Kuhu sellel suvel matkate?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

..või siis Vladimir Vladimirovitsile helistada ja küsida .... :bsmile:



Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Divikas »

..või siis Vladimir Vladimirovitsile helistada ja küsida ...

Õige lähenemine...ma ise helistaks küll Maxim Belovile või Alexander Mikulinile, kõhutunne ütleb, et nad annavad paremat infi kui VV.
Osad kohad seal on ka venelastele suletud ja 2009 a teadmistega ei soovitaks ma sinna seiklema minna. Aga üldiselt olen ma vilets nõuandja....

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022

vteor
Postitusi: 80
Liitunud: 14 Apr 2014, 21:44
Tsikkel: Honda NC750X
Asukoht: Muuga
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas vteor »

Eelmisel aastal käidud - Teriberkas, Varzugas, Kuzomenis. Rõbatchi poolsaarele meid ei lastud, kuid samal päeval kolm
leedukat said vabalt sisse. Kõige rohkem norimist, FSB poolt, oli Karjalas - piiri läheduses, nii kui lähed tanklasse või
sööma, siis kohe "viisakad" mehed tahavad sinuga vestelda, passi andmed panevad kirja.


J.K
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Mär 2017, 13:50
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Tallinn

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas J.K »

Kas keegi on lähiminevikus ümber Läänemere ka tiiru teinud?
Mul juba väga mitmeid aastaid selline mõte, et võiks ümber meie nn. kodu-lombi tiiru teha. Sel aastal saan ehk endale esimese ratta. Tea kas tasub kohe 5000+ km reisi ette võtta, isegi kui suurem osa reisist suht tsiviliseeritud keskonnas...
Aga teisest küljest... mis seal ikka hirmsat olla saab... Eriti kui veel Venemaa osa välja jätta. Samas, selle sõidab ju ühe pävaga ära.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

. Eriti kui veel Venemaa osa välja jätta.

Miks Venemaa osa välja jätta?
Kui ring, siis ring ikka täiega. Ja see Venamaa osa lisaks parasjagu asjale veel vürtsi juurde. :bsmile:
Praegu kui Venemaa mitmekordne viisa on väga odav, siis.... polegi mu arust midagi arutada.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Raki »

Loadära kirjutas:
TonisL kirjutas:

Kuupäev on ilmselt 3-4 mai ja kõlab ehk tobedalt, aga suunda pole veel paika pandud, aga kindel on see, et kuskile ma lähen...

Pole siin tobedat midagi, ma olen juba reisil...aga kui räägin ülehomsest, siis samuti suunda paigas pole! Ainus kindel asi on see, et kuskile ma ikka lähen :D

Lühidalt: eile tuli siis Lesbosel üks lisapäev (mis tegelikult polnudki nii paha!), täna Chiosel ja homme Samosti saar...aga sealt edasi suur ?
Pakuti Lesbimaalt küll ka otse suurele maale läbi Kavala linna, aga see ikka ei sobinud mitte praeguse kevadilmaga ja lisaks modra siit regioonist ära liigutada oli pärast nii kui nii plaanis läbi Thessaloniki...Seega riskisin ja võtsin ikka saared, aga nüüd edasi suur teadmatus, sest need laevapiletite netilehed moblas eriti ei jookse vist ( pidevalt mingis väärastunud mõõduga shriftis jne) ja paar, mis mobiilisõbralikku vaadet pakkusid, jooksid konkreetsemaks minnes üldse kinni :)
Ühesõnaga homme Samosele ja siis juba uue hooga koha peal laevakompaniide kassaluuke kraapima!
:bsmile:

Kuidas reis läks/läheb?

