Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Olen mitu korda mõelnud suuremale telgile või suurema eeskojaga telgile. Samas olen üsna kindel, et see võtab ikkagi liiga palju ruumi ja jama on temaga pärast rohkem kui rubla eest. Ja mida suurem telk seda enam on vaeva tema kokkupakkimisega hommikuti. Järele mõeldes jõudsin tulemusele, et asjad, mis mind väike eeskojaga telgi puhul ja tekimise juures üldse häirivad või lahendust vajavad on:

  • telgi ülespanek vihmaga

  • toidu valmistamine vihmaga

  • telgi kokkupanek vihmas (seda ma vihkan eriti)

  • varustuse, kohvrite jms hoidmine vihma eest

  • vari kuuma päikese eest

  • tsiklivarustuse selgaajamine vihmas pärast telgi kokkupanekut

Väikse mõtiskluse järel jõudsin tulemusele, et ülalloetletud probleemidele võiks olla ka teistsuguseid lahendsi, kui suurem telk. Näiteks 3x3m või 3x4m tarp telgile lisaks. Selle plussid minu silmis:

  • väiksem kaal

  • võtab vähe ruumi

  • universaalne

Kes kasutab midagi sellist? Jagage kogemusi.

tarp_camping.jpg


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Et nagu paned tendi/tarbi kuivaga üles, ootad vihmasaju ära ja siis kuivaga jälle tagasi kokku...
Pikemaajaliseks "baseerumiseks" ilmselt mõnus ja mugav.
IMHO

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma soovitaks osta prooviks kusagilt ehituspoest tavaline present ja proovida. Kui meeldib, siis saad kallima ja kergema materjali vastu vahetada, Telgi saab näiteks kiiremini üles, kui tarp vms analoogsed lahendused, mis eeldavad kaarte kasutust.

Nõela tavaline present näiteks siin. Nüüd on tal juba mingi uhkest materjalist kerge ise tehtud alternatiiv.

Coleman Tatra 3 saad kenasti eeskojas vihmaga toitu teha, sest küljed käivad lahti.

Rääkimata varustuse varju alla toomist. Aga kitsas on seal muidugi, samas kõik saab tehtud.

Aga noh varju all tõesti mugav toimetada.

Miinuseks reaalsuses läheb puid vaja, et see kiirelt üles saada. Muul juhul pead vedama kaasas lisavaiu ning kõik kenasti ära pingutama. Puude vahel hulga lihtsam.

Manused
bivi.png
bivi.png (914.32 KiB) Vaadatud 5753 korda
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Võib olla offtopic, aga aina süveneb minu arvamus, et kuskil tsiklimaailmas on mingi õnne valem kuni siiamanini minust ees täielik ära peidetud.
Põhi matemaatika tegurid on vist telki maksumus ja suurus, hotelide allergia koeffitsient ja kohapealne dushide kätte saadavus 100 tsiklistide kohta / jagatud tsiklikandejõuga?! Ongi nii?

Mina oma piiratud kujundusvõimega võtan nutitelefoon ja 17 sekundi jooksul leian endala öömaja mis ma maksan plastmasskardiga kinni.

Welcome to "the world" 2019.

btw. pilt on võetud Itaaliasse - ja ma ei kujuta ette kuhu ma pidin veel mingi ebamugav uni tagav majapidamist kinnitama. Ja küsimuste tekija "telk" maksab juba kui palju hotelliööd?

kleiner  Gepäck.jpg
kleiner Gepäck.jpg (50.78 KiB) Vaadatud 5706 korda
Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]eetarga[/mention] . See on tõesti väga off-topic, kui sellel teemal rohkem sõna võetakse siis jagame teema pooleks.

Võib jääda mulje, et päris telgiga telkimine on tegevus mökudele, kes krediitkaardiga telkimisega hästi hakkama ei saa. See on kahtlemata üks võimalik vaatenurk. Hea küll, ma oskan seda ka aga ... mitte igal pool pole hotelle (päriselt ka). Ja minu jaoks puudub mõnu hotellist hotelli vurada. Liiiga ettearvatav. Et saab hästi lihtsalt või?! Muidugi saab aga kui ma hästi lihtsalt kõike tahaks siis oleks lennureis ja autosõit vahemereäärsesse kuurortisse tunudvalt etemad. Ilma igasuguste tülikate mootorratasteta. Kui ma tahan telkida siis ma tahan telkida. Ja kui ma tahan hotellis olla siis ma lähen hotelli.

