Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded


Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Tõsi. Ei ole kaupmees mulle mingi idamaade jumalus, keda kardaks rätipeadelt ihunuhtlust kartes kritiseerida. Väga hea meel, et mõnel on ka Motardist ratast soetades õnne olnud. Selle teema algataja näitel ei saa väita, et see mingi reegel oleks. Kui mina läksin sinna piltide ja kirjelduse järgi "nagu uut" ratast vaatama, koperdasin spreiga kohtvärvitud peldiku otsa, mille töösoojast mootorist kostunud klobin olla müüja sõnul parim antud rattamudeli hääl, mida ta kohanud. Nii olid müügimehe sõnad. Tekib küsimus, kui sitad need eelmised isendid siis olid, mida ta maha olla müünud.
Seega see 12 aastase rehviga soetatud "hea diil" ei pane mind mitte imestama.



Kasutaja avatar

Motard.ee
Kaupmees
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Apr 2010, 18:01
Asukoht: pirita tee 20 P-hoone Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Motard.ee »

Spoiler
Märtt kirjutas: 29 Juul 2019, 02:40

Tõsi. Ei ole kaupmees mulle mingi idamaade jumalus, keda kardaks rätipeadelt ihunuhtlust kartes kritiseerida. Väga hea meel, et mõnel on ka Motardist ratast soetades õnne olnud. Selle teema algataja näitel ei saa väita, et see mingi reegel oleks. Kui mina läksin sinna piltide ja kirjelduse järgi "nagu uut" ratast vaatama, koperdasin spreiga kohtvärvitud peldiku otsa, mille töösoojast mootorist kostunud klobin olla müüja sõnul parim antud rattamudeli hääl, mida ta kohanud. Nii olid müügimehe sõnad. Tekib küsimus, kui sitad need eelmised isendid siis olid, mida ta maha olla müünud.
Seega see 12 aastase rehviga soetatud "hea diil" ei pane mind mitte imestama.

Meil oli sügisel müügis BMW 1200gs. Eestist uuena ostetud, originaal värviga. Ls ca 50000km. Avariivaba. Täidetud holdusraamatuga. Ratas oli tõesti minu hinnangul kõige paremas korras GS mis meie poest läbi on käinud. Migil hetkel võttis ühendust kasutaja Märtt ja tahtis seda ratast ära osta. Ainuke mis talle ei meeldinud oli rattal olev sport summuti. Kuna ratta omanik oli originaali kaasa andnud, sai see vahetatud. Hiljem tuli ta meile poodi ja asus tsiklit uurima. Väidetavalt oli ta netis eelnevalt uurimis tööd teinud. Selle tulemusena selgus et mootori alumine äär on värvitud spreiga. Võimalik et see ka nii oli, kuna sinna pritsib rattalt tulnud pori, mis tõen värvi kahjustab. Siis lykkasime ratta välja ja Märt asus mootori tööd kontrollima minu jaoks väga kummalisel moel, lastes õhkjahutusega mootorit kohapeal töödata kuni mootor oli juba ülekuumenemise piiril. Sellise testi tulemusel selgus, et mootoris on mingi kahtlane klobin. Mina kyll seda ei kuulnud ja üritasin vastuvaielda. Märtt kahjuks mind ei kuulanud ja andis mõista, et ma olen kas loll või siis lihtsalt valetan. Jäi siis jutt et ta võtab hiljem ühendust ja viib ratta BMW esindusse kontrolli. Rohkem ma teda ei näinud. Hiljem kuulsin ratta eelmiselt omanikult, et ta olla Märtt-ga kohtunud seoses BMW lisavarustuse müügiga. Võimalik, et ta kurtis ka talle milliseid õudsaid rattaid meil müüakse. Hiljem ostis ta ratta, mis siin foorumis ka hetkel müügis on või siis oli ja mis soetamise hetkel, nagu selgub kuulutuse tekstist, oli ainuke ratas Eestis mille mootor ei teinud mingit kummalist häält. Kuigi vahetult pärast ostu vajas klapijuhtpukside vahetust ja spido oli ka vahetud(selgub ka kuulutuse teksist) on müüja Märtti väitel tegemist igati vinks vonks rattaga.
Mis nii öelda müügimeestesse puutub siis mulle jääb arusaamatuks, miks kasutaja Märtt on oma ratta kuulutuses läbisõidu kohta väitnud: Läbisõidunäidik: 46500 (kindlasti mitte õige. Tulge mõistusele. Tegemist on 11 hooaega sõitnud touring/adventure rattaga)
Selle asemel kirjutada et spido on vahetatud ja tegelik läbisõit (mis ei tohiks müüjale saladuseks olla, kuna ratas käis esinduses diagnostis) on xxxxxx km?

