Mootorratturite reisikirjad

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


AndrewM

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas AndrewM »

Tere kõigil! Mul on üks hea mõtte puhkamises ja väike matkamisest esstis!
2- 3 augustil sõit Väike Maarja poole, Käru küla poole! seal on hea talu puhkus, sauna, grillivõimalus ja vägev kanuu matk, jõe peal!
ainult mulle see maksab 2000 kr maja rent see 2 päeva kui 3 päeva siis 2500 kr, siis kui tuleb umbes 20 inimest siis hind on eriti odav!
ja siis ma arvan et kanuumatk maksab umbes 1000 kr mitte rohkem ja siis kui teie kujutate ette et see on eriti hea puhkus, aga vaid üks asi et alkohool joogid ja tpitu võttame kaasas! ja siis naisi ka=) :!:




dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

AndrewM kirjutas:

Tere kõigil! Mul on üks hea mõtte puhkamises ja väike matkamisest esstis!
2- 3 augustil sõit Väike Maarja poole, Käru küla poole! seal on hea talu puhkus, sauna, grillivõimalus ja vägev kanuu matk, jõe peal!
ainult mulle see maksab 2000 kr maja rent see 2 päeva kui 3 päeva siis 2500 kr, siis kui tuleb umbes 20 inimest siis hind on eriti odav!
ja siis ma arvan et kanuumatk maksab umbes 1000 kr mitte rohkem ja siis kui teie kujutate ette et see on eriti hea puhkus, aga vaid üks asi et alkohool joogid ja tpitu võttame kaasas! ja siis naisi ka=) :!:

tule taevas appi (lol)

Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

Mis siin ikka taevast kutsuda. Inimene pakub rahvale võimalust puhkamiseks ja seletab lahti, millised on tingimused, kõik arusaadav ju! Seega minu meelest see rohkem nagu üleskutse ja võimaluse pakkumine - kel huvi võtab ühendust ja ongi jälle lahe nädalavahetus tsiklistide seltskonnas olemas.. :)


dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

pyramiid kirjutas:

Mis siin ikka taevast kutsuda. Inimene pakub rahvale võimalust puhkamiseks ja seletab lahti, millised on tingimused, kõik arusaadav ju! Seega minu meelest see rohkem nagu üleskutse ja võimaluse pakkumine - kel huvi võtab ühendust ja ongi jälle lahe nädalavahetus tsiklistide seltskonnas olemas.. :)

duledaevasabbi kui balju girjavigu ja gui sekkselt on kirjatud :ner:

Kasutaja avatar

borx
Postitusi: 2004
Liitunud: 19 Aug 2005, 12:18
Tsikkel: Midnight Star 1900A
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas borx »

dubweiser kirjutas:
pyramiid kirjutas:

Mis siin ikka taevast kutsuda. Inimene pakub rahvale võimalust puhkamiseks ja seletab lahti, millised on tingimused, kõik arusaadav ju! Seega minu meelest see rohkem nagu üleskutse ja võimaluse pakkumine - kel huvi võtab ühendust ja ongi jälle lahe nädalavahetus tsiklistide seltskonnas olemas.. :)

duledaevasabbi kui balju girjavigu ja gui sekkselt on kirjatud :ner:

Kui vaadata postitaja nime siis suure tõenäosusega ei ole tegemist eestikeelt emakeelena kõneleva kodanikuga...

terv.
Alar

Alar

K-125 1951; IŽ-350 1949; IŽ-350 1950; IŽ-56 1957; IŽ-56K 1957; IŽ-56 1958; IŽ-56 1959

dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

no sel juhul võtan vaiksemaks. arusaadav. parem vähe kui mitte midagi. tubli.
lõpetan omaltpoolt teema solkimise :wink:


AndrewM

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas AndrewM »

no nii, ma näen nüüd et väga raske aru saadav mu eesti keel, palun vabandust! Mina ei ole puhas eestlanw aga püüan rohkem eesti keeles rääkida,
siis kes on huvitatud selles puhkamises ootan teie ühendust! :)

Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Tafka »

