaasjalikult Makita 10.8V ja 18V seeriat kasutanud, objektidel saab 10.8V seeriaga enamus töid tehtud. Näiteks auto rattapoltide keeramiseks kasutan 18V löökkruvikeerjat (esimese ja viimase jõnksu teen võtmega).
Kui miskit Makitale ette heita, siis 18V harjavaba trelli löögifunktsioon on natuke lahja.
Ilmselt lähiajal soetan Makita ketaslõikuri ja ketassae ning korralikuma SDS löögitrelli.
Makita puhul mulle meeldib veel kohvrite süsteem, ikka päris timmu on neid asju üksteise peale laduda, ei sõida autos ka nii palju ringi.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Mac, võid teema lukku panna, sest enam ei tohiks küsimust olla :D Ja kui juba muud tööriistad muretsed, siis õige töömehe imidzi jaoks pead selle ka võtma http://www.makserv.ee/toode/dmr107/ Viimasel ajal tundub, et 9 töömeest 10-st tuleb nii, et ühes käes ripub see :mrgreen:
Ahjaa, ma kasutan ka ainult Makitat kodus. Lihtsalt meeldivad nende tööriistad ja ainult 1 väike relakas on Metabo.

Viimati muutis M.T., 26 Juul 2018, 01:03, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ardilla kirjutas:

Ja kui mul on vaja boksist eemal miskit lõigata siis ma ei pea hakkama 50m pikendusjuhet lahti ketrama.

No just, mul on üsna soliidsete gabariitidega garaaž ja isegi 15m juhtme lahti ja kokku lappamisest kopp ees :) Masinad peavad inimesi teenima, mitte inimesed masinaid.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas ranel »

Vaatasin, et tööl on 10.8v 2ah akuga metabod. Sobilik vaid väiksemate kruvide keeramiseks/pisemate aukude jaoks. Tõsisemaks tööks on see paras mänguasi.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas piiks »

Makita. Väga lai valik tööriistu.
Milwaukee ja Dewalt on ka igati tasemel.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Tööl kasutusel eritarvikute ja väga robustse töö käigus olnud aastaid makita (vahele proovitud ka muid aga hind ja kvaliteet jätnud soovida).
Kodukasutuseks on tekkinud juurde Ryobi. Tundus algul väga mänguasjadena aga tegelikkus on näidanud muud. Hind on mõistlik koju ostmiseks - kõik on süsteemi sobivad ja akusid igasuguseid. Bosch ka tore aga normaalsed tööriistad on lihtsalt nö pro seeria ja hind on olnud konkreetselt mulle pakutult liiga üle piiri.

Mina teeks valiku reaalsete vajaduste põhjal. Kombineerid need mõned agregaadid mõttes ära ja vaatad, mis see hind tuleks näiteks 2-3 akuga. alati hea mõelda, et 1 kerge aku ja sis midagi jämmet juurde. (lasin katusekruvisid mingi 4kg trelliga - käsi oli pärast nii surnud paar päeva). Mõned tööd siiski on mõistlik kerge aparaadiga teha.

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Pooldan ka ryobit, akuindikaator on olemas, brushless olemas, ei jää teistele kodukasutuses kuidagi alla. Aku mutrikeeraja saab hakkama ka idikate kinnikeeratud poltidega ning on vs makita soodsam. p.s ryobil vähemalt on päris tuntav jõudluse vahe 2ah vs 5ah akudega, kestvust ei ole mõtet mainida.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Makital on ka indikaator.

Muide. Makitaga on vaja hinda passida. Ja küsida pakkumisis. Siis saab ikka letist oluliselt parema hinna. Tihti on kasulik soetada ka eelmise põlvkonna mudel sest see on täpselt sama hea :).

Multitööriistal on muidu nii, et viimasel mudelil on väga hea kirikinnitus.

Ühesõnaga. Siin vist venda ja õde pole. Millega alustad suht suure tõenäosusega selle toote peale ka jääd. Sest seal kõik unifitseeritud. Kui võtad devaldi siis jääd devaldi peale, kui võtad Makita siis makita peale. Erinevate tootjate kompotte keegi väga ei viitsi enam kokku klapitada. Sest siis on terve kotäis laadijaid :D

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas simp »

Ma saan aru, et põhiline tootja lock-in on akud. Mingeid vahetükke ei ole tehtud erinevatele akudele?