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Spoiler
Raki kirjutas:
Loadära kirjutas:

Pole siin tobedat midagi, ma olen juba reisil...aga kui räägin ülehomsest, siis samuti suunda paigas pole! Ainus kindel asi on see, et kuskile ma ikka lähen :D

Lühidalt: eile tuli siis Lesbosel üks lisapäev (mis tegelikult polnudki nii paha!), täna Chiosel ja homme Samosti saar...aga sealt edasi suur ?
Pakuti Lesbimaalt küll ka otse suurele maale läbi Kavala linna, aga see ikka ei sobinud mitte praeguse kevadilmaga ja lisaks modra siit regioonist ära liigutada oli pärast nii kui nii plaanis läbi Thessaloniki...Seega riskisin ja võtsin ikka saared, aga nüüd edasi suur teadmatus, sest need laevapiletite netilehed moblas eriti ei jookse vist ( pidevalt mingis väärastunud mõõduga shriftis jne) ja paar, mis mobiilisõbralikku vaadet pakkusid, jooksid konkreetsemaks minnes üldse kinni :)
Ühesõnaga homme Samosele ja siis juba uue hooga koha peal laevakompaniide kassaluuke kraapima!
:bsmile:

Kuidas reis läks/läheb?

Ma pakun et enne järgmist reisi me temast ei kuule ... :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Spoiler
ats30 kirjutas:
Raki kirjutas:
Loadära kirjutas:

Pole siin tobedat midagi, ma olen juba reisil...aga kui räägin ülehomsest, siis samuti suunda paigas pole! Ainus kindel asi on see, et kuskile ma ikka lähen :D

Lühidalt: eile tuli siis Lesbosel üks lisapäev (mis tegelikult polnudki nii paha!), täna Chiosel ja homme Samosti saar...aga sealt edasi suur ?
Pakuti Lesbimaalt küll ka otse suurele maale läbi Kavala linna, aga see ikka ei sobinud mitte praeguse kevadilmaga ja lisaks modra siit regioonist ära liigutada oli pärast nii kui nii plaanis läbi Thessaloniki...Seega riskisin ja võtsin ikka saared, aga nüüd edasi suur teadmatus, sest need laevapiletite netilehed moblas eriti ei jookse vist ( pidevalt mingis väärastunud mõõduga shriftis jne) ja paar, mis mobiilisõbralikku vaadet pakkusid, jooksid konkreetsemaks minnes üldse kinni :)
Ühesõnaga homme Samosele ja siis juba uue hooga koha peal laevakompaniide kassaluuke kraapima!
:bsmile:

Kuidas reis läks/läheb?

Ma pakun et enne järgmist reisi me temast ei kuule ... :bsmile:

Ahoi

ja rõõm näha, et oma seiklus siiski kellelegi peale enda ka veel korda läheb :)
Ma ise ei kippunud siia sestap väga kirjutama enam, et pealkiri on siiski just kui rohkem tulevikuplaanidest, mitte nii väga reisimuljetest...kuid noh, nüüd võite vähemult mu käest enda tulevikuplaanide jaoks seal regioonis vihjeid küsida, sest Egeuse mere nooremekspert on valmis vastama :D

Aga mis siin ikka, juba eelmisel pühapäeval pidin (kahjuks...) kodus tagasi olema. Seega kokku selline 11-12 päeva meeldivat äraolemist ja saartering sai siis selline:
Ateena-Lesvos-Hios-Samos-Syros-Naxos-Pireas-Peloponnes-Zakinthos (tegelikult oli põhieesmärk küll Kefalloonia, kuid siin kolistasin praamiliiklusest arusaamisega jälle ämbrit :/ )-Pelopennos-Ateena.
Alul oli küll mast maas selle passi jama pärast, kuid nüüd tagantjärgi mõtlen, et kõik läks tegelikult siiski parimal võimalikul moel: olles näinud, kui sisutihedad saavad päevad väiksematelgi saartel, viibides seal päev või kaks igal...siis ilmselt oleks mu esialgne plaan (päev Türgis, Izmir sh., Kos ja Rhodos kumbki pool päeva, Kreeta kaks ja pool päeva jne...) ilmselgelt lihtsalt "otse läbisõitmiseks" läinud. Kilomeetreid tuli vist mingi 2400 lõpuks ja loodetavasti sai ikka rohkem kui laevakilomeetreid :) Seega sellised 200 või pisut peale päevad ja väga mõnus sai, oli aega lasta nii kohalikul köögil enda magu hellitada, kui teinekord ka asfalteedelt pisut maha keerata. Ehk siis iga päev lisandus ka mingi endurokatse ning parimate vaadete nimel sai kolmel saarel ka kõrgeimad mäetipud sadulas vallutatud. Naxosel ainult jäi ratas kuhugi 950m kanti maha, see viimane 50 sai ikkagi jala võetud- pisut endurolaadset võis seal ju proovida, aga päris traieliks ma veel matkalastis Banditiga siiski valmis veel polnud, eriti veel üksi kuskil karuanuses, kus hiljem oleks lisaks katkisele ilmselt ainult kitsed ja lambad seltsiks... (crash).
Aga paar selgitavat pilti ka siis lisaks:

IMG_5790.JPG

Siin siis kiviklibukatse suunaga üles...

IMG_5845.JPG

...ja ega alla pärast ka väga lihtsam polnud ;)

IMG_20170329_144448.jpg

Tee ääres ka hoiatav näide, et mis mägedes katkeb, see mägedesse jääb ( ning jah, see vaevuaimatav rada seal sara kõrval on taas see, mida mööda alla pidn saama...) :D

IMG_6129.JPG

No ja kui muidu ilm oli ikka selline 20 +/-paar kraadi...siis @1500+m olid pisut teised tingimused ja paaril korral oli oht, et lohaka sõiduga võis ka lausa lumme kinni jääda... :P

IMG_4768.JPG

Ja kuna aega oli, siis korra sai, lisaks kohalike eluoluga tutvumisele, ka mitte nii väga kohalike olmega tutvumiseks pool päeva vastavas laagris viibitud!

jnejnejne...ehk siis vaimustuses sai taas mingi tuhat pilti üles võetud ja tegelikult tahaks hetkel isegi mingit hästi labast veebilehte luua, kus iga saare kohta oleks oma lõik ja siis igasse lõiku vb paarkolmkümmend pilti pisikeste seletustega juba lisada. Aga kuna IT oskus on alla igasugust arvestust, siis kardan jällegi, et lihtsalt aega ei ole end selle värgiga kurssi viia ja lõpuks on ikka nii, et hea, kui lihtsalt pildipakigi kuhugi üles jõuan lükata!

Kuid jah, hetkel ütleks selle osa lõpetuseks lihtsalt, et ilmselt kõige mõnusam lõik sellest Vahemere sõõrist senini (kuigi jah, pisut võib siin pilti moonutada seegi, et ka kõige värskem emotsioon lihtsalt...) ja kellel vähegi võimalust end argielust vähemalt paariks kolmeks nädalaks lahti rebida, siis igal juhul sajaga soovitan!
Muidugi väiksematel saartel oleks vb eelistadud siiski kodarvelgede ja vähe pikema amordikäiguga ratas... :bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Loadära sa teed ju väga huvitavaid trippe ja ilmselt enamus ootasid ,et millal tagasi ning mida reisist kirja paned.
Aga kodulehe asemel tee siia matka teemasse iga soovitud asja kohta oma teema ja selleks ei pea IT geenius olema.
Pilte saab ka nüüd ju otse oma arvutist siia üles laadida ja juurde kirjutada,et millega tegu.Kõike tuhandet ilmselt pole vaja teemasse panna :) ,aga link kõigi piltidega +teemas mingi kogus pilte,millele juurde kirjutad oma värvikamaid muljeid.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

urmas66 kirjutas:

...Aga kodulehe asemel tee siia matka teemasse iga soovitud asja kohta oma teema ja selleks ei pea IT geenius olema.
Pilte saab ka nüüd ju otse oma arvutist siia üles laadida ja juurde kirjutada,et millega tegu.Kõike tuhandet ilmselt pole vaja teemasse panna :) ,aga link kõigi piltidega +teemas mingi kogus pilte,millele juurde kirjutad oma värvikamaid muljeid.

