Kas olete kunagi mõelnud..

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas kaiman »

sepp kirjutas: 26 Juun 2019, 21:51
will111 kirjutas: 26 Juun 2019, 18:36

Noh eks nende tarkade meeste juttudel ole oma iva sees, kuid ilmselt on seal taga ka palju seda BS tausta, et "kõik max või go home". ehk et kui eile poest ostetud supercorsa SC jooks all ei ole siis pole mõtet minna, kui amordi peal ohlins kirjas ei ole siis pole mõtet minna...jne jne. kui bike ei ole 20k bmw salongist siis pole mõtet "aega raisata" :lol:
eks kuidas keegi aga mina ostsin aastaid tagasi raja jaoks ratta tonniga ning üks rajaõhtu maksab keskmiselt kuskil nii paak kütust+kohalesõit+rajatasu (30). lisaks siis mis iganes summa, mille võrra rehvi kulutad. aga no need, kes muidu sõidavad nagunii sama rattaga liikluses ja kulutavad põmst ainult keskosa siis see rehvi kulutamine on tasuta. ühesõnaga laias laastus saab hakkama alates 50-60euri rajaõhtu.
ennast häirib asja juures kõige rohkem hoopis see, et rada asub enamvähem teises eesti otsas ja sinna-tagasi sõit on üks maru tüütu tegevus ja aja raiskamine

Ma ei tea mis planeedil Sina elad :mrgreen:
Aga tavaliselt on inimesed tööl e-r ja laup,pyhap ning riiklikud pyhad on ikkagi ainult rajamaks juba 100euri päev:)
lisa kärurent,kytus,söök kui oled terve päev ning rehvid ja ongi päevaraha 500 :)

Kas homme ülehomme oleks keegi kes ühineks minna bestfestile :D uut teemat ei oska teha,loomulikult oodatud on naised 25 +45.telf 57...




will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas will111 »

planeedil maa. ülejäänu pead ise välja selgitama, et mis koht see selline on :D

rajapäev algab kella 17st, kestab 3h ja maksab 30 eurot. ma ei tea kus krdi sõjaväerivistuses sina töötad aga kõikjal, kus mina töötanud olen, on saanud väga vabalt oma graafikut nii sättida, et näiteks paar korda suve jooksul kolmapäeviti saab kontorist ütleme tund aega varem minema tõmmata. mu arvates väga lihtne logistika...aga kel ajud või läbirääkimisoskus peale ei hakka piisavalt, noh tough shit siis...tuleb rajasõidust tõepoolest käed puhtaks pühkida :D muidugi eestis on täiesti laialt levinud ka selline termin nagu puhkus, või seal planeedil kus sepp elab seda sõna ei tunta?

aga noh üldiselt see jutt, mida kirjutasid ongi superhea näide sellest kuidas mõni mees ei suuda sama asja tehtud saada 500 eest samal ajal kui teine suudab 50 eest. selliseid näiteid on terve maailm ja elu täis. no kui ei suuda alla 500 pärnus sõitmas käia siis ma ei oska muud kui kaasa tunda, sest see on puhas saamatus. tõsi, see 100euri päev rajamaks miks on seal vist muul ajal kui kolmapäeva õhtud, see on täiesti absurdne. ja need rajaõhtud võiksid seal vabalt olla igapäevased minumeelest...vähemalt siis kui rada pole mingiks muuks ürituseks terveks päevaks välja antud. aga no eks see ole tavapärane bisnes eesti moodi, üritame parem röövida üksiku lolli käest maksimaalselt suure summa, selle asemel, et pakkuda suurele hulgale sama teenust mitu korda odavamalt aga kokkuvõttes teenida rohkem


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas kaiman »

kle will tõmba nüüd nahui siit,ära risusta seda foorumid koguaeg.tee midagi ilusad vahepeal.või tule homme pühajarvele ..
t*** see selline teema et mõtettu rääkida.kui on soovi siis tõmmaku kuis saab.fakt on see mida see annab.mitte midagi.(ainult laiba ja bensukulu.)

