Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ei pannud mööda. Tööandja asi on head mehed üles leida. Kui hakkama ei saa, siis jääb üle süüdistada iseennast. See on mingi "ennveskimäelik" suhtumine, et kui pole mööblitehasesse tublisid mehi 800 eur kuupalgaga võimalik saada ja ise koolitada ei taha (nagunii lähevad varsti minema), siis järelikult on süüdi töölised, riik ja haridussüsteem. Brontosaurused jäävad brontosaurusteks.


Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

eetarga kirjutas: 22 Apr 2022, 08:36
.. suur osa Eesti töölised ei suuda kriitika taluda.
Loen ja imestan.
Kriitikat? 9/10 Eesti ettevõtjatest ei tea, mis loom see töötaja on (informatsiooniks: polegi loom, täitsa inimene on, tihti targem kui tööandjagi), kuidas temasse suhtuda ja mis asi on konstruktiivne kriitika ning kuidas seda esitada tuleb. Eksimuste või tööandja peas asuvatest proteduuridest kõrvale kaldumise pärast hurjutamine pole kriitika. See on tavaline võimetus vastutada ja lihtsate sotisaalsete oskusetga hakkama saada. Enamusel väiketteveõtjatest puudub udunegi ettekujutus, kuidas juhitakse suuremat hulka inimesi, kui üks (loe: rohkemat, kui iseennast). Töötajast lugupidamine tundub sageli kuuluvat ulemkirjduse valdkonda ja kõik ettevõtjad usuvad end olevat sündinud juhid. Tootmisvahendite omamine ja võime müüa kaupu-teenusid kolmandatele isikutele ei tee kellestki juhti ega liidrit ning ei anna talle automaatselt võimet konstruktiivselt kritiseerida või isegi oma mõtteid selegelt väljendada.

Ma muidugi kirjutan seda kontestis, kus ma tööalaselt puutun põhiliselt kokku ja ajan asju inimestega, kes on enamasti haritud, motiveeritud ja/või kõrge IQ-ga. Mõned neist oskavad ka end väljendada, teavad kuidas kritiseerida ja mõned suudavad juhtida rohkem, kui ühte inimest.
Lihtsamatel töödel, näiteks ehitusel näevad asjad ilmselt suures osas teistmoodi välja, sest seltskond, kes seal töötab ei läinud ehitajaks mitte seetõttu, et neil oli kutsumus. Või nagu mu õpetajast abikaasa tavatseb öelda: ma näen neid tulevasi ehitajaid seal tagumistes pinkides pidevalt tegelemas kõige muu, kui oma tuleviku ehitamisega.

eetarga kirjutas: 22 Apr 2022, 09:30
Vanus ei mängi siin mingi tähtsus. Aga isegi kehv tegija soovib antud hetkel "Europa Liidu keskmist" - aga ei suuda kuidagi nende töönõuetega hakkama saada.
See, kui tööandja võtab endale tööle keskmisest viletsamad lupardid ja maksab neile keskmisest enam palka pole küll töövõtja süü. Ikka tööanajda peab peeglisse kiikama.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kõige lihtsam millest alustada:
Küsi ise endalt, kas sa ise tahaksid enda juures töötada.
Vastates sellele küsimusel pead olema lõpuni aus, et kas sa ikka täitsa päriselt tahaksid.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas: 22 Apr 2022, 11:25
Või nagu mu õpetajast abaikaasa tavatseb öelda: ma näen neid tulevasi ehitajaid seal tagumistes pinkides pidevalt tegelemas kõige muu, kui oma tuleviku ehitamisega.
Kui kõik tegelevad oma tuleviku ehitamisega, siis sinu maja ei ehita enam keegi ja neid nututeemasi, et keegi midagi ei tee oleks sada korda rohkem.

