Turist T200 Urmas66

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Olen siin teise mehe sarnase rollu teemas oma asju ka kirjutanud, aga nüüd asi lõpuks nii kaugel, et minu teada(ei jõudnud vennaga täpselt selgusele,aga originaal teh.pass olemas ja sealt saab täpselt teada) 1972-1973 ostetud Turist roller on minu garaazis ja hakkan teda vaikselt lahti võtma ning seejärel ka kokku panema.
Plaan on teha sellest sõitev ilus läikiv ratas, aga musta numbrit ei taotle. Olen selle juba ühekorra aastal 1983-84 raamini lahti võtnud ja korraliku remondi teinud. Kasutasin siis seda kuni 1985 suveni,kuni lahkusin Saaremaalt edasi õppima ja kroonu. Isa kasutas seda minu sõitude järel veel nö igapäevaselt üsna mitu aastat ja siis millagi 92 ilmselt jäi ta seisma või sõideti ainult maal külavahel.
Roller on isa ostetud uuena Tallinnast(vist Dünamo) poest. Isa ostis selle peamiselt selleks,et tööl käia(7km) ja suvel ka Saaremaale vanemaid abistama sõita. Kohe uuena sai summuti tehtud mingi 5-10cm lühemaks, et mahuks kuuri(sumpa on rollerist pikem natuke) ja aretatud ette igasuguseid tuuleklaase, mis olid pikal otsal hädavajalikud. Nn originaal klaasid olid halvasti läbi mõeldud ja lenksust laiemad, mis viis alati selleni, et väikeimgi kokkupuude millegi vastu tegi selle klaasi kohe katki. Lisaks polnud originaal klaasil all nn põlle ja sealt lenksu alt puhus nii tuul, kui ka vihm otse sülle.
Isa käes sõitis see roller minu tehtud remondini mingi 63-65tkm ja selle ajal ei tehtud mootorile peale küünalde vahetuse suurt midagi.Minu tehtud rem, aga see väga hästi ei õnnestunud ja algul oli liiga tihe, mis viis kiiremal sõidul aegajalt kolvi kinni jooksmiseni. Mõne aja pärast see küll kulus sisse, aga ega sel mootoril enam seda särstu( :mrgreen: ) polnud,mis oleks võinud olla.
Pidev probleem oli starter-generaator, mis sel mootoril on üks asi ühes tükis ja magnetitega laadimis ja tagasivoolu relee.
Tänaseks olen ostnud hulga juppe ja teise mootori.
Mootor oli pärit mingi motoploki või aiatraktori laadse asja pealt ja on väga olematu kulumisega. Silinder- kolb nagu uus ja genekas ka. Karbuss ka nagu tutikas(see on lahti-kokku pandud). Kahjuks oli karterisse-käigukasti-sidurisse niiskust pääsenud, sest see aparaat seisis ilmslet aastaid õues lageda tava all. Sidur on nagu uus, aga lihtsalt mõned roostese vee jäljed peal ja käigukastis pole ka suurt midagi hullu, kuid üks vända laager on natuke kahjustada saanud roostest. Käigukastis ei olnud õli ka just liiga palju ja see mis oli, oli vee ja rooste segu.

Ostetud on mul hetkel:(postikulusid peast ei mäleta,aga panen asjade hinnad)

