Dualsport/adventure kotid

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas Raki »

Tellisin ka need Nelsoni küljekotid transalpile. Tõenäoliselt võtan nende 40l torukoti ka.

See on hea funktsionaalsus et mingi plastik hoiab vormi, pole päris lötsid. Samas kui ratas külili panna siis peaks järgi andma.



https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas morse »

Keegi siin mainis, et Moskol on allahindlus tulemas. Küsisin üle, vastus selline: "We have an annual Black Friday/Cyber Monday sale that runs from 11/29-12/2, with 10% off and free shipping."

Null transakulu kehtib minu teada nii USA kui EU poele, kuid USA puhul lisandub tollimisel VAT ja tollimaks (kokku võiks olla u. 25% arvest, mille Moskole tasusid). EU poest on minu teada samad soodustused aga makse enam ei lisandu. Lihtsalt EU poes on kehvem valik,

Niisiis väga kallis kraam aga kalli kraami puhul on ka väike soodusprotsent summalt suur. Lihtsalt infoks. Et kui keegi raha peale vihane, siis sinna auku saab seda loopida küll. https://moskomoto.com/

Mosko.JPG

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Spoiler
morse kirjutas: 04 Nov 2019, 14:03
Raki kirjutas: 04 Nov 2019, 08:14

Ma arvan et ratas vòib samamoodi iga väljaulatuva detaili taha kinni jääda - kukkumisrauad, käekaitsmed vms. See on ikka väga loterii et midagi sinna piibri taha kinni haagib. Muidugi ei tasu ka nii lähedal teistele masinatele olla ka.

Ise vaatan hetkel mosko seda 80l ilma raamita kottu. Novembri lòpus on neil alenus

Ps. Nendel kùlhekottidel on usas välja tupnud 2.0 versioon. Päris palju täiendusi vòrreldes esimesega. Euroopast saab neid alates märtsist

Ma ise kardan, et see piibrisaba haagib ikka nats rohkem kui näiteks käekaitse. Tõenäoliselt on probleem siis suurem, kui kotis on asjad sellise kujuga, et ei suru ennast tihedalt väliskesta vastu... Ehk Ats satub varsti foorumit lugema ja kirjeldab reaalseid kogemusi täpsemalt.

25L Scout kottide vol1 oli selline, kus seda piibrisaba polnud ja kinnitus raamile oli sama nagu tippmudelil. Ma oleks tegelt nendest Scout 1.0 kottidest huvitatud aga neid vist enam ei pakuta. Scout 2.0 mulle ei sobi (kuna pole seda lahedat kinnitusraami) - nende asemel võtaks juba selle karmima mudeli (tollel tundub 2.0 versioon ka täitsa lahe olema).

Sau

Sry, ei satu siia liiga tihti. Vastasin kellegile juba privaatsõnumina aga kõlbab ka avalikuks vastuseks, pikk jutt, saab hõlpsamalt hakkama :bsmile:

Mosko on nii ja naa. Üldiselt on head aga neil on liiga palju mõttetut nänni küljes. See külje peal nn piibrisaba on mulle päris palju peavalu valmistanud ja korra isegi peaaegu elu maksnud. Samas on need olukorrad tekkinud ikka omal süül :) Minu mudelil on selle lapaka pandlad alumiiniumist ja reaalselt nendega midagi reguleerida ei saa. Kui seal midagi pingutada või lõdvendada siis on see paras ettevõtmine. Aga kuna matkal on küljekottides telkimisvarustus, siis on küljekotid üsna konstantse kujuga ja reguleerimisvajadus puudub. Põõsad on üsna savi. Hullemad on arengumaade autode stangede otsad, nende külge takerdusin rohkem kui korra. Mida suurema kiirusega seda valutumalt läks. Siis veel poolikult avatud tõkkepuud (ära küsi!), kitsad väravad, rippsillad, erinevate piirete vahel ukerdamine jne. Kas ma autode stangede otsi juba mainisin? :bsmile: Aga see kõik on natuke sellise huligaaanimoodisõitmise probleem, viisakal inimesel selliseid teemasid ei teki. See kui laiad on lenksud ei puutu üldse asjasse. Enamus takistusi on lenksust madalamad, pealegi nt kahe posti vahelt läbi sõites saad lenksu keerata, kotid tuleb lihtsalt maha võtta kui ei mahu.

Pisut rasked on. Aga üsna tugevad ja vastupidavad. Nüüd kus EU-s ka ladu olemas, on varuosasid päris lihtne tellida. Omale tellisin peale teist Aafrika trippi uued lukud alusplaadi kinnitusele. Küljest käivad kergesti ära, see on kindlasti suur pluss. Samas kui ei taha et käiksid ära, saab väikese minitabaga kinni panna. 120% veekindlad.

