E-viisaga Kalingingradi

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 19 Juul 2019, 23:25

Seda jah, aga mind huvitas just see nüanss, et kui ma tahan korra sõita poola poole välja ja siis paari päeva pärast ka uuesti kaliningradi kaudu siiapoole tagasi sõita. Ühekordse viisaga seda teha ei saa. Selleks on siis vaja teha teine ühekordne veel otsa...ja loota, et see aktsepteeritakse piisavalt lühikese aja jooksul.

Muide, ega sa ei tea kas venelastel midagi selle vastu ei ole kui sealt riigist väljudes natuke kütust kaasa võtta? Mul auto on diisel aga võtaks paari kanistriga bensiini kuna kuskil tee peal võib juhtuda, et saab ostetud üks mootorratas kuhu seda soodsat bensiini kohe hea sisse on valada :D

Ma usun,et venelastel pole midagi selle vastu kui neilt ostad,aga EU-sse sinemisel on piirangud :)

Kütus
Lisaks kütusepaagis sisalduvale kütusele võite kaasaskantavas konteineris kaasa võtta kuni 10 liitrit kütust. Seda eeskirja kohaldatakse kõigi mootoriga käitatavate mootorsõidukite puhul.

Ehk sisuliselt asjal puudub point :D



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas will111 »

huvitav, mis valemiga see kütusekaubandus seal siis toimib. kui googeldasin piiriületamise aegade kohta siis mitmelpool kirjutatakse, et järjekorrad on peamiselt selle nö. piirikaubanduse pärast. venelased käivad väljas süüa ostmas ja muud käivad venes kütust toomas. või on kah sedasi, et käiakse saja kuni paarisaja liitrise paagiga autodega üle piiri lihtsalt? :lol:


Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

Ärge näkku lööge.
https://rus.postimees.ee/6734458/srochn ... -lenoblast
Leningradi oblast ja Sankt-Peterburg alates 01. oktoobrist 2019. elektroonilise viisaga külastatav. 4 päeva enne külastusplaani pead tegema viisataotluse. Tasuta.


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas will111 »

Seoses selle kaliningradi viisaga. Hakkasin nüüd neid ankeete täitma ja ohohooo, mis "ägedaid" üllatusi seal ikka viskab :D No algatuseks või lõpetuseks ma muidugi seda taodelda ei saagi sest tuleb välja, et mu pass vist ei kehti piisavalt kaua või midagi taolist. (ma ei tea kaua ta siis kehtima peaks nende arvates, aasta aega...max 30p kehtivusajaga ühekordse viisa taotlemisel). Aga kui ka pass oleks piisavalt pikalt kehtiv olnud siis mis iganes põhjusel ei saanud valida ka vajalikku riiki sisenemise kuupäeva. Mis ajas plaani sassi juba esimese vormi peal. Taotluse aktsepteerimine võtab väidetavalt aega max 4 päeva, kuid riiki sisenemise kuupäevaks ei saa valida kuupäeva, mis saabub 5 päeva pärast.

Aga see pole kaugeltki ainuke nali! Suht algusotsas tuleb kuskil lehel valida ja otsustada, kas oled varem venemaal käinud. Kui ei ole siis läheb sealt lihtsalt edasi. AGA KUI OLED...siis pead sisestama KUUPÄEVA millal sa venemaad viimati külastasid! No mida viduviduvittuuuuu?!?! Mina olen see loll tont, kes on kahjuks varem venemaad külastanud. Umbes 20a tagasi mingi klassireisi raames. Ja loomulikult mul on kirjas kuupäevad, millal see täpselt oli. No tule taevas appi. Selle koha peal siis otsustasin valetada, et pole külastanud midagi :D

Siis on seal vaja täita andmeid majutuse kohta. "individual" ehk kodumajutuse puhul sisestada majutaja täisnimi. Airbnb bookingust sellist asja loomulikult ei saa, seal jagatakse eesnime (ja kes teab kas seegi alati just täpne on..). Nii et sinna tuleb jälle miskit improviseerida.