No sellega saaks hakkama ja küllap see oleks ka selline talutav variant siinsetele huvilistele. Kuid tegelikult on veel omajagu sõpru-sugulasi, kes siin ilmselt lugemas ei käiks, kuid kelle uudishimu võiks ka sama soojaga rahuldatud saada. Muidugi võiks siinset teemat linkida, aga on ju ka oht, et kui ntks erinevate saarte postituste vahele paar päeva viivitust tekib, siis vahepeal on teema juba kuhugi mujale ja/või muudele matkaradadele juhitud :)

Endale muidugi on algusest peale just alati selline kõige lihtsam formaat meeldinud, näiteks nagu see:
http://jesper.vineda.com/motoreis-marokosse/

...ehk siis: pilt, sõna, pilt, veel paar sõna jne (minu puhul küll siis vb ikkagi pilti pisut rohkem ja sõna pisut vähem, kui seal...) Seega peale juba maiteamitmendat õ-d unistan siin, et äkki oskaks/suudaks(loe: viitsiks) ka ikka midagi laadset valmis treida :bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Loadära kirjutas:
urmas66 kirjutas:

...Aga kodulehe asemel tee siia matka teemasse iga soovitud asja kohta oma teema ja selleks ei pea IT geenius olema.
Pilte saab ka nüüd ju otse oma arvutist siia üles laadida ja juurde kirjutada,et millega tegu.Kõike tuhandet ilmselt pole vaja teemasse panna :) ,aga link kõigi piltidega +teemas mingi kogus pilte,millele juurde kirjutad oma värvikamaid muljeid.

Muidugi võiks siinset teemat linkida, aga on ju ka oht, et kui ntks erinevate saarte postituste vahele paar päeva viivitust tekib, siis vahepeal on teema juba kuhugi mujale ja/või muudele matkaradadele juhitud :)

Alati on võimalik kõvematele grafomaanidele oma teema eraldada. :bsmile:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Macintosh kirjutas:
Loadära kirjutas:
urmas66 kirjutas:

...Aga kodulehe asemel tee siia matka teemasse iga soovitud asja kohta oma teema ja selleks ei pea IT geenius olema.
Pilte saab ka nüüd ju otse oma arvutist siia üles laadida ja juurde kirjutada,et millega tegu.Kõike tuhandet ilmselt pole vaja teemasse panna :) ,aga link kõigi piltidega +teemas mingi kogus pilte,millele juurde kirjutad oma värvikamaid muljeid.

Muidugi võiks siinset teemat linkida, aga on ju ka oht, et kui ntks erinevate saarte postituste vahele paar päeva viivitust tekib, siis vahepeal on teema juba kuhugi mujale ja/või muudele matkaradadele juhitud :)

Alati on võimalik kõvematele grafomaanidele oma teema eraldada. :bsmile:

Nojah, ma vist tegelikult kunagi seda õlekõrt isegi kasutasin, soovides alapealkirja "Bandit Barcelonas" vms...aga praegust juttu nagu selle pealkirja alla ka ei tahtnud toppida, sest tol aal ma isegi oma kõige märjemas unenäos ei osanud arvata, et too kõigest intro on ning see pull veel paar aastat vältab ja varsti Bandit Baris on ja siis Bandit beaaegu Bodrumis vms järjed võiks tulla... :D

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Pealkirju annab ju alati korrigeerida või siegi suisa uusi teemasid teha.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Härrased, mis oleks kui vaataks kusagile kaugemale:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Unistama peab suurelt,siis saabki kaugemale vaadata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Rourke
Postitusi: 10
Liitunud: 31 Aug 2013, 14:48
Tsikkel: Honda CB600F
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Rourke »

Sõber kutsus suveks külla.
Nimelt Aberdeen'i, Šotimaa. Trip oleks edasitagasi mingi 7000 km. Plaan minna läbi Poola, Saksa, Hollandi, Belgia, Prantsusmaa ja näeks oma silmaga eurotunnelit ka. So kui suudan see suvi mingi kahenädalase augu tekitada siis ilmselt teen asja ära.

Parim osa on see, et pole siiamaani ühtegi pikemat trip'i teinud ja see oleks päris korralik avalaks. Siiamaani sõitnud rattaga ainult Eestis ja sedagi peamiselt Tallinnas.
Kindlasti teen enne ka mõned pikemad kodumaised soojendustripid ja üritan nii enda kui ka ratta vormi ajada.