Hea asi on veel see et lihtne on õhtul poest läbi astudes provianti küljekottidesse lisada. Sinna ikka mahub päris hulga. Kui tead et enam maastikule väga ei roni siis saab telkimisvarustuse otsa näiteks ühte 7kg arbuusi ja teise 2x 6paki paigutada, pealt laia rihmaga kinni ja kämpasse/laagrisse töristada.
Usa klienditeenindus on üsna ülbe. Samas enam vist ei pea sealt tellima. Ja kui tahad seda koormarihma sisse punutud trosslukku siis mul on üks tutikas ja kaks kasutatud näiteks poole hinnaga ära anda.

Kas nad on oma kallist hinda väärt- ei tea. Mul esimesed pehmed kotid. Peale 30K aafrikat, lugematuid kukkumisi ja veoka alt läbi käimist sai sadulsepal lasta tsipa parandada ja nüüd käivad jälle. Seda pean küll tunnistama et loomuliku kulumise teel ei kulunud katki mitte midagi, kõik vigastused tekkisid suuremate või väiksemate avariide tagajärjel. St et nad onüle keskmise disainitud ja väga tugevad kotid.

Hetkel on nad mul kodus garaazi seinal, kui tahad tule vaata millised nad, tänaseks ca 40K läbi sõitnuna, välja näevad.

Kasutaja avatar

h0lger
Postitusi: 508
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:56
Tsikkel: roheline
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 30 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas h0lger »

... Siis veel poolikult avatud tõkkepuud (ära küsi!), kitsad väravad, rippsillad, erinevate piirete vahel ukerdamine jne. ...

Kustuta see igaks juhuks ära, Urmas näeb seda ja ajab külavanemad kallale sulle. :-|||

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

ats30 räägib Aafrikast :D

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No ega sealgi nalja ei ole, ma olen kuulnud, et osad Keenia külavanemad on päris kiired jooksjad.

A milline see "piibrisaba" visuaalselt on, millega rahul ei olda? Ma ise noolin sellist tagurpidi U kujulist kotti, mis käib ühe tükina üle tsikli saba, seda mõtlete?

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Spoiler
Jesper kirjutas: 13 Nov 2019, 10:30

No ega sealgi nalja ei ole, ma olen kuulnud, et osad Keenia külavanemad on päris kiired jooksjad.

A milline see "piibrisaba" visuaalselt on, millega rahul ei olda? Ma ise noolin sellist tagurpidi U kujulist kotti, mis käib ühe tükina üle tsikli saba, seda mõtlete?

Ei, see on see lapp, mis käiib koti küljepeal.

Tagurpidi U on Upitajal olemas, võid temaga korraga rääkida sellel teemal


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas morse »

[mention]ats30[/mention] Tänan hea ja meeleoluka tootekirjelduse eest!
Käisin täna poes Moskole alternatiive otsimas. Eestis on tõepoolest nüüd letikaubana saada SW-Motechi ning Kriega enduuro (ja muud) nodi. Soovitan huvilistel kaema minna. Motokaup.ee Ülemiste ärimajas Tallinnas.


aadu
Postitusi: 31
Liitunud: 29 Aug 2017, 21:15
Tsikkel: Kawasaki kle500, Izh Ju2k
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas aadu »

21 Brothers kah parema kinnituse teinud nüüd oma uuele mudelile.
Hind jätkuvalt 125 eurot standard komplektile.


alter
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Mär 2020, 20:35

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas alter »

Tellisin omale küljekotid Ukrainast, https://yamburg.wordpress.com . Maksma läksid koos Ukraina sisese saatmisega 120€. Eestisse toimetamine 10€, maksin Tallinnas kättesaamisel. Raha kansın üle TransferGo kaudu. Käega katsudes on päris korralikud ja tugevad, eks suvi näitab, kuidas tegelikult vastu peavad.


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas joha123 »

alter kirjutas: 02 Mär 2020, 20:48

Tellisin omale küljekotid Ukrainast, https://yamburg.wordpress.com . Maksma läksid koos Ukraina sisese saatmisega 120€. Eestisse toimetamine 10€, maksin Tallinnas kättesaamisel. Raha kansın üle TransferGo kaudu. Käega katsudes on päris korralikud ja tugevad, eks suvi näitab, kuidas tegelikult vastu peavad.

kas võtsid need oranzid ? ja küljeplaat on universaalne?


alter
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Mär 2020, 20:35

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas alter »

Võtsin mustad ja see ei ole küljeplaat, vaid mingi pvc materialist tugevdus, et kotid ei hõõruks raamide vastu. Kinnitus on suht universaalne.

