Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas will111 »

hea driftipilli saamise üle võiks üldiselt rõõmu tunda, mitte sõbrale kurta :D eriti kui kõigi nende suurte driftimiste peale pole veel isegi kordagi külili käinud see "väga suur algaja".
keegi siin täpselt ei tea ju kui kehvad või mittekehvad need 12a vanad rehvid siis ikkagi täpselt ja tegelikult on. aga miskipärast osad justkui arvavad teadvat, et ega selle hästi algaja juhi gaasitunnetus vihmastes oludes nüüd küll ei saa ometi olla natuke paigast ära :D
rehvid on tegelikult täpselt sama superbasic maintenance item mootorrattal nagu seda on näiteks mootoriõli/filter. mida keegi eeldab või ei eelda on igaühe oma asi aga minumeelest tsikkel võib olla nagu uus sõltumata sellest, et seal all tuleb rehv ära vahetada või et kasutatud sõidukit ostes tuleks kindlasti õli ära vahetada.




reimps

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas reimps »

No ma ei tea, mul on hetkel Hornet müügis, mille tagarehv tahab vahetamist (ja värskem on ootel ka) ning vaatamaskäinutele olen ma seda ka alati näidanud ja öelnud. Samas allolev eelviimase millimeetri rehv peab ja ma tean seda, sest reaalselt olen vahetevahel mõne kiirema sõna otses mõttes selle rattaga teinud. Muud asjad kah - kõik, mis tehtud ja tegemata, on mul teada ja potentsiaalsele ostjale ka nii ütlen. Kiirema diili huvides võiks ju ka tuttuue välimusega plastiku alla visata, rehvid ära viksida ja kõik muud pisikesed iluvead ka sprayvärvidega ära katta või muudmoodi kleepsutuuniguga varjata - aga vot ei tee, sest pigem saan natuke vähem raha, aga see-eest on kaup aus. Mulle on mu aus nimi suht oluline, sest ka selline mõne jaoks võibolla põhjuseta, mõne jaoks aga vägagi põhjusega tehtud teema sunniks mind peeglisse vaatama - miks teema üldse tehti, täitsa tühja koha pealt ei teki sellised asjad..

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Piipz »

peaaegu 100% teemast mööda aga meenub üks Top Gear osa, kus neid kohtusse kaevati, sest nad usas sõidu lõppedes annetasid oma autod Katrina tormist räsitud peredele, üks aga kaebas neid vist isegi kohtusse selle eest, et auto oli aasta vanem, kui Top Geari seltskond seda neile väitis.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

reimps kirjutas: 30 Juul 2019, 08:38

Mulle on mu aus nimi suht oluline, sest ka selline mõne jaoks võibolla põhjuseta, mõne jaoks aga vägagi põhjusega tehtud teema sunniks mind peeglisse vaatama - miks teema üldse tehti, täitsa tühja koha pealt ei teki sellised asjad..

Ka mulle on aus nimi oluline ja olen siiani ikka ja alati oma kasutatud asju müües ausaks jäänud ning mulle on selle eest ka peale tehingut tänu avaldatud.
Näiteks müüsin mõned aastad tagasi 18a vana Ford Mondeo ühele inimesele auto24 kuulutuse läbi ja ta ikka aegajalt nüüd juba 2-3a hiljem helistab ja räägib kui midagi selle auto juures on teinud ja et kõik ikka siiani hästi toimib. Auto oli mul naise oma,millega sõideti 5-6tkm aastas, ls oli mingi 190tkm. Hoolduses käisin viimase päevani esinduses ja auto oli terve ja puhas ning päris heade lisadega,mis ka kõik töötasid,kui müüsin. Kui muude sarnaste eest küsiti 500-700€ siis mina küsisin 1200€ ja see ostja oli nõus seda ka maksma. Kohapeal koos autot lähemalt üle vaadates avastasime,et küljekarpidel on roostet ja võimalik,et peab midagi tegema. Lasin hinnast 200 alla ja ostja sõnul sai ta selle asja korda 160€ eest. Ta oli ikka väga rahul oma ostuga.
Kui antud teemas ostetud Hornet oli igati selle vääriline,millisena seda müüdi,siis see rehvide teema pole küll just see mille pärast müüjat materdada. Pigem võiks see olla õpetuseks algajatele juhtidele,et enne kui liiklusse tormate oma vast ostetud ja üldjoontes korras suksuga,laske mõnel asjatundlikumal enne pilk peale visata.
Märdil on ilmselt oma ja hoopis teine teema selle müüjaga ja see on hetkel vist sõna sõna vastu ehk siiani tõestamatu.Kui nüüd ilmuks välja selle justkui kolinaga mootoris ostnu ja räägiks oma loo,mis selle rattaga siis nüüd on,võiks ka mingi järelduse teha.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Black »

