Jalgrattateed ja mopeedid

Moderaator: Moded


jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Mopeedijuhid ei tunne liikluseeskirju!

Lugemata postitus Postitas jan22 »

Värskendust teemale pealinnast!

http://pealinn.tallinn.ee/?action=news& ... b179407d02

Ise olengi pildil ja ei nõustu selle asjamehe arvamusega,et Tallinnas sedusejärgi liigelda siis on ainult paar jalgrattateed kus võib mopeediga liigelda ülejäänud on koos jalgteega.

Kui lähtuda Tallinna kodulehe http://www2.tallinn.ee/est/g2708/ infost siis võib Tallinnas kõigil jalgrattateedel mopeediga liigelda, kuid reaalselt on enamus neil teedel väljas jalg- ja jalgrattatee märgid.

Mootorsõidukitega ühel teel liikuda üle 70km/h lubaval teel on lausa eluohtlik ja ongi ainuke võimalus kolida jalg- ja jalgrattateele!
Miks autod sõidavad sõiduteest triibuga eraldatud jalgrattateel osaliselt või tervelt ja takistavad mopeedidel ja jalagratastel liigelda.
Ei soovi näiteks sõita sõiduteest triibuga ealdatud jalgrattateel kui kõrval sõidab buss või mõni teine 20-30tonnine mootorsõiduk.
Mõistetav veel et bussidel ja veokitel jääb teel ruumi väheks aga mõistmatu on et säästuautod(loe 1L põrnikad) ei suuda sõita nii, et jalgrattatee oleks liiklemiseks vaba.
Lisaks ei saa süüdistada mopeedijuhte ainult LE mitte tundmises kui meie liikluskultuur jätab iseenesest tõsiselt soovida!Autojuht sõidab kuidas õigeks arvab, ei hooli ta ei mopeedist ega mootorrattast,rääkimata jalkäiatest!

Jan.



BMW R1100RT
Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Mopeedijuhid ei tunne liikluseeskirju!

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

jan22 kirjutas:

Lisaks ei saa süüdistada mopeedijuhte ainult LE mitte tundmises kui meie liikluskultuur jätab iseenesest tõsiselt soovida!Autojuht sõidab kuidas õigeks arvab, ei hooli ta ei mopeedist ega mootorrattast,rääkimata jalkäiatest!

Oleneb, millega Tallinna liiklust võrrelda...

:D


jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Re: Mopeedijuhid ei tunne liikluseeskirju!

Lugemata postitus Postitas jan22 »

oldmoped kirjutas:
jan22 kirjutas:

Lisaks ei saa süüdistada mopeedijuhte ainult LE mitte tundmises kui meie liikluskultuur jätab iseenesest tõsiselt soovida!Autojuht sõidab kuidas õigeks arvab, ei hooli ta ei mopeedist ega mootorrattast,rääkimata jalkäiatest!

Oleneb, millega Tallinna liiklust võrrelda...

:D

Huvitav et sealses segases liikluses ei saa tavaliselt kannataja surma vaid pääseb väikeste vigastustega.Reegliks vist see et kiirus väike ja enamus mõkse suudetakse lihtsalt ärahoida.Väike kõks ei too sellisel kiirusel ka erilisi vigastusi.
Seega ei imesta et meil pealinnas oli korra mingi teema kiiruse alandamisest 40km/h.Kui me liikleksime aeglasemalt ja tähelepanelikumalt siis oleks surma liikluses tunduvalt vähem.
Seda muidugi ei maksaks eriti loota!

Jan.

BMW R1100RT
Kasutaja avatar

Habib
Postitusi: 303
Liitunud: 05 Jaan 2006, 09:35
Tsikkel: Suzuki V-Strom
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Mopeedijuhid ei tunne liikluseeskirju!

Lugemata postitus Postitas Habib »

jan22 kirjutas:

Ise olengi pildil ja ei nõustu selle asjamehe arvamusega,et Tallinnas sedusejärgi liigelda siis on ainult paar jalgrattateed kus võib mopeediga liigelda ülejäänud on koos jalgteega.

