Trans Euro Trail - TET

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Siis tasub vast veel mingiaeg proovima minna, ma miskipärast pidasin seda alguse lõiku selliseks lihtsaks ja kui juba seal väga lihtne polnud mis ma siis edasi veel teen? Aga kui oluliselt keerulisemaks ei lähe siis saab vast hakkama.



Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas sepp »

oldbanana kirjutas: 12 Juun 2021, 14:13

Ma olin ka igasugu videote põhjal hull TET huviline ja sai f800gs ostetud lootuses sellega kenasti kulgeda nii TET kui ka maanteel. Aga esimene kord proovides oli see tallinn - paldiski ots ja kui aus olla siis see jäi vist ka viimaseks aega võttis tohutult. Peale paldiski tuuleparki sai normaalset teed pidi edasi sõita, igasugu põlvini liivad sügavad kraavid ja punkrite otsa sõitmine polnud päris mulle, varasem offroad kogemus suht null ja ei julgegi selle suure mammutiga selliseid radu ette võtta. Kindlasti on ka mingi 1200gs rada väga lihtne kui sõita oskad. Käntsa käisin ka mitu korda tuled murdsin ka küljest, seega kui sõita ei oska siis ära metsa roni, üldiselt igasugu metsa ja kruusarajad olid täitsa huvitavad aga need 1% mis polnud ajasid vanduma ja kettasse. Või äkki peaks mingi offroad koolituse läbima, ma miskipärast eeldasin sõita kogu tee läbi mugavalt istudes, oleks võinud vast püsti sõitmist ka proovida aga sellele mõtlesin alles hiljem.

Artur Kim teeb pidevalt bemmidele ja teistele suurtele ratastele maastikul sõitmise koolitusi. Soovitan minna, tasub kindlasti ära.
https://motorrad4life.ee/

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

sepp kirjutas: 13 Juun 2021, 22:23
oldbanana kirjutas: 12 Juun 2021, 14:13

Ma olin ka igasugu videote põhjal hull TET huviline ja sai f800gs ostetud lootuses sellega kenasti kulgeda nii TET kui ka maanteel. Aga esimene kord proovides oli see tallinn - paldiski ots ja kui aus olla siis see jäi vist ka viimaseks aega võttis tohutult. Peale paldiski tuuleparki sai normaalset teed pidi edasi sõita, igasugu põlvini liivad sügavad kraavid ja punkrite otsa sõitmine polnud päris mulle, varasem offroad kogemus suht null ja ei julgegi selle suure mammutiga selliseid radu ette võtta. Kindlasti on ka mingi 1200gs rada väga lihtne kui sõita oskad. Käntsa käisin ka mitu korda tuled murdsin ka küljest, seega kui sõita ei oska siis ära metsa roni, üldiselt igasugu metsa ja kruusarajad olid täitsa huvitavad aga need 1% mis polnud ajasid vanduma ja kettasse. Või äkki peaks mingi offroad koolituse läbima, ma miskipärast eeldasin sõita kogu tee läbi mugavalt istudes, oleks võinud vast püsti sõitmist ka proovida aga sellele mõtlesin alles hiljem.

Artur Kim teeb pidevalt bemmidele ja teistele suurtele ratastele maastikul sõitmise koolitusi. Soovitan minna, tasub kindlasti ära.
https://motorrad4life.ee/

Julgen ka Kimi soovitada!

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Oldbanana, kui sulle offroad meeldima hakkab, siis sa sõidad aastast aastasse neid "võimatuid" TET-i lõike uusesti ja aina imestad, kuidas päriselt mingi paksu ja raske tsikliga saab kohtadesse, kuhu mingi teistsuguse rataste arvuga sõidukiga ei saa.

