Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

uljasvaluvelg
Postitusi: 475
Liitunud: 12 Aug 2008, 19:33
Tsikkel: Honda Transalp
Asukoht: Tallinn

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas uljasvaluvelg »

(5) Kuni 1. novembrini 2010. a ei nõuta mopeedi ja mopeediga võrdsustatud sõiduki juhtimiseks juhiluba isikult, kes on enne käesoleva seaduse jõustumist saanud vähemalt 16-aastaseks ning kellelt ei ole ära võetud või peatatud mootorsõiduki juhtimisõigust.

(6) Kuni käesoleva paragrahvi lõikes 4 nimetatud tähtpäevani kasutusel olnud mopeedid, millel puuduvad sõiduki maaletoomise ja tollivormistuse lõpetamist tõendavad dokumendid ja/või sõiduki seaduslikku omandamist ja valdamist tõendav dokument, registreeritakse omaniku kirjaliku kinnituse alusel sõiduki seadusliku omandamise kohta, kui nimetatud dokumentide taastamine ei ole võimalik.

(7) Enne käesoleva seaduse jõustumist kasutusel olnud mopeedid, välja arvatud pisimopeedid, peavad olema registreeritud ühe aasta jooksul käesoleva seaduse jõustumisest arvates.



Honda Transalp

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Riigilõiv 150.- ja number 100.-.
Täiesti mõistlik, kui nad selle ka seadusena kinnitavad.
Siis olen küll asjaga täiesti päri.
Ja lubade kohustusega olen kah päri.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?

jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas jan22 »

Nüüd on see siis käes, 1.01.2011 peavad kõik mopeedid(rollerid) milled sõidetakse avalikel teedel olema ARK's arvele võetud!
Motokiivri kandmine ka kohustuslik!
Mopeedi juhiluba nõutakse juhilt kuni 18 eluaastani, vanemadelt juhiluba ei nõuta.
Registreerimisel riigilõiv 1900.- ja reg.nr 450.-

BMW R1100RT
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Sellise raha eest ma küll enda pere mopeede registreerima ei hakka! Nalja teevad või? Minu rolleri turuhindki sellest registreerimistastust väiksem. Praegu ja ka enne olid need riigilõivud küll sellised, aga kas tõesti ka hakkavad 2011 aastast samad olema? Kui nii, siis asi ikka päris jama.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

mul on kahju ainult nendest, kes päriselt ka siiani rolleritega korralikult sõitnud on - a la 45 -50km/h ning tee paremas ääres.
neid, vähemalt minu silmade järgi, on siin tallinnas ainult 5%.

ülejäänud annavad kuuma kiiremini, kui mina oma auto või motikaga ning sõidavad kõnniteel, autoteel, ülekäigurajal... andke nüüd minna (togi)

olen muidu igasuguste maksude vastu, siinkohal olen aga kahe käega poolt. võibolla tõesti peaks seda summat vähendama.
me lihtsalt pole harjunud sellise asja eest maksma, tegelikult aga oleme isegi kaua lasnud rollumeestel incognito ringi kärutada.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas jan22 »

holma kirjutas:

Sellise raha eest ma küll enda pere mopeede registreerima ei hakka! Nalja teevad või? Minu rolleri turuhindki sellest registreerimistastust väiksem. Praegu ja ka enne olid need riigilõivud küll sellised, aga kas tõesti ka hakkavad 2011 aastast samad olema? Kui nii, siis asi ikka päris jama.

Hetkel küll tundub et riigilõivu osas midagi ei muutu aga aega ju veel on 2011'ni, elame näeme.
Endal sama lugu et rolleri turuhind juba 5000.- ja nüüd reg. veel 2300.- eest, täielik nali. Hetkel lugu selline et lapsed kasutavad ja eks tuleb siis jaanuariks arvele võtta muidu jääb seina äärde.
Tunnen kaasa vene mopeedi meestele!

BMW R1100RT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

võrdluseks - ostke soomes diiselauto või veel hullem, taanis mõni mitmekohaline kaubik või dziip. meie maksud on naeruväärsed selle kõrval. regamine on omanikule ühekordne investeering, mis tuleb nüüdsest automaatselt lihtsalt juurde mõelda. ongi kogu moos. kütusemaksud on ju ka tegelikult suuremad, kui kütuse oma hind. kõik virisevad aga ikkagi tangivad ;) igal pool on lolluseid, kuid mingi piir peab siiski paigas olema. kui teha rolleritele regamise hind 10x odavamaks, kui autodele, siis hakkavad jälle automehed virisema, et millepoolest roller nii eriline on, et mõlemad seisavad pool päeva ARKis numbrijärjekorras aga rollumees pääseb 10x odavamalt. Võrdsust ei ole aga ei saa teha ka.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas jan22 »

Piipz kirjutas:

mul on kahju ainult nendest, kes päriselt ka siiani rolleritega korralikult sõitnud on - a la 45 -50km/h ning tee paremas ääres.
neid, vähemalt minu silmade järgi, on siin tallinnas ainult 5%.

