Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


arbs
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Nov 2011, 11:55
Tsikkel: BMW R12100GS
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas arbs »

MOTOMAZZ kirjutas: 13 Jaan 2019, 12:10

Autoga ratas Milaanosse, ise lennukiga järgi. Milaanost Horvaatiaatia suunas, peatus Veneetsias. Edasi Split ja ilmselt Dubrovnik. Tagasi koju, ilmselt läbi Ausrtria, Saksamaa ja Rootsi või siis läbi Hungari ja Poola. Reisi pikkus 7-10 päeva

Milla täpsemalt minek endal sama plaanis!




vteor
Postitusi: 80
Liitunud: 14 Apr 2014, 21:44
Tsikkel: Honda NC750X
Asukoht: Muuga
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas vteor »

Ka mina otsin kedagi, kes plaanib rattast Milanosse saata, aprillikuu lõpp, või mai algus, - kahe peale transport soodsam.
Edasi sõidan - Hispaania - Portugal.


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Kui Dubrovnik pole just eemärk omaette,siis ma ei soovitaks. Käi selle ajaga kuskil mujal Horvaatias ja ei kahetse. tee sinna on ka tüütu ,sest vahepeale jääb Bosnia-Hertsegoviina ning piiriületus.
Käisin 2016,aga oleks võinud ka käimata jätta. Kui Oled Zadaris ja Splitis juba käinud,siis olulist vau efekti ei teki. Jube rahvamass ja isegi tsiklile on vanalinna piirkonnas parkimist suht keeruline leida.sest kõik on pingul täis. Kõik hinnad võrreldes muu riigiga on topelt või enam kallid ja meeletu rahvamass kogu vanalinna alal. Muidu on Horvaatias teed ja fiiling väga OK...

Ma siinkohal tahaks Urmase jutu kõrvale lisada pisut teistlaadse arvamuse. Käisin samuti paar aastat tagasi sealpool ning olles eelnevalt ka just Zadari ja Spliti kaudu tulnud, siis mulle Dubrovnik jättis ikkagi väga ägeda mulje- kui huvi, võin veel eraldi postituse teha. Aga ennekõike räägiks sellest vahe peale jäävast BIHi piiriületusest, sest minu enda kogemuse põhjal pole küll mõtet sellega enam inimesi reisiplaane muutma hirmutada. Vähemalt seal,kus see rannikutee läbib seda Neumi asulat, on asi küll igati eurolikuks tehtud- loetud minutid ja sõit jätkub! Ma korraks veel kahtlesin oma mälus, et kas võis too piir nüüd 10min või 15min aega võtta...aga kuna olin seal piirijärjekorda jõudes, ilmselt pisut ka naabernumbri äratundmisrõõmust mingit huvitavat, samas vähe nagu isetuunitud lätlaste "reisikaubikut" pildistanud:

IMG_6519.JPG

...ning pisut hiljem, piiripunktist pääsenuna, oli sama läti kaubik juba mingi "loodusvaate" peale jäänud:

IMG_6521.JPG

Kuid kogu selle eelneva point on siis selles, et digitaalne "fotologi" aitas hästi ka mälu värskendada- piiripunktis ootel tehtud, ja hiljem juba maanteel tehtud sõidupildi vahe oli täpselt 3 minutit...mitte isegi 10 ega 15min :mrgreen:
Aga ilma selletagi see jupp BosniaHertsegoviinat oli lahe vahepala, natuke kindlasti ka "piirikaubanduse" hõnguline- tookord oli kütus sealgi ligi paarkümmend protsenti odavam, ning "natuke-Islami-hõngulisele" riigile kohaselt olid seal ka sigaretid vist ligi poole odavamad, kui naabruses. Kuigi jah, see vist ei ole oluline argument neile, kes modrad mitmesoti eest poole tee peale ette tahavad saata :)
Noh, ja kui randadest ka pisut juttu oli, siis seal samas BIHi jupis oli kohe suvalisest kohast alla keerates väga lahe ja rahulik "kohalike" rand, mis oli
paari tunniseks vedelemisek palju-palju mõnusam, kui nii mõnedki "turistirannad", mis teele jäid:

