EMV 3 etapp rinkas

Kõik kiirusega seotud teemad. Kiirendus, ringrada, jne.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madman2
Postitusi: 196
Liitunud: 19 Aug 2012, 01:50
Tsikkel: Honda CBR 900RR '99
Asukoht: Viljandi

EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Madman2 »

Keegi teab kas nende meestega kõik korras?
Pilt



Kasutaja avatar

leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas leko »

Tom oli vist omaljalgel, teisest ei tea.

Viimati muutis leko, 22 Juun 2015, 17:10, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas sepp »

Korras polnud neil ammu juba midagi kuna sõidavad rinkat :mrgreen:
Mõlemad on võruga väljas kui ma ei eksi.
Pilt

Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

Tom`ile kiiret paranemist ja no t*** küll kuidas need 2 sorti inimesi, ühed kes peavad sinist lippu näitama ja seda ei tee ning teised (nagu näiteks läädukad ja raul kaidro) peaksid sellest aru saama hakkama enne kui eelmainitud lipuvärvus silma alla taotakse. Kikule parkis ka samalaadne aff ikka ennast nii trajektoorile sisse, et pidin omm ja husaa harjutusi tegema, et mitte boksialal ebasportlikku poksimatsi korraldada. t*** tuled rajale siis ikka alusta sealsete kommete ABC-ga alustuseks enne kui hilja ja enne kui keegi viga saab, tagantjärele tarkus seekord - Tomi sõit ju perses juba ja inimesed said viga.


-Tomm
Postitusi: 80
Liitunud: 23 Juul 2005, 01:34
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas -Tomm »

Eks see on selline kahe otsaga asi. Kui nüüd hakata otsima, kellele vihase näoga otsa vaadata, siis nagu ei olegi eriti kedagi. Rajal oli palju erineva kiirusega sõitjaid, mis muutis rajakohtunike jaoks keeruliseks siniste lippude näitamise. Sest kui isiklikult kedagi ei tunne, siis ei saa tõesti aru kes mingil ringil parasjagu on. Lisaks võiks ka tagant tulija veenduda, kas tema ees sõitja on sinist lippu märganud ja valmis sellele vastavalt käituma. Antud juhul tundus, et eessõitja jätab ruumi sisekurvi, tegelikult see siiski nii ei olnud ja otsasõidu vältimiseks tuli sõita sisekurvis asfaldilt maha. Selle peale läks ratas pikali ja niitis maha ka õnnetu Leedulase, kes tegelikult kas siis sinist lippu ei märganud või seda ei näidatud. Ma tunnen seda Leedulast juba ammu, tegemist on täiesti normaalse ja mõistliku inimesega (seega igasuguse tahtliku käitumise või ükskõiksuse välistaks) . Ehk siis antud juhul oli tegemist taolise õnnetu juhusega, mida n.ö võistlussituatsiooniks kutsutakse. Shit happens. Järgmine kord proovime paremini. Juuli võistluse ajaks saab kaelasidemest ka enamvähem lahti.

Toomas Tomson
5115112
Kasutaja avatar

leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas leko »

Ega Lätlased ka vist neid lippe väga ei mõista. (Üks suhteliselt konkreetne lipu eiramine jäi mulle ka videosse)

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas sepp »

lipu mõistmine jahh, puudulik,aga veel puudulikum oli rajameeste ja ma ei tea.. kas peakohtuniku või kes neid korraldusi annab kp-le töö.
kuna olin lähedal yhele kp-le ja kuulsin kõike raadiosidet siis see kõik oli täitsa p**s* teema...

  1. kellegi ratas jäi stardis stoppama, raadiosidest anti käsk mitte starti anda. Seda eirati ja start anti ikkagi.
  2. Tommi laks..
    kp-s oli venelane kes ei ei suutnud numberdi arusaadavalt öelda eesti keeles. numbrit kysiti 4 korda yle enne kui saadi aru mida see mees sogab vigases eesti keeles.
    kp andis teada, yx liigutab,teine ei liiguta. mine perse,selle peale öeldi kollased lipud...
    Läks aega mööda, kysiti uuesti mis seis on,ikka yx ei liiguta, siis oli paus mõned hetked ja siis tuli ALLES punane lipp.
    mis toimub inimese peas kes ytleb kollased lipud selle peale kui kuuleb,et inimene ei liiguta enam????
    Sellest ma ei hakka rääkimagi,et sinist näidati kusagil kellegile ja ilmselt valele sõitjale.. selle peale tuli lause.. kes Sul sinist käskis näidata,keegi pole käskinud!

Ma ei tea kes selle pasa eest on vastutav,aga igatahes nii ei TOHI olla asjad ühelgi võistlusel. Tehke see asi korda!
Te mängite inimeste eludega kus võib saada vägagi saatuslikuks iga uimerdatud ja ebaprofessionaalne käitumine!! SUUR HÄBI!