ülejäänud annavad kuuma kiiremini, kui mina oma auto või motikaga ning sõidavad kõnniteel, autoteel, ülekäigurajal... andke nüüd minna (togi)

Ega musti lambaid ole igas liiklusvaltkonnas ja ega rolleristid pole erand!
Nüüd siis võimalik teistel liiklejatel rolleristi rikkumiste korral helistada politseisse ja edastada neile reg.nr,et see ja see sõidab siin keset teed ja takistab liiklust või on joobes.

BMW R1100RT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

muudes valdkondades on musti lambaid. rolleri mustade lammaste valdkonnas on mõned normaalsed juhid, ma mõtlesin pigem niipidi. (togi) otseselt kellelegi siin näpuga ei näita ja mingit isiklikku viha ei ole, aga elades tallinnas ma näen ju iga päev, mis tegelikult toimub. kõik see mees laseb tänavatel 60 - 90 nii et silm pungis peas. mõni üksik töristab ainult 45-ga piirajasse. samas kahju muidugi, et seadus selline on, pooldaksin ka tegelikult rolludel samu kiiruseid, kui autodel. vähemalt linnas. jalus ei taha ju keegi olla.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas jan22 »

Piipz kirjutas:

muudes valdkondades on musti lambaid. rolleri mustade lammaste valdkonnas on mõned normaalsed juhid, ma mõtlesin pigem niipidi. (togi) otseselt kellelegi siin näpuga ei näita ja mingit isiklikku viha ei ole, aga elades tallinnas ma näen ju iga päev, mis tegelikult toimub. kõik see mees laseb tänavatel 60 - 90 nii et silm pungis peas. mõni üksik töristab ainult 45-ga piirajasse. samas kahju muidugi, et seadus selline on, pooldaksin ka tegelikult rolludel samu kiiruseid, kui autodel. vähemalt linnas. jalus ei taha ju keegi olla.

Mina näitan küll nende rollumeeste/naiste poole kes ei tea või ei taha teada millises sõidureas peab rolleriga sõitma ja kiiruse piirangust pole vist midagi kuulnud. Liikluse takistamise eest tuleks ka karistada.

BMW R1100RT

3rik
Postitusi: 84
Liitunud: 25 Mai 2010, 16:15
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas 3rik »

Mina näitan küll nende rollumeeste/naiste poole kes ei tea või ei taha teada millises sõidureas peab rolleriga sõitma ja kiiruse piirangust pole vist midagi kuulnud. Liikluse takistamise eest tuleks ka karistada.

Mida sa siis ette tahad võtta, kui nad kiiremini kui 45 km/h ei tohi sõita ja liikluse takistamise eest saaksid trahvi?
Kõnniteedel sõit on samuti keelatud ja isiklikult ei kannata seda ka silmaotsastki.

Keelustaks üldse kõik mopeedid ära? Need kellel lube pole ja suure tsikliga sõita ei saa, panevad jalgratastega ringi ja tulebki tervislik Eesti?
Või väänaks hoopis autojuhtidele igalpool tippkiiruseks 45 km/h ja kes piirajasse sõitvast rollerist mööda kavatseb sõita, saab trahvi?

Olge ikka vähe mõistvamad teineteise suhtes.

(Muudatus tsiteerimise vea tõttu.)

Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

See 2300 ikkagi liiga palju. Minu enda masin maksis 2600 ainult :nono: . Kunagi kuulsin hindu 200 ja 400 vms.

Korralikudest juhtidest kahju (endaarust olen mina kah :mrgreen: ). Samas neid seadusi rikkuvaid rolleriste on suht palju. Võiks 2 eraldi gruppi tulla või midagi (togi) .

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->

jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas jan22 »

3rik kirjutas:

Mina näitan küll nende rollumeeste/naiste poole kes ei tea või ei taha teada millises sõidureas peab rolleriga sõitma ja kiiruse piirangust pole vist midagi kuulnud. Liikluse takistamise eest tuleks ka karistada.