Ja veel :P
Teie oivikud katsuge "pahade poistega" hästi läbi saada. Siis on kelle juurde tulevikus tööle minna ;)
Viimati muutis Madlobster, 22 Apr 2022, 12:10, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas wicked »

tubli, mac, tubli!
arvasin sinust siiani vähe rohkem.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Keegi on sulle selle mõttetera osas valetanud. :)
Teglikult kõlab see nii: pahad poisid peaksid püüdma nohikutega hästi läbi saada, sest tulevikus on viimased tõenäoliselt esimeste tööandjad.

Macintosh kirjutas: 22 Apr 2022, 11:25
Kui kõik tegelevad oma tuleviku ehitamisega, siis sinu maja ei ehita enam keegi ja neid nututeemasi, et keegi midagi ei tee oleks sada korda rohkem.
Ehitaja ei pea ju ilmtingimata loll olema. See pole eeltingimus. Suisa vastupidi, teadmised ja võime mõelda on igal elualal kasuks. Ka ehitusel.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

wicked kirjutas: 22 Apr 2022, 12:03
tubli, mac, tubli!
arvasin sinust siiani vähe rohkem.
Päris huvitav... Mis osas sa Maciga nii ristivastu nõus ei ole ja kas päriselt on ka eriarvamus nii fundamentaalne, et arvamus teisest langes?
ma ise ei leia et Mac täiesti "valel teel oleks", siiralt huvitab teistpidine arusaam.
5248653
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Macintosh kirjutas: 22 Apr 2022, 12:25
► Näita Spoilerit
Keegi on sulle selle mõttetera osas valetanud. :)
Teglikult kõlab see nii: pahad poisid peaksid püüdma nohikutega hästi läbi saada, sest tulevikus on viimased tõenäoliselt esimeste tööandjad.
seda ütlust võiks juba vanasõnaks pidada ja oli see ikka niipidi, et nohik läheb paha klassivenna juurde tööle. selles on ka tõetera sees. keegi on öelnud: tarkus pole teadmised vaid mõistmisvõime. iga loll võib andmeid pähe õppida ja koolis viisi saada, hoopis keerulisem on mõista miks, kas ja kuidas. selle jaoks polegi vaja kõiki valemeid pähe õppida, piisab kui klassivend teab ja võtad ta tööle.
5248653
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas wicked »

KIBU kirjutas: 22 Apr 2022, 12:36
wicked kirjutas: 22 Apr 2022, 12:03
tubli, mac, tubli!
arvasin sinust siiani vähe rohkem.
Päris huvitav... Mis osas sa Maciga nii ristivastu nõus ei ole ja kas päriselt on ka eriarvamus nii fundamentaalne, et arvamus teisest langes?
ma ise ei leia et Mac täiesti "valel teel oleks", siiralt huvitab teistpidine arusaam.
ma pikalt leelotada ei viitsi.
lugesin sealt postitusest välja selge klassilise tõusiklikkuse. laulame oodi haritud, motiveeritud ja kõrge IQ-ga kontoriinimestele.
mitte ükski biti-baidimees ei ole rohkem ega parem inimene kui ehitaja, mehaanik, koristaja või cnc pingi operaator.
jah, ma tean, see on ida-euroopa riikides siiani levinud probleem.

kasper
Postitusi: 70
Liitunud: 10 Sept 2015, 17:34
Tänatud: 5 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas kasper »

Tööd teha oskavad ja tegevad inimesed ei ole kuhugi kadunud. Lihtsalt konkurents on väga tihe. Üldiselt on ka pakutav saadavaga otseses seoses, nagu asjadega nii ka inimestega. Odavaid ja häid pole olemas. Lisaks, ei panustaks ka eriti sellele, et sa leiad müügimees-mehaaniku. Sellise, kes mõlemas on hea. Nemad juba teenivadki 3k+ ja nemad ei otsi tööd. Nad suudavad oma tööd müüa ise ja nad ei vaja selleks kõrvalist abi.
---

