Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

rockhell - kuule härra, kui sul on midagi isiklik, siis tule läbi. 39 km ei ole kaugelt. Aga ära aja siin mingi lapselik plärra enam.

Järgmine kord, kui sa tahad midagi, siis ütle mida sa tahad. Jutt nagu: tahan esmist põlvkonna African Twin, eelarve mul on nii xxx*** suur ja vaata palun mis sa suudad sellega teha on üks asi. Ma saadan sind siis pikkali (mis ma olen teiste huvilistega juba teinud, kui "asi" ei ole reaalne või piirkond ei sobi näiteks). Või eelarve on reaalne, ja siis sa saad tehnilist taipu, mõistlik käitumine ja korralik transport - raha ees. Pakun välja, kui ma vaatan praegu nende hinnad, siis on sul korraliku tsikkli ees reaalne eelarve vähemalt kuskil 3500,- E.

Sina aga valisid turust kõige odavam tsikkel välja ja tellisid transport (mina aitasin veel tasuta diileriga suhelda, kuidas ja kuhu raha tuleb kanda) ja kogu muusika maksis = ostusumma 1.700,- pluss 350,- transport.

Mis sa kuradimmaa ootad selle raha eest? African Twin kus sa pead ainult kett pingutama?



Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

eetarga kirjutas: 04 Mär 2021, 08:47

rockhell - kuule härra, kui sul on midagi isiklik, siis tule läbi. 39 km ei ole kaugelt. Aga ära aja siin mingi lapselik plärra enam.

Järgmine kord, kui sa tahad midagi, siis ütle mida sa tahad. Jutt nagu: tahan esmist põlvkonna African Twin, eelarve mul on nii xxx*** suur ja vaata palun mis sa suudad sellega teha on üks asi. Ma saadan sind siis pikkali (mis ma olen teiste huvilistega juba teinud, kui "asi" ei ole reaalne või piirkond ei sobi näiteks). Või eelarve on reaalne, ja siis sa saad tehnilist taipu, mõistlik käitumine ja korralik transport - raha ees. Pakun välja, kui ma vaatan praegu nende hinnad, siis on sul korraliku tsikkli ees reaalne eelarve vähemalt kuskil 3500,- E.

Sina aga valisid turust kõige odavam tsikkel välja ja tellisid transport (mina aitasin veel tasuta diileriga suhelda, kuidas ja kuhu raha tuleb kanda) ja kogu muusika maksis = ostusumma 1.700,- pluss 350,- transport.

Mis sa kuradimmaa ootad selle raha eest? African Twin kus sa pead ainult kett pingutama?

97 aasta ei ole esimene põlvkond :) ja minu postituse POINT on see, et inimesed olge targemad kui mina ;) ! SEST EETARGA on vaikimisi pähe võtnud, et kui ostusumma tema jaoks tundub odav, siis ei viitsigi seisukorrale silma peale visata ja võib sulle tuua samasuguse hunnik õnnetust nagu mulle :) .

Sina ise EETARGA lugesid müügikuulutust, kus oli kirjas, et mootor heas korras, visuaalselt tahab remonti jne.. SINA EETARGA ajasid neid asju ja olid kohe nõus mulle selle ära tooma.. kui kohapeal käima pannes selgus, et mootor ei ole heas korras, siis oleks ju võinud müüjaga kohapeal asjad ära rääkida, et pole sellises seisus mida kuulutasite jne..

aga kuna sa oskad asju saksas ajada, siis ju nii peabki neid asju ajama ;) !

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Normaalses maailmas kui pood midagi müüb ja kohale minnes on mootoris kolin siis annab ilmselt midagi kokku leppida või lahendus leida. Eriti Saksamaal. Võibolla olen liialt sinisilmne..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ain kirjutas: 04 Mär 2021, 12:46

Normaalses maailmas kui pood midagi müüb ja kohale minnes on mootoris kolin siis annab ilmselt midagi kokku leppida või lahendus leida. Eriti Saksamaal. Võibolla olen liialt sinisilmne..

Kindaid pakuti ju. Ma ei tea ainult, kas sõidu või remondi omasid.


Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Ma olen kahel korral Christophiga suhelnud telefoni teel ratta toomise teemal ja mõlemad korral on diil sellepärast ära jäänud, et ta uuris kuulutust, suhtles vabatahtlikult müüjaga kuna ma ise saksa keelt ei mõista. Kandis ette mis on kuulutuses kirjas ( kusjuures kuulutuse info igati hea) mis on müüja jutt, selgitas Saksa turu eripärasid ja lõppeks ütles, et ise tead kas teed selle diili või mitte aga, et tema ei soovitaks kuna tegu vana rattaga ja kaudsed asjaolud viitavad jamale. Sama jutt, kui tahad ekspertiisi siis saab eraldi tellida jne.. kui aga otsustad omal riisikol osta siis ta võib aidata edasi suhelda. Ühesõnaga tõi mind maapeale tagasi ja ma olen selle eest talle tänulik.
Võrdluseks olen ostnud ratta Hollandist (neti teel) ja olukord oli põhimõtteliselt sama - pildid ilusad, jutt sellinne 3+ aga kui ratas kohale jõudis oli pettumus suur. Vedajaks sama raha eest (350e) tavaline transa firma. Pooled vead oleks saanud kohapeal tuvastada aga need vedajad mehed ütlesid kohe enne tellimust, et nende poolest võib mootor seest tühi ka olla, kui kaup vastab dokumentidele siis nad lükkavad peale ja mina maksan. Kokkuvõttes oli oma lollus ja oleks päris imelik vedajat selles süüdistada.
Ma ei tea miks ma siin teemas üldse prääksun aga viimasel ajal inimeste seas leviv hoiak, et enda rumaluses on alati teised süüdi ja isikliku vastutuse puudumine paneb reageerima....

Kasutaja avatar

jesse
Postitusi: 386
Liitunud: 09 Aug 2007, 14:23
Tsikkel: DragStar1100 Custom; SR500/BSA
Asukoht: Tallinn-Võru
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas jesse »

Ka mina olen tänulik Christophile telefonivestluste eest, kus on mulle selgitanud olusid ja ohtusid. Ja ta ongi omamoodi vanakooli mees, kes ei lase pähe istuda ja toob sind hetkeemotsioonist maa peale tagasi. Võibolla liigagi realistlik - vahel võib ka jopata, aga tema sellist mängu mängida ei taha. Ärgu ta solvugu, aga tema kirja- ja kõnepildist ei pruugi alati 1:1le aru saada - tema eesti keel on küll hea, aga vahel läheb tõlkes nihkesse. Seda ei saa pahaks panna. Ma kuulasin tema soovitused ära, koostööks ei läinud, aga samas oli väga maapeale toov vestlus.

Rockhell - ei tee ka sind maha. Võibolla sinul juhtuski see et liigse eufooria keskel läks teievaheline jutt veidi nihkesse. Arusaadav. Ja mulle meeldib, et sa rõhutad ka seda, et soovitad inimestel sellest loost õppida. Et ostuhuvilised oskaks toojatega asju edaspidi täpsemalt kokku leppida. "Kauba peale" fraas tähendab tõesti eestlastel et see on tasuta kauba peale.

Nii et - õpime kõik sellest juhtumist ja ärme teineteise peale viha pea. See juhtum on kõigile tulevastele ostjatele tasuta lisatarkus nüüd.

Star-Riders Estonia
SREU #0319
Current: SR500/BSA GoldStar; Husqvarna mod. 27; BMW R100/7
Previously: DragStar Custom 1100; BMW R100
56 670 801

nuuskmõmmik
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Juul 2020, 10:46
Tsikkel: Bonneville
Tänatud: 2 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas nuuskmõmmik »

Ma nüüd ei mäleta, kas see on siinsamas teemas eespool, või oli see telefoni teel Christophiga räägitud, aga Saksamaalt ei saa tsikklit odavamalt kui Eestist, pigem võib sealt toomine isegi kallim olla - plussiks on valik - mõnda mudelit lihtsalt ei ole Eestist saada.

Kui nüüd eespool mainitud aastaarvud ja ostusummad vastavad tõele, ning vaadates hetke Eesti ja Saksa müügiportaale, siis see pakkumine oligi enam kui kahtlane.

Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

OldHorseNewTricks kirjutas: 04 Mär 2021, 13:40

Ma olen kahel korral Christophiga suhelnud telefoni teel ratta toomise teemal ja mõlemad korral on diil sellepärast ära jäänud, et ta uuris kuulutust, suhtles vabatahtlikult müüjaga kuna ma ise saksa keelt ei mõista. Kandis ette mis on kuulutuses kirjas ( kusjuures kuulutuse info igati hea) mis on müüja jutt, selgitas Saksa turu eripärasid ja lõppeks ütles, et ise tead kas teed selle diili või mitte aga, et tema ei soovitaks kuna tegu vana rattaga ja kaudsed asjaolud viitavad jamale. Sama jutt, kui tahad ekspertiisi siis saab eraldi tellida jne.. kui aga otsustad omal riisikol osta siis ta võib aidata edasi suhelda. Ühesõnaga tõi mind maapeale tagasi ja ma olen selle eest talle tänulik.
Võrdluseks olen ostnud ratta Hollandist (neti teel) ja olukord oli põhimõtteliselt sama - pildid ilusad, jutt sellinne 3+ aga kui ratas kohale jõudis oli pettumus suur. Vedajaks sama raha eest (350e) tavaline transa firma. Pooled vead oleks saanud kohapeal tuvastada aga need vedajad mehed ütlesid kohe enne tellimust, et nende poolest võib mootor seest tühi ka olla, kui kaup vastab dokumentidele siis nad lükkavad peale ja mina maksan. Kokkuvõttes oli oma lollus ja oleks päris imelik vedajat selles süüdistada.
Ma ei tea miks ma siin teemas üldse prääksun aga viimasel ajal inimeste seas leviv hoiak, et enda rumaluses on alati teised süüdi ja isikliku vastutuse puudumine paneb reageerima....

No jah, vaat vahe on selles, et christoph minule nii telefonis ei rääkinud nagu sulle, loomulikult ei näe keegi mootori sisse, aga no kui sa mu postitusi loed, siis seal on kirjas, et käima pannes oli RÄNK lagin taga.. selle jaoks ei pea olema mehaanik, et aru saada, et asi on konkreetselt P..SIS . panimõmm? Ja teine vahe on selles, et ratta toob isik, kes oma kuulutuses reklaamib kui tehnilise taibuga vahendaja ja vedaja, mitte suva kapa-kohila laudaoss, kes vana transitiga vanarauda käib euroopas toomas. Loomulikult teadsin, et tegu vana rattaga, kuid need kes seda ratast teavad, teavad ka, et 80K sellele mootorile pole mingi näitaja.. odav hind oli välja toodudki kui kahjustatud gondlid ja sadul ja madalamaks lastud väikese inimese tõttu jne.. selle ratta ainuüksi 1 paagi küljeplastik maksab kasutatud peast 200 euri jne.. seega olin arvestanud suuremateks väljanägemise töödeks , kuid mitte sellega, et mootorist tahab sidur välja lennata ja surveid polegi silindrites pm. SEDA OLI KUULDA ja asju müüjaga ajas CHRISTOPH isiklikult.. kui ta kohapeal käima pani ja tuvastas nagu ta ütles ise ka selle asja, siis oleks võinud tema MÜÜJALE öelda, et see pole see millest me rääkisime.
Mul on tunne, et siin nii mõnigi inimene saab asjast täiesti valesti aru.
Ma lihtsalt teavitan siin, et enne kui te lasete EETARGAL midagi tuua, siis olge ettevaatlikud just selles, et tema kuulutus võib olla eksitav ja täpsustage asju mitu korda temaga üle. Isiklikult soovitan ISAKEST või mõnd teist asjalikku toojat, kes on asjas pädevamad.

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

rockhell -

Mul on tunne, et siin nii mõnigi inimene saab asjast täiesti valesti aru.

väga hea, kui nüüd vähemalt sina saad aru, et sa ei ole midagi arusaanud! :wack:

siis oleks võinud tema MÜÜJALE öelda, et see pole see millest me rääkisime.


ja nüüd viimane kord, et isegi sina saad sellest lõppude lõpuks aru:
tellitud oli transport! Muust ei ole jutt. Ja müüja (tegu on firmast) oli siis vaba päev (tema koduleheküljest ka nähtav) ja uksed olid kinni. Siis ta tuli erakordselt kohapeal, sest nii oli kokkuleppe, tegi uks lahti, veeretas tsikkel välja ja sõitis minema. Punkt!

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

eetarga kirjutas: 04 Mär 2021, 14:41

rockhell -

Mul on tunne, et siin nii mõnigi inimene saab asjast täiesti valesti aru.

väga hea, kui nüüd vähemalt sina saad aru, et sa ei ole midagi arusaanud! :wack:

siis oleks võinud tema MÜÜJALE öelda, et see pole see millest me rääkisime.


ja nüüd viimane kord, et isegi sina saad sellest lõppude lõpuks aru:
tellitud oli transport! Muust ei ole jutt. Ja müüja (tegu on firmast) oli siis vaba päev (tema koduleheküljest ka nähtav) ja uksed olid kinni. Siis ta tuli erakordselt kohapeal, sest nii oli kokkuleppe, tegi uks lahti, veeretas tsikkel välja ja sõitis minema. Punkt!