Kui lähtuda Tallinna kodulehe http://www2.tallinn.ee/est/g2708/ infost siis võib Tallinnas kõigil jalgrattateedel mopeediga liigelda, kuid reaalselt on enamus neil teedel väljas jalg- ja jalgrattatee märgid.

Mootorsõidukitega ühel teel liikuda üle 70km/h lubaval teel on lausa eluohtlik ja ongi ainuke võimalus kolida jalg- ja jalgrattateele!

1.See ei ole "selle asjamehe arvamus" vaid liiklusseadus.
2.Inimesel, kes eelistab seadusele Tallinna kodulehel olevat infot, peaks mootorsõidukiga sõitmine olema keelatud. Jäädavalt.
3.Tänaval sõita on eluohtlik... Järeldus: see et sa tänaval sõita ei julge annab sulle õiguse sõita kõnniteel.. :shock:

Muuseas, liinibussiga sõita ei ole eluohtlik. Lapsed saavad pileti odavamalt pealekauba. Juhul kui sa laps ei ole, peaks puuetega inimesed ka mingit alet saama, uuri järgi!

Nüüd loe oma joonealune hüüdlause korra üle ja mõtle, kas peaksid seda vahetama hakkama või mitte halama kui hirmus sul nende suurte asjade vahel sõita on
:evil:

Lambad on siin ja... lambad on sääl...
Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Mopeedijuhid ei tunne liikluseeskirju!

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Lugupeetud SM. Suur ja Kuri Mootorrattur.
Antud situatsioonis ei ole ei eelkirjutaja ega ka minu puhul tegu adrenaliini täis silmad punnis kihutavate pubekatega vaid normaalsete täiskasvanud inimestega, kes võitlevad tobeduse vastu.

Habib kirjutas:

1.See ei ole "selle asjamehe arvamus" vaid liiklusseadus.

See ei ole liiklusseadus, vaid selle suvaline tõlgendus. Antud teekategooriat Eestis momendil kehtivas liiklusseaduses ega ka liikluseeskirjas olemas ei ole.

Habib kirjutas:

2.Inimesel, kes eelistab seadusele Tallinna kodulehel olevat infot, peaks mootorsõidukiga sõitmine olema keelatud. Jäädavalt.
3.Tänaval sõita on eluohtlik... Järeldus: see et sa tänaval sõita ei julge annab sulle õiguse sõita kõnniteel..

Misasi on antud situatsioonis seadus ja kes on see, kes on seda rikkunud?
Äkki on seaduse rikkuja hoopis kommunaalamet või Signaal, kes on sinna selle tee tellija ja maksja poolt tellitud jalgrattateele omaalgatuslikult paigaldanud mingid muud märgid ja tellija, ei ole seda nende kahe märgi nüansierinevuse peale lihtsalt tulnud?
Aga kehtiva teede liigituse järgi kvalifikatseerub see ikkagi põhimõtteliselt jalgrattateeks. Jalgrattatee olemasolul on mopeedil KOHUSTUS sõita jalgrattateel, mitte sõiduteel. Samuti ei ole mittekusagil ei liiklusseaduses ega ka liikluseeskirjas kirjas, et seal on mopeediga sõit keelatud. Ainus koht, kust seda keeldu saab "ridade vahelt" välja lugeda, on antud liiklusmärgi kirjeldus - tohib liigelda jalgrattaga ja jalgsi.
St et kui ei ole spetsiaalselt mopeede keelavat lisatahvlit paigaldatud, on tegu täiesti klassikalise jalgrattateega kuhu on mööndusena lubatud ka jalakäijad. See, kas tee on jagatud joontega eraldi jalg ja jalgrattateeks või on tegu ühise suvalise teejagamisega, ei ole jällegi oluline.
Lisaks veel see pisiasi, et Samadel liiklusmärkidel peaks olema kõikides EU-riikides samadel sama tähendus...

