Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

terv
mind huvitab kuidas see tsikliraha tagatud on et näiteks kui midagi juhtub ja poolas avarii vms
et keegi seda ära ei varasta
suht risk sullis sellist raha eraisikule loovutada

Peaks nüüd ka nagu midagi vastama, aga....
.... sellise udupeene grafomaani ühtlasele jutuvadale ei oska ma midagi vastata. :-||| :-|||
Bike700. Enne kui midagi komenteerima hakkad, ole hea ja tee endale selgeks Eesti keele grammatika. Tee endale selgeks mis on kirjavahemärgid ja milleks neid kasutatakse.
Mine ja osta omale järgmine raamat:
https://www.apollo.ee/eesti-keele-grammatika.html

Kui oled õppinud moodustama kasvõi algelisi (Mingit 10 klassi taset on ilmselt mõtetu oodata) lauseid, siis võtan vaevaks vastata sinu .... ma ei teagi millele. Küsimärki seal lõpus ju polnud. :wack:

Ps. Tegelikult arvan ma, et tegemist on mingi trolliga. Ja vastata polegi mõtet. Ei kirjuta ka ise perfektselt Eesti keeles, aga suudan teha ennast arusaadavaks. :bsmile:

Viimati muutis Hr.Nõel, 24 Veebr 2019, 20:25, muudetud 3 korda kokku.


Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

ats30

kas meie tuntumatel rattatoojatel oleks piisavalt vahendeid et kahjud kompenseerida

Ma ei tea, kas ma olen tuntud? Aga vastan nii, et saab küll juhtuda, et piisav vahendid ei ole just näppude vahel, kui täiskoormaga midagi juhtub.
Aga ma sügav kahtlen sellest, et minu kindlustus (firma kaudu) ei suuda enam piisav palju kokku kraapida, kui ma teen tekkin inimestele kahju.

btw. olen oma töö kaudu suht kõrge õnnetuste ees kindlustatud, kui juhtub mingi jama. Valdkond on selline...

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Ametlikud vedajad, kelle koormad on kindlustatud, küsivad ca 2x rohkem. Igaüks hindab oma riske ja vastavalt sellele valib vedaja.

sry - puhas bullshit!

Praegu maksab näiteks trailerikoht (sõiduauto) 450,- E pluss km. Ise olen sama firma kaudu endale kaks ! tsiklid toonud, ja arve oli 400,- E pluss km. - mõlemate rattaste ees (kokku).

Viimati muutis eetarga, 24 Veebr 2019, 20:30, muudetud 1 kord kokku.
Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Hr.Nõel kirjutas: 24 Veebr 2019, 20:02

ole hea ja tee endale selgeks Eesti keele grammatika. Tee endale selgeks mis on kirjavahemärgid ja milleks neid kasutatakse.
Mine ja osta omale järgmine raamat:
https://www.apollo.ee/eesti-keele-grammatika.html

Kui oled õppinud moodustama kasvõi algelisi (Mingit 10 klassi taset on ilmselt mõtetu oodata)

hmmm :) (togi)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Ei viitsi hakata ratta toomise tingimusi siin üle kordama. Kes tahab see leiab need minu postitusest 22 jaanuaril 2015 a.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Pole küll nii üksikasjalikult saksamaaga ainult seotud, kui pigem sealse kandi euroriikidega üldse aga noh paremat teemat nagu ei leidnud ka oma küsimuse jaoks.
Kas selleks, et igasuguste (eeldatavasti enamasti eraisikust) sealsete müüjatega reaalselt ühendust saada on mingid erinipid? Suheldakse ainult telefoni teel, suheldakse ainult "oma" keeles? Ei suhelda pigem üldse? :D
Ma olen 2 ratast üritanud osta, või noh olen üritanud ratta kohta esialgset infot saada ehk paar küsimust saatnud, inglise keeles. Esimene kord sain vastuse vaid mingi portaali põhjaküsimusele stiilis "on see veel alles?". Vastus, et jah on alles. Edasine suhtlus juba vastaja emaili peale otse enam vastust ei andnud. Lõpuks kui üks kohalik helistas siis oli ratas juba müüdud. Järgmisel juhul ei ole saanud üldse mingit vastust ei portaalis küsimusele ega ka otse telefoninumbrile saadetud sms'le. Väga ei taha nagu kohe helistama ka hakata, äkki ei oska tõesti noored inimesed üle 3 sõna inglise keelt.

