Janno KTM sx 125 MÜÜA

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded


--oakley--
Postitusi: 43
Liitunud: 29 Dets 2005, 19:05

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas --oakley-- »

Väike soovitus, hoia esiamordi tööpinda puhtana. Muidu varsti lasevad need sul õli läbi, kui selline kuivand läga seal peal on. WD 40 ja paber on abiks.




Teema algataja
jann15

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas jann15 »

Artemide kirjutas:
jann15 kirjutas:

Seda ma tahaksin küll küsida foorumlaste käest kui kaua kannatab sõita 1 kolviga. Kui ma sõidan väikestviisi, st põldudel ja metsas vahetevahel ka krossirajal. Kuna oleks nagu kõige mõtekam see kolb ära vahetada et ta suuri pahandusi ei teeks? Manuali järgi on mingi 20h ning õli iga 10h tagant.

Mina sõitsin igapäevaselt linnas ja pmst 80% ajast olid pöörded põhjas. Kolvi vahetasin 60 tunni tagant. Ainuke vahe oli selles et lõpu kümnendikel jäi jõudu vähemaks. Seega kui sul esimene korralik ratas ja vähe rahulikumalt sõidad siis võid 50, 60 tundi raahulikult täis sõita.

Siis võin rahuliku südamega veel küll ja küll sõta :D


Teema algataja
jann15

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas jann15 »

ratas kirjutas:

kas ketid peavadgi niilõdvad olema?

Masinal kett suht läbi. Küsimus kust saaks odavalt uue keti ja 13hambalise esimese hammasratta? Tean et igaltpoolt motopoodididest on võimalik uusi kette osta. Äkki kellegil on üle uus kett mille saaks odava raha eest osta?
:bsmile:

Kasutaja avatar

uljasvaluvelg
Postitusi: 475
Liitunud: 12 Aug 2008, 19:33
Tsikkel: Honda Transalp
Asukoht: Tallinn

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas uljasvaluvelg »

Kui vahetad keti, vaheta kindlasti ka MÕLEMAD hammasrattad! Vastasel korral jääb keti eluiga vähemalt poole väiksemaks. Omal nahal kontrollitud ja enam nii ei tee!

P.S. Odavamaid kette saab Teletorni motopoest Tallinnast.

Honda Transalp

mayhem
Postitusi: 136
Liitunud: 14 Mai 2006, 20:12

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas mayhem »

üks soovitus. kui uue keti paigaldad siis lase tagaamort lahti ja reguleeri keti pikkus kiige kokkusurutud asendi järgi ära. saad täpselt teada kui palju edaspidi ketti pingutada. peaks tulevikus säästma nii kette, hammakaid kui laagreid.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas mella »

seda, kui palju ketti pingutada ja millises asendis, on KTM kasutusjuhendis kirjas ning mingit omaloomingut pole mõtet leiutama hakata.
ja kohe kindlasti ei sisalda ketipingutuse protseduur amordi eemaldamist.

Kasutaja avatar

koibs
Postitusi: 17
Liitunud: 13 Juun 2005, 11:33
Tsikkel: Kawasaki KX250F
Asukoht: Karksi-Nuia
Kontakt:

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas koibs »

Tegemist minu vana tsikliga aastast 2002. Juhul kui on vaja mingeid osasi, siis on mul sellest ajast hulganisti juppe sellele tsiklile. Silinder + VHM silindripea, summutajaid, radikaid, piduri ja siduri pumpasid, plastikuid, sadul, heebleid, traaversid, kiige, tihendeid, siduri kettaid ja kindlasti midagi veel.


ratas
Postitusi: 226
Liitunud: 23 Juul 2009, 18:45

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas ratas »

koibs kirjutas:

Tegemist minu vana tsikliga aastast 2002. Juhul kui on vaja mingeid osasi, siis on mul sellest ajast hulganisti juppe sellele tsiklile. Silinder + VHM silindripea, summutajaid, radikaid, piduri ja siduri pumpasid, plastikuid, sadul, heebleid, traaversid, kiige, tihendeid, siduri kettaid ja kindlasti midagi veel.

kas 39mm keihn karburaator oleks pakkuda?


Teema algataja
jann15

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas jann15 »

ratas kirjutas:
koibs kirjutas:

Tegemist minu vana tsikliga aastast 2002. Juhul kui on vaja mingeid osasi, siis on mul sellest ajast hulganisti juppe sellele tsiklile. Silinder + VHM silindripea, summutajaid, radikaid, piduri ja siduri pumpasid, plastikuid, sadul, heebleid, traaversid, kiige, tihendeid, siduri kettaid ja kindlasti midagi veel.

kas 39mm keihn karburaator oleks pakkuda?

Mul oleks pakkuda 37mm mikuni karbuss 31,96EUR.