Kõigile neile kõvadele meestele on alati olnud minupoolne ettepanek, et võtke sõbrad kaasa ja tulge külla - Annan teile mopeedid ja minge proovige elu omal nahal järgi, kuhu kategooriasse antud sõidukid kõige õigemini kuuluvad ja kus need võõrkehana tunduvad ja kas need on saatanast või mitte.

Liigeldes ise igapäevaselt auto, mootorratta, mopeedi ja jalgrattaga, olen kindlal veendumusel, et vaatamata ilusatele väidetele ei ole jalakäija (ja eriti veel rulluisutaja) ühiskonna parim osa vaid just kõige süüdimatum ja rohkem ennasttäis olev osa. See, et jalgrattur tuleb ühesuunalisel teel sulle keset teed tuimalt vastu, see hakkab juba vähemaks jääma aga jalakäijad on päriselt ainukesed, kes ei pea mittemingeid teemarkeeringuid ega liiklusmärke mittekunagi mittemillekski. Nad on vallutanud ka need vähesed teed, mis on liiklusmärgistatud puhta jalgrattateena ja kuhu neil üldse asja ei tohi olla, jalgratta ja jalakäijate eraldi poolteks joonega jagatud teel jalutavad enmus ajast ikkagi kogu tee ulatuses ja mittekeegi neid ei torgi ega ka karista - neid on lihtsalt piisavalt palju ja on tegu piisavalt kõvasti karjuva ja valimiste vajaliku grupiga. Eesti mopeediühiskonna väheste liikmete ja pubekatest huligaanitsevate rollerihuntide tõttu ei võta 50cc mehi mittekeegi kuskil kuulda ja astutakse igal võimalusel lihtsalt pähe.


jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Re: Mopeedijuhid ei tunne liikluseeskirju!

Lugemata postitus Postitas jan22 »

Habib kirjutas:
jan22 kirjutas:

Ise olengi pildil ja ei nõustu selle asjamehe arvamusega,et Tallinnas sedusejärgi liigelda siis on ainult paar jalgrattateed kus võib mopeediga liigelda ülejäänud on koos jalgteega.

Kui lähtuda Tallinna kodulehe http://www2.tallinn.ee/est/g2708/ infost siis võib Tallinnas kõigil jalgrattateedel mopeediga liigelda, kuid reaalselt on enamus neil teedel väljas jalg- ja jalgrattatee märgid.

Mootorsõidukitega ühel teel liikuda üle 70km/h lubaval teel on lausa eluohtlik ja ongi ainuke võimalus kolida jalg- ja jalgrattateele!

1.See ei ole "selle asjamehe arvamus" vaid liiklusseadus.
2.Inimesel, kes eelistab seadusele Tallinna kodulehel olevat infot, peaks mootorsõidukiga sõitmine olema keelatud. Jäädavalt.
3.Tänaval sõita on eluohtlik... Järeldus: see et sa tänaval sõita ei julge annab sulle õiguse sõita kõnniteel.. :shock:

Muuseas, liinibussiga sõita ei ole eluohtlik. Lapsed saavad pileti odavamalt pealekauba. Juhul kui sa laps ei ole, peaks puuetega inimesed ka mingit alet saama, uuri järgi!

Nüüd loe oma joonealune hüüdlause korra üle ja mõtle, kas peaksid seda vahetama hakkama või mitte halama kui hirmus sul nende suurte asjade vahel sõita on
:evil:

Võid siin ju kilde pilduda aga sellest ei muutu midagi!
Võta mopeed ja mine sõida TLN liikluses nii nagu see asjamees seadust tõlgendab ja siis räägime edasi.
Kes igapäevaselt sõidab see teab millest teema.
Olen igapäevaselt mopeediga liigelnud ja kõike juba näinud/kogenud!