1) Mõelda, kas ise tahaks sellistel tingimustel töötada pole alati hea lähenemine. Küsi sõpradelt ja valdkonnas töötavatelt inimestelt
2) Ära otsi töötajaid, vaid paku tööd inimestele, kellega sa tahaks koos tööd teha. Kui nemad ei taha, vaata peeglisse
3) Ole palga osas aus ja tundide "ärategemise" osas paindlik

---
Väike matemaatika ka
Max müüdavaid tunde per kuu on 160h (ei ole mehaaniku asi neid tunde müüa või täita, tema on töötaja)
See teeb max 7040€ käivet per kuu (töötab 11 kuud, aga katma pead aasta)
Tootlust tahad 20% (puhaskasum per töötaja), ca 1400€
Overhead on ca 40% (ruumid, tööriistad, koolitamine, mitte-müüdud tunnid) ca 2800€
Palga maksmiseks jääbe ettevõttele ca 2800€ (ise sa väidad, et võib kasvõi 3k kätte. Aga ei või, isegi kui sa makse ei maksa). Neto palgaks sa saad amatlikult pakkuda max 1600€. Võime ju spekuleerida, et teenib varuosade jms asjade pealt ka, aga sul on ka seal inimesed, kes teevad tööd, tahavad palka jne.
Paku seda palka, kirjuta see välja
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas: 22 Apr 2022, 12:25
► Näita Spoilerit
Keegi on sulle selle mõttetera osas valetanud. :)
Teglikult kõlab see nii: pahad poisid peaksid püüdma nohikutega hästi läbi saada, sest tulevikus on viimased tõenäoliselt esimeste tööandjad.
Siiski nii mustvalge see ei ole :) aga jah eeskujuliku valimit vaadates toetab muster pigem sinu pakutut. Aga ...

Macintosh kirjutas: 22 Apr 2022, 11:25
► Näita Spoilerit
Et siis on ikkagi kutsumus ? :roll: :D ?

Eks siit postist leiaks ilmekaid (humoorikaid ja vähem humoorikaid) näiteid igasse elualasse grilli kõrvale mõmisemiseks:lol:
Kuid pole vist väga siia teemasse
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Teemaväline
► Näita Spoilerit
See kõik sünnib sinu peas.
Mul puudub eelarvamus ükskõik millise eluala või ameti suhtes. Prostituut on minu silmis täpselt samasugune inimene nagu peaminister.
Väärtuste puudmine, lollus ja pahatahtlikkus on need omadused, mis eristavad. Kus-juures loll ei tähista antud juhul ülikoolidiplomi puudumist. Neid mitmes ülikoolis koolitatud lolle on piisavalt.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Selle filosofeerimise võiks kustutada või siit eraldada. Oskustöölise leidmisest on teema. Samuti kes pole tootmisettevõttes töötanud, siis pole mõtet ka oletada, et kas seal maksab rohkem diplom ja iq või senine kogemus ja oskused.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Tort kirjutas: 22 Apr 2022, 13:21
Selle filosofeerimise võiks kustutada või siit eraldada. Oskustöölise leidmisest on teema. Samuti kes pole tootmisettevõttes töötanud, siis pole mõtet ka oletada, et kas seal maksab rohkem diplom ja iq või senine kogemus ja oskused.
IQ ja diplom on muide tihtilugu omavahel päris tugevas seoses ... sellised on ka kiiremad õppijad tihtilugu, kui käega vastu rinda tagujad, et kõik õpin ära.

Tootmisettevõttes on üldiselt väga selgelt aru saada, kes pole põhiharidusest kaugemale saanud. Kesk/Kesk-eri ja sealt edasi on juba keerulisem eristada.