  1. Mootor 200€ remonti vajav, aga kahest kokku kindlasti tehtav.
  2. Tagumine keti kaitse-korpus koos hammakate ja ketiga(vene kett) kasutatud uuema mudeli plast korpusega 50€ ukrainast.
  3. Elektrooniline süüde ehk CDI koos kõige juurdekuuluvaga,tehtud selle mootori jaoks 75€ ukrainast e-bay
  4. Uued amordid 4tk 35€tk ukrainast. Kui väidetavalt pidid olema Made in USSR, siis tegelikult on ilmselt China ja veel 2cm pikemad kui
    originaalid.Äkki sobivad ka, aga see teadmine tuleb alles millagi hiljem.
  5. Komplekt mootori tihendeid a´15€ ukrainast
  6. Magnet relee PP-121 ümber ehitamiseks dioodid, starteri releed ja VAZ2108 genaka tabletid. Kokku mingi 40€ kuna võtsin kõiki juppe 2, et pekki keerates
    oleks kohe millega asnedada.
  7. Komplekt geneka-starteri harjasid 15€ ukraina
  8. Mitu erinevat Jawa,IŽ-i ja veel sellest rollerist tehtud motika ketikumme mingi 45€ eest ukrainast. Selleks rohkem, et neist siis midagi kokku
    miksida,sest originaale ei ole suutnud leida.
    Kui keelegi on midagi üle sellest osast olen kohe ostja.
  9. Uued rehvid 66€ Reifendirectist. Lohvid kohapealt 15€ 3tk
  10. Nõuka ajal sai ostetud uus istmekate,mis jäi paigaldamata ja see ka olemas. Roheline,kuigi osiginaal oli kahevärviline. Pealt valge ja külg
    roheline.

Nii ta meil saaremaal seisis ligi 30 aastat

1.jpg

Täna siis kojusõit ja lefalefa saarele

Kojusõit (1).jpg
Kojusõit (2).jpg
Kojusõit (3).jpg

Ostetud mootor

2.jpg
3.jpg
Manused
ketijooks (2).jpg
ketijooks (1).jpg
diood.jpg
4.jpg


Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tegin youtube õpetuse järgi ära relee ümberehituse ehk võiks toimida paremini kui originaal. Põhjaks kasutasin seda ostetud mootoriga koos olnud releed,ehk originaal ,mis ratta küljes jäi esialgu veel terveks.

Ostsin need jupid ja panin kokku ühe kaane alla. Välja näeb nagu originaal ja otsad peaks külge ka ühendatama nagu originaalis, va üks lisajuhe,mis läheb süütelukku.

diood.jpg
tablett.jpg
Starteri relee.jpg
PP-121 b.jpg
PP121 a.jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas Turist »

Nende ostetud amortide kohta oleks huvitav tagasisidet kuulda kui küljes ja järgi proovitud on. Ma originaalid võtsin lahti, asendasin lekkivad tihendid ja uus õli sisse, aga ikka liiga vedelad jäid, eriti häiriv just ees. Võibolla oleks pidanud veelgi paksema õliga proovima.

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Turist kirjutas: 18 Mai 2021, 23:21

Nende ostetud amortide kohta oleks huvitav tagasisidet kuulda kui küljes ja järgi proovitud on. Ma originaalid võtsin lahti, asendasin lekkivad tihendid ja uus õli sisse, aga ikka liiga vedelad jäid, eriti häiriv just ees. Võibolla oleks pidanud veelgi paksema õliga proovima.

Ma selleks ostsingi,et pidid Muravei omad olema ehk võiks eeldada, et on jäigemad,kuid on ilmselt uuema mudeli omad. Mul siis 4tk esimesi,sest Muraveil tagumised vist teised natuke. Sellel peaks kõik 4 samad olema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Bad Boy
Postitusi: 523
Liitunud: 03 Apr 2007, 09:24
Tsikkel: jah
Asukoht: siin ja seal
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas Bad Boy »

Tore et lõpuks selle projekti ette võtsid.
Pilte vaadates pole tal häda midagi, isegi klassikalisi kikstarteri jala auku ja suurema aku jaoks sobitamist pole näha.
Viska joutube link kah, mul üks relee sai kunagi samal eesmärgil ostetud ja see sinu setup tundub palju lihtsam kui seni nähtud lahendused. mul küljesolev karp täitsa töökorras aga võiks midagi kaasaegsemat valmis olla kah :)

urmas66 kirjutas: 18 Mai 2021, 23:02

Tegin youtube õpetuse järgi ära relee ümberehituse ehk võiks toimida paremini kui originaal. Põhjaks kasutasin seda ostetud mootoriga koos olnud releed,ehk originaal ,mis ratta küljes jäi esialgu veel terveks.