Hetkel sõidan motikaga ja ei tunne et eelnevad mured enam kotiks.
Või kuidas mopeediga peateele saada kui ristuval teel sõidavad autod 70km/h.Mitte keegi ei anna sulle võimalust teele sõita ja kui see siis sul lõpuks on õnnestud,antakse sulle korralikult signaali.
Kui mugav on sõita 70km/h piirkonnas mopeediga näiteks 45km/h,kui sinust sõidetakse mööda riskides sinu eluga või lihtsalt lõigatakse/rammitakse sinu tee ära.
Jätab lausa külmaks kui mõni mopeesimees üritab eralsusribaga jalgrattateel pugeda kõnnitee ääre ja treileri vahelt edasi,mina sinna motikaga nagunii ei mahuks.
Reastumisel ei lasta seda sooritada sest kiiremal/suuremal on eesõigus.

Mõtlen et kuidas õpetada 14aastasele turvaliselt mopeediga liiklema.Kui sõita nii nagu seadaus ettenäeb sõidetakse ta lihtsalt kildudeks ja hea kui ta ellu jääb.
Kui eirate LE ja sõita ikkagi jalg-ja jalgrattateel jääb ta ellu olgugi et võib trahvi saada.Mina hetkel olena valinud viimase varjandi ja see on toiminud juba pea kolm aastat,kuid see pole ka õige.
Asi on tegelt jama ja lõhnab surmade järele!
Jan.

BMW R1100RT
Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Lisaks juurde veel selle, et iga sõiduki juhtimisõiguse saamiseks võiks olla kohustuslik läbida ka kõigi sellest madalamate kategooriate sõidukitega liikluses minimaalselt a' 3-5 sõidutundi.
St B kat juhtimissõiguse omandaja peaks läbima kõigepealt kohustuslikud 3 tundi jalgratta, 3 tundi mopeedi ja 5 tundi mootorrattaga igapäevases liikluses, enne, kui ta oma taodeldava juhtimiskategooria sõidukiga üldse proovima lastakse. Sellega kaoksid ära vägapaljud agad ja õpitaks arvestama ka sellega, et liikluses on olemas ka teistsuguseid sõidukeid.


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Huvitav, mis loomaaed seal Tallinnas siis on?
Tartus liiklen järjest rohkem mopeedi ja rolleriga (jalgrattaga teinud seda kogu aeg, samuti tsikli ja autoga), ei ole eriti tabanud end tundelt, et "surnuks sõidavad". Arvestavad küll ja enamasti antakse teed kah.
Samas mõnele rolluvennale läheks annaks ka ise üle küüru. Egas' piirajate mahakrudimine anna veel õigust molkusena sõita (nägupidi autode p...ses, kahekesi kõrvuti teises reas, mõlemad laperdades külgsuunas terve rea piires etc). Igas konfliktis on alati kaks osapoolt, ma ei mängiks palli ühte väravasse.
Üldine kiirusepiirang linnas 40 km/h on lollus. Siis viibivad sõidukid liikluses ju palju kauem aega ja tulemuseks on tänavate täielik ummistumine sel tasemel, et ei liigu seal enam mopeed kah.
Nõus jalakäijate koha pealt. Süüdimatu ja karistamatu kamp.

Mis puudutab kaug-ida mopeediuputust, siis vabandust, aga mina ei usu, et neil seal suhteliselt vähem rahvast liikluses surma saab. Niipalju, kui mina statistikat näinud olen, on Euroopa ikka kaugelt ohutum koht. Isegi mopedistide jaoks.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas Prets »

Tallinnas on ikka rõve loomaaed.
Ma ei ole küll eriti sõitnud rolleriga seal, pole asja olnud, aga niipalju kui olen, olen igakord õnnestunud sõita autodega samas kiiruses üle lubatud kiiruse.
Reastumine on suisa eluohtlik, ma proovin seda teha nii vähe kui võimalik.
Foori alt kiirendus on rolleriga s**t, iga kord kardan, et keegi tuleb tagant ja sõidab üle.
Jalgrattateed olen mina näinud ainult Pärnu maantee ääres, ja seal sõidavad alatihti autod, või suisa seistakse seal autodega.
Jalakäijad sinna eriti õnneks ei kipu.
Mina kõnniteedel sõitnud pole, aga olen ikka veel elus. Kuigi Pärnu maanteelt Mustamäe peale keerates ei lasknud mind keegi vahele, enne kui kiirendusriba lihtsalt otsa sai ja ma olin sunnitud tegema selle manöövri.