Aga lihtne nende tehnikutega pole. Viimased ~4a on pidevalt mõni tehnik mu alluvuses. Mõni jagab hästi biiti, teisele õpetad näiteks, et kruve viltu sisse keerates rikud keerme kui ka kruvi ära. Kõige etemad on tavaliselt olnud siiski alla 25 aastased. Mõni laseb kenasti tööd teha, teine aga kui korra teise ruumi lähed, on nutitelefon käes ja ajab oma mullikesi mängudes taga. Kunagi ka sai ise esimesel koolipraktikal sai üks korralik jama kokku keeratud, mille hiljem selle lahendas vana kogenud töötaja ära. Elu lõpuni on meeles, kui tähtis on juhtmed automaatikakilbis tähistada enne lahti võtmist. Aga loodetavasti kõik üritavad vigadest õppida.
Viimati muutis ranel, 22 Apr 2022, 16:18, muudetud 2 korda kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Tort »

ranel kirjutas: 22 Apr 2022, 15:51
IQ ja diplom on muide tihtilugu omavahel päris tugevas seoses ...
Mitte see ei olnud point.

martinkark
Postitusi: 28
Liitunud: 11 Mär 2015, 21:59
Tsikkel: Iz
Tänatud: 15 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas martinkark »

eetarga kirjutas: 22 Apr 2022, 08:36
Küll on mul tahtmist siin terve raamat kirjutada.
Sul seesama tüüpiline 45+ väikeettevõtja mentaliteet, millest ma eelpool kirjutasin. Kui sa veel lõppu paneks, et kui raske sul oli alustada ja et noored võiks sult nii palju õppida ja võimalused sinu juures oleks piiritud, kui nad veidigi viitsiks mõelda ja vaeva näha....

Üldjoontes suures pildis Neeme traagika saab lihtsalt kokku võtta

Ta otsib tehnilise mõistmisega inimest, kes on korralik, organiseeritud, oskab inglise keelt, ettevõtliku mõtteviisiga ja suudab oma tööle rahalist mõõdet anda ja võtaks vastutust.

....Et kui sa sellise venna mingi ime läbi leiad, ole hästi tasa. See vend on eestis sama haruldane nagu hiidpanda või nagu sõbralik, tark ja ilus naine, kes süüa oskab teha.... Ja hommepäev oleks mitu kandidaati kohal, kes sind üle pakuvad.

Olles täna puutunud kokku nii lihttööliste kui ka tehniliste spetsialistide värbamisega, võin öelda, sul on kaks teed- võta asjalik tüüp ja maksa 2,5k kätte vähemalt ja siis võid oodata, et ta sul kõik eelpool mainitud asjad ära teeb. Või võta keegi, kellel mõni sellest oskustest puudu ja ehita oma protsessid ümber selle inimese, kelle saad ja nii, et ta midagi valesti ei saa teha. Minul kogemus töötabki nii, et on tugev hästitasustatud ettevõtte kesktase, kes kõik protsessid ja töö läbi nämmutavad ja põhitase, kes teevad lihtsaid operatsioone etteantud vahenditega. Mõtlema ja vastutama sisuliselt ei pea midagi. Palk kahjuks ka vastav aga kõikidel selgelt märku antud, kuidas edasiliikumine on võimalik. Mõni tahabki seal alguses olla, mõni paari kuuga juba palga duubeldanud.

Aga suures pildis eks igal inimesel ole sama eesmärk:
Eluase (et laenukõlblikuks saavutada), keskklassi auto, kord aastas türgis reisil, lapsed koolitada, et vahel töölt ära käia saaks isiklikke asju ajamas ja et keegi tööl ei huia. Mõni tahab arenguvõimalusi ka näha või ülemus olla, aga mitte kõik.

