rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
rainz
Postitusi: 52
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:43
Tsikkel: Honda CBR 900 RR
Asukoht: Kuldala

rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas rainz »

Tere,

Rattaks siis eelnimetatud Honda Hornet 599cc ja 2001 aasta. Läbisõit erinevate andmete põhjal umbes 20 000kmi. Enda valdusse sain ta 26 aprill ja sõitnud siiani umbes 2500 km´i. Olen ammu juba unistanud klassikalisest naked tüüpi rattast. Kuna viimasest sõitmisest on umbes 15 a. vahet ja algus oli vosodiga siis ei julend kangemat soetada kuigi sõber ütles, et paari aastaga jääb see valitu lahjaks mulle?! Jah, tal on õigus,juba on,aga ei plaani ratast veel müüki panna. Eelmine omanik on ta omapäraseks teinud: vahetanud värvi, kellad, peeglid,tuled(v.a. esilaterna) ja sumpa(Leo Vince) mis oli probleem tüv´sel :( aga mulle meeldib tohutult see ratas :D. Tervitused eelmisel omanikule kui satub lugema! Teinud olen nii palju, et vahetanud olen ketti hammakatega ja aeg kolmapäevaks küünalde vahetus broneeritud kuna külmalt käivitub halvasti(probleem on +15C juures, alla +5c läks käima poolest pöördest), muidu ainult sõitnud. Kütuseks kasutan 99 oktaanarvuga bensiini ja minekut küllaga veel. Sõidab väga hästi ainult sumpa lõrin on vastik hilisõhtul/öösel. Ah jaa pildid kaa :D
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Tervitused,

Rain



Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas villy »

Kena ratas! Klassikud on ka mulle hingelähedased.

Tahtsin küsida, et kuidas nende Koso näidikutega rahul oled? ja kas nähtavus hea kehvadel ilmaoludel(päike, vihm jne) ?


Teema algataja
rainz
Postitusi: 52
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:43
Tsikkel: Honda CBR 900 RR
Asukoht: Kuldala

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas rainz »

villy kirjutas:

Kena ratas! Klassikud on ka mulle hingelähedased.

Tahtsin küsida, et kuidas nende Koso näidikutega rahul oled? ja kas nähtavus hea kehvadel ilmaoludel(päike, vihm jne) ?

Üldiselt rahul, pimedas on ideaalne aga vihmaga ja päiksega on veits halb. Nimelt vihmaga peab käega piiskasid eemaldama ja päiksega lihtsalt halb loetavus. Kuid mitte väga hull ja välimus on mulle olulisem kui näitude nägemine :D

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas villy »

rainz kirjutas:

Üldiselt rahul, pimedas on ideaalne aga vihmaga ja päiksega on veits halb. Nimelt vihmaga peab käega piiskasid eemaldama ja päiksega lihtsalt halb loetavus. Kuid mitte väga hull ja välimus on mulle olulisem kui näitude nägemine :D

Tänud!

Loodame, et ka neoonvestis härra inspektor jagab su sümpaatiat teinekord teepervel :)

Aga muretuid kilomeetreid.


Ducar
Postitusi: 56
Liitunud: 26 Apr 2010, 08:05

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas Ducar »

Minu silmis oleks ratas täiuslik, kui ketikaitset poleks ja tagaratta porikas oleks must/carbon . Aga praegugi meeldib see ratas mulle ilgelt palju! Hoia seda! :bsmile:


Teema algataja
rainz
Postitusi: 52
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:43
Tsikkel: Honda CBR 900 RR
Asukoht: Kuldala

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas rainz »

Ducar kirjutas:

Minu silmis oleks ratas täiuslik, kui ketikaitset poleks ja tagaratta porikas oleks must/carbon . Aga praegugi meeldib see ratas mulle ilgelt palju! Hoia seda! :bsmile:

Ketikaitse ja tagaratta porikas ühes tukis ning ei hakka neid lahkama. Aga carbon hea idee kuna külje paneelid ka carbonist :bsmile:
Edasine plaan oleks veel saada xenon tuli ette laternasse


ninzor
Postitusi: 86
Liitunud: 06 Mai 2011, 15:34
Tänanud: 1 kord

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas ninzor »

Räägi kus kohast sa seda 99 oktaaniga kütet saad. 8)


Teema algataja
rainz
Postitusi: 52
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:43
Tsikkel: Honda CBR 900 RR
Asukoht: Kuldala

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas rainz »

ninzor kirjutas:

Räägi kus kohast sa seda 99 oktaaniga kütet saad. 8)

Rootsist Shell V-power 99


ats87
Postitusi: 156
Liitunud: 12 Juul 2009, 13:35
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas ats87 »

Väga vinge pill. Oman ka hornetit ja tean kui hea rattaga tegu on.
Ma ei saanud täpselt aru, mis probleem selle summutiga ülevaatusel oli ? Hääl liiga vali ?
Natuke häirib silma see, et summuti alla toodud, mulle just horneti puhul meeldib see, et see ülal on.