Viimati muutis kaiman, 26 Juun 2019, 22:46, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas sepp »

will111 kirjutas: 26 Juun 2019, 22:23
Spoiler

planeedil maa. ülejäänu pead ise välja selgitama, et mis koht see selline on :D

rajapäev algab kella 17st, kestab 3h ja maksab 30 eurot. ma ei tea kus krdi sõjaväerivistuses sina töötad aga kõikjal, kus mina töötanud olen, on saanud väga vabalt oma graafikut nii sättida, et näiteks paar korda suve jooksul kolmapäeviti saab kontorist ütleme tund aega varem minema tõmmata. mu arvates väga lihtne logistika...aga kel ajud või läbirääkimisoskus peale ei hakka piisavalt, noh tough shit siis...tuleb rajasõidust tõepoolest käed puhtaks pühkida :D muidugi eestis on täiesti laialt levinud ka selline termin nagu puhkus, või seal planeedil kus sepp elab seda sõna ei tunta?

aga noh üldiselt see jutt, mida kirjutasid ongi superhea näide sellest kuidas mõni mees ei suuda sama asja tehtud saada 500 eest samal ajal kui teine suudab 50 eest. selliseid näiteid on terve maailm ja elu täis. no kui ei suuda alla 500 pärnus sõitmas käia siis ma ei oska muud kui kaasa tunda, sest see on puhas saamatus. tõsi, see 100euri päev rajamaks miks on seal vist muul ajal kui kolmapäeva õhtud, see on täiesti absurdne. ja need rajaõhtud võiksid seal vabalt olla igapäevased minumeelest...vähemalt siis kui rada pole mingiks muuks ürituseks terveks päevaks välja antud. aga no eks see ole tavapärane bisnes eesti moodi, üritame parem röövida üksiku lolli käest maksimaalselt suure summa, selle asemel, et pakkuda suurele hulgale sama teenust mitu korda odavamalt aga kokkuvõttes teenida rohkem

Kui isiklikult rääkida.siis mul lõppeb tööpäev kell 19 ja nii iga kolmapäev ja seda ei saa muuta :) Seega võid kõik oma jama ja maailma näiteid vista veldi kurvis kaarega vastu maad koos endaga :mrgreen:
Kui Sa teaks palju ma olen pärnus 500/1000e päev käinud sõitmas,siis Sa kraabiks koos terve enda kontoriga omal silmad peast välja :ner:
Aga saan aru,et räägime erinevatest asjadest,Sina räägid pyhapäeva kulgemisest paar korda aastas, mina räägin treenimisest ja võistlemisest


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Sepp muutub kh juba eideks,vastates igale eidele juba :mrgreen: :bsmile:

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas sepp »

kaiman kirjutas: 26 Juun 2019, 22:51

Sepp muutub kh juba eideks,vastates igale eidele juba :mrgreen: :bsmile:

:mrgreen: sõbrannasid on vaja :mrgreen:


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas kaiman »

sepp kirjutas: 26 Juun 2019, 23:05
Spoiler
kaiman kirjutas: 26 Juun 2019, 22:51

Sepp muutub kh juba eideks,vastates igale eidele juba :mrgreen: :bsmile:

:mrgreen: sõbrannasid on vaja :mrgreen:

ha ha ha.tundub et mees tõmbas tagasi.mina muidugi võin siin hommikuni tiksuda :mrgreen: :bsmile: aga noh will on teoreetik see tulistab lõpptmatuseni.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas will111 »

tõmbas tagasi millest? :D mul sõbrannasid juurde vaja ei ole, nii et iga eidega tõesti ei näe mõtet tõmmelda :D

miks sinna pühajärvele siis homme tulema peab? ons seal kah mingi ringrada ümber järve tõmmatud või lähed rinnuli suplemist meistrivõistlustele?


Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Teemasse tagasi tulles, siis ütlen vastuseks esipostitajale, et ei ole kunagi mõtelnud! Üks loll mõte. Mine ela ennast Audrus välja või vii ometi tüdrukule lilled! Kui ei jaksa rajapiletit osta või on rada liiga kaugel, mine pauguta kuskil harjumaa kardirajal ennast hingetuks. Mina, mu pere ja valdav osa kaasmaalastest soovivad ka täna ja tulevikus turvaliselt koju jõuda.

Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas daub »

Liikluses korraldatakse võidusõite küll, aga mitte nii, et kes kiiremini kohale jõuab, vaid kes täpsemalt kohalejõudmise aja ennustab, või kes saavutab täpsemalt keskmise kiiruse x, sealjuures peab see valitud olema nii, et kuskil ei oleks vajadust kiirust ületada.