Kui suudad oma töökohapõhiselt seda visiooni toetada, siis peaks juba hea olema
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

martinkark kirjutas: 22 Apr 2022, 16:36
Sul seesama tüüpiline 45+ väikeettevõtja mentaliteet, millest ma eelpool kirjutasin. Kui sa veel lõppu paneks, et kui raske sul oli alustada ja et noored võiks sult nii palju õppida ja võimalused sinu juures oleks piiritud, kui nad veidigi viitsiks mõelda ja vaeva näha....
Mitte, et sa midagi väga valesti oleks öelnud aga eks tuleb sinulgi kunagi see aeg, kus noorsugu sinu heietustele sarnase vastuse annab :D
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas oil »

Mainiks vahepeale, et see "1500 € neto, alumine ots, ellujäämispiir" ja "tahaks vähemalt 2k kätte saada" on siiski enamikule soovunelm. Harjumaal on kõrgeimad palganumbrid. Eelmise aasta viimase kvartali mediaan brutopalk oli 1493 € ning keskmine brutopalk 1783 €. Mujal Eestis muidugi vähem.

1493 bruto ehk miski 1170 neto kanti on see number, millest pooled inimesed Harjumaal saavad vähem ja pooled rohkem.

Ei ava siin laegast oskustöölised vs. lihttöölised, lihtsalt number ilmestab päris elu.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Sinna valimisse käivad ka tuhanded puhastustöötajad, mustalt saavad toitlustustöötajad ja kõik need selverid ja maximad. Spetsialistid, kel käed, mõistus ja kohusetunne, ei rahuldu sellega ilmselt.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ja mis tööd need pooled 1200e või alla neto saavad inimesed teevad? nagu keegi siin kuskil varem ütles siis ulatavad üle leti telgivardaid...piltlikult öeldes muidugi. teisisõnu, nad on mõnes poes nö. saaliteenindajad, toidupoes müüjad, mõnes toitlustusasutuses burksi kokkuladujad, taksojuhid, toidukullerid, sekretärid jne jne.
mitte midagi pole nende tööde vastu ja mitte midagi halvustavat...aga olgem nüüd ausad, see pole päris sama töö mis tsikliremont/tsiklimehaanik. kui me just ei räägi mehaanikust, kes oskab teha ja teeb ainult rehvivahetust, või ainult õlivahetust. minu arvates korraliku oskuste ja teadmistega tsiklimehaanik, kellel on omal olemas juba paljud teadmised, kes oskab (õigesti) kasutada praktiliselt kõiki ette tulevaid tööriistu ning mõistab mehaanika põhitõdesid, lisaks kõigele eelnevale oskab veel kasutada ka oma käsi - selline tegelane on reaalselt väärt rohkem ehk suuremat palka kui nii mõnigi tänane it-mees. sel lihtsal põhjusel, et paljud itikad teevad tegelikult ka päevast päeva üsna basic tööd, mis nõuab küll spetsiifilisi teadmisi aga mingi üsna piiratud asja kohta.

ning streetmoto asub harjumaal, lausa päris tallinnas kohe! ilmselt võrumaa metsades saakski mehaanikule pisut vähem palka maksta, aga sellest pole ju siin mõtet rääkida

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas oil »

Nagu ütlesin - ei võrrelnud seda, mitu raha peaks mingi kvalifikatsiooniga töötaja saama, vaid seda, et see "1500 alampiir ära elamiseks" pole ikka päris tõsi isegi Harjumaal ja Tallinnas. Pooled saavad hakkama alla 1170 € netoga.

Palju üks oskaja tsikliremontija saab või saama peaks, pole minu asi.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ei loomulikult, selle vastu ma üldse ei vaidle. Pidasin kontekstipõhist spetsialistitaset silmas ikkagi ja samuti sõiduauto omamine ja kord kvartalis spas-s käia pole põhiõigus jne. Aga ma samuti ei teeks sellest elamiskulude teemat ja teiste taskus sorimist.

