Trans Euro Trail - TET

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas sepp »

Jesper kirjutas: 30 Apr 2020, 20:59

See raudteetamm on väga hea - kui üldiselt on nii ühelt kui teiselt poolt lähenedes selleks ajaks juba suled puhevil ja osutid kikkis, et oh kui tubli ja ilus ja osav ma olen jne, siis kivirägastikus vingerdades tuleb reaalsus ilusti kodusele aadressile tagasi, et arenguruumi on :lol:

Täpselt nii :mrgreen:

Nüüd on lisaks sellele "igavale tammile" veel lisaks puu ka sellele langenud,et see vaja ka ületada tammi peal :mrgreen:




Riff
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Nov 2014, 14:06
Tsikkel: Triple RS, T7
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Riff »

Kui kellelgi peaks silma jääma Pärnu lähedal TET-i sõites (see koht, kus vaja ühest väikesest ojast läbi sõita) seisujala vedru, siis võib märku anda :bsmile:

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas sepp »

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Raki »

Tegin ka nädalavahetusel TETiga algust. Alustasin reedel peale lõunat ja rajale läksin Sakust.

Avastasin, et vahet pole kas minna ühepäevasele või nädalaajasele reisile, pagas on üsna sama

Pilt

Esimese päeva õhtuks jõudsin Pakri poolsaarele ja laagri panin üles Leetse RMK platsi lähedale. RMK platsid olid kõik rahvast täis, aga usun et leidsin veel ilusama koha - täiesti tuulevaikne, puhas ja hea vaade merele.

Pilt

Pilt

Telgis magamisest suurt midagi välja ei tulnud ja kella 8st panin ajama.
Rööbastes ukerdades sain ka käe valgeks ehk päris esimese kukkumise rattaga. Noh kiirus oli küll 10km/h aga kukkumine on kukkumine :wack:

Pilt

Õnneks Lääne-Eestis läbimatuid mulkaid ei olnud.

Pilt

Mõnusad siledad pikad sirged vaheldusid lühemate metsavahe ukerdamistega.

Pilt

Lõunast hakkas paraku aga sadama ja kiskus üsna jahedaks. Oleks ehk tahtnud uudistada rohkem Piirsalu raketibaasi ja mõnda huvitavamat kohta veel.

Kuskil enne karjääri olid koerad lahti, mis oli üsna ebameeldiv ja kohe seal samas oli "jõe ületus" kus ma saapad mõnusat külma vett täis tõmbasin.

Kella 5ks jõudsin Pärnusse välja ja kuna vihm ei olnud järgi jäänud siis jätsin sellel korral sõidu seal katki ja tulin koju tagasi. Goretex jope kaalus kojujõudes 10kg ning Rukka goretex kindad ei tahtnud enam käest ära tulla.

Pilt

Muidu see raja algus väga hea - väiksed keerulisemad lõigud vahetuvad mõnusate siledate kruusateedega. Suure rattaga väsitaks pidev metsas müttamine liiga ära.
Sõidan Garmini seadmega ning aegajalt on mingid lipud kaardil - millega tegemist?
Peaks vist panema kaks seadet kõrvuti, kuna sõites ei saa väga hästi aru, kus kohas üldiselt asud - kuna keeramist on palju, siis on mul Garmin piisavalt sisse zoomitud.

Lähiajal panen kindlasti edasi...

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas villy »

Raki kirjutas: 03 Mai 2020, 09:47

Tegin ka nädalavahetusel TETiga algust. Alustasin reedel peale lõunat ja rajale läksin Sakust.

Kuskil enne karjääri olid koerad lahti, mis oli üsna ebameeldiv ja kohe seal samas oli "jõe ületus" kus ma saapad mõnusat külma vett täis tõmbasin.

Kusjuures sain ka selle koera sappa seal hoovist vasakkurvi juures ja päris kiire oli teine, seisma sain ta nii, et sidur alla ja gaas peale Wings'i summutiga. Tardus kenasti kohe paigale :ner: PS olin siis maja hoovist jõudnud juba ilusti eemale tükk maad.