(togi)

a501322914

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas a501322914 »

Njaa võitlus tuuleveskitega igastahes. See on suht pikk tee(53km) ja seal sõidavad siis juba treenivad sportlased peal. Kohe kui sa mopeediga sinna ronid pead nendega kakema hakkama. Nii et jama nii või naa.
Lubatud või mitte. Samas ega seaduses pole öeldud et seal elektrilise rattaga sõita ei võiks ja üldsegi seda mopeedi ja abimootoriga jalgratta piiri on võimalik suht häguseks ajada. Sul peaks ju palju erinevaid pille olema, aja mõnel veidramal hääled sisse ja proovi :lol:


honda1000

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas honda1000 »

:D :twisted:

Viimati muutis honda1000, 12 Aug 2009, 13:47, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

-ShadowofDeath-
Postitusi: 318
Liitunud: 01 Mär 2006, 16:13
Asukoht: Saue

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas -ShadowofDeath- »

honda1000 kirjutas:

mopeediga ikka ei sõidaks ju parem ajage baigid garaazist välja nagu mina enda 1000-ndese hondaga :wack:

Oled Sina alles huumorivend ikka küll :D Tulid siia lihtsalt kelkima või oled teatud probleemidega vaevatud?

Zid Pilot
Baotian Freedo 4
Stella V-50
Müüa Fiat Panda 06!
Kasutaja avatar

valgehiinlane
Postitusi: 290
Liitunud: 19 Sept 2008, 20:02
Tsikkel: on vajaka
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas valgehiinlane »

honda1000 kirjutas:

mopeediga ikka ei sõidaks ju parem ajage baigid garaazist välja nagu mina enda 1000-ndese hondaga :wack:

hea öelda sul, kui load olemas.
pealegi, kõik ei pea ju baigiga sõitma.
asi on maitses!

kasutajanimi on väga random (lol)
Kasutaja avatar

christian
Postitusi: 220
Liitunud: 07 Veebr 2009, 21:14
Tsikkel: K3 fighter

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas christian »

honda1000 kirjutas:

mopeediga ikka ei sõidaks ju parem ajage baigid garaazist välja nagu mina enda 1000-ndese hondaga :wack:

Rauast mänguasjad? (togi)

pahadeplaneet kirjutas:
Aga kuidas käib 1000 bike kui on 25kw piirajad :shock:
on sellega võimalik üldse sõita nii et kiivrit märjaks ei nuta :?:

Hitchiker
Postitusi: 535
Liitunud: 24 Sept 2003, 10:31
Tsikkel: suzuki gsr600

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas Hitchiker »

Hehe

Järjekordne idiootsus ametnike poolt. Kui EU seda projekti rahastas KUI rattateed, siis pmst ei ole Läänemaa just päris korrektselt talitanud ja peaks vastavale fondile (ISPA?)tegelikult raha tagastama. SEda ilmselt teha ei taheta, niiet kui EU peaks ühe kirja saatma, et asi pole päris nii nagu olema pidi, siis ju see märk seal muutub. Ise olen selle tee võrriga kuni Riisipereni läbinud ja kohtasin ainult Taebla ja Riisipere juures paari jalakäijat. Nendest mahtus aga ilma probleemideta mööda. Kui meite ametnikukesed natukene oma silmaringi avaks ja mitte ei vahiks asja ainult oma või naabrimehe mätta otsast, siis võiks see tee olla avatud ka mopeedidele. Ilmselt suusatajad ja mopeedisõitjad siiski väga tihti üksteist ei sega.

