BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

või mõne teise ratta sadul, aga teemks see, et mu 1200gsil on üsna nigel OEM sadul. 100km teen jutiga ära aga siis tajaks juba sirutada ja tunnen kuidas tagumik on kange.

Vaatan siin erinevad optioone. Usast on tegijad

Sargent: https://www.sargentcycle.com/Seats-Acce ... 20-19.html
Corbin: https://www.corbin-europe.com/product/f ... adventure/

Siis muidugi Wunderlich: https://www.nippynormans.com/seats/f-an ... mal-height

Ja touratech

Aga miks mitte hoopis miski alus OEM sadulale: https://www.motonet.ee/et/toode/3822816 ... sadulapadi

Kas kellelgi on kogemusi aftermarket sadulatega vs nende mattidega.



https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Miks mitte siin kohapeal lasta teha? Tehakse nii nagu sulle vaja. Kuju sinu istumise järgi ja geel pehmendused tähtsatesse kohtadesse jne. Läheb suts rohkem kui see Motoneti padi, aga siis on ilmselt hea ka.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

Kes teeb?

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Raki kirjutas: 14 Mai 2021, 06:54

Kes teeb?

Siit foorumist tean Hr.Nõel teeb ja ise kasutan suht püsivalt nii autode ,kui ka 2x tsikli juures http://www.sadulsepp.ee/teenused/mootor ... v-sadulad/
Samas pane googlesse sisse sadulsepatööd ja neid tuleb. Ma tegin viimati küll juba ammu ehk 3-4 aastat tagasi ja hind jäi sinna 140-150 kanti uue katte ja sisu täieliku ümbertegemise eest.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ma lasin enda sadula Tartus Christonis (https://christon.ee/) teha. Uus nahk (2 erinevat) + pehmem kiht alla. Läks u 140-. Ajaliselt klappis lausa nii, et täna viisin, homme sain kätte.

r.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

romulus kirjutas: 14 Mai 2021, 09:29

Ma lasin enda sadula Tartus Christonis (https://christon.ee/) teha. Uus nahk (2 erinevat) + pehmem kiht alla. Läks u 140-. Ajaliselt klappis lausa nii, et täna viisin, homme sain kätte.

r.

No jah. Nad tahavad täpselt juhist et mis mind häirib aga ma ei oska neid juhendada. Tagumik jääb haigeks stiilis juhendamine ei sobi neile

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


metod
Postitusi: 12
Liitunud: 10 Mai 2008, 10:33
Asukoht: jõgeva
Tänatud: 1 kord

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas metod »

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

metod kirjutas: 14 Mai 2021, 17:24

Tänud. Tunduvad asjalikud. Uurin

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Raki kirjutas: 14 Mai 2021, 10:35
romulus kirjutas: 14 Mai 2021, 09:29

Ma lasin enda sadula Tartus Christonis (https://christon.ee/) teha. Uus nahk (2 erinevat) + pehmem kiht alla. Läks u 140-. Ajaliselt klappis lausa nii, et täna viisin, homme sain kätte.

r.

No jah. Nad tahavad täpselt juhist et mis mind häirib aga ma ei oska neid juhendada. Tagumik jääb haigeks stiilis juhendamine ei sobi neile

Valusaks läheb siis,kui mingi osa taguotsast kannab rohkem ehk sul ei jaotu raskus kogu istmikule-reitele. GS sadul peaks olema vast piisavalt lai olema, aga istudes ju saad aru milline koht valusaks läheb. Minul läks nimmekondi koht valusaks,sest sadul oli tagant tõusva jooonega. See sai sirgeks ja tuharate alune suts laiemaks ning need kohad siis ka mingi geel-memory foam laadse kihi naha alla. Naha lasin ka mitte libiseva panna,saab isteasendit lõdvemaks lasta. Tegelikult tahan veel natuke reite alust toetuspinda laiemaks teha, aga pole viitsinud asja kätte võtta.
Oluliselt pehmem sadul ei ole ka alati garantiiks, et seal mugav istuda on. Näiteks sõbra chopperiga(seal mingi tugitooli laadne) on mul 30km pärast kannikas kange :)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