mootorrataste müük remont ja hooldus.
PIRELLI ja MITAS rehvid.
http://www.motard.ee/
Pirita tee 20 Tallinn
+372 55967775
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Reimps mugib raudselt ootusärevuses juba popcorni :mrgreen:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.T. kirjutas: 29 Juul 2019, 12:44

Reimps mugib raudselt ootusärevuses juba popcorni :mrgreen:

Teeme nii, et õelaks ja sarkatsiliseks ei lähe. Konstruktiivne arutelu on teretulnud (sisutut siatloopimist meie kodukord ei soosi).

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Väga meeldiv, et müügimees on teinud eeltöö ära. Võiks samasuguse agarusega süveneda enda müüdavasse kaupa, oleks kliendid kindlasti rahul ja ei oleks põhjust käesolevaks aruteluks. Pean vajalikuks enda seisukohta antud juhtumi osas kaitsta, kuigi tunnen, et risustan sellega kellegi teise teemat, mis räägib mitte minu õnnetust rattaostmise saagast vaid 12 aastat vana rehviga mootorratta ostust.

Harutame faktid lahti, kuna näib, et müüja tahab seda pikemalt lahata:
Oli tõesti selline ratas, mida Motard sügisel müüs. Hea meelega lisaks siinkohal ka müügikuulutuse jutu ja pildid, aga ei leia. Pildid olid ilusad ja kui müügikuulutuses kõlab lause, et ratas on "nagu uus," siis kindlasti pälvis see minu mõningast tähelepanu.
Netis tehtud uurimistööna ei leidnud kinnitust, et mootori esiosa oli korrodeerunud - kinnitust leidis see kohapealsel vaatlusel. Seda ei pidanud tegelikult nii oluliseks probleemiks, sest enamus tolle ajastu GS-idel on mootori esiosas korrosiooniprobleemid või on sellega juba tegeletud. Korrosioonist kahjustatud pind oli ratta küljes ära värvitud, mida näitas asjaolu, et poldid olid kõik ilusti spreivärviga hõbedaseks võõbatud ja korrosiooni kobrutus ilutses endiselt, olgugi, et oli hõbedase värvirüü saanud. Võõbatud oli silindrite alumised osad ja palju polte, mis olid vist ratta uueväärsena müümise jaoks liiga roostes. Lisaks raami alumised osad ja jalaraudade ümbrus. Faktiliselt oli ratas tehtud müügi jaoks ostjale odavalt meelepärasemaks, sest spreivärvitus oli tehtud värskelt - korrosioon ei olnud jõudnud veel spreipäevituse alt välja tulla. Lisaks oli rattal kõhu all õlileke.
Täpsustuseks on tolle ajastu GS mootorid õhk-õli jahutusega. Väljas oli paar plusskraadi, mistõttu ei pidanud mõistlikuks võõrast ratast Pirita teel soojaks sõita. Ratas läks õue soojenema ja mina kiivrit ja kindaid otsima, et väike prooviring teha, veendumaks, et pidurdab, sidurdab nagu vaja ja käigukast toimib.
Kui BMW GS õues nullilähedase ilmaga kohapeal seistes üle kuumeneb, peaks tal midagi tõsiselt viga olema. "Ülekuumenemise piir" oli müüjal siinkohal ilmselge liialdus, sest mootor sai pika aja peale hädaga töösoojaks - skaala alla poole ehk hinnanguliselt umbes 70 kraadi, mis on vajalik veendumaks, et ratas ka töösoojalt tiksub nagu peab. Ja nagu kiuste hakkas ratas ka töösoojaks saades kolisema. Kahtlustasin nukaketi pinguteid või taldasid või midagi hullemat, kuid müügimees samal ajal kiitis kõrval, et nii peabki üks GS kõlama ja, et see on ühe parema häälega GS, mida ta müünud on (siinkohal kaastunne neile eelmistele). Ja, et kui ma üldse midagi valesti seal kuulen (kolin/plagin oli mootori töösoojaks saades ikka üsna ilmne, mitte kujuteldav), siis tuleneb see sellest, et omanik oli lolli peaga gaasitrosse näppinud ja silindrid on nüüd tasakaalust väljas. Sellest ei mainitud enne midagi, kui ma plaginale tähelepanu pöörasin.
Hooldusraamatu kohta on just õige kirjutada, et see on "täidetud." Vahepeal ei olnud ratas eestis olnud. Sealkohal oli üks segane märkus hooldusest välismaal (ei mäleta riiki), vahel natuke tühja maad ja siis kolm hooldust Eestis. Mitte esinduses, mistõttu on nende korrektset täitmist võimatu kontrollida ning kõik kolm olid võrdväärse templi, pastaka ja allkirjaga kinnitatud. Pannes kokku ratta müügi hetkelise seisukorra ja hooldusraamatu, siis minu silmis oleks see hooldusraamat võinud sama hästi ka olemata olla.
Kuna tol hetkel Tallinnas rohkem potensiaalseid sarnase ajastu GS-e vaadata ei olnud, mõtlesin koliseva eksemplari Inchcape-i ülevaatusele viia. Hiljem kõige eelpool nähtu üle järele mõteldes otsustasin, et ei ole mõtet müüja rõõmuks ratast lasta üle vaadata, sest see olnuks muidugi minu kui ostja raha eest. 6500 EUR-i (oli vist mäletamist mööda ratta hind) eest võiks saada ilma ühegi lisavarustuseta ratta, mis sõidab ja millel puuduvad säärased eripärad. Hooaeg on veel kaugel ja olin ka juba kokku leppinud teiste rataste vaatamise, mis asusid Tartu lähistel.