Äkki keegi teab paremini, kas see ongi tava, et reageeritakse ainult telefonikõnedele (kui sedagi)?

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rannamees »

will111 kirjutas: 14 Mär 2019, 02:08

Pole küll nii üksikasjalikult saksamaaga ainult seotud, kui pigem sealse kandi euroriikidega üldse aga noh paremat teemat nagu ei leidnud ka oma küsimuse jaoks.
Kas selleks, et igasuguste (eeldatavasti enamasti eraisikust) sealsete müüjatega reaalselt ühendust saada on mingid erinipid? Suheldakse ainult telefoni teel, suheldakse ainult "oma" keeles? Ei suhelda pigem üldse? :D
Ma olen 2 ratast üritanud osta, või noh olen üritanud ratta kohta esialgset infot saada ehk paar küsimust saatnud, inglise keeles. Esimene kord sain vastuse vaid mingi portaali põhjaküsimusele stiilis "on see veel alles?". Vastus, et jah on alles. Edasine suhtlus juba vastaja emaili peale otse enam vastust ei andnud. Lõpuks kui üks kohalik helistas siis oli ratas juba müüdud. Järgmisel juhul ei ole saanud üldse mingit vastust ei portaalis küsimusele ega ka otse telefoninumbrile saadetud sms'le. Väga ei taha nagu kohe helistama ka hakata, äkki ei oska tõesti noored inimesed üle 3 sõna inglise keelt.

Äkki keegi teab paremini, kas see ongi tava, et reageeritakse ainult telefonikõnedele (kui sedagi)?

Ongi seal selline komme.
Ise ju samuti suva "nigeerlaste" kõnedele ja mailidele vastata ei viitsi.

Pilt
Kasutaja avatar

andryy
Postitusi: 562
Liitunud: 26 Nov 2005, 16:01
Tsikkel: Suzuki DL 1000 XT V-Strom
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas andryy »

Seal pool kuulutustest on petised. Kui Cristoph seletas mulle lahti kõik kuulutused mis mulle huvi pakkusid siis rattas jäi ostmata :) Tavaliselt kui kirjalikult küsimusele ei vastata siis müüa on negro.

Easy Rider & Iron Butt
Ära sõida kiiremini kui sinu kaitseingel suudab lennata
CZ,Kawasaki ZX400,Honda CBR900RR,Honda X11,Suzuki DL650,BMW R1200GS,Triumph Tiger 800XC,Suzuki DL 1000 XT V-Strom

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Saan siin terve romaan kirjutada. Aga kas seda viib edasi?

Aga ma tahan üga üks punkt välja tuua. "Tavaline" Saksa emailide kiirus ei ole kuidagi võrreldav Eesti omadega. Eestis on mul juba kahtlused peale 12 tunnid - kas saaja on üldse veel elus - kui ta ei vasta. Sakslane vastab isegi 4/5 päeva pärast, ja pidab seda normaalsed!

Nii juhtub näiteks, kuulutus avaldatakse teisipäev, Eestlane leiab seda kolmapäev, aga samas päevas on juba ostja kohapeal olemas, teeb sissemaks ära ja lubab kas reede või laupäev läbi tulla ja tsikkel ära viia. Nii juhtub, ja siis leiab Saksa müüja laupäev peale lõuna aeg, et kuulutus maha võtta ja - kui viitsib - 258 "neegrimaailmaade" kirjad vastata.