IMG_6527.JPG

:bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas ranel »

Piiri ületuse aeg on väga subjektiivne. Nt Koidulas saab vahel üle 15 minutiga, vahel 10+h. Nii ongi vast erinevatel inimestel eri kogemused.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

No just, nii ongi,et seda piiriületust ei saa keegi kuskil prognoosida.
Meil kulus Dubrovnikusse minekuks ka mingi 15-20 min. Aga vastasuunas oli tol hetkel järjekord ikka väga pikk üle kilomeetri kindlasti. Õhtupoole tagasi tulles oli jälle vastupidi.Ehk meil vedas. Samas kui temp on selline +33,nagu tookord oli,siis tsikliga ei ole mugav seal üle 10min olla.
Kuna oli kindel tahtmine kindlasti Dubrovniku vanalinnas ringi käia ja ei olnud mingit tahtmist kaugelt jalgsi tulla,siis parkimis kohtade puudusel parkisime nö "Private parking" platsile. Selline tõkkepuuga nagu meil Europark vms. Hind oli ,aga 10€ tund :shock: ja arvestus käis tunni täpsusega. Mul läks täistunnist üle 2min ja kohe tuli kümnekas lisaks :) .
Isegi söök-jook oli seal söögikohtades vähemalt poole kallim ,kui mujal Horvaatias. Poes ei käinud. Mõned pisikesed suveniirid sai ligi võetud ja hulk kenasid pilte tehtud.
Vanalinn ja ka kõik muu seal ümber oli super ilus,selles pole kahtlustki,aga meie seltskonnas jäid kõik sellele arvamusele,et selle päevaga oleks muud ja sama ilusat saanud mujal nautida. Enim häiris see meeletu rahvamass igal pool. Me tegime selle tripi sinna Orebitcist ja läksime õhtuks sinna tagasi, kus oli meil sobe kaheks ööks võetud. Käisime 2016 augustis.
Dubrovnikus olid kõik kohad nii kinni pargitud,kui vähegi sai. Ainult neis tasulistes oli üksikuid kohti.
Parkisin siin
https://www.google.ee/maps/@42.6421232, ... 376!8i2688

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Loadära kirjutas: 15 Jaan 2019, 02:46

[Dubrovnik jättis ikkagi väga ägeda mulje- kui huvi, võin veel eraldi postituse teha.

Aga muidugi, palun lahkelt teha.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

motikamees
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Veebr 2004, 03:55
Tsikkel: Seven Fifty
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas motikamees »

urmas66 kirjutas: 15 Jaan 2019, 10:13

No just, nii ongi,et seda piiriületust ei saa keegi kuskil prognoosida.
Meil kulus Dubrovnikusse minekuks ka mingi 15-20 min. Aga vastasuunas oli tol hetkel järjekord ikka väga pikk üle kilomeetri kindlasti. Õhtupoole tagasi tulles oli jälle vastupidi.Ehk meil vedas. Samas kui temp on selline +33,nagu tookord oli,siis tsikliga ei ole mugav seal üle 10min olla.

Ma ei tea, kas ma olen mingi eriline nahaal, aga mina olen erinevate riikide piiripunktides pikast järjekorrast rahulikult mööda sõitnud - olenevalt olukorrast parkinud tõkkepuu lähedal kuskile taskusse või saarekesele ja oodanud rahulikult kuni piirivalvur mu sisse kutsub. Kui kuskile parkida pole siis on alati leidunud mõni mõistev autojuht kes on lahkelt enda ette lasknud. Iga normaalne inimene saab aru, et +30 kraadiga ei ole varustuses mugav passida ja ühe tsikli kontroll ei võta eriti aega. Muidugi grupiga liikudes ootaks arvatavasti järjekorras - samas mitmekesi ei ole see nii igav kah :)

urmas66 kirjutas: 15 Jaan 2019, 10:13

Kuna oli kindel tahtmine kindlasti Dubrovniku vanalinnas ringi käia ja ei olnud mingit tahtmist kaugelt jalgsi tulla,siis parkimis kohtade puudusel parkisime nö "Private parking" platsile. Selline tõkkepuuga nagu meil Europark vms. Hind oli ,aga 10€ tund :shock: ja arvestus käis tunni täpsusega. Mul läks täistunnist üle 2min ja kohe tuli kümnekas lisaks :) .