Ostsin need jupid ja panin kokku ühe kaane alla. Välja näeb nagu originaal ja otsad peaks külge ka ühendatama nagu originaalis, va üks lisajuhe,mis läheb süütelukku.
diood.jpg
tablett.jpg
Starteri relee.jpg
PP-121 b.jpg
PP121 a.jpg

_________________
Just Do it,

http://badtolka.tumblr.com
Kasutaja avatar

CHUCK
Postitusi: 18
Liitunud: 18 Juun 2015, 23:53
Tsikkel: 1000RR
Tänanud: 1 kord

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas CHUCK »

Tere urmas66, rollo kõrval kuuris seisab üks "sapakas". Soovin seda osta kui müüd.

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

CHUCK kirjutas: 19 Mai 2021, 10:15

Tere urmas66, rollo kõrval kuuris seisab üks "sapakas". Soovin seda osta kui müüd.

See on ZAZ 965A 1965a. Tühi kere ratastel, mida keegi hakkas isa soovil kunagi 30a tagasi remontima. Töö ei ole just parimalt tehtud. Muud osad on ka alles,aga kõik eraldi lahti võetud pluss palju vist uusi mootori juppe ning tutikad kroomstanged vist olid ka olemas. On venna oma, aga küsin, mis plaanid tal sellega on.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Bad Boy kirjutas: 18 Mai 2021, 23:52

Tore et lõpuks selle projekti ette võtsid.
Pilte vaadates pole tal häda midagi, isegi klassikalisi kikstarteri jala auku ja suurema aku jaoks sobitamist pole näha.
Viska joutube link kah, mul üks relee sai kunagi samal eesmärgil ostetud ja see sinu setup tundub palju lihtsam kui seni nähtud lahendused. mul küljesolev karp täitsa töökorras aga võiks midagi kaasaegsemat valmis olla kah :)

Kui nüüd tähelepanelikult vaatad,siis jalaga käivitus on ikka ka olemas ja kapoti alt väljagi toodud :)
Kuid natuke nutikamalt teostatud ehk vasaku tagaistuja jalalaua alt paistab käimalöömis vänt ära ka. See starter ei olnud ju üldse töökindel "tänu" sellele releele, mis laadimise lambist lõpetab ja ka geneka harjad olid defka ehk neid ei õnnestunud nõuka ajal kordagi uusi poest osta. Kõik sai ise mingitest suurematest välja viilitud ja paika sätitud.
Selline lahendus oli selle kickstarteriga. Sisemine vedru vist ära väsinud ja hiljem siis see "abivedru" lisatud.

image.png

Videod,mille järgi releed tegin on need:


Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Täna sai pea terve päev lammutatud ja raami peale jäi veel keskmine plekist osa ning mootor. Rattad on ka veel all. Enne lammutamist proovisin murutraktori akuga, et mis teeb. Nii huvitav kui see ka pole,siis starter vedas ringi ja isegi väga reipalt. Sädet polnud, aga ei hakanud viga otsima, sest paagis oli ka veel 30+a vana bens,mis oli natuke tummiseks läinud. Umbes nagu piduriõli oli. Paak oli selle eest nii seest kui väljast, praktiliselt roostevaba. Seest oli täiesti puhas, aga väljaspool mõned täpid olid. Ilmselt olid need veneaegsed akud ikka paras saast, sest sellise reipusega pole minu mäletamist mööda see mootor kunagi ringi käinud. Mäletan,et kasutati kahte 6V akut. Kui muud polnud, siis tuli Jawa aku võtta ja klemmid ümber joota, sest muidu ei mahtunud kapoti alla ära. Meeldivaks üllatuseks töötasid ka kõik tuled ja isegi suunad.
Enamus polte olid eelmise remondi ajast ehk siis 83-84 talvest ja kruvid olid kõik tavalised lapiku kruvikaga keeramiseks,kuid kõik poldid-kruvid tulid lahti ja ühtegi ei keeranud pooleks. Tore oli ka see, et nii suuna, kui tulede ümberlülituse lülitid olid täiesti puhtad seestpoolt ja ainult kaan oli väljast roostes.
Ostetud mootori genekas, mis on nagu tutikas.

image.png
image.png

Rariteetene leid kapoti alt. Pump,mis vooliku august õli lisades hakkas ka kohe tööle :)
Apteek oli juba enne minu käes,aga see kahjuks muud sodi täis,mitte rehviparanduse asju. Kuid ka see oli rattaga koos ostes.

