www.motoringrada.ee

Kõik kiirusega seotud teemad. Kiirendus, ringrada, jne.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Eile õhtul sai koos istutud värske EMF ringrajakomisjoni esimehe Andres Halliga ja üle vaadatud motoringraja koduleht.
Tänasest on koduleht üleval ja sinna pääseb motoringraja domeeni www.motoringrada.ee kaudu.

Kodulehel püüame anda infot kõikidele rinkahuvilistele, olgu ta siis endine sõitja, praegune või pealtvaataja-kaasaelaja.
On üleval uudised, mõned erakogude galeriid ja tsikliga sõidetavate ringradade asukohad, ortofotod ja kirjeldused.

Loodame, et sellest saab hea töövahend igale rinkateemast huvitatule!



Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

(w)

Kasutaja avatar

aingb
Postitusi: 201
Liitunud: 23 Juul 2008, 14:41
Tsikkel: Honda X4, Beta 300rr
Asukoht: Tallinn

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas aingb »

Väga positiivne uudis, tõstsin kodulehe kiirvalikutesse.
Jõudu edaspidiseks :bsmile:

Tel.: 56 222 722
Kasutaja avatar

Teema algataja
Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Kui on kellelgi videosid suvistest ringrajavõistlustest siis paluks saata lingid videode asukohtadest!

Kogu motoringraja tiim tänab teid!

Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

Psaiko kirjutas:

Kui on kellelgi videosid suvistest ringrajavõistlustest siis paluks saata lingid videode asukohtadest!

Kogu motoringraja tiim tänab teid!

Mul on sulle pakkuda ülemöödunudsuvine näidisvõistlus rekkadele seal audruringil, aga see vist sind ei huvita..??

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas KIBU »

pyramiid kirjutas:
Psaiko kirjutas:

Kui on kellelgi videosid suvistest ringrajavõistlustest siis paluks saata lingid videode asukohtadest!

Kogu motoringraja tiim tänab teid!

Mul on sulle pakkuda ülemöödunudsuvine näidisvõistlus rekkadele seal audruringil, aga see vist sind ei huvita..??

saada ikka mind ilgelt huvitab. ajasin toona kellaajad segamini ja jõudsin täpselt peale rekkade sõitu kuigi just neid vaatama läksin. nii saigi neid peletisi ainult poksialal uudistatud. väga tahaks sõitu kah näha. slikid ja veokad sobivad nagu maasikas karule p..se!

5248653
Kasutaja avatar

kotk
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Mär 2005, 23:07
Tsikkel: H-D Road King `03
Asukoht: Tallinn

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas kotk »

Väärt värk, selle hooaja kalender ka juba paigas, nüüd saab selle järgi suviseid kulgemisi sättima hakata :bsmile:

Yamaha FZR 600/Suzuki GSX 600F/Suzuki RF 900R/Suzuki GSX R-750K1/Kawasaki VN 750 Vulcan/Kawasaki VN900 Custom/Harley-Davidson "Road King"
Kasutaja avatar

Teema algataja
Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Kuna avaldati soovi ning kinnitati, et on palju muukeelseid kes vaevlvad infopuuduses siis sai nokitsetud ja motoringraja kodukas hakkab ka venekeelsena ilmet võtma


kawaeisaki

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas kawaeisaki »

Psaiko kirjutas:

slikid ja veokad sobivad nagu maasikas karule p..se!

tõsilugu! isegi vaataks huviga:P

Kasutaja avatar

Teema algataja
Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

pyramiid kirjutas:
Psaiko kirjutas:

Kui on kellelgi videosid suvistest ringrajavõistlustest siis paluks saata lingid videode asukohtadest!

Kogu motoringraja tiim tänab teid!

Mul on sulle pakkuda ülemöödunudsuvine näidisvõistlus rekkadele seal audruringil, aga see vist sind ei huvita..??

Tänud, kuid oleks huvitatud just motovõistluste videodest

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kasutaja avatar

Teema algataja
Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Oooo jaa see on väga hea uudis! :bsmile:

Kasutaja avatar

Maku
Postitusi: 216
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:29
Tsikkel: Kawa ZX-6R '04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Maku »

Psaiko kirjutas:

Kui on kellelgi videosid suvistest ringrajavõistlustest siis paluks saata lingid videode asukohtadest!

Kogu motoringraja tiim tänab teid!

