Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas simp »

Ain kirjutas: 04 Mär 2021, 22:39

Kui sarnane olukord tekiks Eestis.. Näiteks Bikepointis või ma ei tea.. näiteks Motodepoos.. Kuulutus- Ratas müügis- helistad jutt ok- kannad raha ära- kohale minnes on mootori hääl imelik.. Ütled, et kuulutuses ja telefonis oli jutt teine.. Ütled et kaup jääb katki ja raha tagasi. Tahate ütelda, et saadetakse pikalt? Et palju õnne ja sõida kodupoole?

Ei saadeta, sidevahendi teel sooritatud tehing, 14p tagastusõigus. Ma nüüd ei tea peast kas see on EU-wide/EU suunitlus või mitte.



Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Ain »

simp kirjutas: 04 Mär 2021, 22:43
Ain kirjutas: 04 Mär 2021, 22:39

Kui sarnane olukord tekiks Eestis.. Näiteks Bikepointis või ma ei tea.. näiteks Motodepoos.. Kuulutus- Ratas müügis- helistad jutt ok- kannad raha ära- kohale minnes on mootori hääl imelik.. Ütled, et kuulutuses ja telefonis oli jutt teine.. Ütled et kaup jääb katki ja raha tagasi. Tahate ütelda, et saadetakse pikalt? Et palju õnne ja sõida kodupoole?

Ei saadeta, sidevahendi teel sooritatud tehing, 14p tagastusõigus. Ma nüüd ei tea peast kas see on EU-wide/EU suunitlus või mitte.

Just! Ja see on minu arust ka Saksamaal nii. Üks asi on see aga arvan, et need ettevõtted ikka päris nii ei teeks. Ratas on ja jääb ju nende kätte. Arvan ,et kui soov pikemat äri ajada siis kantakse raha tagasi ja kogu lugu.. Samas muidugi on ettevõtteid igasuguseid ja sikku juhtub, et tehakse ikka.. on asju mis lihtsalt kukuvad sitasti välja. Möödarääkimised jne.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 04 Mär 2021, 22:39

Kui sarnane olukord tekiks Eestis.. Näiteks Bikepointis või ma ei tea.. näiteks Motodepoos.. Kuulutus- Ratas müügis- helistad jutt ok- kannad raha ära- kohale minnes on mootori hääl imelik.. Ütled, et kuulutuses ja telefonis oli jutt teine.. Ütled et kaup jääb katki ja raha tagasi. Tahate ütelda, et saadetakse pikalt? Et palju õnne ja sõida kodupoole?

Neis paaris kohas võibolla mitte, aga kui ostja on uzbeksitanist ja on juba raha ära maksnud ning ratta dokumendid temale vormistatud, siis ma väga kindel ei oleks, et kohe raha letti laotakse. Sakslase(kui seal üldse sakslased müüjad olid) jaoks oleme ikka samad nagu uzbekid meile ;) Ja kindlasti ei juhtuks mingit tagasi maksmist näiteks mingis kohas Lasnamäel või Ida-Virus näiteks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Spoiler
Ain kirjutas: 04 Mär 2021, 22:56
simp kirjutas: 04 Mär 2021, 22:43
Ain kirjutas: 04 Mär 2021, 22:39

Kui sarnane olukord tekiks Eestis.. Näiteks Bikepointis või ma ei tea.. näiteks Motodepoos.. Kuulutus- Ratas müügis- helistad jutt ok- kannad raha ära- kohale minnes on mootori hääl imelik.. Ütled, et kuulutuses ja telefonis oli jutt teine.. Ütled et kaup jääb katki ja raha tagasi. Tahate ütelda, et saadetakse pikalt? Et palju õnne ja sõida kodupoole?

Ei saadeta, sidevahendi teel sooritatud tehing, 14p tagastusõigus. Ma nüüd ei tea peast kas see on EU-wide/EU suunitlus või mitte.

Just! Ja see on minu arust ka Saksamaal nii. Üks asi on see aga arvan, et need ettevõtted ikka päris nii ei teeks. Ratas on ja jääb ju nende kätte. Arvan ,et kui soov pikemat äri ajada siis kantakse raha tagasi ja kogu lugu.. Samas muidugi on ettevõtteid igasuguseid ja sikku juhtub, et tehakse ikka.. on asju mis lihtsalt kukuvad sitasti välja. Möödarääkimised jne.

