Kawasaki z750 2007 (raymps)

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
raymps
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 12:16
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas raymps »

Ahhoi!

Olen Raymond e. raymps. Mauran enamasti lõuna eestis (Tartu ja allapoole). A-kat sai alles septembris tehtud ja sama ka tsikliga, mnt eksami sõiduga oli selline pull, et mul ei saadud raadiosaatjaid ühendatud ning sõit kestis max 30min natuke linna ja maanteed. Varasemelt maurasin metsas põhimõtteliselt sinna kuhu lenks keeras (KTM 360 sx oli äkki 96` müüdud) https://www.youtube.com/user/tesasss

Pilt

Z kohta ei oska veel palju rääkida, eelmisel omanikul hästi hoitud. Ilus puhas sõitnud olen 300-400 km. Juba tellisin biker24 alumise gondli, väga hästi sobis. Aliexpressist tellisin pudi-padi kõik jupid punased: igasugused korgikesed, heeblid, k.pidemed, kaitsmed... ehk jõuavad see nädal kohale (mõned lennus mõned Eesti pinnal maandunud)

Pilt

Pudi-padi tahaks külge panna, et sobivust näha. See aasta suuremaid plaane ei ole, tehniliselt peaks uurima mingi kala, enne foori seismajäädes suri ära (käima läks kohe ja ilusti) ja nii kaks foori järjest.
Enne järgmist hooaeg plaanin värve muuta, peaks midagi valge/musta/punase-pisi detailid segu tulema.
Muidugi uued ketsid ka alla ning ideaalis puhtalt minu silmale tahaks väheke teistsugust alumist gondlit ning lühemat pütti




oil
Postitusi: 773
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas oil »

See su tehniline kala on äkki põhjustatud kehvasti ühendatud akuklemmidest. Uuri need üle.


Ailar
Postitusi: 12
Liitunud: 05 Okt 2016, 17:23
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas Ailar »

Tehniline kala võibolla madal idle? või siis regulator rectifier ei ole omadega korras? või suri ta sidurit all hoides ära ehk äkki sidur tahab pingutamist. Ilus masin on muidu jään ootama et näha uut värvi ja mode mis plaanid, ideed on head.


Teema algataja
raymps
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 12:16
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas raymps »

Nii, hello. Täna oli maru hää ilm, sain päeval nokitseda. Kett pingutatud/õlitatud.
Uurisin akuklemme, mis olid ilusti kinni. Suri ta sidurit all hoides, käike lapates. Kusjuures ei ole seda enam nii juhtunud. Leidsin foorumist 2012aastal, kellegil siia sama murega kurjutatud, aga ei jõutud lahenduseni. (tahhokas ei kõigu, vajub sujuvalt)
Täna tuli pakk ka, mõned uuendused. Päris ilusad, mugavad, kerged. Lenksu otsa punni eemaldades oli vasakul lihtsalt polt keevitatud, paremal rulli pikkune pulk keevitatud leknsule, tundus nagu eos juba seal e. org. Ei ole varem nänno, eeldan mõni kukkumisel rull ei muljuks nii palju või kogunisti tsikli tasakaalu teema? :D
Pilt


Teema algataja
raymps
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 12:16
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas raymps »

Tsikkel paljas, oli vaba kuu. Plastikud krunditud/värvitud, nüüd lihvitud ja lähipäevil viimane värv ja lakk. Järgmine kuu tuleb rehvid, õlid, filtrid, klotsid. Väljamaalt ka pudi padi tellitud (peeglid, igasugused punnid, sumps jne)

Pilt

Mõte oli väiksem spido sebida, aga orginaal sobib päris hästi lenksu vahele (minu silm midagi sellist ette kujutas), võtit võib olla suht seapeet keerata otseselt ei häiri, ehk mõtlen midagi välja. Suur küsimus on esi tuli, seda kunksmooori nina ei taha, idekas on KTM superduke tuli aga 400€ khmm. Neid krõlle-kolle ja muid peletisi ka maskiks ei taha. Nägin netis ühel tsiklil selliseid, juurde lisaks veel ühe v. kaks väikest.
https://www.dhresource.com/260x260/f2/a ... 7e8365.jpg

Pilt

Juurde kuulaks arvamusi rehvidest ja mida ülevaadata või teha, kuna tsikkel laiali. Mingeid commandereid vahele?!? Tsigla valmis, võiks kuskil häälestamas käia, võiks kontakte jagada.


Teema algataja
raymps
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 12:16
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas raymps »

Midagi sellist
Pilt


POZ
Postitusi: 19
Liitunud: 02 Juun 2005, 17:33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas POZ »

Kontrolli üle tugijala asendianduri juhtmed ja ühendus. Mul oli endal kasutuses samasuguse z750 ja sellel oli ka vahepeal analoogne mure. Ühenduse puudumisel annab ta ajule signaali, et jalg on all ja siis suretab käigu sisse panekul või käigu sees olemisel mootori välja.


