missugune mullafrees?

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas Enn »

Mitte just mootorratas, aga vähemalt ikkagi mootoriga.
Kas oskab keegi nõu anda missugust mullafreesi suvilasse (ca 400 m2 peenramaad) hankida? Mida silmas pidada ja kuidas sellega opereerida on? Ja mida sellega veel teha saab, kas ainult freesida või saab ka vagusid sisse tõmmata? Kas see on ainult mehemürakatele jõukohane, või võiks ka mu proua selle opereerimisega hakkama saada? Abiratastega või ilma? vms?
Maa on suhteliselt savine, peal mingi 10 cm mulda, siis juba savi.
Siiani on kohalikud külamehed oma traktoritega teinud töö ära, aga suht tülikas on nende järgi alati oma plaane seada...

Ette tänades



n
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mul isa ostis vist 2a tagasi endale minu nõu vastaselt mingi freesi, M... midagi (vist). Hansapostist tõenäoliselt. Ta ise väga rahul, mina pole seda käkki testinud. Kobestab ja ajab ka vagusid kui vaja. Kummalisel kombel pole katki läinud, nagu ma ennustasin :D Opereerimine pidi lihtne olema, aga seda ei saa tõenäoliselt automaatselt kõikidele inimestele, eriti naisterahvastele, laiendada. Naisterahvaid on erinevaid, pane pilt enda prouast :-) , soovitavalt bikiinides :mrgreen:
PS NV lähen maale ja saan freesi margi täpsemalt järgi vaadata, mäletamist mööda olid komplektis 2 paari rattaid - ühed veorattad (metallist) kui vaja vagusid ajada ja ühed abirattad kui vaja freesi ringi vedada (garaažis näiteks). Freesimise ajaks pidi mingi tugi käima kuhugile, mis pidi sügavust hoidma.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas tito »

Mul mingi vana Stiga ja töötab nagu muiste, eks nad kõik suht samasse auku väljast ja tööpõhimõttelt, põhiline et oleks Biggs and Strattoni mootor millele saab varuosasid normaalselt. Ise olen seda enam kui 10 aasta jooksul kasutanud ja 2 asja on selle aja jooksul juhtunud, sugulasel pokusid lammutades andis ülekandes miskit jägi ja vahetati mingi hammasratas ja mul on kehvast bensiinist korra karburaator saanud uued tihendid :roll:

CF97BF31-C4FD-4A4F-BEDE-5C548E9CD6B1.jpeg
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul vennanaine toimetab küll mullafreesiga iga aasta. Aga ta on suure kondiga inime kah. Ei mäletagi enam, on tal Honda või Husqvarna :D Kuskilt messilt kunagi ammu ostis, minu teada pole midagi lagunenud.
Üks sugulane ostis alles hiljuti ka omale mullafreesi. Käisin temaga kaasas, kui ta valis ja müüja ütles ausalt välja, et praegu enam pole nendel markidel eriti muud tähtsust, kui disaini teema. Mootorid ja reduktorid pidi kõigil sama suurusega aparaatidel üsna samad olema.
Olen ise paar korda venna freesi proovinud. Uudismaad sellega ei tee ja kui aiamaa on ikka väga umbrohtu kasvanud ja muidu kinni vajunud, siis ei tule frees ka sellega toime. Aga iga-aastane regulaarne harimine sujub küll. Umbrohu juurikad korjab kenasti maa seest välja, aga soovitav on töö ajal nuga kaasas kanda, et saab sellega aegajalt võlli ümber kerinud juurikad ära lõigata.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas tito »

Spoiler
pühak kirjutas: 15 Apr 2021, 11:03

Mul vennanaine toimetab küll mullafreesiga iga aasta. Aga ta on suure kondiga inime kah. Ei mäletagi enam, on tal Honda või Husqvarna :D Kuskilt messilt kunagi ammu ostis, minu teada pole midagi lagunenud.
Üks sugulane ostis alles hiljuti ka omale mullafreesi. Käisin temaga kaasas, kui ta valis ja müüja ütles ausalt välja, et praegu enam pole nendel markidel eriti muud tähtsust, kui disaini teema. Mootorid ja reduktorid pidi kõigil sama suurusega aparaatidel üsna samad olema.
Olen ise paar korda venna freesi proovinud. Uudismaad sellega ei tee ja kui aiamaa on ikka väga umbrohtu kasvanud ja muidu kinni vajunud, siis ei tule frees ka sellega toime. Aga iga-aastane regulaarne harimine sujub küll. Umbrohu juurikad korjab kenasti maa seest välja, aga soovitav on töö ajal nuga kaasas kanda, et saab sellega aegajalt võlli ümber kerinud juurikad ära lõigata.

Mu pildil vasakul nurgas juurikad, kakkus masin maast välja, nii et pärast vaid kokku korjamise rõõm :D
Honda ja Husqvarna ka muidugi mõistlikud valikud, aga hinnatundlikus on teema :mrgreen:
https://hondacenter.ee/toode/ff-300/

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Teemaalgataja on eesmärgi hästi püstitanud. Kui seni tegid kohalikud külamehed traktoriga, siis nüüd loodab leida masina mis naisel üle jõu ei käiks ja ise saaks sel ajal siis tsikliga sõita ning hiljem :bsmile: teha. Good plan! (w)

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Igati loogiline asjade käik @M.T. Ma ostsin kah maale uue muruniiduki, sest vana ei soostunud kaasa käes käivituma :-)
EDIT: See tundub olema see vidin, mis garaažis on
https://www.hansapost.ee/et/aed-ja-toor ... _4f1a9c81/