Sisuliselt on kõigil ju samad elemendid sees ja seadmed töötavad samadel pingevahemikel?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas piiks »

yeekim kirjutas:

Äge lahendus, sellega saaks pehme ülemineku ühelt tootjalt teisele korraldada ju :)

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, samas selle ülemineku hinnale 20€ otsa pannes saab ntx Ryobi süsteemis juba täisväärtusliku aku... Ma seda nn "lock-ini" niiväga ei kardaks, ega see abielu ei ole, et vanale süsteemile jääb pool varandust ja alimendid. Lihtsalt paned laadija kõrvale riiuli peale teise süsteemi laadija ja moos. Ja see tõenäosus, et kunagi on sul vaja mingit nii spetsiaalset vidinat, mida neist soovitatuist ainult üks tootja pakub, on ikkagi suhteliselt madal.


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas ats30 »

morse kirjutas:

Dewalt
Makita
Milwaukee

Kõik on JULMALT head. Mööndustega lisaks siia ka Metabo. Kõiki olen kasutanud. Makita paistab kõige laiema valikuga olevat. Samas Dewaltil on ka enamus olemas. Minu kõigekõigem tööriist on (soodukaga) 100-eurone väikse akuga Dewalt. Kui võrdled väikse akuga Makitaga, siis Dewalt on oluliselt võimsam ja mitmekülgsem. Mul suure akuga akutrelli polegi - väike ajab asjad suht hästi ära. Kui on plaan osta suured akud ja omada palju erinevaid akutööriistu (k.a. arvatud näiteks muruniitja), siis kaaluksin vist Makitat. Kui põhiline tööriist on väikse akuga akutrell, siis minu arust Dewaldi ja ja isegi Metabo omad on paremad kui Makita väiksed (võin ka eksida - olen neid lihtsalt rohkem kasutanud ja on jäändu mulje, et Makita omad nii head pole).

Need on jah head. Hilti kõlbab ka. Metabot kasutaks siis kui haamer on teise tuppa jäänud...

Oleks ma tark, ma oleks vait.

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas joel »

Jesper kirjutas:

Ma seda nn "lock-ini" niiväga ei kardaks, ega see abielu ei ole, et vanale süsteemile jääb pool varandust ja alimendid. Lihtsalt paned laadija kõrvale riiuli peale teise süsteemi laadija ja moos. Ja see tõenäosus, et kunagi on sul vaja mingit nii spetsiaalset vidinat, mida neist soovitatuist ainult üks tootja pakub, on ikkagi suhteliselt madal.

Küsimus pole niivõrd selles, et spetsiifilist asja mõni tootja ei paku, vaid pigem ikkagi tööriistade ja akude arvus. Põhimõtteliselt võib sul sama tootja töööriistu kasutades olla n tööriista ja üksainus aku, kuigi ma ise eelistan, et akusid on sama palju kui tööriistu, sest muidu selgub tööriista võttes alati, et just sellel pole parajasti akut küljes. Aga seda tuleb ikkagi väga harva ette, et kõiki tööriistu ühe töö juures korraga tarvis läheb, nii et kui aku töö ajal tühjaks saab, võib selle laadima panna ja mõne teise tööriista küljest järgmise võtta. Kui tööriistad on erinevate tootjate omad, siis sellist akude ristkasutust teha ei saa.

Joel
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Saan muidugi aru, et ega mu lakkamatu mula just targa inimese tunnuseks ei ole, aga et asjad ikka kohe nii hullud on, seda poleks ausalt öeldes arvanud :)


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Tort »

Nagu 250 4t on metsas parem kui 650 4t, siis minul kruvide keeramiseks ja puurimiseks see riist: https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/aku ... 0ah-583067

10.8 @ 2ah tundub võibolla esmalt kodukasutuseks vähe, aga see on väga petlik ja need li-ion pulgad kestavad küll igavesti minul kodukasutuses. Käes super ja tundub ülikvaliteetne. Pole mõtet mingit kreissaagi liistude saagimiseks osta koju.

Kõrval on juhtmega Bosch lööktrell. Muid vist polegi. Teisi marke ei laida, miks peaks. Aga kruvide keeramiseks ja tavaliseks puurimiseks ei ole vaja mingit tööstuslikku jurakat võtta. Nagu Milanos pole mõtet Audi a8-ga poes käia vms.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mul on 4 10.8vmakita akukest ja pinutäis tööriistu - mutrikas, 2 trelli, tiiger, tikk, tolmuimeja, pisike hekilõikur jms.
4 18v akut ja 90€ lööktrell, ekstsentrik lihvija, saag, trimmer, hekilõikur, muruniiduk jms.
Kokku kogu krempel vast 1000€ maksis. Äärmiselt mugav toimetada. Riidenagisid jms panen pisikeste trellidega, betooni uhan suuremaga.
Eriti hindan 3 trelli olemasolu - ei pea otsikuid vahetama ja tühja võimlema.
Enamjaolt piisab pisikestest vidinastest, aga teinekord on suurt vaja ja noh seega peab olema.