Jällegi, ma ei saa aru kas mul on vedanud vms, aga pole veel olnud sellist varianti, et tsiklile tasuta parkimiskohta ei oleks leidnud. Alati on leidunud kuskil mingi nišš või aiaäär kuhu tsikkel panna. Vahel olen vaadanud, kuidas kohalikud pargivad, vahel olen parkinud kuskile kohviku juurde - ostnud ühe kohvi ja igaks juhuks küsinud, et kas on ok, et ratas natuke siin seisab jne. Samas, kui mingi kambaga reisida, siis arvatavasti jällegi ei saa seda eelist kasutada....
See ongi minu arust tsikliga reisimise võlu, et ei pea ummikutes passima ja parkimise probleemi ei ole. :bsmile:

Hetkel: Honda Seven Fifty
Varem olnud: IZ-56, Bmw F650GS, Bmw K75, Yamaha TDM850, Honda Seven Fifty, Yamaha XJ600N, Jawa 634 & 638.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ei tea, kas ma olen mingi eriline nahaal, aga mina olen erinevate riikide piiripunktides pikast järjekorrast rahulikult mööda sõitnud - olenevalt olukorrast parkinud tõkkepuu lähedal kuskile taskusse või saarekesele ja oodanud rahulikult kuni piirivalvur mu sisse kutsub. Kui kuskile parkida pole siis on alati leidunud mõni mõistev autojuht kes on lahkelt enda ette lasknud. Iga normaalne inimene saab aru, et +30 kraadiga ei ole varustuses mugav passida ja ühe tsikli kontroll ei võta eriti aega. Muidugi grupiga liikudes ootaks arvatavasti järjekorras - samas mitmekesi ei ole see nii igav kah :)

Piiriületuseks EU kodanikel seal vaja ainult passi näidada ja seda ka aknast. Järjekord oli üks(kümmekond autot vist) ja vahele polnudki kuhugi trügida. Ei ole klassikaline piiripunkt.Pigem sarnane kiirtee tolli maksmise kohale. Ma minnes näitasin inertsist ID kaarti ja sobis küll,tagasi tulles küsis passi.

Jällegi, ma ei saa aru kas mul on vedanud vms, aga pole veel olnud sellist varianti, et tsiklile tasuta parkimiskohta ei oleks leidnud. Alati on leidunud kuskil mingi nišš või aiaäär kuhu tsikkel panna. Vahel olen vaadanud, kuidas kohalikud pargivad, vahel olen parkinud kuskile kohviku juurde - ostnud ühe kohvi ja igaks juhuks küsinud, et kas on ok, et ratas natuke siin seisab jne. Samas, kui mingi kambaga reisida, siis arvatavasti jällegi ei saa seda eelist kasutada....
See ongi minu arust tsikliga reisimise võlu, et ei pea ummikutes passima ja parkimise probleemi ei ole. :bsmile:

Seal vanalinna ümbruses olid kõik nurgad,kus sai seista rollusid ja tsikleid umbe täis ning vormis onu hoidis korda seal,kuhu ei tohtinud parkida. Olid lausa eraldi tsikli parklad jne. Tasulises olid ka mõni üksik koht ja seda ilmselt mitte ilmaasjata. Kaugemal polnud probleemi.
Pole ka mujal ka sellises olukorras olnud.
Eks ma ka samasugune nagu sinagi,aga vahel lihtsalt on ,et pole midagi teha. Sama olukord on päeva ajal Nice rannarajoonis ja vanalinna piirkonnas ehk pole see koht ka just erand.On ka Nices olnud kordi,kus tuleb tükk aega tiirutada ja kahte tsiklit lähestikku ei õnnestugi alati panna.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Dubrovnikuga on nii, et kui pole enne käinud, siis käi ära. Ikkagi UNESCO kaitsealune vanalinn.
Nagu eelnevad on juba maininud, et hinnad laes ja ilmatu turistilõks. Kõik on õige. Käi ära kindluse müüril, Horvaatia kodusõja muuseumis. Kui viitsid , siis sõida kõisraudteega ülesse mäkke.
Ise käisin 2004 ja 2009. Ülejäänud kordadel sealt mööda sõitnud. Sai kahest korrast siiber juba.
Teema algataja mainis, et võibolla kulgeb tagasitee läbi Hungari ja Poola. Väga äge tee Dubrovnikust kodu poole on läbi BIH-i. Metkovicist keerad E73 peale ja läbi Mostari, Sarajevo ja Doboi kaudu uuesti Horvaatia. Sarajevot ja Mostari pole mõtet tutvustada. Guugeldad ja leiad infi rohkem kui vaja.
Esimene pool teest kuni Sarajevoni kulgeb paraleelselt Neretva jõega ja väga äge tee on. Ainuke asi, et 100 % tõenäosusega saada mägede vahel hoovihma. Aga mis see motomehele teeb kui on normaal varustus. BiH on muidugi täis veel kodusõja kurbi mälestusi. Olgu need siis puruks tulistatud majad või suvalises kohas olevaid massihaudu.
See jupp Horvaatiat mis jääb Bih ja Hungari vahele on nagu öö ja päev võrreldes rannikualaga. Seal on kõik nii rahulik, tasane, inimesed tegelevad oma igapäeva põllutööga jne. Kuskil seal komistasime oma esimesel Horvaatia reisil 2004 miski veinimõisa otsa ja jäime paariks päevaks kohale. Tasus ära. Väga lahe oli.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

See tee Sarajevosse oli ka mul plaanis,aga siis plaanid muutusid,sest tuli välja ,et meil polnud kellegi rohelist kaarti kaasas ja ei viitsinud nö lampi sinna seiklema minna. Selle oleks saanud ka lasta meilile saata ja välja printida,aga läks teisti ja BIH jäi tookord ära.Mul üldse veel see Serbia-BiH-Montenegro-Albaania-Makedoonia käimata ja palaan sinna minna on olemas.Kas kõike ühe tripiga jõuab eks peab plaane tegema.Aga mulle seal Balkanil meeldib,nüüd 4x käidud erinevates kohtades ja läheks iga kell veel.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Kes oskab öelda, mis head võimalused on tsikli sinna lõunamaale saata, peale Motovedu? (Motovedu on hea, aga nende Itaalia ladu läheb augustis puhkusele, ma tahaks just 5.-20. august seal Itaalias-Balkanitel ära käia.) Kunagi oli DSV kohalikus esinduses mingi motospets, keegi oskab kontakte jagada?

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

MOTOMAZZ
Postitusi: 32
Liitunud: 18 Mär 2018, 15:54
Tsikkel: BMW K1600B
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas MOTOMAZZ »

arbs kirjutas: 14 Jaan 2019, 09:09

Milla täpsemalt minek endal sama plaanis!

Plaani järgi tahaks 26.06 olla Milaanos. Kui on soov kaasa tulla siis head seltskond ei ole kunagi palju.

Elu on ilus, seda eriti mootorratta sadulast vaadatuna!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

AnTyx kirjutas: 18 Jaan 2019, 11:43

Kes oskab öelda, mis head võimalused on tsikli sinna lõunamaale saata, peale Motovedu? (Motovedu on hea, aga nende Itaalia ladu läheb augustis puhkusele, ma tahaks just 5.-20. august seal Itaalias-Balkanitel ära käia.) Kunagi oli DSV kohalikus esinduses mingi motospets, keegi oskab kontakte jagada?