Telefon 56681119
lisavarustuseks GSR600

kristjanted

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas kristjanted »

Ise kasutan seda teed kah sõites...(mul on väike 110cc atv) pole veel kellegiga probleeme olla, niivõinaa sõidan ligikaudu 30km/h ja jalgrattureid näeb seal väga vähe...enamus ajast käivad mutikesed oma koeri situtamas seal, peakski mainimi, seal asula kus mina elan sõidavadki mööda seda teed enamasti mopeedid ja muud masinad, ja ei tea et kellegil kunagi kellegiga probleeme oleks olnud.

Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

kristjanted kirjutas:

Ise kasutan seda teed kah sõites...(mul on väike 110cc atv) pole veel kellegiga probleeme olla, niivõinaa sõidan ligikaudu 30km/h ja jalgrattureid näeb seal väga vähe...enamus ajast käivad mutikesed oma koeri situtamas seal, peakski mainimi, seal asula kus mina elan sõidavadki mööda seda teed enamasti mopeedid ja muud masinad, ja ei tea et kellegil kunagi kellegiga probleeme oleks olnud.

Just Sinusuguste vendade pärast ongi võitlus ametnike idiootsuse vastu peaaegu võimatu ja nende argumendid mopeedide liikluse keelamiseks täiesti vettpidavad - enamus Eesti "jalgrattateedest" on markeeritud kergliiklusteena ja kohalikus liikluseeskirjas idiootne punkt, et kergliiklusteel on mopeedid keelatud, sest kui mopeedid on lubatud hakkavad sinna ka igasugused idioodid kohe muude sõidukitega ronima.

P.S. Kas sellist "pisiasja" ikka tead, et see sinu "väike atv" peab väljapool kinnist erateritooriumi või võistlusrada kasutamisel olema registris ja nõuab juhtimiseks B-kategooria juhilube(muide, ka ka seljuhul, kui see oleks 50cc)?

hälvik

honda1000

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas honda1000 »

:wack:

Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas ping »

Plaanis teha meile ka uus "loom" :shock: ja suunatakse see ka suurtele teedele liiklusesse:
„55) pisimopeed on vähemalt kaherattaline sõiduk, mille suurim kasulik võimsus sisepõlemismootori korral või mille suurim püsi-nimivõimsus elektrimootori korral ei ületa ühte kilovatti ja valmistajakiirus ei ületa 25 kilomeetrit tunnis;“;
"Hea" on plaanis nüüd see, et rollerid ja mootorrattad võivad ametlikult sõita kõrvuti ühel sõidureal:„73) sõidurada on sõidutee pikiriba, mis võib olla tähistatud asjakohaste liiklusmärkide või teekattemärgistega ja mille laius on küllaldane autode liiklemiseks ühes reas. Kaherattaline mootorratas ja mopeed võivad sõidurajal liikuda kahes reas;“;
http://www.riigikogu.ee/?page=pub_ooc_f ... _id=949410

Kasutaja avatar

õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Pisimopeedid on need asjad, millega 4-5 aastased sõidavad? Ja lapsevanemaga koos neid kõnniteele ei lubatagi?
:wack:

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?
Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas ping »

On ka täismõõdus mopeedid (rollerid) millel piiraja kuni 25km/h.
Inglismaal on nendel kohustuslik kindlustus tunduvalt odavam.


elu
Postitusi: 6
Liitunud: 30 Aug 2006, 19:15

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas elu »

Mul on vahel kahju mopeediga jalgrattateel sõita, kui rahvast palju teel. Hirmutab nagu ära pisike põrin kõrvaloleva jalakäija ja ega väga jalakäia oma teepoolel käia ka armasta - paljud teed joonega pooleks jagatud. Ma ei pea alati oma õigust kasutama ja taga ajama.

Pisimopeed - hea, et nende peale mõeldi. Samas mootor, mis max 25km/h peale piiratud ei saa olla reeglina väga võimas ja suuremat inimest edukalt kanda. Väikelapsed registreerimata sõidukitega kõnniteedele? Huvitav...