Leidsin arvutist mõned 2008 aasta omatehtud videolõigud Audrus olnud võistlustest. Lisaks arvutis veel terve suur hulk pilte võistlustest, kui huvi, võin need kuhugile üles laadida :wink:
http://www.youtube.com/user/MrTheMaku?f ... mqq6DDr_xU
http://www.youtube.com/user/MrTheMaku?feature=mhsn#p/u
http://www.youtube.com/user/MrTheMaku?f ... amespxHHLY
http://www.youtube.com/user/MrTheMaku?f ... UU-ZtO1V-E

Väikesed inimesed räägivad teistest, keskmised inimesed räägivad sündmustest, ülejäänud räägivad ideedest.
MikMak Trade - Magusast marjast maitsva suupisteni
Kasutaja avatar

Teema algataja
Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Maku kirjutas:
Psaiko kirjutas:

Kui on kellelgi videosid suvistest ringrajavõistlustest siis paluks saata lingid videode asukohtadest!

Kogu motoringraja tiim tänab teid!

Leidsin arvutist mõned 2008 aasta omatehtud videolõigud Audrus olnud võistlustest. Lisaks arvutis veel terve suur hulk pilte võistlustest, kui huvi, võin need kuhugile üles laadida :wink:
http://www.youtube.com/user/MrTheMaku?f ... mqq6DDr_xU
http://www.youtube.com/user/MrTheMaku?feature=mhsn#p/u
http://www.youtube.com/user/MrTheMaku?f ... amespxHHLY
http://www.youtube.com/user/MrTheMaku?f ... UU-ZtO1V-E

Tänud materjali eest, juba lisatud kodukale!

Kasutaja avatar

Dali
Postitusi: 342
Liitunud: 27 Sept 2007, 10:53
Tsikkel: BMW S1000RR
Asukoht: Tartu

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Dali »

youtubis eelmise aasta bikernieki võistlusest Raul Kaidro kiivrikaameraga filmitud 2 videot, annab rajast hea ülevaate.

Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas allan777 »

pange sinna üles ikka videosid mida kannatab vaadata kah, igasugust jama pole sinna mõtet panna kui tahate lehe taset hoida. kardiradade jne videod motorinkalehel ei jäta just head muljet.

Kiku sõidust on kindlasti videosid. Küsige tema käest.

BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Hetkel kasutame seda materjali mis kätte juhtub, kui saame paremat materjali siis kindlasti läheb see kodukale! Eks erinevatest arvamustest saab selle asja paremaks ja kodukas muutub atraktiivsemaks, kuid olen tänulik sellegi materjali eest, mis hetkel olemas!

Kasutaja avatar

Dali
Postitusi: 342
Liitunud: 27 Sept 2007, 10:53
Tsikkel: BMW S1000RR
Asukoht: Tartu

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Dali »

Minul näiteks tänu Aravete kardirajale see pisik tekkiski. Arvan, et hea kui tutvustatakse ka lähimaid mingisuguseiki radasid kus saab kätt harjutada ja sealt edasi juba saada aru kas see on see mis vaja või mitte.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Dali kirjutas:

Minul näiteks tänu Aravete kardirajale see pisik tekkiski. Arvan, et hea kui tutvustatakse ka lähimaid mingisuguseiki radasid kus saab kätt harjutada ja sealt edasi juba saada aru kas see on see mis vaja või mitte.

Aga meie kodukal ju need kenasti üleval! Kui ma Kibu kenasti palun vb siis ta teeb ka raja sõiduõpetuse krijelduse!

Kasutaja avatar

Dali
Postitusi: 342
Liitunud: 27 Sept 2007, 10:53
Tsikkel: BMW S1000RR
Asukoht: Tartu

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Dali »

ja jaa see oligi allan777 kommentaarile vastuseks, et sealt saavadki alguse ehk osade edaspidiste rinkahuviliste teed ja nende radade tutvustusi ja kommentaare on vaja!

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Psaiko kirjutas:
Dali kirjutas:

Minul näiteks tänu Aravete kardirajale see pisik tekkiski. Arvan, et hea kui tutvustatakse ka lähimaid mingisuguseiki radasid kus saab kätt harjutada ja sealt edasi juba saada aru kas see on see mis vaja või mitte.

Aga meie kodukal ju need kenasti üleval! Kui ma Kibu kenasti palun vb siis ta teeb ka raja sõiduõpetuse krijelduse!

kle allan kuidas see legendaarne sõiduõpetus kõlas ...hoia peal! vist oli :D ehk et nühkige niikaua kuni alla 48 sekundi kellale saate. :bsmile:

5248653
Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas allan777 »

motoringraja leht võiks siiski tegeleda natuke tõsisemate videotega kui kardiraja nühkimine esimese käiguga, sellist asja ei viitsi küll vaadata. suuremate radade videosid küll liikvel, eesti sõitjate omasid. sealt oleks natuke rohkem õppida. see on vähemalt minu arvamus.
kui suva inimene satub sellele lehele, siis kardirajarinkamehed muljet küll ei avalda.