Kasutaja avatar

Erkki
Postitusi: 111
Liitunud: 29 Okt 2005, 16:34
Tsikkel: Aprilia RSV 1000 R
Asukoht: tallinn

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Erkki »

Hea on öelda, et tehke asjad korda.
Tagamaad mis puudutavad võistluste korraldamist, kohtunike, rajahooldus tehnika, turva- ja meditsiinipersonali hankimist ja selle eest ka tasumist on selline asi mida siin väga ei hoomata.

Mina olen mõlemal pool kardinat olnud, nii rajal kui ka kohtuiketornis, nii auto kui ka mootorrataste võidusõitudel ja ütleme nii, et pehmelt kurb on see asi just mootorrataste koha pealt.
Ma olen enam kui kindel, et valdav osa sõitjatest ei tea mida mingisugune lipp tähendab ...sama võiks käia ka lipukohtunike pihta - juhul kui korraldajaks on mingisugune "lambimoto" kes võimalikult väikeste kuludega tahab poisid ja tüdrukud rajale lasta.

...ma ei ole näinud Eestis, et sõitjatele väljastatakse litsents peale elementaarsete eksamite sooritamist vaid antakse pihku igasugusele suvalisele põllumehele kes on unes mootorrattast näinud - siit kivi alaliidu kapsaaeda. ...ma ei tea kuidas see on Lätis ja Leedus aga ilmselt sama moodi.
Võrdluseks tooksin näiteks BMW cupi autodest kus litsentsi saamiseks on vaja läbida eksamid. Alaliit korraldab med. personalile ja pääsetemeeskonnale koolitusi, tutvustatakse turvavarustust ja selle ohutut eemaldamist, tehakse võidusõidu simulatsioone kus on isegi autosi põlema pandud, et näha ja hinnata med, pääste ja kohtunike tööd nö. kriisiolukorras. Ka käiakse soomes kohtunike koolitusel ja tehakse skandinaavia "kolleegidega" koostööd, et asja edendada.

Ma ei tea kes selle EMV 3. etapi korraldas kuid siin peaks alaliidust tulev komisjon otsuse võtma, et päris kirvemehed asja ei korraldaks või siis sõna sekka ütlema rajapersonali valiku koha pealt.

Kuna see selline bürokraatlik jama on siis üleöö ilmselt ei muutu midagi ja muidugi ohutuse tagamiseks, profesionaalsema korralduse jne eest tuleb ka suurem nuts välja köhida lõpptarbijal ehk sõitjal.

Tomm,

Üldiselt on sellega selline lugu, et ei ole vahet ei kiirusel ega ka sõitjate arvus. See on kohtunike töö, selle jaoks nad seal ongi :) ...aga kui selline segasumasuvila kokku aetakse kus ei mõigata ühes keeles rääkida siis ega sealt head nahka loota ei olegi.
....ja ega niisama ei ole juhendis, et kvalist saab edasi näiteks fastest lap + 110% ajaga.

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas sepp »

Saad aru!?!
Siin ei loe sõitjate liputundmine midagi.... Kui ikka öeldakse,et yx sõitja on maas peale kukkumist ja enam ei liiguta,siis on kollased lipud ainult ajaraiskamine.
Veel suurem ajaraiskamine on selle kysimuse uuesti esitamine mingi ajapärast.,et kas nyyd juba liigutab.
Sellised olukorras on kasulikum reageerida yle kui aega venitada... uue stardi saab alati teha,aga uut elu enam anda ei saa!

Aga laiemalt on jahh lippudega alati jama olnud.
Mäletan vana raja peale veel... äkki mingi 3-4 ringi sõitsime edasi enne kui lippudega võeti maha... kõik selle aja lebas Piirlaid teadvusetult enne uut keset rada maas... (võin sõitja nimega ja kurviga eksida ka)

Kasutaja avatar

Erkki
Postitusi: 111
Liitunud: 29 Okt 2005, 16:34
Tsikkel: Aprilia RSV 1000 R
Asukoht: tallinn

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Erkki »

No vot,sellest ma tegin ka juttu, et ka kohtunikele ei korraldata koolitusi.
Siin tulebki mängu küsimus alaliidu kompetentsusest omada kontrolli selle üle kes kohtunikepuldis on jne.
Mootorrataste ringrajasõidus minuteada puudub selline asi nagu kohtunike komisjon mis siis hindab etapi läbiviimist ja ka kohtunike tööd ning vastavalt sellele toob siis välja head ja vead ...aga seda tuleb juba enne võistlusi läbi viia, teha ohu simulatsioone jne jen.

Minu meelest võiks osavõtt ka paarkümmed euri kallim olla kui sellest sõltub kas sõitja jääb elama või oodatakse, et äkki hakkab liigutama.

