Reisi träkkimise tarkvara

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Luik »

Reiside planeerimiseks ma tarkvara eriti ei kasuta, kui, siis ainult huvitavate kohtade märkimist kaardile - eks kohapeal näeb kuidas ja kui palju neid läbida jõuab. Küll aga olan kõikidel reisidel kasutanud träkkimist Android telefoni abil ja tegelikult pole eriti head lahendust selleks veel leidnud. Seega võiks vähe kogemusi vahetada.

Viimastel reisidel olen kasutanud Locus Mapsi raja salvestamise funktsiooni (teeb GPX failid) ja hiljem need failid Google MyMapsi tõmmanud. Samuti on võimalik kasutada Locus Mapsi Real Time Tracking funktsiooni, mis võimaldab küll koostöös gpsies.com saidiga jagada reaalajas asukohta, kuid ei joonista saidile läbitud raja joont (ei tekita teekonna faili). gpsies.com saidil on kõigi kasutajate asukohad ka avalikud, mis mulle väga ei sobi.

Ehk siis mida minu ideaalne träkker võiks teha:

  • Salvestada läbitud tee (onlines kuhugi pilve), näidata seda joonena kaardil ja lisaks näidata reaalajas minu asukohta nendele, kellele soovin seda näidata (piiratud juurdepääs).
  • Kui andmeside hetkel puudub, siis jätkata träkkimist offlines ja laadida tagantjärgi andmed üles kohe, kui ühendus taas tekib.
  • IMHO võiks ideaalis läbitud tee rajad otse Google MyMapsi tekkida (selleks otstarbeks spetsiaalselt iga reisi jaoks loodud kaardile), samuti reaalajas asukoht. MyMapsi on lihtne privaatselt jagada ja see võimaldaks teenust kasutada juba olemasolevast keskkonnast (ei pea uusi kasutajanimesid / paroole meelde jätma :)). Ehk tulemuseks võiks tekkida midagi sellist https://drive.google.com/open?id=1mmG46 ... sp=sharing aga seda reaalajas ja automaatselt.

Kas keegi kasutab mingit sarnast lahendust? Või ehk midagi veel paremat, mis täidaks samu funktsioone? Eelkõige huvitaksid tasuta või ühekordse maksega lahendused, subscription-asjad ei köida.

Luik @vaevleb.PMS.käes:)



Sõidan ja eriti ei mölise.

kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Kasutaja avatar

rzz
Postitusi: 103
Liitunud: 13 Mai 2008, 00:24
Tänatud: 11 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas rzz »

Kuna mina ei suutnud valmistoodangust midagi enda jaoks sobilikku leida, siis tegin ise oma portaali jaoks lihtsa ja kerge Androidi GeoApe Tracker rakenduse. Mis mu eesmärk oli:

  1. Võimalikult kerge rakendus, mis oskab tracki salvestada ning seda netti üles jagada (sõpradega reisi laivis jagada)
  2. Võiks automaatselt GeoApe portaali (kunagi ammu ehitatud keskkond, kus ma oma GPS-tracke mälestuseks säilitan ja nn Geoblogi pean)

Androidi rakendus on leitav siit: https://play.google.com/store/apps/deta ... e.tracking

Läheb tööle nupuvajutusega, hakkab edastama tracki (kui on netiühendus) etteantud intervalliga ja võimalikult säästlikult (et andmemahtu mitte kulutada). Nupuvajutuse peale genereeritakse anonüümne link, mida saad sõpradega jagada (nt selline http://tracking.geoape.com/?track_id=85 ... 045f260c4a).

Kui sul on GeoApe kasutaja ka olemas, siis saad oma trackid kõik hiljem GeoApe-i rajana salvestada, et sellest oma blogipostitus teha (valmis postitus on nt selline: https://geoape.com/tracklogs/ugrimeeste ... sehhi-5335 .

Midagi keerulisemat esialgu vaja ei olnud, seega keerulisemaks seda asja ajama samuti ei hakanud. Rakendus on tasuta, seega andke tuld! :) Parandusettepanekud ja tagasiside on mõistagi teretulnud.

I had a life once. Then I bought my first bike.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Luik »

rzz kirjutas: 11 Veebr 2019, 18:41

Kuna mina ei suutnud valmistoodangust midagi enda jaoks sobilikku leida, siis tegin ise oma portaali jaoks lihtsa ja kerge Androidi GeoApe Tracker rakenduse.