Jään endale kindlaks - täna on hea spetsialist Tallinnas alla 1 500 eur neto ikka täielik ükssarvik ja nad on sellega ise ka kursis ilmselt.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Eks see alampiir äraelamiseks ongi ju täiesti subjektiivne mõiste, mille üle pole mõtet väga arutada. Ilmselt kuskil keegi elab ära isegi ~300ga. Iseasi, mismoodi ta see elu läheb. Ja teiseks, nagu siin ka juba eelnevalt on palju mainitud siis TOHUTULT palju sõltub ka eeltingimustest. Oma maja või väike korter, mitte ühtegi võlga, käid ainult jala või sõidad tasuta ühisega.
Lisaks ma olen täitsa 100% kindel, et pooled nendest pooltest alla 1200 neto ära elajatest on mingil määral ülalpeetavad. Kas siis mehe poolt, vanemate poolt või riigi poolt. Noh, mine tea...võibolla mõni ka naise poolt, tänases ühiskonnas :D

Aga siin on ka täpsustatud, et kes ja mis ja mis tingimustel see ~1500 on selline suht minimaalne. Pereinimene, üürid elukohta või maksad laenu, käid autoga tööl ja tahad natuke meelelahutuse peale ka kulutada ning mitte ainult tatart süüa. Kohe on hoopis teised numbrid.
Kasutaja avatar

ducatu
Postitusi: 239
Liitunud: 22 Juun 2007, 12:44
Tsikkel: FighTLR, Scrambler (domikas)
Asukoht: Kangru-Uuesalu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 62 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas ducatu »

Elust enesest, ehitusplatsil. Suur boss käib objektil, otsib töömehi, kedagi pole. Lõpuks helistab ühele. "Kus olete, ma olen igalt poolt otsinud aga ei leia?!" Selle peale vastab töömees: "Häid töömehi ongi raske leida! "
Kui vaja midagi küsida siis helista
566 97 936

oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas oxide »

Huvitav, et kolm lk juba arutelu aga algataja ise ei lisa ega lükka ümber midagi. Aga lisan ka, et tööaeg on tõesti kehva. Kui ise otsiks tööd siis see peletaks küll veidi. Kuigi äkki on see läbiräägitav.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Turist »

9.30-18.00 on ju pool tundi vähem kui üks levinuim "tavatööaeg" 8-17. :bsmile: Paljud vist ei kujuta ettegi kui paljud tuhanded inimesed käivad igasugustel "mittestandardsetel" aegadel tööl, ööd sealhulgas. Olen ise erinevatel perioodidel (vanuses 20-30) mitmeid aastaid töötanud näiteks: 06:00-18:00, 06:00-23:00, 18:00-06:00, 08:00-20:00, 06:00-06:00 (24 h), 20:00-08.00. Lisaks ka 8-17 +suvalisel ajal erakorralised väljakutsed (ja neid ikka jagus), tihti öösiti. Julgeksin öelda, et need kõik variandid on kehvemad kui 09.30-18. :D

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Möh, mis lõvijooki Turist võtnud on? tööaeg on 8 tundi päevas. Nii mõneski kohas on seejuures nö. lubatud lõuna selle sisse arvata ja seejuures ei käida kellaga sul kannul mõõtmas, et kui kaua sa nüüd täpselt laua juurest ära olid (min 30min peetakse normaalseks ja mõistlikuks).
Aga kui ka lõunat tööaja sisse ei arvata siis ma ei saa aru, mis valemiga see 9.30-18 (ehk teisisõnu 8.5h) saab olla pool tundi VÄHEM kui levinuim tööaeg? Kuskohas see ametlik tööaeg 9h on, ja lausa töölepingus nii kirjas ka veel? Tund aega päevas on siis inimene SUNNITUD töölepingu järgi lõunal käima või? :D Mis siis kui ma ei taha või ei viitsi päeval lõunat söömas käia, vaid söön hommikul ja õhtul peale tööd? või mul on mingi võileib kaasas ja pistan selle omale töö kõrvalt näkku?