Juba pikemat aega on olnud plaan minna ja tutvustada Transalpile Alpi mägi teid.
Hetkel väga konarlik PLAAN oleks võtta ette reis(hetkeseisuga üksi): Eesti -Poola(läbisõit) - Tsehhi(Prahas vaataks ringi aga enamasti läbisõit) - Šveits - Austria - Eesti. Šveits ja Austria ja võibolla ka lõuna Prantsusmaa oleks see osa mida sooviks natukene rohkem vaadata ja läbi sõita.
Kuidas saab keeleliselt hakkama Austrias,Šveitsis? Endal keeleoskus ingliskeel ja venekeeles ainult "sidesõnad".
Väldiks kiirteid ja sõidaks kõrvalisemaid ja/või kruusateid. Ühesõnaga teed mis on Transalpile kodu eest :) Teede soovitus Alpides?
Kuna reisi eelarve on u12-14 000.- siis siit ka küsimus neile kes käinud.
Kas on võimalik sellise eelarvega toime tulla?
Ööbimine: Suuremalt jaolt plaaniks telgis kuid mõni kord tahaks kämpingu mõnusi nautida ja ennast turgutada.
Kuidas on Poolas,Austrias,Šveitsis telkimis võimalustega, piisab kui metsa vahele keerata või tuleks otsida vastavaid telkimisplatse?
Aeg: 10.august plaaniks startida. Kaua? nii kaua kui kulub:) Kaks nädalat või kaks kuud...kiiret mul pole.
Ühesõnaga palju küsimusi aga äkki leian mõnedki vastused ja võibolla tekib kellelgi huvi kaasa lüüa reisul:)

Viimati muutis Tafka, 12 Juul 2008, 13:47, muudetud 1 kord kokku.
Rattatu / IBA #33754
// Endised: GasGas FSE450 ; Honda XL600V "Transalp" aka Tuuli ; Dnepr MT10-36 aka Milvi ; Sherco SEF-R 300

motard
Postitusi: 95
Liitunud: 19 Mai 2005, 14:42
Tsikkel: Husqvarna 450TE KawasakiGPZ750
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas motard »

Mina ei näinud Alpides mitte ühtegi kruusateed. Kõi viimsedki rajad (sest kuidas nimetda teed mis on keskmise sõiduato laiune) olid asfalteeritud.

Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Tafka »

motard kirjutas:

Mina ei näinud Alpides mitte ühtegi kruusateed. Kõi viimsedki rajad (sest kuidas nimetda teed mis on keskmise sõiduato laiune) olid asfalteeritud.

Selles suhtes jah võibolla väljendasin ennast valesti,et päris eesmärk pole täieliku enduuro matka ette võtta vaid lihtsalt vältida neid suuri kiirteid ja hoida natukenegi kõrvalistematele teedele,et natukene rohkem näha,mitte sõita tuimalt 140ga ühte pika jutti.Kuid mudasse ei hakka mingil juhul võõral maal ronima :lol: Transalp siiski dual sport ratas ja eelistab asfaldit meeleldi. Alpi asfaldteed on täiesti aksepteeritavad ja väga hea!

Rattatu / IBA #33754
// Endised: GasGas FSE450 ; Honda XL600V "Transalp" aka Tuuli ; Dnepr MT10-36 aka Milvi ; Sherco SEF-R 300
Kasutaja avatar

andre460
Postitusi: 235
Liitunud: 24 Veebr 2004, 11:39
Tsikkel: BMW R1200GS
Asukoht: läänemaa

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas andre460 »

Tafka kirjutas:

Juba pikemat aega on olnud plaan minna ja tutvustada Transalpile Alpi mägi teid.
Hetkel väga konarlik PLAAN oleks võtta ette reis(hetkeseisuga üksi): Eesti -Poola(läbisõit) - Tsehhi(Prahas vaataks ringi aga enamasti läbisõit) - Šveits - Austria - Eesti. Šveits ja Austria ja võibolla ka lõuna Prantsusmaa oleks see osa mida sooviks natukene rohkem vaadata ja läbi sõita.
Kuidas saab keeleliselt hakkama Austrias,Šveitsis? Endal keeleoskus ingliskeel ja venekeeles ainult "sidesõnad".
Väldiks kiirteid ja sõidaks kõrvalisemaid ja/või kruusateid. Ühesõnaga teed mis on Transalpile kodu eest :) Teede soovitus Alpides?
Kuna reisi eelarve on u12-14 000.- siis siit ka küsimus neile kes käinud.
Kas on võimalik sellise eelarvega toime tulla?
Ööbimine: Suuremalt jaolt plaaniks telgis kuid mõni kord tahaks kämpingu mõnusi nautida ja ennast turgutada.
Kuidas on Poolas,Austrias,Šveitsis telkimis võimalustega, piisab kui metsa vahele keerata või tuleks otsida vastavaid telkimisplatse?
Aeg: 10.august plaaniks startida. Kaua? nii kaua kui kulub:) Kaks nädalat või kaks kuud...kiiret mul pole.
Ühesõnaga palju küsimusi aga äkki leian mõnedki vastused ja võibolla tekib kellelgi huvi kaasa lüüa reisul:)