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 26 Juun 2019, 22:23

tõsi, see 100euri päev rajamaks miks on seal vist muul ajal kui kolmapäeva õhtud, see on täiesti absurdne.

Mida seal absurdset on? Uuri välja palju selle raja ehitamine ja käigus hoidmine maksab ja siis hakka huilgama. Pole küll selle ala huviline,aga kinnisvara ja tehnovõrkude ja teede ning muude juurde kuuluvate asjade maksumused on teada. Ma olen rohkem kui kindel,et see 100€ päev ei teeni omanikule isegi seda raha tagasi,mis ta sinna pannud on. Sellise kompleksi käigushoidmisel on see kommiraha. Palju seal neid rajakasutajaid igapäevaselt on? Igal juhul mitte tuhandeid,et mingis hõlprikastumises neid süüdistada.Või on neid vähemalt sadu iga jumala päev? Kogu see asi seisab püsti igasugu projektidel ja muudel sissetulekutel ning see rajakasutus tasu ei ole neil ilmselt pea sissetulek.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

daub kirjutas: 27 Juun 2019, 08:38

Liikluses korraldatakse võidusõite küll, aga mitte nii, et kes kiiremini kohale jõuab, vaid kes täpsemalt kohalejõudmise aja ennustab, või kes saavutab täpsemalt keskmise kiiruse x, sealjuures peab see valitud olema nii, et kuskil ei oleks vajadust kiirust ületada.

See kõlab täista mõistlikult. Orienteerumisi tehakse ka ju avalikel teedel - tegemist ka võistlusega.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Peet
Postitusi: 200
Liitunud: 21 Apr 2013, 14:38
Tsikkel: Tagaveoline
Asukoht: Tallinn/Soodla
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas Peet »

See keskmisesse kiirusesse sõitmine ning orienteerumine nõuavad ju mõtlemist ning põhiteadmisi topograafiast. See ikka päris hästi meelelahutuseks ei sobi... Lisaks kuidas sa pärast kõvatada saad leitud punktidega- pole ei korralikku tippkiirust ega kellegi h*iamist... :D

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas Vint »

Urmas mainis tähtsat asja- tasuvus. Näiteks Jaanikese krossirada vindus aastaid omasoodu ja läks lõpuks valla kätte. https://www.accelerista.com/uudis/jaani ... us-omanik/


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas will111 »

absurdne on see, et kui tahaks tsikliga kuskile rajale minna natuke rohkemaks kui tunniks ajaks, misiganes muul päeval ja ajal kui kolmapäeva õhtud siis maksab see minimaalselt 80-120 eurot. mis teeb selle absurdseks on see, et kuna meie (eesti) ainus rada asub sellisel kohas nagu pärnu siis ega keegi ei viitsi teisest eesti otsast hakata sinna kohale sõitma selleks, et kasutada rada KUNI tund aega ehk reaalselt ütleme max 2x20min sessiooni. seega sa pead kulutama minimaalselt 60, pigem aga 100 (nädalavahetused) raja tasuks isegi kui tahad näiteks sõita 4-5 sessiooni. päevapiletina profi jaoks, kes teebki täis treeningpäeva ja täiesti eraldiseisvalt võttes ei ole see summa kuigi absurdne, aga kellegi jaoks kes tahaks rada kasutada näiteks max kuni 2 tunni jooksul ja peab selleks tallinnast kohale ka sõitma...no muutub ikka päris absurdseks küll. nädalavahetusel näiteks, selleks, et tallinnlane oma tsikliga pärnu ringrajal 2 tunni jooksul sõita saaks kulutab ta sisuliselt 120e rajatasule. 100 maksab rajaomanikule otse ja 20 maksab kütuse eest, et sinna sõita. + veel aeg, mis sinna sõidule kulub ja eks seda arvestab igaüks ise. arvan see paneb nii mõnegi mõtlema, et äkki on siis juba odavam kord või paar suve jooksul radarisse kütta kui näiteks 8 korda pärnus suve jooksul sõitmas käimine läheb maksma tonni. kas see peakski nii olema või võiks olla ikka natuke teistmoodi...eks igaüks jällegi ise mõtleb.