Assakurjam, see võiks olla täpselt see, mida otsinud olen. Ainult et avastasin kohe probleemi - rakendus eeldab Android 7 või uuema kasutamist aga mul veel 6.0.1 ja vaevalt, et sellele telefonile (CAT S60) uuendust tuleb :( Hakka või uue telefoni peale mõtlema. Muidu tundub küll 5+ lahendus :bsmile:

Sõidan ja eriti ei mölise.

kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Google Mapsist saab ka timeline-i ilusti välja võtta

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Relive on ka üks variant.

5248653
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Ronk »

kaheksa kirjutas: 11 Veebr 2019, 22:01

Google Mapsist saab ka timeline-i ilusti välja võtta

Minu arust see timeline ei salvesta korralikult. Vahepeal viskab kaugele punkti ja vahest näitab kenasti kogu rada. Ilmselt mingi neti teema, et kui vahepeal nett sees pole, siis kaotab kohe ära. Kuigi samas olen sõitnud ida otsa tihti, nett sees ja siis näitab ka et oli tallinnas ja järgmine hetk idas. Kuidas sinna sain, google ei tea :D

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See viimane kirjeldus pigem viitaks justkui, nagu oleks telefoni seadetest lubatud Location mode -> High Accuracy, mis näitab asukohta Wifi levialade, mobiilimastide, astroloogilise kalendri ja tont teab veel mille järgi. Kui panna GPS only, siis töötab nii, nagu üks ristiinimene vaikimisi eeldada võiks. Linnatingimustes muidugi on jälle vastupidi, ehk eri olukordade jaoks sobivad eri tööriistad.

Tõenäoliselt see Google tracker ei salvesta punkte, mille täpsusklassi hinnang on mingist piirist madalam - muidu annaks paranoiasuhetes olijad üksteisele liiga palju kolki, kui tracking mingi moblamasti errori tõttu Tabasalu asemel Tabiveret näitab.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Spoiler
Jesper kirjutas: 12 Veebr 2019, 15:45

See viimane kirjeldus pigem viitaks justkui, nagu oleks telefoni seadetest lubatud Location mode -> High Accuracy, mis näitab asukohta Wifi levialade, mobiilimastide, astroloogilise kalendri ja tont teab veel mille järgi. Kui panna GPS only, siis töötab nii, nagu üks ristiinimene vaikimisi eeldada võiks. Linnatingimustes muidugi on jälle vastupidi, ehk eri olukordade jaoks sobivad eri tööriistad.

Tõenäoliselt see Google tracker ei salvesta punkte, mille täpsusklassi hinnang on mingist piirist madalam - muidu annaks paranoiasuhetes olijad üksteisele liiga palju kolki, kui tracking mingi moblamasti errori tõttu Tabasalu asemel Tabiveret näitab.

Ilmselt küll. Selle peale ei tulnudki kohe alguses. Kuna linnas palju sõitu, siis ongi high accuracy pidevalt peal. Leiab kiiremini üles. GPS onlyga läheb, olenevalt seadest, ikka vahest mitukümmend sekundit või minutit.

Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Guru Maps (vana nimega Galileo) salvestab ka päris ilusti sõidetud otsasid gpx'iks ning teeb mingit kiiruse jms statti ka ning jagada saab ka. Ja on yldse üks tore GPX'i äpp mobladele.

Aga kui keegi sellise äpi treiks, kus gpx kaardi jälgimise func oleks ning samas kellegiga veel reaalajas saaks synki panna, ehk siis teis(t)e sõitja asukohta rajal näeks reaalajas, siis võtaks kohe mitu mytsi maha. Ma oleks täiesti nõus kaasa aitama sellisele projektile interfeisi ja loogika treimise osas.

Vahest metsas ikkagi intercomi side kaob väga kiirelt ära ning olgu see teine kasvõi 200 m eemal, on tema asukoht pmst teadmata, liigub või on nägupidi kuskil lombis (noh kyrodega saaks isegi probable crash alerdi sisse ehitada).

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, kui juba teema läheb sinna rajale, et sellest trackingust kellegi elu ja tervis sõltub, siis SPOT maksab 180€ ja liitumine 20€ kuus. Eks igaüks arvutab ise, kaua ta selle ostmiseks töötama peab, aga pakuks et minimaalselt 10x vähem kui nullist mingit uut äppi leiutama hakates...