Tere! Austria, see on lahe :D , olen ka ise plaaninud sinna kanti minna-olen ka suht palju sealseid mägiteid uurinud. Äkki
arutaks seda teemat :P Näiteks augusti algul.
andres 56678014

Kawasaki EN500-Suzuki DL650-BMW R1200GS(siiski mõningane edasiliikumine)

Väike tuur ka see-aasta. Enamalt ikka vana-hea Euroopa
umbes 7000km. 2011. 2013 Rumeenia matk, milllest kujunes edasi balkani poole, kokku 9800 km
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Primo »

Kardan, et sellise tripi jaoks on 15k nati vähe.Aga mine tea :) .Kindlasti peab mingigi tagavarareserv olema kuskil krediitkaardil või teisel kaardil :)

Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas creativ »

Tafka kirjutas:

Juba pikemat aega on olnud plaan minna ja tutvustada Transalpile Alpi mägi teid.
Hetkel väga konarlik PLAAN oleks võtta ette reis(hetkeseisuga üksi): Eesti -Poola(läbisõit) - Tsehhi(Prahas vaataks ringi aga enamasti läbisõit) - Šveits - Austria - Eesti. Šveits ja Austria ja võibolla ka lõuna Prantsusmaa oleks see osa mida sooviks natukene rohkem vaadata ja läbi sõita.
Kuidas saab keeleliselt hakkama Austrias,Šveitsis? Endal keeleoskus ingliskeel ja venekeeles ainult "sidesõnad".
Väldiks kiirteid ja sõidaks kõrvalisemaid ja/või kruusateid. Ühesõnaga teed mis on Transalpile kodu eest :) Teede soovitus Alpides?
Kuna reisi eelarve on u12-14 000.- siis siit ka küsimus neile kes käinud.
Kas on võimalik sellise eelarvega toime tulla?
Ööbimine: Suuremalt jaolt plaaniks telgis kuid mõni kord tahaks kämpingu mõnusi nautida ja ennast turgutada.
Kuidas on Poolas,Austrias,Šveitsis telkimis võimalustega, piisab kui metsa vahele keerata või tuleks otsida vastavaid telkimisplatse?
Aeg: 10.august plaaniks startida. Kaua? nii kaua kui kulub:) Kaks nädalat või kaks kuud...kiiret mul pole.
Ühesõnaga palju küsimusi aga äkki leian mõnedki vastused ja võibolla tekib kellelgi huvi kaasa lüüa reisul:)

Alpides metsikut teed peab spetsiaalselt otsima. Üks koht on Erzberg Austrias kui tõsist ekstreemi tahad! :twisted:
Paras asfaldi sõit saab olema, sest sealkandis kehvas korras teed vist ei märgita kaardilegi (neid pole lihtsalt olemas)
Piirkonnas on suht kallis bensu hind. Vaata siin viimaseid postitusi foorumis kütuse hindadest. Austria, Sveits, Prantsumaa on vaat üks kallimaid piirkondi Euroopas. Sama raha eest saad idaeuroopas kaks korda kauem olla. Metsik telkimine unusta üldse ära. Ainult kämpad. Hinnad võivad telkimise eest olla suht samad kui kusagil vaikses külas bed/breakfest. Kämpad on ju turistilõks.
Metsikud teed ja telkmiskohad , ilusad naised, odavam õlu on idaeuroopa märksõnad. :bsmile:

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Tafka »

Vaatasin ja uurisin natukene nädalavahetusel Autoroute ja tundub,et pean reaalsusele silma vaatama ja tunnistama, et Primol on seekord õigus.
12-14K jääb sellise reisi jaoks arvatavasti tõesti väheks ja pole seda reserv raha ja/või krediitkaarti ka kuskilt välja kookida. Tundub,et lükkub järgmisse aastasse :cry:

Rattatu / IBA #33754
// Endised: GasGas FSE450 ; Honda XL600V "Transalp" aka Tuuli ; Dnepr MT10-36 aka Milvi ; Sherco SEF-R 300
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas creativ »