Vee osas sul jalarauad liiga madalal või panid jalad maha =)

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Raki »

villy kirjutas: 03 Mai 2020, 10:00
Raki kirjutas: 03 Mai 2020, 09:47

Tegin ka nädalavahetusel TETiga algust. Alustasin reedel peale lõunat ja rajale läksin Sakust.

Kuskil enne karjääri olid koerad lahti, mis oli üsna ebameeldiv ja kohe seal samas oli "jõe ületus" kus ma saapad mõnusat külma vett täis tõmbasin.

Kusjuures sain ka selle koera sappa seal hoovist vasakkurvi juures ja päris kiire oli teine, seisma sain ta nii, et sidur alla ja gaas peale Wings'i summutiga. Tardus kenasti kohe paigale :ner: PS olin siis maja hoovist jõudnud juba ilusti eemale tükk maad.

Vee osas sul jalarauad liiga madalal või panid jalad maha =)

Polnud kindel selle oja sügavuses ja selles kas see koer maha jäi ehk ähmi täis ja jalad olid ripakil jah :wink:

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas villy »

Raki kirjutas: 03 Mai 2020, 10:15

Polnud kindel selle oja sügavuses ja selles kas see koer maha jäi ehk ähmi täis ja jalad olid ripakil jah :wink:

Njah tegelikult asi vast selles ka, et mul olid teised rattad ees, kelle järgi oli palju lihtsam läbi jõgede sõita kui ise üksi olles, tundmatus kohas. :mrgreen:

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Raki »

Kes oleks arvanud et see lähiaeg täna on.

Kuna ilmateade paistab hea järgmisteks päevadeks siis panen Pärnu poole ajama ja jätkan rada. Plaanis äkki kolm päeva sòita. Kes lòuna eesti lòigul vòib märku anda, saab vb laagerdada koos.

Ps selline mai algus on ideeaalne TETi ilm. Ei ole veel sääski ja seisma jäädes ei hakka kohe higistama. Ööd on ka nüüd juba plussis

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Madox
Postitusi: 145
Liitunud: 23 Juun 2004, 15:24
Tsikkel: S1000RR
Asukoht: On the Road
Tänatud: 3 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Madox »

Sepp, kui lõuna eestisse uuesti satud, siis kütan sulle suitsusauna ennem kui sinna koidula raudtee peale lähed.... Muidu pole viga aga punnid ei tohi õhust puhevil olla. :D Siinkandis on mehed radu mida mille kõrval see koidula vana raudteetamm on poisike. .... Piusa ümber saab päeva mõnusalt ära libistada.... oma mammutit jälle ja uuesti püsti tõsta, sülata sõnu mis meenutavad, et sul on elukaaslane....

Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Perry »

Kirjutan natuke üldisemalt, kuna siinse teema rahvas valdavalt laseb pigem kruusa ja metsa teid pidi ringi, et küsida lihtsalt teie emotsioone sel teemal. Juba paar viimast aastat on silma jäänud väga-väga palju raielanke ja mida aeg edasi seda hullemaks minu arust olukord läheb. RMK teeb täiesti uskumatuid pingutusi, et saaks aga metsa raiuda ja ning rajab täiesti pompööseid teid ning võtab metsa maha minu arust ikka täiesti ebaproportsionaalses mahus. Ma ei ole mingi metsateadlane ega puukallistaja aga lihtsalt rämedalt hakkab silma riivama see millises koguses on lageraiet tehtud. Nädalavahetusel sõitsin ca 600km ja ca poole sellest kruusakaid ja viimaseks piisaks karikas oli ka TET-i teel Ida-Virus Pootsiku-Imatu lõigul tehtud RMK magistraal, teele, mis enne oli minu hinnangul üks eesti ilusaimaid ja mõnusamaid kruusalõike imelise maastiku vahel. Nüüd on selline metsaveo kiirtee, kus kaks väljaveo rekkat ei pea jalga ka gaasipedaalilt maha võtma, et üksteisest mööduda. Väga nukraks tegi selline vaatepilt.

Pidin lihtsalt emotsiooni jagama ja auru välja laskma. Mida teie arvate?

