Soov soetada krossikat

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded


Teema algataja
tegija99
Postitusi: 15
Liitunud: 08 Mär 2015, 19:07
Tsikkel: pole veel

Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas tegija99 »

Olen ise ligi 100kg ja 192cm pikk. Soov oleks soetada krossikat.Kogemusi vägapalju ei ole, olen mõned aastad tagasi mõned korrad 125 ccm Ktm-ga rajapeal sõitnud. Kuid ei tea milline oleks see õige ja hea valik. OLen vaadanud suzukit rm 250 2t ,kuid lugeisn selle kohta ,et neil kastid nõrgad. Vaadanud olen ka kawa 250 4t ja siis ka yamahat . Oskab keegi midagi soovitada ja rääkida mõnedest tsiklitest lähemalt. 450 oleks vist vähe ränk. Kuid soov oleks kasutada enda lõbuks ehk harrastamiseks. Mõned korrad kuus mauramas käia.



Kasutaja avatar

andrezoo9
Postitusi: 581
Liitunud: 20 Sept 2007, 19:40
Tsikkel: S1000RR

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas andrezoo9 »

Olen peaaegu samade parameetritega nagu sina ja ktm 520 oli täitsa ok.

Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas Vidget »

andrezoo9 kirjutas:

Olen peaaegu samade parameetritega nagu sina ja ktm 520 oli täitsa ok.

Lahjaks ei jäänud?

Let the good times roll.


Teema algataja
tegija99
Postitusi: 15
Liitunud: 08 Mär 2015, 19:07
Tsikkel: pole veel

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas tegija99 »

Vidget kirjutas:
andrezoo9 kirjutas:

Olen peaaegu samade parameetritega nagu sina ja ktm 520 oli täitsa ok.

Lahjaks ei jäänud?

KAs siis ktm 520 on 450 nt: yamahaga võrne???

Kasutaja avatar

YZ 250 2t
Postitusi: 322
Liitunud: 17 Veebr 2008, 18:19
Tsikkel: YAMAHA YZ 250
Asukoht: Eesti

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas YZ 250 2t »

Raske on õiget nõu anda ja siinolijaid ei saa ka tõsiselt kõiki võtta.
Minuarust on kaks varianti tsikli soetamiseks, kas võtad endast tugevama ja õpid teda taltsutama või võtad nõrgema, millest kohe jõud üle käib lihtsamini, mõlemad variandid on kasutatavad. Arusaamatult soovitan vaadata jaapani motikate poole, kuna nende viimistlus on siledam ja täpsem detailides, KTM on suur küsimärk! Kui palju raha on, siis võid osta arvan.... :) Lõpuks jääb ikka remondirõõm... :)

Krossimees Aare :)

Teema algataja
tegija99
Postitusi: 15
Liitunud: 08 Mär 2015, 19:07
Tsikkel: pole veel

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas tegija99 »

suzukit rm 250 mis arvate muidu sellisest masinast 03 aasta omast??

Kasutaja avatar

YZ 250 2t
Postitusi: 322
Liitunud: 17 Veebr 2008, 18:19
Tsikkel: YAMAHA YZ 250
Asukoht: Eesti

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas YZ 250 2t »

tegija99 kirjutas:

suzukit rm 250 mis arvate muidu sellisest masinast 03 aasta omast??

See, et kellegil on Suzukil käigukast ära lagunenud, ei tähenda veel seda, et seda soetada ei või ja sõita ei saa... alguseks peadki ühe sellise pilli saama omale, mille ise ülesse remondid ja tead mida tähendab selle hooldamine. Kui selle tee oled läbi käinud, pole järgmistega mingit muret enam, põhimured nendega on siiski ühesed, kulub kolb/kett/keps/klapid/käigukastid ja ketirattad-laagrid veermiku poolel... kõik need on kuluosad ja vahetatavad. Peaasi on enda julgus kusagilt alustada minuarust ja edasine on juba endast kinni...
Kui vana ratta ostad siis kindlasti pead vaatama, et on millest ehitada, kui on nii ära sõidetud, et näiteks rummudes laagri pesad ka loksuvad, siis pole eriti teha midagi, pead investeerima palju juurde, et korda saada... Alles võiks olla ka palju originaal polte mutreid, see näitab eelnevat hoollitsust eelmiste omanike poolt, kui ikka pehemd poldid asemele pandud siis ei pruugi need enam kesta seal kus neid vaja on! JA sellise eest palju maksta ei saa lihtsalt.
Teine asi on näiteks see, kui saad vana ratta aga ideaalselt hooldatud ja korralike osadega täiesti korras, selle hind on kindlasti kordades kallim sellisest mis on ära ruunatud aga sinujaoks sõidurõõmu pikalt kui algaja oled... pead otsustama, palju investeerida suudad, paned rohkem, saad rohkem, paned vähem, saad ka vähem... ise otsustad...