Hea oleks teada, mis on müüdud rattast saanud on ja mis tööd tegemist vajasid. Ehk on keegi siinsest lugejaskonnast?

Enda müüdava isendi kohta võin julgelt ütelda, et ma ei püüa ühtegi viga varjata ja need on ilusasti üles loetletud. Kuna pole teada, kui palju on reaalselt pärast spidokaploki vahetamist sõidetud, siis pole ka ühtegi hüpoteetilist numbrit müügikuulutusse kirjutada. Pead läbisid täieliku uuenduskuuri ja mingit kolisevat, lekkivat ja spreivärvitud isendit ma ei müü ega vahenda. Ja kui ma tahaks enda ratast komisjonmüügis müüa, siis kindlasti niimoodi, et ostja teaks, mida ta ostab. Vältimaks hilisemat vimma.

Aga parim klient on muidugi see, kes ei tea, ei küsi, ostab hinda tingimata ära, lükkab soojalt proovimata ratta treilerile ja pärast kibestudes ei kalla ka kallurautotäit sõnnikut müügikoha ukse ette.

Meeleolu tõstmiseks kõlavad Eesti retrobänd Suuk-i loos sõnad:
"...mis see ujub pinnale - pask, pask, pask!"


reimps

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas reimps »

Haistan head teemat :)

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Vint »

Haistan ees seisvat prügikasti postituste splitimist. :roll:

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas ranel »

12a vana esimene rehv, mis tehasest all. Tahaks ka mõnde nii vähe pruugitud kasutatud masinat leida :D rehvivahetus on kõige väiksem mure.
Vihmaga saab iga rehvi driftima, kui liigselt peale keerata. ala tarturehvist või streetmotost saaks ilmselt 150-200 euroga kenasti uue jooksu alla.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 29 Juul 2019, 15:38

12a vana esimene rehv, mis tehasest all. Tahaks ka mõnde nii vähe pruugitud kasutatud masinat leida :D rehvivahetus on kõige väiksem mure.
Vihmaga saab iga rehvi driftima, kui liigselt peale keerata. ala tarturehvist või streetmotost saaks ilmselt 150-200 euroga kenasti uue jooksu alla.

No just,ma eespool kirjutasingi,et kui selline rehv all,siis läbisõit pole miksitud :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

RSTi
Postitusi: 57
Liitunud: 26 Mär 2019, 21:44
Tsikkel: CB1kR
Tänatud: 1 kord

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas RSTi »

Siit koorub välja, et müügimehed on teist samm ees tegelikult ja venitavad neid sada aastat vanu rehve meelega oma müügirontidele velgede peale, kuna ostjad järeldavad siis sellest, et see ratas ongi vaid nii palju sõitnud, kui konkreetse esirehvi kulumisest näha on.


Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Hornet on piisavalt levinud ratas nii meil kui lõunamaades, et tal võib olla ühe liigikaaslase nina, teise perse ja kolmanda süda. Et maksa esimese hooga kulunud rehvidest mingit järeldust teha muu tehnilise poole seisukorra kohta. Tuju kõigil hea. Nii müüjal, kes sai sitast lahti ja ostjal, kes arvab, et ta ratas on näinud reaalselt pool rehviringi ja ülejäänud aja ainult sooja tuba ja lappi. Või siis tuleb jälle see kirikuõpetaja jutt...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Märtt kirjutas: 29 Juul 2019, 16:32
Spoiler

Hornet on piisavalt levinud ratas nii meil kui lõunamaades, et tal võib olla ühe liigikaaslase nina, teise perse ja kolmanda süda. Et maksa esimese hooga kulunud rehvidest mingit järeldust teha muu tehnilise poole seisukorra kohta. Tuju kõigil hea. Nii müüjal, kes sai sitast lahti ja ostjal, kes arvab, et ta ratas on näinud reaalselt ühe hooaja ja ülejäänud aja ainult sooja tuba ja lappi. Või siis tuleb jälle see kirikuõpetaja jutt...

Ega need vähe sõitnud rattad nüüd nii suur haruldus pole(erinevalt autodest),isegi soojematel maadel. Eks kõik oleneb inimesest ja tema võimalustest rattaga sõita. Kes selle nö hobiks ostab või igapäeva kasutuseks see teebki vahe sisse,samas mõlemaks võib olla sama marki ratas. Pole ju vahet,et mis ratas on hobisõiduks mõeldud ja mis igapäevaseks tööl käimiseks. Mul tuttav elab Hispaanias ja ta sõidab mõnel suvel oma rattaga vähem kui mina(aastate keskmisena kindlasti vähem kui mina,sest ta sõidab selle rattaga seal oma linnakeses ja võibolla 50km raadiuses sellest.Aga on ka mul mitu aastat,kus ls alla 500km on jäänud ja 2000-3000km aastaid on ka mitu.Peamine ls tekitajad ongi ainult mõned matkad kus aastaga tuleb üle 10tkm.
Kui raam on sirge kõik mis küljes terve ja sirged amordi torud teiselt rattalt,siis mis vahet seal on?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Tõsi. Ega ei olegi vahet, kui tehniline seisukord on hea ja välimus kah rahuldab ostja soove. Eeldada, et üle kümne aasta vana ratas on tehasest tulnud juppidega ja taskukohases hinnas, on liiga palju nõuda. Kui just ise kogu selle aja omanud ei ole.

Aga mainida tasuks seda ostjale küll, mis tõenäolised kulutused teda ootavad või pakkuda seda vahetusteenust ise. Neid lauges kurvis otsesõitjaid on see aasta juba mõned olnud. Hea oleks, kui tehnilistel põhjustel juhtunud õnnetused jääks ratta omaniku mitte müüja hinge peale.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Mul on 30 a. vana ratas 5000 sõitnud. :bsmile:

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas sepp »

Jõhkraks buduaariks on see foorum muutunud ja mehed ka!
Ise ei tuleks iial selle pealegi,et ostan kasutatud kärna ja siis hakkan vinguma,et vanad rehvid olid all.
Kui lähed poodi ratast ostma,siis veendu ise kaubas ja kui ei meeldi,siis ära osta lihtsalt, kui juba ostad,siis oled ju kaubaga tutvunud ja sellega ka rahul!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

sepaga nõus. Vana rehv ei ole varjatud puudus, mille üle vilet lasta.
Ei leia, et kedagi oleks petetud ja müüjat sarjama peaks (ma ei ole motardist kellegi sõber :) )