Selles suhtes hea öelda aga raske teostada, finants on piiratud, vb inimestel puudub huvi tegeleda asjaga, korraldatakse nii, et näiteks med-cari rajal ei ole ja vaadatakse kui odavalt on võimalik etappi korraldada kasutades katsejänesteks neid kes rajal.....

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Black »

Kui paarkümmend otsa lükata, jäävad kindlasti rohkemad terveks, kuna rada on tühjem.

Kasutaja avatar

Erkki
Postitusi: 111
Liitunud: 29 Okt 2005, 16:34
Tsikkel: Aprilia RSV 1000 R
Asukoht: tallinn

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Erkki »

No siis on selline situatsioon, et nokk kinni - saba lahti ja vastupidi.
Motosport ongi kallis aga elu on kallim ....samas tekib küsimus kas see auhinnafond, mis iganes see ka oli, välja maksta või investeerida sellesse, et oleks ohutum sõita kui see 20.- jätab sõitja tulemata või pere toitmata. (kahtlen selles muidugi)

Muidugi huvitav oleks teada kes see peakohtuniku rolli täitis sellel etapil?

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas franz125 »

See sinise lipuga värk on selline hall ala-kuidas aeglasem käituma peaks -jätkama samal trajektooril,hoidma kõrvale või tõmbama kõrvale.Eessõitja ei tea ju ka kui kaugel kiirem on ja kui kiiresti läheneb kiirem.Sinine lipp on ju puhtalt informatiivse iseloomuga.Mis nendesse lipumeestesse puutub siis siis ühes sõidus ei saanud esimene ja teine õigel ajal finishilippu uhasid veel ühe ringi võidu.Litsentsi saamise kohta on EMF-i lehel kirjas et taotleja peab olema läbinud instruktaaži.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas allan777 »

Tomile kiiret paranemist ja see laks nägi ikka inetu välja küll. Ja punase lipuga läks ikka liiga kaua aega. Samuti olen veidi rahulolematu siniste lippude näitamisega - õigemini sellega, et neid ei näidata. Juba teist etappi järjest on ringiga sissesaajatest möödumine tõeline õnnemäng, see vist ei peaks nii olema. Ja ei ole mina veel kordagi märganud, et eesolijale sinist lehvitatakse.

Muidu olen korraldusega väga rahul, suures plaanis on minu arust asjad hästi. Leedukad on vedanud käima kifti asja ja oleks väga broo kui seda ka edasi arendatakse. Ärge siis liiga kõvasti tampige üritust, olgem ikka konstruktiivsed.

BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.
Kasutaja avatar

leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas leko »

Keda huvitab, siis tervet võistlust on võimalik järelvaadata siit:
http://tv.delfi.ee/sport/automoto/taisp ... d=71753399

Väga positiivne, et selline võimalus on iseenesest….Väike kivi Ervinile kommentaatori töö eest aga muidu ikkagi äge.

Kasutaja avatar

Erkki
Postitusi: 111
Liitunud: 29 Okt 2005, 16:34
Tsikkel: Aprilia RSV 1000 R
Asukoht: tallinn

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Erkki »

franz125

Noh jah, kirjas võib olla ju nii mõndagi :D mina isiklikult ei ole näinud/kuulnud ühtegi instruktaazi, vähemalt sellel ajal kui ma võidu sõidsin va. võistluseelne nö. drivers meeting.

  • Sinine lipp ei ole mingi informatiivne lipp, sama hästi võib kohtunik sulle oma karupoega lehvitada infoks, et vaata mis mul on :D . Sinine lipp on märguande lipp mida näidatakse kui tagant läheneb suuremal kiirusel sõitja(d) (seda siis üldiselt mahajääjatele kes hakkavad nö ringiga saama)
  • Seisev sinine lipp: kiiremad hakkavad lähemale jõudma (vahe umbes paarkümmendmeetrit), ära takista kiiremaid ehk ideaaltrajektoorilt tuleb maha ronida
  • Sinine lehviv lipp: kiiremad on mööda sõitmas (möödasõitu alustanud), takistada ei tohi.
    Ehk siis sinise lipuga käivad kaasas sõitja kohustused.
    ...sinist lippu tohib ka siis näidata kui näiteks esimene plokib liigselt möödumist ja ei sõida nö. puhast võidusõitu aga see on juba peakohtuniku pädevuses seda otsustada.

Ehk siis sinise lipu nägemisel tuleb veenduda, et kiiremad sinust mööda saavad ilma, et nad oma sõidujoont (oluliselt) muutma peaksid.

  • Sinise lipu eiramisega võib kaasneda otsus "must lipp" ehk siis kohene pit lane´le sõitmine ja "disqualified" mis on minu meelest väga mõistlik arvestades seda mis toimub.