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Ain »

Perry kirjutas: 03 Mai 2020, 19:54

Kirjutan natuke üldisemalt, kuna siinse teema rahvas valdavalt laseb pigem kruusa ja metsa teid pidi ringi, et küsida lihtsalt teie emotsioone sel teemal. Juba paar viimast aastat on silma jäänud väga-väga palju raielanke ja mida aeg edasi seda hullemaks minu arust olukord läheb. RMK teeb täiesti uskumatuid pingutusi, et saaks aga metsa raiuda ja ning rajab täiesti pompööseid teid ning võtab metsa maha minu arust ikka täiesti ebaproportsionaalses mahus. Ma ei ole mingi metsateadlane ega puukallistaja aga lihtsalt rämedalt hakkab silma riivama see millises koguses on lageraiet tehtud. Nädalavahetusel sõitsin ca 600km ja ca poole sellest kruusakaid ja viimaseks piisaks karikas oli ka TET-i teel Ida-Virus Augusalu-Imatu lõigul tehtud RMK magistraal, teele, mis enne oli minu hinnangul üks eesti ilusaimaid ja mõnusamaid kruusalõike imelise maastiku vahel. Nüüd on selline metsaveo kiirtee, kus kaks väljaveo rekkat ei pea jalga ka gaasipedaalilt maha võtma, et üksteisest mööduda. Väga nukraks tegi selline vaatepilt.

Pidin lihtsalt emotsiooni jagama ja auru välja laskma. Mida teie arvate?

See on minuarust pigem teema neile kes asjast midagi ei jaga.. Metsa tuleb raiuda kui aeg on käes..fakt!
Esiteks vaadake vanu pilte...Näiteks Kesk-Eestis olid vanadel piltidel niikaugele kui silm seletas lagedad maad ja heinamaad. Täna on praktiliselt enamus metsa all..
Teiseks on selle asjaga nii, et kui keegi puitu ei ostaks siis seda ka keegi ei raiuks...

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas claw »

Ain kirjutas: 03 Mai 2020, 20:07
Perry kirjutas: 03 Mai 2020, 19:54

...

See on minuarust pigem teema neile kes asjast midagi ei jaga.. Metsa tuleb raiuda kui aeg on käes..fakt!
Esiteks vaadake vanu pilte...Näiteks Kesk-Eestis olid vanadel piltidel niikaugele kui silm seletas lagedad maad ja heinamaad. Täna on praktiliselt enamus metsa all..
Teiseks on selle asjaga nii, et kui keegi puitu ei ostaks siis seda ka keegi ei raiuks...

Ülevalpool ei ole juttu tehtud sellest, et metsa ei peaks majandama või üldse raiuma. Jutt käib lageraiest! Lageraie on majanduslikult otstarbekas, aga üldse mitte alati vajalik metsasmajandamisviis. See toodab lihtsaslt enim kasumit. Ja just LAGERAIET peaks vägagi palju piirama. s**t lugu küll, et ei saa iga ha nii palju välja pumbata. Metsatööstus ongi ju vaene (lubage naerda).

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Ain »

claw kirjutas: 03 Mai 2020, 21:03
Ain kirjutas: 03 Mai 2020, 20:07
Perry kirjutas: 03 Mai 2020, 19:54

...

See on minuarust pigem teema neile kes asjast midagi ei jaga.. Metsa tuleb raiuda kui aeg on käes..fakt!
Esiteks vaadake vanu pilte...Näiteks Kesk-Eestis olid vanadel piltidel niikaugele kui silm seletas lagedad maad ja heinamaad. Täna on praktiliselt enamus metsa all..
Teiseks on selle asjaga nii, et kui keegi puitu ei ostaks siis seda ka keegi ei raiuks...

Ülevalpool ei ole juttu tehtud sellest, et metsa ei peaks majandama või üldse raiuma. Jutt käib lageraiest! Lageraie on majanduslikult otstarbekas, aga üldse mitte alati vajalik metsasmajandamisviis. See toodab lihtsaslt enim kasumit. Ja just LAGERAIET peaks vägagi palju piirama. s**t lugu küll, et ei saa iga ha nii palju välja pumbata. Metsatööstus ongi ju vaene (lubage naerda).