Kui ad hoc lahendust tahad, et lihtsalt vahel sõpradega metsas puurida, siis Glympse on täpselt selleks mõeldud. Vt: https://glympse.zendesk.com/hc/en-us/ar ... ate-Group- . Ise pole samas kasutanud, seega täpsemalt ei tea, kas süüa ka kõlbab.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ja vastuseks eelmisele kasutajale on väga asjalik teenus Garmin inreach. Vajab samuti muidugi vastavat seadet aga töötab igal pool. Tuttavad mägironijad tegid minu tungival soovitusel Indias mägedes sellisega laivi ja nii vaatajad kui ka nad ise ikka kiitsid asja

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Ja kui ise suudad pädeva mobladel töötava lahenduse valmis nikerdada, siis kelle taskusse potentsiaalne raha läheks? :)

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Piipz »

iseenda ikka, milles küsimus.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Spoiler
Ronk kirjutas: 12 Veebr 2019, 15:40
kaheksa kirjutas: 11 Veebr 2019, 22:01

Google Mapsist saab ka timeline-i ilusti välja võtta

Minu arust see timeline ei salvesta korralikult. Vahepeal viskab kaugele punkti ja vahest näitab kenasti kogu rada. Ilmselt mingi neti teema, et kui vahepeal nett sees pole, siis kaotab kohe ära. Kuigi samas olen sõitnud ida otsa tihti, nett sees ja siis näitab ka et oli tallinnas ja järgmine hetk idas. Kuidas sinna sain, google ei tea :D

Kas telefon on taskus või lenksu peal? Mul lenksu peal "vabas õhus" ja 95% ajast ilusti trackitud

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Ronk »

kaheksa kirjutas: 15 Veebr 2019, 11:57
Spoiler
Ronk kirjutas: 12 Veebr 2019, 15:40
kaheksa kirjutas: 11 Veebr 2019, 22:01

Google Mapsist saab ka timeline-i ilusti välja võtta

Minu arust see timeline ei salvesta korralikult. Vahepeal viskab kaugele punkti ja vahest näitab kenasti kogu rada. Ilmselt mingi neti teema, et kui vahepeal nett sees pole, siis kaotab kohe ära. Kuigi samas olen sõitnud ida otsa tihti, nett sees ja siis näitab ka et oli tallinnas ja järgmine hetk idas. Kuidas sinna sain, google ei tea :D

Kas telefon on taskus või lenksu peal? Mul lenksu peal "vabas õhus" ja 95% ajast ilusti trackitud

Ei ole täheldanud väga erinevust. Kõike proovitud. Ilmselt on siin tegu erinevate telefonide enda eripäraga ka, kuna aasta jooksul neid mõni ikka kulub :)

Kasutaja avatar

rzz
Postitusi: 103
Liitunud: 13 Mai 2008, 00:24
Tänatud: 11 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas rzz »

Luik kirjutas: 11 Veebr 2019, 19:03
rzz kirjutas: 11 Veebr 2019, 18:41

Kuna mina ei suutnud valmistoodangust midagi enda jaoks sobilikku leida, siis tegin ise oma portaali jaoks lihtsa ja kerge Androidi GeoApe Tracker rakenduse.

Assakurjam, see võiks olla täpselt see, mida otsinud olen. Ainult et avastasin kohe probleemi - rakendus eeldab Android 7 või uuema kasutamist aga mul veel 6.0.1 ja vaevalt, et sellele telefonile (CAT S60) uuendust tuleb :( Hakka või uue telefoni peale mõtlema. Muidu tundub küll 5+ lahendus :bsmile:

Kuna sa lausa nii ilusti rääkisid ning leidus pisut vaba aega, siis õpetasin Trackerile ka Android 6.0 toe selgeks. Äkki nüüd sobib sullegi :)

Kui mahti saad, võta ja proovi. Ma ise Androidi väga tihti ei kasuta ning 6 versiooniga füüsilise tüki peal väga testida samuti ei saanud. Esmapilgul aga tundus kõik toimivat, nagu vaja.

Trackeri leiad endiselt siit: https://play.google.com/store/apps/deta ... e.tracking

I had a life once. Then I bought my first bike.
Kasutaja avatar

Lepa
Postitusi: 60
Liitunud: 21 Mär 2015, 12:24
Tsikkel: RnineT

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Lepa »

https://play.google.com/store/apps/deta ... rllc.rever

Rever on siiani hästi toimetanud, saab pausile panna, arvutab keskmised kiirused jne.