urmas66, misasi neil siis peasissetulek on? äkki valgustad. kui raja kasutuse eest raha küsimine ei ole ühel väiksemal ringrajal peamine sissetuleku allikas siis oleks küll väga huvitav teada, misasi see peamine on. a'la reklaami müük võiks ju teoreetiliselt olla, kuid see eeldaks et seal toimuvad ikka väga tihti VÄGA suured (rahvusvahelised) võistlused, tuhandete pealtvaatajatega, teleülekannetega. kas toimuvad? minuteada mitte.

ja samas, kui tõesti nii on, et rajakasutuse taks ei ole peamine sissetulek siis milles üldse küsimus...saaks ju vabalt rajakasutuse tasu muuta?!

väike wape up call sulle...bisnes ei käi nii, et sa hakkad kliendile rääkima - "a sa lollakas krt vaata ka, mis mul see masin maksis või mis tolle tondi palgal hoidmine maksab". miks see klienti huvitama peaks? keskmist klienti huvitab hea teenus ja mõistlik hind. kui maailmas kõik ärid kasutaksid sedavõrd idiootlikku mõtlemist, et "ma ei teeni selle ühe kliendi pealt ju oma töötaja kuupalkagi tagasi, nii et tõmba õige nahhui" siis oleks vist üldse väga vähe teenuseid ja kaupu, mida osta saaks :D õnneks väga vähesed globaalselt on sellise mõtteviisiga.
rajakasutajate arvu kohta võid küsida raja omanikult. minu pakkumine - mõnedel päevadel on sadu (võibolla rohkemgi) ja mõnedel on üksikuid. ilmselt on neid päevi kõige rohkem kui on pigem kümmekond või mõned. seega tark ärimees korraldaks nii, et rohkem oleks päevi, kus kümnekonna asemel on näiteks mõnikümmend. ei pea matemaatikageenius olema mõistmaks, et sel juhul võid iga kliendi käest küsida mitukümmend % vähem kasutustasu ja samal ajal oled ikkagi mitmekordselt kasumis. ega asfalt ei küsi lisatasu selle eest, et seal 5 asemel korraga 10 ratast sõidab.

rajast niipalju, et samamoodi nagu praktiliselt vist kõik erinevad rajad eestis, pole see sinna tekkinud tühja koha peale "õndsal eestiajal". seal oli rada ees juba ammu enne kui sinna tekkis auto24ring. See on hiljem kaasajastatud ja renoveeritud ning natuke ümber tehtud. enne kui huilgama hakkad võiksid ennast ka asjadega kurssi viia. minul pole kuskilt "välja uurida" palju selle raja remontimine ja ümberehitamine täpselt maksma läks. mingid arvud on siin antud, kuid selle põhjal mingeid erilisi järeldusi teha ilmselt pole mõtet https://parnu.postimees.ee/1040134/audr ... le-joudnud

lihtsalt huvitavaks võrdluseks tooks välja näiteks Silverstone rajapäeva hinna UK's. see on 180 raha. UK keskmine aastapalk on 37000 raha.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Peet kirjutas: 27 Juun 2019, 11:35

See keskmisesse kiirusesse sõitmine ning orienteerumine nõuavad ju mõtlemist ning põhiteadmisi topograafiast. See ikka päris hästi meelelahutuseks ei sobi...

Siis oleneb meelest :wink:

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas Vint »

[mention]will111[/mention] Sinu jutust saab vingumürgituse! :) :mrgreen:


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas will111 »

anna teada kui taas teadvusele tuled :D

ma võin lühidalt ka kokku võtta. eesti ainukese ringraja hinnapoliitika on hirmus jäik ja sellega lasevad nad jalga nii endile kui paljudele huvilistele, kes seal võibolla muidu sõita tahaksid

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas sepp »

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas sepp »

will111 kirjutas: 27 Juun 2019, 18:56

anna teada kui taas teadvusele tuled :D

ma võin lühidalt ka kokku võtta. eesti ainukese ringraja hinnapoliitika on hirmus jäik ja sellega lasevad nad jalga nii endile kui paljudele huvilistele, kes seal võibolla muidu sõita tahaksid

2844st postitusest on see Sul esimene asjalik postitus(teine lõik just) :mrgreen:


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas will111 »

parem Hilja kui Helga :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 27 Juun 2019, 18:30

lihtsalt huvitavaks võrdluseks tooks välja näiteks Silverstone rajapäeva hinna UK's. see on 180 raha. UK keskmine aastapalk on 37000 raha.