Kuidas see siis antud juhul oleks pidanud välja nägema kui ostja maksis raha ette ära, müüja tuli kohale ja tõi selle ära ostetud ratta välja ja ei hakanud seal pikalt ootama , vaid lahkus, ratas töötas (kui palju mingit VÄGA ebanormaalset kolinat kuulda oli, mille põhjal mootori kohe raudselt vanarauaks oleks nimetanud, seda me ei tea)...


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Aga kuidas see kõik sinu meelest välja oleks pidanud nägema? Saksamaal ei anta sulle sealt poest peksa ka enne kui oled papi lauale löönud. Käisin sõbraga kaasas kord näiteks üht autot ostmas, samamoodi mingist "poest" (teisisõnu platsilt). Summa oli pigem sinna 12k kanti ehk ligi 10x suurem ja kogu see raha taheti saada ETTE/KÄTTE enne kui proovisõitugi tegema lubati minna autoga. Auto oli õnneks korralik ja saigi siis ära ostetud seesama esimene väljavalitud variant. Kusjuures üks odavamatest sellistest, mis terve saksa peale tol hetkel pakkumises oli.
Mis täpselt ja kuidas oleks saanud kui oleks raipeks osutunud sõites...raske öelda isegi.

Kuidas näeks välja näiteks kuskilt kohalikust bikepoindist ratta ostmine kui kuulutuses on kirjas, et tehnika on kõik väga heas korras...ütled, et tahad ära osta, maksad raha ära ning lähed rattale järele. Müüja veeretab ratta poe ette ja läheb kiirelt oma urgu tagasi. Paned ratta käima ja mutreid ning polte lendab kolima saatel kahelt poolt. Nendid, et nu mis seal ikka, raha on makstud, kutsud treila järgi ja lähed oma uue ja uhke tehniliselt korras rattaga kodu poole??? Kui see kõlab hästi, siis on muidugi hästi :D Mina läheks poodi tagasi ja ütleks, et oli tore pill aga tooge nüüd välja see tehniliselt korras ratas, mille ma ostsin


Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Foorumi teel hea lahata (spekuleerida) teemat aga tundub , et üks eeldas, teine arvas, kokkulepet ei sõnastatud selgelt, müüja lasi lihtsalt üle ja tuligi sellinne olukord nagu on. Minule isiklikult tundub foorumist loetu põhjal, et rockhell eeldas liiga palju samas kui ikka ratas ei vastanud müüja kuulutusele siis kauba peale oleks võinud aidata selle negatiivse hinnangu andmisega. Kui oli osapoolte vahel suusõnalisi kokkuleppeid mis ei pädenud, mis lubaks teisiti arvata siis on lood teised.
Pigem huvitaks mind kas teiste Eesti vedajate puhul samades tingimustes oleks tulemus teine olnud? Et kui tahaks ratast tuua siis millise näitaja järgi hinnata pakutavat teenust? Kes on see vedaja kes võtab tehnilise seisukorra eest vastutuse, vigade ilmnemisel maksab kompi ja mis see vedu kokku maksaks?


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Tort »

OldHorseNewTricks kirjutas: 05 Mär 2021, 08:16

Pigem huvitaks mind kas teiste Eesti vedajate puhul samades tingimustes oleks tulemus teine olnud?

Keda sa nüüd teise vedaja all silmas pead?Puhtalt transpordiettevõtjat voi isikut, kes reklaamib end kui justnimelt tsiklite toojat, kellel ka tehniline taiplikkus olemas?


Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Tort kirjutas: 05 Mär 2021, 08:53
OldHorseNewTricks kirjutas: 05 Mär 2021, 08:16

Pigem huvitaks mind kas teiste Eesti vedajate puhul samades tingimustes oleks tulemus teine olnud?

Keda sa nüüd teise vedaja all silmas pead?Puhtalt transpordiettevõtjat voi isikut, kes reklaamib end kui justnimelt tsiklite toojat, kellel ka tehniline taiplikkus olemas?

Pean silmas isikut kes reklaamib end kui tsiklite toojat ja neid keda ka siin bikeris aegajalt esile tõstetud. Tavalise transa ettevõttega mul kogemus ja kontakt olemas ja tean täpselt mida saan.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Turist kirjutas: 04 Mär 2021, 23:56

Kuidas see siis antud juhul oleks pidanud välja nägema kui ostja maksis raha ette ära, müüja tuli kohale ja tõi selle ära ostetud ratta välja ja ei hakanud seal pikalt ootama , vaid lahkus, ratas töötas (kui palju mingit VÄGA ebanormaalset kolinat kuulda oli, mille põhjal mootori kohe raudselt vanarauaks oleks nimetanud, seda me ei tea)...