Mis krdi TRANSPORDI juttu sa ajad? Tellitud oli teenus, mis sul siin bikersis kirjas on. Et SINA ajad asju, kuna sa tead kuidas saksas asjad käivad ja suhtled müüjaga ja tehniline taip. Kas kui ma sinu teenust tellisin rääkisid midagi variantidest, et sul mingi sõber teeb erandkorras tehnilist kontrolli vms? Puhka jalga ! tehnilisest taibust on meie arusaam väga erinev. Kui ma ratta kätte sain, siis sinu esimene lause mulle oli , et "sellist raibet sa ise küll ostnud ei oleks". Kust karupersest oleks mina pidanud teadma, et sa ajadki saksas asju nii, et ma pean iromant olema ja teadma, kas sa vaatad ka enne ratta üle või mitte. SINU KUULUTUS lihtsalt on EKSITAV! paranda oma TÜR.STANT kuulutus korrektsema kuulutuse vastu ja asi vask! Kui Viro ei puhu piisavalt hästi, siis lase kellelgi kes keelt mõistab see arusaadavamaks kirjutada!

Ja kui ma palusin sul müüjaga ühendust võtta, et leida mingi lahendus, kuna SINA ajasid neid asju , mida sinu jutu järgi teha oskad, siis aja sealt mingi komp ka välja siis, kuna ma tellisin sinu teenuse või siis pane negatiivne tagasiside selle poe lehele.. vastuseks tuli hiljem, et ma ei taha negatiivset jätta, et sa tahad nendega veel äri ajada.. seega see juba näitab, et kui sealt pe..st saanud oled ja tahad ikka nendega äri ajada, siis saab keegi veel omakorda vasta näppe!

SINU kuulutuses : Saan kauba peale pakuda:
ostutehingu ettevalmistamine, tehnilist taipu, 100 % Saksa keelsed oskused ja kogemused tsikli vedamisega.

See ongi siis eksitav info. Kui see ON TASULINE , et sul oleks 100% saksakeelne oskus (ilma tasuta kaob see oskus ära) , kogemused tsikli vedamisega (ilma tasuta kaob see oskus ära ja saad lahtiselt kastis töllates ratta).

Seega inimesed, olge võtke lihtsalt sellest õppust ja makskse nende oskuste eest eraldi EETARGALE! Mina seda ilmselgelt ei teinud ja tõlgendasin enda jaoks valesti selle.

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas villy »

eetarga kirjutas: 03 Mär 2021, 18:51

will111 - olen sinuga nõus. Ma sain Saksast seda tüliõun kätte, müüja tegi enda vabas päevast hall lahti, veeretas tsikkel välja ja sõitis minema.

Mina käivatsin seda tsikkel, jep. Üldseis oli kehv, nõus! Mootor mitte just parema häälega - ja nüüd, ütle mis tuleb teha?

Aga nii seda asi käib: you get what you pay

Helistad selle peale ostjale koheselt ja teavitad, et mootoris kolin sees ? - Sai tehtud?


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Sai müüjaga telefooni teel suhelnud küll ja küll. Tema juttu järgi oli tehnilist olukord mitte just kiitmisväärne aga rahuldav. Kuulutusest oli pigem moosijutt. Kompromissiks kauplesin hiljem rockhelli kasuks uued kindad välja. Kokkuleppe oli, et mina käin sealt mingi päev rahulik läbi, võttan kindad ja arutleme müüjaga edasi. Sellised asjad lahendatakse rahulik omavahel ja kohapeal - Sakslased ütlevad "silmakontaktidega samas silmakõrgusest".
Iga üks mõistab vist, et praegu jäävad sellised turismiseiklused ära.

"my2c"
Minu jaoks oli suur tüli ka sellest mõttest mõttetu, sest sellist olend maksab umbes nii palju. Otsid kõige odavam välja, siis sa saad vist tavalised ka kõige odavam. Mis kära ma pean tekkima? Reklaamijutt on minu jaoks tühi jutt, ma vaatan kas tehnika ja hind on enam vähem tasakaalus. Ma võttan seda professionaalselt - kui keegi tahab mingi täiega ülehinnatud tsikkel, kõige parem näidis on Honda CX 500 - siis palun väga. Juba päris rämps maksab Saksast vähemalt 1500,- Euro. MInu jaoks täielik mõttetu raharaiskamine, CX 500 ei paku minu jaoks midagi mis tõstab ta isegi vanarauahinnast välja. Aga kas ma pean sellepärast transporditeenusest loobuma kui keegi just seda tahab? Vaieldamatu kuulub African Twin nende ülehinnatute hulka.