Kasutaja avatar

koty
Postitusi: 105
Liitunud: 27 Mai 2008, 22:26
Tsikkel: Aprilia Sx 125
Asukoht: Pärnu/Tallinn

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas koty »

elu kirjutas:

Mul on vahel kahju mopeediga jalgrattateel sõita, kui rahvast palju teel. Hirmutab nagu ära pisike põrin kõrvaloleva jalakäija ja ega väga jalakäia oma teepoolel käia ka armasta - paljud teed joonega pooleks jagatud. Ma ei pea alati oma õigust kasutama ja taga ajama.

Pisimopeed - hea, et nende peale mõeldi. Samas mootor, mis max 25km/h peale piiratud ei saa olla reeglina väga võimas ja suuremat inimest edukalt kanda. Väikelapsed registreerimata sõidukitega kõnniteedele? Huvitav...

Mopeediga ei tohigi ju sellisel teel sõita, kus jalgratta- ja jalgtee on pooleks jaotatud.

Aprilia Sr 50 -> Aprilia Sx 125___
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas simp »

mismõttes ei tohi?
vaata millest see teema alguse sai.
üldiselt ka natuke, kuna nõmmel on koht kus on tee mille alguses on samasugune märk nagu oldmopedi poolt tehtud pildil ja kohe selle kõrval on ka märk mis keelab mopeediga liiklemise sellel teel siis mina järeldan sellest seda, et kui keelavat märki kõrval poleks siis ma võiksin seal mopeediga sõita.
ehk siis kõrvuti on märgid 322. ja 435.
PiltPilt
ps: üritan ka fototõestuse teha lähiajal:)

Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Liikluseeskiri:

"433–435. Jalgratta- ja jalgtee. Liikuda tohib ainult jalgrattaga või jalgsi. "

// Lisaks sõidu-&teooriaeksamil rõhutati, et mopeediga ei tohi sõita sellisel teel.

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->
Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Mhhh kirjutas:

Liikluseeskiri:

"433–435. Jalgratta- ja jalgtee. Liikuda tohib ainult jalgrattaga või jalgsi. "

See tobedus on Eesti rahvuslik omapära, kus lemmiksöök on teine eestlane ja kõik ülejäänud, kes keskmise koduperenaise ja pensionäri maailmavaatesse ei mahu, on kahtlased ja tuleb lihtsalt ellimineerida.

Skandinaavias on need teed sõna otsese mõttes mõeldud kergliikluseks ja mingeid omavahelisi probleeme jalakäijate, jalgratturite ja mopeedide vahel ei ole.
Krt, reaalselt on seal teel iga teine rulluisiutaja ka ohtlikum kui mopeed aga ei õnnestunud ka uude liiklusseadusesse sisse pressida isegi seda, et vähemalt 25kmh kategooria pisimopeedid meil seal aksepteeritud oleks. Lihtsalt igasuguseid kohe ruigama kippuvaid kodanikke on liiga palju ja sellist ebapopulaarset otsust ei julge mittekeegi isegi arutada mitte.

hälvik

mcu
Postitusi: 62
Liitunud: 24 Apr 2008, 09:11

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas mcu »

Lugesin huviga käesolevat teemat ja jõudsin jälle tõdemuseni, et kui mõni aff teeb mingi tobeda lahenduse või seaduse, leidub üle mõistuse palju takka kiitjaid ja demagooge, kes leiavad sada põhjust, miks see nii peab olema. Olgu siis liikluskorraldus nii jabur, kui tahes. Kui on alternatiiv rolluga liikuda mujal, kui maanteel tuleks seda kindlasti soodustada, sest tänu suurtele kiiruste erinevustele on rolluga maanteel lihtsalt ohtlik. Aga jõudu Oldmopeedile ja mõistust neile, kes arulagedust tulihingeliselt õigustavad.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Jalgrattateed ja mopeedid

Lugemata postitus Postitas simp »

ma üritaks siin natuke vastu vaielda...
jah liikluseeskiri ütleb nii:

Kood: Vali kõik

431. Jalgrattatee. Liikuda tohib ainult jalgratta või mopeediga.

Kui märgiga tähistatud tee või teeosa kulgeb sõidutee või teepeenra kõrval, tohivad jalgrattur ja mopeedijuht kasutada ainult seda teed või teeosa.