Ma arvan et laiuses on asi. Ma olen suht tummine tükk tagant poolt :D harrukaga ei old seda tagumiku suremise muret. Vaatan paari custom tegijat Eestist aga muidu on tunne et tellin Sargenri sadula

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Raki kirjutas: 14 Mai 2021, 21:56

Ma arvan et laiuses on asi. Ma olen suht tummine tükk tagant poolt :D harrukaga ei old seda tagumiku suremise muret. Vaatan paari custom tegijat Eestist aga muidu on tunne et tellin Sargenri sadula

Kus on selle tellimise juures kindlus, et see sobib? Kirjelduses pole kirjas midagi, mis võiks mugavust suurendada. Mul sõbra Hondal oli ostes mingi sarnane fancy sadul peal, aga perse on tal kibe teistest enne üldjuhul :lol:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

urmas66 kirjutas: 15 Mai 2021, 09:19
Raki kirjutas: 14 Mai 2021, 21:56

Ma arvan et laiuses on asi. Ma olen suht tummine tükk tagant poolt :D harrukaga ei old seda tagumiku suremise muret. Vaatan paari custom tegijat Eestist aga muidu on tunne et tellin Sargenri sadula

Kus on selle tellimise juures kindlus, et see sobib? Kirjelduses pole kirjas midagi, mis võiks mugavust suurendada. Mul sõbra Hondal oli ostes mingi sarnane fancy sadul peal, aga perse on tal kibe teistest enne üldjuhul :lol:

Ohtralt positiivseid reviewsid? Ja ettevõte mis on spetsialiseerunud sadulate tegemisele. Ehk aastatepikkune R&D

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Raki kirjutas: 15 Mai 2021, 09:27
urmas66 kirjutas: 15 Mai 2021, 09:19
Raki kirjutas: 14 Mai 2021, 21:56

Ma arvan et laiuses on asi. Ma olen suht tummine tükk tagant poolt :D harrukaga ei old seda tagumiku suremise muret. Vaatan paari custom tegijat Eestist aga muidu on tunne et tellin Sargenri sadula

Kus on selle tellimise juures kindlus, et see sobib? Kirjelduses pole kirjas midagi, mis võiks mugavust suurendada. Mul sõbra Hondal oli ostes mingi sarnane fancy sadul peal, aga perse on tal kibe teistest enne üldjuhul :lol:

Ohtralt positiivseid reviewsid? Ja ettevõte mis on spetsialiseerunud sadulate tegemisele. Ehk aastatepikkune R&D

Seda küll,aga see asi(tagutsa füsioloogia) ju nii erinev inimestel, et mina küll kindel ei oleks. Kindel saab olla,kui saad proovida enne. Need tagsiside postitused on vahel ka sellised,et kui oled selle hinnaga sadula ostnud, siis ei saagi enam seda halvaks pidada, muidu on oht lolliks jääda.
Ma ikkagi soovitaks sul siit kohapealt asja uurida ja lasta teha nö rätsepatöö sinu enda jaoks, mis tuleb odavam ja kindlasti parem või igaljuhul mitte kehvem.
Mina laseks sinu asemel teha täiesti uue sisu(poroloon,mis on spest istme jaoks või isegi lateksit kasutada). Iste võiks olla pehmem keskosast ja servad natuke tugevamalt toestatud. Küljed teeks sirgemalt üles,mitte nii munajalt nagu tehase sadulal on(kandepind läheb tuharate all laiemaks). Ja geel padjad istme polstri all(tuharate kohal) on pagana head asjad pikemat maad sõites. Kui neid ei pane, siis pole vast mõtet tehagi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

mul on Sargenti sadul gs-il. parem on küll kui oem kuid kas ta sadula hinna jagu parem on... pigem ei ole. ilusam on :) Sargentit olen enda maitse järgi voolinud omajagu, muidu annaksin proovida. AirHawki täispuhutav padi on mul ka, lühidalt, selle hinna eest ikka täis pask. lõppkokkuvõttes sain hea tulemuse kui Sargentile (sooja ilmaga) Coolcoveri võrkkatte peale tõmbasin. Soovitan enne uue sadula ostmist selgeks teha mis põhjusel perse nurisema hakkab. lai ja pehme ei pruugi päriselus üldse nii hea kombo olla. minu jaoks suureks üllatuseks osutus näiteks Husqvarna 701 Enduro välimuselt pigem puupinki meenutav sadul persesõbralikumaks kui Gessu oem sadul.