Ma paljude ettekujutuste kohta ei tea aga ma tean, et paljud käivadki tööl mittestandardsetel aegadel. Eriti kuna ise olen pea alati olnud üks sellistest. Aga see, mis kellaajal keegi oma tööpäeva alustab ei oma ju mingit seost päeva või nädala töötundidega. Kõik, mis on üle 8h päevas on ületunnid. Pole mingit tähtsust kas alustasin kell 6 või kell 9. Kui sa oled tööandjaga nii kokku leppinud, et teedki regulaarselt ületunde või et töötad hoopis näiteks tunnipalga alusel ja täpselt nii palju või vähe kui parasjagu vaja on...siis see on teine jutt, kuid sel juhul on tegu ka eritingimustega lepinguga.
Soomes töötades näiteks on nädala tunnid hoopis sellised: 8,8,8,8,5 ehk reedel lõpeb tööpäev inimestel tavaliselt kuskil 14-15. Ja minuteada see on nii ikka juba riiklikul tasemel kehtestatult, mitte lihtsalt tööandjate hea tahe.

https://www.raamatupidaja.ee/uudised/20 ... letunnitoo
Kasutaja avatar

Mait.V
Postitusi: 552
Liitunud: 30 Dets 2006, 12:56
Tsikkel: KTM 530 EXC-R
Asukoht: Kose
Tänatud: 5 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Mait.V »

Lisan ka siis paar mõtet, ei tea kas aitab aga ehk arusaadav miks asjad on nii nagu nad on.
Ise olen nüüd peale keskkooli töötanud 12 aastat ühes ja samas ettevõttes põllumehena, meeldib väga ka kõik muu tehnika ja motosport jne. Lapsena sai mängitud mudaga ja tehtud palju lollusi ja katsetatud kõik ikka ise läbi.
Minu tööaeg on aprillist - Oktoobrini keskeltläbi 08.00 - 20.00 ehk siis 12 tundi suviti ja põllutööde hooajal. Taimekaitsetöödel vahetustega ka terve öö läbi vahetevahel. Reeglina terve suve läbi ka laupäevad tööpäevad, pühapäev enamasti vaba.
Talviti rahulik 8 tunnine tööpäev ja nädalavahetused vabad.

Selle esimese poole jutu mõte seisnes selles, et see tööpäeva pikkuse üle virisemine, no andke andeks aga mul on selliste inimeste pärast piinlik. Neeme pakutud tööaeg on igati mõistlik.

Olen näinud igasugu erinevaid kujusid läbi aegade läbi käimas, mõned jäävad paariks kuuks pidama ja mõned nädalaks - kaheks jne
Olen kursis ka üle Eesti asuvate põllumajandusettevõttetega kuidas seal asjad on.

Üldjoontes on pilt üsna kesine. Isegi halb võib öelda.
Minu silmis on ikkagist probleem meie pehme vati sisse uputatud ühiskond ja niiöelda õues ei tohi enam mängida, ehk keegi kriimustab ennast. Ca 15 - 20 aastat tagasi oli ikka traktorist/Treial/Mehaanik väga tubli ja väärikas amet. Nüüdisajal hakkab tõesti ühiskond siiski kahjuks jälle klassidesse jaotuma.
Liiga palju inimesi on minu käest küsinud (pean silmas meesterahvaid) et kuidas autol ratast alt ära võetakse. Naine ei pea oskama ratast autolt ära võtta minuarust. Nad on teistmoodi targad :)

Oma kogemuste põhjal ütlen, et põhiasi millega spetsialiste värvatakse on RAHA RAHA RAHA.
See proodcast ja muu läikiv reklaam on jälle minuarust vatimaailma ninnunännu mis tuleks katlas soojuseks tekitada.

