Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kavas on selline reis sel aastal teha.
Sinna https://www.google.ee/maps/dir/Tallinn/ ... 101728!3e0

Tagasi https://www.google.ee/maps/dir/Nizza,+P ... 369608!3e0

Start 9 august varahommikul.
Planeeritav aeg umbes 14-16 päeva.
Reisi kogupikkus, koos kohapeal liikumistega, 6000-6300km
Sõidavad 2 ratast ja 4 inimest.
Esimesed kaks ja viimased kaks päeva on pikemad ehk siis umbes 500-800 km
Muu liikumine max 300-400 päevas.
Paar päeva Nizzas kohapeal ja siis tagasi.
Majutus hotell,kämping ,telk.
Süüa teeme ise ja käime söömas.Nii kuidas on mugavam ja otstarbekam,ehk vastavalt olukorrale siis.
Eelarve umbes 2000€ per ratas.
Teede valik on asfalt ja väljaspool kiirteid,kus see on muidugi võimalik ning mõistlik.
Marsruut pole just punktuaalselt täpne siin kaardil,sest muidu läheks vahepunkte liiga paljuks.Tegelikult planeerisin viamichelin.com-is seda täpset trajektoori.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Päris tihe graafik, igaks juhuks planeeri sisse 2-3 päeva kui tänu vihmale/tormile alpides ei saa edasi rohkem kui 60 km päevas. Nii kindluse mõttes :)

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui ikka väga tormama hakkab,siis on ju võimalus mujalt sõita,aga august on sealkandis üldjuhul ikka kõige parema ilmaga .Oleme seal kandis samal ajal käinud ja siis piinlesime kuumuse käes.Sama sihtkoht lihtsalt selleks,et seal jäi veel palju käia,kuhu eelmine kord ei jõudnud.Lihtsalt seekord teised teed vaja läbi sõita.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Seda küll, me võitlesime eelmine aasta austrias 40c kuumaga aga aastad pole vennad ju :)

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas Cado »

Hetkel siin Nizza kandis
All on koguaeg jumala hea ilm
aga mägedes ainult sajab ja sattusime ka otse keset äikse pilve ,tõsi küll autoga :D

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda
Kasutaja avatar

kaska
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Okt 2006, 10:59
Tsikkel: 900 Hornet / 650 Scrambler
Asukoht: Bern / Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas kaska »

Tõstsin sul St.Moritz i juurest veidi teed ringi.
https://www.google.ee/maps/dir/Nizza,+P ... 369608!3e0

usu mind saab palju parem just täna sõitsin. Albulapass on väike tee ( kitsas) aga reeglina väga palju liiklust pole ja mõnus keerutamine.

või siis veel parem Flülealpass - see on väga mõnus keerutav tee (mitte liiga järsud keerud, ehk siis saad paraja hooga lasta) - Tee Davosist edasi on juba vaba valik kas milla läbi Churi voi mitte. Saab ka üles kohe minna, iseenesest mõlemad on ilusad teed.
https://www.google.ee/maps/dir/Nizza,+P ... 369608!3e0

siit saad veenduda, et teed ikka lahti on ( Sveitsi omad siis paraku ainult)
http://alpen-paesse.ch/

Muidu see 350-400 km Alpides on selline maitse asi, kui seda ainult nädalavahetusel teha, siis on ok. kui enne ja pärast seda ka saksa-poola ära pead murdma, siis minu kondile see peale ei lähe - ehk siis maitse asi.

Arvestama pead lisaks halvale ilmale veel krt teab mis joodeldamis/jalgratta/vanadeautode/traktorite/hobukaarikute ja krt teab veel mis "võidusõitudega". Ma ei tea millist osa reisist sa nautida kavatsed ,aga ma pakuks, et poola arvelt võiks Alpides pisut kauem veeta küll, ehk kui kannatab, lase pika otsa peal mõni tund pikemalt - see kulub väga hästi alpides ära.
Ja ummikuid siin "passidel" jagub!

Tormist mägedes niipalju, et just tulin paar tundi tagasi pidin sustenpassil äikesetormi tõttu tunnelis tormivarjus passima, kuna nii tiheda rahega ma mäest alla ei olnud nõus sõitma ja pidin ootama, et väheke ära sulaks.

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kaska kirjutas:

Tõstsin sul St.Moritz i juurest veidi teed ringi. ......

Mul ei olnud see tee google kaardil üldse väga täpselt paigas(isegi ei vaadanud täpselt kui lingi panin).Panin ainult suuremad kohad,sest muidu oleks punktidest puudu tulnud.
300-400 päevas pigem selline aritmeetiline keskmine.Seal kandis on see 300 ka ikka kõva andmine.Eelmine kord me sõitsime sealt kandist teistpidi läbi ja olen enam vähem kursis, mis teedega tegu.Aga tänud soovituste eest.Me alustame ilmselt seda päeva,Como järve äärest Lennost(http://www.campinglavedo.it/english.php) ja siis päevaga kuhugi üle Alpide(Vaduzi kanti) järgmisse ööbimis kohta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

XL1000 kirjutas:

Mul ei olnud see tee google kaardil üldse väga täpselt paigas(isegi ei vaadanud täpselt kui lingi panin).Panin ainult suuremad kohad,sest muidu oleks punktidest puudu tulnud.