5248653
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

KIBU kirjutas: 17 Mai 2021, 18:47

mul on Sargenti sadul gs-il. parem on küll kui oem kuid kas ta sadula hinna jagu parem on... pigem ei ole. ilusam on :) Sargentit olen enda maitse järgi voolinud omajagu, muidu annaksin proovida. AirHawki täispuhutav padi on mul ka, lühidalt, selle hinna eest ikka täis pask. lõppkokkuvõttes sain hea tulemuse kui Sargentile (sooja ilmaga) Coolcoveri võrkkatte peale tõmbasin. Soovitan enne uue sadula ostmist selgeks teha mis põhjusel perse nurisema hakkab. lai ja pehme ei pruugi päriselus üldse nii hea kombo olla. minu jaoks suureks üllatuseks osutus näiteks Husqvarna 701 Enduro välimuselt pigem puupinki meenutav sadul persesõbralikumaks kui Gessu oem sadul.

No 2 min tagasi kinnitasin igatahes Sargenti sadula ostu ära. Saab näha mis tagumik arvab. Kui ei sobi saadan tagasi ja tellin midagi uut. Hetkel ei tahtnud OEM sadulat ära lõhkuda ja sadulameistrid mind väga ei veenud.

Kûsisin Sargentilt ka mis nad airhawkist arvavad

all our feedback for 20 years suggests that an Airhawk is a mistake.
Certainly, to place an Airhawk on top of a Sargent seat would be a complete waste of money.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

pesupoiss
Postitusi: 107
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:28
Tsikkel: BMW R1200GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas pesupoiss »

Kuidas hindad Sargenti?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

Lühidalt-parim sadul maailmas :wack:

Vb teen miski videoreview järgmine nädal kui mõni päikseline päev peaks sattuma

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

pesupoiss
Postitusi: 107
Liitunud: 25 Apr 2011, 20:28
Tsikkel: BMW R1200GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas pesupoiss »

Kas sul on single või dual seat? Mis kõrgusega(low, regular, high jne).
Kui saladus ei ole mis su enda mõõdud on? Siis enam-vähem ettekujutuse kas see võiks sobida mulle või mitte.
Võid ka PMi kirjutada.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

Tegin ikka kiire video:

Kabariidid

177cm
84-88kg

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sul on sama teema mis minulgi oli, ehk istumisel hakkab nö sabakont rohkem survet saama ja taguots läheb valusaks,sest originaalsadul on keskelt kõrgem-munajas-tagumine serv tõusev.
Kui tuharate küljed-kannikad võrdselt kannavad, siis on pikem istumine mugavam, sest raskus jaotub suuremale alale. Uuel Sargent sadulal on keskkoht lohuga ehk probleem üsna kergelt lahendatud. Päris kindlasti saab selle tegmisega iga sadulsepp ka meil hakkama. pead oskama seletada mida vaja. Lisaks on mittelibisev kate hea,et saad isteasendit paremini fikseerida.
Ehk mul on täpselt sama asi tehtud,selle erinevusega,et selle lohu istmesse istun ise, sest seal all on õhuke kiht seda nn memory foami(kujuvõttev vahtkumm-poroloon),et vesi istmele seistes ei koguneks. Asja point, et seda mittelibisevat katset on vihmas sõitu alustades keerulisem kuivaks saada. Ma ei tea palju see sadul sul maksis,aga ega siin kohapeal ka seda keegi päris kommiraha eest ei tee. Mina tegin põhja ise ja katte tegmine veel väikese põhja tuunimisega läks mul 3a tagasi 130€. Mul siis TDM-l(sa seda ratast vast tead :) ) ühes tükis sadul ja tegin ümber ka tagaistuja osa. Nüüd naine enam igal pidurdusel selga ei vaju ja tal ka mugav istuda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