Aga mulle meeldib.

ovaaP
Postitusi: 87
Liitunud: 11 Veebr 2014, 18:30
Tsikkel: TDM; Honda NC750X
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas ovaaP »

Kellegil muruniidukiga ka kogemusi, kuidas kestab. Mul on selline 500 ruudune lapp mida niita.

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Tort kirjutas:

Nagu 250 4t on metsas parem kui 650 4t, siis minul kruvide keeramiseks ja puurimiseks see riist: https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/aku ... 0ah-583067

10.8 @ 2ah tundub võibolla esmalt kodukasutuseks vähe, aga see on väga petlik ja need li-ion pulgad kestavad küll igavesti minul kodukasutuses. Käes super ja tundub ülikvaliteetne. Pole mõtet mingit kreissaagi liistude saagimiseks osta koju.

Kõrval on juhtmega Bosch lööktrell. Muid vist polegi. Teisi marke ei laida, miks peaks. Aga kruvide keeramiseks ja tavaliseks puurimiseks ei ole vaja mingit tööstuslikku jurakat võtta. Nagu Milanos pole mõtet Audi a8-ga poes käia vms.

Aga Eestis jällegi on pm kohustuslik käia a8-ga või muu sellisega poes, et ikka märgataks(soovituslik ka ukse ette parkida). Seega tasuks osta ka kõige-kõigem trell ja siis sellest kindlasti ka teada anda (lol)

Aga ka asjast, endale millegipärast jäi Boschi 10.8v akukas nõrgaks ja kuidagi kahtlaselt vähe kestis aku ka. Olen jäänud truuks Makita 18v trellile, hea väike kuid samas meeletult võimas ja kestab ning kiiresti laeb täis ka end.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.

kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Tordil on jh väga mõttetu junn.hetkel soovis müüb üks eit 150.-makita 2drelli kohvris,selle aasta toodang muide.tänaseks on bosch sama pask nagu sonygi,mõtlesid et lasevad mugavalt liugu ainult nimega aga läks teisiti nüüd konkurente oi kui palju ja annab ikka nime taastada :bsmile:

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas piiks »

Jesper kirjutas:

Nojah, samas selle ülemineku hinnale 20€ otsa pannes saab ntx Ryobi süsteemis juba täisväärtusliku aku... Ma seda nn "lock-ini" niiväga ei kardaks, ega see abielu ei ole, et vanale süsteemile jääb pool varandust ja alimendid. Lihtsalt paned laadija kõrvale riiuli peale teise süsteemi laadija ja moos. Ja see tõenäosus, et kunagi on sul vaja mingit nii spetsiaalset vidinat, mida neist soovitatuist ainult üks tootja pakub, on ikkagi suhteliselt madal.