kle allan kuidas see legendaarne sõiduõpetus kõlas ...hoia peal! vist oli ehk et nühkige niikaua kuni alla 48 sekundi kellale saate

nühiks küll kui sellest kasu oleks. enamus neid 48 jne mehi on suurel rajal mökk-mökk. nii, et sõitke parem võimalusel suuri radu, seal saab muid käike kah kasutada peale esimese.
NB! kui eesmärk on ainult põlve maha saada ja lahedaid pilte ja videosid saada, siis motorinkaleht ei ole päris see koht kus seda promoda, muutub kergelt moto"reidiks".

netis on saadaval ka erinevaid sõiduõpetuse videosid, kus lahatakse järk-järgult sõidutehnika algosadeks. minu teada peaks California Superbike School-ilt olema midagi, otsige Youtubest ja lisage selliseid asju kasvõi nende kardiradade videote asemel, nendel oleks mingi reaalne väärtus kes tahab asja õigesti õppida.

Viimati muutis allan777, 20 Veebr 2011, 14:09, muudetud 1 kord kokku.
BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas KIBU »

ühest küljest olen ma allaniga nõus. kardirajal sõitu ja päris nö kiirel rajal sõitmist ei saa vast jah ühte patta panna. kardirajad on pigem vigursõit kui ringraja sõit üldlevind arusaama järgi. kuid pealekasvu huvides on minuarvates kardiradadel sõidu propageerimine ja julgustamine, JUHENDAMINE väga vajalik. loomulik et juba päris rinkaga tegelevatele tundub kardiraja värk veits mitte rinka kuid see lehekülg ,nagu sissejuhatusest saab lugeda, on tehtud ka huviliste ja algajate mitte ainult aktiivsete kogenud rinkasõitjate tarvis. seepärast mina leian et kardiradade info ja ka videod võiks motoringraja lehel esindatud olla küll.
algajate jaoks enne kui nad näiteks pärnusse tulevad on igati mõistlik ja ka ohutum nii neile endile kui ka teistele sõitjatele õppida aeglasel ja tehnilisel rajal algtõed selgeks ja kui keegi nõuandeid vajab siis näiteks aravete raja kohapealt olen mina nõus aitama küll. videot vaadates tekkis ka mõningaid mõtteid a neid peab veel seedima enne kui audruraja tutvustavale jutule sarnane välja tuleb.
ps teadaolevalt on aravetel 48 sekki sõitnud kolm meest ja nendest kaks (ehk et mina va) ehk siis totaalne enamus on ka pärnus kindlasti mitte mökud :mrgreen: see oli muidugi nali ärgu keegi arvaku et sel paksu seost on ja mina olen selle ehe tõestus. selleks et kiirel rajal kiire olla tuleb kiirel rajal nühkida vms. sellest ei tea mina kahjuks midagi.
aga äkki siis teha nö ALGAJATE osasto kus nõuandeid ja juttu kardiradade kohta eraldi mitte päris rinkaga läbisegi või jutud videod pealkirjaga ära tähistada et päris rinka huvilised neile kogemata ei satuks!? :wink:

5248653
Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas allan777 »

jah, see alustajate osakond oleks mõistlik, seal ei tunduks see kardirajavärk imelik.
kardirada on minu arusaamist mööda vajalik tõesti neile kellele tsikkel veel suhteliselt võõras asjandus on või siis selleks, et proovida esimesi kordi rajalsõitu- et testida elementaarset. peale seda peaks ikkagi kolima suurele rajale, sest niipalju kui ma olen aru saanud kaotab kardiradadele nühkimajäämine kiiruse ära, kaob kiirusetunnetus. ja siis on suurel rajal sellevõrra raskem. olen isegi tähelepannud, et nendel kes palju kardiradadel sõidavad, tekib spetsiifiline sõidustiiil - ei oskagi sellele koondnimetust panna aga stiil muutub kuidagi "liigselt joonistavaks".
ja peale selle- elu on näidanud, et inimesed jaotuvad laias laastus kaheks - need kes saavad sõitmisega hakkama ja need kes ei saa ega hakkagi saama, seda teist liiki võib õpetada palju tahad, tulemust pole ikka. paralleelid osade autojuhtidega meie liikluses.

kel huvi sõidutehnika metoodiliseks õppimiseks, siis otsige youtubest üles Superbike School UK sari kus suvalistest inimestest hakatakse sõitjaid vorpima, on loenguid ja on tsikliga paarutamist. ei mäleta kahjuks mitme osaline see sari on aga kindlasti on ta tuubis olemas. võibolla saab seda kuskilt netiavarustest ka tirida, mõni motohäkker võiks seda otsida ja siia lingi panna. sellisest asjast oleks algajatele kindlasti suur abi, vähemalt neile kes viitsivad väheke süveneda.

ma ütleks, et kasulikum kui kardirajal nühkimine on talvine jäärajasõit - annab oluliselt suurema kasuteguri siklitunnetuse osas.