Üks ostja eeldus oleks võinud olla müügihinnapõhine :D Ehk teatud summast allapoole saab töötava romu, mida ka ju saadi. Tõenäoliselt oleks selle ratta puhul õiglane hinnag olnud,et ratas on üldiselt kulunud ja vastab müügihinnale.
Teglikkuses tundus hoopis nii, et "hoppa keegi müüb jube soodasalt seda ratast,soodsamalt kui keegi mujal maailmas, ma pean selle nüüd endale saama. Igaksjuhuks maksan raha ette ära, muidu veel keegi ostab selle kullatüki ära."
Tulemus oli see mida siin lahatakse. Müüja võib samamoodi väita,et sellise hinna eest saabki sellises seisukorras ratta ja puhka jalga. Kas kuskil on müüja kuulutus ka alles,et seal oli selle raha eest "prillikivi" müügis?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Tort »

urmas66 kirjutas: 05 Mär 2021, 09:49

Müüja võib samamoodi väita,et sellise hinna eest saabki sellises seisukorras ratta ja puhka jalga.

rockhell kirjutas: 04 Mär 2021, 09:04

Sina ise EETARGA lugesid müügikuulutust, kus oli kirjas, et mootor heas korras, visuaalselt tahab remonti jne..

Ülelaskja on müüja, aga eriti julgustav pole ilmselt, et tehnilise taiplikkusega põlismaalasest vedaja on nii puss, et ei julge negatiivset reitingutki anda, vaid kaupleb perses mootori kompensatsiooniks - KINDAD :wack:

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kuidas/kus see reitingu andmine peab toimuma? Kas ostja ei saa seda teha? :roll:

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mulle on elu õpetanud, et eeldamisega pole sellistes asjades midagi teha.
Olen ise Soomest saane niimoodi pimesi ostnud päris mitu. Ühega oli jama kus suur esindus müüs ja ka kontrollitud korras kelk- rekkapealt maha ajades ja proovides 70 pealt spido hangus- alati. Suhtlesin müüjaga ja ütlesin ka, et mis krdi spetsialistid te olete? Mida te siis nagu kontrollite? Kes teid peaks usaldama? Tulid muu asjapärast L-Eestisse ja ka minu juurest läbi. Tegid korda.
Kõik ilmselt nii ei toimi aga küsimus on suhtlemises ja suhtumises.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

urmas66 kirjutas: 05 Mär 2021, 09:49
Turist kirjutas: 04 Mär 2021, 23:56

Kuidas see siis antud juhul oleks pidanud välja nägema kui ostja maksis raha ette ära, müüja tuli kohale ja tõi selle ära ostetud ratta välja ja ei hakanud seal pikalt ootama , vaid lahkus, ratas töötas (kui palju mingit VÄGA ebanormaalset kolinat kuulda oli, mille põhjal mootori kohe raudselt vanarauaks oleks nimetanud, seda me ei tea)...

Üks ostja eeldus oleks võinud olla müügihinnapõhine :D Ehk teatud summast allapoole saab töötava romu, mida ka ju saadi. Tõenäoliselt oleks selle ratta puhul õiglane hinnag olnud,et ratas on üldiselt kulunud ja vastab müügihinnale.
Teglikkuses tundus hoopis nii, et "hoppa keegi müüb jube soodasalt seda ratast,soodsamalt kui keegi mujal maailmas, ma pean selle nüüd endale saama. Igaksjuhuks maksan raha ette ära, muidu veel keegi ostab selle kullatüki ära."
Tulemus oli see mida siin lahatakse. Müüja võib samamoodi väita,et sellise hinna eest saabki sellises seisukorras ratta ja puhka jalga. Kas kuskil on müüja kuulutus ka alles,et seal oli selle raha eest "prillikivi" müügis?