image.png

Tundub,et isa on veel enne seisma jätmist uue relee peale pannud. Kaane kruvi oli nn värviga plommitud ehk näppimatta.

image.png

Läbisõidust märk maha.

image.png

Ostetud mootori küljest võetud karbuss sai puhastatud ja uuesti kokku pandud. Minu omal täpselt sama karbuss ehk saab varuks jätta.

image.png
image.png

Amortidega läks vist sitasti. Igaljuhul ukrainlase jutt 3cm pikematest ei pea paika. Teglikult on mingi 6cm kanti pikemad. Mul polnud kohe kuskilt mõõta kui ta helistas ja nii ma lubasin need talt ära osta,kui kohale toob. 74€ vist olid kokku või oli paar 74€. Tööjuures arvutis kirjas ka, aga ega sellest kergem hakka. Teoreetiliselt saab ka kinnitused natuke ümber teha, kuid seda ise ei oska ja ootan, et sõber tuleb vaatab üle,kuidas ja kas üldse saab.

image.png

Paak on õnneks ok ja vaja sellest pruunikast plögast ainult puhtaks pesta

image.png
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kas korgi küljes on õli koguse mõõtmise anum? Mul sellist pole.

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Turist kirjutas: 19 Mai 2021, 21:36

Kas korgi küljes on õli koguse mõõtmise anum? Mul sellist pole.

Just,see kopsik peaks olema selleks. See pole küll tehasest tulnud kork vaid hiljem poest ostetud, sest esimene varastati ära, aga samasugune oli tehasest ka.
Tähendab seda rollut on vist 3-4 korda ära varastatud, kui me Kallaveres (tänane Maardu) elasime. Esimene kord oli sõidetud maja kõrvalt Muugale minevast mäest alla ja kuna käima ei saadud, siis jäeti tee äärde. Teine kord oli kuskil natuke kaugemal, ag aka käima ei saadud ja ühe korra isegi sõideti sellega kuhugile kaugemale, kuid mendid said kätte selle fraieri sõidu pealt. Siis oli vist isegi küljeli käidud ja peegel katki sõidetud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kas vahetad kõikvõimalikud simmerid ka kohe ära kui mootor maas on? Väntvõlli parempoolset simmerit vist peaks saama ilma mootorit poolitamata vahetada, vasakut võibolla mitte (? pole ise vahetanud).

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Turist kirjutas: 21 Mai 2021, 19:46

Kas vahetad kõikvõimalikud simmerid ka kohe ära kui mootor maas on? Väntvõlli parempoolset simmerit vist peaks saama ilma mootorit poolitamata vahetada, vasakut võibolla mitte (? pole ise vahetanud).

Jah plaan panna kokku nii, et mootor ei lekiks ja simmerid on mõlemal mootoril suht kivistunud. Sellise kivistunud simmeriga võib vända ka ära rikkuda või ei saa töölegi. Tellisin komplekti simmereid ukrainast ja vända laagrid panen ka mõlemad uued. Vända laagrid sain siit SKF 6205 vasak ja FAG 42305 parem. Käigukasti omasid pole veel uurinud, aga panen need ka korraliku kvaliteediga,sest ostetud mootoril kerged vee kahjustused ja enda mootor ikka juba natuke läbisõitnud ka.
Ehk saab ka simmerid siit, sest paneks hea meelega ikka tänapäevase lääne toodangu. Kuna tellisin niikuinii ukrainast leegitoru, gaasi ja siduri trossid ning kolvisõrme,siis lisasin ka simmeri komplekti. Kokku maksab seal see kõik 15-16€+koos kohaliku postikuluga :) . Mis kvaliteediga need tulevad eks näeb, aga kuna kolvi sõrm nii kui nii vajalik(ostetud mootoris on sellel julmad valudefektid peal) ja seda siit ei leia, siis eks näeb.
Siduri poolset vända simmerit saab ainult mootorit poolitades vahetada, simmer on laagri ja karteri vahel. Kui mootor lahti nii kui nii, siis teen kõik ära. Eks sellega läheb aega, aga mul kiiret pole, teeb kohe kõik ja pigem hästi.
Homme proovin neid nn pikemaid amorte külge panna, väidetavalt peaks ette kindlasti istuma, sest Muraveil pidi kahvel sama olema ja sinna väidetavalt sobivad(ukrainlase jutt :) ). Kuidas tagarattale ei oska arvata, kardan et äkki ketiga tekib probleeme, kuid eks paistab. Proovin ära ja kui ei sobi keevitan ülemised kronsad ümber, seal korpuse all ruumi on ja seda näha ei jää. Kui sobivad, saab natuke kõrgema kliirensiga pilli.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Bad Boy
Postitusi: 523
Liitunud: 03 Apr 2007, 09:24
Tsikkel: jah
Asukoht: siin ja seal
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas Bad Boy »