Kui ei hakka, siis pole vahet, mitu koolitust sa läbid ja mis imelised isesõitvad rehvid ostad - mõnusaks ja mugavaks ei muutu see teema eal.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Ronk »

sepp kirjutas: 13 Juun 2021, 22:23
oldbanana kirjutas: 12 Juun 2021, 14:13

Ma olin ka igasugu videote põhjal hull TET huviline ja sai f800gs ostetud lootuses sellega kenasti kulgeda nii TET kui ka maanteel. Aga esimene kord proovides oli see tallinn - paldiski ots ja kui aus olla siis see jäi vist ka viimaseks aega võttis tohutult. Peale paldiski tuuleparki sai normaalset teed pidi edasi sõita, igasugu põlvini liivad sügavad kraavid ja punkrite otsa sõitmine polnud päris mulle, varasem offroad kogemus suht null ja ei julgegi selle suure mammutiga selliseid radu ette võtta. Kindlasti on ka mingi 1200gs rada väga lihtne kui sõita oskad. Käntsa käisin ka mitu korda tuled murdsin ka küljest, seega kui sõita ei oska siis ära metsa roni, üldiselt igasugu metsa ja kruusarajad olid täitsa huvitavad aga need 1% mis polnud ajasid vanduma ja kettasse. Või äkki peaks mingi offroad koolituse läbima, ma miskipärast eeldasin sõita kogu tee läbi mugavalt istudes, oleks võinud vast püsti sõitmist ka proovida aga sellele mõtlesin alles hiljem.

Artur Kim teeb pidevalt bemmidele ja teistele suurtele ratastele maastikul sõitmise koolitusi. Soovitan minna, tasub kindlasti ära.
https://motorrad4life.ee/

Ära arva et me kõik samasugused pole olnud. Keegi ei sünni sinna sadula otsa ja neid lõhutuid tulesid ja varustust on omajagu olnud. Sellest õpid ja lähed edasi. Tahtmist peab olema. Vahest ikka ja jälle vaatan enda esimesi seiklusi mudas :mrgreen:

Tervitused taaskord tublile seltskonnale, kes mu sealt välja tõmbasid :bsmile:

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas randel »

Kui ma tookord John Deere Gatoriga selle uppunud KTMi juurde jõudsin, oli ratas juba üleni vee all. Võtmesõnaks oli ratta püsti saamine, seejärel saime selle sealt august tõmmates juba üsna lihtsasti kätte.

Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

:arrow: kui keskil 23-27 jun ajal huvi nt eesti mandri välimist ringi teha, võib droppida PS'i. telkidega jne (kui ilm ok).

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ronk kirjutas: 14 Juun 2021, 13:15
sepp kirjutas: 13 Juun 2021, 22:23
oldbanana kirjutas: 12 Juun 2021, 14:13

Ma olin ka igasugu videote põhjal hull TET huviline ja sai f800gs ostetud lootuses sellega kenasti kulgeda nii TET kui ka maanteel. Aga esimene kord proovides oli see tallinn - paldiski ots ja kui aus olla siis see jäi vist ka viimaseks aega võttis tohutult. Peale paldiski tuuleparki sai normaalset teed pidi edasi sõita, igasugu põlvini liivad sügavad kraavid ja punkrite otsa sõitmine polnud päris mulle, varasem offroad kogemus suht null ja ei julgegi selle suure mammutiga selliseid radu ette võtta. Kindlasti on ka mingi 1200gs rada väga lihtne kui sõita oskad. Käntsa käisin ka mitu korda tuled murdsin ka küljest, seega kui sõita ei oska siis ära metsa roni, üldiselt igasugu metsa ja kruusarajad olid täitsa huvitavad aga need 1% mis polnud ajasid vanduma ja kettasse. Või äkki peaks mingi offroad koolituse läbima, ma miskipärast eeldasin sõita kogu tee läbi mugavalt istudes, oleks võinud vast püsti sõitmist ka proovida aga sellele mõtlesin alles hiljem.