Kui hind ja kvaliteet on omavahel enam vähem paigas, mis ma pean siis kohapeal tegema? Firma oli suletud ja telefoonid kas väljas (mobiil) või fiksvõrk ei vastanud, sest keegi ei ole sealt kohapeal.

Minu jaoks nüüd siin Eesti juttuga kõik, time is money. Mingi päev jõuan ka sealt Saksast uuesti läbi käia, sest üks minu hankijadest on oma tehasega sellest kohast ainult 10 km eemale. Aga seda vestlus on siis juba minu asi ja ei puutu üldse enam! rockhell - minu jaoks on temale nüüd side lõpp.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

Carl
Postitusi: 263
Liitunud: 08 Jaan 2006, 14:40
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Carl »

villy kirjutas: 04 Mär 2021, 15:13
eetarga kirjutas: 03 Mär 2021, 18:51

will111 - olen sinuga nõus. Ma sain Saksast seda tüliõun kätte, müüja tegi enda vabas päevast hall lahti, veeretas tsikkel välja ja sõitis minema.

Mina käivatsin seda tsikkel, jep. Üldseis oli kehv, nõus! Mootor mitte just parema häälega - ja nüüd, ütle mis tuleb teha?

Aga nii seda asi käib: you get what you pay

Helistad selle peale ostjale koheselt ja teavitad, et mootoris kolin sees ? - Sai tehtud?

Kas oli nii eetarga, et Sa panid ratta käima ja said aru, et see mootor on pask. Aga Sul oli mugavam vaikida ja rockhelli sellest ei teavitanud vaid tõid ratta lihtsalt ära.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minujaoks kõrvaltvaatajana- Sa suhtlesid ise Saksas müüjaga. Jutt oli selge-tehnika on normaalne, kondlid [Motobot: õige on "gondlid"] ja välimus väsinud. Läksid järgi- üldseis kehv... mootor mitte just parema häälega...Kas küsisid müüjalt mingitki selgitust kuna jutu järgi oli tehnika korras aga reaalsuses mootoris lõgin sees. See ei ole see kaup millest telefonis räägitud sai!
Eks oma tagala kindlustamise huvides olekski mõistlik pakkuda ainult transateenust. Aga samas saaks ju klienti ikkagi aidata... isegi kui rahad makstud... ajad natuke asja.. diskuteerid, see on Sinu emakeel, telefonid on olemas, saad kliendiga aru pidada. et mida teha... Kui tunned, et see maksab küsid raha juurde. Viimane võimalus oleks masin sinna jätta ja mitte pabereid kauba üleandmise kohta teha. Ja hakata ajama raha tagasi. Tegu nagu aru saan poega. Saksamaal... Loomulikult kui tegu sisserännanute kauplusega siis ilmselt teine lugu..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Hakkame nüüd sõnad veeretama?

Mootor mitte just parema häälega

Pask nüüd küll mitte, mootor käivitas, võttis gaas vastu ja tsikkel sõitis. Mis sa nüüd tahad - tegu on vana mootoriga; ma eil mäleta enam kui palju kilomeetrid, vist 80000 ringis?

Kohapeal häiris mind pigem seda üldseis, oli nähtav, et eelmised omanikud ei ole eriti hoolt kandnud. Mootor iseennast oli lihtsalt vana, sidur peaaegu kuulunud (aga võttis veel kinni) - ja nüüd edasi?