Loomulikult mida aeg edasi siis võetakse kõigest maksimum mis võimalik.. Võrdle kasvõi lehmadelt lüpstud piima koguseid läbi aastakümnete...
Olen palju liikunud üle Eesti metsades ja enamikul lagendikest on uus mets peale istutatud. Samas vaadates neid lanke kus perepojad ja tütred on vanemate metsa kätte saanud ja maha lõiganud...väga uut peale istutatud ei ole...

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Inspireerituna mingist poolearulisest, kes Youtubes bikega mudas möllamas käis (ja eluisu kaotas), plaanin oma FZ6 S2-le TETi tutvustada...
Kas keegi teab, kas arvutis google mapsis saaks kuidagi gpx tracki kasutada koos street view ja satelliidipildiga? Nagu ei tundu saavat... Tahaks võimalikult palju luureinfot omada...

***

Kas Pakri poolsaarest Kõrvemaani võiks esineb featuure, mis eluisu võiks võtta? Muda ei tõmba, kruusa tahaks treenida... Tahaks olla oma rattaga võimeline sõitma kõikjal, kuhu ma oma autoga trüginud olen 8)

Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Nendest radadest üldiselt streetviewd olema ei ole.

...

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Assamait »

zorten22 kirjutas: 04 Mai 2020, 11:38

Nendest radadest üldiselt streetviewd olema ei ole.

Streetview pealt näeks vast suurematel teedelt algavaid teeotsi... Ots midagi lubab edasi tuleva tee kohta... Satellidipilt oleks ägedam... Aga seda nagu ka mapsis ei saa, kui gpx trakk mapsile istutatud :?

Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Wtf3000
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Mär 2018, 22:53
Tsikkel: DL1000
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Wtf3000 »

Saab nii teha küll.
Tuleb teha My Maps all kaart, kuhu TET .gpx imporditud. Minu oma on https://drive.google.com/open?id=1oxJ4Q ... sp=sharing
Tegin seal TET jooned kitsamaks, et all olev tee ning streetview võimekus Maps all näha oleks.
Nüüd lahti võtta Google Maps -> Menüü -> Teie kohad -> Kaardid -> valida TET kaart. Nii saab Google Maps tavakaardil TET trajektoori näha ja streetview'ga ringi uuristada.

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Raki »

Miks värk selle Läti lõiguga on? Ma nagu sõitsin selle läbi :? Lätti minnes oli üsna palju ruumi keelumärkide vahel, Eesti poole tagasitulek oli üsna tuuga. Lisaks oli Eesti poolel ohtralt kaameraid.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas morse »

Assamait kirjutas: 04 Mai 2020, 11:32

Inspireerituna mingist poolearulisest, kes Youtubes bikega mudas möllamas käis (ja eluisu kaotas), plaanin oma FZ6 S2-le TETi tutvustada...
Kas keegi teab, kas arvutis google mapsis saaks kuidagi gpx tracki kasutada koos street view ja satelliidipildiga? Nagu ei tundu saavat... Tahaks võimalikult palju luureinfot omada...

***

Kas Pakri poolsaarest Kõrvemaani võiks esineb featuure, mis eluisu võiks võtta? Muda ei tõmba, kruusa tahaks treenida... Tahaks olla oma rattaga võimeline sõitma kõikjal, kuhu ma oma autoga trüginud olen 8)

Lisaks [mention]Wtf3000[/mention] soovitusele saad selle GPX'i ka Google Earth PC programmi sisse panna. Seal on seejärel võimalik panna kaamera mööda joont lendama (saad määrata ära kaamera kõrguse ja nurga). Pole päris streetview aga võibolla annab paremini aimu, mis ees ootab.

Muidugi sa võid ka Sepa videosid vaadata siin viimasel paaril lehel. Saad aimu küll :D

Pane mingi karvasem rehv ette :bsmile:

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas randel »

Assamait kirjutas: 04 Mai 2020, 11:32

Inspireerituna mingist poolearulisest, kes Youtubes bikega mudas möllamas käis (ja eluisu kaotas), plaanin oma FZ6 S2-le TETi tutvustada...
Kas keegi teab, kas arvutis google mapsis saaks kuidagi gpx tracki kasutada koos street view ja satelliidipildiga? Nagu ei tundu saavat... Tahaks võimalikult palju luureinfot omada...