Artur Kim teeb pidevalt bemmidele ja teistele suurtele ratastele maastikul sõitmise koolitusi. Soovitan minna, tasub kindlasti ära.
https://motorrad4life.ee/

Ära arva et me kõik samasugused pole olnud. Keegi ei sünni sinna sadula otsa ja neid lõhutuid tulesid ja varustust on omajagu olnud. Sellest õpid ja lähed edasi. Tahtmist peab olema. Vahest ikka ja jälle vaatan enda esimesi seiklusi mudas :mrgreen:

Tervitused taaskord tublile seltskonnale, kes mu sealt välja tõmbasid :bsmile:

Sellistes kohtades/radadel sõites peaks alati olema kellegil kaasas paar juppi peenemat koormavööd. Seal oli neli meest kohe võtta. Vöö kuhugi lenksu või sadula juurde ja oleks ilusti püsti tõmmanud pasast välja masina..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Prets »

oldbanana kirjutas: 13 Juun 2021, 14:31

Siis tasub vast veel mingiaeg proovima minna, ma miskipärast pidasin seda alguse lõiku selliseks lihtsaks ja kui juba seal väga lihtne polnud mis ma siis edasi veel teen? Aga kui oluliselt keerulisemaks ei lähe siis saab vast hakkama.

Paldiski on täpselt selline paras kunsttükk juba, selline kõige karmim, kuhu algajat saata. Aga seal hakkama saab, siis saab ka pea 99,9% muu TETist läbitud.

(togi)
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Ain kirjutas: 14 Juun 2021, 22:31
Ronk kirjutas: 14 Juun 2021, 13:15
sepp kirjutas: 13 Juun 2021, 22:23
oldbanana kirjutas: 12 Juun 2021, 14:13

Ma olin ka igasugu videote põhjal hull TET huviline ja sai f800gs ostetud lootuses sellega kenasti kulgeda nii TET kui ka maanteel. Aga esimene kord proovides oli see tallinn - paldiski ots ja kui aus olla siis see jäi vist ka viimaseks aega võttis tohutult. Peale paldiski tuuleparki sai normaalset teed pidi edasi sõita, igasugu põlvini liivad sügavad kraavid ja punkrite otsa sõitmine polnud päris mulle, varasem offroad kogemus suht null ja ei julgegi selle suure mammutiga selliseid radu ette võtta. Kindlasti on ka mingi 1200gs rada väga lihtne kui sõita oskad. Käntsa käisin ka mitu korda tuled murdsin ka küljest, seega kui sõita ei oska siis ära metsa roni, üldiselt igasugu metsa ja kruusarajad olid täitsa huvitavad aga need 1% mis polnud ajasid vanduma ja kettasse. Või äkki peaks mingi offroad koolituse läbima, ma miskipärast eeldasin sõita kogu tee läbi mugavalt istudes, oleks võinud vast püsti sõitmist ka proovida aga sellele mõtlesin alles hiljem.

Artur Kim teeb pidevalt bemmidele ja teistele suurtele ratastele maastikul sõitmise koolitusi. Soovitan minna, tasub kindlasti ära.
https://motorrad4life.ee/

Ära arva et me kõik samasugused pole olnud. Keegi ei sünni sinna sadula otsa ja neid lõhutuid tulesid ja varustust on omajagu olnud. Sellest õpid ja lähed edasi. Tahtmist peab olema. Vahest ikka ja jälle vaatan enda esimesi seiklusi mudas :mrgreen:

Tervitused taaskord tublile seltskonnale, kes mu sealt välja tõmbasid :bsmile:

Sellistes kohtades/radadel sõites peaks alati olema kellegil kaasas paar juppi peenemat koormavööd. Seal oli neli meest kohe võtta. Vöö kuhugi lenksu või sadula juurde ja oleks ilusti püsti tõmmanud pasast välja masina..

Sellest ajast jälle targem ja 3 koormarihma pidevalt kaasas. Nagu ütlesin, õpi ja sõida edasi :D Aga jah, ratas oli mudas nii vaakumis kinni, et lihtsalt püsti upitada oli võimatu. Lõpuks Randel tõmbaski lihtsalt toore jõu ja tehnikaga välja.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

TET Eesti uus fail on üleval. Palun uuendage

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

marko233
Postitusi: 200
Liitunud: 18 Sept 2007, 13:47

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas marko233 »

Kas TET rajad on läbitavad ka metsasuutliku maasturiga (AT/vints/ jms) ?