Võin eksida,aga kas sinu nimetatute puhul pole tegu samade tegelastega. Igaljuhul DSV hoovis need raamid asuvad ja laadimine toimus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

DSV'l on Milaanos terminal. Rendid Motovedude käest raamid ja lased DSV'l kohale vedada. Kasulik on vedada korraga kaks tsiklit, hind tuleb soodsam. Mina olen alustanud suhtlust äbi üldmaili infi@ee.dsv.ee. Varem oli kellegi otsemail aga möödunud aastal lakkasid vastused minu mailidele sealt.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

MOTOMAZZ
Postitusi: 32
Liitunud: 18 Mär 2018, 15:54
Tsikkel: BMW K1600B
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas MOTOMAZZ »

MOTOMAZZ kirjutas: 19 Jaan 2019, 07:06

Plaani järgi tahaks 26.06 olla Milaanos. Kui on soov kaasa tulla siis head seltskond ei ole kunagi palju.

Kas on kedagi kes tahaks juunikuu esimeses pooles ratta Milaanosse saata? Mul on moteoveoga kokkulepe selleks ajaks olemas, kuid kellegiga koos oleks ratta vedu soodsam.
Ise võtan Milaanos ratta vastu 26 juunil.

Elu on ilus, seda eriti mootorratta sadulast vaadatuna!

Tambov
Postitusi: 4
Liitunud: 13 Apr 2014, 16:59
Tsikkel: xvs 1300

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Tambov »

See aasta plaanis Poola-Kiiev-Odessa-Moldova, Lvivi ja Poola kaudu tagasi. Oskab keegi Ukraina-Moldova majutusasutusi soovitada ja teede ning vaatamisväärsuste kohta infot jagada?

Kasutaja avatar

hannes
Postitusi: 682
Liitunud: 11 Mär 2004, 08:28
Tsikkel: Ducati Multistrada 1200S
Asukoht: Niinsaare
Tänatud: 1 kord

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas hannes »

Hei!
Kes arvab, et enne laia maailma siirdumist oleks lahe ära käia Nuustakul või siis Karutagusel, neile on reisisihi, öömaja, toitlustus-või tegevuskoha leidmisel abiks juba eeloleval nädalavajetusel toimuv turismimess. Muidugi leiab sealt ka laia maailma sihtkohti.
Tasuta messipääsme saab alla laadida [url=http://tourest.eu/userfiles/files/toure ... 1).pdfsiit[/url]!

Ida-Virumaa – lähemal kui tundub, lahedam kui arvad!
Ducati Multistrada 1200S
Honda NC 750X DCT (müüdud, teenis mind truult täpselt 3 aastat ja 21000km)
Honda XRV 750 MooramaaPaar (müüdud, teenis mind truult 10 aastat ja 68000km)
Iga tsikli jaoks on oma tee!

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas arsool »

Tambov kirjutas: 22 Jaan 2019, 11:18

See aasta plaanis Poola-Kiiev-Odessa-Moldova, Lvivi ja Poola kaudu tagasi. Oskab keegi Ukraina-Moldova majutusasutusi soovitada ja teede ning vaatamisväärsuste kohta infot jagada?

Tere.
Säti marsruuti Kamenets- Podolski kindlus, tasub külastada.
Parimat.

Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Henn »

26.06 on Prahas Mark Knopfleri kontsert. Plaan on 15.06 Pärnust startida (2 päevaga Tsehhi) ja umbes 28-29 tagasi Pärnus olla. Kõike Tsehhi õlut ära juua ei jõua, aga plaan on anda endast parim. Töristaks rahulikult ühest linnakesest teise, poolest päevast lükkaks tsikli kuskile aeda ja tutvuks rüüpamisväärsustega. Selline rahulik puhkus :)

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas KIBU »

arsool kirjutas: 04 Veebr 2019, 19:09
Tambov kirjutas: 22 Jaan 2019, 11:18

See aasta plaanis Poola-Kiiev-Odessa-Moldova, Lvivi ja Poola kaudu tagasi. Oskab keegi Ukraina-Moldova majutusasutusi soovitada ja teede ning vaatamisväärsuste kohta infot jagada?