Siin sa jõudsidki tõele lähedale,mitte rajapäev pole meil kallis vaid me oleme ise vaesed ehk meie palgad ja kinnisvara ning kinnisvarahaldus(seda on ka raja ülalpidamine) on proportsioonist väljas. Ilmselgelt on Uk-s suts teine kliima ja suurem riik ehk rada saab kasutada palju rohkematel päevadel aastast kui meil. Seega on seal omahind ilmselt sel tegevusel isegi odavam,aga kuna hind on ikkagi kallim,siis seal teenib rajaomanik tõenäoliselt palju paremat profitit kui meil.
Ma olen igati nõus,et meil on paljud asjad liiga kallid,hinnapoliitika jäik jne,aga kahjuks on mingid tehnilised lahendused ja veel miljon pisiasja ka meile sama kallid kui seda UK või Belgia raja või mille iganes haldajale. Meie hetke traagika ongi kinnisvara ja kinnisvara korrashoiu üle mõistuse hind võrreldes muu elukallidusega.Palkadest ei räägigi.
Natuke küll moto teemast välja,aga näiteks Tallinna rallile oleks Laitses igati sobilik paik üks kiiruskatse teha paarisrajal. Publikut ilmselt oleks piisavalt,aga korraldajale on selle asja maksumus siiani liig olnud. Ühe korra on küll kunagi 2000-ndate algul seal katse olnud,aga ei enam. Rajaomanikule jälle on sellises mahus päevakasutus pärast üritust piisavalt suur väljaminek,et rada jälle korda saada ehk ei saa ka tema hinnas alla tulla. Pärnu rada küll nii kiirelt ei lagune,aga näiteks umbes 5000 ruutmeetri asfalti paigaldus, eelneva freesimisega, on tublisti üle 100k eur. Seal rajal on seda kordades rohkem,kui vaja midagi teha.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas: 27 Juun 2019, 18:56

ma võin lühidalt ka kokku võtta. eesti ainukese ringraja hinnapoliitika on hirmus jäik ja sellega lasevad nad jalga nii endile kui paljudele huvilistele, kes seal võibolla muidu sõita tahaksid

Muidugi sõidaksid kõik muidu, a tasuta lõunaid pole olemas. :ner:

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas pühak »

Krl-i tuleb selle eest tunnustada, et kuigi ta postitab teinekord täiesti idiootseid teemasid, tabab ta oma teemavalikuga reeglina "hella kohta," s.t. isegi kõige suuremad kirujad lähevad "käima." Nagu ka käesolevas teemas. Umbes nii, nagu üks vanem härra mulle rääkis, kuidas tal kunagi töökaaslastega tina pannes jäi silm pidama juuresoleva varemetes maja veel tervena säilinud aknaklaasidel. Kõigepealt sosistas ta enda kõrval istunud joomakaaslasele: "vaata nüüd, kuidas kogu seltskond viie minuti pärast lollusega tegeleb!" Ja siis viskas ta kivi vastu lagund maja seina. Kohe leidus keegi, kes ilkus, et ei saand pihta või? Ja vähem, kui viie minuti pärast oligi terve see joomaseltskond kogu hingest ametis varemes maja akende puruksloopimisega. :D

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas will111 »

urmas66, ega ma tegelikult väitnudki, et rajapäeva hind absuluutväärtusena kallis on...väide oli see, et absurdne number. ja absurdne justnimelt eesti mõistes. see on jah põhimõtteliselt õige või vähemalt osaliselt õige, et eks me ise oleme vaesed. samas ringrada ja selle pidamine ning välja rentimine on selline kaup/teenus, et seda naljalt internetis välismaalasele ei müü ja postiga üle ilma ei saada. nagu näiteks sukkpükse aliexpressis või ebays :D seega eks kuidagi tuleks seda hinnapoliitikat ikkagi kohaliku jaoks optimeerida. ja tegelikult need kolmapäevased rajaõhtud seal on iseenesest ka suht hea näide sellest...lihtsalt selliseid mõistliku tunnihinnaga võimalusi võiks olla pisut rohkematel aegadel ja päevadel. eriti kuna rattaga rinka sõitmise hooaeg eestis on nagunii reaalselt vaid miski 3-4 kuud aastas. ja sellest umbes ühe kuu jagu kolmapäeva õhtuid ilmselt sajab ka korralikult vihma!