Edasi tuleb sinna neile vormistada mingi miljonile absurdsele nõudmisele vastav pilt. Kuigi ma mõtlesin, et proovin huvi pärast viimase sammuni ära scrollida siis selle koha peal ma andsin alla.

Laias laastus võib öelda, et ikka täiesti tüüpiline vene p*sk on see "tasuta e-viisa" taotlemine. Ja paistab, et nüüd on ka üsna selge miks seal piiril 4-5 tunnised sabad tekivad. Iga viimase kui jukuga tuleb ju iga viimast kui väljakest ja selle täitmist kindlasti veel eraldi üle arutada, natuke sõimata jne :D

Kasutaja avatar

MOTOMAZZ
Postitusi: 32
Liitunud: 18 Mär 2018, 15:54
Tsikkel: BMW K1600B
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas MOTOMAZZ »

Keegi kes on e-viisaga Kaliningradis käinud võiks reisielamusi jagada. Kus kaudu sisenes Kaliningradi, kui kaua kulus aega piiriületamisel jms.

Elu on ilus, seda eriti mootorratta sadulast vaadatuna!

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas will111 »

Oleks samuti huvitatud. Ühtlasi ka sellest, et kui kiirelt selle e-viisa siis reaalselt kätte sai alates taotluse ära esitamisest.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas ranel »

20 000 inimest olevat Kaliningradi e-viisa kehtestamise ajast seda võimalust kasutanud. Ju siis pole ikka nii keeruline protsess :bsmile:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas will111 »

Putin olevat päris hea president ka :D ja seda muideks tulevat piiril ka piirivalvurile kinnitada...aga seal siis juba soovitavalt ilma irooniata.

Kui mina oma airbnb reserveeringut tühistasin ja hostile kirjutasin, mis põhjusel ma seda tühistan siis tuli vastuseks umbes midagi sellist, et "dont worry...i'm not a least bit surprised. getting the visa has been very difficult for many visitors"

Aga point olekski siin kuulda mõnest reaalsest kogemusest. Mitte, et mis olevat ja mis polevat olnud. Hea oleks näiteks teada kasvõi sedagi, et kas nende lubatud viisa väljastamise aeg langeb ka kokku tegelikkusega. Või et mida siis kirjutavad sinna taotlusesse need inimesed, kes tõepoolest ongi varem ka venemaal käinud. Kas tõesti eeldatakse, et ma võtan kuskilt varrukast need kuupäevad välja.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 15 Aug 2019, 18:36

Putin olevat päris hea president ka :D ja seda muideks tulevat piiril ka piirivalvurile kinnitada...aga seal siis juba soovitavalt ilma irooniata.

Ah mida sa leiutad. Kaliningrad on muust Venemaast täitsa võõrdunud. Selline Poola ja Venemaa vahepealne moodustis. Täitsa soovitan ära käia. Kui jätta Norra-Venemaa piiripunkt vahele, siis Kaliningradi oblasti piiripunkt on üks mõistlikumaid.

Ja ei huvita presidendi teema küll piiril mitte kedagi.

Lugesin Vene templid passis kokku. 22x käinud viimase 3a jooksul. Ära hakka piiril lolli juttu genereerima ning on piiri ületus muretu protsess. Vast on ikka natuke kogemust Vene piiriga.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 15 Aug 2019, 18:01

20 000 inimest olevat Kaliningradi e-viisa kehtestamise ajast seda võimalust kasutanud. Ju siis pole ikka nii keeruline protsess :bsmile:

Mul õde just sõidab tagasi sealt. Läksid autoga üle Nida ja tulid üle Kaunase tagasi. Kukil sabas ei tea ,et oleksid seisnud. Kui nad tagasi eks küsin üksikasju,aga üldiselt on nad oma tripiga väga rahul.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei ma leiutagi midagi. Oleksin läinud, või vähemalt üritanud minna kui seda ägedat passi kehtivuse nõuet poleks, mis mul ukse nina ees kinni lõi. Uut passi poleks niikuinii kätte saanud õigeks ajaks, seega jääb see minemine praegu kuskile tulevikku. Sellegipoolest tahaks mingil hetkel ära käia.