Millest me siin rääkime? Pildikult õeldes, keegi tellib endale 10,- E ees taksojuhi kaudu Tallinnast mingi naist - ja oi, oi, oi kui suur on ime - taksojuht toob talle krokodiil. Ja nüüd on taksojuht süüdi, et Karmen Kass ei astu taksost välja? Hea nali! :wack:

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas will111 »

eetarga, ära selliseid "piltlikke näiteid" siia küll too, see ei ole väga hea reklaam :) Ain selgitas sulle väga rahulikult, neutraalselt ja loogiliselt, mis võimalused SINUL oleksid olnud. KLIENT ehk ostja, kes asus eestis ja lootis sinu ning sinu teenuse peale...temal vaata ei ole võimalik selles situatsioonis kahjuks praktikas mitte midagi teha. tema teadis ju ainult seda, mis kuulutuses kirjas oli...et tehnika on korralik. Sina aga osutasid talle teenust, sina olid kohapeal ja nägid ning kuulsid oma silmaga, mis on reaalne olukord.
odav, odavam või kõige odavam. see ei ole mitte mingisugune argument. ma olen ostnud oma elus rohkem kui ühel korral väga odava tsikli, mis oli väga heas tehnilises korras sõltumata oma hinnast. vahel ongi odava hinna põhjus näiteks välimuses või selles, et tahetakse lihtsalt kiirelt ära müüa.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Krl »

eetarga kirjutas: 04 Mär 2021, 17:38

Hakkame nüüd sõnad veeretama?

Mootor mitte just parema häälega

Pask nüüd küll mitte, mootor käivitas, võttis gaas vastu ja tsikkel sõitis. Mis sa nüüd tahad - tegu on vana mootoriga; ma eil mäleta enam kui palju kilomeetrid, vist 80000 ringis?

Kohapeal häiris mind pigem seda üldseis, oli nähtav, et eelmised omanikud ei ole eriti hoolt kandnud. Mootor iseennast oli lihtsalt vana, sidur peaaegu kuulunud (aga võttis veel kinni) - ja nüüd edasi?

Millest me siin rääkime? Pildikult õeldes, keegi tellib endale 10,- E ees taksojuhi kaudu Tallinnast mingi naist - ja oi, oi, oi kui suur on ime - taksojuht toob talle krokodiil. Ja nüüd on taksojuht süüdi, et Karmen Kass ei astu taksost välja? Hea nali! :wack:

Natuke OT võibolla, aga kas keegi teab, kus Tallinnas kannatab mingeid aktsepteeritava välimusega naisi tellida ja mis hinnaga?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Krl kirjutas: 04 Mär 2021, 18:16

Natuke OT võibolla, aga kas keegi teab, kus Tallinnas kannatab mingeid aktsepteeritava välimusega naisi tellida ja mis hinnaga?

Praegu on kõigil maskid ees ja kellelgi pole aimu kas seal peidab end tõeline krokodill või su naabrinaine keda juba mõnda aega piilud. Samasugune risk nagu Saksast tsikli tellimine.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Krl »

M.T. kirjutas: 04 Mär 2021, 18:25
Krl kirjutas: 04 Mär 2021, 18:16

Natuke OT võibolla, aga kas keegi teab, kus Tallinnas kannatab mingeid aktsepteeritava välimusega naisi tellida ja mis hinnaga?

Praegu on kõigil maskid ees ja kellelgi pole aimu kas seal peidab end tõeline krokodill või su naabrinaine keda juba mõnda aega piilud. Samasugune risk nagu Saksast tsikli tellimine.

mask maskiks. peaasi, et poleks 60kilo raskem, kui kuulutuses lubati.

Aga see kõnealune naabrinaine on vist suures koroonahirmus nii koduseks jäänud, et auto seisab nädalate kaupa sama kohapeal, samas aknas tuli põleb õhtuti. Nii et ei teagi.

Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas and »

eetarga, eestlastega on lihtne - pane kuulutusse kirja nagu on ja keegi ei hakja isegi tingima:
transport 350.-
tehnokontroll ja asjaajamine kohapeal 150.-
that’s it!
mitte ära paku “kauba peale” - see tähendab eesti keeles, et on hinna sees. panid lihtsalt keeleliselt paraku väga mööda siin.


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Ma ei usu, et ma pean midagi muutma.
Kuni siiamanini said tõsiselt vist ? kõik ? "mängijad" aru kuidas mängureeglid on ja tsiklimängud lõppetasid õnnega.

Paistab aga, et üks mängija ei tahtnud või ei suutnud mängureeglid aru saada - palun väga - ma ei käi enam kirikussest loengud pidama. Tema jaoks on kirik nüüd suletud, teised külalised ongi teretulnud ja mängureeglid on aus ja iga mängija saab sama reeglid.

Baasmaks sai nii kui nii juba varem fikseeritud - sest küsimused, aga mina tahan ainult väike tsikkel, saad sa seda odavam tuua ? - nendest olin tüdinud.
Kõik ülejäänud kulud selguvad nii kui nii telefoni teel.