urmas66 kirjutas: 03 Okt 2021, 12:58

Sul on sama teema mis minulgi oli, ehk istumisel hakkab nö sabakont rohkem survet saama ja taguots läheb valusaks,sest originaalsadul on keskelt kõrgem-munajas-tagumine serv tõusev.
Kui tuharate küljed-kannikad võrdselt kannavad, siis on pikem istumine mugavam, sest raskus jaotub suuremale alale. Uuel Sargent sadulal on keskkoht lohuga ehk probleem üsna kergelt lahendatud. Päris kindlasti saab selle tegmisega iga sadulsepp ka meil hakkama. pead oskama seletada mida vaja. Lisaks on mittelibisev kate hea,et saad isteasendit paremini fikseerida.
Ehk mul on täpselt sama asi tehtud,selle erinevusega,et selle lohu istmesse istun ise, sest seal all on õhuke kiht seda nn memory foami(kujuvõttev vahtkumm-poroloon),et vesi istmele seistes ei koguneks. Asja point, et seda mittelibisevat katset on vihmas sõitu alustades keerulisem kuivaks saada. Ma ei tea palju see sadul sul maksis,aga ega siin kohapeal ka seda keegi päris kommiraha eest ei tee. Mina tegin põhja ise ja katte tegmine veel väikese põhja tuunimisega läks mul 3a tagasi 130€. Mul siis TDM-l(sa seda ratast vast tead :) ) ühes tükis sadul ja tegin ümber ka tagaistuja osa. Nüüd naine enam igal pidurdusel selga ei vaju ja tal ka mugav istuda.

Jutt jumala õige. Muidugi lisaks pehmele keskmisele osale on sargentil tagant laiust ka rohkem. Ei istu nö sadulas kogu raskusega hargivahele, vaid saad mõnusalt tagumikku toetada.

Sargent maksis koos uue UK VATiga miski 450 EUR plus saatmine vist.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Ärataks vana teema ellu. Kas Sargent sadul on siiani ennast õigustanud? Olen ka oem sadulaga hädas kuna väga ebamugav on oma kaussis profiili pärast. Olemas 2 esimest sadulat millest 1 saaks lasta ringi teha aga mure, et ei oska sadulameestele juhiseid anda kuidas teha nii et hea saaks ja katsetada 2-300 euri eest ka nagu ei tahaks. Katet vahetada ilmselt oskavad paljud aga kas ka sisu modida? Olen lugenud erinevaid arvamusi selle osas, et "pehmem" ei ole alati parim, pigem õige toestus... Ühesõnaga kes on lasknud teha kohalikel siis kiitke ja või laitke ja jagage tagasisidet.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

Sargent on best thing what happened with my BMW ja that's it.

Mingi tagasihoidlik review video ka minu poolt:

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Raki kirjutas: 30 Aug 2022, 10:38
Sargent on best thing what happened with my BMW ja that's it.

Mingi tagasihoidlik review video ka minu poolt:
Nagu aru saan, siis tellisid co.uk-st mitte .com-ist?
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

kiilas kirjutas: 30 Aug 2022, 11:33
Raki kirjutas: 30 Aug 2022, 10:38
Sargent on best thing what happened with my BMW ja that's it.

Mingi tagasihoidlik review video ka minu poolt:
Nagu aru saan, siis tellisid co.uk-st mitte .com-ist?
Jep