Mida sa siis ette tahad võtta, kui nad kiiremini kui 45 km/h ei tohi sõita ja liikluse takistamise eest saaksid trahvi?
Kõnniteedel sõit on samuti keelatud ja isiklikult ei kannata seda ka silmaotsastki.

Keelustaks üldse kõik mopeedid ära? Need kellel lube pole ja suure tsikliga sõita ei saa, panevad jalgratastega ringi ja tulebki tervislik Eesti?
Või väänaks hoopis autojuhtidele igalpool tippkiiruseks 45 km/h ja kes piirajasse sõitvast rollerist mööda kavatseb sõita, saab trahvi?

Olge ikka vähe mõistvamad teineteise suhtes.

(Muudatus tsiteerimise vea tõttu.)

Jutt on ikka nendest rolleristidest(eks igaüks teab kas see käib ka tema kohta) kes sõidavad keskmises või vasakus reas näit. Mustmäe teel,Tartu mnt. ja vasakule ega tagasi ei pööra ning kuhjavad teisi sõidukeid enda taha või siis lendavad autodest üle 50km/h kiirusega mööda.
See anonüümne kihutamine ja lollitamine ongi kaua juba kestnud(keegi teine vist mainis sama). Kahju muidugi kasut. sõiduki omanikest kes nüüd peavad paberite eest veel sama summa välja käima kui rollu ise maksis. Korra maksad ja sõidad aastaid rõõmuga. Registreeritud rolleri/mopeedi varastamisel suhtutakse sellesse kui sõidukisse ja tagasi saamise võimalused vast ka suuremad!
Kindlustus kohustus tuli ka regamisega! Hetkel ülevaatust vist ei nõuta aga eks näe mis tulevik selles osas toob!

BMW R1100RT
Kasutaja avatar

Tim
Postitusi: 373
Liitunud: 12 Mai 2003, 20:13
Tsikkel: KX250F
Asukoht: Tallinn

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Tim »

jan22 kirjutas:

Nüüd on see siis käes, 1.01.2011 peavad kõik mopeedid(rollerid) milled sõidetakse avalikel teedel olema ARK's arvele võetud!
Motokiivri kandmine ka kohustuslik!
Mopeedi juhiluba nõutakse juhilt kuni 18 eluaastani, vanemadelt juhiluba ei nõuta.
Registreerimisel riigilõiv 1900.- ja reg.nr 450.-

Ei tasu tühja lahmida, Riigikogus vastuvõetud eelnõu tekst on saadaval http://www.riigikogu.ee/?page=en_etapid ... 1010231106

Mopeedi registreerimise eest tasutakse riigilõivu 9,58 eurot.
Mopeedi registreerimismärgi väljastamise eest tasutakse riigilõivu 6,39 eurot.

Enne käesoleva seaduse jõustumist kasutusel olnud mopeedid, välja arvatud pisimopeedid, peavad olema registreeritud ühe aasta jooksul käesoleva seaduse jõustumisest arvates. Ehk 01.01.2012.

AM-kategooria (mopeed) mootorsõidukit võib juhtida ka isik, kellel on mis tahes mootorsõiduki juhtimisõigus või piiratud juhtimisõigus. AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust või piiratud juhtimisõigust ei nõuta isikult, kes on sündinud enne 1993. aasta 1. jaanuari. AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust ei nõuta isikutelt, kes olid käesoleva seaduse jõustumisel 16–17–aastased, kuni 2013. aasta 1 jaanuarini.

Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Vot, ma kuulsin kah sarnaseid hindu, aga miks need eurodes antud?

Aga ikkagi siis tulevikus peab kõikidel olema mopeedide juhtimiseks juhiluba (v.a enne 93. aastat sündinud isikutel).

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->
Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

Mhhh kirjutas:

Vot, ma kuulsin kah sarnaseid hindu, aga miks need eurodes antud?

Miks, miks, koera nimi Riks..
A sellepärast, et kava kohaselt võtab Eesti 1. jaanuaril 2011 ametliku rahana kasutusele euro!
Vast oled kuulnud juba "kõlakaid"? :P

Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Ja mina lootsin, et see tuleb ikkagi hiljem ja see oli kellegi loll nali (togi) (lol) .