Tafka kirjutas:

Vaatasin ja uurisin natukene nädalavahetusel Autoroute ja tundub,et pean reaalsusele silma vaatama ja tunnistama, et Primol on seekord õigus.
12-14K jääb sellise reisi jaoks arvatavasti tõesti väheks ja pole seda reserv raha ja/või krediitkaarti ka kuskilt välja kookida. Tundub,et lükkub järgmisse aastasse :cry:

selle rahaga käid vabalt ukrainas ära. kaugemale küll ei saa. või siis nädalake norras kui mägiteid otsid. isegi soomes on teatud piirkondi kus sirget teelõiku vähe ning tee käib üles alla. väga lahe on nt venemaal karjala piirkond ja sealt edasi.
ära nüüd nii vinget ettevõtmist küll järgmisse aastasse lükka. mine tea mis siis bensiin maksab. :bsmile:

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

kki
Postitusi: 225
Liitunud: 14 Veebr 2008, 20:56
Tsikkel: Honda CBR 600FY, 2000.a.
Asukoht: Tallinn - Kadrina

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas kki »

möödunud nädalal jõudsin rumeeniast, poolteist nädalat, 4000 km, 10keek, ööbimistega hotellides, motellides ja hostelites, söömistega restodes ja klubitades ja juues. arvan et ukraiunas väheke soodsam isegi oleks

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas sang »

Sõitsin ise möödnud aastal sealsetel teedel ja see kant on üks kohtadest, kuhu kindlasti tahaks tagasi minna. Kuigi sa vist loobud siiski, panen oma kogemused kirja, kas siis kasutad ise või saab keegi teine targemaks.

Tee sinna ja tagasi: Poolast on mõtet tuisata suurimaid maanteid pidi läbi Varssavi, seal otse lõunasse Tsehhi peale. Lõuna pool Varssavit on maantee suht OK, st eraldatud sõidurajad ja kohati suisa kiirtee. Kohalike teede peale ei ole mõtet aega kulutada. Tšehhi saab kah otsejoones põhjast lõunasse läbi vajutada, see on aint mingi paarsada kilti. Ja oledki Austrias :) .

Soovitan ka seal sõita mägedeni ehk lääne ja/või lõuna suunas kiirteedel, saad oluliselt kiiremini kohale ja ega sealsed mitte-kiirteed pole oluliselt suuremad kui näiteks Poolas, aint et seal peetakse ka kiirusepiirangutest jm liikluseeskirjadest kinni ning nii võid end korduvalt avastada autodevoorist, mis sõidab mingi sitaveotraktori järel ühest külast teise. Austria kiirteedel sõiduks tuleb osta kleepekas, minimaalselt 10 päeva oma ja see ei maksa palju, 10 euri tuuri. Šveitsis võis kah midagi sellist olla, aga keegi ei teinud selle puudumise eest märkust.

Kui juba mäed käes, siis maksab kiirteelt maha astuda. Kallutamise mõnu saad seal tonnide viisi, väiksemad teed on väga nauditavad. Ega seal ei oskagi mingeid konkreetseid teid soovitada, vali lihtsalt väiksem tee kahe punkti vahel ja hakka sõitma, varem või hiljem saad kõik mägiteedede naudingud kätte :). Kruusa ma ise kah ei kohanud seal mitte kordagi, kui seda üldse on, siis mingite väga puutaguste punktide vahel, mille otsimine on suurem vaev kui asi väärt. Aga kõigepealt ole mees ja saa asfaldi peale mägiteede kurvidega hakkama, enne kui kruusa peale kipud :).

Ööbimisega on küll nii, et kui Ida-Euroopas keerad lihtsalt teelt maha ja metsa, siis Austrias-Šveitsis ei ole eriti kohti, kus keegi juba ei ela. Kämpingud on telkimiseks täiesti okeid, kui oskad valida mõistliku st natuke kaugemal suurest linnast või turismiatraktsioonist. Möödunud aastal sai 2 inimest pluss tsikkel telgitud keskmiselt 15 euri eest öö. Põhimõtteliselt võid end magamiskotiga nukkuma keerata ka bensukate parklates jms kohtades, aga see on küll hädavariant 1-2 ööks, mitte pidevalt. Võõrastemaja toad olid (väga vihmase ilma puhuks ) kahe peale umbes 30-35 euri. Inimesed on sealkandis üldiselt väga sõbralikud ja abivalmid ning inglise keelega sain ma kõik oma asjad aetud.