Teema algataja
rainz
Postitusi: 52
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:43
Tsikkel: Honda CBR 900 RR
Asukoht: Kuldala

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas rainz »

ats87 kirjutas:

Väga vinge pill. Oman ka hornetit ja tean kui hea rattaga tegu on.
Ma ei saanud täpselt aru, mis probleem selle summutiga ülevaatusel oli ? Hääl liiga vali ?
Natuke häirib silma see, et summuti alla toodud, mulle just horneti puhul meeldib see, et see ülal on.

Ülevaatuselt ei saanud selle sumpsiga läbi kuna hääl vali ja kiri ka all, et ei ole mõeldud teedele. Raami peal on kirjas, et 91db 6000 rpm ja kõrvaga kuulda, et hääl valim.
Aga vastupidi mulle just meeldib summi asukoht :D


Teema algataja
rainz
Postitusi: 52
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:43
Tsikkel: Honda CBR 900 RR
Asukoht: Kuldala

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas rainz »

Tere taas,

Pole ammu kirjutanud, kuid meenutan mis vahepeal juhtunud! Eelmine hooaeg läbisin umbes 6000 km muretult! Sai vahetatud kett hammakatega, küünlad ja õli filtriga. Ja väike kukkumine oli kaa :( Sellega kaasnes paagi mölkki kukkumine ja väike mootori kriime mis sai ilusti parandatud ja ostetud ka kukkumis punnid. Suured tänud kasutaja Jbob´ile kes paigaldas mu rattale signalisatsiooni, et saaksin rahulikumalt und nautida :D. Väike keiss oli menttidega ka :) . See hooaeg algas väikse probleemiga, kuna mootor ei töödanud õigesti, nimelt karpa umbes. Sai tehtud väike hoole streetmotos, vahetati õhu filter, küünlad olid lahti ja sai need kinnitatud, karpad puhastatud ja sünkki aetud ning esi amordid värske õliga täidetud + simmekad. Tänud siinkohal HR. Neemele Streetmoto´s. Minu jaoks minekut küllaga aga alati tahaks juurde :D. `Juurde saab siis kui suvatsen millalgi kolvi rõngad vahetada. Praegu on surveaste 6, peaks olema 12 :D. Lähemal ajal peaks vahetama ka taga rehvi ära kuna ostes all oleval on slikiks aetud ja sai alla kasutatud vihmakas aga see ei tööta nii kuidas peab.

Talve rehv :D :D Pilt

Hooaja avaminePilt


Teema algataja
rainz
Postitusi: 52
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:43
Tsikkel: Honda CBR 900 RR
Asukoht: Kuldala

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas rainz »

Eelnevale lisandub veel esimesed piduri klotsid ja kuna eelmine omanik oli paigaldanud "edevad" Led suunatuled kuid releed mitte siis sai ka relee vahetatud. Kiire plinkimine käis närvidele :D

Lugupidamisega,

rainz :bsmile:


Tuono

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Kas ca. 26000 km. pealt juba kolvirõngad kulunud? :shock:


Teema algataja
rainz
Postitusi: 52
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:43
Tsikkel: Honda CBR 900 RR
Asukoht: Kuldala

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas rainz »

Tuono kirjutas:

Kas ca. 26000 km. pealt juba kolvirõngad kulunud? :shock:

:D :D Ilmselt see eeldatav läbisõit pullisitt. Aga keegi tark võiks jagada arvamust palju peaks ratta läbisõit reaalselt olema.


Hornett

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas Hornett »

Oii mul enam vähem samasugune masin. (Honda CB600F ja ka oranz)
Paremal.
Pilt


ReinoT
Postitusi: 29
Liitunud: 24 Nov 2012, 18:19
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas ReinoT »

Kuidas ratas tehniliselt olnud on? Mingeid üllatusi näiteks. Mul pole veel ratast aga pilk jookseb sinna Horneti kanti ikka.

http://www.auto24.ee/used/1179599

Seda juhul, kui oma neljarattalisest lahti saan ja pank võimaldab.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas Kirs »

ReinoT kirjutas:

Mul pole veel ratast aga pilk jookseb sinna Horneti kanti ikka.