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->

Brabus
Postitusi: 364
Liitunud: 18 Aug 2006, 16:03

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Brabus »

tore,et vastu võetakse ,võibolla rolleristide maine ka paraneb siis , tunnistan ,et olen rolleriga isegi pirita teel 90ga sõitnud , sest kogu autode liiklusvool oli sellise kiirusega

Kasutaja avatar

AN-400
Postitusi: 448
Liitunud: 14 Okt 2003, 17:00
Tsikkel: Suzuki 650
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas AN-400 »

Jutt on ikka nendest rolleristidest(eks igaüks teab kas see käib ka tema kohta) kes sõidavad keskmises või vasakus reas näit. Mustmäe teel,Tartu mnt.

nohjah.... mul on küll 150 "roller" ja reg. märgiga, kuid ega ma seepärast pea kogu aeg siis esimeses reas sõitma... kiirendus ja kiirus on piisav et sõita teises reas ühtses liiklusvoolus koos teiste sõidukitega. ei takista ma seal kedagi ja ristmikud ületan ka alati esimesena kui annab kuskilt vahele trügida :P
aga jah...päris modimata 50-se kruubipurustajaga sellist asja ikka ise ei teeks :roll:

Suzuki 650 K7

mccolla
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Apr 2007, 18:58
Asukoht: Tallinn

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas mccolla »

nohjah.... mul on küll 150 "roller" ja reg. märgiga, kuid ega ma seepärast pea kogu aeg siis esimeses reas sõitma... kiirendus ja kiirus on piisav et sõita teises reas ühtses liiklusvoolus koos teiste sõidukitega.
................................................................
Miks peaksidki sõitma tsikliga, mis 150 cc juba on, parempoolses reas - ei kohusta seda ükski seadus ja variaatori omamine ka mitte. Ise kasutan 250 cc masinat ja kiirendust hindan paremaks kui keskmisel tänavarattal, kuna käiguvahetused ju puuduvad. Aga praegu võib "mootorratta" ja "rolleri" vahet teha numbrimärgi olemasoluga. Loodan, et tulevikus ei teki üliagaraid "abipolitseinikke", kes hakkavaid suuri rollereid omavoliliselt paremasse ritta suruma...
PS! Korra pidas ka politsei Tartu mnt 110 alas 90ga sõites - "Me vaatasime, et kuhu roller niimoodi kihutab." Dokumentide kontroll ja sõit jätkus.

Kasutaja avatar

AN-400
Postitusi: 448
Liitunud: 14 Okt 2003, 17:00
Tsikkel: Suzuki 650
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas AN-400 »

jaa...sellega ka mina juba tuttav korra. peatati Pärnu mnt-l enne Ääsmäet nati. hüppas krt põõsast välja :shock:
peatamise põhjus samamoodi : 90km/h ja roller....ilmselt lootis samamoodi omale päeva jälle kirja panna :P

aga.. A olemas, kindl. kah... nr. taga... ja nii vend oligi :oops: ja :roll:

Suzuki 650 K7
Kasutaja avatar

FaceOff
Postitusi: 116
Liitunud: 01 Nov 2009, 18:06
Tsikkel: Kawasaki Kx250f
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas FaceOff »

Olen ise rolleri juht olnud oma 2-3. aastat. Ise olen igate pidi nõus, et tuleks see seadus, sest kui peaks midagi juhtuma, sõitma mingil kallile autole sisse siis oleks jama majas. Poleks endal seda raha kuskilt võta ja vanemad saadaksid pikalt. Arvele võtmise osas oleks minu arust 1900.-kr natukene kallis aga kui vaadata neid summasid, mis omal ajal sai rolleri alla maetud siis jah...( oma 15 000.-kr+roller). Tänava peal on tõesti palju rolleri juhte kes ei jaga liiklusest midagi, seda ma panin ka ise üsna tihti tähele. Enamus olid just noorema põlvkonna juhid 14-16.aastased, kellel puudus igasugune arusaam ja teadmine liiklusest. Kui aus olla, siis ega ei saanud ka vahest gaasi grutskat põhja panemata jätmast, kuna roller liikus hästi ja oli hea sõidumugavusega. Nüüd te arvata kindlasti palju olen ma tekitanud liiklus ohtlikke olukordi või olen kukkunud rolleriga, aga seda ei juhtunud nende 2-3 aasta jooksul. Autokooli läbimisel paranes suhtumine tunduvalt liiklusese ja hetkel ajavad vahest rolleri juhid ennastki närvidele.
Miks ma seda kirjutan, kuna rolleri juhte on ka erinevaid, nagu autode juhtide pool, kes oskab liigelda ja kellel on aru tantud. Mingised teadmised peaksid ikka rolleri juhil olema, mõni ei tunne liiklus märkegi.

Viimati muutis FaceOff, 03 Aug 2011, 14:40, muudetud 1 kord kokku.
Kõik BMW omanikud ei ole idioodid, aga igal idioodil on BMW-e.