M.T. hea tähelepanek :D no kui muidu ei saa siis poolmuidu kõlbaks ka..


Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Tihtilugu unustatakse ära, et rajapidaja tahab ise kah autoga sõita ja vorsti leivale panna. Selle raja ja infra ülalpidamisele (palgad, tehnika jne lisaks) kulub meeletu papp. Usun, et meeletult omanikud selle projektiga rikastunud ei ole. 100eur on mootorispordis köömes. Rehvikulu. Paned külje maha, siis oled nagunii arvestanud vähemalt 500euriga plastiku ja pudinate lappimisele. Ei lähe ju rehvimüüjale ütlema, et "kurat, su rehv on liiga kallis, mul kulub ju ühel rajapäeval üks pastlaks...." - kedagi ei huvita, et endale nii kalli hobi valisid. See ongi kõrvaltvaatajale põhjendamatult kallis ja mina ei saa aru, kus inimene töötama peaks, et ühes kuus mõnituhat eurot hobile kulutada ja samas täisväärtuslikku elu elada. Palju neid professionaale ikka on. Aga inimesed elavad ja tegelevad.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Huvitav, et kõik muudkui leiavad põhjendusi, miks "kõrge hind on õigustatud", aga keegi ei viitsi kontrollida, kas see will111 joga üldse tõele vastab. Kiirelt arvutades on Silverstone'i päev 3,3x kallim kui Audru oma, palgavahe on 2,5x. Lisaks kõigub see inglaste üritus pidevalt pankroti äärel ja küsib riigilt mitmekümne miljoni kaupa toetusi igasugu renoveerimisteks.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas will111 »

Märtt, minu jutu mõte ei olnud ega ole kunagi üheski punktis olnud see, et rajaomanik peaks oma asjaga VÄHEM raha teenima. Mõtlesin ja lootsin, et see ehk on selge neile, kes selle jutu läbi lugesid. Arvan, et ta/nad võiksid ja saaksid teenida ROHKEM kui mõtleksid oma turunduse poole ja hinnapoliitika vähe paremini läbi. Või isegi kui otseselt oluliselt rohkem ei teeniks nö. piletiraha pealt siis suurema hulga klientide ligimeelitamine ei saa kindlasti ärile kuidagi halb olla, müüd neile kasvõi kohalikust kohvikust kuuma koera ja kohvi ning ikkagi teenid lisatulu. A noh, whatever, eks alati võib rääkida ka seda juttu, et "see ja teine asi peabki olema sigakallis ja ime näppu". Sama anloogi võiks tuua mootorrataste kohta üleüldiselt (eestis). Aastaid kümme ja võibolla natuke rohkem tagasi veel vaadati seda "hobi" üldjuhul umbes nii, et ah mingi tohutu rikkurite värk. Nüüd teeb iga 5 lapse ema ja tema 10 poega ka omale a-kat load ja otsib facebookis kelle käest võimalikult kallilt kasutatud ratta saaks osta :D

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Elementaarne äriloogika ütleb, et parem 1 klient kellelt teenid 100 vs 10 klienti kellelt teenid igalt 10. Positiivne raha liikumine sama aga kulutused 10-le kliendile on 10x suuremad kui 1-le :-)
Kui on kallis aga käiakse, siis järelikult ei ole liiga kallis. Ja miks see peakski odav olema? Need kes seda endale lubada ei saa on lihtsalt "rotid" :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas olete kunagi mõelnud..

Lugemata postitus Postitas will111 »

Näha on, et algkool läbitud :D ...aga kuidas oleks 10 klienti, kellelt teenid igaühelt 20? vs 1 kellelt võtad 100, mida su elementaarne äriloogika nüüd vastuseks saab?
Mis lisakulutusi auto24ring täpsemalt teeb nendele klientidele, kes tulevad kassasse, maksavad papi ära ja saavad sealt kleepsu ning suunduvad rajale? Kas neiu kassas saab palka teenindatud klientide arvu pealt? Kas see mees kes seal putkas istub ja vahel lippu heiskab saab palka rajal olevate tsiklite arvu pealt?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”