Teema algataja
raymps
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 12:16
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas raymps »

Vahel ei ole midagi teinud, ootan mõnda juppi siis saan kokku laduda. Selle kuu jooksul ehk valmis.
Aga pakkuda sellised tuled lisatuledeks, kvaliteet nagu ikka hiinas, 15. - kulli. Valge inglisilm ja luup näitas päris edevalt kaugust aga valgus kuju on ruut.

https://m.aliexpress.com/item/328187103 ... 3b9&is_c=N

Hetkel poolas mekin kohaliku piwot ja käisin slipil.
Pilt


Teema algataja
raymps
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 12:16
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas raymps »

Mõned nipetnäpet teha. (lenksu tõstepukid vahele panna, nurgad õigeks, pidurid õhutada)
Lähiajal viisakad pildid ka.

Otsin inimest kes tegeleb sumpsidega, üks 7cm jupp vahele teha+kinnitus keevitada jne, Tartu või allapoole. Toon tsikli kohale, ühtlasi võiks sama inimene ka tsikli häälestada.

Pilt


Teema algataja
raymps
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 12:16
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas raymps »

Nooniii, oli ilus päiv. Kuna ei saanud mingit infot kes sumpsidega tegeleb, siis lasin rahumeeli orginaal torusse relaka, miks ka seda väljalakse teemat edasi lükkasin, põdesin seda keevitust, kogemus oli krossari sumpsi auke keevitades, sõbra elektrood keevitusega, 1 auk oli 2 tuli juurde :D jne. Aga omale sai ammu üks edevam traatkeevitus ostetud. Natuke proovipinnal masina sättimist ja üli ilusti keevitas selle õhukese toru ära. Hääl on üli muhe :-||| Ühtlasi leiutasin/keevitasin spido hoidja. Puudu on ainult külje slaiderid, ehk jõuavad järgmine nädal. Kunagi tahaks tagumise istme asemele plastiku panna. Muidugi ei leidnud ma omale meeldivat maski panin orginaali tagasi, külmanärviga lasin plastikusse relaka sisse, alles jäi ainult kaks konti ja kuse hais, nagu öeldakse :D aga mulle meeldib rohkem kui stock.
Pikka kokkuvõtet ei hakka kirjutama, otseselt sai ainult iluravi tehtud, kõvasti värve muudetud ja raha hiinasse saadetud.
Muidugi lahtivõttes keerasin igasuguseid detaile lahti ja samas ka kohe kinni, korrutasin omale esimene ratas, selle ka värvisin spreipurkidega, kaugelt on hää, ligidalt kannatab ka vaadata, messile ei lähe ja kriitikat kannatan. Muidugi iga asja tehes istusin maha vaikselt hakkasin tegema, mötlesin kuidas mis jne.. aga samas jälle kurat esimene ratas.. :wack: Muidugi esimese ratta all ei mõtle ma nuud müümisele, kuna Z on väga ilus pill, raha mured puuduvad, ruumi ka nagu on, plaan on ta pikaks ajaks alles ikka jätta. :bsmile:
Aga.. kevadel läheb sõitmiseks..

IMG_20200215_165638.jpg
IMG_20200215_165610.jpg
IMG_20200214_223030.jpg

Teema algataja
raymps
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 12:16
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas raymps »

Tegin ühe tiiru, ilm oli hää. Ma ei kujuta seda lõbu suvel sõites, hetke seisuga olen ainult hilis sügisel ja nüüd sõitnud.
Ilmnes ikka viga välja suremisega, ei ole akuklemmid ei tugijala andur.. üle kontrollitud. Kakun paagi maha ja vaatan filtrit kuid tundub viga tühikäiguga. Millega meenus kui ma linnas eelmine aasta sõitsin, peale sõitu ja tankimist lükkasin käigu sisse ja suri ära, ehk soojalt on tühi nii väike, et sureb välja? (seda siis ka sõiduajal mil mootor soe ja hoopealt sidurit rakendades) Sellega seaoses, on see ise tehtav, keegi kogenum teeb või motoremondi teela? (ei taha seda google moogle jura kuulata!)
Pluss ma ei tea mida TÜ vana ütleb, aga need lenksuotsa peeglid on 5+, jah põhiline on ikka üleõla vaade kuid võrreldes orginaaliga minul on küll öö ja päev. Muidugi kas see sobib kellegile kes linnas autode vahel tuiab.
:bsmile:

IMG_20200307_145038.jpg

kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

raymps kirjutas: 08 Mär 2020, 10:19

Millega meenus kui ma linnas eelmine aasta sõitsin, peale sõitu ja tankimist lükkasin käigu sisse ja suri ära, ehk soojalt on tühi nii väike, et sureb välja? (seda siis ka sõiduajal mil mootor soe ja hoopealt sidurit rakendades) Sellega seaoses, on see ise tehtav, keegi kogenum teeb või motoremondi teela? (ei taha seda google moogle jura kuulata!)

Soe tühikäik peaks seal 1200 pöörde kandis olema, kui ei ole siis regulliks on kruvi:
https://www.manualslib.com/manual/37521 ... =40#manual


Teema algataja
raymps
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Okt 2019, 12:16
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kawasaki z750 2007 (raymps)

Lugemata postitus Postitas raymps »

Soe tühikäik peaks seal 1200 pöörde kandis olema, kui ei ole siis regulliks on kruvi:
https://www.manualslib.com/manual/37521 ... =40#manual
[/quote]

Just selles oligi asi. Jälle targem mis asi see on.

Suletud

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”