Tere.
Säti marsruuti Kamenets- Podolski kindlus, tasub külastada.
Parimat.

Ukrainas võid suvalise teeäärse hotelli valida. mida suurem seda uhkem. 10-15 euri öö üksinda kaheses suure voodiga toas. suurtest linnadest (Kiev) läbi sõites arvesta tõsiselt ummikutega. võib juhtuda et passid terve päeva. masinad suitsevad, hingata pole eriti midagi peale väljalaskegaaside. mõistlik on vältida veokate, eriti treilade/kärude kõrvale jäämist. rehvid jubedad utiilid. nägin ise mitu korda ummikus pauguga lõhkemisi.
Odessas rääkisime patrull politseinikega, nad soovitasid "ööklubide" piirkonnas mitte parkida ööbida kui seiklusi ei otsi. soovitasid väheke eemal rannahotelli Dom Pavlova, kus tsiklimehed eriti oodatud. hoovis parkimine mehitatud valvega. Väga äge koht oli.
https://pavlovdom.com.ua/en/

5248653

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Nõelal kindel plaan ikka Ida piiri taha. Nagu eelnevatelgi aastatel.
Algne plaan Baikal + edasi natuke ja Mongoolia- see aasta jääb vist ära.
Aga miski lühama aja reis ( ca kuni paar nädalat) toimub kindlasti. Võibolla väisan juubelihõngulist "Moto-buhta" kokkutulekut Teriberkal.
Ürituse kodukas (kahjuks ainult vene keelne):
http://www.moto-travels.ru/forum/23-9178-1

Olen mõelnud, et kohale sõidaks mitte Murmanski trassi mööda vaid mööda külateid Soome piiri ja trassi vahelisel alal. Aga kurat teab. Eks otsus tuleb alati viimasel minutil. :bsmile:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
Hr.Nõel kirjutas: 10 Veebr 2019, 13:26

Olen mõelnud, et kohale sõidaks mitte Murmanski trassi mööda vaid mööda külateid Soome piiri ja trassi vahelisel alal. Aga kurat teab. Eks otsus tuleb alati viimasel minutil. :bsmile:

See Murmanski trass on ikka haigelt igav tee. Kui vähegi aega, siis alternatiivsem tee kindlasti huvitavam. :bsmile:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Spoiler
Hr.Nõel kirjutas: 10 Veebr 2019, 13:26

Nõelal kindel plaan ikka Ida piiri taha. Nagu eelnevatelgi aastatel.
Algne plaan Baikal + edasi natuke ja Mongoolia- see aasta jääb vist ära.
Aga miski lühama aja reis ( ca kuni paar nädalat) toimub kindlasti. Võibolla väisan juubelihõngulist "Moto-buhta" kokkutulekut Teriberkal.
Ürituse kodukas (kahjuks ainult vene keelne):
http://www.moto-travels.ru/forum/23-9178-1

Olen mõelnud, et kohale sõidaks mitte Murmanski trassi mööda vaid mööda külateid Soome piiri ja trassi vahelisel alal. Aga kurat teab. Eks otsus tuleb alati viimasel minutil. :bsmile:

Vene keelt ise ei valda, mis üritusega täpsemalt tegu?

dr800 2x

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Vene keelt ise ei valda, mis üritusega täpsemalt tegu?

moto-travels.ru on nende foorum, aga ka vene keelne.
Tegemist siis Venemaa motomatkajate seltskonnaga.