Originaalis on tagumistel amortidel ka jämedam vedru vahel.. Need pillid on kuulsad sellepoolest et kui esiots kergemaks saab hakkavad nad oma teed otsima teatud kiirustel mis ei pruugi sinu tee suunaga sobida.. Vaata et sa oma amortide ymberehitamisega asja hullemaks ei tee.. Selle masina tyhja kaalu jaotus on nagu matkaks valmis reisitsiklil, nyyd koos pehmema tagavedruga ja kõrgema kliirensiga ja 10 tolliste ratastega võib sellega sõitmine päris huvitav olla… :)

_________________
Just Do it,

http://badtolka.tumblr.com
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Bad Boy kirjutas: 22 Mai 2021, 09:47

Originaalis on tagumistel amortidel ka jämedam vedru vahel.. Need pillid on kuulsad sellepoolest et kui esiots kergemaks saab hakkavad nad oma teed otsima teatud kiirustel mis ei pruugi sinu tee suunaga sobida.. Vaata et sa oma amortide ymberehitamisega asja hullemaks ei tee.. Selle masina tyhja kaalu jaotus on nagu matkaks valmis reisitsiklil, nyyd koos pehmema tagavedruga ja kõrgema kliirensiga ja 10 tolliste ratastega võib sellega sõitmine päris huvitav olla… :)

Kuna mul kogemus nõuka ajast selle kasutamisel kui maalt linna sõites ikka kott kartuleid pakikale pandi,siis tean selle eripärasid. Ega need vedrud vast oluliselt tugevamad polegi. Samas olen nüüd vene ja ukraina saite kamminud ja müügis on vist kahe eri pikkusega 32 ja 34cm originaal amorte Tuula-Turist-Tulitsa. Ja vanemad Muraveid peaks ka samad olema. 32cm 34cm ja siis uuemad 38cm.
Kui raske pole, siis mõõda palun ära,mis mõõduga sul on ja äkki Turist mõõdab enda omad ka ära, saaks mingi selguse. Mul on 32cm ja esimesed ning tagumised tunduva identsed. 34cm vast ei muuda midagi,aga 38cm on tõenäoliselt ikka liig.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ma saaksin järgmisel nädalavahetusel vaadata, varem rolleri juurde ei satu, täna just käisin.
Kui neutraalkäigu märgutule lüliti võllile uus tihend sai (mille kaudu lekkis kõvasti), siis nüüd hakkab väiksemaid lekkeid ka märkama. :D Mõõtsin käiguhoova võlli ja ketti vedava hammasratta taga olevate simmerite mõõdud ära, äkki kellelgi veel mõõte vaja: käiguhoova võllil 14x25x8, veohammasrattal 28x38x8

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Täna sai sõber ukrainas kätte leegitoru,kolvisõrme,siduri ja gaasitrossi ning kogu mootori simmerlingid 6tk. Kokku maksis 18€
Teenustasuks saadan talle 2 assortii sixpakki mingeid erinevaid meie õllesid.

image.png

Kui kellegi on üle keskjalg, siis võib pakkuda. Minu oma on natuke viga saanud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas grahv »

urmas66 kirjutas: 01 Juun 2021, 16:31

Teenustasuks saadan talle 2 assortii sixpakki mingeid erinevaid meie õllesid.