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas Raki »

Nelsonid näevad transalpi küljes välja sellised

Pilt

Pilt

Olgu öeldud, et ära neid niisama lihtsalt võtta ei saa, kuna rihmadega raami küljes kinni. Muidu vinks vonks kotid.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas Raki »

Avastasin täna ratast pestes, et kergelt ratta külili panemise peale on õnnetult ära tulnud Nelsoni koti üks kinnitamise aas.

Juhtuks selline asi 800 EUR mosko kotiga oleks üsna :?

Pilt

Pole nagu seda nägu, et väga midagi lapiks ka.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mõni kingsepp teeb selle sulle ära nii,et ei erista õigest.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tomka
Postitusi: 12
Liitunud: 19 Apr 2020, 11:48
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas Tomka »

Tellisin Caprist Givi 2x35L kotid. Kohal alla nädala. Kotit (2tk.) koos tagaplaadi, kinnituste, mole-riputitega, kaasas ka sisekotid 2tk (kollased). Eks katsetab, kuidas vastu peavad. Üks set tagaplaatisdest koos kinnitusjubinatega hetkel üle. Tagaplaadi mõõdud müüja lehel olemas. https://www.carpimoto.it/en-RS/49519_GR ... GRT709.htm

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas Raki »

Tomka kirjutas: 04 Mai 2020, 14:24

Tellisin Caprist Givi 2x35L kotid. Kohal alla nädala. Kotit (2tk.) koos tagaplaadi, kinnituste, mole-riputitega, kaasas ka sisekotid 2tk (kollased). Eks katsetab, kuidas vastu peavad. Üks set tagaplaatisdest koos kinnitusjubinatega hetkel üle. Tagaplaadi mõõdud müüja lehel olemas. https://www.carpimoto.it/en-RS/49519_GR ... GRT709.htm

Päris seksikad. Anna siis teada kui käes.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


Tomka
Postitusi: 12
Liitunud: 19 Apr 2020, 11:48
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas Tomka »

Caprist Givi 2x35L kotid käes ja esimene katsetus. Paigaldus:https://www.carpimoto.it/Images/Products/Pdf/GRT709.pdf

image.png
image.png
image.png
image.png
image.png

Eks näis, kuis vastupidamisega on ja kaua kestavad.

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas randel »

Tundub olevat üsna üks-ühele MoskoMoto koti koopia. Veidi küsitavust tekitavad need neli konksu, mis kotti tsikli küljes hoiavad. Sõltuvalt plasti tüübist võib see olla õrnaks kohaks neil ja nende parandamine pole ilmselt võimalik. Muidu tundub asjalik ja mahukas, hind kordi parem kui originaalil. Ilmselt materjalide arvelt ka kokku hoitud.


Tomka
Postitusi: 12
Liitunud: 19 Apr 2020, 11:48
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas Tomka »

Veebiavarustest nende kottide kohta kriitika täitsa leitav - näiteks fc-motos. Eks jagan lahkesti, kuis rappida saavad :D .


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Sai nüüd suurema seltskonnaga Kriega OS-36 sette ostetud. Mõnusad kotid, suurus täpselt selline paras, et mahub pikaks nädalavahetuseks (või isegi nädalaks) kõik peale telgi sisse ää ja tagaots jääb rattal veel vabaks. Samas mul murdus OS-Base kinnitused saba poolt ühe kergema õhulennu järel ära. Mõlemad korraga, klamber murdus. Sai õnneks varuks olnud Cam rihmaga kinni tõmmatud ja reisi jätkatud. Kotid ise on väga tugevad, korduvate (kergemate) külje maha panemistega pole midagi juhtunud.

(togi)
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas villy »

Prets kirjutas: 07 Mai 2021, 12:28

Sai nüüd suurema seltskonnaga Kriega OS-36 sette ostetud. Mõnusad kotid, suurus täpselt selline paras, et mahub pikaks nädalavahetuseks (või isegi nädalaks) kõik peale telgi sisse ää ja tagaots jääb rattal veel vabaks. Samas mul murdus OS-Base kinnitused saba poolt ühe kergema õhulennu järel ära. Mõlemad korraga, klamber murdus. Sai õnneks varuks olnud Cam rihmaga kinni tõmmatud ja reisi jätkatud. Kotid ise on väga tugevad, korduvate (kergemate) külje maha panemistega pole midagi juhtunud.

Pane siis pilt ka kuidas juhtus :)

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Dualsport/adventure kotid

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Kuna Prets andis veidi aega tagasi loa jagada kõiki pilte kus ta peal siis....

20210429_114355.jpg
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”