N.B. kahjuks rockhell ei oska vist oma telefon ka edukas näppistada, saatis mulle lihtsalt emaili mille sihtmärk ja tahtmised jäid mulle arusaamatu. Lihtne kõne oleks võibolla kasulikum olnud - või leppi telefoni teel kokku, ja tule lihtsalt läbi (kui sa elad ainult 38 km eemale). Mina tavaliselt ei vasta ulatuslik emaili teel kui mul ei ole aeg - ja soovin - nagu siin tihti ka mainitud telefonikõned. Sest ma istun väga tihti tunnideviisi rooli taga, siis on aeg rääkida.

Ja nüüd - side out and over - minu poolt.

eetarga - Christoph - viis6202212

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

[mention]eetarga[/mention] , kui sulle juba mitu eestlast kelle emakeel on eesti keel, selgitavad sulle mida tähendab eesti keeles “kauba peale” ja sa sellest aru saada ei soovi ning arvad endiselt, et su kuulutuses on kõik korrektne, siis see ütlebki kõik. Ära siis imesta, kui antud arusaamatused ei jää viimaseks või keegi tuleb sulle saksa keelt õpetama. Antud juhul sa ju tead eesti keelt paremini, kui teised.
Hetkel aga tundub sinu kuulutus ja tegelikult pakutav täpselt sama nagu selle Saksa motopoe AT müük. Äkki see ongi Saksa äri eripära (togi)

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

müüja sai raha enne kätte, kui eetarga tsiklile järgi läks? nagu põrsas kotis? pakun, et isegi, kui eetarga oleks rockhelli teavitanud, oleks ta ikka olnud sunnitud selle käraka sealt kaasa tooma. siin ei aitaks ükski lisateenus. ärge makske kunagi ette! praegu pada sõimab katelt natuke, ei võta ennast kummagi poolele. tsiteerides nukitsameest, üks on loll ja teine on laisk

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas simp »

Piipz kirjutas: 04 Mär 2021, 21:11
Spoiler

müüja sai raha enne kätte, kui eetarga tsiklile järgi läks? nagu põrsas kotis? pakun, et isegi, kui eetarga oleks rockhelli teavitanud, oleks ta ikka olnud sunnitud selle käraka sealt kaasa tooma. siin ei aitaks ükski lisateenus. ärge makske kunagi ette! praegu pada sõimab katelt natuke, ei võta ennast kummagi poolele. tsiteerides nukitsameest, üks on loll ja teine on laisk

pmst võiks selline mulje jääda, aga pisikese täpsustuse korras ootaks pigem eetarga kommentaari sellele väitele:

rockhell kirjutas: 04 Mär 2021, 08:29

Loomulikult olen ka enda peale pettunud, et lollisti asja ajama hakkasin. Aga kuna EETARGA ise ütles, et ja ütleb ju siiani, et tema teab, kudias saksas asju aetakse , siis andis mulle konto nr, kuhu rahad kanda, kandsin ära ja siis asju ajas siiski tema mitte mina :) !

ehk siis, see ettemaksu initsiatiivi küsimus on üleval.

Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

Piipz kirjutas: 04 Mär 2021, 21:11

müüja sai raha enne kätte, kui eetarga tsiklile järgi läks? nagu põrsas kotis? pakun, et isegi, kui eetarga oleks rockhelli teavitanud, oleks ta ikka olnud sunnitud selle käraka sealt kaasa tooma. siin ei aitaks ükski lisateenus. ärge makske kunagi ette! praegu pada sõimab katelt natuke, ei võta ennast kummagi poolele. tsiteerides nukitsameest, üks on loll ja teine on laisk

Piipz, siinkohal olengi loll , tunnistan seda! Nimelt kuna ta koguaeg ju korrutab siin ja ka mulle, et tema teab kuidas asju ajada jne, siis tema mulle selle konto nr andiski, kuhu raha kanda ja et tema ajab ülejäänu ise korda.
Jätkuvalt korrutan, et ma ei aja mingit raha taga, olingi loll, sest uskusin pimesi juttu ja kuulutust. Seega panen kõikidele südamele, et selle lühikestes traksipükstes ja sulekaabuga tegelasega äri ajades olgem hoolikamad ja täpsustage asjad sada korda üle enne kui minu vea teete 😎.