432. Jalgtee. Liikuda tohib ainult jalgsi.

Märk võib tähistada ka jalakäijate liiklemiseks ettenähtud teeosa või kõnniteed.

433–435. Jalgratta- ja jalgtee. Liikuda tohib ainult jalgrattaga või jalgsi. Märkide 433 ja 434 korral liigub jalgrattur sellel teel vastavalt näidatule ühel, jalakäija aga teisel pool; märgi 435 korral aga kasutavad nad teed ühiselt. Viimasel juhul ei tohi jalgrattur ohustada ega takistada jalakäijat ning jalakäija ei tohi tahtlikult takistada jalgratturi sõitu. Kui märkidega 433–435 tähistatud tee või teeosa kulgeb sõidutee või teepeenra kõrval, tohivad nimetatud liiklejad kasutada ainult seda teed või teeosa.

mina loen siit juba selle välja, et jalgratta- ja jalgteedel kehtivad mõlemad õigused/kohustused nagu jalgrattateel ja jalgteel eraldi. juhul kui teeosad on eraldatud siis peab liikleja lihtsalt oma poolel püsima. Juhul kui teepooled ei ole eraldatud ei tohi kumki osapool takistada teist. samas ei tohi jalgrattur ohustada jalakäijat.
Jah siin ei ole mopeedist midagi räägitud. vahepeal väike meeldetuletus mida need numbrid tähendavad siin.
Pilt
üritame nüüd mingi kokkuvõtte teha.
kui märgi 433, 434 puhul nagu tohiks mopeediga sõita siis peaks tohtima mopeediga sõita ka märgi 435 puhul, ainus lisatingimus on ju see, et ei tohi ohustada ega takistada.
samas kui märgi 435 puhul ei tohi mopeediga sõita, siis ei tohi ka 433 ja 434 puhul mopeediga sõita.
Siinkohal tooks mina sisse liiklusSEADUSE

Kood: Vali kõik

§ 4.  Tee
(5) Jalgrattatee on jalgratta ja mopeediga liiklemiseks ettenähtud teeosa või sama otstarbega omaette tee. Jalgrattatee tähistatakse vastavate liiklusmärkide või teekattemärgistega.

siit tuleb välja selline tõde:
jalgrattatee on jalgratta ja mopeediga liiklemiseks ettenähtud teeosa või sama otstarbega omaette tee.
ehk siis kuna siin on see teeosa säte sees võiks nagu mõelda, et märkide 433 ja 434 puhul tohib mopeediga sõita(kuna teeosa on eraldatud) ja märgi 435 puhul ei tohi(kuna teeosa pole eraldatud).
Kuna teeosale ei ole kummaski dokumendis, ega ka teeseaduses kindlat definitsiooni näen ma siin ruumi vabaks tõlgendamiseks. Kus on öeldud, et teeosa peab olema eraldatud selleks, et ta teeosa oleks?
Ehk siis minu jaoks nagu tohiks sõita kõigi kolme märgi puhul.
Kui keegi sellest pikast jutust midagi aru sai siis olen avatud diskussioonile. Ehk olen millestki valesti aru saanud, samas kui mu mõttekäik on õige siis on probleem lahendatud.
Ps: minu mõttekäiku kinnitab ka see, et nõmmel suusahüppetornide juurest mineval jalgratta- ja jalgteel on välja pandud eraldi märk 322 (Mopeedi sõidu keeld).
Lisaks veel selle väikse tõe ka, et liiklusseadus on liikluseeskirja suhtes ülem. sama asi mis kindlustuse poliisi kaasaskandmisega.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mopeedid”