Urmas, sul mingid munasarjad plahvatasid w? Räigelt ajad siin mingit fekaali, nagu sinu rattaga oleks tegu. Kui sa ise saksast tuua ei kavatse lasta, siis palun ära aja ilatse siin teemas! Mina andsin enda hinnangu asjale ja kui see sind häiris, siis ütlesid mis öelda on.. vsjo.. aga ära jää siia kaagutama ja sõnu suhu panema. vanakooli mees my ass...
Loomulikult ma tahtsin seda ratast, kuna to oli odav, odav põhjusega, et ainult välimuse taastamine võtab ca 1,5K euri ja seda saan ise teha, kuna käed ei kasva mustast august välja ja talvel hea nokitseda. Kui aga lubatud sõiduki mootor pidavat korras olema, siis ma loomulikult pikalt ei mõtelnud ja võtsin eetaraga ühendust tema kuulutuse sisu pärast. Pärast ühendust võtmist sain juhised kuidas edasi.. mulle anti pangakonto nr kuhu raha kanda ja asju pidi tema ajama seal. Oleks mul aimu olnud, et kuulutuse sisu ei vasta tõele ja antud summa eest saan teenuse kus koju tulles aint ratta oma veoki kasti viskab, siis ma poleks mõtenudki selle peale. Ja just see koht on nagu hemoroid, kus tüüp seletab, et ta teab täpselt kuidas sakslastega asju ajada ja samas nüüd ytleb, et ta jah pani ratta seal käima, mootorist kostus kõva lagin aga et mis ta siis tegema oleks pidanud? eee.. kuna kokku sai lepitud et tema ajab seal ise need asjad korda, siis ma oleks helistanud tema asemel müüjale, tagasi kutsunud ja küsinud, et mis teema sellega on, et pidi ju tehniliselt korras olema.... Oleks tulnud kasvõi telefonikõne, et kuule selle rattaga on nüüd selline ebola, et miski lendab siit mootorist kohe välja, et mis teeme või et kanna plekki juurde, saame mingi lahenduse või midagigi .. aga eiiii.. kätte saades andis mulle ratta üle ja ütles siis alles näe see mootor lagiseb räigelt ja sellist raibet ma ise ostnud ei oleks..

Niiet Urmas, taltsuta oma hormoone ja mine pläkerda mujal oma vanakooli mehe juttu, kogu sõidukilomeetreid ja ära mölise lihtsalt ;) !

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

rockhell kirjutas: 05 Mär 2021, 11:55

......

Kui sa nii kõva mees oled siis võta toru ja helista või kirjuta ise sinna saksamaa poodi ning ela end seal välja aga ära tule siia end haletsema ja teisi süüdistama asjades mida ei saa ümber keerata.
Mina toon saksast või mujalt ise kui vaja tuua ja suhtlen ise nendega kui vaja. Ma ütlen veelkord,et sa haugud vale ukse taga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

urmas66 kirjutas: 05 Mär 2021, 12:57
rockhell kirjutas: 05 Mär 2021, 11:55

......

Kui sa nii kõva mees oled siis võta toru ja helista või kirjuta ise sinna saksamaa poodi ning ela end seal välja aga ära tule siia end haletsema ja teisi süüdistama asjades mida ei saa ümber keerata.
Mina toon saksast või mujalt ise kui vaja tuua ja suhtlen ise nendega kui vaja. Ma ütlen veelkord,et sa haugud vale ukse taga.

Sina haugud vale ukse taga! Sina mine too ja suhtle siis loomulikult ise, vanakooli mees sa oled, tunned ja tead kõiki keeli ning oled isegi dinosaurustega võidu jooksnud.. kes küll jõuab sinu tarkust ära kiita.
Mina aga keelt ei abla, ning selle pärast kasutasingi eetarga teenust krdi idu !

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
rockhell kirjutas: 05 Mär 2021, 11:55
urmas66 kirjutas: 05 Mär 2021, 09:49
Turist kirjutas: 04 Mär 2021, 23:56

Kuidas see siis antud juhul oleks pidanud välja nägema kui ostja maksis raha ette ära, müüja tuli kohale ja tõi selle ära ostetud ratta välja ja ei hakanud seal pikalt ootama , vaid lahkus, ratas töötas (kui palju mingit VÄGA ebanormaalset kolinat kuulda oli, mille põhjal mootori kohe raudselt vanarauaks oleks nimetanud, seda me ei tea)...

Üks ostja eeldus oleks võinud olla müügihinnapõhine :D Ehk teatud summast allapoole saab töötava romu, mida ka ju saadi. Tõenäoliselt oleks selle ratta puhul õiglane hinnag olnud,et ratas on üldiselt kulunud ja vastab müügihinnale.
Teglikkuses tundus hoopis nii, et "hoppa keegi müüb jube soodasalt seda ratast,soodsamalt kui keegi mujal maailmas, ma pean selle nüüd endale saama. Igaksjuhuks maksan raha ette ära, muidu veel keegi ostab selle kullatüki ära."
Tulemus oli see mida siin lahatakse. Müüja võib samamoodi väita,et sellise hinna eest saabki sellises seisukorras ratta ja puhka jalga. Kas kuskil on müüja kuulutus ka alles,et seal oli selle raha eest "prillikivi" müügis?