Ma ei taha sinn keegi solvata - oli just üks juhtum, kus Saksa müüja ei suutnut isegi minu abiga arve korrekselt vormistada, kas Estland või Eesti või Estonia, ei tulnud kuidagi välja..., nende jaoks oleme kuskil kaugelt, kus vist jääkarusid veel ei ole aga kuidagi ikka Putin valitseb? :wack:

Ja teine lugu, isegi mul on vahepeal raskused näiteks Lõuna-Sakslastega - Sakast on Taani piir kuni Sveitsini välja 1200 km pikk - nii on kombed ja sõnavara erinev. Oli just seda juhtum, et üks Lõuna-Saksa eraisiku-müüja ei tahtnud oma ausõna anda = minu jaoks - "nogo" - ja ma katkestasin otsekohe seda ettenähtud tehing. Põhja-Saksast sellist stiil ei ole olemas. Ja tehing jäi ära.

II. punkt - suht palju müüja on päris "oldschool", korralik kombed, müügi"rõõm", stressivaba tehing, teadvus, et tsikkel sattub õigesse kätte, jne. - on paljudele tähtsam kui "viimane" hind ja kiire tehing. Korralik kaup leiab Saksast tavalised väga kiiresti ostjad - küsimus on pigem kas Eestlane pääseb siin üldse löögile.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ka Eestis on midagi müües igasugu naljamehi oma- vahetan "korraliku" auto, viimase hinna ja kiire tehingu jutuga nii palju, et mõistlik inimene ei tee neist enam väljagi.. Kannatavad tõsised ostjad kelle jaoks tähtis korralik masin, mitte võimalikult odav hind. Ehk siis ostjad ise teevad paljuski seda endale ja teistele..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

tauf
Postitusi: 133
Liitunud: 07 Okt 2014, 18:52
Tsikkel: Kawasaki
Tänatud: 4 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas tauf »

Kas on mingit head kanalit Saksas kust leida müügis olevaid pooleli jäänud projekte? Huvitavad nii tsiklid kui autod.


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Erci »

Ühe motopoega suhtlesin Google tõlke abil saksa keeles. Saime hakkama - üle 10 meili. Kogemus positiivne ja kaup tehtud. Ka sellest sai pika veenmise peale aru, et uus sõiduk tuleb ka eraisikule müüa KM vabalt....

___________________________

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Ka sellest sai pika veenmise peale aru, et uus sõiduk tuleb ka eraisikule müüa KM vabalt....

?

Soovin selletus kuidas sellist "diili" peab välja nägema.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas bitter »

[mention]Erci[/mention]
Tundub,et sul on veenmise peale annet. Äkki võtad järgmiseks koduvabariigi motopoed ja autoesindused ette. Siiani nad väänavad tuima näoga km otsa. Nii era- kui ka jur.isikule. Karjuv ülekohus 8).

Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas srx »

Nii palju kui mina olen aru saanud, on EU-s VAT (KM) vaba arve ainult kahel tingimusel:

  1. Klient on EU ettevõte, kellel on EU VAT number (KMKR number) ning ei ole müüjaga samas EU liikmesriigis.
  2. Klient on eraisik (tegelikult vist ka EU väline firma), kes ei ole EU kodanik ning viib toote EU-st välja (eksport). Sellisel juhul maksab ta oma maa impordimaksud, seal hulgas ka kohaliku käibemaksu.
    Kõik teised maksavad käibemaksu.

EU kodanikust eraisik ei tohiks saada mingi valemiga EU sisest KM vaba arvet. Teatud tingimustel tekib ainult küsimus, millise riigi KM maksma peab. Mingi lollakas seadus on digitaalsete toodete ja mingite teenuste müümisel piiriüleselt (interneti vahendusel ainult?), kus müüja peab teadma millise riigi kodanikuga on tegemist ja vastavalt sellele panema õige riigi maksu ja siis selle maksu veel kuidagi õigele riigile ära maksma. Ühesõnaga mingi absurd.

Kui EU kodanikuna ja eraisikuna õnnestus saada midagi ilma käibemaksuta, palju õnne!