See presidendi teema oli lihtsalt üks detail, mida kuskil tripadvisori foorumist lugesin. Ei ole aimugi selle paikapidavuse osas...aga ju siis kellegi käest küsiti :D Ma ei oska seal piiril midagi genereerida sest puudub vene keele oskus, paarist sõnast aru ikka saan aga ise rääkida sisuliselt mitte midagi


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Tegelikult oli see viisa teema juba üleval kevadel. Meil uudistes nagu öeldi maha, et Pihkva obl. kuberner tegi ettepaneku Eestlastele ja Lätlastele anda 3 päevane tasuta viisa.
Ja nüüd siis juulis üksteise järgi 3 viisa uuendust kohe.
See presidendi teema on ilmselt nali. Minult on ka igasugu huvitavaid küsimusi teinekord piiril küsitud. Olen püüdnud sama huvitavalt ka vastata. Teienekord olen oma vastusega ka tollimehe naerma saanud. Ja ühekorra vastasin kenale tollinaisele nii, et see punastas , läks ära ja tuli miski nõid asemele.... raissk ma ütlen. :wack:
Aga küsimused mida on küsitud mitmeid kordi:

  1. Nohh äriviisaga baiker. Mis ärimees sina ka siis oled? Vastus- laia profiiliga äri konsultant. Vastus rahuldab neid ja ajab muigama meid mõlemaid.
  2. Biznsmän tsikliga- kus ööbida kavatsed? Näitan telgikotti ja vastan, et siin. Tollimees sügab vuntsi ja vastab nuunuuhh.

Viimane kord nüüd juuli alguses kui Narvast üle piiri läksin tekkis mu 94 a. Gessuga Vene poolel VIN koodi suhtes probleeme.
Ühesõnaga VIN koodil on miskid tärnid vahel. Lausa kapteni auastmes vend tuli välja vaatama ja tutvuma. Ütles, et pole EU vIN ja ei saa üle lasta.
Ülesin, et ma selle rattaga juba 6 korda ja rohkem käinud Venes matkamas ja kunagi pole midagi olnud. Tema läks ja vaatas arvutist, et ei ole ikka õige. Siis seletasin talle, et vaadake sm. kapten- ratas toodeti 1994. Siis polnud EU ühisest VIN koodist veel halli haisugi kellelgi peas. Alles lõppes külm sõda jne. Tükk aega jahusin sellist juttu. Siis järsku vist kaptenil hakkas aju jälle tööle... ütles bljäät oli vist jahh nii, vabandas ja paari minuti pärast ulatati paberid ja sooviti head reisi.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas will111 »

Novot, kui mu käest piiril oleks küsitud, et kus ma ööbida kavatsen ja mul ühtegi asja broneeritud sel hetkel ei oleks siis ma ei oleks kuidagi teadnud, kas neile tasub mingit telki näidata või pigem kindlasti mitte. Ei ole ju aimugi, mismoodi nad seal sellisesse asja suhtuvad.
E-viisat taotlema hakkad siis sul ei ole isegi sellist võimalust, et jätad oma majutuse täpselt defineerimata. Ma mõtlesin alguses ka, et noh eks läheb kohale ja siis vaatab, kas ja kus ja millise majutuse võtan või lähen üldse kuskile mere äärde telkima. Natuke imelik nagu, et sellist asja peab ilmtingimata nädal aega ette teadma ja planeerima. Aga vot viisa taotlemisel on ette nähtud täpselt kirja panna. Eks see kehtib muidugi konkreetselt siin kõne all oleva E-viisa puhul. Kõigi muude variantide puhul on ilmselt hoopis teised tingimused, küsimused jne.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Wil- kui järgmine kord hakkad tegema E viisat, siis vaata enne miskid suvalised hotelli aadressid valmis ja kirjuta siis sinna lahtrisse. Või kui nõutakse bookingut, siis enamustel Vene gostinnitsatel on nii, et maksad saabumisel ja 24 h enne võid loobuda veel. Kui viisa käes ,siis loobud. Elu sees ei usu, et keegi kontrollima hakkab seda. Neil niigi tööd palju nüüd. Ja juba minnes tee omale hotellide nimekiri ja prindi välja. Kui küsivad , siis näitad ette. Vot yhes nendest ööbingi. Mul vist millagi päris alguses küsiti, et kus ööbid? Ma siis vastasin, et suvaliselt, jooksvalt valin ööbimise. Siis nad ka ütlesid, et me peame midagi ju kirjutama. Ütlesin ka, et pange siis suvaline Pihkva hotelli adress sinna ja jokk. Nii nad tegidki.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tänud, väga kasulik info. Eks ma järgmine kord siis juba tean natuke paremini, mida ja kuidas seal täita ja teha.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Hr.Nõel kirjutas: 15 Aug 2019, 22:10