Urmas, sul mingid munasarjad plahvatasid w? Räigelt ajad siin mingit fekaali, nagu sinu rattaga oleks tegu. Kui sa ise saksast tuua ei kavatse lasta, siis palun ära aja ilatse siin teemas! Mina andsin enda hinnangu asjale ja kui see sind häiris, siis ütlesid mis öelda on.. vsjo.. aga ära jää siia kaagutama ja sõnu suhu panema. vanakooli mees my ass...
Loomulikult ma tahtsin seda ratast, kuna to oli odav, odav põhjusega, et ainult välimuse taastamine võtab ca 1,5K euri ja seda saan ise teha, kuna käed ei kasva mustast august välja ja talvel hea nokitseda. Kui aga lubatud sõiduki mootor pidavat korras olema, siis ma loomulikult pikalt ei mõtelnud ja võtsin eetaraga ühendust tema kuulutuse sisu pärast. Pärast ühendust võtmist sain juhised kuidas edasi.. mulle anti pangakonto nr kuhu raha kanda ja asju pidi tema ajama seal. Oleks mul aimu olnud, et kuulutuse sisu ei vasta tõele ja antud summa eest saan teenuse kus koju tulles aint ratta oma veoki kasti viskab, siis ma poleks mõtenudki selle peale. Ja just see koht on nagu hemoroid, kus tüüp seletab, et ta teab täpselt kuidas sakslastega asju ajada ja samas nüüd ytleb, et ta jah pani ratta seal käima, mootorist kostus kõva lagin aga et mis ta siis tegema oleks pidanud? eee.. kuna kokku sai lepitud et tema ajab seal ise need asjad korda, siis ma oleks helistanud tema asemel müüjale, tagasi kutsunud ja küsinud, et mis teema sellega on, et pidi ju tehniliselt korras olema.... Oleks tulnud kasvõi telefonikõne, et kuule selle rattaga on nüüd selline ebola, et miski lendab siit mootorist kohe välja, et mis teeme või et kanna plekki juurde, saame mingi lahenduse või midagigi .. aga eiiii.. kätte saades andis mulle ratta üle ja ütles siis alles näe see mootor lagiseb räigelt ja sellist raibet ma ise ostnud ei oleks..

Niiet Urmas, taltsuta oma hormoone ja mine pläkerda mujal oma vanakooli mehe juttu, kogu sõidukilomeetreid ja ära mölise lihtsalt ;) !

[mention]rockhell[/mention], sõnavõtud peavad mahtuma tsiviliseeritud vestluse raamesse. Kui [mention]urmas66[/mention] ja tema arusaamad sulle ei sobi siis blokeeri ta ära ja sa ei näe enam kunagi, mis ta ütleb. Või tülitse temaga eravestluses. Meil ülejäänutel pole seda sodi vaja.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

Macintosh kirjutas: 05 Mär 2021, 13:51
Spoiler
rockhell kirjutas: 05 Mär 2021, 11:55
urmas66 kirjutas: 05 Mär 2021, 09:49
Turist kirjutas: 04 Mär 2021, 23:56

Kuidas see siis antud juhul oleks pidanud välja nägema kui ostja maksis raha ette ära, müüja tuli kohale ja tõi selle ära ostetud ratta välja ja ei hakanud seal pikalt ootama , vaid lahkus, ratas töötas (kui palju mingit VÄGA ebanormaalset kolinat kuulda oli, mille põhjal mootori kohe raudselt vanarauaks oleks nimetanud, seda me ei tea)...

Üks ostja eeldus oleks võinud olla müügihinnapõhine :D Ehk teatud summast allapoole saab töötava romu, mida ka ju saadi. Tõenäoliselt oleks selle ratta puhul õiglane hinnag olnud,et ratas on üldiselt kulunud ja vastab müügihinnale.
Teglikkuses tundus hoopis nii, et "hoppa keegi müüb jube soodasalt seda ratast,soodsamalt kui keegi mujal maailmas, ma pean selle nüüd endale saama. Igaksjuhuks maksan raha ette ära, muidu veel keegi ostab selle kullatüki ära."
Tulemus oli see mida siin lahatakse. Müüja võib samamoodi väita,et sellise hinna eest saabki sellises seisukorras ratta ja puhka jalga. Kas kuskil on müüja kuulutus ka alles,et seal oli selle raha eest "prillikivi" müügis?