***

Kas Pakri poolsaarest Kõrvemaani võiks esineb featuure, mis eluisu võiks võtta? Muda ei tõmba, kruusa tahaks treenida... Tahaks olla oma rattaga võimeline sõitma kõikjal, kuhu ma oma autoga trüginud olen 8)

Kas lihtsam poleks mitte seda luureinfo kogumisele kuluvat aega pigem sõitmiseks kasutada? Laadid raja alla, paned gepsu või telefoni lenksule ja sõidad. TETi läbimine pole kohustus, alati võib ju suuremale teele keerata, kui mingi lõik üle jõu käib. Lisaks sõltub mingite kohtade läbitavus väga tihti viimaste päevade ja nädalate ilmadest. Kui sajab vihma, on kindlasti keerulisi lõike, kuivaga pole jälle mingit muret.


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas grahv »

Raki kirjutas: 04 Mai 2020, 12:59

Miks värk selle Läti lõiguga on? /--/ Lisaks oli Eesti poolel ohtralt kaameraid.

Vbl on sul siis varsti siniseid külalisi oodata :D
Loe: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89662297

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas randel »

Raki kirjutas: 04 Mai 2020, 12:59

Miks värk selle Läti lõiguga on? Ma nagu sõitsin selle läbi :? Lätti minnes oli üsna palju ruumi keelumärkide vahel, Eesti poole tagasitulek oli üsna tuuga. Lisaks oli Eesti poolel ohtralt kaameraid.

Läti lõik on nüüd TETist välja lõigatud ja asendatud Eesti pinnal kulgeva lõiguga. Päris kindlasti ei ole TET õigustuseks praegu üle piiri sõita :)
Uus träkk on allalaetav ilmselt juba homsest. Lisaks nimetatud lõigule on seal ka uus Nõva lõik, rohkem väljakutseid Piusa ja Värska piirkonnas, Väike-Maarja kandi raketibaasid ja üht-teist veel. Lisaks on ka POIde all nüüd märgitud 224 tanklat üle Eesti.
Värska kandis tasub silmad lahti hoida, oleksin seal laupäeval peaaegu karule otsa sõitnud. Peab vist taas kiivrikaamera kasutusele võtma :)


andu
Postitusi: 316
Liitunud: 11 Juun 2014, 10:05
Tsikkel: sv1000, fjr1300p
Asukoht: tallinn-riia-tartu-põlva
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas andu »

Assamait kirjutas: 04 Mai 2020, 11:32

Inspireerituna mingist poolearulisest, kes Youtubes bikega mudas möllamas käis (ja eluisu kaotas), plaanin oma FZ6 S2-le TETi tutvustada...
Kas keegi teab, kas arvutis google mapsis saaks kuidagi gpx tracki kasutada koos street view ja satelliidipildiga? Nagu ei tundu saavat... Tahaks võimalikult palju luureinfot omada...

***

Kas Pakri poolsaarest Kõrvemaani võiks esineb featuure, mis eluisu võiks võtta? Muda ei tõmba, kruusa tahaks treenida... Tahaks olla oma rattaga võimeline sõitma kõikjal, kuhu ma oma autoga trüginud olen 8)

kuival ajal enamik täitsa läbitavad, sõitsin üle eelmine aasta vfr800 ga ja eelmine aasta fjr iga läbi lõiguti tet i, kui valid oma tempo pole hullu midagi. märjal ajal minnes vaja karvasemat rehvi ja endurodel selge eelis. liiga mudastest kohtadest saab tavaliselt mööda minna :bsmile:

dare to dream…
eksarmukesed: thunderace - er6n - k1200rs - gsxf600 - fjr1300(gen2) - r6 - fz6 - dr650 - vtr1000 - f650gs - vfr800 - fjr1300(gen1) - fzs600 - fjr1300p(gen1)- ducu scrambler, f650gs Dakar, rs125
hetkel südant soojendamas: sv1000, fjr1300p(gen3)

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas sepp »