Osad ettevõtted ei taha isegi firmale VAT vabat arvet teha.
Teoorias on võimalik VAT ka EU liikmesriigist tagasi küsida. Aga see on keeruline, saab taodelda vist ainult kord aastas (pead aasta peale kõik kokku korjama ja korraga esitama) ja vist maksab ka midagi. Ühesõnaga ebamugav ja ühekordse tehingu puhul üldiselt ei tasu ära, kui just summa väga suur pole. Suurel firmal, kes pidevalt asju ajab, tasub ilmslet ära, aga samas on ikka lihtsam lasta kohe VAT vaba arve teha ja hilisemat peavalu vältuda.

Parandage kui eksin. Mul poleks midagi selle vastu, kui on variant eraisikuna KM vabalt asju osta EU siseselt.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Eraisik ei saa kuidagi osta käibemaksuvabalt. Ettevõttele ostes on risk ainult Sakslasel, et näiteks masin ei liigu riigist välja... ja siis peab selle käibeka müüja maksma. Sellepärast ei taha ka iga müüja teha arvet ilma käibeta.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

koma2
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mai 2014, 20:51
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas koma2 »

See KM teema on natuke keerulisem ilmselt: vaja defineerida uus või vana, läbisõit, kellelt ostad jne. Mingil viisil vist saab jah ilma KM "uue" osta aga siis ilmselt peab Eestis maksma. Samas kui istud rattale Saksas selga ja läbisõit Eestisse jõudes on 6500 km, kas siis Eestis arvele võttes on tegu juba vana rattaga ja kas siis on vaja KM maksta, kas keegi oskab üldse küsida?
https://ec.europa.eu/taxation_customs/i ... ng-cars_en


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Erci »

Ain kirjutas: 14 Mär 2019, 12:25

Eraisik ei saa kuidagi osta käibemaksuvabalt. Ettevõttele ostes on risk ainult Sakslasel, et näiteks masin ei liigu riigist välja... ja siis peab selle käibeka müüja maksma. Sellepärast ei taha ka iga müüja teha arvet ilma käibeta.

Siis olete asjadest valesti aru saanud või ma ei oska lugeda.

Igatahes kui sa ostad uue sõiduki (ls alla 6000 km) ja lähed sellega esmaregistreerimisele, saadab ark sind tolli kus tuleb deklar teha ja km tasuda. mta-d ei huvita kas Saksas maksid seda v mitte. See on uus sõiduk ja tuleb maksta km riigis kus kasutama hakatakse. Ja ei loe kas oled eraisik v firma. Seega kui maksid saksas ja maksad siin ka siis oled ise loll ja maksad topelt. Siis tuõeb eestis arvele võttes saksalselt km vähemalt tagasi küsida. Aga kui enne selles kokku ei lepi siis ilmselt saadetakse kukele. Kui müüja asjadest aru ei saa tulebki teda veenda, muidu maksad ise topelt, nad ka peast kõike ei ta.
Nb jutt siis UUE sõiduki kohta.
Ostsin 2016.

https://www.emta.ee/et/eraklient/reisim ... -soetamine
Siin ka kenasti kirjas
https://europa.eu/youreurope/citizens/v ... dex_et.htm
Ja sama jutt ka samal lehel, vaid saksakeelne.
https://europa.eu/youreurope/citizens/v ... dex_de.htm

___________________________
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Erci räägib õigust, pluss seal oli kilomeetritele lisaks mingi ajaline piirang ka, mis välistas selle triki et keriks pärast välismaalt km vabalt ostmist mõned kümned tuhanded spidole ja siis pärast arvele võtmist jälle maha.

Kes ei usu, vaadake ntx ktm.ee, seal on kõigil ratastel ekspordihind kohe kenasti välja toodud.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

"Kui transpordivahend oli uus müügimomendil, tuleb ostjal sihtkoha liikmesriigis käibemaks tasuda ka juhul, kui käibemaksu tasumise ajaks ei ole enam kumbki tingimus täidetud."

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Erci »

Jesper kirjutas: 14 Mär 2019, 14:36

Erci räägib õigust, pluss seal oli kilomeetritele lisaks mingi ajaline piirang ka, mis välistas selle triki et keriks pärast välismaalt km vabalt ostmist mõned kümned tuhanded spidole ja siis pärast arvele võtmist jälle maha.