Krossimees Aare :)

Teema algataja
tegija99
Postitusi: 15
Liitunud: 08 Mär 2015, 19:07
Tsikkel: pole veel

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas tegija99 »

YZ 250 2t kirjutas:
tegija99 kirjutas:

suzukit rm 250 mis arvate muidu sellisest masinast 03 aasta omast??

See, et kellegil on Suzukil käigukast ära lagunenud, ei tähenda veel seda, et seda soetada ei või ja sõita ei saa... alguseks peadki ühe sellise pilli saama omale, mille ise ülesse remondid ja tead mida tähendab selle hooldamine. Kui selle tee oled läbi käinud, pole järgmistega mingit muret enam, põhimured nendega on siiski ühesed, kulub kolb/kett/keps/klapid/käigukastid ja ketirattad-laagrid veermiku poolel... kõik need on kuluosad ja vahetatavad. Peaasi on enda julgus kusagilt alustada minuarust ja edasine on juba endast kinni...
Kui vana ratta ostad siis kindlasti pead vaatama, et on millest ehitada, kui on nii ära sõidetud, et näiteks rummudes laagri pesad ka loksuvad, siis pole eriti teha midagi, pead investeerima palju juurde, et korda saada... Alles võiks olla ka palju originaal polte mutreid, see näitab eelnevat hoollitsust eelmiste omanike poolt, kui ikka pehemd poldid asemele pandud siis ei pruugi need enam kesta seal kus neid vaja on! JA sellise eest palju maksta ei saa lihtsalt.
Teine asi on näiteks see, kui saad vana ratta aga ideaalselt hooldatud ja korralike osadega täiesti korras, selle hind on kindlasti kordades kallim sellisest mis on ära ruunatud aga sinujaoks sõidurõõmu pikalt kui algaja oled... pead otsustama, palju investeerida suudad, paned rohkem, saad rohkem, paned vähem, saad ka vähem... ise otsustad...

Kuulutuses ka kirjas ,et 30h tagasi tehtud mootori kap remont. See tähendab ka seda ,et koheselt tuleb uus kolvi vahetus peale ?? Tegu ikkagi 2 taktilisega.

Kasutaja avatar

YZ 250 2t
Postitusi: 322
Liitunud: 17 Veebr 2008, 18:19
Tsikkel: YAMAHA YZ 250
Asukoht: Eesti

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas YZ 250 2t »

tegija99 kirjutas:

Kuulutuses ka kirjas ,et 30h tagasi tehtud mootori kap remont. See tähendab ka seda ,et koheselt tuleb uus kolvi vahetus peale ?? Tegu ikkagi 2 taktilisega.

No pm jah... kuna sa ei tea ka veel, kuda see sõitnud on, kas piitsa saanud või töristades, parem oleks ära vahetada, näed ka kepsu olukorda... muidu võib vähema koormusega sõitja lasta rahulikult 40-50 tundi kolviga 2T-l 250-500 kuubikut, võrriga oleks teine teema...

Krossimees Aare :)
Kasutaja avatar

Andres
Postitusi: 144
Liitunud: 17 Aug 2004, 15:31
Tsikkel: kxf
Asukoht: Tartu

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas Andres »

250 2t on tegelt ju väga käre pill, esimeseks rattaks sobiks ehk rahulikum 4T, on olnud endal ka vanem suzu 2T250 ja mina sõitsin sellega ainult vabahooga, praeguse 4T rattaga on natuke lihtsam ikka, eriti liivas.


ahto
Postitusi: 5
Liitunud: 09 Mai 2014, 21:31
Tsikkel: Beta RR 350 4T

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas ahto »

Tere! Ise olen 100 kilo eluskaalu ja rattaks on 350 4T enduro. Mulle isiklikult on sellest rattast maa ja meri ja jääb s...ks üle kah. Jõud käib rattast üle ning võimsuse taha pole midagi jäänud, pigem ise nõrk :)


Teema algataja
tegija99
Postitusi: 15
Liitunud: 08 Mär 2015, 19:07
Tsikkel: pole veel

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas tegija99 »

Eks ma võtan kõik teie nõuanded kuulda. Eks ma lähen reedel vaatama seda suzukit. Mõtlen ka muule.
AGa võite ise ka midagi pakkuda midagi, Kuni 1700 oleks nõus maksma. ALguseks sobib küll.

