Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
vovencij
Postitusi: 87
Liitunud: 25 Okt 2006, 22:44
Tsikkel: CB500, Hornet S, V-Strom
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas vovencij »

Soovitage mingit normaalset softi või lahendust, millega saaks tagantjärgi normaalselt matkamarsruuti joonistada. Tahaks hirmsasti oma suvise 10K km marsruudi Hispaaniasse kuidagi kaardi peale jäädvustada, kuid kuidagi see mul eriti ei õnnestu. Olen proovinud järgnevaid online teenuseid:

  • Google maps - ei ole võimalik koostada marsruuti üle mingi teatud arvu vahepunkte. Kui ma ei sõitnud täpselt seda teed, mida ta seal pakub, siis pean lisama päris palju vahepunkte, mis mapsi lõpuks lolliks ajab ja too lihtsalt keeldub edasise marsruudi arvutamist ning kaotab ka kõik eelnevalt koostatu. Ilmselt saaks kuidagi kompunnida enne erinevad tükid eraldi ja siis kuidagi pildina kokku panna, aga see on ikkagi porr.
  • Google earth - seal saab küll neid jooni tõmmata päris lõputult, kuid olgem ausad aerofotode pealt ei ole 10K km mõistlik üle terve euroopa neid õigeid teid otsida.
  • Via michelin - see ei oska midagi muud näidata peale selle mis ta ise välja mõtleb ja tema pakutut mulle ei õnnestunud kuidagi modifitseerida.
  • GeoApe - see tahab sisendiks mingit GPX faili, aga too on ju enne vaja mingi asjaga valmis genereerida. Ehk siis joonistamise muret ta ei lahenda.

Kes mida sellise ülesande lahendamiseks kasutab?



Volli
Riga 13 > pikk paus > CB500, V-Strom DL650 K5, Dominator
Kasutaja avatar

Nobody56
Postitusi: 46
Liitunud: 27 Juun 2004, 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas Nobody56 »

Regio kaardiatlas, see CD versioon. Kui osta ei jaksa, siis saab alati ka ......

2 ratast, iga kell!
Kasutaja avatar

Teema algataja
vovencij
Postitusi: 87
Liitunud: 25 Okt 2006, 22:44
Tsikkel: CB500, Hornet S, V-Strom
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas vovencij »

Nobody56 kirjutas:

Regio kaardiatlas, see CD versioon. Kui osta ei jaksa, siis saab alati ka ......

Kas Regiol on mingi muu atlas peale Eesti ka? Regio kodukalt ma igatahes ei leidnud. Eesti on nii väike, et Eesti marsruudi jõuaks ka Google Mapsiga igast asendist teha. Mul on aga vaja läbi terve euroopa 10 000 km teekonda joonistada.

Volli
Riga 13 > pikk paus > CB500, V-Strom DL650 K5, Dominator
Kasutaja avatar

hannes
Postitusi: 682
Liitunud: 11 Mär 2004, 08:28
Tsikkel: Ducati Multistrada 1200S
Asukoht: Niinsaare
Tänatud: 1 kord

Re: Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas hannes »

Garminil on olemas selline proge, nagu MapSource. Täiesti tasuta allalaetav siit. Ainuke häda, et sinna on vaja kaardid juurde saada. Ostes GPS-i, tulevad kaardid mõnel juhul kaasa. Samuti saab neid eraldi osta. Näiteks City Navigator Europe v.9. Seal siis kogu euroopa peal. MapSource teeb kenasti gpx (GPS exchange format) fali valmis, mida Google Earthi sööb. Aga nikerdamine on see igal juhul.

Ida-Virumaa – lähemal kui tundub, lahedam kui arvad!
Ducati Multistrada 1200S
Honda NC 750X DCT (müüdud, teenis mind truult täpselt 3 aastat ja 21000km)
Honda XRV 750 MooramaaPaar (müüdud, teenis mind truult 10 aastat ja 68000km)
Iga tsikli jaoks on oma tee!


Rebaseonu
Postitusi: 226
Liitunud: 31 Mär 2007, 21:36
Kontakt:

Re: Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas Rebaseonu »

vovencij kirjutas:

Soovitage mingit normaalset softi või lahendust, millega saaks tagantjärgi normaalselt matkamarsruuti joonistada.

Sellist asja on hea teha automaatselt GPS-i salvestatud jäljest. Näiteks GPX fail/failid (või muus sarnases formaadis) võtta otse GPS-ist ja siis anda mõnele programmile ette, mis selle teekonna logifailist kaardile paneb. Ise olen nii teinud ja kasutan Touratechi QV4 programmi.

Kuna sul GPS-i logifaili ei paista olema siis ei oskagi midagi lihtsat soovitada. Hannes juba Mapsource'i mainis, sellega saaks nikerdada (lihtsam kui on ka Euroopa ruutiv kaart). Autoroute'iga saab ka umbes sellist käsitööd teha ja siis ekraanipildi ära salvestada. Need veebis olevad asjad arvatavasti pole ette nähtud väga detailsete ja mahukate ülesannete jaoks ja panevad pange.