Kes ei usu, vaadake ntx ktm.ee, seal on kõigil ratastel ekspordihind kohe kenasti välja toodud.

Ajalist trikki pole iseenesest.
Uus transpordivahend käibemaksuseaduse (KMS) tähenduses on:
maismaa mootorsõiduk mootorimahuga üle 48 cm3 või mootori võimsusega üle 7,2 kW, mis on võõrandatud enne 6 kuu möödumist esmasest kasutusele võtmisest või millega on sõidetud alla 6000 km.

Kuna lauses on kasutusel VÕI siis tähendab et üks või teine tingimus peab olema täidetud, et see oleks "uus transpordivahend".
Seega ratas võib ka 20 a vana olla, kui kellal on alla 6000 km on see EU mõistes uus sõiduk...

___________________________

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Erci »

Macintosh kirjutas: 14 Mär 2019, 14:53

"Kui transpordivahend oli uus müügimomendil, tuleb ostjal sihtkoha liikmesriigis käibemaks tasuda ka juhul, kui käibemaksu tasumise ajaks ei ole enam kumbki tingimus täidetud."

See on tõsi, kuid keegi ei sunni müpgilepingusse läbisõitu kirja panema....

___________________________
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 14 Mär 2019, 12:25

Eraisik ei saa kuidagi osta käibemaksuvabalt. Ettevõttele ostes on risk ainult Sakslasel, et näiteks masin ei liigu riigist välja... ja siis peab selle käibeka müüja maksma. Sellepärast ei taha ka iga müüja teha arvet ilma käibeta.

Täna teevad paljud(tegelikult enamus) saksa müüjad ka firmadele arve ikkagi koos km-ga ja siis kui oled auto eestisse toonud,saadad talle eesti passi koopia või siis ark-st esmase üv lehe ja kantakse see raha sulle tagasi. Enne EU-d oli tolli deklar ja kaup ekspordiks müüdud ehk lihtne. Täna seda ju pole ja keegi ei hakka suvalise välismaalase pärast riskima. Eestis siis enam km ei pea tasuma,kui tegemist kasutatud tehnikaga. See oleks ka mõttetu,sest km saab niikui nii tagasi küsida,kui ostad ettevõttele.
Erci on, just nii nagu asi käib, selle asja ära seletanud,kui tegemist uue liiklusvahendiga. See on seotud sellega ,et ei piisa saksas arvele võtmisest ja siis ekspordiks müümisest ning sooviga see meil kasutatuna arvele võtta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Erci kirjutas: 14 Mär 2019, 14:57

Seega ratas võib ka 20 a vana olla, kui kellal on alla 6000 km on see EU mõistes uus sõiduk...

Jah, ma mõtlesin sedapidi, et raske on osta välismaalt ilma km-ta "uuena" ja siis kuidagi Eestis maksuametile öelda, et tegu on kasutatuga ja km mitte maksta. Kuskil ülalpool oli lause, et "kui ma sellega koju sõidan, siis ta on kasutatud". Kindlasti mingi auk on kuskil, alati on :D, aga päeva lõpus on kolmandaks muutujaks veel see, et tahaks ju mingit konkreetset marki-mudelit, mitte "ükskõik millist, peaasi et saaks riiki tõmmata".

Endurokate puhul on see üsna tavaline, et ostetakse pühapäevamänguasi ja siis 6000km täis saamiseks läheb mitu head aastat, sest aega pole, vihma sajab vms, ja siis vist ei võeta alati kohe ostes arvele ka või on mingi muu trikk, aga näiteks 2015.a tsiklil see "export" hind kuulutuses pole mingi haruldus. Selle tõttu ma seda kõike ka tean ;), kuigi praktikas õnnestus pill ikka koduriigist leida ja impordi praktiline läbi viimine on veel läbimata.


tauf
Postitusi: 133
Liitunud: 07 Okt 2014, 18:52
Tsikkel: Kawasaki
Tänatud: 4 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas tauf »

Jesper kirjutas: 14 Mär 2019, 14:36

Kes ei usu, vaadake ntx ktm.ee, seal on kõigil ratastel ekspordihind kohe kenasti välja toodud.