Kasutaja avatar

rzz
Postitusi: 103
Liitunud: 13 Mai 2008, 00:24
Tänatud: 11 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas rzz »

Nokitsesin vahepeal pisut veel ning sain valmis sama asja ka iphone kasutajatele. Toimib sarnaselt Androidi trackerile ning on leitav siit: https://itunes.apple.com/ee/app/geoape- ... 85609?mt=8

I had a life once. Then I bought my first bike.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kasutasin GeoApe trackerit Võhandu maratonil ja toimis väga kenasti, hea väike ja lihtne äpp. Tänud:)
Paari asja tahaks küsida: kas ma trackeriga tehtud tracki kuidagi oma GeoApe radadesse saan saata? Ning kas on mingi trikk trackimine pausile panna? A la jagan motikareisil sõbrale lingi, ööseks peatan trackimise (et akut ei sööks), hommikul alustan uuesti? Et ei peaks uut linki saatma iga kord.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

romulus kirjutas: 23 Apr 2019, 08:49

Paari asja tahaks küsida: kas ma trackeriga tehtud tracki kuidagi oma GeoApe radadesse saan saata?

Geoape lehel pead oma seadete alla lisama trackeri aadressi (äpis your GeoApe token) ja edasi saad juba lisada oma radadele träkitud joone.

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas romulus »

Tänud Ivoonu, sain seotud ja raja salvestatud :)

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

RaidoR
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Mär 2008, 19:13
Tsikkel: z750 2007
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas RaidoR »

Eriti bueono oleks, kui oleks võimalik näiteks üles laadida GPX fail, milles oleks waypointid ning Geoape lehel oleks näha siis need waypointid ning real-time tracking.


Anders
Postitusi: 20
Liitunud: 25 Mai 2007, 23:15
Tsikkel: TDM850

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Anders »

Navigon on tasuline navi, mis läbitud teekonna salvestab ja pärast ka eksportida lubab. Kui riik on alla laetud, funkab ka ilma levita.
Üks huvitav app on veel ViewRanger. Lihtsalt trackimiseks veits overkill, aga suhtleb mõlematpidi hästi google mapsiga. Kasutanud seda kas mõnikord lendamisel või mingitel täpsemalt planeeritud matkadel, kus kogu reis on enne google mapsis lõpuni planeeritud. Aga lihtsalt käigu pealt saab panna ka teekonda jälgima.

Kasutaja avatar

rzz
Postitusi: 103
Liitunud: 13 Mai 2008, 00:24
Tänatud: 11 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas rzz »

romulus kirjutas: 23 Apr 2019, 08:49

Kas ma trackeriga tehtud tracki kuidagi oma GeoApe radadesse saan saata?

Praegu saab täpselt nii, nagu Ivoonu kirjeldas, õigepea saab see ka paremaks ja mugavamaks (tracki lisamise loogika muutub kogu GeoApe-s ja mobiiliäpi võimalus lisandub juurde).

romulus kirjutas: 23 Apr 2019, 08:49

Ning kas on mingi trikk trackimine pausile panna? A la jagan motikareisil sõbrale lingi, ööseks peatan trackimise (et akut ei sööks), hommikul alustan uuesti? Et ei peaks uut linki saatma iga kord.

Hea mõte, panen kirja. Praegu pausi panemise võimalust ei ole, aga nikerdan juurde. Ise olen motomatkal uue lingi edastanud, aga pausiga saab tõesti sama rada jätkata.

Läbi tuleb mõelda see, et kas pausile panek lõpetab ühe tracki ära või jätkab, kust pooleli jäi (nt kui lennukiga sõites pausile panna, siis näeb päris kole välja, kui tõmmatakse üks sirge joon ühest lennujaamast teise, et rada ühendada jne), samuti on küsimus loodava raja pikkuses (lühemaid radasid on online-s lihtsam jälgida), aga eks see on juba tehniline detail.

RaidoR kirjutas: 25 Apr 2019, 07:59

Eriti bueono oleks, kui oleks võimalik näiteks üles laadida GPX fail, milles oleks waypointid ning Geoape lehel oleks näha siis need waypointid ning real-time tracking.

Huvitav mõte, panen kirja ja mõtlen läbi, kuidas seda mugavalt teha.

I had a life once. Then I bought my first bike.

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas hmm »

Olen päris mitmel korral geoapet kasutanud... See eelplaneeringu raja lisamine oleks väga ok.
Kui võimalik võiks isegi google juhised kuidagi sinna saada ja sellest tekitada eelplaneering.