Kasutaja avatar

Raitz
Postitusi: 544
Liitunud: 13 Aug 2003, 23:59
Asukoht: Rakvere / MT10 dnepr

Re: Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas Raitz »

Ainus arukas lahendus sulle vist ongi autoroute, aga kui sa ikka väga detailselt tahad oma teekonda kirjeldada, siis ei pruugi olla sealt väljundiks olev pilt just see mida sa tahad, samas ise mõned korrad 2007-ega teekonnad joonistanud ja ei kurda, tõsi ma vähenõudlik ka ja piirdunud stiiliga Rakvere-Pärnu Varssav Praha jne, ehk siis pole üritanud kõiki läbitud külateid kirjeldada, kuigi "vana Euroopa" on seal ikka väga hästi kaetud. Teekonna faili saad pärast välja salvestada ja sõpradega jagada. Tõsi, pole ta tasuta, aga ei maksa ka hingehinda.

Kui und ei tule loen lambaid ja nende 125cm3 postitusi
Kasutaja avatar

Teema algataja
vovencij
Postitusi: 87
Liitunud: 25 Okt 2006, 22:44
Tsikkel: CB500, Hornet S, V-Strom
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas vovencij »

Lõpuks ikka tegin Google mapsis. Joonistasin eraldi päevamarsruudid, mis on detailsemad ja neile saab linki anda (et hiljem vajadusel zuumida ja/või sat-pilti vaadata) ja siis väiksemas mõõtkavas tegin kõikidest päevadest pildid ja nad omavahel suureks kaardiks kokku panin. Välja tuli selline. Minu vajadustele käib küll. :bsmile:

Volli
Riga 13 > pikk paus > CB500, V-Strom DL650 K5, Dominator
Kasutaja avatar

Nongrata
Postitusi: 374
Liitunud: 19 Juul 2005, 10:25
Tsikkel: Kawasaki ZZR1100
Asukoht: Tallinn

Re: Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas Nongrata »

Kas keegi sellist reisi salvestajat on kasutanud?
GPS TRAVEL RECORDER http://www.louis.de/_30e1fa6b8349e49403 ... &anzeige=0


ra5cal

Re: Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas ra5cal »

Mulle tunduks ka sellise mure puhul mõistlik GPS tracker'it kasutada tulevastel rännakutel, kui GPSi ei oma. See on näiteks selline vidin: http://www.hammacher.com/publish/76467.asp
Mõned mudelid töötavad ka koos mobilltelefoniga bluetooth side kaudu, kui sellel vastav rakendus olemas - siis näed mobla ekraanilt kaarti nagu päris GPSiga.

Päris nutikas on see,et hiljem saad sünkroniseerida pildid kohtadega, st google earthis paigutub tehtud pilt õige koha peale (toimib kellaaja järgi). :idea:

Jõudu,
Juss


spec

Re: Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas spec »

Tagantjärgi seda marsruuti joonistada on päris karm... üritasin seda ise teha Kreeka tripi jaoks (ja mul oli ees veel osaline autoroute-i marsruut) aga see on ikka väga aeganõudev protsess. Põhja-Itaaliani tegin ära, siis lihtsalt enam ei tahtnud :P Google Earth on muidugi minuarust üks parimaid lahendusi vähemalt levitamise koha pealt. Iseasi kuidas see teekond sinna sisse saada

Tulevasteks reisideks soovitaks GPS Data Loggerit
Holux või Qstarzi on Eestis täitsa müügil. Hinnad 1k +. Siiani see rohkem fotograafide teema - aga ise kasutan ka tsikliga sõites ja reisides. Väga mugav asi. Pärast vaatad, kus siis tegelikult käisid :mrgreen:
Väike mugav asi, pistad taskusse või seljakotti ning pärast google earthist näed oma teekonna ära ja saad seda töödelda nii, kuidas vaja.
Tsikliga sõites tasuks kindlasti uurida seda, kas see näiteks kiirust logib - väidetavalt holuxi M-241 seda ei tee, samas enda qstarz BT-1200 logi pealt loeb selle jälle välja.

Kasutaja avatar

Bayer
Postitusi: 153
Liitunud: 12 Nov 2008, 17:37
Tsikkel: XV1100
Asukoht: Tartu

Re: Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas Bayer »

Mul sisseehitatud GPSiga Nokial on kohe sihuke proge sünnist saati kaasas - Sports Tracker. Salvestab liikumise ja pärast saad selle Google Mapsile kanda. Põhimõtteliselt peaks vist töötama kõigi Nokia Symbiani OSiga telefonide peal (kui gps sees pole saab ju sinihambaga julla osta).

Kasutaja avatar

kraut
Postitusi: 228
Liitunud: 09 Juun 2007, 10:53
Tsikkel: XT660Z
Kontakt:

Re: Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas kraut »

spec kirjutas:

Tsikliga sõites tasuks kindlasti uurida seda, kas see näiteks kiirust logib

Kiirus ei ole selline asi, mida eraldi logima peaks. Geps salvestab sinu asukohti mingitel ajahetkedel. Kahe naaberhetke ajavahe ja asukohtade vahemaa järgi on kiiruse leidmine elementaartehe.

Pilt

M6hv

Re: Matkateekonna tagantjärgi joonistamine

Lugemata postitus Postitas M6hv »

Paistab täitsa korralik GPS salvestaja. Seal all on näidised ka näha http://palmtek.ee/index.php?page=86&act ... roup_id=23

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”