Neemele : Töökuulutus on väga okei ja probleem ei ole selles, varu kannatust. Arvatavasti mängib ka siin oma rolli ka pingeline poliitiline olukord.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mait.V samas sina ilmselt küsid ka vahel mõne (mehe) käest, et miks mul see arvuti ei tööta või ei tee seda asja, mis ma tahaks? Mitte, et ma õigustaks pehmoühiskonda...pigem vastupidi. Aga kui mõnele mehele/poisile pole keegi kunagi õpetanud või ta pole isegi näinud kõrvalt kuidas autol ratast alt ära võetakse, no ega siis ju tegelikult ei saagi hästi teada :D Kas tahetakse teada/osata või siis mitte, see juba on eraldi küsimus. Neid poisse on tänasel päeval küll ja veel, kes kasvanud üles ilma igasuguse meessoost eeskujuta. Samas ei saa ega pole õige 100% ainult neid endid selles süüdistada, et keegi pole neile õpetanud asju, mida üks mees osata võiks või teadma peaks. Küll aga on üsna selge see, et eks selline proportsionaalselt ebanormaalselt suur kogus pehmosid ja kleiti kandvaid poisse/mehi ühiskonnas tähendab ka by default, et kõikvõimalikke mehaanikuid ongi vähem. Nii teoorias kui praktikas. Kui sind on kasvatatud ja sa oled kasvanud vaid vati sees telefoniekraani nühkides ning kaubanduskeskuses "hängides" siis loomulikult see kujundab ja mõjutab su edasist elu ja valikuid ning eelistusi. Loomulikult on elu unistus siis saada "juutuuberiks" ning hommikust õhtuni kaamerasse mingit lolli ila ajada. See on ju palju lihtsam ja puhtam töö kui mingit õlist tsiklikärakat väänata.

Aga see pehme vati ühiskond on alles siia meie maale täie rauaga kohale jõudmas, praegu on veel selline poolkõva versioon sellest :D Praegu veel vist eestis lasteaialastele "gender fluidity'st" ei räägita 8 tundi nädalas kohustuslikus korras ning poistel (õigemini lastel ja imikutel) on veel lubatud pükse kanda. But dont worry, not for long
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arutelu - kuhu on kadunud tegijad?

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 23 Apr 2022, 23:29
Möh, mis lõvijooki Turist võtnud on? tööaeg on 8 tundi päevas. Nii mõneski kohas on seejuures nö. lubatud lõuna selle sisse arvata ja seejuures ei käida kellaga sul kannul mõõtmas, et kui kaua sa nüüd täpselt laua juurest ära olid (min 30min peetakse normaalseks ja mõistlikuks).
Aga kui ka lõunat tööaja sisse ei arvata siis ma ei saa aru, mis valemiga see 9.30-18 (ehk teisisõnu 8.5h) saab olla pool tundi VÄHEM kui levinuim tööaeg? Kuskohas see ametlik tööaeg 9h on, ja lausa töölepingus nii kirjas ka veel? Tund aega päevas on siis inimene SUNNITUD töölepingu järgi lõunal käima või? :D Mis siis kui ma ei taha või ei viitsi päeval lõunat söömas käia, vaid söön hommikul ja õhtul peale tööd? või mul on mingi võileib kaasas ja pistan selle omale töö kõrvalt näkku?
Enamasti täpselt nii ongi, et 8-17 on tööaeg ja selle sisse on arvestatud 1 tund lõunat (mis ei kuulu töötundide hulka). Kedagi ei huvita kas sa reaalselt sööd lõuna ajal või kui kaua sööd või niisama istud kusagil nurgas ja nokid nina- lõuna pidamiseks on võimalus antud ning hommikul tuled kell 8 ja lahkud 17.00, sest näiteks täpselt sellisel ajal on ettevõte avatud ja kliendid võivad tulla. Koju ju ometi ei lähe vahepeal lõuna ajal ja sisuliselt oled ikka nagu tööl, vähemalt see ei ole kaugeltki samasugune vaba aega mis õhtul peale tööd.
Viimati muutis Turist, 24 Apr 2022, 11:45, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”