Kui nüüd maksumustest rääkida siis minu telk maksis suusrusjärgus 170€ (täpselt ei mäleta, sai ostetud 6-7 aastat tagasi) muu telgis magamisega seotud kama umbas samas suurusjärgus.
Hotellikoha hind sõltub kohast ja hooajast, Austrias mägedes saab kõrghooajal heal juhul 50-65€/öö, Šveitsis algavad hinnad tasemelt 100€, Prantsusmaal vahemerepoolsel küljel on 60€ hotell paras haisev urruauk ning ma eelistan sellele iga kell korrralikku kämpingut. Kui kaheksi ööbida siis tuleb arvestada suuremate numbritega, sest kuigi hotell annab mulle täpselt sama toa, mis üksindagi reisides maksab see millegipärast 2x summa.
Šveitsis, Austrias, Itaalias ja Prantsusmaal (viimases ainult erakämpingud, munitsiaalkämpingud on küsitavad) on kämpingud mõnusamad ja meeleolukamad, kui mõni nõme ja ära kulunud ning remondi järele karjuv 60€ hotell. F1 kõlbab ilmselt ka magamiseks, kui ilm on eriliselt niru. Aga kui ei siis hea kämping on parem. Lisaks tasub arvestada sellega, et korralikus kämpingus on olemas pesumasinad ja kuivatid, millega saad oma räpased riided vahelduseks puhtaks pesta ja ära kuivatada ning Prantsusmaal-Itaalias ka tüüpiliselt välibassein, kui plaanid pikemalt tshillida.
Endistes idablokiriikides valin ma pigem hotelli, sest kämpingud kipuvad viletsad olema ja tihti samas hinnas hotellidega.
Seega, vastates sulle - minu telk tasub hotellivabas kohas ära esimese ööga ja pikemalt reisides ilmselt nädalaga. Seda siis, kui sind tasuvus huvitab ja eeldusel, et sa ööbid telgis ainult olude sunnil ning see mõjub sulle raske karistusena. Kui aga telgis ööbimine sulle karistuseksl pole ning sa naudid priimusel tehtud hommikukohvi, linnulaulu ning magamist värsekes õhus siis pole siinkohal võimalik numberid kokku lüüa. Saadav kogemus on hindamatu.
Aga muidugi, kui sinu eesmärgiks on mugavus siis hotelli vastu ei saa miski. Ulatad aga krediitkaardi ning bitte-danke ja magad suleteki all ning valgete linade vahel ning lahkud hommikul tänuliku auf wiedersehn saatel.

eetarga kirjutas: 09 Jaan 2019, 19:59

Võib olla offtopic, aga aina süveneb minu arvamus, et kuskil tsiklimaailmas on mingi õnne valem kuni siiamanini minust ees täielik ära peidetud.

Selles osas pole vaja teiste otsa vaadata. Universaalset õnne valemit pole. Igaühele oma. Ühe õnn selles, kui ta ei pea telgis ööbima ja teise oma jälle selles, kui saab telgis ööbida. :bsmile:

PS. [mention]eetarga[/mention] , sinu näiteks toodud pilt on tehtud supermarketi ees, ma eeldan, et sa tegelikult ei ööbinud seal. (togi)

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

reimps

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas reimps »

2x3 või 3x3 klassikaline koormakate, natsa nööri ja traati pluss korralikud (mitte hiinakad) koormakummid. Veel parem kui sa õpid nööre sõlmima reguleeritavateks sõlmede abil, pole koormakaid vajagi. Võin ses osas töötava nõksu ette näidata, netist ei osanud leida seda lahendust, ju siis liiga lihtne.
Ägedam on sebida näiteks Briti telkmantel (guugelda "british army mtp tarp"), mõõdud umbes 2,2x2,5 ja ma olen taolise all korduvalt maganud koos rolleriga. Ruumi jääb ülegi.
Koormakate võtab rohkem ruumi kui korralik "mil-grade shelter".

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

eetarga kirjutas: 09 Jaan 2019, 19:59

kuskil tsiklimaailmas on mingi õnne valem kuni siiamanini minust ees täielik ära peidetud.

Jah no tavainimeste tsiklimaailmas näeb keerulises olukorras õnne pakkuv tarp välja umbes selline:

0010702_emergency-survival-blanket_1100.jpeg

Lihtsalt üks djuud siin üritab veidi peenemalt hakkama saada...