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas Enn »

M.T. kirjutas: 15 Apr 2021, 12:34

Teemaalgataja on eesmärgi hästi püstitanud. Kui seni tegid kohalikud külamehed traktoriga, siis nüüd loodab leida masina mis naisel üle jõu ei käiks ja ise saaks sel ajal siis tsikliga sõita ning hiljem :bsmile: teha. Good plan! (w)

Said asjast täpselt aru. :)

Tegelikult on neid freese igasuguseid, alates mingi 300 € kuni 1000+ €. Lisaks veel mingid lisaseadmed/funktsioonid. Kas on midagi, mida peaks kindlasti vältima? Et näiteks terad nii pehmed, et lähevad kohe kõveraks vms. Kas on miskit, mis eriti hea hinna/kvaliteedi suhtega?

n
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Kui tahad naist tööle saada, siis peab massina värv õige olema. See on juba rohkem kui pool võitu :wink:


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas grahv »

Maaks kirjutas: 15 Apr 2021, 13:26

EDIT: See tundub olema see vidin, mis garaažis on
https://www.hansapost.ee/et/aed-ja-toor ... _4f1a9c81/

See "tugi mis pidi freesides kusagile käima", peaks olema see saba teisel pildil rataste vahel - see toimib ankruna, mis ei lase freesil liiga kiiresti edasi sõita. Mida sügavamale maasse surud, seda aeglasemalt edasi ronib ja seda peenemaks freesib. Eriti on seda vaja alustamisel freesi maasse saamiseks.

Enn kirjutas: 15 Apr 2021, 06:47

Kas see on ainult mehemürakatele jõukohane, või võiks ka mu proua selle opereerimisega hakkama saada? Abiratastega või ilma? vms?

Kui töö ajaks pole ette või taha abirattaid/tugesid ette nähtud, ehk töö ajal on ainult freesid, siis peab "päästikuga" ettevaatlik olema - muidu tahab startides kas käpuli maha vajutada või üle nipli visata :) Kui on edasi-tagasi käikudega... Tagurpidi käik on hea - kui juhtud liiga sügavale ja kinni jääma (mida ikka juhtiub), siis selle abil saab välja. Just siis tuleb see ülenipli moment.

M.T. kirjutas: 15 Apr 2021, 15:44

Kui tahad naist tööle saada, siis peab massina värv õige olema. See on juba rohkem kui pool võitu :wink:

Mingi kleeps oli kunagi: "Ära tapa naist kodutööga - las seda teeb elekter"

G


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Vali see, millel on ohtramalt järelteeninduse pakkujaid. Muud tarkust seal vist polegi. Enda aiatehnika koosneb eelajaloolisest Partnerist ja Viking-st, mõlema pada on täidetud (viimased 15 aastat) monoviskoosse Mobiliga. Käravad veel küll.
Alles olid ajad kui sellised manipulaatorid värina ja vibreerivate omaduste tõttu oli mõnele soole mittenäidustatud

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

aadu
Postitusi: 31
Liitunud: 29 Aug 2017, 21:15
Tsikkel: Kawasaki kle500, Izh Ju2k
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 10 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas aadu »

Hecht sildiga asjadest hoida nii kaugele kui võimalik, Euroopas pannakse kleeps peale, toodetakse Hiinas ja varuosadest võid unistada.
Stiga freesiga positiivne kogemus.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

aadu kirjutas: 15 Apr 2021, 18:15

Hecht sildiga asjadest hoida nii kaugele kui võimalik, Euroopas pannakse kleeps peale, toodetakse Hiinas ja varuosadest võid unistada.
Stiga freesiga positiivne kogemus.

Aga neil ongi kitai pakendile kirjutatud, lihtsalt kaubamärk on euroopalik. Isegi "swiss made" kilakola tehakse suures osas sellel toredal maal. Hähti kirved ja tuhaimur töötavad küll edukalt, muid ei tea.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas Enn »

Tänud kõigile info eest. Valgustasin prouat eesootavast, arvas et las siis ikkagi parem traktorimehed jätkavad ... :)

n

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Enn kirjutas: 16 Apr 2021, 06:15

Tänud kõigile info eest. Valgustasin prouat eesootavast, arvas et las siis ikkagi parem traktorimehed jätkavad ... :)

Küll Tesla ja tootmiskoondis Vasar akufreese peagi tootma hakkavad! Kipub see elu viimasel aal särtsu peale kolima, kahjuks.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: missugune mullafrees?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Osta väiketraktor koos freesiga, pole just soodne, kuid teeb ära ulmelised asjad, mul on frees 1100mm lai ja sellega kannatab niikaua, kuni all on jaapani terad, hooldada kaskvõi krossiradu, eriti kavalad ostavad veel kohe ka frontaallaaduriga asja, siis saab juba sõna otseses mõttes kõike teha. Minu traktori enamlevinud ülesanded täna: puude lõhkumine, mulla freesimine, 6 rekatäit olen laiali ajanud erinevaid kivimeid sissesõidu teele ja paar 20t koormat mulda, muru niitmine (120cm 3 teraga niiduk, laguneb kordades vähem, kui enamik murutraktoreid) ja erinevate kärude vedamine.

Kasutaja avatar

uno.moores
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Okt 2022, 16:12

mullafreesi remont

Lugemata postitus Postitas uno.moores »

Kas keegi teab ja oskab soovitada. Vaja remontida mullafrees HPG .Ei käivitu ja starter on ka katki. Asub Sakus
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”