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas tazavi »

FaceOff kirjutas:

Arvele võtmise osas oleks minu arust 1900.-kr natukene kallis

Aga miks sa ei loe seadusi, või näiteks siinsete kasutajate postitusi? :P suuremosa küll lahmis lambist numbreid (seesama 1900) ilma seadusesse süvenemata ja ei teagi, et eesti raha järgi regamine 150 ja number 100 eeku, ehk kokku 250 krooni - pole ju palju, jätad ühe õlivahetuse vahele ja ongi regatud :P pluss järgmine aasta lõpuni on üleminekuaeg (ehk saad pea poolteist aastat seda 250 eeku koguda) nii ka vanade deltade ja võrride omanikud, kellel dokumente pole - avaldus maanteametisse ja arvel see masin sinu nimel ongi. Thats it!

Ise pooldan ja on juba 500 krooni kõrvale pandud asjade regamiseks :P

Kasutaja avatar

FaceOff
Postitusi: 116
Liitunud: 01 Nov 2009, 18:06
Tsikkel: Kawasaki Kx250f
Asukoht: Tallinn/Rakvere

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas FaceOff »

Ma ei lugenud kõike postitusi jah, ma lihtsalt tõin välja et 1900kr oleks kallis, muidugi 500.-kr ei ole minu jaoks kallis. Selle raha leiaks ikka. Endal suhtelielt ükskõik kas see seadus võetakse vastu või mitte, kuna ise ei ole enam juba pika aega mopeedi juht, aga sellega paraneks liiklus olukord, see oli mu jutu mõtte.

Kõik BMW omanikud ei ole idioodid, aga igal idioodil on BMW-e.
Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Hetkel suhteliselt aktiivne mopeedijuht. Pooldan samuti selle seaduse tulekut.

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas tazavi »

FaceOff kirjutas:

muidugi 500.-kr ei ole minu jaoks kallis. Selle raha leiaks ikka.

ütleme siis veel: 250 eeku maksab kogu pull (loe: kakssada viiskümmend Eesti tugrikut) :wack: :bsmile:

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

tazavi kirjutas:
FaceOff kirjutas:

muidugi 500.-kr ei ole minu jaoks kallis. Selle raha leiaks ikka.

ütleme siis veel: 250 eeku maksab kogu pull (loe: kakssada viiskümmend Eesti tugrikut) :wack: :bsmile:

Vale puha:
"Mopeedi registreerimise eest tasutakse riigilõivu 9,58 eurot.
Mopeedi registreerimismärgi väljastamise eest tasutakse riigilõivu 6,39 eurot."
Ehk kokku 15,97€

edu

PS ants01 on ka rolluhunt tänasest :D

Saadetud kettaga lauatelefonist!


SAmuRaaaiii

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas SAmuRaaaiii »

Aga kui tahad praegu registreerida,siis oleks ju vast ikkagi sama hind nagu autol,ehk siis sinna 2000 krooni ligi,kuna hetkel pole ARKil eraldi mopeedide registreerimise maksuvust kirjas ning seadus hakkab kehtima alles 2011 aastal. Niiet kui praegu tahaks juba ära registreerida,siis peaksin ikkagi maksma ca 2000 krooni,niimoodi saan mina praegu aru.


tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas tazavi »

ants01 kirjutas:
tazavi kirjutas:
FaceOff kirjutas:

muidugi 500.-kr ei ole minu jaoks kallis. Selle raha leiaks ikka.

ütleme siis veel: 250 eeku maksab kogu pull (loe: kakssada viiskümmend Eesti tugrikut) :wack: :bsmile:

Vale puha:
"Mopeedi registreerimise eest tasutakse riigilõivu 9,58 eurot.
Mopeedi registreerimismärgi väljastamise eest tasutakse riigilõivu 6,39 eurot."
Ehk kokku 15,97€

edu

PS ants01 on ka rolluhunt tänasest :D

okei, kui pill lõhki ajada, siis tõesti eksisn 20 sendi võrra, ehk reaalne on 249.80 :D See, kas esitada eurodes või kroonides hinda, pole ju erit vahet, nagunii meil on euro kasutusel jub a euroaja algusest saadik, lihtsalt eesti eurosid nimetatakse kroonideks (milleks ma ka neid enne nimetasin) :P

p.s. praegu regamine jah vastavalt riigilõivuseadusele 1900 esmareg. ja number 450.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Millise seaduse/määruse alusel te oma alla 49 ccm ja 45 kmh masinaid praegu registreerida soovite?

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mopeedid”