Jah, kui sul on 1 aku ja 1 laadija. Mul on tööriistu mitu pinu, akusid 15 ringis ja laadijaid ka nii ühe, kahe, kui nelja aku pesaga. Ja nad ei püsi riiulis vaid ikka kondavad mööda objekte. Seega paar sellist adapterit lubaks kasutada teise tootja seadmeid.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Põhimõtteliselt võibki siin teemas vaidlema jääda. Ilmselgelt tulevad väga suured vahed sisse korteriinimeste ja majaomanike vahel, samuti hobiehitjate ja proffide vahel.
Lisaks on ühel tootjal teele terve pinu mis näevad inimesele tänavalt sarnased välja, kuid otstarbelt ja võimsusele täiesti erinevad. Ja kuna inimesed emotsiooni põhjal ostavad vaid hinda, siis juhtub tihti et ostetakse aladimensioneeritud instrument. Varasemalt väljatoodud teema nende 2.0 ja 4.0-6.0Ah akude osas tähendab seda, et osa tööriistu tarvitavad meeletult energiat. Akutrelli all saab see 2.0Ah hakkama, ketassae, trimmeri või relaka taga muutub see täiesti kasutuks. Tordi väljatoodud Metabo on mul ka olemas, nii 2.0 kui 4,0 akuga, terrassi ehitusel kõlbas sellega vaid auke ette puurida kruvidele. 75mm kruve kasutades viskas konstantselt termoka peale, lõpuks väsisime ja võtsin Makita DDF482. Samas voodrilauda pannes on see väike 10.8V junn asendamatu.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Siin on jah ettevõtja ja erakasutaja vajadused natuke vist lappama läinud.
Kui võtta eri tootjate 18V kodukasutajale sobilikud seadmed(ehk kombo hinnaga umbes 250-300€ mis eri tootjatel hetkel müügil),siis seal on Metabo-Makita-DeWalt suht samasse auku ja Ryobiga saad selle raha eest isegi suts rohkem.Bosch on nii ja naa.Sama hinnaga on kehvemad ja samaväärsed on kallimad profikad. 14V makita kannatab ka ,aga see vist tootmisest maas. 10,8V seeriad on ikka pigem neile,kes teevad tõesti mõned lühikesed tööd vahel harva,need ei ole mõeldudki terve päeva kestvaks tööks,pigem maali seinale kinnitamiseks või mööbli kokku panekuks. Näiteks10,8V trelliga ei õnnestu jämedama puuriga metalli sisse auke lasta,sest see on aeglane ja ebamugav,kuid nagu Kauri mainis,siis voodrilaua panekuks igati OK relv. 18V akudele on enim võimalus midagi veel juurde soetada,kui hakkad äkki kodus kunstkäsitööga tegelema või tekib vajadus muru niita-trimmerdada. Siin peabki tegema oma valiku,et millist tootjat eelistada.
Alustama peaks ikka sellest, et saaks ise neid eri tooteid käes hoida ja ergonoomika ning kaal oleks käele sobiv. Löökruvikal on jube oluline tagasilöögi teema,sest see teeb randme haigeks,kui on liiga suur.
Ilmselgelt ei vaja kodukasutaja kogu komplekti ,mida tootjad toodavad. Minul on akuga ainult trell ja löökkruvikas,mida kasutan vist enim,sest käib ka mutrite keeramisel abiks.On siis olemas nii Makita kui Metabo ja kes pole uuemaid Metabo tooteid proovinud ajavad ilmselgelt jama,kui võidavad,et need on mingis osas samaväärsest Makitast või mõnest muust kehvemad. Mul on Makita kombo tööjuurde ostetud 2016 sügisel ja Metabo kombo koju 2017 kevadel. Selge ,et ei saa võrrelda mitu aastat vanu ja tänapäevaseid tooteid.
Jutt ,et see vinge asi mul juba aastaid toimib ei päde, sest seda asja ei saa juba aastaid enam osta ka. Jääks täna müügil olevate asjade juurde ja isegi paar aastat tagasi müügil olnud tooted ei pruugi enam täna saadaval olla.
Mina jään ikka selle juurde,et minu Metabo löökruvikas on palju vingem riist ,kui minu Makita samasugune.Hind oli kusjuures Makital soodsam natuke,aga kaal raskem,löök lahjem ja ei ole reguleeritud,LED lamp asub vales kohas ning tagasilöök suurem.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kauri kirjutas:

Põhimõtteliselt võibki siin teemas vaidlema jääda. Ilmselgelt tulevad väga suured vahed sisse korteriinimeste ja majaomanike vahel, samuti hobiehitjate ja proffide vahel.
Lisaks on ühel tootjal teele terve pinu mis näevad inimesele tänavalt sarnased välja, kuid otstarbelt ja võimsusele täiesti erinevad. Ja kuna inimesed emotsiooni põhjal ostavad vaid hinda, siis juhtub tihti et ostetakse aladimensioneeritud instrument. Varasemalt väljatoodud teema nende 2.0 ja 4.0-6.0Ah akude osas tähendab seda, et osa tööriistu tarvitavad meeletult energiat. Akutrelli all saab see 2.0Ah hakkama, ketassae, trimmeri või relaka taga muutub see täiesti kasutuks. Tordi väljatoodud Metabo on mul ka olemas, nii 2.0 kui 4,0 akuga, terrassi ehitusel kõlbas sellega vaid auke ette puurida kruvidele. 75mm kruve kasutades viskas konstantselt termoka peale, lõpuks väsisime ja võtsin Makita DDF482. Samas voodrilauda pannes on see väike 10.8V junn asendamatu.

75 milli kruvi on ju poisike, õiged mehed keeravad neid näpuga sisse :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”