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Jalamees kirjutas: 30 Aug 2022, 10:34
Ärataks vana teema ellu. Kas Sargent sadul on siiani ennast õigustanud? Olen ka oem sadulaga hädas kuna väga ebamugav on oma kaussis profiili pärast. Olemas 2 esimest sadulat millest 1 saaks lasta ringi teha aga mure, et ei oska sadulameestele juhiseid anda kuidas teha nii et hea saaks ja katsetada 2-300 euri eest ka nagu ei tahaks. Katet vahetada ilmselt oskavad paljud aga kas ka sisu modida? Olen lugenud erinevaid arvamusi selle osas, et "pehmem" ei ole alati parim, pigem õige toestus... Ühesõnaga kes on lasknud teha kohalikel siis kiitke ja või laitke ja jagage tagasisidet.
Kahjuks kindlat reeglit ei ole, et "milline on mugav sadul". igaühele on oma. sobivus sõltub paljudest füüsise eripäradest ala vaagna luu kuju, alakeha lihased, sciatic närv, pekipolster jne. Ma olen aastaid enda sadulaid voolinud, katsetanud, sobivat kuju otsinud,... lahenduse leidsin risti vastupidisest suunast.
Ka sama tootja eri markide sadulad sobivad erinevalt, kuigi materjalid ja tehnoloogia on sama. näiteks üks tüüp kiitis taevani ühte aftermarket sadulat, ostis teise tsikli ja esimese asjana pani sama tootja sadula. esimesel tiirul selgus, et sellega pole tal üldse võimalik sõita ka lühikest otsa mitte.
ehk, et suht mõtetu on lugeda review-sid, kuulata soovitusi stiilis "mulle sobib, soovitan sinule ka", kui ei tea millist infot otsida. kõigepealt peaks õppima mõistma miks praegune sadul ei sobi, millised on need füüsilised vaevused mis tekivad. näiteks kas kaussis sadul tähendab seda, et tagant surub sabakondile ja või munad ei mahu või hoopis servad pitsitavad kintsusid, võibolla on kalle vale ja surve pole ülevalt alla vaid näiteks ette libisev.
kogenud sadulsepp oskab ehk õigeid küsimusi esitada aga kui sa neile vastata ei oska, pole neist erilist kasu.
5248653
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Jep, kiidan kaasa. Mul sama kogemus mitme tsikiga. Näiteks Versyse kohta on internet kurtmist täis, kui ebamugav sadul. Mina sõitsin sellega 600-700 km jutti ja ei saanud aru, millest jutt käib.
Tiigri originaalsadul, mis paljude arust on piisavalt mugav ei kõlvanud kassi saba alla ka - 100km max ja siis oli kogu istumine nii valus, et võimatu olla. Lasin sadulsepal paremaks tuunida aga päris seda ikka ei saanud, mis ootasin. Korra proovisin juhuslikult sõbra Triumphi Comfort sadulat, millega ta üldse rahul polnud ja ostsin endale selle. Hea ja mugav, kannatab pikka maad sõita.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Mina oma GSAl sain sadula sobivaks alles peale ca 3500km läbimist.. siis oli tunda et mingi kannikakuju on tekkinud sinna ja okei on. YMMV
2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ka oma ratta(TDM) sadulat vast 4 korda ümber teinud ja üks tegemine on veel mõttes ehk igati Kibu ja Maci mainituga nõus. Samas näiteks vana Varadero sadul oli mulle nii mugav nagu "ema süles" istuks. Sõida palju tahad kuskilt ei seganud miski.
Enda ratta sadulat üritasin peale Varderot ka samasuguseks teha, sest see oli nö eeskujuks olemas, aga see polnud vast kõige õigem minu rattaga. Kindlasti on palju ka jalgade-jalarudade asendist ja lenksu kõrgusest-kaugusest-laiusest sõltuv. Kõik see mõjutab sinu asendit sadulas ja survet kehale.
Minu pragune järjekordne ümbertegemine ongi mõttes nii, et kõigepealt jalaraudade asendit muuta(alla-ette liigutada) ja siis alles sadula kallale minna(kui veel vaja), sest lenksu vahetus(kõrgem ja laiem) muutis ühe ebamugavuse, mida arvasin sadulaga seotud olevat, ära.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: BMW 1200gs sadul pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Tegin varusadulaga natuke katsetusi.
Esteks, jah sadula kuju on sellinne nõgus, et kipub libisema ettepoole pidevalt. Joonistasin reaalse pee kuju kuidas paiknemine sadulas on istumise puhul. Nagu näha siis sabakondiga istuks nagu nõlva peal (punane ala) mis hakkab tuikama peaaegu kohe. Kusjuures seal alal on sadula pehmendust ainult max 15....20mm ja seal all mingid konstruktsiooni nukid ...

Teiseks rohelisega punktiir on sellinne sadula murdumise nurk mis ka avaldab survet kintsu siseküljele

Vaatab käin mingi aeg sadulsepa juurest läbi ja uurin arvamust.

Pilt
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”