CBR F3; CBR 954rr; Tuono 1000; MT-01
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

marko233 kirjutas: 16 Juun 2021, 08:29

Kas TET rajad on läbitavad ka metsasuutliku maasturiga (AT/vints/ jms) ?

EI. TETi rajad EI ole mõeldud ATVde ega maasturite jaoks. Palun nende masinatega sinna mitte minna. Aasta tagasi oli sama küsimus TETi grupis facebookis ja väga selgelt õeldi välja, et see on ainult solomootorratastele.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma isiklikult küll ei viitsiks traktori seljas nii pikalt kruusa nühkida (mis see ATV max kiirus on, mingi 60km/h?), aga tehniliselt on neid kohti ülivähe, kust nelja rattaga läbi ei mahu.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Jesper kirjutas: 16 Juun 2021, 08:49

Ma isiklikult küll ei viitsiks traktori seljas nii pikalt kruusa nühkida (mis see ATV max kiirus on, mingi 60km/h?), aga tehniliselt on neid kohti ülivähe, kust nelja rattaga läbi ei mahu.

Saaremaa ja Muhu uued sektsioonid ei ole mõeldud üldse maasturiga läbisaamiseks. Eriti just Muhu, kus on põhjaosas single-track. Ja küsimus oli maasturi kohta, mitte ATV :P

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No keegi ei viitsi ju sinna saarele anyway minna, kus iga asja eest ainult vingu, sõimu ja traffi saab :D

Aga sry, lugesin jah valesti, samas palju radu ikka kattuvad (hea näitena gaasitrass), lihtsalt maasturirahval on ilmselt oma kanalid, kus vähe adekvaatsem info liigub. Mingi üle-Eestiline punktide süsteem oli, mida "ära võtmas" käiakse, vt 4x4.ee


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas morse »

Keelata ei saa aga kui ATV-d samadel radadel puurima hakkavad, siis võib meil mõnes kitsas kohas probleeme tekkida. ATV-d kipuvad oluliselt karmimaid jälgi jätma.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ei tea kas jätavad,nelivedu,mingi ca 300-400kg laiad rehvid rämedalt keetsi ei lase siis peaks broo küll olema.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas morse »

Mul on kogemus, et pehmetes kohtades jätavad korralikud jäljed maha.
Ketsilaskmine või mittelaskmine on väga individuaalne.

Edit: ja maasturist ei hakka üldse rääkimagi.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ah see on sama teema nagu jalgratturid virisevad, et tsiklid lõhuvad nende radu ja discgolfarid virisevad, et jalgratturid segavad, yada yada. Umbes et oumaigaad, ATV-d ajavad nüüd gaasitrassil p*sa paigast ära. Ma käin vahel sõitmas ühes piirkonnas, kuhu mingi päris pädev ATV kamp radu sisse sõidab ja eelmisel suvel olid nad ühest turbakraavist pehmelt üle hõljunud, kuhu ma endurokaga hopsti kõrvuni sisse vajusin ja seda järgmised tund aega välja sikutasin :D Suuri jälgi jätavad vähem oskajad sõitjad, vahet pole, mitu ratast neil all on.

Mitte et mulle nüüd oleks kohutavalt tähtis see ATV-de küsimus, aga noh, üldiselt kehtib maailmas pöidlareegel, et kui ei taha et sind diskrimineeritaks, siis ära diskrimineeri ka ise. Reeglina selliste pehmete aukude ees, kus neljarattalistel elu huvitavaks läheb, on 95% tsikleid (sh mina) juba ammu otsa ringi keeranud, seega pole ka mõtet karta, et TETile peaks mingi massiline maasturite invasioon toimuma. Kui kuskil lõigus toimub, siis nad on selle tee suure tõenäosusega oma kanaleid mööda leidnud.

