PV 50 ei taha ilusti peeneks minna.

Moderaator: Moded

Vasta

Teema algataja
vaino91

PV 50 ei taha ilusti peeneks minna.

Postitus Postitas vaino91 » 04 Juun 2007, 23:37

Tere. On nimelt selline probleem, et sai PV 50'l ära vahetatud ujuks ja lõpuks üle pika aja käima saadud. Kuid sõites hakkab peale kolmveerand gaasi jõnksutama ja ei lähe peeneks ilusti. Keerates segukruvi välja poole, läheb asi halvemaks. Kui segukruvi peaaegu kinni keerata, siis läheb paremaks aga ikkagi mitte väga heaks. Olen proovinud ujuki taset reguleerida, gaasisiibri nõelda positsiooni liigutada aga ei midagi. Milles asi ja kuidas leida lahendus?


Kasutaja avatar

Artemide
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Jaan 2006, 17:52
Tsikkel: 09 KTM 530 EXC-R
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Artemide » 05 Juun 2007, 00:26

Endal aitas kui sõidu ajal proovida toorest näppida, ehk siis proovi sõites asendit muuta ja vaata kas aitab

RKsilver
Postitusi: 454
Liitunud: 16 Mai 2006, 07:55
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas RKsilver » 05 Juun 2007, 10:41

pese õhufilter, mis düüs sees hetkel ?
Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik :)

Teema algataja
vaino91

.

Postitus Postitas vaino91 » 05 Juun 2007, 11:24

Peal on koonusfilter ja see täiesti puhas, düüsi suurust ei oska öelda aga originaal düüs igaljuhul. Kogu aeg see düüs olnud ja varem läks ka selle düüsiga ilusti peeneks.
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Re: .

Postitus Postitas Mix » 05 Juun 2007, 11:27

vaino91 kirjutas:Peal on koonusfilter ja see täiesti puhas, düüsi suurust ei oska öelda aga originaal düüs igaljuhul. Kogu aeg see düüs olnud ja varem läks ka selle düüsiga ilusti peeneks.
Kas koonusfilter oli kah varem?
-

Teema algataja
vaino91

.

Postitus Postitas vaino91 » 05 Juun 2007, 11:37

jah, oli küll.
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Postitus Postitas Mix » 05 Juun 2007, 11:48

Tundub, et segu on lahja. Miks ujukit vahetasid? Mida veel samal ajal tegid? - oled kindel, et karburaatorit tagasi pannes mingit apsu ei teinud, et näiteks kusagilt kinnituse vahelt saab lisaõhku vms?...

Teema algataja
vaino91

.

Postitus Postitas vaino91 » 05 Juun 2007, 13:40

Ujukit vahetasin seetõttu, et vanal oli auk see ja uputas liiga palju. Lisaõhku ei tohiks saada, kuid peaks selle siiski üle vaatama.
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Postitus Postitas Mix » 05 Juun 2007, 13:58

Kirjutasid, et varem läks selle düüsiga ilusti peeneks. Ja et koonusfilter oli ka varem. Ja siis, et ujukil oli auk sees ja uputas liiga palju... Et siis kõik need asjad olid varem ühel ajal?
Kui see on tõesti nii, siis on selge, miks sul originaaldüüsiga ja koonusfiltriga varem ratas töötas. Lekkiv ja uputav ujuk ei lasknud segul lahjaks minna. Sellevõrra, mis mootor sai tänu koonusfiltrile rohkem õhku, sai ta ka tänu uputama kippuvale ujukile rohkem bensiini peale ja kokkuvõttes moodustus mootori tööks piisavalt "õige" segu. Nüüd ujuk enam ei uputa ja originaaldüüsi ja koonusega koos jääb segu lihtsalt lahjaks. Kuna kirjutasid, et nõelatõstmised ja segukruvi keeramised ei aidanud, siis oleks järgmine samm ikkagi sutsu suurema düüsi installeerimine.
-

Teema algataja
vaino91

Postitus Postitas vaino91 » 05 Juun 2007, 14:08

AGa kas pole mitte nii, et segukruvi lahti keerates tuleb rohkem kütust ja kinni keerates jääb segu kütusevaesemaks? Sest lahti keerates muutud olukord halvemaks ja kui keerasin põhimõtteliselt segukruvi kinni, siis sai enam-vähem sõita.
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Postitus Postitas Mix » 05 Juun 2007, 14:37

vaino91 kirjutas:AGa kas pole mitte nii, et segukruvi lahti keerates tuleb rohkem kütust ja kinni keerates jääb segu kütusevaesemaks? Sest lahti keerates muutud olukord halvemaks ja kui keerasin põhimõtteliselt segukruvi kinni, siis sai enam-vähem sõita.
"Segu" ei tähenda automaatselt "bensiini". Segu on bensiini ja õhu kooslus. Sellest kruvist reguleerid ühe kogust teises. Nüüd! Lihtsamatel karburaatoritel on enamlevinud kaks erinevat segukruvi funktsiooni - ühel neist segukruvi suleb/avab täiendava õhukanali, mis vastavalt sealt läbipääseva õhu kogusele kas rikastab või lahjendab mootorisse jõudvat segu. Ja teisel juhul segukruvi avab/suleb täiendavat kütusekanalit, mis vastavalt läbilastava kütuse kogusele kas rikastab või lahjendab segu.
Kui segukruvi avab lisaõhu kanalit, siis tema väljapoole keerates muutub segu lahjemaks ja sissepoole keerates muutub segu rikkamaks.
Kui segukruvi avab kütusekanalit, siis tema väljapoole keerates muutub segu (eelmisele näitele vastupidiselt) rikkamaks ja sissepoole keerates lahjemaks. Mida (protsentuaalselt) rohkem on sissetõmmatavas õhus bensiini - seda "rikkam segu" on.
Kirjutasid, et kui segukruvi kinni keerata, siis läheb paremaks. See vihjab, et segukruvi reguleerib selle lisaõhukanali (tegelt' nimetatakse seda veel "pidurdusõhuks") läbilaskevõimet ja sel juhul muutus segu segukruvi kinni keerates rikkamaks.
Ma pole küll väga paljusid erinevaid karburaatoreid näppinud (tükki kuus-seitse erinevat on ehk neid), kuid seni minu kätte sattunud karburaatoritel on kõigil just selle skeemi järgi toiminud segukruvi - (keerad kinnipoole - muutub segu rikkamaks) ehk siis segukruvi on neil kõigil olnud lisaõhu kanalis. Tundub, et ka sinul on nii.
Seda siis segukruvist. Paraku ainult segukruviga ei saa enamasti reguleerida mootori tööd mootori kõrgetel pööretel. Kui segusiiber on täiesti avatud, siis enam (või peaaegu enam) ei tööta need düüsid ja kanalid, mida reguleerib segukruvi. Täiesti avatud segusiibriga mõjutab karburaatori tööd kõige enam peadüüs ja mõnede reguleeringute juures veidi ka nõel. Seepärast läks sinulgi segukruvi kinni keerates asi "paremaks aga mitte väga heaks".
-

Teema algataja
vaino91

Postitus Postitas vaino91 » 05 Juun 2007, 17:03

tänud põhjaliku seletuse eest, proovin siis düüsi vahetuse ära.
Vasta

Mine “Mopeedid”