Kui ostja sulle veel paar aastat hiljem helistab, et tänada, oled ilmselgelt enda jaoks halva diili teinud! :D

Kaupmeestel ja varastel oli omal ajal sama kaitsepühak. Liigse aususega paraku rikkaks ei saa.


Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Märtt »

urmas66 kirjutas: 30 Juul 2019, 09:11

Märdil on ilmselt oma ja hoopis teine teema selle müüjaga ja see on hetkel vist sõna sõna vastu ehk siiani tõestamatu.Kui nüüd ilmuks välja selle justkui kolinaga mootoris ostnu ja räägiks oma loo,mis selle rattaga siis nüüd on,võiks ka mingi järelduse teha.

Minu plaan ei olnud liiga detailseks minna, aga kui üritatakse mind maha materdada, siis kaitsen enda huvisid. Minu poole tõenduseks on vajadusel ka naise sõnad, kes oli "ratta ülekuumenemise piirile viimise protseduuri" juures 8) Just selliste valeväidete pärast tahaks võõras teemas hagu anda.
Kui väidetakse, et ratas on "nagu uus," siis ma loodan, et ma ei lähe sinna enda ega kaupmehe aega raiskama, avastades, et siit ja sealt on "uueks olemise" nimel korrosioon kiiruga kohtvärvitud, kõhualune õline ja mootor soojast peast mingit plaginat hakkab tegema. Pigem näis ta nagu keskmine Eestis müügil olev poolpidune õhk-õli GS.
Huviga ootan, millal ratta uus omanik välja ilmub või saatuse tahtel meie teed kuskil ristuvad. Ehk siis kaaskannataja (siinkohal mõtlen mootorrattaga liiklejat), kes ostis Motardist 2019 alguses Eestist ostetud hõbedase R1200GS ilma kohvriteta ratta, mille alumises osas on poldipead spreivärvitud.

"mustert nagu on küll..." näitab kas müügimehe pädevust enda kauba tundmisel või kangekaelset soovi kaubast vabaneda. :-|||

Viimati muutis Märtt, 30 Juul 2019, 10:12, muudetud 1 kord kokku.

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Kaupmeestel ja varastel oli omal ajal sama kaitsepühak. Liigse aususega paraku rikkaks ei saa.

Küsimus ei ole rikkas saamisest. Teatud asjade peale sa lihtsalt ei saa aus olla või rikkas saada - toon näide: tegelen aktiivselt vana Aprilia Endurodega, tegu on "Monoshock" tagaamordisüsteemidega. Vana amortid ei ole kuidagi taastav (või ainult mõttetu hiigelhinna ees) - ja tulemus= kui sa soovid sellist maha müüa, siis peab klient teadlik olema, et vedrustuste korda tegemine (ainult taga) neelab vähemalt 500,- Euro (uus amort pluss teatud lastehaiguste eemaldamine)

Variandid siis:
a) ostjad kaovad lihtsalt ära, sest hind on nende arvamuste järgi "meeletu/mõttetu"
b) vaikid olukorda maha ja pettad ostja
c) müüda soodsalt maha, aga jääd miinusest = sest maksad peale

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Tort »

Märtt kirjutas: 29 Juul 2019, 13:27

Kuna tol hetkel Tallinnas rohkem potensiaalseid sarnase ajastu GS-e vaadata ei olnud, mõtlesin koliseva eksemplari Inchcape-i ülevaatusele viia.

Mind hoopis huvitab, et mis sellise teenuse kvaliteet oleks? Kõrva järgi kuulaksid nad seda kolinat?


Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Tort kirjutas: 30 Juul 2019, 10:15
Spoiler
Märtt kirjutas: 29 Juul 2019, 13:27

Kuna tol hetkel Tallinnas rohkem potensiaalseid sarnase ajastu GS-e vaadata ei olnud, mõtlesin koliseva eksemplari Inchcape-i ülevaatusele viia.