Urmas, sul mingid munasarjad plahvatasid w? Räigelt ajad siin mingit fekaali, nagu sinu rattaga oleks tegu. Kui sa ise saksast tuua ei kavatse lasta, siis palun ära aja ilatse siin teemas! Mina andsin enda hinnangu asjale ja kui see sind häiris, siis ütlesid mis öelda on.. vsjo.. aga ära jää siia kaagutama ja sõnu suhu panema. vanakooli mees my ass...
Loomulikult ma tahtsin seda ratast, kuna to oli odav, odav põhjusega, et ainult välimuse taastamine võtab ca 1,5K euri ja seda saan ise teha, kuna käed ei kasva mustast august välja ja talvel hea nokitseda. Kui aga lubatud sõiduki mootor pidavat korras olema, siis ma loomulikult pikalt ei mõtelnud ja võtsin eetaraga ühendust tema kuulutuse sisu pärast. Pärast ühendust võtmist sain juhised kuidas edasi.. mulle anti pangakonto nr kuhu raha kanda ja asju pidi tema ajama seal. Oleks mul aimu olnud, et kuulutuse sisu ei vasta tõele ja antud summa eest saan teenuse kus koju tulles aint ratta oma veoki kasti viskab, siis ma poleks mõtenudki selle peale. Ja just see koht on nagu hemoroid, kus tüüp seletab, et ta teab täpselt kuidas sakslastega asju ajada ja samas nüüd ytleb, et ta jah pani ratta seal käima, mootorist kostus kõva lagin aga et mis ta siis tegema oleks pidanud? eee.. kuna kokku sai lepitud et tema ajab seal ise need asjad korda, siis ma oleks helistanud tema asemel müüjale, tagasi kutsunud ja küsinud, et mis teema sellega on, et pidi ju tehniliselt korras olema.... Oleks tulnud kasvõi telefonikõne, et kuule selle rattaga on nüüd selline ebola, et miski lendab siit mootorist kohe välja, et mis teeme või et kanna plekki juurde, saame mingi lahenduse või midagigi .. aga eiiii.. kätte saades andis mulle ratta üle ja ütles siis alles näe see mootor lagiseb räigelt ja sellist raibet ma ise ostnud ei oleks..

Niiet Urmas, taltsuta oma hormoone ja mine pläkerda mujal oma vanakooli mehe juttu, kogu sõidukilomeetreid ja ära mölise lihtsalt ;) !

@rockhell, sõnavõtud peavad mahtuma tsiviliseeritud vestluse raamesse. Kui @urmas66 ja tema arusaamad sulle ei sobi siis blokeeri ta ära ja sa ei näe enam kunagi, mis ta ütleb. Või tülitse temaga eravestluses. Meil ülejäänutel pole seda sodi vaja.

Selge selge, arusaadav , kuid eks Urmas ise annab ju retsilt põhjust ka oma ironiseerimisega. minugipärast võime helistada/joonistada/kirjutada eravestluses. Aga leierdab Urmas siin ühte plaati süüdistades, et ise olen loll. Minu eesmärk oli hoopistükis miskit muud, kui see et 1 patsaan siin näpuga vehkima kukub.

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma lihtsalt niisama kontekstiks mainin, et ostsin oma AT (küll RD04, aga ega neil suurt hinnavahet pole) 7 aastat tagasi hinnaga 1200€ ja siiamaani pole mootoris muud teinud kui õli vahetanud, sedagi harva :) 2k+regamine on AT eest juba üle keskmise hind, eriti kui välimus räsitud, krt see on siiski veeuputuseaegne Honda, mida on toodetud ziljard tükki ja mida tahavad ainult teatud spetsiifilise peaveaga inimesed.

Viimati muutis Jesper, 05 Mär 2021, 14:55, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
rockhell kirjutas: 05 Mär 2021, 13:58

Selge selge, arusaadav , kuid eks Urmas ise annab ju retsilt põhjust ka oma ironiseerimisega. minugipärast võime helistada/joonistada/kirjutada eravestluses. Aga leierdab Urmas siin ühte plaati süüdistades, et ise olen loll. Minu eesmärk oli hoopistükis miskit muud, kui see et 1 patsaan siin näpuga vehkima kukub.