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

ei midagi isiklikku. lihtsalt nendin

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui rockhell oleks raha maksnud läbi Eetarga võiks pretensioonist veel aru saada, aga hetkel on ilmselgelt inimene ise teinud lolli otsuse ja nüüd jaurab siin täiesti nõmedalt oma rumaluse pärast.
Saksamaal on täpselt samamoodi asjad nagu igal pool mujal maailmas. Lutti saada on seal võimalik samamoodi nagu meil siin või ükskõik kus mujal maailmas. Kui sa oled ise otsuse teinud ja raha ette ära maksnud, siis palju õnne.
Mul oleks isegi häbi siin üldse sellest kõigile teada anda. Võibolla ma selline vanakooli mees, kes häbeneb oma lollust, aga mulle küll tundub, et antud loo puhul oleks võinud nii teha.
Äkki moded teevad teene kogu maailmale ja splittivad selle eraldi teemaks ning panevad lukku. Siin pole kellegi millesti õppida,sest see ei ole enam muu kui pahatahtlik kiusu ajamine.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas simp »

Eks tegijal juhtub(nii ühelt kui teiselt poolt). Küsimus on pigem selles kuidas edasi minnakse ja mida õpitakse. Selles seisab ka teema väärtus. Hetkel pole siin midagi sellist mille tõttu splittima või lukustama peaks.

Ostja siinkohal midagi ei nõua. Kõrvalt olid soovitused, et tooja võiks selguse mõttes ja tulevaste kommunikatsioonihäirete vältimiseks kuulutust täpsustada(x€ toomine, y€ tehniline kontroll).

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas villy »

rockhell kirjutas: 04 Mär 2021, 21:46
Piipz kirjutas: 04 Mär 2021, 21:11

müüja sai raha enne kätte, kui eetarga tsiklile järgi läks? nagu põrsas kotis? pakun, et isegi, kui eetarga oleks rockhelli teavitanud, oleks ta ikka olnud sunnitud selle käraka sealt kaasa tooma. siin ei aitaks ükski lisateenus. ärge makske kunagi ette! praegu pada sõimab katelt natuke, ei võta ennast kummagi poolele. tsiteerides nukitsameest, üks on loll ja teine on laisk

Piipz, siinkohal olengi loll , tunnistan seda! Nimelt kuna ta koguaeg ju korrutab siin ja ka mulle, et tema teab kuidas asju ajada jne, siis tema mulle selle konto nr andiski, kuhu raha kanda ja et tema ajab ülejäänu ise korda.
Jätkuvalt korrutan, et ma ei aja mingit raha taga, olingi loll, sest uskusin pimesi juttu ja kuulutust. Seega panen kõikidele südamele, et selle lühikestes traksipükstes ja sulekaabuga tegelasega äri ajades olgem hoolikamad ja täpsustage asjad sada korda üle enne kui minu vea teete 😎.

Vabandust aga miks või kelle initsiatiiv oli raha ette maksta? Siiski ei õigusta seda, et sulle ei helistanud kohapeal kui saadi aru, et ratas on selline, mida "endale kunagi ei tooks"

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas: 04 Mär 2021, 21:59

Kui rockhell oleks raha maksnud läbi Eetarga võiks pretensioonist veel aru saada, aga hetkel on ilmselgelt inimene ise teinud lolli otsuse ja nüüd jaurab siin täiesti nõmedalt oma rumaluse pärast.
Saksamaal on täpselt samamoodi asjad nagu igal pool mujal maailmas. Lutti saada on seal võimalik samamoodi nagu meil siin või ükskõik kus mujal maailmas. Kui sa oled ise otsuse teinud ja raha ette ära maksnud, siis palju õnne.
Mul oleks isegi häbi siin üldse sellest kõigile teada anda. Võibolla ma selline vanakooli mees, kes häbeneb oma lollust, aga mulle küll tundub, et antud loo puhul oleks võinud nii teha.
Äkki moded teevad teene kogu maailmale ja splittivad selle eraldi teemaks ning panevad lukku. Siin pole kellegi millesti õppida,sest see ei ole enam muu kui pahatahtlik kiusu ajamine.

Kui sarnane olukord tekiks Eestis.. Näiteks Bikepointis või ma ei tea.. näiteks Motodepoos.. Kuulutus- Ratas müügis- helistad jutt ok- kannad raha ära- kohale minnes on mootori hääl imelik.. Ütled, et kuulutuses ja telefonis oli jutt teine.. Ütled et kaup jääb katki ja raha tagasi. Tahate ütelda, et saadetakse pikalt? Et palju õnne ja sõida kodupoole?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”