Bensuhind on seal küll kallim kui meil, aga odavam kui näiteks Saksas ja Prantsuse kiirteedel. Söök on nagu mujalgi Euroopas kohati väga odav, igast supermarketist leiad soodsamaid variante. Oma priimus kaasa õhtu- ja hommikusöögiks ning lõunaks poest peotäite kaupa snäkke, šokolaadi ja müslibatoone on täiesti toimiv toitlustuslahendus.

Eks sa ise arvuta, kuidas rahaliselt välja tuled, sellise eelarvega tuleks vist isegi nibin-nabin välja, kui tsikliga midagi ei juhtu ja kõik sujub. Aga loomulikult peaksid arvestama variandiga, et mis siis saab, kui midagi juhtub. Aga ma kaaluks alternatiivina näiteks Tšehhit ja Sloveeniat (Tatrad on ka head mäed ja seal on suurem lootus kruusa leida), samuti Ungari ja miks mitte ka Rumeenia.

Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

Veetsin selle aasta juunis 25 päeva ratastel marsuudiga Kodumaa-Rootsi-Norrast Egersundist laevaga Taani. Edasi Saksamaa-Holland-Belgia-Prantsusmaa põhjarannik kuni Hispaaniani, sealt diagonaalis alla Portugali läänepoolseimasse tippu. Tagasi mööda vahemere äärt kuni Marsellieni peaaegu. Sealt ülesse läbi Lyoni linna Saksamaale suunaga Nürnberg Dresden läbi mitte nii lõbusa Poola-naabrite (loe rööpas ja rekkasi täis teed ning politsei) Leedukate ja Lätlaste juurest (Riias panin jälle puusse :mrgreen: ) Kodumaale tagasi. Kokku 10960 km. Põhiliselt magasin telgis kas siis kusagil võsa vahel või kämparites, kolm ööd hotellis(kallim neist oli Lyonis 34 euri, odavaim Hispaanias 26euri), Oslos veetsin kaks ööd söbra juures, samuti teise sõbra juures Norra läänerannikul nädalalõppu, kus sai kuradima head kohaliku puskarit proovida. Portugalis olin ka kolm ööd sõbra apartmendis kes oli juhuslikult sinna reisi samal ajal ja samasse kohta võitnud kuhu minagi suundusin :D . Ja mõned ööd vahemere ääres lageda taeva all. Kokku läks umbes 20 kilo millest 13-14 kilo bensiinile. Rattaks oli 96 aasta Yamaha xtz750 Super tenere(kulu sajale keskmiselt 6 liitrit) mis pidas ennast väga korralikult üleval isegi 40 kraadises kuumuses. Kiirtee makse aitas vältida Karmen (garmini gps nüvi 250) ja leidis tänu sellele väga ilusaid ja kitsaid mägi ja küla teid nii prantsusmaal kui hispaanias. Norras on tsiklid teemaksudest vabastatud välja arvatud mõned üksikud kohad.

Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2022
http://www.streetmoto.ee

triplekix
Postitusi: 851
Liitunud: 23 Mai 2005, 17:06
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000 K8 2008a.
Asukoht: Tallinn, WSK
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas triplekix »

sang kirjutas:

Aga ma kaaluks alternatiivina näiteks Tšehhit ja Sloveeniat (Tatrad on ka head mäed ja seal on suurem lootus kruusa leida), samuti Ungari ja miks mitte ka Rumeenia.

Sloveenia all mõtlesid kindlasti Slovakkiat.

Olen Slovakkias (kõrg tatrates) autoga päris mitmeid kordi ringi seigelnud ja neid teid julgeks soovitada küll tsikliga kruiisimiseks.
Kõrg tatrate mägiteed küll kilometraazhilt suht lühikesed, kuid see-eest vaatamist seal küllaga.
Kindlasti külasta sellist kohta nagu seda on Zakopane, lõuna Poolas.
Minuarust on see Euroopa ilusaim väikelinn.

Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Õigusabi.