Kasutatud tehnika "as is" ja müügiks ajutiselt peidetud kallid remondi vajadused ei ole üks ja sama. (siin ei ole midagi peidetud)
Tahad hooldust mitte vajavat ja ilma kriimu kraamuta sõidukit, siis peab salongi minema uusi asju vaatama.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kogu see kaeblemine viib lõpuks välja selleni, et keegi ei julge normaalse hinnaga normaalset ratast enam müüki pannagi, sest krt seda teab - äkki on ostjaks mingi "algaja"- või "ma olen tead selline paras perfektsionist"-tüüpi klemm ning pärast tõmmatakse selle pooleteisttonnise voki pärast häbiposti külge oksa ära, sest sa ei pannud müügiks tutikaid superevolution-doublecorsasid alla, ketijooks on poolepeal ja takkatipuks raami pealt veel värv koorub ka! Ja hoidku Jumal, kui sa omanikuks olemise igal aastal ei käi kõigepealt Honda margihoolduses 150€ õlivahetust tegemas ja siis veel garaažis ei lammuta talv läbi igasugu throttle bodysid ja elektroonikajunne puhastamise eesmärgil pulkadeks, esiteks oled petis ja suller ja teiseks üldse tehnikat ei austa! Lihtsam on see kuhugi kuurinurka roostetama jätta või kohe kokkuostu ära viia.

Fcuk, tänapäeva tehnika on muutnud mootorrattaga sõitmise küll igasugu lödipükste jaoks kättesaadavaks (mille osas ma ise olen hea näide), aga mingil elementaarsel tasemel võiks ju tehnikast ikka mõistus üle käia, kui haiget ei taha saada. Lenduritel on ka lips ees, müts peas ja käed puhtad, a ikka käivad enne õhkutõusu ringi ümber sõiduki ära.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Olen Sepa ja Jesperiga täielikult nõus. (w) (w)

Kunagi... nii 10-12 aastat tagasi oli siin bikeris algajatel oma teema. Oli vist 125-ste teema. Vot seal nad siis arutasid omi asju, et mis , kuidas ja kus keegi tünga sai või ratast ei osanud käivitada... või siis kukkus seisva rattaga pikali ja süüdistas selles tervet maailma.
Kaasajal soovitatakse värskel lubade saajal kohe tonnine osta , et nii on kõige õigem. Järelikult see 125-ste teema on jäädavalt ajalooks saanud.
Õige vist oleks saata kõik alla 2 aasta lubade omanikud eraldi algajate alasse... ehk siis neile võiks moded teha omaette teema. Las nad siis seal arutavad oma rehvivanust, killustikkuga pindamist (selle eluohtlikust) ja muud säärast... mille normaalne baiker laseb ühest kõrvast sisse,teisest välja ja liigitab selle tavaliseks mürareostuseks.
Aga sellest ei tuleks vist midagi välja kuna meil on ju sotsiaalne euro-võrdõiguslikkus ja muu selline multkult.

Minge parem välja ja tundke sõitmisest mõnu.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas will111 »

@"Neid lauges kurvis otsesõitjaid on see aasta juba mõned olnud. Hea oleks, kui tehnilistel põhjustel juhtunud õnnetused jääks ratta omaniku mitte müüja hinge peale"

Kurat küll noh! Lauges kurvis otse sõitmises võib muidugi süüdistada absoluutselt kõiki ja kõike, teed ületanud sipelgaperest kuni michelini põhibossi ja kaug-ida terroristideni välja...ning loomulikult igaüks meist seda ka teeb, aga avalikult halada ja kiunuda selliste asjade üle pole nagu mõtet. Ratas ise ei sõida, rehv ka ise sõitma ei lähe. SÕITJA oli ratta seljas kui see ümber käis, järelikult eranditult kõiges on lõppude lõpuks ikkagi süüdi sõitja!!! MItte keegi, kes ratta müüs, rehvi tootis või oma sipelgad tee peale lahti lasi.
Selle "tehniliste põhjuste" jutuga võib kodanik Märtt küll otsejoones puu taha ära tõmmata. Tehniline põhjus on see kui pidurid suure pressimise pealt laiali lendavad, raam praks pooleks läheb või mootor kokku jookseb ja tagaratta blokki tõmbab näiteks keset kurvi. Aga no tsiklil all olevad rehvid ei ole küll mingi tehnilise põhjus käna paneku juures, vähemalt mitte seni kuni üks neist rehvidest ka keset sõitu õhku ei lenda.
Kõige lihtsam asi kasutatud tsikli ostmise juures kontrollida on vaadata mis seisus rehv on (kasvõi lihtsalt visuaalselt kui "katsuda" ei julge või pole käpas) ning kontrollida, mis on asja valmistamiskuupäev. Kordan, KÕIGE LIHTSAM! Sellega saab hakkama ka lasteaialaps ja äärmiselt raske on sellise asjaga kedagi petta + keegi ei vaevu rehvi pealt tootmisaega maha lihvima, et sinna vildikaga uut kirjutada. Kusjuures pole mõtet hakata ajama ka mingit sellist lolli jutt, et "algaja ei teadnud neid mootorrataste asju..". Sama teema on absoluutselt kõigi sõidukite rehvidega ja kontrollimine käib alati täpselt ühtmoodi.
Aga noh eks oma lolluses ja laiskuses on alati lihtsam ikka süüdistama kedagi teist :wack:


reimps

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mina aga eeldaks "ratas oli tõesti minu hinnangul kõige paremas korras GS mis meie poest läbi on käinud" väitvalt müüjalt, et korrasoleku alla käivad ka rehvid, vedelikud jms kulunodi. Või vähemalt ütleks ausalt ära, et tehniliselt tipp-topp, aga vot rehvid ja õli vaheta ära, näiteks.
Ja ma leian ka, et ostjana ei peaks ma müüjat ses osas kahtlustama, et ajab udu või väänab tõde veits ("ratas nagu uus" originaalrehvidega on tõsi mis tõsi, iseasi, et kümme+ aastat hiljem). Eestis see üldiselt tõele ei vasta, erandid õnneks on.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas will111 »

minu eriala ei luba mitte midagi eeldada :D

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas claw »

Proffessionaalne bikeris postitaja?


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas will111 »

ilmselgelt vähem proffesionaalne bikeris postitaja kui reimps!

eriala on testimine.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

will111 kirjutas: 29 Juul 2019, 21:58

ilmselgelt vähem proffesionaalne bikeris postitaja kui reimps!

eriala on testimine.

Mida testid?
Adminnide närve? :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Teemaalgataja ei ole ju algaja vaid ilmselt pigem vägagi pika kogemusega sõitja. Vähemalt olen lugenud mitmeid teemasid tema proovitud ratastest.
Aga olen mitme eelkirjutajaga vägagi nõus,et kasutatud tehnika ostul võiks sul endal olla natuke tehnilist taipu või kui seda väga pole,siis võta sõber-tuttav või kes iganes keda tunned kaasa, kui lähed kasutatud tehnikat ostma. Ja ei saa tõesti eeldada,et ostes 12a vana sõiduki,saad uueväärse asja,olenemata mida see müügimees räägib. Samas keegi keela ka müügimehel aus olla,aga kas nad ise ongi kõigi nende müüdavate rataste peensustega kursis pole ka kindel. Võibolla ta enne just müüs pesumasinaid ja nüüd müüb motikaid,üks müügitöö kõik ju, ütleks töötukaasa karjäärinõustaja :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Paljudel juhtudel on tegemist komisjonimüügiga. Ei ole müügimees oma näppe sinna külge pannud. Korjab vaid omanikult tsikli oma butiigis hoidmise eest väikse seibi ja kogu moos.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

arendaja
Postitusi: 285
Liitunud: 05 Mai 2007, 09:54
Tsikkel: Tenere 700
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas arendaja »

Aastad 4-5 tagasi sai ka sõbraga Motardis käidud talle ratast vaatamas ja pillil, mis silma jäi olid 10a vanad sussid all ning müügimees kostis, et "mustert ju küll ja küll ju"...

Slr 650 > Gsxr 600 > Hornet 919 > Cbr1000rr > Mt09 > Tenere 700

reimps

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas reimps »

urmas66 kirjutas: 29 Juul 2019, 22:37

Teemaalgataja ei ole ju algaja vaid ilmselt pigem vägagi pika kogemusega sõitja. Vähemalt olen lugenud mitmeid teemasid tema proovitud ratastest.

Ega ta endale ostnudki nagu ma aru sain, pigem tuli sõber kurtma, et liiga hea driftipilli sai.

Aga olen mitme eelkirjutajaga vägagi nõus,et kasutatud tehnika ostul võiks sul endal olla natuke tehnilist taipu või kui seda väga pole,siis võta sõber-tuttav või kes iganes keda tunned kaasa, kui lähed kasutatud tehnikat ostma.

Pesumasinat/tolmuimejat/nutitelefoni ostes on sul tavakasutajast enam taipu? Mul ei ole näiteks ja ma ei tea, miks mul üldse peakski olema. Püstoleid ja revolvreid ostes samas muret pole.