Mul ka polnud. Olen täiesti kindel, et Hornet ei vea sind alt! Olin ka kindel, et üle pika pausi motikamaailmas võtan Horneti ligi, aga tutkit.
Proovida sain küll Horneti vennast, aga...ma ei tea. Ju minu kiiks, ei olnud see, mida ootasin... Ligi võtsin hoopis proovimata ja ainult juttude põhjal tutvunud ratta SV650. Ei pettunud. Vastupidi! Ma ei kujutagi eriti ettegi endal R mootoriga ratast:) Oleks võinud kohe SV1000 võtta ju. Võib-olla on tegemist ka vanuselise iseärasusega:P Aga silmapiiril on järjekordne paljas V2 :P

Edu! Hornet on Ilus ratas. Ilus nimigi.

SERTÃO

Teema algataja
rainz
Postitusi: 52
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:43
Tsikkel: Honda CBR 900 RR
Asukoht: Kuldala

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas rainz »

ReinoT kirjutas:

Kuidas ratas tehniliselt olnud on? Mingeid üllatusi näiteks. Mul pole veel ratast aga pilk jookseb sinna Horneti kanti ikka.

http://www.auto24.ee/used/1179599

Seda juhul, kui oma neljarattalisest lahti saan ja pank võimaldab.

See ratas mida Sina jahid on kõvasti uuem, juba pritsega ja ei saa vana hornetiga võrrelda kuid vaevalt kahtlen, et uuem ratas pole enam nii töökindel!

Ratas on olnud aus, tehnilisi probleeme pole olnud va. hooaja lõpupoole tundus, et karpa on sodi täis ja vajab sünkimist. Teele pole kunagi jätnud. See kompresioon mis Neeme kevadel mõõtis oli jama-ilmselt mingi möödapanek! Olen sõitnud ja muidugi kuluosi vahetanud ja hooldusi tehes.
Hooaeg on nüüdsest läbi jällegi 6000 km`iga. Käidud Hiiumaast Rootsi Kuningriigini ja kokkuvõttes rahul.
Uuel aastal loodan ratsutada millegi uuema ja võimsamaga :D ex näis

Hooaja lõpp 19.11.12
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt


ReinoT
Postitusi: 29
Liitunud: 24 Nov 2012, 18:19
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas ReinoT »

Kena. Aga kas oskaksid siia peast panna umbes hooaja kulud va. kütuse kulud. Mis kuluosad täpsemalt? Ma ei tea tsiklitest midagi mida oodata.


Teema algataja
rainz
Postitusi: 52
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:43
Tsikkel: Honda CBR 900 RR
Asukoht: Kuldala

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas rainz »

ReinoT kirjutas:

Kena. Aga kas oskaksid siia peast panna umbes hooaja kulud va. kütuse kulud. Mis kuluosad täpsemalt? Ma ei tea tsiklitest midagi mida oodata.

1 Hooaja kulutused õli/filter umbes 70€, taga rehv 140€, esi rehvi vahetan 2 hooaja tagant ja maksab midagi alla 100€ vist, õhufiltri hinda ei tea aga pakun 10-20€ umbes, piduri klotsid ka paari hooaja tagant ja maksavad 25€ paar vist. Karpa puhastus ja sünk saavad omal käel tehtud. Eks need kulud loevad 100 asjast alustades ratta seisundist kuni sõidu stiilini. Mõni sõidab rehvidega 3-4 aastat, mõni 3-4 rehvi aastas. Minul läheb 1 tagarehv aastas ja eks neid näiteid ole veel


ReinoT
Postitusi: 29
Liitunud: 24 Nov 2012, 18:19
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda

Re: rainz-Honda Hornet CB 600 F 2001a.

Lugemata postitus Postitas ReinoT »

Ennem kahtlesin, et kas on mõtekas neljarattalisest loobuda, kuid nüüd enam ei huvita. Saab talvel asjad ikka aetud. Kas jalgsi või sõprade abiga. Enamus mu sõite ongi üksi ringi kruiisimine, miks mitte siis teha seda juba kahel rattal.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”