Kasutaja avatar

mms
Postitusi: 88
Liitunud: 25 Juun 2013, 14:41
Tsikkel: M750,FE650E,NX650,WRE125,YZ80
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas mms »

Ma kah ligilähedaste elusmõõtudega. Sügisel ostsin kerge ja väga võimsa enduuroka ja talvel jääl olen proovinud lisaks uut kawa 250 ja 450 4T krossipille. Varasem kogemus offroad tsiklitega 0. Krosseritest julgeksin oma esimese tunde järgi küll algajale esiemseks rattaks soovitada 250 4T. Sellel on 100kg liigutamiseks küll tegelikult natuke liiga vähe jõudu, aga sõidutunne on seetõttu algajale ka kindlam kui 450. Väiksem võimalus lolle vigu teha või liiga uljalt enne rasket kohta gaasi üle doseerida. Kahepoolesega saad rullikuga natuke vabamalt ringi käia, neljapoolesel pead doseerimisega ettevaatlikum olema. Samas tõmbab 450 võrreldes 250-ga ikka oluliselt paremini, siledal lihtsal pinnasel (nagu ka jäärada) seetõttu rõõmu rohkem.

Minu arvates tasub kaaluda ka kergeid endurokaid, vabalt võid avastada, et suvamaastikul sõit meeldib rohkem kui krossirada. Enduro kannatab ju ka rajal sõita mingi piirini ja tõenäoliselt algaja jaoks fiiling sama, kuna kiirus ei lähe mõnda aega üle tsikli (loe: amortide) tehniliste võimaluste.

Kasutaja avatar

YZ 250 2t
Postitusi: 322
Liitunud: 17 Veebr 2008, 18:19
Tsikkel: YAMAHA YZ 250
Asukoht: Eesti

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas YZ 250 2t »

Proovi ikka sõita ka enne, kui ei meeldi ära osta... alati võid parema leida... kui oled ära proovinud, siis pajata siia ka miskit...

Viimati muutis YZ 250 2t, 14 Mär 2015, 21:16, muudetud 1 kord kokku.
Krossimees Aare :)

Teema algataja
tegija99
Postitusi: 15
Liitunud: 08 Mär 2015, 19:07
Tsikkel: pole veel

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas tegija99 »

Ostsin ära pilli. Plastikud on vähe räsida saanud ja sumps ka mõlkis aga muidu kõik muu mis peab toimib ilusti. Minek ikka vägahea. Alguses ehm,atas kohe ära et koguaeg tatt lennus,


2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Lugemata postitus Postitas 2715 »

Kui sumps sirgeks ajada on veel parem.
Minul näiteks enne oli nagu algusest osa minekut puudu ja jõuline minek tuli pisut liiga hilja ning lõpp vajus ka ära.
Peale sirgestamist aga tõmbab juba umbes 1000 pööret varem ja praktiliselt lõpuni välja sama kõvasti.
Sirgeks saab teha, kui keegi pole juba ise üritanud näiteks keevitada ja tõmmata.
Selleks on teised võtted.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ei hakka uut teemat tegema, aga mida arvata 125cc ratastest 183/83kg inimesele? Krossirattaga kogemus on 450cc sõbra rattaga 2x sõitnud ja see oli minu jaoks küll üle jõu käiv maastikul.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

kent
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2015, 18:16
Tsikkel: HD
Asukoht: Nõmme
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas kent »

ranel kirjutas:

Ei hakka uut teemat tegema, aga mida arvata 125cc ratastest 183/83kg inimesele? Krossirattaga kogemus on 450cc sõbra rattaga 2x sõitnud ja see oli minu jaoks küll üle jõu käiv maastikul.

Mis tähendab üle jõus käiv?
Olen alati imestanud neid kes kardavad võimasamaid masinaid...stiilis a'la ma esimeseks küll mingit 1000-st ei julge võtta. Sa ei pea ju rutskat nii palju keerama, samas kui kogemusi lisandub on selleks vähemalt võimalust. Kõik sõltub sellest mis toimub kahe kõrva vahel. Mõnele ei saa ka 150cc-st kätte anda.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas will111 »

päris nii lihtne see asi ei ole. arvasin kunagi ise ka...
rutska on seal, et teda keerata. öelda, et "ära siis keera" on nii mõneski mõttes sama nagu minna kodust ära ja öelda lapsele, et näed kommikott on peidetud sinna sokisahtli tagumisse otsa, vaata, et sa sealt kommi võtma ei lähe. well all know whats gonna happen sooner or later :lol:
muidugi, ega ei saa samas öelda, et kõige karmima masinaga vaikselt sõitma õppida polegi võimalik...aga see oleneb õppijast.