Kaardi mahamärkimiseks soovitan soojalt Plot A Route / Ride with GPS või Tyre To Travel. Siis ei tule punktidest puudu. Ise kasutan neid paralleeleselt infot ühest teise ja tagasi importides. Plot A Route / Ride with GPS on mõeldud eelkõige jalgratturitele

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma olen seda( http://www.viamichelin.com ) kasutanud juba aastaid ja meeldib.Seal on valikus ka tsikkel ja annb üsna täpselt nii planeeritava aja, kui ka raha kulu.Lisaks meeldib mulle nende teede valik,näiteks "discovery route".
Olen salvestanud eeldatavad päeva tipid, iga päeva ühele klaardile(et oleks suurem ja ka ilma netita olemas) ja need tahvli mällu salvestanud.Nii on hea vaadata väiksemaid teid ja ka GPS-i kontrollida,sest GPS ei paku ka alati seda teed ,mida mina tahan.Hommikul salvestad päeva tripi(koos õigete vahe kohtdega)gepsu ja siis tuld.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

jaanus50
Postitusi: 33
Liitunud: 18 Aug 2008, 23:31
Tsikkel: Moto Guzzi Stelvio 1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas jaanus50 »

Suures plaanis tundub mõte huvitav ja kattub minu suunaga, kuigi mul oli mõtteks, et tuleks ka Mont Blanci lähistelt "läbi lipsata". Transiit päevadel ma liiguks 800 + kilomeetrit (üleeelmisel aastal Ungarisse ja eelmisel aastal Horvaatiasse liikusime sellise taktikaga). Hetkel ma pakuks ennast ka osalema selles tripis 1 ratta ja 1 hingega 70% kindlusega.

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

jaanus50 kirjutas:

Suures plaanis tundub mõte huvitav ja kattub minu suunaga, kuigi mul oli mõtteks, et tuleks ka Mont Blanci lähistelt "läbi lipsata". Transiit päevadel ma liiguks 800 + kilomeetrit (üleeelmisel aastal Ungarisse ja eelmisel aastal Horvaatiasse liikusime sellise taktikaga). Hetkel ma pakuks ennast ka osalema selles tripis 1 ratta ja 1 hingega 70% kindlusega.

Meil oli ka Mont Blanc mõttes,aga see ajaks ajakava natuke liiga tihedaks,läheme teine kord ja teise marsruudiga.Minnes tahtsime just Itaalia seda osa(Piacenza ja Genova vahel) ,mis kaardil märgitud on, neid nö SS teid mööda liikudes vaadata.Tagasi oli plaan tulla läbi prantsuse alpide lõuna serva,siis Šveitsist üle aplide ja alpide põhja külge mööda tagasi Saksamaale.
Esimene-teine päev olekski kindlasti pikemad.Start Tallinna külje alt oleks väga varakult näiteks 6-7 paiku hommikul.Miinimum programm on Augustow või ka edasi,kui jaksu on.Teise päevaga kuskile Katowice-Ostarava(tšehhi) piirkonda ja sealt juba võtaks rahulikumalt.Lõpp punkt oleks Cannesi ja Nizza vahel olev kämpa(oleme seal olnud).Plaanis seal paar-kolm päeva meres käia ja muidu olla.Kiiruseks on meil planeeritud legaalne väikese plussiga.Rattad minul TDM ja sõbral Honda X11.
Kui oled sel päeval tulija,siis täpsemalt võid privasse kirjutada.Stardi päev on ainult paigas ja muutmisele ei kuulu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Homme hommikul 7.00 siis läheme.Ilmateaade lubab head sõiduilma,hoovihmad mõnel pool,aga see pole suur mure..Esimene öö Byalistokis.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kalle
Postitusi: 720
Liitunud: 21 Juun 2004, 22:53
Tsikkel: Joone all on miskit
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas kalle »

Ega siis muud kui head reisi!:)

Kk

KZ1000C3
ST1100N
XL600R
R1100GS
STS Pelikan MK I
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Itaalia-Prantsusmaa august 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Käidud ja eile pool kümme jõudsin koju.Oli väga huvitav reis.Ilmaga läks nii,et saime tunda troopilisest kuumast kuni paari kraadi soojani,koos räige vihmaga.Vihma küll põhiliselt ühel õhtul ja kahel päeval poole päeva kaupa.Samas alpides tuli seda vihma ikka väga tugevalt ja pikalt.Me omavahel arutasime,et kui on enne seda ka vihmas sõidetud,siis see oli sellega võrreldes ilmselt kerge tibutamine.Läbisõiduks tuli veidi üle 6000-ne.Sai sõidetud nii kiirteid ,kui ka mägedes kallutatud.Ühel rattal on igaljuhul rehvi küljed kulunud reohkem kui keskkoht,teisel rattal oli kantisõidetud rehv ilusasti ümmarguseks kulunud ja minu rattal tutikad rehvid lihtsalt ühtlaselt pool mustrit või veidi vähem ära kulunud.Mingi kokkuvõtte teen ka ,aga enne peab laskma kõik selle jälle mälust läbi ja siis kirja.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”