Kuigi minu jaoks see koht- Teriberka, koordinaadid 69.170181, 35.126838- asub täiesti Jäämere ääres ja peaks olema loogiliselt piiritsoon.
Ja kas EU passiga sinna pääs on vaba? Seda asja saan uurida mai algul kui Venesse lähen.
Teise kandi pealt- seal on ennegi seda kokkutulekut peetud ja seal on osalenud palju euroopa riikide kodanikke.
Eks näis. Ja annan suve hakul teada.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Teriberkasse on pääs vaba. Sürreaalsete kontrastidega paik.Ühelt poolt ilus rannik ja loodus, teiselt poolt täielik laga ja häving, inimese poolt. Ilm on hästi heitlik, + 15 ja päiksepaiste võib ühe hetkega muutuda lörtsiks ja kõledaks nulli ümber ilmaks.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

MOTOMAZZ
Postitusi: 32
Liitunud: 18 Mär 2018, 15:54
Tsikkel: BMW K1600B
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas MOTOMAZZ »

Spoiler
MOTOMAZZ kirjutas: 22 Jaan 2019, 08:53
MOTOMAZZ kirjutas: 19 Jaan 2019, 07:06

Plaani järgi tahaks 26.06 olla Milaanos. Kui on soov kaasa tulla siis head seltskond ei ole kunagi palju.

Kas on kedagi kes tahaks juunikuu esimeses pooles ratta Milaanosse saata? Mul on moteoveoga kokkulepe selleks ajaks olemas, kuid kellegiga koos oleks ratta vedu soodsam.
Ise võtan Milaanos ratta vastu 26 juunil.

Kellegil rahvast on tekkinud plaani ratast Milaanosse saata??

Elu on ilus, seda eriti mootorratta sadulast vaadatuna!

Teema algataja
Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

MOTOMAZZ kirjutas: 11 Veebr 2019, 21:08
Spoiler
MOTOMAZZ kirjutas: 22 Jaan 2019, 08:53
MOTOMAZZ kirjutas: 19 Jaan 2019, 07:06

Plaani järgi tahaks 26.06 olla Milaanos. Kui on soov kaasa tulla siis head seltskond ei ole kunagi palju.

Kas on kedagi kes tahaks juunikuu esimeses pooles ratta Milaanosse saata? Mul on moteoveoga kokkulepe selleks ajaks olemas, kuid kellegiga koos oleks ratta vedu soodsam.
Ise võtan Milaanos ratta vastu 26 juunil.

Kellegil rahvast on tekkinud plaani ratast Milaanosse saata??

Mõned mõtted nagu on, aga nii varajane kuupäev vist ikkagi ei klapi. Kõik on veel kuidagi väga lahtine. Ei ole isegi veel selge see, kuhu suunda võiks sellel aastal lenksu sättida.

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas Luik »

Mina üritan oma ratast ~ 8. Juuliks Milanosse saata, aga ei ole veel Motovedudelt lõplikku vastust saanud. Esialgu nad küll arvasid, et sel ajal midagi peaks ikka liikuma. Kui kellegil oleks huvi samal ajal saatmise vastu, siis oleks ehk suurem tõenäosus, et sel ajal vedu tehtaks.

Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

MOTOMAZZ
Postitusi: 32
Liitunud: 18 Mär 2018, 15:54
Tsikkel: BMW K1600B
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord

Re: Kuhu 2019 aasta hooajal matkatakse

Lugemata postitus Postitas MOTOMAZZ »

Luik kirjutas: 13 Veebr 2019, 11:50

Mina üritan oma ratast ~ 8. Juuliks Milanosse saata, aga ei ole veel Motovedudelt lõplikku vastust saanud. Esialgu nad küll arvasid, et sel ajal midagi peaks ikka liikuma. Kui kellegil oleks huvi samal ajal saatmise vastu, siis oleks ehk suurem tõenäosus, et sel ajal vedu tehtaks.

Motovedu peaks ühe võimalusena pakkuma vedu ka nii et ratas läheb varem ette ja ise lendad hiljem järgi. Seetähendab et oled mõnda aega oma silmarõõmust eemal. Mul hetkel vist nii et ratas läheb teele maikuu alguses ja ise võtan selle 26.06 vastu.

Elu on ilus, seda eriti mootorratta sadulast vaadatuna!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”