Õige valuuta on ikkagi Vanatallinn! Jumal teab mis su sõber pärast su õllemaitsest arvab... :)

G

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Eile ajasin taga võimalusi kroomdetailide taastamiseks. Vaja on ära teha Heeblid, Esitule võru ja reflektor, Spidoka võru, Pakiraam, Summuti pütt. Võimalusi selleks liigapalju ei ole ja kuna endal eeltööks piisavalt kogemust ja tööriistu pole, siis peab laskma teha. Sain jutule FB grupi Kroomimine https://www.facebook.com/groups/447420955303354 kaudu Martin Vuksiga, kes saab teha, kuid tähtaeg on alles järgmisel kevadel. Samas vaadates tema töid, siis pole kahtlustki, et need on kõrgeimal tasemel tehtud. Ehk ma igaljuhul tahaks ka sama head kvaliteeti. Plaan on teha ilus ja originaalilähedane, kuid hästi töötav roller, seega ei mingit musta numbrit ega 100% originaal tulemust ei taotle ja kõik võib olla parem ning ilusam, kuid peab välja nägame originaalilähedane.
Hetke seis selline, et pea kogu kattepleki teema on lahti võetud, ostetud mootor on laiali ja kohe hakkan lahti võtma peal olevat mootorit ning need saavad siis kahepeale kokku pandult äkki head. Enda originaal mootorilt jäävad mootori pooled(originaal mootori number),siduri kaan(on vanem tüüp ehk originaal) ja jahutuse ventika tigu. Muu ilmselt läheb uuema mootori seest sinna. Väntvõlliga pole veel selgust-oleneb originaali seisukorrast.
Nüüd järgmine väljaminek on raami puhastamine ja pulbervärvimine. Selle järel korpuse plekkide värvimine ja siis jääb kroomosade töö.
Tegin ka väikse vahekokkuvõtte ostetud asjadest ja kuludest. Tööd olen siiani ise teinud ja panen kokku ka ikka ise.

  1. Mootor(lisaks originaalile) koos relee ja süütelukuga eraisiku käest Raplamaalt 200.-
  2. Rehvid reifendirekt.ee Mitas 4.00-10 TT 74J 2tk 66.60.-
  3. Siselohvid agroparts.ee 4.00-10 TR13 3tk 20,50.-
  4. Amordid 4tk + ketikummid(jawa +Iž aretamiseks)+geneka harjad e-bay(ukrainast) 213,77.-
  5. Tagumine ülekanne kompletktne koos ketiga ja korpusega 50.- (Sergei Ukrainast)
  6. Ketikoja kaan 10€ biker-Turist.
  7. Elektrooniline süüde 74,98€ e-bay (ukrainast)
  8. Relee renoveerimise jupid kohalikud poed – Laadimis relee Alvadi 2tk 16,55€+ diood oomipood 3tk 10,70€+ autokaubad24 starteri relee jalaga 16,27€
  9. Gaasitross, Siduritross, Kolvisõrm, Leegitoru, Simmerite komplekt mootorile: Ukr(Sergei abil) kokku 20€
  10. Väntvõlli laagrid eestist 8,52(PM Kaubamaja)+9,07(Memi varustaja)=17,59€
  11. Jalaastme kummid Tsehhist Jawashop.com 6tk 80,10€
    Kokku : 797,06€

Puudu tähtsamatest asjadest on üks ketikaitse kummi detail, mida pole isegi kuskil müügis näinud. Netist leitav pilt on venemaalt avito.ru aegunud kuulutusest. Kui keegi teab kedagi kel midagi sellist võiks olla(kasvõi lkaenuks anda),et lasta selle järgi midagi teha, siis oleks tänulik info eest. Lisaks võib ka summuti pütti pakkuda,kui on sile ja suuremate mölkideta(kroomimisele läheb nii kui nii). Puudu on ka tooreklapi hoob,mis lenksu all. See on sama mis paljudel vene ratastel ja kui kellegi on müüa siis olen huvitatud.