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Luik »

Mul samuti plaan sel aastal Šotimaa läbi sõita, arvatavasti Juuli keskpaigas. Minna plaanin küll Stockholmi kaudu - peaks lühem ja ka huvitavam tee olema ja Lätit-Leedut-Poolat on juba liiga palju triigitud :-) Tagasitulekuga vaatab - kuidas tunne on.

Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Luik kirjutas:

Mul samuti plaan sel aastal Šotimaa läbi sõita, arvatavasti Juuli keskpaigas. Minna plaanin küll Stockholmi kaudu - peaks lühem ja ka huvitavam tee olema ja Lätit-Leedut-Poolat on juba liiga palju triigitud :-) Tagasitulekuga vaatab - kuidas tunne on.

Rootsis on ikka pigem väga igav,kui just ringi ei tee ja rannikut mööda ei lähe.Stocist väljudes on 340km pärast pööre Jonkas ja siis a´300km pärast pööre enne Malmöt ning järgmine pööre peale Kopenhagenit.No need siis ikka kiirtee mahasõidud, vahepeal sirge ja sile, maailma kõige igavam kiirtee, minu arust.Alternatiiv oleks ka Lätist või Leedust laevaga Saksa minna.Šotimaale läheb ka Hollandist üsna tihe laevaliiklus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

urmas66 kirjutas:
Luik kirjutas:

Mul samuti plaan sel aastal Šotimaa läbi sõita, arvatavasti Juuli keskpaigas. Minna plaanin küll Stockholmi kaudu - peaks lühem ja ka huvitavam tee olema ja Lätit-Leedut-Poolat on juba liiga palju triigitud :-) Tagasitulekuga vaatab - kuidas tunne on.

Rootsis on ikka pigem väga igav,kui just ringi ei tee ja rannikut mööda ei lähe.Stocist väljudes on 340km pärast pööre Jonkas ja siis a´300km pärast pööre enne Malmöt ning järgmine pööre peale Kopenhagenit.No need siis ikka kiirtee mahasõidud, vahepeal sirge ja sile, maailma kõige igavam kiirtee, minu arust.Alternatiiv oleks ka Lätist või Leedust laevaga Saksa minna.Šotimaale läheb ka Hollandist üsna tihe laevaliiklus.

Ma küll nii kriitiline ei ole Rootsi trassi kohapealt. võibolla peale mitmendat korda Stocist minnes... EI, isegi peale mitmendat korda on ikkagi parem kui Leedu. kui enne pole seda kaudu käinud siis 100%.

5248653
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas:
urmas66 kirjutas:
Luik kirjutas:

Mul samuti plaan sel aastal Šotimaa läbi sõita, arvatavasti Juuli keskpaigas. Minna plaanin küll Stockholmi kaudu - peaks lühem ja ka huvitavam tee olema ja Lätit-Leedut-Poolat on juba liiga palju triigitud :-) Tagasitulekuga vaatab - kuidas tunne on.

Rootsis on ikka pigem väga igav,kui just ringi ei tee ja rannikut mööda ei lähe.Stocist väljudes on 340km pärast pööre Jonkas ja siis a´300km pärast pööre enne Malmöt ning järgmine pööre peale Kopenhagenit.No need siis ikka kiirtee mahasõidud, vahepeal sirge ja sile, maailma kõige igavam kiirtee, minu arust.Alternatiiv oleks ka Lätist või Leedust laevaga Saksa minna.Šotimaale läheb ka Hollandist üsna tihe laevaliiklus.

Ma küll nii kriitiline ei ole Rootsi trassi kohapealt. võibolla peale mitmendat korda Stocist minnes... EI, isegi peale mitmendat korda on ikkagi parem kui Leedu. kui enne pole seda kaudu käinud siis 100%.