Sa võid Urmasega siin vaielda lõputult ja mitte nõus olla. Urmasel võib olla oma (sulle mittesobiv) arvamus ja sul oma (Urmasele mittesobiv) seisukoht. Aga sõnakasutus peab jääma tsiviliseeritud vestluse piiresse. Sõim ei tee sind väärikamaks ega argumente veenvamaks. Ja kui nüüd kokku võtta siis lolliks jääb alati see, kes end provotseerida laseb. :bsmile:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Pean silmas isikut kes reklaamib end kui tsiklite toojat ja neid keda ka siin bikeris aegajalt esile tõstetud. Tavalise transa ettevõttega mul kogemus ja kontakt olemas ja tean täpselt mida saan.

Hr.Nõela teenust olen 2x kasutanud ja mõlemad korrad on toru peos olnud poe ees kui mingi küss on tekkinud.Kõik suhtlus ja asjaajamine 5+.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Sellest arutelust jäi siin veel üks mitte nii oluline asi mainimata. Eesti ostja saatis mulle algusest seda reklaamikuulutuste link ja küsis kas ma toon talle seda tsikkel ja kas ma saan müügitehingu sõlmimiseks aidata. Minu poolt siis jahtav vastus. Ma võtsin siis telefoniteel müüjaga ühendus (ise olin siis veel Prantsusmaalt) ja ajasin müüjaga juttu. Juba müügipildite alusel oli nähtav, et tsikkel ei ole korralik pill. Ütlsesin müüjale: kuule, vaata ise mis saa kavatsed müüa ja kui sa tahad sellest trööstetu olendisest kohe lahti saada, siis lase hind veel alla. Tulemus: Saksa müügikuulutusest küsitud hind langes veel.

Suhtlesin potentsiaalse ostjaga, ja tema oli rõõmsameelsed nõus, et seda tsikkel ettemaksualusel väljaosta. Muidugi, sest hind oli veel madalam kui varem väljareklaamitud.

Ja seda asjajamine jäi nüüd tõsiselt - transpordi nagu teenuste osutamine - kauba peale = tasuta.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Tähelepanu: kalendrinädal 11 (15 - 19.03.2021) on üks transpordikoht veel vaba.

Marsruut: Osnabrück - Bremen - Hamburg ( pluss 30 km põhjapoolt/Norderstedt) - Lübeck

Hind: 350,- E , muu nii nagu ikka, kontakt palun telefooniteel: viis6202212

btw. - aitäh Kristian ja Lembitu stressivaba koostöö ees ja ma soovin muretu kilomeetrid!

------------

moderaatori edit: Tegu on ainult transporditeenusega, tehniline ülevaatus ei kuulu hinna sisse.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas simp »

eetarga kirjutas: 05 Mär 2021, 20:17

Tähelepanu: kalendrinädal 11 (15 - 19.03.2021) on üks transpordikoht veel vaba.

Marsruut: Osnabrück - Bremen - Hamburg ( pluss 30 km põhjapoolt/Norderstedt) - Lübeck

Hind: 350,- E , muu nii nagu ikka, kontakt palun telefooniteel: viis6202212

btw. - aitäh Kristian ja Lembitu stressivaba koostöö ees ja ma soovin muretu kilomeetrid!

kas see 350 on (mõistliku, kohapeal sooritatava) tehnilise kontrolliga või tehnilise kontrollita?

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Sellest teemast on jäänud mulje et 350 rääbise eest saab tehniline taip kauba peale tasu eest või midagi sellist.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas and »

ei, tuleb välja, et vahendaja toob sulle selle rääbise ära niikuinii, hoolimata hinnast. võib-olla natuke tingib veel, kui tegemist ikka päris per.es rattaga.
ja palub arvestada, et kui ta jõuab sihtkohta väljaspool tööaega, siis müüjal pole aega temaga tegeleda ja ta võtab selle mis antakse.
ja noh, kui ikka antakse päris s.tt, siis ta ei saa ikka väga nagu kompleinida ka, sest tal on äkki vaja kunagi sellelt müüjalt veel sarnaseid oste sooritada.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

simp kirjutas: 05 Mär 2021, 20:51
eetarga kirjutas: 05 Mär 2021, 20:17

Tähelepanu: kalendrinädal 11 (15 - 19.03.2021) on üks transpordikoht veel vaba.