Ja ei saa tõesti eeldada,et ostes 12a vana sõiduki,saad uueväärse asja,olenemata mida see müügimees räägib. Samas keegi keela ka müügimehel aus olla,aga kas nad ise ongi kõigi nende müüdavate rataste peensustega kursis pole ka kindel. Võibolla ta enne just müüs pesumasinaid ja nüüd müüb motikaid,üks müügitöö kõik ju, ütleks töötukaasa karjäärinõustaja :D

Huvitav, et ma olen näiteks kodutehnikat ostes saanud poest igati adekvaatse info, ka kasutatud varianti ostes (oli bussijaama juures üks hea taaskasutuspood siuke, sealt ostetud vana pesumasin elas 10 aastat veel ja puhtalt müüja soovituse peale ostsin). Ma leian, et ma peaks ka tsiklipoest samasuguse ausa pildi saama, kasvõi "ei oska kommenteerida mootori seisukorda" versus "põhimõtteliselt tuttuus ratas" labane valetamine. Relvapoest saab näiteks ideaalse pildi ette, miks just see on hea ja miks see sulle nii hea ei oleks. Aga ma ei eelda, et tegelane tänavalt nii kursis oleks teemaga.
Mis osas need tsiklimüüjad siis erilised on, et võivad pääseda mädaajamisega? Tahavad automüüjatega (platsimüüjad) samas pajas olla?

EDIT: Komisjonimüügi puhul pole ju keeruline omanikuga kokku leppida, et too ise oma ratast näitaks, kui poemüüja ei viitsi müükivõetava ratta kohta midagi ise teadagi. Võiks "as is" suurelt peale kirjutada kasvõi, ei ole minusugustel pepsidel ootusi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

reimps kirjutas: 29 Juul 2019, 22:55

Pesumasinat/tolmuimejat/nutitelefoni ostes on sul tavakasutajast enam taipu? Mul ei ole näiteks ja ma ei tea, miks mul üldse peakski olema. Püstoleid ja revolvreid ostes samas muret pole.

No ilmselt ei ole mul tõesti infot kogu koduelektroonika ja IT valdkonna tootevalikuga kursis olemiseks,aga ma kasutan oma kalli õe abi ja ei häbene seda üldse. See on tema eriala ja kui tema autot ostab-hooldab-remondib,siis aitan mina teda :D Nii lihtne see ongi. Ma tõesti ei häbene küsida nõu,kui ise ei tea ega oska ja jagan hea meelega oma teadmisi selles,mida oskan.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

siis võtabki reimps tsiklit, ja triikrauda ostma minnes kaasa targa sõbra ja sõber relva ostma minnes reimpsi.
Mida ausamat diili tahad, seda rohkem tuleb pappi välja käia.

Ja mu arust polegi mõtet müüjal hakata neid rehve vahetama. Kes on dunlopi, kes millegi muu kummardaja, kes tahab kuival asfaldid pühapäeval väikse tiiru teha, kes munadeni mudas mütata, või vihmasel asfaldil põlvega teed silitada.

Samuti ei näe ükski kasutatud asja müüja seadme sisse. Sel samal pesumasinal oleks võinud vabalt kuu aja pärast trumli laagrid laiali joosta, oleks tegemist kusipeast müüjaga, kes rikastub mitte millestki mitte midagi taipavate tegelaste seljast seitset nahka koorides?

Kasutatud sõidukilt leitud vana rehv ja pindmine rooste ei ole aluseks kellegi mainet siin tampida. (veelkord ma ausalt ei tunne motardist mitte kedagi)

Kes eeldab pilot road 5te nothing less, kes sõidab vanadel sussidel nöörid välja ja on täitsa poogen. Müügimees kahjuks ei ole võimeline teie kõikide eeldustele vastu tulema, seega tehke oma valik kas ise või targa sõbraga.

Ma eeldan, et ma saan pool muidu uueväärse asja koos viie aastase garantii ja fullservice paketi kolmeks aastaks juttu võib külapoe trepil pajatada.

Kui ei ole pahatahtlikult varajtud viga siis ei ole vaja soiguma hakata. Said selle, mille ostsid.
Mu arust võiks selle teema prügikasti saata kogu täiega, sest ei leia, et antud juhul müüja kedagi petnud oleks. Kuid otsingusse jäädes paljudele selline tunne võib sisusse süvenemata jääda. Või rääkige asjast, mis on asi (meelega varjatud kallist remonti vajav detail, ehk otsene pettus).

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Suletud

Mine “Fleim”