Teema algataja
jann15

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas jann15 »

mella kirjutas:

seda, kui palju ketti pingutada ja millises asendis, on KTM kasutusjuhendis kirjas ning mingit omaloomingut pole mõtet leiutama hakata.
ja kohe kindlasti ei sisalda ketipingutuse protseduur amordi eemaldamist.

Mul on manual olemas ja seal on kõik kirjas kuidas midagi teha.


mayhem
Postitusi: 136
Liitunud: 14 Mai 2006, 20:12

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas mayhem »

arvan et nii mõnegi keti lühikeses elueas on süüdi täpne manuaali järgimine.

link seletab kuidas keti reguleerimine amorti lahti lastes käia võiks
http://www.thumpertalk.com/forum/showth ... p?t=406650

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas mella »

mayhem kirjutas:

arvan et nii mõnegi keti lühikeses elueas on süüdi täpne manuaali järgimine.

Väga segane mõtteavaldus.
Millistel tsiklitel on tehasejuhend selline, mis täpse järgimise puhul keti eluiga lühendab?
Pigem on keti lühikeses elueas süüdi vilets puhastamine ja harv/vale määrimine. Või odav kett. või vale kett.

Mul KTM krossikal kestab DID520VX kett 70-80h (kõik on terasketirattad) ja seda väga rasketes tingimustes. Vesi, pori, muda, turvas, peen liiv.
Kett on alati timmitud vastavalt tehase juhendile ning probleeme poel kunagi olnud.


ratas
Postitusi: 226
Liitunud: 23 Juul 2009, 18:45

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas ratas »

jann15 kirjutas:
ratas kirjutas:
koibs kirjutas:

Tegemist minu vana tsikliga aastast 2002. Juhul kui on vaja mingeid osasi, siis on mul sellest ajast hulganisti juppe sellele tsiklile. Silinder + VHM silindripea, summutajaid, radikaid, piduri ja siduri pumpasid, plastikuid, sadul, heebleid, traaversid, kiige, tihendeid, siduri kettaid ja kindlasti midagi veel.

kas 39mm keihn karburaator oleks pakkuda?

Mul oleks pakkuda 37mm mikuni karbuss 31,96EUR.

Tänan pakkumast ,kuid mõte kadus peast ära kuna pole 2 kollektorit et vajadusel vahetada ning 2 takiti on röövel ja kütuse hinnad aina tõusevad.


Teema algataja
jann15

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas jann15 »

Tänan pakkumast ,kuid mõte kadus peast ära kuna pole 2 kollektorit et vajadusel vahetada ning 2 takiti on röövel ja kütuse hinnad aina tõusevad.[/quote]

Ega 125ne ei võta palju bensiini ju. Ja ma arvan et väikese kütusekulu tekitab ka väike karbuss. Mul KTM võtab max 3,5L h, ja see on 39mm aga teine on mul 37mm ja to võtab vähem arvatavasti :roll: Aga kütuse hinnad on tõesti laes


ratas
Postitusi: 226
Liitunud: 23 Juul 2009, 18:45

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas ratas »

Olen kasutanud 28mm karb maanteel 8-9l , hetkel 34mm flat millega üle 10l maanteel(sõites ühtlaselt 5000-6000pööret maanteel).silindril suuremaid muudatusi pole peale sisselaske ja surve tõstmise.
28mm karburaatoriga oli sport väljalase peal mis masina ostul kaasa suruti, ning on nüüdseks järgmise omaniku leidnud.
antud masina puhul on mulle aftermarket reso näidanud end küttekulu tõstva saastana mis mootori eluiga lühendades ei anna vähimatki tunnet juurdesaadavast jõust.


kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

olgem ausad, sul on eriti nõme masin ka, mõni ime et sulle ei meeldi :wack:


Teema algataja
jann15

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas jann15 »

ratas kirjutas:

Olen kasutanud 28mm karb maanteel 8-9l , hetkel 34mm flat millega üle 10l maanteel(sõites ühtlaselt 5000-6000pööret maanteel).silindril suuremaid muudatusi pole peale sisselaske ja surve tõstmise.
28mm karburaatoriga oli sport väljalase peal mis masina ostul kaasa suruti, ning on nüüdseks järgmise omaniku leidnud.
antud masina puhul on mulle aftermarket reso näidanud end küttekulu tõstva saastana mis mootori eluiga lühendades ei anna vähimatki tunnet juurdesaadavast jõust.

Sul võtab tõesti liiga palju kütust

Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

Mul KTM võtab max 3,5L h, ja see on 39mm aga teine on mul 37mm ja to võtab vähem arvatavasti

:mrgreen:

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne

Teema algataja
jann15

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas jann15 »

2stroketaliban kirjutas:

Mul KTM võtab max 3,5L h, ja see on 39mm aga teine on mul 37mm ja to võtab vähem arvatavasti

:mrgreen:

Ausalt kah. 125 sed krossikad minuteada rohkem ikka ei võta.Oleneb kuidas sõita tegelikult. Mul võtab küll 3,5L h. Krossivenna käes kes võistleb võtab raudselt üle 5l h ma arvan. Või kuidas see on?