Lisaks tuleb meelde juhtum, kus ma suure rattaga mingit metsa väljaveoteed forsseerisin, keel keset suud, et mitte kinni jääda - ise arvasin et wow päris hästi ja osavalt panen, aga järgmise kurvi taga tuli vastu Volvo XC70 :wack:

Kasutaja avatar

Irual
Postitusi: 249
Liitunud: 11 Okt 2010, 19:37
Tsikkel: vändast käima
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Irual »

Diskgolfist rääkides: sattusin üle 5-6 aasta Männiku krossiraja linnapoolsesse otsa, sinna kus on vana kärjäär suvitamiseks kohandatud ja mul jäi karp lahti - metsa alune on diskgolfarite poolt nii ära trambitud, et seal ei kasva konkreetselt mitte midagi. Kui seal veel tsiklitega sõita sai, polnud metsaalune kunagi kümnendikkugi nii halvas seisus. :(

Edu, L

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Eriline Au ja kiitus otse rajalt Viivikonna ja Kurtna vahelisele lõigule. Lihtsalt vaimustav rada ja puurimine. Isegi suure kuumaga on säilinud vesised takistused.

Manused
IMG_20210621_202537.jpg
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas villy »

Ronk kirjutas: 21 Juun 2021, 20:58

Eriline Au ja kiitus otse rajalt Viivikonna ja Kurtna vahelisele lõigule. Lihtsalt vaimustav rada ja puurimine. Isegi suure kuumaga on säilinud vesised takistused.

Haha oli plaan peale neid tulevasi äikesevihmu minna (crash)


margusse
Postitusi: 17
Liitunud: 25 Okt 2008, 16:35
Tsikkel: Suzuki DL1000

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas margusse »

Olin sealsamas paar aastat tagasi kinni. Tund aega üritasin end ise välja kaevata, aga siis leidus läheduses õnneks tuttav, kes tuli appi. Läksid kuskilt teist kaudu? 😄

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Ronk »

margusse kirjutas: 25 Juun 2021, 14:52

Olin sealsamas paar aastat tagasi kinni. Tund aega üritasin end ise välja kaevata, aga siis leidus läheduses õnneks tuttav, kes tuli appi. Läksid kuskilt teist kaudu? 😄

Sai täitsa läbi pusitud kogu see trass. Alguses panin teist kaudu, kuid siis tulin tagasi ja perfektsuse mõttes lasin ikkagi õige raja läbi :mrgreen:


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ronk kirjutas: 21 Juun 2021, 20:58

Eriline Au ja kiitus otse rajalt Viivikonna ja Kurtna vahelisele lõigule. Lihtsalt vaimustav rada ja puurimine. Isegi suure kuumaga on säilinud vesised takistused.

Hehee...hea näha, et siin on kohe ka äratundmisrõõmu, olles nüüd hiljuti ise ka lõpuks TET`ga tutvuma jõudnud! :)

Sõitsin sealt siis samal kuupäeval ,aga öösel läbi. Kuna päevad olid lihtsalt nii ropppalavad, siis alustasin oma oma esmaseiklust just õhtul, sest ööd ju praegu suht lühikesed...ning kui Sillamäe poolt tulles sinnani oli rada üsna leebe olnud, siis pimedas lõid need "tiigid" ikka pisut tursaks küll!
Ning kuna pisut nagu "eksperimendi" korras sõitsin üldsegi mingi 125 säästu-Hondaga, mille rehvidel polnud ka erilist "nuppu" vms ette näidata...siis tunnistan ausalt, et kui paaris esimeses "väiksemas" lombis olid jalad juba nii kui nii (hoogu juurde lükates!?) märjaks saanud, siis pärast lihtsalt jalutasin paar kõige suuremat, parema sõidujoone leidmiseks, ennem ikkagi läbi...et mitte end seal uhkes üksinduses üldse siis kurguni kinni sõita vms!
Ma muidugi pärast seda sõidujoont ikka piinliku täpsusega taga ajades sattusin veel raudtee äärest uuuesti kuhugi turbatiikide? äärde, kus oli ka väga raske aru saada, kus või kas üldse seal mingi rada läheb, pimedas tundus suht sotapota igal pool...ning hiljem mõttes nimetasin kogu selle lõigu hellitavalt Viivikonna Suur-Järvistuks :lol:

20210621_001513.jpg
20210621_003549.jpg
20210621_004157.jpg

PS! Muidugi võiks üldse ka oma "seiklusest" ehk siia paar pikemat posti teha, sest lõpeks õnnestus Jaanideks ikka 4 pika "sõidupäevaga" (mandriosa) ligi 1900km ring kokku saada...ning mõistagi nii, et midagi vahele ei jääks (ja lisaks pidi ju jõudma selle aja sees ka 2x eri kohtades Jaanipäeva tähistada)! Sest sellise sõõriga mõned hetked ikka eredamalt meelde jäävad...ja ega muid reisikirju vist nii kui nii hetkel eriti ei teki? :roll:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas oil »

Väge äge! Ilmselt tasuks paigaldada ka tuled, mis valgust näitavad, ja siis on ööpäev läbi sõitmine mõnus :)

Kasutaja avatar

Admiral Vint
Toetajaliige
Postitusi: 175
Liitunud: 25 Veebr 2018, 22:14
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Admiral Vint »

Esmaspäeval läksin Kohila alt Loonest kesk-eesti TETi sõitma. Plaanitud oli kuni Soontaga RMK platsini sõita, seal ööbida ja siis järgmine päev kesk-eesti osa lõpuni sõita ja sealt edasi Pärnu poole. Plaani esimene pool sai edukalt täidetud. Kesk-Eesti rada on väga mõnusalt sõidetav (Männiku ja Tõdva gaasitrassi olin juba varem ära sõitnud), ning edasine on juba mõnus kulgemine. Õisu all jätsin ca paarikilomeetrise mudalõigu vahele, sest ei olnud tahtmist peale 4 sõidutundi ja viimase pulgaga kütusenäidikuga muda puurima hakata. Metsa vahel keerutamised nii seal Kurgja all kui ka raja lõpupoole väike-emajõe mõlemal kaldal ja võrtsu all olid meeldivad vaheldused kruusalõikudele.

Elu esimesed palgiületused sai ka tehtud võrtsu all, taaskord meeldiv üllatus ja vaheldus niisama keerutamisele. Soontaga RMK plats oli asjalik ja järgmine päev sõitsin sealt edasi Kesk-Eesti raja lõpuni Tõllistes. Sealt edasi keerasin lenksu Pärnu poole (Eelnevalt olin Tallinnast Pärnuni TETi raja ära sõitnud ja lootsin ringi kokku traageldada, kuid hiljemalt Karksi-Nuias sai seekord mott otsa ja tegin läbi Viljandi transiidi kodu poole.

Valgjärv ja selle ümbert läinud rada üllatas positiivselt. Vaheldusrikkad tõusud-laskumised ja üleüldse need lõuna-eesti kruusateed olid päris ägedad sõita. Kohe peale Valgjärgve see väike paun seal Läti piiri ääres jäi vahele, sest Osmand järsku ei suutnud mind enam positsioneerida ja oma silmaga ei leidnud neid kitsaid radasid seal metsavahel üles. Aga noh, las olla.. ega ta ilmselt ei oleks väga muudest metsaradadest erinenud.

Sõiduvarustuse koha pealt: Nexx x.wed kiiver koos krossiprillidega, Leatt airfit kaitsmesärk ja krossisärk seal peal ning RST adventure püksid ja Sidi Adventure 2 saapad oli täiesti okei kombo selle kuumusega sõitmiseks, sõites palav ei hakanud, külm ka mitte.

Edasi kuni Karksi-Nuiani oli "same old" aga meeldiv oli sõita. Kiitused rajameistritele :bsmile: :bsmile:

2013 Honda CBR500RA -> 2014 Honda CBR650FA -> 2019 Triumph Scrambler 1200XC | Honda CRF300 Rally -> 2018 BMW R1200GS -> 2022 BMW R1250GS Adventure

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Admiral Vint kirjutas: 26 Juun 2021, 09:23

...Kohe peale Valgjärgve see väike paun seal Läti piiri ääres jäi vahele, sest Osmand järsku ei suutnud mind enam positsioneerida ja oma silmaga ei leidnud neid kitsaid radasid seal metsavahel üles. Aga noh, las olla.. ega ta ilmselt ei oleks väga muudest metsaradadest erinenud....