Kui veokaid täis kiirtee, kus kiirus max110 meeldib, siis pole probleemi.Ilus sirge ja sile tee.Jonka juures üks pikem langus ja paar kurvi ka.Vahepeal 1 pikem jupp 2+1 teed ka.Otsem ta km poolest kindlasti ei tule ja rahaliselt ka kallim tõenäoliselt,kui laevaga Ventspilsist-Liepajast Travemündesse või Kliapedast Kieli minna.Sealt minnes oled kohe Saksas ,aga läbi Rootsi minnes on veel ka Taani vahepeal.Kui enne käinud pole siis miks mitte,aga mina kaaluks transiidiks neid Läti -Leedu variante.
http://www.stenaline.ee/saksamaa
https://www.dfdsseaways.ee/laevaliinid/ ... ere-liinid

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

urmas66 kirjutas:
KIBU kirjutas:
urmas66 kirjutas:
Luik kirjutas:

Mul samuti plaan sel aastal Šotimaa läbi sõita, arvatavasti Juuli keskpaigas. Minna plaanin küll Stockholmi kaudu - peaks lühem ja ka huvitavam tee olema ja Lätit-Leedut-Poolat on juba liiga palju triigitud :-) Tagasitulekuga vaatab - kuidas tunne on.

Rootsis on ikka pigem väga igav,kui just ringi ei tee ja rannikut mööda ei lähe.Stocist väljudes on 340km pärast pööre Jonkas ja siis a´300km pärast pööre enne Malmöt ning järgmine pööre peale Kopenhagenit.No need siis ikka kiirtee mahasõidud, vahepeal sirge ja sile, maailma kõige igavam kiirtee, minu arust.Alternatiiv oleks ka Lätist või Leedust laevaga Saksa minna.Šotimaale läheb ka Hollandist üsna tihe laevaliiklus.

Ma küll nii kriitiline ei ole Rootsi trassi kohapealt. võibolla peale mitmendat korda Stocist minnes... EI, isegi peale mitmendat korda on ikkagi parem kui Leedu. kui enne pole seda kaudu käinud siis 100%.

Kui veokaid täis kiirtee, kus kiirus max110 meeldib, siis pole probleemi.Ilus sirge ja sile tee.Jonka juures üks pikem langus ja paar kurvi ka.Vahepeal 1 pikem jupp 2+1 teed ka.Otsem ta km poolest kindlasti ei tule ja rahaliselt ka kallim tõenäoliselt,kui laevaga Ventspilsist-Liepajast Travemündesse või Kliapedast Kieli minna.Sealt minnes oled kohe Saksas ,aga läbi Rootsi minnes on veel ka Taani vahepeal.Kui enne käinud pole siis miks mitte,aga mina kaaluks transiidiks neid Läti -Leedu variante.
http://www.stenaline.ee/saksamaa
https://www.dfdsseaways.ee/laevaliinid/ ... ere-liinid

Laevaga otse Saksa muidugi teine teema. jutt algas : Mul samuti plaan sel aastal Šotimaa läbi sõita, arvatavasti Juuli keskpaigas. Minna plaanin küll Stockholmi kaudu - peaks lühem ja ka huvitavam tee olema ja Lätit-Leedut-Poolat on juba liiga palju triigitud :-) . Ehk et kui variandid on Stoci kaudu või Läti-Leedu-Poola siis on Stoci kaudu puhas kuld. sina väitsid, et Rootsis maantee jube igav ja mõistlik oleks hoopis laevaga Saksa minna. Mina seevastu väidan, et Rootsi kaudu tee ei ole hullu midagi ja võrreldes Läti-Leedu-Poola trassiga, nagu algselt jutuks oli, on väga hea alternatiiv. Sa oled ilmselt elujooksul nii palju teeäärseid maastikke vaadand et ei oska midagi meeldivat selles näha. (nagu minu isa kes sõitis bussiga kaugliine omalajal ja nüüd reisib võimalusel ainult tagaistmel.) :)

5248653
Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas nolev »

Plaan siis Jaanipäeva paiku Valgevenesse minna. Kas kellegi on kogemusi seal käimisega? Kuidas näiteks piiriületused on? Plaan Lätist üle minna. Minski ümbruses palju tasulisi teid aga leidsin info, et tsiklite jaoks need tasuta. Piiril, nagu Venemaale minnes, vaja täita igasugu deklaratsioone. Kaliningradi minnes olid vene piirivalvurid küll väga vastutulelikud ja abivalmis. Kuidas Valgevene omad on? Äkki on pakkuda mingi lähimineviku reisikirja aadress, kus rohkem infot.