image.png
image.png (64.1 KiB) Vaadatud 3094 korda
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Eile oli väga produktiivne päev suhtluses Ukrainaga. Õnnestus leida korras komplektne estuli ja pärast müüjaga Viber-s rääkides tuli välja ,et tal veel ka minu kaua otsitud mootoripoolne ketikumm olemas. Paneb täna mõlemad, minu sõbrale Ukrainas, teele. Sõber siis toob ära millagi või saadab mõne oma rekkaga siia. Veel sai suheldud Venemaalt Siberi kandist kahe müüjaga,aga mõlemal oli asi juba müüdud. Urainast tulevad asjad maksavad mingi 10-20€ vahel.
Nüüd oleks veel vaja korralikumat summuti pütti ja võimalusel korras ketikumme, mis on mul küll olemas, aga mul pikem ehk Tula motika versioon. Kui muud üle ei jää,siis tuleb need lühemaks teha.
Tooreklapi hoova ja ühtteist pudipadi leidsin selliselt müüjalt nagu www.jawavaruosad.com Vastus tellimuse kohta tuli kohe meilile, aga nüüd 2 päeva vaikus, pidid ühendust võtma.
Need siis Ukraina leiud:

image.png
image.png
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Korralik projekt ikka ette võetud. On mingi plaan ka millal u valmis tahad saada? Eeldan et järgmiseks hooajaks?

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kroomimise järjekorrad ongi järgmise kevade lõpus :) ehk sinna ta kisub.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Tere.Tegelt ausalt öeldes ei huvita siin foorumis mind üldse mis sa oma rolleriga teed ja kui lahe sul isiklikult on sinna oma aega ja raha matta.aitanud siin ühest rollerist küll.ja üleüldse rolleri teemat siis eestis pole ve?.kui on siis saad seal ju särada

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kaiman kirjutas: 11 Juun 2021, 18:05

Tere.Tegelt ausalt öeldes ei huvita siin foorumis mind üldse mis sa oma rolleriga teed ja kui lahe sul isiklikult on sinna oma aega ja raha matta.aitanud siin ühest rollerist küll.ja üleüldse rolleri teemat siis eestis pole ve?.kui on siis saad seal ju särada

Aga sa võid ju mitte avada seda,kui häirib. Ei pea rohkem vajalikuks isegi midagi selgitada. :ner:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Mind häirib täiega,tee siis mingi küsitlus siin kas kedagi häirib sinu roller.
istu maha urmas ja natuke mõtle..siis sa saad aru et vale koht on see kus olla oma rolleriga,ja usun kui sellist rolleri foorumit polegi eestis siis ise teed


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas kaiman »

urmas66 kirjutas: 11 Juun 2021, 18:09
kaiman kirjutas: 11 Juun 2021, 18:05

Tere.Tegelt ausalt öeldes ei huvita siin foorumis mind üldse mis sa oma rolleriga teed ja kui lahe sul isiklikult on sinna oma aega ja raha matta.aitanud siin ühest rollerist küll.ja üleüldse rolleri teemat siis eestis pole ve?.kui on siis saad seal ju särada

Aga sa võid ju mitte avada seda,kui häirib. Ei pea rohkem vajalikuks isegi midagi selgitada. :ner:

Miks mitte selgitada :bsmile: sa ajad siin koguaeg kärpseid pähe.siin on biker.ee.mitte.roller ee.kas näed nüüd mis vahe on :wack:


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas kaiman »

KAS SA IKKA EI SAA ARU KUS FOORUMIS SA OLED


moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas moilo »

No ma lugesin siiani huviga. Jutt on asjalik ja detailne. Aga kommentaarid stiilis see ei sobi siia või et su grill on mõttetu (ühes teises teemas) jätavad pigem kommenteerijast sisutühja mulje.
Aga sa Urmas jätka samas vaimus!
Edu


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas morse »

Tohohh! Mis siin juhtus?

Roller on aus. :)

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Turist T200 Urmas66

Lugemata postitus Postitas yeekim »

urmas66 kirjutas: 11 Juun 2021, 17:44

Kroomimise järjekorrad ongi järgmise kevade lõpus :) ehk sinna ta kisub.

Hoi!

Leidsin säärase asja lõustaraamatust:
https://www.facebook.com/groups/447420955303354

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”