Oot-oot, mis kohast täpsemalt räägid, nimelt ma olin ka just kuskil sealkandis ühe "pauna" õige sõidujoone leidmisega tõsiselt hädas...kuigi pikalt enne ja peale seda oli kõik üsna hästi klappinud! Aga kuna mul Garmin nii pika tripi peale kustutab sõidulogi juba tagantpoolt ära, siis kiiruga lihtsalt tegin ühe pildi sellest kohast oma ekraanilt, et hiljem tuvastada:

20210622_211216.jpg

Igatahes seal, kus see punane joon siis esimest korda suurema kruusatee pealt metsa soovitas keerata, ei olnud küll 100m ulatuses ühtegi teerada aimata...aga mis seals ikka, suundusin enamvähem joone järgi, kuidagi mööda mustikamättaid hüpates, metsa alla, et ehk kuskil jookseb ikka juba aimatava raja peale välja...kus tuli aga peagi päris korralik, nii paarkümmend meetrit kõrge "mäesein" ette, mida mööda ma selle tranduletiga kindlasti otse üles poleks länud! Aga et mitte kohe suurele kruusakale tagasi minna, läksin siis ikkagi ida poolt mäge olukorda luurama...ja sealt siis leidsin ka mingi teeraja moodi asja, mis minu tuleku suunast 90kraadi keerates otse mäkke läks, ning oma pehme pinnasega üks keerulisemaid tõuse TETil üldse oli, mille lõpumeetrid juba ratast täitsa kõrvalt lükates läksid! Aga mäeharjal siis mingi siht jätkus, küll aga õigest sõidujoonest mingi maks.sadakond meetrit põhja pool!? Ning kui see siht lõpuks mäest alla kruusateeni tagasi viis, siis oli seal lõpetuseks veel selline mõnus paar meetrit liivajärsak laskuda, mida ma samas raskematele ratastele mõeldes küll ei usu, et ikka see seal TETi osaks planeeritud on? Kuigi see liivajärsak oli ka ainuke koht, kus lõpuks kellegi modrajälje eest leidsin!

20210622_205923.jpg
20210622_211233.jpg

Aga olgu, kui lõpuks suure tee peal tagasi olin, siis ei jätnud jonni uuesti rajale saamiseks ja sõitsin seal teises kruustee ja punase joone ristumiskohas mitu korda edasi tagasi (...siis umbes seal, kus motikas Garmini ekraani pildil), aga seal GPS järgi õiges kohas oli vaid tihe rupsik teeservas, kus polnud isegi jalgraja moodi kohta, millest siseneda. Ok, võtsin siis uuesti ette selle koha jätku, kust mäest alla teele sain, seal teiselpool teed jätkus mingi kuivenduskraavi siht vms. Aga et seal polnud taas ühtegi modra jälge aimata ja peagi, peale järgnevate kraavidega ristumist, hakkasid juba sellised asjad juhtuma...

20210622_210820.jpg

...seega võtsin siis uuesti ühe kraavi jagu tagasi, ja siis lõpuks, olles veel paarsada meetrit läbi sellises gabariidi kõrreliste kulgenud....

20210622_211525.jpg

...jõudsin lõpuks ka GPS järgi õigele sõidujoonele tagasi!

Seega ma ütleks, et endal õnnestus sealt leida küll kõike muud, kui "tavalisi metsaradu"... :D

Ja kuna ma pole siis vist nüüd ainuke, kes seal positsioneerimisega kimpus oli, võiks see ehk koht olla, mille rajameister üle vaataks?
Või kui siiski kaardifailis kõik õige, võiks mõni kohalik ehk lihtsamini leitava sõidujälje sinna ette sõita! :bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas randel »

Selle Valgjärve aluse pauna õiget gpxi ootaks väga, hetkel sai see tehtud kohaliku soovituse ja Maa-ameti kaardilt silma järgi, sest minu kaardiprogrammides seal teid polnud.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”