Wil- kui järgmine kord hakkad tegema E viisat, siis vaata enne miskid suvalised hotelli aadressid valmis ja kirjuta siis sinna lahtrisse. Või kui nõutakse bookingut, siis enamustel Vene gostinnitsatel on nii, et maksad saabumisel ja 24 h enne võid loobuda veel. Kui viisa käes ,siis loobud. Elu sees ei usu, et keegi kontrollima hakkab seda. Neil niigi tööd palju nüüd. Ja juba minnes tee omale hotellide nimekiri ja prindi välja. Kui küsivad , siis näitad ette. Vot yhes nendest ööbingi. Mul vist millagi päris alguses küsiti, et kus ööbid? Ma siis vastasin, et suvaliselt, jooksvalt valin ööbimise. Siis nad ka ütlesid, et me peame midagi ju kirjutama. Ütlesin ka, et pange siis suvaline Pihkva hotelli adress sinna ja jokk. Nii nad tegidki.

E-viisaga Pihkvasse ka saab või? Leningradi oblastisse hakkab alles 01.10 saama. Hetkel oli küll Kaliningradi oblast ainult saadaval. https://evisa.kdmid.ru/

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Urmas.
Vastus on ei.
Aga kevadel kui käisin TA karjalaske päeval,siis sai kohalike käest küsitud selle uudise kohta.
Nemad vastasid, et ükski kuberner ei saa ise sellist asja pastakast välja imeda. Ehk siis sellisel kuulutamisel peab olema kòva Kremli tugi.
Ja nüüd siis näha Tulemus.
2 E viisat+mitmekordne turistikas.
Mul praegu 2 aastane äriviisa. Ilmselt sellega ka jätkan. Ma ei viitsi iga kord hakata mässama sellega. Sest kui ikka tahan äkki minna kohe homme näiteks shoppama Pihkvasse, siis kohe lähen ka.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas Alex »

Viisa sai kätte päev peale taotluse esitamist ja hakkas ka kohe kehtima(30 päeva), 8 päeva riigis. Sisenesin Sovetskist, väljusin Mamuntovost.Sisenemine 2.40 ja väljumine siis kaks ja pool tundi. Autoga käisin, tsikliga ehk oleks kärmemalt saanud , aga ühtegi ei näinud. Sisenemisel kutsuti eelisjärjekorda vene ja valgevene numbrid, see ajas joppima. E viisa oli välja trükitud, slaavlane armastab pabereid...

Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas arsool »

Alex kirjutas: 04 Sept 2019, 13:16

Viisa sai kätte päev peale taotluse esitamist ja hakkas ka kohe kehtima(30 päeva), 8 päeva riigis. Sisenesin Sovetskist, väljusin Mamuntovost.Sisenemine 2.40 ja väljumine siis kaks ja pool tundi. Autoga käisin, tsikliga ehk oleks kärmemalt saanud , aga ühtegi ei näinud. Sisenemisel kutsuti eelisjärjekorda vene ja valgevene numbrid, see ajas joppima. E viisa oli välja trükitud, slaavlane armastab pabereid...