tänapäeva 125'e on suht kuri pill, tõsi küll 4-taktiline vast mitte. 2-taktiline 125 krossikas läheb edasi küll, kuid ega sellisega siiski niiväga lihtne sõita ei ole. peab oskama ja julgema pöördes hoida, kõvasti siduriga mängida. käikude vahetamine peab väga meeldima sest selliste pisikeste mootoritega its all about the gears!
125 ja 450 vahele jääb päris palju mudeleid, 200, 250, 300 jne. ei kujuta hästi ette, et need kõik üle jõu käivad oleksid täis mehele.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas ranel »

kent kirjutas:
ranel kirjutas:

Ei hakka uut teemat tegema, aga mida arvata 125cc ratastest 183/83kg inimesele? Krossirattaga kogemus on 450cc sõbra rattaga 2x sõitnud ja see oli minu jaoks küll üle jõu käiv maastikul.

Mis tähendab üle jõus käiv?
Olen alati imestanud neid kes kardavad võimasamaid masinaid...stiilis a'la ma esimeseks küll mingit 1000-st ei julge võtta. Sa ei pea ju rutskat nii palju keerama, samas kui kogemusi lisandub on selleks vähemalt võimalust. Kõik sõltub sellest mis toimub kahe kõrva vahel. Mõnele ei saa ka 150cc-st kätte anda.

Sest mul on nendest vanadest raibetest juba suht kopp ees ja suurema mootoriga maksavad hulga rohkem raha.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas will111 »

möh? mis vanadest raibetest jutt käib ja kuskohas need suuremad mootorid hulga rohkem raha maksavad? suht seosetu jutt :|

mine proovi 125'st, saad ju teada mis ta on või mis ta ei ole. foorumist küsida küsimusi "kui võimas on" kuulub tegelikult kokkuvõttes ikkagi huumori valdkonda

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas ranel »

Seda ma küsingi, et mida üldse arvata sellest. 35kW 125cc ei tundu nagu üldse väga olevat.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kent kirjutas:
ranel kirjutas:

Ei hakka uut teemat tegema, aga mida arvata 125cc ratastest 183/83kg inimesele? Krossirattaga kogemus on 450cc sõbra rattaga 2x sõitnud ja see oli minu jaoks küll üle jõu käiv maastikul.

Mis tähendab üle jõus käiv?
Olen alati imestanud neid kes kardavad võimasamaid masinaid...stiilis a'la ma esimeseks küll mingit 1000-st ei julge võtta. Sa ei pea ju rutskat nii palju keerama, samas kui kogemusi lisandub on selleks vähemalt võimalust. Kõik sõltub sellest mis toimub kahe kõrva vahel. Mõnele ei saa ka 150cc-st kätte anda.

Kent, sul krossisõidu kogemust üldse on?


kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Sa ei tee selle 450-sega mitte midagi, kui kavatsed sellega rajal chopperi stiilis popsutama hakata...

Alustuseks lahjem ratas, mis röögatusega ära ei tapa ja õpetaks käike ja pidureid kasutama. 2T 125 on väga hea ja 250 4T natuke lihtsam.

Ütlen ausalt, ma arvan kohati et ma sõidaks asfaldil kuskil kardirajal praegu algajana xj600 divekaga ka kiiremini, kui ma suudan seda praegu suure gsx-r-iga.

Kasutaja avatar

kent
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2015, 18:16
Tsikkel: HD
Asukoht: Nõmme
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas kent »

mx77 kirjutas:
kent kirjutas:
ranel kirjutas:

Ei hakka uut teemat tegema, aga mida arvata 125cc ratastest 183/83kg inimesele? Krossirattaga kogemus on 450cc sõbra rattaga 2x sõitnud ja see oli minu jaoks küll üle jõu käiv maastikul.

Mis tähendab üle jõus käiv?
Olen alati imestanud neid kes kardavad võimasamaid masinaid...stiilis a'la ma esimeseks küll mingit 1000-st ei julge võtta. Sa ei pea ju rutskat nii palju keerama, samas kui kogemusi lisandub on selleks vähemalt võimalust. Kõik sõltub sellest mis toimub kahe kõrva vahel. Mõnele ei saa ka 150cc-st kätte anda.

Kent, sul krossisõidu kogemust üldse on?

Pidasin silmas tsikleid üldiselt, krossikate kohta ei ütle midagi, siin oluliselt targemaid nõu andmas, endal kogemus väga väike.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Soov soetada krossikat

Lugemata postitus Postitas will111 »

450 4T on kuskil 40+kw, mitte üle 45. kas 35kw 125 ei tundu endiselt üldse väga olevat?

rataste peamine erinevus seisneb selles, et ühel on koguaeg ja teisel on ühes kohas. mis ei tähenda, et 125se ei oleks täitsa võimalik end puude vahele pannkoogiks sõita

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”