Mind hoopis huvitab, et mis sellise teenuse kvaliteet oleks? Kõrva järgi kuulaksid nad seda kolinat?

Ma olen kuulnud, mis spetsiifilist häält nukakett teeb. Mis põhjusel ta seda tegi, seda kurat teab. Ma arvan, et tegelased, kes igapäevane töö on samasuguste rataste remont, oskavad selle samamoodi tuvastada. Nukaketi pingutite väsimine on tuvastatav viga. Nende mahakeeramine nõuab natuke aega. Samaaegselt mõõdetakse ehk ära vaakumid. Kui pingutid ja vaakum on korras ja plagin jääb, võiks kahtlustada kulukamat remonti. Selge see, et sellist häält kuuldes ei kipu "nagu uut" ratast ära ostma, vaid laseks enne korda teha või selgitada eeldatava töö kulu.

Viimati muutis Märtt, 30 Juul 2019, 12:54, muudetud 1 kord kokku.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Tort »

Selge. Ma seda mõtlesingi, et kas reaalselt midagi mõõdetakse ka ja üleüldse, mis on tsiklite juures nende pädevus. Sõiduautodel vist on teinekord esindustes diagnoos "vaja uut mootorit" ja mõistetakse vaid juhe taha panna.


Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Haabersti inchcape-is on tsiklite peal eraldi töömees olemas. Vähemalt kevadel oli, kui käisin. Tundsid GS-i küll väga hästi.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Meil on olnud seaduses määratud, et ei või kasutada rehve, mis on valmistatud üle 10 a tagasi, kehtis see nõue kuni aastani 2005.

Kuni 2005. aastani tohtis kasutada kuni kümne aasta vanuseid rehve, kuid siis see nõue tühistati. Maanteeameti tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra sõnab, et sellise otsuse põhjendus oli, et rehvi puhul on kõige olulisem turvisemustri sügavus ja rehvi korrasolek...

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Inimesed ikka ei õpi, juba aastasadu tagasi oli klišee hobusekaupmeestest kes teevad tünga ja müüvad vanu ära ruunatud räimi korraliku looma pähe. Võib öelda et kasutatud sõidukitega kauplemine on olnud üks hull pask juba enne seda, kui sõidukid üldse leiutati. Ikka veel mõni imestab, et sai saasta.

Miks peaks kuskil mingi plats või kaarhall olema täis häid kasuatud sõidukeid, millel kõigil miskipärast dokumendid ja ajalugu puuduvad? Ja miks ei ole ühtegi sõidukite müügiplatsi, kellel on ütleme 90% oma heade kontrollitud masinate kohta paberid olemas? Või kui need Motardid ja asjad müüksid häid eksemplare, siis kus üldse oleks kõik need hooldamata ja seisma jäänud rimakad mida loogika järgi peab maailmas omajagu tekkima? Kuhu lähevad kõik Lõuna-Euroopa rendiputkade rendirattad, kui keegi neid osta ei taha?

Tõde peitub küsimustes, mitte niivõrd vastustes ja juttudes :) Erandeid võib olla igasuguseid kuid üldiselt on platsilt sõiduki ostmine olnud alati umbes sama hea tegevus kui surnuaialt omale naise valimine.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Tuleb välja, et olen viimased 15 aastat praktiseerinud nekrofiiliat. :D
Enda arvates on mõned isendid olnud nii nauditavad, et kahtlen üldse uue asja vajalikkuses, mis kaotab müügiputkast välja sõites veerand enda väärtusest :)

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

No sama analoogiat pidi edasi minnes miks mitte, võidki surnuaialt naise leida aga see eeldab juba seda, et sa ise oskad laibal ja mitte-laibal vahet teha. Kui tüüp ei osanud isegi rehvi kuupäeva vaadata siis mis me räägime muus osas peeneks aetud ratta ära tundmisest.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Tuleb õiges surnuaias käia naist valimas ning osata koolnul ja ilusal naisel vahet teha. Mõnel kalmistul on komme koolnud rehade otsa püsti ajada, niimoodi, et käed jalad tugeva tuule käes kõlguvad. Ning pidevalt ära toodud naise tervise eest hoolt kandma, et teda surnuaeda tagasi ei peaks viima.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