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas romulus »

Mina kasutan tarpi, kui ööbin rippvoodis, kuid olen ka koos telgiga kasutanud katusealuseks. Suuruse/kaalu poolest ta tegelikult ei ole telgiga võrreldes väga praktiline, sest tarp+hammock+sääsevõrk on u samasuur komplekt, kui väike kaheinimese telk, ning hammockis saab ainult üks magada. Ehk siis puhtalt ööbimise seisukohalt on telk muarust praktilisem, küll aga on tarp+hammock "ägedam". :) Ja ka vaheldus. Ning üksinda lühemaid trippe tehes, kui satikaid pole ja saab ilma võrguta ja otse maas tarbi all magada, siis on küll kaaluvahe telgiga suur.

Mul on enda tehtud, extremtextil.de-st materjalid ja õhtuke lõikumist ja õmblemist. Kuid kui ei ole just erilist isetegemise soovi (nagu mul oli), ning arvestades materjali hinda, on mõttekam valmistoode osta. Soovitan matrixpro-d Tartus, saad tellida täpselt sellise nagu soovid ja hind on ok. Lisafeaturina soovitaks kuskile keskele aasa panna nt pealambi riputamiseks.

Pilte kasutusest ei ole, aga nett on neid täis. Muoma on 6 nurgaga, u 3mx3m, mugavam oleks kui oleks ühes suunas pikem, nt 4m.

Ööbimisest plastiku toel:) Isegi kõige paksema plastikuga oleks antud kohas ilma oma varustuseta pahapaha magada. Vihjeks, et pildil olev koht on lähimast asustatud kohast 30km kaugusel (no ok, polnud motikatripp ka :) ).

Manused
IMG_20170703_220209314.jpg
IMG_20170703_220209314.jpg (47.79 KiB) Vaadatud 5417 korda
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Koormakattega võib katsetada,aga üldiselt on see pakk peale teist kokkupakkimist ikka rohkem ,kui poole suurem kui poest ostes.
Selles mõttes,mingi nailoni põhjal asi ja paar telgivaia on kindlasti väga hea. Mu meelst teeb selline asi telkimise palju lõbusamaks. Olen küll ka enamuses nö majutuses ööbiv, aga on kohti,kus on telgiga parem ja Maci mainitud lahedad kämpad vahemere äärsetes riikides ning ka Saksamaal on elamus omaette. Neis on tõesti kõik olemas ,peale selle, et telki on vaja magamiseks. Minu lemmik kämpas Nices,olen selliseid asju ka paljudel autoga matkajatel näinud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

OK, ma märkasin, et minu postitusest võis jääda mulje justkui ma tahaks telki tarpiga asendada. See pole plaanis, pigem uurin, et kuidas saan oma võimalusi avardada.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Trap on telkimisel elementaarne, vahet pole siis, mis materjalist või hinnaklassist. Valdavalt mõeldakse kohe, et tapiga on hea vihmaga olemisruumi paremaks teha ja nii ongi, aga ka kohas, kus vihma väga harva sajab, stepis või kõrbes, on trap väga vajalik. Teinekord on seal varju rohkemgi vaja kui vihmas.
Võimaldab hommikul pikemalt magada, remont ja hooldus_kasvõi rehvi vahetus_on lõõskava päikese käes vägagi tülikas.

Seda, kas telkida või hotellist hotelli? Tegelikult, miks üldse mootorattaga kui lennukiga saab? Või, miks üldse kodunt välja minna? Juutuubis on kogu maailm olemas ja seda saab voodis olles vaadata.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Divikas »

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas poison »

Pilt

Manused
10013588_671446866230352_354330073_n.jpg
10013588_671446866230352_354330073_n.jpg (32.1 KiB) Vaadatud 5152 korda
Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Luik »

Mul on 3x4m tarp mõnel reisil kaasa sõitnud, aga suurt kasutust pole ta tegelikult leidnud ja viimastel aastatel olen ta kaasavedamisest loobunud. Vihmaga tast suurt abi pole, sest sageli kaasnevad vihmaga ka kõvemad tuuled (eriti mägedes), mis vee tarbi alla peksavad või siis teevad niivõrd suure purjepinna kasutamise üldse võimatuks. Enamikel juhtudel ei ole ka tarbi all olnud telk hommikul kotti pakkimiseks piisavalt kuiv, nagu ka muud tarbi alla jäetud asjad. Väikse seenevihma puhul ehk tõesti töötab ja tuulevarjuna mõõdukama tuule eest on tast samuti mõned korrad abi olnud, aga ainult sellel eesmärgil ei viitsi enam kaasa vedada. Ehk siis tarbi kasutamist vajavaid / selleks sobivaid ilmasid ja sobivaid kohtasid pole just palju ette tulnud. Olen üsna vähenõudlik ja reeglina on piisanud pisikesest telgist, mille alla mahub ka varustus. Või kui päris tormiks kisub ja juba eelnevalt on väga märg olla, siis olen pigem mingi asisema majutuse otsinud. Tarp siis isiklikule kogemusele tuginedes vähemalt motomatkal pigem "ei".

Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

poison kirjutas: 10 Jaan 2019, 15:42

Pilt

Ma nii seda üles panna ei julgeks, kui küljetoega mingi error on, kukub paarsada kilo rauda sulle unepealt selga... Telgid-tarpid-möllud käivad ikka tüürpoordi.


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas joha123 »

170 v 220g/m2 nylon 150cm laiusega jm= 10eur, +otsad, kummid, kinnitused... jne. tellija poolt soovitud kuju ja suurusega. tooni poolest hetkel läheb hästi samblahall . olemas ka kulunud katete impregneerimise vedelikku, toimib normaalselt. sel hooajal hakkame pakkuma ka venivast kangast katteid UVkaitse ja hingav . pigem tehnika hoiustamiseks vihmavabas keskkonnas.
kui vaja abiks ikka WWW.jksails.com

Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas poison »

Jesper kirjutas: 10 Jaan 2019, 18:05
poison kirjutas: 10 Jaan 2019, 15:42

Pilt

Ma nii seda üles panna ei julgeks, kui küljetoega mingi error on, kukub paarsada kilo rauda sulle unepealt selga... Telgid-tarpid-möllud käivad ikka tüürpoordi.

Sa pead end ja tsiklit usaldama, usaldus tuleb enne välja teenida.

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas KIBU »

ma olen seda tarbi varianti palju kaalunud (samad põhjused/mõtted mis Macil) kuid siiani olen loobunud. peamine loobumise põhjus: tarpi on ilge n..s üles panna. eriti siis kui tarpi vaja ehk vihmase, tuulise ilma ja kõrvetava päiksega. võrreldes nt. minu suure telgi ülesse/kokku paneku ajaga ei kannata tarbiga majandamine üldse kriitikat (ajalises mõttes). lisaks kõik see mis Luik eespool kirjutas. ülesseatud tarbi pilte on tore vaadata kuid kujuta end seda üles seadma (eriti üksi) mõnes kohas kus reaalselt telkind oled. mitmes kämpas on olnud suured puud kuhu vahele tarpi lihtne kinnitada? ok, puid pole, võtad postid kaasa. a palju need koos nööridega ruumi võtavad pakitult? tarbi kandmiseks on päris tummiseid poste vaja ja nöörid tunduvad ikka jube pikad kui neid kokku hakkad kerima. või siis poste ei pane ja tõmbad tarbi eeskojaks telgi ja tsikli vahele. tulemuseks on jällegi väga madal ja mõttetu varjualune kus all käputamine tüütab varsti. tarp ja telk on motomatka ööbimisi silmas pidades ehk õhtul üles hommikul maha, täiesti mõttetu, kui on olemas korralikud suured mototelgid mis on lõppeks kordi mugavamad kasutada.
suurel telgil on vaid üks miinus, (lisaks hinnale) nimelt vahel pole selle jaoks ruumi ja ilusa ilmaga viitsi. selleks puhuks on olnud telkmantel mis tsikli kõrvale tõmmatud.

DSC00603.JPG

Viimasel Norra reisil oli lisaks suurele kaasas ka väike telk, Ferrino lighttent2, mis võtab pakituna nii vähe ruumi, et ei pane tähelegi ja kuna sisemist ja välimist osa saab koos pakkida siis ülespanek ja kokkupanek imekiired. kui suurt ei tahtnud panin väikese ja kõik lill. polegi tarpi vaja! Lihtne :bsmile:

5248653

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Võtaks kahh sõna. :bsmile:

Miski paar posti tagasi Raneli pildil on näha kuidas mõned aastad tagasi koormakatet kasutasin. Hea värk kui sul puud ümberringi. Kui neid pole, siis koormakatet diagonaali pidi pingutada on suht risk. Eriti tuulega. Suure tõenäosusega rebeneb.
Seepärast sai ka endale uus õmmeldud. Just täpselt nii suur kui vaja ja selline nagu õigeks pidasin.
Mina otsustasin mõõdu 3x4 kasuks. Sinna alla mahub vabalt ära 2 kohaline telk, tsikkel (kaldega telgi suhtes väljapoole) ja taburett koos improviseeritud lauaga. Vaiadeks on kaasas dur-alust vanad suusakepid milledele on korralikud liitmikud treitud vahele. Nöörideks on kasutatud paranööri. Mis on imepeenike (ca nagu 10 number niit), tugevus väga vinge. Valmis on sõlmitud/lõigatud 1 meetrised jupid. Neid on hea ja lihtne üksteisega jätkata kui vajadus peaks tekkima.
Ütleme nii, et kuiva trenni ma selle komboga kõik kokku olen teinud, aga reaalselt reisul pole kasutanud. Pole vaja olnud. Aga kaasas on kogu aeg olnud. Kokku rullitult on suurus 10x15 rull. Keppidele õmblesin koti ja see on kinnitatud kohvri raamide külge. Nii nagu enne Kesk-Aasia reisi ma ta sinna kinnitasin.... nii pärast reisi ka ära võtsin. Paar korda sain pisikest sabinat telkimisel... parasjagu nii pisike, et ei olnud mõtet tarpi lahti võtta. Suve poole kui telkimiseks läheb võin ka mõne pildi teha.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas randel »

Koormakate on tarbiks suhteliselt ebamugav juba eelnevalt mainitud suuruse tõttu pakituna kuid minu jaoks eeskätt krabiseva materjali tõttu. Juba kerge tuulega tekib selline müra, et magamine selle läheduses on suhteliselt komplitseeritud.
Mina olen väikest (2x2m vms) koormakatet kandnud kaasas pikematel reisidel just vaibana kasutamiseks. Kui vaja kuskil näiteks tsiklit putitada, siis saab selle mugavalt tsikli alla laotada ja pole ohtu demonteeritavaid pisidetaile rohu või liiva sisse ära kaotada, veidi puhtam toimetada ka.
Veekindlast kangast õmmeldud tarp on kindlasti mugav lahendus ja kui selle ülespanek eelnevalt läbi mõelda, siis saab ka puudeta suhteliselt kiiresti hakkama. Kompaktselt kokkuklapitavaid alumiiniumvaiasid saab osta näiteks Aliexpressist suhteliselt olematu hinna eest ja kui vaiade ja nööride kinnitamise kohad on tarbil olemas, siis ei võta selle ülespanek ka eriti palju aega ja vaeva. Kuigi liiga sagedasti seda tõesti vaja pole, siis kui ruumiga liiga kitsas pole, võib ju igaks juhuks kaasa pakkida küll.
Meie peavarju näide Kõrgõstanist. 5-nädalase reisi korral vist kasutasimegi seda vaid ühel korral vihmase ilma tõttu.
Pilt

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kuna endal oli ka tükk aega isu saada presendist etemast materjalist asi ja Eestist oleks suht kulukas osta olnud, siis taas tuli imedemaa Hiina appi.

Postimajas oli paki kaal 713g. Kokkupakitult on täpselt nii suur nagu rattal paistab koos nelja vaiaga ja paelaga. Mingeid lisakaari sellel ei ole.

Pilt

All siis link, kust ma ostsin.
https://www.aliexpress.com/item/Silver- ... b1897458c8

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas Fox »

Olen reisidel kasutanud ebayst ostetud bundeswehri telkmantlit, - see on multifuntsionaalne - nööri jaoks augud servades ja kui ei saa või ei viitsi üles riputada paned lihtsalt telkmantli selga, kohvritele või tsiklile katteks vms. Mõõtudelt võiks veidi suurem olla (vist on 2x2m) aga ajab asja ära. Väga tugev ja täiesti veekindel materjal, kokku pakitult umbes sama suur kui eelmises postituses olev komps sadula peal.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Tarp. Milline ja milleks | jagage kogemusi.

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
ranel kirjutas: 02 Mär 2019, 15:03

Kuna endal oli ka tükk aega isu saada presendist etemast materjalist asi ja Eestist oleks suht kulukas osta olnud, siis taas tuli imedemaa Hiina appi.

Postimajas oli paki kaal 713g. Kokkupakitult on täpselt nii suur nagu rattal paistab koos nelja vaiaga ja paelaga. Mingeid lisakaari sellel ei ole.

Pilt

All siis link, kust ma ostsin.
https://www.aliexpress.com/item/Silver- ... b1897458c8

Senimaani täitsa rahul olnud. Hind ka suht soodne. Reaalsus on aga kui vihma just ei saja, siis väga ei viitsi lisaks telgile tarpi üles panna.

IMG_20190712_214750.jpg
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”