Tere. Sai ka e- viisaga käidud. 8 augustil läksin Kura säärelt kella kahe ajal päeval. Järjekord oli 4 EU autot.Vene poole sain poole kuue ajal õhtul.Leedu poolt saabuvad vene autod kutsuti kogu aeg ette. Sõitsin ööbima Baltiskisse. Majaperemees ütles,et ära motikaga majaka juurde sõida. Piirivalvurid pidavat tüütama tulema. Ta mulle luba tegema ei hakanud, et ainult üheks ööks ja bronn öömajale oli ka liiga hilja tehtud. Kaks nädalat varem enne ööbimist o oleks pidanud tegema. Ma sõitsin järgmisel hommikul ikkagi, et veenduda, kas asi on ikka nii. Nagu majaka juurde sain olid piirivalvuri kohe ligi ja küsisidki "propuskit" mida mul muidugi ei olnud. Olid väga kenad ja vastutulelikud, tegid passist ja viisast (mul oli ainult telefonis- täitsa sobis) pilti. Selgitasid, et ilma loata võib olla ainult Leninski prospektil. Pildid majakast ja Peeter Esimesest lubasid siiski ära teha. Mingit akti ei vormistatu ja öeldi, et sanktsioone ei järgne. Soovitasin lõunatama minna Krahv Monte-Kristosse. Viisakas koht oli. Pillau forti ka ei saa- sõjaväe käes. Olin ühe päeva Svetlogorskis. Kena suvituslinn- sakslasi päris palju Liivaranda seal sisuliselt ei ole. Eelmise aasta sügistorm oli ära lõhkunud aga selle eest on täiesti uus uhke promenaad ehitatud, kaks ja pool km. pikk. Veel oln Yantarnys. Seal on kena plaaz ja maailma kõige suurem merevaigu kaevandus, mis on tegelikult üks suur karjäär koos turistidele mõeldud vaateplatvormiga. Kaliningradis olin kaks päeva. Vaatamist oli. Sai sõita mööda vanu kitsaid jämedatest puudest ääristatud Preisi teid. Tagasi tulin Sovetski kaudu. Piiril kulus ca. 40 minutit. Järjekord oli ligi 30 autot seal laia kivitee kõrval sõõris. Sõitsin kohe värava ette ilma sõõri läbimata. Probleeme ei olnud ja varsti olingi üle kuninganna Luise silla Leedus. Oli üks kiire trip ligi1800 km.


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kui tsikliga ei oleks olnud siis riigist välja saamine oleks läinud midagi 6-8h kanti nagu ma aru saan? :D (30 autot)

Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas arsool »

will111 kirjutas: 05 Sept 2019, 20:34

Kui tsikliga ei oleks olnud siis riigist välja saamine oleks läinud midagi 6-8h kanti nagu ma aru saan? :D (30 autot)

Tere jälle. Selle reede hommikul poole üheksa ajal(ajavahe 1 tund) oli asi jah nii. Ei küsinud ka, kui kaua minuga koos passikontrollis oleva seltskonna käest , kui kaua nad oodanud olid. Tollikontrolli mees Vene poolel ütles , et reedeti ongi Leedu poole minejaid rohkem. Leedu poolel Venesse oli ainult mõni auto järjekorras. Silla peal oli vene poole sisenemise järjekorras 6 või 7 autot ootamas. See siis Sovetski piiripunkti kohta. Morskojest Venesse sisenemisel oli minu mineku ajal järjekord veel kolme vene motikamehe ja mõne autoga ootamas keskonnamaksu tõkkepuu taga vene poolel. Piiripunktis Leetu minemas oli ainult mõni auto. See pidi olema selleks, et sellel peatumist keelaval mõne km. lõigul on liiklus kord ühes siis teises suunas. Minule igatahes piirist kuni selle keskonnamaksu putkani keegi vastu küll ei tulnud. Ei tea, kas see päris nii on aga putka juures ametimees nii ütles. Parimat.


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: E-viisaga Kalingingradi

Lugemata postitus Postitas will111 »

Hea teada, eks peab siis kunagi minnes arvestama nende paremate ja halvemate aegadega.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”