Marsruut: Osnabrück - Bremen - Hamburg ( pluss 30 km põhjapoolt/Norderstedt) - Lübeck

Hind: 350,- E , muu nii nagu ikka, kontakt palun telefooniteel: viis6202212

btw. - aitäh Kristian ja Lembitu stressivaba koostöö ees ja ma soovin muretu kilomeetrid!

kas see 350 on (mõistliku, kohapeal sooritatava) tehnilise kontrolliga või tehnilise kontrollita?

See on nagu panga või suvalise teenuslepinguga ehk loe ka lepinguga kaasnevat väikeses kirjas 10+ leheküljel olevat teksti. Antud juhul siis küsi kõik võimalikud kahtlused üle. Kui sa ei küsinud või siis pangalepingu puhul ei lugenud, siis -> oled ise loll ja müüjal/teenuse osutajal on alati õigus. J.O.K.K.
Metsiku lääne reeglid kehtivad 99% juhtudel.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Pole kuskil kirjas, et see teenus kellegile kohustuslik oleks (togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

yeekim kirjutas: 05 Mär 2021, 22:07

Pole kuskil kirjas, et see teenus kellegile kohustuslik oleks (togi)

Absoluutselt nõus. Aga millega nõustuda ei saa on see, et su tingimused või reeglid on kaheti mõistetavad. Pean silmas siis lubadust “kauba peale” ning pärast küsimist “kas sa maksid selle eest? Ei! Mida sa siis tahad?”. Ja hiljem hoolimata isikute kelle emakeel on eesti keel sellele osutamist jääda endale kindlaks, et sakslane teab paremini kuidas eesti keeles kirjutada või kuidas keeleliselt korrektne on. Nagu päriselt w? (togi)
Kui segaseid lubadusi annad, siis ära imesta kui keegi su kapsaaeda kivi viskab.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas: 05 Mär 2021, 20:51
eetarga kirjutas: 05 Mär 2021, 20:17

Tähelepanu: kalendrinädal 11 (15 - 19.03.2021) on üks transpordikoht veel vaba.

Marsruut: Osnabrück - Bremen - Hamburg ( pluss 30 km põhjapoolt/Norderstedt) - Lübeck

Hind: 350,- E , muu nii nagu ikka, kontakt palun telefooniteel: viis6202212

btw. - aitäh Kristian ja Lembitu stressivaba koostöö ees ja ma soovin muretu kilomeetrid!

kas see 350 on (mõistliku, kohapeal sooritatava) tehnilise kontrolliga või tehnilise kontrollita?

Kruti natuke tagasi ja seal on küll arusaadavalt öedud,et 350€ on ainult transport. Kõik muud erisoovid ja liigutused on raha eest lisaks tellitavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas: 06 Mär 2021, 13:10
simp kirjutas: 05 Mär 2021, 20:51
eetarga kirjutas: 05 Mär 2021, 20:17

Tähelepanu: kalendrinädal 11 (15 - 19.03.2021) on üks transpordikoht veel vaba.

Marsruut: Osnabrück - Bremen - Hamburg ( pluss 30 km põhjapoolt/Norderstedt) - Lübeck

Hind: 350,- E , muu nii nagu ikka, kontakt palun telefooniteel: viis6202212

btw. - aitäh Kristian ja Lembitu stressivaba koostöö ees ja ma soovin muretu kilomeetrid!

kas see 350 on (mõistliku, kohapeal sooritatava) tehnilise kontrolliga või tehnilise kontrollita?

Kruti natuke tagasi ja seal on küll arusaadavalt öedud,et 350€ on ainult transport. Kõik muud erisoovid ja liigutused on raha eest lisaks tellitavad.

Vaata müügiteemades on üldiselt niimoodi, et kõik peab ühes postis kirjas olema. Hind ja kirjeldus mida selle raha eest saab. Minu sügavalt isiklik arvamus on, et "muu nii nagu ikka" ei ole sobiv teenuse kirjeldus. Samamoodi pole mõistlik eeldada, et keegi kerib 4 või 40 lehekülge tagasi, et saada teada mida teenus sisaldab. Kuulutuses võiks selgelt kirjas olla, millist teenust pakutakse.

Konkreetse teenusepakkuja jaoks võib "nii nagu ikka" selge ja arusaadav olla. Potentsiaalse kliendi jaoks, kui tihti sa uut ratast ikka ostad, pigem mitte.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”