Perekonnaõiguslike probleemide (elatise määramine, suhtluskorra määramine, elukoha määramine jms) puhul, saate abi siit:
http://www.puurits.ee
Hagide koostamine, konsultatsioonid, kohtus esindamine jms.
Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Tafka »

Sanga jutt lisas siiski julgust juurde tagasi AGA peab jah vaatama juuli lõpus,augusti alguses palju reaalselt raha kokku saab. Esivanemate Magnet kaardi ära konfiskeerima :twisted: Kuna hetkel tsiklile vaja kett ja uus tagarehv ja võibolla miskit muud veel siis ei teagi kuidas välja tuleb. See on see praktikandi elu....4 kuud tee teiste tööd aga palka saa kaks korda vähem.
Aga jah tänud sangale!
Seda ka veel. Kaardimaksed...kuidas Austria/Šveitsis kaardiga maksmisega lood on? Või tuleks ikka kogu summa sulas kaasa võtta?

Rattatu / IBA #33754
// Endised: GasGas FSE450 ; Honda XL600V "Transalp" aka Tuuli ; Dnepr MT10-36 aka Milvi ; Sherco SEF-R 300

taux
Postitusi: 282
Liitunud: 06 Veebr 2008, 18:40
Tsikkel: VTX 1800
Asukoht: Tallinn.Randvere
Tänatud: 1 kord

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas taux »

Pole veel kordagi probleemi olnud kaardiga maksmisel ei austrias ega ka šveitsis.Aga mõnes külapoes võib sula ka vaja minna või kui tahad kuskil ööbida mõnes pansionis

Kasutaja avatar

DGAF
Postitusi: 437
Liitunud: 07 Okt 2007, 11:49
Tsikkel: Yamaha R1 track only
Asukoht: Tallinn | Nõmme

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas DGAF »

augustis ära nüüd küll austriasse plaani kui sa just ujuda ei taha :? nimelt on augusti kuu Tirooli maakonna kõige vihma rohkeim aeg...on isegi seal nädal aega orus lõksus istutud kuna lihtsalt muda laviinid katsid väljapääsu teed

born under a bad sign
Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Tafka »

DGAF kirjutas:

augustis ära nüüd küll austriasse plaani kui sa just ujuda ei taha :? nimelt on augusti kuu Tirooli maakonna kõige vihma rohkeim aeg...on isegi seal nädal aega orus lõksus istutud kuna lihtsalt muda laviinid katsid väljapääsu teed

Oeh....siis tundub,et jääb tõesti see aasta ära:( Septembri alguses nädal kaks saaks olla ära aga rohkem väga ei tahaks koolis loengutest puududa.

Rattatu / IBA #33754
// Endised: GasGas FSE450 ; Honda XL600V "Transalp" aka Tuuli ; Dnepr MT10-36 aka Milvi ; Sherco SEF-R 300
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas sang »

Kaardimaksetega on nii, et igaks juhuks maksaks poe ukse peal vaadata, kas tunnistatakse VISAt või Mastercard'i. Mõnes kohas on vaid üks variant võimalik. Samuti võivad poodides olla kaardimakse minimaalsed limiidid, umbes nii 10-15 euri. Samuti võib kuskil puutaguses kämoingus maksmine keeruline olla. Eks sellisel reisil võiks mingi kogus sula ikka kaasas olla, peenikestes kupüürides soovitavalt.

Vihma kohta ei julgeks ma nii radikaalselt väita. Käisin möödunud aastal augusti lõpus (või oli see septembri alguses?) ja sadas mitte mägedes vaid lauskmaal. Üldse oli tookord reis selline, et sõites lõuna poole sadas kuni jõudsin Alpideni, seal oli ilus ilm ja kui teises suunas mägedest taas alla tulin, hakkas jälle sadama. Aga põhimõtteliselt on sealne ilmastik küll selline, et kui sajab, siis saja rubla eest ja mingid mägijõed kipuvad üle kallaste tulema.

Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Tafka »

Tänud vastajatele. Eks nüüd jääb ainult oodata ja vaadata mis numbrit järgmine palgapäev pangakontol näitab:)
Vihmaga küll pole nii lõbus ja huvitav sõita aga samas kogemus omaette,eks vaatab, aega veel natukene on.

Rattatu / IBA #33754
// Endised: GasGas FSE450 ; Honda XL600V "Transalp" aka Tuuli ; Dnepr MT10-36 aka Milvi ; Sherco SEF-R 300
Kasutaja avatar

kidd
Postitusi: 73
Liitunud: 28 Juun 2006, 16:30
Tsikkel: KTM 640 Adventure
Asukoht: Valgamaa
Tänanud: 1 kord

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas kidd »

Rebaseonu on jälle likvel...
http://www.rebaseonu.net/go/mototrip

Kasutaja avatar

vovencij
Postitusi: 87
Liitunud: 25 Okt 2006, 22:44
Tsikkel: CB500, Hornet S, V-Strom
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas vovencij »

Juuli teisel nädalal sai tehtud väike nädalane soolomatk Nordkappile. Marsruut oli selline. Pilte eesti- ja venekeelsete kommentaaridega näeb siit.