Pausiga võiks olla nii, et ei ühenda pauside jooni nt kui lennukiga sõidad, vaid loob jätkuraja aga teise värviga. Lõpuks arvutab aktiivse osa rajaga seotud statistika -> sealt edasi siis kas või track1, track2 jne... oluline on see, et need kuvatakse ühel kaardil n.ö. ühtse reisina.
Kasutaja saab ise põhjendada, miks track1 lõpp ja track2 algus on erinevates maailmajaos

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

mux2hot
Postitusi: 192
Liitunud: 18 Dets 2007, 15:29
Tsikkel: VFR800
Asukoht: Uugametsa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas mux2hot »

Mina kasutan https://itunes.apple.com/ee/app/gps-t*** ... 89565?mt=8. Ainus peavalu on, et kipun kas unustama sisse lülitada või kohale jõudes seisma panna (rakendusel on autopause funktsioon, aga ei ole seda kasutanud). Track kirjutatakse near-real time dropbox'i ja kui tahtmist jagada, siis ilmselt saaks seda kasutada. Samuti on kõik rajad iCloud kaudu kõigi i seadmete vahel jagatud.


DaMyrgel
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Juun 2019, 12:00
Tänatud: 1 kord

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas DaMyrgel »

Plaan on minna neljapäevasele matkale ja soov oleks asja edenemist lähedaste-sõpradega jagada. Kõik äpid on läbi kammitud ja lõpuks jõudsin GeoApe-ni, mis on kõik mida ma otsinud olen, aga...

Eile testimise käigus selgus, et mingi akulaetuse taseme juures läheb träki salvestamine stoppi, lisaks kui täna hommikul äpi uuesti träkkima panin, siis tegi ta uue träki. See ilmselt on hea kui tahad endale hilisemaks mälestuseks eraldi päevad välja tuua, aga laivina reisi jagamiseks kehva.

Kui saaks konstruktiivse ettepaneku tuua, siis äpil võiks "New Trip" nupp olla ja seni kuni seda vajutatud pole (võiks confirm ka olla, juhuks kui kogematta vastu läheb) pannakse stopi vajutamise või telefoni ööseks väljalülitamise järgselt träkid ühele kaardile (aga näiteks eri värvides nagu eelpool toodud). Paus jätkaks sama träkki nagu praegugi.


hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas hmm »

DaMyrgel-i mõte on hea.
Samas sõitsin eile Aegviidust-Kuusaluni ühtlase kiirusega 90-93km/h, siis paus 5min (vihmariided selga) ning Kuusalu-Lemmikloomade matmispaigani samuti 90-93, seejärel korraks peatus 2-3min, sealt edasi Nehatu juurde ühtlase kiirusega 90 lähedal. Nehatu juures oleval Peterburi Rimis 30min paus. siis töristamine (50-70km) Kolgale..... kuid geoape näitab kiiruseks midagi muud...
Geoape sõit: https://www.geoape.com/tracklogs/-5950
Telefoniks Samsung S6edge upload interval iga minuti tagant... kas pean uploadi tihedamaks panema, et kiiruse asjandus paika läheks.
Kas kiiruse leiab ta GPS logi järgi või arvutab ajaliselt uploadide vahel läbitud teekonna?

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Reisi träkkimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

hmm kirjutas: 17 Juul 2019, 08:45

DaMyrgel-i mõte on hea.
Samas sõitsin eile Aegviidust-Kuusaluni ühtlase kiirusega 90-93km/h, siis paus 5min (vihmariided selga) ning Kuusalu-Lemmikloomade matmispaigani samuti 90-93, seejärel korraks peatus 2-3min, sealt edasi Nehatu juurde ühtlase kiirusega 90 lähedal. Nehatu juures oleval Peterburi Rimis 30min paus. siis töristamine (50-70km) Kolgale..... kuid geoape näitab kiiruseks midagi muud...
Geoape sõit: https://www.geoape.com/tracklogs/-5950
Telefoniks Samsung S6edge upload interval iga minuti tagant... kas pean uploadi tihedamaks panema, et kiiruse asjandus paika läheks.
Kas kiiruse leiab ta GPS logi järgi või arvutab ajaliselt uploadide vahel läbitud teekonna?

Ei saa aru mida Geoape sulle valesti näitab. Mina näen küll sellist liikumiskiirust nagu kirjeldad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”