Viimati muutis allan777, 20 Veebr 2011, 20:12, muudetud 4 korda kokku.
BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.
Kasutaja avatar

Steelrider
Postitusi: 448
Liitunud: 29 Okt 2003, 13:24
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Steelrider »

teadaolevalt on aravetel 48 sekki sõitnud kolm meest ja nendest kaks (...) ehk siis totaalne enamus on ka pärnus kindlasti mitte mökud

Pärnu ju ka paras kardirada, ühe kiirema lõiguga. Seejuures ma ei väida, et tegemist oleks kehvade vendadega vms.

Aga valimatu info up-loadi vahele peaks seda juttu ka väheke redigeerima. Seda ennekõike nende poolt, kes rajasõidu asjades ikka kodus on. Algajate peatükis riivavad mõned asjad silma.

K-750 1962, K-750M 1968, M-62 1963, Suzuki GSX-R 600 K3

http://www.expressmoto.ee
Mehe majakaks eluteel ei pea olema v**t, vaid ruuduline lipp.
Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas allan777 »

Pärnu ju ka paras kardirada, ühe kiirema lõiguga. Seejuures ma ei väida, et tegemist oleks kehvade vendadega vms.

kusjuures nii on, seepärast ongi vaja vaheldust radade osas kui võimalik- kas siis soome v bikernieki, kacergine, kuidas kellegile oma võimaluste piires.

BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.

susla
Postitusi: 209
Liitunud: 13 Mai 2008, 00:02
Tsikkel: Back to Honda
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas susla »

see California Superbike School sari võiks küll olla. poleks paha.

Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas allan777 »

sry asja nimeks oli Superbike School UK mis jooksis ka MotorsTV pealt, juhiks seal Andy Ibbot kes on toimetanud ka California Superbike Schoolis koos Keith Code`iga.

kes viitsib otsida, ehk leiab kuskilt terve sarja netist.

BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Steelrider kirjutas:

teadaolevalt on aravetel 48 sekki sõitnud kolm meest ja nendest kaks (...) ehk siis totaalne enamus on ka pärnus kindlasti mitte mökud

Pärnu ju ka paras kardirada, ühe kiirema lõiguga. Seejuures ma ei väida, et tegemist oleks kehvade vendadega vms.

Aga valimatu info up-loadi vahele peaks seda juttu ka väheke redigeerima. Seda ennekõike nende poolt, kes rajasõidu asjades ikka kodus on. Algajate peatükis riivavad mõned asjad silma.

Kindlasti ma ei pea ennast mingiks eriliseks teadjaks asjapulgaks rinkateemast kogenematuse tõttu, kuid nende asjadega on alati nii, et igal ühel on oma tõde. Ootan kindlasti konstruktiivset vastukaja, mida paremaks teha. Siiamaani on teatud asjad üle vaadanud ka inimesed, kes oskavad sõita ja neilt on täitsa palju kiidusõnu.

Hetkel on kodulehel viited nende inimeste poolt nii fotode, videode kui ka tekstide näol, kes on selleks andnud oma loa. Tänapäevases maailmas on igaüks jurist ja ma ei taha selle lehe toimetajana kaela saada mingit hagi kellegi materjali kooskõlastamata kasutamise eest.

Pidage silmas, et kodulehe näol on tegemist nii sõitjatele info vahedamine (kalendri, võistluste ajakava, juhendite ja tulemuste näol) kuid põhiliselt just suvalisele inimesele tänavalt huvi tekitamise ja esmase info ammutamise kohaks. Kui arenen edasi siis areneb ka kodukas. Muidugi Rohtlaan kohe hoiatas, et arvestades ruuki meeste iseteadlikkust ja ainutõde kogu rinkamaailmast siis olen ma ette võtnud asja kus ma saan pidevat rahuolematust kuulda ning palju õpetussõnu, mis sagedasti on teineteisele vastakad :D

Mis seal algajate osas silma riivab?

Kasutaja avatar

allan777
Postitusi: 356
Liitunud: 06 Aug 2007, 14:43
Tsikkel: BMW S1000 RR
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: www.motoringrada.ee

Lugemata postitus Postitas allan777 »

Every day people ask me why i race, why do i take corners at 200...why do i go full power??? ...I always say them - im living my dream...
"What dream they ask?" ...
"Just close your eyes and see deep into yourself ... maby its your dream too?

ITS IN YOU!

If you are lucky, you will see it too...

/Ruben Xaus/

võiks öelda, et reklaamid tabavad tänapäeval sihtmärke päris täpselt :D

BMW S1000RR by alphaRacing; 192 hp from rear wheel.
Suletud

Mine “Kiirendus ja rinka”