Tolli/km seaduse mõttes tähendab eksport ratta müüki väljapoole EU-d, siis on tõesti müük ilma käibemaksuta. Ehk see kiri on seal tõenäoliselt võimalike idaturu klientide jaoks.


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Erci »

Seega uut sõidukit eraisiku käest osta ei tasu. No ütleme keegi ostis uue pilli saksas eraisikuna ja müüb selle hooaja lõpus maha, kellal alla 6000 km. Eraisik sulle ilma km-ta ei anna aga Eestis mta selle sult sisse nõuab. No infoks foorumlastele vb mõni ei teadnud...

___________________________

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas will111 »

korra veel sel suhtluse teemal rääkides...mis tähendab, et pool kuulutustest on petised? mis sellise asja point on?
eestis nagu pole libakuulutusi väga märganud, kunagi ammu vist üks, kaks tükki mille osas on olnud kahtlusi aga need on olnud ka asjad täiesti ebarealistliku hinnaga, olematute või äärmiselt kahtlaste piltidega, ilma igasuguse lisainfota jne. kas kuskil saksamaal tahate öelda on mõni inimene tõesti nii loll, et hakkab kellegile kuskile kandma mingit raha mõne sõiduki eest ENNE kui ta pole isegi seda sõidukit oma silmaga näinud :shock:


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

korra veel sel suhtluse teemal rääkides...mis tähendab, et pool kuulutustest on petised? mis sellise asja point on?

Sõna "petised" ei ole päris sobib. Pigem on nii, et mobile.de, autoscout ja ebay kleinanzeigen- hinnade puhul altpoolt vaadates on esimesed kuulutused Eestlaste jaoks suht mõttetu.

Kui üks pakkumine on magus ja hea, siis harilik Eestlane ei pääse löögile. Kaup on nii ülikiiresti maha müüdud, et me ei suudame siin Eestis isegi telefonitoru tõsta.. Palun ära unustame, et palju kasutavad portaalide enda otsimisfunktsioon ja saavad juba kohe emailiteel teade kui pakumist alles tekkib. Ja siis ostureaktsioon toimib otsekohe.

Siis on teised müüjad, kus näiteks Saksa "Brief" on kuskil "mujalt" , tähendab võibolla krediitiasutustes või töökojas (remont maksmata), sõbra käes nagu tagatis, jne.). Siis on välismaalaste jaoks samuti uks kohe kinni.

Ja kindlasti on mingi osa, eriti Ebay-Kleianzeigeni puhul, lihtsalt "fake", kus keegi kastuab seda portaal nagu mänguväljak", et "hea/maksimum hind" väljauurida ja katsetada - seda ei ole otseselt petmiskatse, aga kaup kindlasti ei liigu reklaamitud hinna ees - pigem pinnade sondeerimine.
Ei ole aus, aga toimib.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas will111 »

tänud, väga kasulik info!


Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Tere,

Pakub huvi toorikuks/varuosadeks üks ratas 69488 Hesse - Birkenau piirkonnas. Vajaks suhtlemisel/kauplemisel abi ja ka äratoomisega. Tegemist vana seisnud rattaga mille hind loodetavasti pole kõrge (Minimaalne rahaline risk). Pole müüjaga suhelnud kuna Saksa keelt ei jaga aga kuskilt peab ju alustama.... Abimehelt mingit erilist vastutust ei oota (tehnilise seisukorra hindamise kohta vms). Vaja abi lõpliku hinna välja selgitamisel, ostu-müügi prostessi korraldamisel ja mulle tähtis, et oskaks veenduda, et mootor pole kokku jooksnud ja et kokkulepitud hinnaga ratas ka Eesti jõuaks. Eestis saaks ise igale poole järgi tulla.

peeter80 ät gmail dot com

Peeter

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”