Volli
Riga 13 > pikk paus > CB500, V-Strom DL650 K5, Dominator

bikefan
Postitusi: 585
Liitunud: 09 Juul 2004, 17:38
Tsikkel: VN1500 Nomad
Asukoht: Karksi-Nuia

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas bikefan »

Tegime siis omadega (motoklubi RaudRuun) kah väikese reisi ümber Eestimaa.
Koondnimeks sai: SUVETUUR "TUNNE KODUMAAD" ehk "RUUNAREIS ÜMBER EESTI!" 10-13.07.2008

Pikka koondjuttu pole, aga väheste kommentaaridega pilte näeb: http://bikefan.fotopic.net/c1545267_1.html

-Since 2002-
Iž: PL.5,
Suzud: GS500, GSX-R600, VZ800, RM250, RM125
Kawad: ZX-6R, VN750A, VN800A, VN800B, VN1500
Yamud: XTZ660, FZ600S
Kasutaja avatar

servis
Postitusi: 33
Liitunud: 16 Mai 2005, 22:30
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas servis »

Sel aastal tegime sõpradega sellise tripi:Läti-Leedu-Poola-Tsehhi-Saksamaa-Austria-Itaalia-Sitsiiliasse välja-Horvaatia-Bosnia-Horvaatia-Hungari-Slovakkia-Poola-Leedu-Läti-Eesti. ( kaart- http://www.album.ee/files/53/726/orig/16353726_PAfq.jpg )

Ja ratasteks olid:Kawasaki ZX6RR,Yamaha YZF-R1,Honda CBR900RR,Yamaha FZS600
Ratastega esinesed sellised probleemid:
R1-Poolas murdus piduriheebel,tagasiteel söestus staator.(Muidu vägagi OK matkaratas,läheb augustis veel Kreekasse)
ZX6RR- Tsehhis käskis politsei numbri saba alt välja tuua,pakkide all koormatuna oli saba väga alla vajunud amordist,seega ka number ratta taga peidus.
CBR900RR-Esigondlil yks pisike kinnitus murdus ära.
FZS600-Kukkus niisama kylili kaks korda,segastel põhjustel:)
Kõrgel mägedes nad muidugi kõik lõrisesid ja turtsusid.
Reisijuttu näeb sügisel ( kui keegi lugeda viitsib) (ja keegi kirjutada viitsib :) )

aga pildid iseenesest on siin http://www.album.ee/servis

DON`T PANIC.....
Kasutaja avatar

etv 1000
Postitusi: 113
Liitunud: 28 Aug 2006, 13:37
Asukoht: tartu lähedal

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas etv 1000 »

servis kirjutas:

Sel aastal tegime sõpradega sellise tripi:Läti-Leedu-Poola-Tsehhi-Saksamaa-Austria-Itaalia-Sitsiiliasse välja-Horvaatia-Bosnia-Horvaatia-Hungari-Slovakkia-Poola-Leedu-Läti-Eesti. ( kaart- http://www.album.ee/files/53/726/orig/16353726_PAfq.jpg )

Ja ratasteks olid:Kawasaki ZX6RR,Yamaha YZF-R1,Honda CBR900RR,Yamaha FZS600
Ratastega esinesed sellised probleemid:
R1-Poolas murdus piduriheebel,tagasiteel söestus staator.(Muidu vägagi OK matkaratas,läheb augustis veel Kreekasse)
ZX6RR- Tsehhis käskis politsei numbri saba alt välja tuua,pakkide all koormatuna oli saba väga alla vajunud amordist,seega ka number ratta taga peidus.
CBR900RR-Esigondlil yks pisike kinnitus murdus ära.
FZS600-Kukkus niisama kylili kaks korda,segastel põhjustel:)
Kõrgel mägedes nad muidugi kõik lõrisesid ja turtsusid.
Reisijuttu näeb sügisel ( kui keegi lugeda viitsib) (ja keegi kirjutada viitsib :) )

aga pildid iseenesest on siin http://www.album.ee/servis

(w) (w) (w) no comments

elu on liiga lühike et, seda poole gaasiga läbida.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”