...punakollane (triibuline) lipp on näiteks informatiivne mis siis näitab, et rajalõik on libe/ohtlik aga kohustusi see sõitjale ei pane.

Vähemasti puusalt paugutades peaks see nii olema :)

Sellessuhtes on hea vaadata kõrgetasemeliseid võidusõite kus reeglid on kõigile ühiselt mõistetavad. Kiirused ja tase on oluliselt suuremad aga sõit on ohutum mis nagu peakski olema asja point, et inimesed kes valdavalt oma initsiatiivist asjaga tegelevad saaksid ohutult ja turvaliselt võidu sõita mitte reanimobiiliga.

Kasutaja avatar

Biker24
Postitusi: 98
Liitunud: 30 Mär 2014, 20:27
Asukoht: Kadaka tee 1/4 Tallinn
Kontakt:

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Biker24 »

Eesti motospordi ajalukku läheb esmakordselt selline nähtus kus üks meeskond võtab ära kõik esikohad :ner:
Au ja kiitus sportlastele ja Biker24 mehaanikutele!

Pilt

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas sepp »

ei teadnudki,et Velt on kolinud b24 tiimi ja tõi baigi esikoha b24le :ner:

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Erkki
Vähemasti puusalt paugutades peaks see nii olema :)
Nujah ma siin väheke võrdlen vesimotoorse spordiga ja seal oli kõige lollim asi mida teha trajektoori muutus.Kiiremad saavad ohutumalt mööda kui ees keegi ei tõmble vaid jätkab loogilist joont pidi.Arvan et nii on ohutum kõikide kihutamis alade puhul kus ei ole tahavaate peegleid.Ja paraku lõpevad veepeal matsud fataalsemalt kui asfaldil.Aga takistada muidugi ei tohi ja kas lugeda aeglasemat trajektooril sõitjat lihtsalt takistajaks on tõlgendamise küsimus.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas allan777 »

sepakene, mine söö üks lõvipasteet ja siis mine oma buellikärakal rihma vahetama :). teinekord läheb paremini kui foori alt stardid :).

Aga B24 tegi ajalugu, too üks näide eesti rinka ajaloost kus üks tiim on neljas erinevas klassis teinud puhta töö. Muide, meil on tiimis varsti ka külka, seega jääb veel vaid üks klass. Aga kauaks? :)

BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.
Kasutaja avatar

leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas leko »

Margo, sul on veel pilte üritusest?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madman2
Postitusi: 196
Liitunud: 19 Aug 2012, 01:50
Tsikkel: Honda CBR 900RR '99
Asukoht: Viljandi

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Madman2 »

leko kirjutas:

Margo, sul on veel pilte üritusest?

On küll jah, eile lõpetasin just raw failidest jpg tegemise, nüüd vaja veel croppida ja siis saab üles. Läheb mõni päev veel. Peamiselt kahte kurvi pildistasin. Järgmiseks etapiks bronnisin veel pikema toru 8)
Pilt

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madman2
Postitusi: 196
Liitunud: 19 Aug 2012, 01:50
Tsikkel: Honda CBR 900RR '99
Asukoht: Viljandi

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Madman2 »

Kvalifikatsiooni pildid on nüüd üleval
http://www.margomangli.com/r2-qualifying

Kui keegi soovib mõnda orginaalsuuruses fotot ilma vesimärgita siis neid kõiki saab sealt osta või lasta printida erinevate paberite ja asjade peale.
Originaalfoto suurust ja muid andmeid nö "exif" infot näeb pildi paremalt ülevalt nurgalt...

Pilt

Väiksemaid formaate koos vesimärgiga saab niisama alla laadida pildi vasakult ülevalt nurgalt...

Pilt

võistlussõitude pildid tulevad ka mõne aja pärast

Kasutaja avatar

leko
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Dets 2010, 14:10
Tsikkel: väike RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas leko »

Väga ilusad pildid. Jäin ka lõpuks mõnele peale :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madman2
Postitusi: 196
Liitunud: 19 Aug 2012, 01:50
Tsikkel: Honda CBR 900RR '99
Asukoht: Viljandi

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Madman2 »

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madman2
Postitusi: 196
Liitunud: 19 Aug 2012, 01:50
Tsikkel: Honda CBR 900RR '99
Asukoht: Viljandi

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Madman2 »

Superbike'ga läheb veel natuke aega aga seniks siia see crash

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madman2
Postitusi: 196
Liitunud: 19 Aug 2012, 01:50
Tsikkel: Honda CBR 900RR '99
Asukoht: Viljandi

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Madman2 »

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madman2
Postitusi: 196
Liitunud: 19 Aug 2012, 01:50
Tsikkel: Honda CBR 900RR '99
Asukoht: Viljandi

Re: EMV 3 etapp rinkas

Lugemata postitus Postitas Madman2 »

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kiirendus ja rinka”