[mention]jkristjan[/mention] kasutatud sõidukite järelturg toimib ka nendel lõunamaadel ja muudes maades samuti täpselt sama moodi nagu meilgi. Meie kaupmehed lihtsalt noolivad sealt väikse osa ära ja kuna toomised ja kõik muud asjad vahel päris kulukad,aga kliendid rahasuhtes tundlikud, siis võetaksegi odavamaid ja väikeste vigadega isendeid. Põhjus,et miks sealt kaugelt on eelkõige see,et meil on uuena ostetud tsiklite järelturg veel ikka olematu.Eks igal maal ole inimesi,kelle võimalused ja vajadused on erinevad.
Isiklikult olen seda meelt,et mida uuem auto-või ratas,siis seda vähem on mõtet kasutatut osta,sest kogu see tehnoloogia on tänapäeval nii keeruliseks tänu saastenormidele läinud,et peale garantiid võid mõne justkui pisivea remondile tuhandeid kulutada.
Täiesti kindlasti on ka meil tegelasi,kes toovad ja müüvad kasutatud asju ausalt ja võid kindel olla,et see mida ostad see seda ongi. Samas on mul omalgi paar tuttavat Kadaka tee automüüjat,kelle käest pigem ei ostaks.
Sõiduautot ja tsiklit on ilmselt kindla kontrollitava eesti ajalooga ostes võimalik korralikke isendeid saada,aga näiteks veokate puhul eesti ajalugu minu jaoks kohati mõttetu sõnakõlks,sest üldjuhul on kõik esimese liisingu lõpetusel isendid ikka päris raiped.Samas ostame oma firmasse pidevalt 4-5 aasta vanuseid veokaid norrast ja saksast ning siiani oleme väga rahul oma valikutega olnud. Norra autod on kõik ühe lõuna-eesti müüja käest ostetud ja tegemist igati ausate meestega.Saksast toome ise.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Ma olen kõigega nõus aga ma soovitangi siin lihtsat lahendust, kui kõik on korras ja aus ja kindel värk siis milleks kaotada ära 2-3-4 aastat vanade sõidukite dokumendid (hooldusraamat, ostuarve koopia jne). Las olla kõik kaasas ja siis igaüks ise teab mis teeb. Aga ei, ikka on küll 1500km sõitnud ja jube hea ja oli ühe eraisiku kasutuses, aga jumala eest seda tõestada mitte millegagi ei saa ja ei tohi :)

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

reimps

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas reimps »

Sciev kirjutas: 30 Juul 2019, 10:55

Meil on olnud seaduses määratud, et ei või kasutada rehve, mis on valmistatud üle 10 a tagasi, kehtis see nõue kuni aastani 2005.

Kuni 2005. aastani tohtis kasutada kuni kümne aasta vanuseid rehve, kuid siis see nõue tühistati. Maanteeameti tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra sõnab, et sellise otsuse põhjendus oli, et rehvi puhul on kõige olulisem turvisemustri sügavus ja rehvi korrasolek...

Jep, nii on õige jah, ennist panin peast veidi mööda. Jürgo on aga suht loll ikkagi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

jkristjan kirjutas: 30 Juul 2019, 12:18
Spoiler

Ma olen kõigega nõus aga ma soovitangi siin lihtsat lahendust, kui kõik on korras ja aus ja kindel värk siis milleks kaotada ära 2-3-4 aastat vanade sõidukite dokumendid (hooldusraamat, ostuarve koopia jne). Las olla kõik kaasas ja siis igaüks ise teab mis teeb. Aga ei, ikka on küll 1500km sõitnud ja jube hea ja oli ühe eraisiku kasutuses, aga jumala eest seda tõestada mitte millegagi ei saa ja ei tohi :)

Ma isiklikult ei säilita ühtegi eraisikule väljastatud arvet,hooldusraamatud on autodel täna elektroonilised ja sealt saab uurida mida vaja kui kellegi soovi on. Tsiklile ostetud juppe ja tehtud töid saab äkki Streetmotost uurida,aga pole kindel.Mul ka nende asjade ja tööde kohta pole ühtegi paberit alles. Ma lihtsalt ei viitsi seda pahna korjata va garantiiga ostetud uued asjad. Ehk ostjal jääb, minu käest midagi ostes, võimalus mind uskuda või mitte ja nii lihtne see ongi.Ise eeldan sama ja arvan suutvat vahet teha pädeval ja võltsil jutukesel.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

urmas66 kirjutas: 30 Juul 2019, 09:11
Spoiler
reimps kirjutas: 30 Juul 2019, 08:38

Mulle on mu aus nimi suht oluline, sest ka selline mõne jaoks võibolla põhjuseta, mõne jaoks aga vägagi põhjusega tehtud teema sunniks mind peeglisse vaatama - miks teema üldse tehti, täitsa tühja koha pealt ei teki sellised asjad..