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

urmas66 kirjutas:

Kui veokaid täis kiirtee, kus kiirus max110 meeldib, siis pole probleemi.Ilus sirge ja sile tee.Jonka juures üks pikem langus ja paar kurvi ka.Vahepeal 1 pikem jupp 2+1 teed ka.Otsem ta km poolest kindlasti ei tule ja rahaliselt ka kallim tõenäoliselt,kui laevaga Ventspilsist-Liepajast Travemündesse või Kliapedast Kieli minna.Sealt minnes oled kohe Saksas ,aga läbi Rootsi minnes on veel ka Taani vahepeal.Kui enne käinud pole siis miks mitte,aga mina kaaluks transiidiks neid Läti -Leedu variante.
http://www.stenaline.ee/saksamaa
https://www.dfdsseaways.ee/laevaliinid/ ... ere-liinid

Tallinnast alustades on Ventspilsi/Klaipedasse sama palju maad kui Stockholmist Trelleborgi, aga Trelleborg-Rostock liini sõidab laev parajasti terve öö, mis nagunii magamisele kuluks. Neid Baltikum-Saksamaa liine sõidab laev 24h niiet kohale jõudes on juba järgmine õhtu. Graafik on ka suht hõre. Rahaliselt minuarust erilist vahet pole.

Taani kaudu minnes tuleb jah suur ring sisse ja minuarust need sillad ei olnud ka just odavad.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kui veokaid täis kiirtee, kus kiirus max110 meeldib, siis pole probleemi.Ilus sirge ja sile tee.Jonka juures üks pikem langus ja paar kurvi ka.Vahepeal 1 pikem jupp 2+1 teed ka.Otsem ta km poolest kindlasti ei tule ja rahaliselt ka kallim tõenäoliselt,kui laevaga Ventspilsist-Liepajast Travemündesse või Kliapedast Kieli minna.Sealt minnes oled kohe Saksas ,aga läbi Rootsi minnes on veel ka Taani vahepeal.Kui enne käinud pole siis miks mitte,aga mina kaaluks transiidiks neid Läti -Leedu variante.
http://www.stenaline.ee/saksamaa
https://www.dfdsseaways.ee/laevaliinid/ ... ere-liinid

Tallinnast alustades on Ventspilsi/Klaipedasse sama palju maad kui Stockholmist Trelleborgi, aga Trelleborg-Rostock liini sõidab laev parajasti terve öö, mis nagunii magamisele kuluks. Neid Baltikum-Saksamaa liine sõidab laev 24h niiet kohale jõudes on juba järgmine õhtu. Graafik on ka suht hõre. Rahaliselt minuarust erilist vahet pole.

Taani kaudu minnes tuleb jah suur ring sisse ja minuarust need sillad ei olnud ka just odavad.

Aga võta siis nii, Tallinnast 18.00 väljud 11.00 oled Stockis.Trelleborgi a´650km.laev ei lähe igapäev õhtul vaid vahel ka 16.00 ja 16.30 kuhu ei jõua mingi nipiga. 22.00 väljumisega veel öö Rostocki.Kokku min 1,5 ööpäeva.Lätist läbi oled sama ajaga ka saksas,aga ühe laevaga ja tõenäoliselt odvamalt.
Kui nii minna siis juba lihtsam ja palju kiirem on minna üle Öresundi silla,mis tsiklile ei ole just räige kirves ehk 27€.
Sealt paar tundi ja oled Rodbys,kust käib Scandiline praam Putgardenisse 24/7 40min intervalliga(öösel harvem).Ma kasutan seda trassi üsna tihti ja see on kõige kiirem tee Stockholmist saksa saamiseks ja vastupidi ka.Putgardenist on Hamburgi mingi 100+km.Rostock on ka veel jupike kaugemal.
Ma mitte ammu läksin, küll autoga seda teed, üle Stocki ja laevast kell alustades olime õhtuks kella 21-22 paiku Osnabrückis.Tsikliga võib olla nii kiiresti ei lähe,sest pause ilmselt rohkem,aga pole ka võimatu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Multi
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mai 2015, 23:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 43 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Multi »

nolev kirjutas:

Plaan siis Jaanipäeva paiku Valgevenesse minna. Kas kellegi on kogemusi seal käimisega? Kuidas näiteks piiriületused on? Plaan Lätist üle minna. Minski ümbruses palju tasulisi teid aga leidsin info, et tsiklite jaoks need tasuta. Piiril, nagu Venemaale minnes, vaja täita igasugu deklaratsioone. Kaliningradi minnes olid vene piirivalvurid küll väga vastutulelikud ja abivalmis. Kuidas Valgevene omad on? Äkki on pakkuda mingi lähimineviku reisikirja aadress, kus rohkem infot.

Sõitsime eelmisel suvel paari sõbraga autoga läbi Valgevene. Üht-teist sai kirja ka pandud: https://reinholdjasemud.wordpress.com/2 ... a-euroopa/
Me sisenesime küll Leedu kaudu, aga seal vast suurt vahet ei ole. Üldiselt võiks öelda, et kõik oli üllatavalt sujuv ja sõbralik.

Endal pole sel suvel küll nii palju aega, kui eelmistel aastatel, aga natuke võiks ringi sõita ikka. Laual on praegu kaks matka: ümber Eesti tiir ja Ahvenamaa saarte avastamine.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

urmas66 kirjutas:

Kui nii minna siis juba lihtsam ja palju kiirem on minna üle Öresundi silla,mis tsiklile ei ole just räige kirves ehk 27€.
Sealt paar tundi ja oled Rodbys,kust käib Scandiline praam Putgardenisse 24/7 40min intervalliga(öösel harvem).

Mul saab kuskil 700-800km vahel tagumik otsa, reisi alguses isegi veidi varem. Ja 27€ ei ole muidugi teabmis suur raha, aga lihtsalt kontekstis natuke liig, Trelleborg-Rostocki praam on 29 või 35€ ja seal saab tasuta sauna :) Aga muidugi igaühele oma, mulle lihtsalt on mulje jäänud et paljud ei tea neid praame ja uhavad toorelt ringi läbi Taani mõlema silla.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Taanist läbi mõlema silla uhada,on ikka väga pikk ring.Aga ega minagi üle 700-800 ei tahaks vabatahtlikult sõita :)
Ma olen nii sõitnud.
https://www.google.ee/maps/dir/Stockhol ... 510846!3e0
Trelleborgi laev on mõistlik,kui tahad ööbida ,siis saad just kaks ühes.Kas seal kajuteid ka on?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kajutid on, 2-kohaline on u 90€. Kuna ainult voodit võtta ei saa, ainult kajuti kaupa, siis kahekesi normaalne ja üksinda kallivõitu. Ma olen siiani lihtsalt istesalongi nurka magamiskoti lahti rullinud.

Kasutaja avatar

Rourke
Postitusi: 10
Liitunud: 31 Aug 2013, 14:48
Tsikkel: Honda CB600F
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Rourke »

Jesper kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kui nii minna siis juba lihtsam ja palju kiirem on minna üle Öresundi silla,mis tsiklile ei ole just räige kirves ehk 27€.
Sealt paar tundi ja oled Rodbys,kust käib Scandiline praam Putgardenisse 24/7 40min intervalliga(öösel harvem).

Mul saab kuskil 700-800km vahel tagumik otsa, reisi alguses isegi veidi varem. Ja 27€ ei ole muidugi teabmis suur raha, aga lihtsalt kontekstis natuke liig, Trelleborg-Rostocki praam on 29 või 35€ ja seal saab tasuta sauna :) Aga muidugi igaühele oma, mulle lihtsalt on mulje jäänud et paljud ei tea neid praame ja uhavad toorelt ringi läbi Taani mõlema silla.

Head nõuanded. Kaalusin ise ka Rootsi poolt lähenemist.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”