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas sepp »

randel kirjutas: 04 Mai 2020, 17:46

Lisaks nimetatud lõigule on seal ka uus Nõva lõik, rohkem väljakutseid Piusa ja Värska piirkonnas, Väike-Maarja kandi raketibaasid ja üht-teist veel. Lisaks on ka POIde all nüüd märgitud 224 tanklat üle Eesti.
Värska kandis tasub silmad lahti hoida, oleksin seal laupäeval peaaegu karule otsa sõitnud. Peab vist taas kiivrikaamera kasutusele võtma :)

Joppenpuhhh, ei hakkagi siis asju lahti pakkima. :mrgreen:
:bsmile:


aadu
Postitusi: 31
Liitunud: 29 Aug 2017, 21:15
Tsikkel: Kawasaki kle500, Izh Ju2k
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas aadu »

Raki kirjutas: 04 Mai 2020, 12:59

Miks värk selle Läti lõiguga on? Ma nagu sõitsin selle läbi :? Lätti minnes oli üsna palju ruumi keelumärkide vahel, Eesti poole tagasitulek oli üsna tuuga. Lisaks oli Eesti poolel ohtralt kaameraid.

Karistusseadustik näeb ebaseadusliku piiriületuse eest ette rahalist karistust või kuni aastast vangistust..

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Raki »

Spoiler
randel kirjutas: 04 Mai 2020, 17:46
Raki kirjutas: 04 Mai 2020, 12:59

Miks värk selle Läti lõiguga on? Ma nagu sõitsin selle läbi :? Lätti minnes oli üsna palju ruumi keelumärkide vahel, Eesti poole tagasitulek oli üsna tuuga. Lisaks oli Eesti poolel ohtralt kaameraid.

Läti lõik on nüüd TETist välja lõigatud ja asendatud Eesti pinnal kulgeva lõiguga. Päris kindlasti ei ole TET õigustuseks praegu üle piiri sõita :)
Uus träkk on allalaetav ilmselt juba homsest. Lisaks nimetatud lõigule on seal ka uus Nõva lõik, rohkem väljakutseid Piusa ja Värska piirkonnas, Väike-Maarja kandi raketibaasid ja üht-teist veel. Lisaks on ka POIde all nüüd märgitud 224 tanklat üle Eesti.
Värska kandis tasub silmad lahti hoida, oleksin seal laupäeval peaaegu karule otsa sõitnud. Peab vist taas kiivrikaamera kasutusele võtma :)

Pea nüüd hoogu selle läti välja lõikamisega :P https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/b ... d-15-mail/

Kasutaja avatar

Karumees
Postitusi: 49
Liitunud: 26 Aug 2019, 20:32
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 54 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Karumees »

Kaunis pühapäev väljakutsete rohkel paunküla - soodla lõigul alltoodud videopildil.
Tervitused ka Saare talu rajameistritele. :-|||

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas villy »

Karumees kirjutas: 07 Mai 2020, 20:13

Kaunis pühapäev väljakutsete rohkel paunküla - soodla lõigul alltoodud videopildil.
Tervitused ka Saare talu rajameistritele. :-|||

Ma ei saa aru mida see politsei seal metsas tegi :D

A sellele mopeedautole oleks vist vaja olnud järgi keerata :evil:

Kasutaja avatar

Karumees
Postitusi: 49
Liitunud: 26 Aug 2019, 20:32
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 54 korda

Re: Trans Euro Trail - TET

Lugemata postitus Postitas Karumees »

villy kirjutas: 07 Mai 2020, 21:44
Karumees kirjutas: 07 Mai 2020, 20:13

Kaunis pühapäev väljakutsete rohkel paunküla - soodla lõigul alltoodud videopildil.
Tervitused ka Saare talu rajameistritele. :-|||

Ma ei saa aru mida see politsei seal metsas tegi :D

A sellele mopeedautole oleks vist vaja olnud järgi keerata :evil:

Politsei jäi ka enda jaoks müstikaks, keegi kooserdas seal auto ümber, ju kergendasid keha :D
Mopeedi kohapealt järjekordne näide, et rattureid ei märgata, arvestata või tegeletakse muude asjadega. Samuti ei sa kindel olla juhi enda pädevuses liikluseeskirjade kohta, kuna juhiluba ei nõuta (juhiks keskealine daam).

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”