Ka mulle on aus nimi oluline ja olen siiani ikka ja alati oma kasutatud asju müües ausaks jäänud ning mulle on selle eest ka peale tehingut tänu avaldatud.
Näiteks müüsin mõned aastad tagasi 18a vana Ford Mondeo ühele inimesele auto24 kuulutuse läbi ja

No mina müüsin aiapäkapiku kolm aastat tagasi feispuugis maha, rääkisin kõik ausalt ära, kuhu on koer peale kusnud ja kus on värv pleekinud. Uus omanik siiani kiidab mind.

Kui oma putiigi püsti panete ja kogu pere peab selle tegevse läbi saadavat koort limpsima, siis tulge rääkige uuesti, kuidas te klienti märgates hakkate kõigepealt kärnas raamist, vahetust vajavast rehvist ning mingist kahtlasest tiksust mootoris rääkima. Et Peetruse palge ette sattudes ei peaks kinganinasi vahtima.

Toise mehe kapsaaeda kivide loopimine asja eest teist takka ja ennast "mama teresaaks" upitama on kõik kannged mehed.
Ka see teine keiss. Kuniks pole järgmine omanik sõna võtnud, et mootor tõesti pekkis oli vms, on see sprei lugu siin ka kahjuks sama mannetu nagu rehvi lugugi.
Kasutatud asjad ei ole uued. Kasutatud asja hinnaga ei saa uut asja. Miks sarjata kedagi suht mitte millegi eest?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Viimati, kui ma kiikasin siis olid rehvid, kett, piduriklotsid, õlid ja muu nipe-näpe kuluosad. Kivikõva rehviga ringi sõita on muidugi nõme ja professionaalne müüja peaks tõesti ütlema (suisa toonitama), et "rehv on kivist" ja "vaheta ära" aga ma ei näe küll põhjust, et müüja oleks pidanud sinna alla uued Pilot Roadid panema. Samas, värkse tsikliomanik oleks ka võinud ka endale selgeks teha, milliseid asju ja kuidas tsikli juures üle vaadatakse ja millal vahetatakse. Või kui ei pidanud vajalikuks siis oleks võinud selle eest mõnele asjapulgale maksta, et see üle vaataks.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Pean siinkohal iseennast tsiteerima, mille tulemusel see materdamine siin õli tulle sai. Kõik järgnevad postid olid enda seisukohtasid kaitsvad, mitte kindlasti ründavad või ennast upitavad. Kui MadLobster arvab, et on kõigist käesoleva teema postitustest erapooletult aru saanud, siis soovitan süveneda uuesti. Niisiis esimene post:

Märtt kirjutas: 26 Juul 2019, 15:36

Moraal - head asja odavalt ei saa.

Motardiga on endal kogemus olemas. Õnneks ei päädinud vaatamas käimine ostmisega. Vana esirehv on siinkohal väga leebe näide.
Mul ajavad müügimehe jutud, kes ilmselgelt proovivad ostjale mingit jura pähe ajada, ihukarvad püsti.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Märtt kirjutas: 30 Juul 2019, 14:00

....
Mul ajavad müügimehe jutud, kes ilmselgelt proovivad ostjale mingit jura pähe ajada, ihukarvad püsti.

Ma olen vist müügimehe mõttest siiani valest aru saanud :roll:

Viimati sai uusi, garantiiga tsikleid esindustest, vo. on nüüd asjad muutunud.....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Motard müüb ratta 12 aastat vana esirehviga???

Lugemata postitus Postitas Piipz »

See teema pole tegelikult müüja suhtes päris aus, seda eriti veel juhul, kui niinimetatud peakaitsealune nende käest isegi ei ostnud midagi. Mõlemad osapooled on oma sõna saanud, teema lõppeb nüüd sellega, et lets agree to disagree.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Suletud

Mine “Fleim”