Kasutaja avatar

hel
Postitusi: 95
Liitunud: 29 Dets 2009, 11:54
Tsikkel: ktm 125 exc

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas hel »

rohkem,rohkem . 6/7 liitrit keskmine ma arvan ikka .


Teema algataja
jann15

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas jann15 »

hel kirjutas:

rohkem,rohkem . 6/7 liitrit keskmine ma arvan ikka .

Minul igatahes on umbes 3,5. Pole eriti punn põhjas sõitnud.

Kasutaja avatar

ducatist
Postitusi: 153
Liitunud: 30 Juun 2007, 13:20
Tsikkel: Monster 900
Asukoht: Haapsalu

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas ducatist »

Mul võttis Sport IZ (350cc) 13l sajale kui lõõri lahti keerasin (max160km/h) ,suurem düüs oli ka paigaldatud.Nii et võite õnnelikud olla oma ökopillidega :mrgreen:


Teema algataja
jann15

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas jann15 »

ducatist kirjutas:

Mul võttis Sport IZ (350cc) 13l sajale kui lõõri lahti keerasin (max160km/h) ,suurem düüs oli ka paigaldatud.Nii et võite õnnelikud olla oma ökopillidega :mrgreen:

Mul on tõesti üks ökopill ja selle üle olen väga õnnelik :mrgreen:
Mul läheb suht vähe kütust ning ka vähe raha :ner:

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Ei julgeks kyll väita, et sinu pilli odav hooldada on võrreldes tänav ratastega.


Teema algataja
jann15

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas jann15 »

Burn7 kirjutas:

Ei julgeks kyll väita, et sinu pilli odav hooldada on võrreldes tänav ratastega.

KTM SX125 Wiseco kolvi komplekt on 115,36EUR
13 ja 52 hambaline hammasratas ja DID ERT2 kett 110EUR
Tagumised piduriklotsid 26,84EUR
Esimesed piduriklotsid 26,84EUR
Kokku on siis 279,04EUR e 4366,03EEK
Päris kopsakas summa ma ütleks :D
Need on põhilised asjad mis tavaliselt kuluvad.

Tänava pilli kohta ma ei tea eriti hindasid.


rolller
Postitusi: 154
Liitunud: 14 Mär 2007, 16:02
Tsikkel: TT600R
Asukoht: võru

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas rolller »

asi pole hinnas, tänavarattal peavad jupid 10x kauem vastu.


Teema algataja
jann15

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas jann15 »

rolller kirjutas:

asi pole hinnas, tänavarattal peavad jupid 10x kauem vastu.

Ega see oleneb tänavapillist kah loomulikult. NT: KTM ECX 125 ja Yamaha XT 600 need suht erinevad ja loomulikult võikese kubatuuriga masin kulub kiiremini kui suure kubatuuriga. EXC manuali järgi tuleks vahetada iga 10000km tagant kolb :)

Kasutaja avatar

seff
Postitusi: 49
Liitunud: 18 Dets 2007, 17:04
Tsikkel: ktm
Asukoht: tartu.last seen heading that => way

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas seff »

ducatist kirjutas:

Mul võttis Sport IZ (350cc) 13l sajale kui lõõri lahti keerasin (max160km/h) ,suurem düüs oli ka paigaldatud.Nii et võite õnnelikud olla oma ökopillidega :mrgreen:

wtf??? kas tõesti 160km/h....raske uskuda


ratas
Postitusi: 226
Liitunud: 23 Juul 2009, 18:45

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas ratas »

seff kirjutas:
ducatist kirjutas:

Mul võttis Sport IZ (350cc) 13l sajale kui lõõri lahti keerasin (max160km/h) ,suurem düüs oli ka paigaldatud.Nii et võite õnnelikud olla oma ökopillidega :mrgreen:

wtf??? kas tõesti 160km/h....raske uskuda

ei ole raske , kaasaegne kaasaaidatud 125cc läheb 180, racing 125cc võib ka 230kmh saavutada.


Teema algataja
mart211

Re: Janno KTM sx 125

Lugemata postitus Postitas mart211 »

seff kirjutas:
ducatist kirjutas:

Mul võttis Sport IZ (350cc) 13l sajale kui lõõri lahti keerasin (max160km/h) ,suurem düüs oli ka paigaldatud.Nii et võite õnnelikud olla oma ökopillidega :mrgreen:

wtf??? kas tõesti 160km/h....raske uskuda

IZ ja 160 on tõesti nagu roller ja 200km/h(mõtlen sõiduelamust) :D
13L sajale pole hullu ju, siis kui enam kütust kokku ka ei jaksa arvutada, siis läheb keeruliseks

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”