Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded


Teema algataja
ZuzLik
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mai 2013, 13:50
Tänatud: 1 kord

Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas ZuzLik »

Mõtlesin küsida, et ehk keegi pakub sellist teenust. Ehk siis lisaks puhtale transpordile, mida saaks lasta teha ka suvalisel transpordi firmal, tuleks kohapeal ka ratas üle vaadata ja hinnata kas ratas on "korras" või mitte. Seega peaks inimene ise, kes teenust osutab, olema tsiklitega üsna "sina-peal".

Elan ise Saaremaal ja tahaks Tartu kandist ühe R1'e osta. Üks ots umbes 300km (4-5h sõitu) ... edasi-tagasi 600km. (8-10h sõitu). Eeldusel et veduk võtab kütust 10l/100le (60l*1,25€) peaks kütusekulu sinna 75€ kanti jääma. 25€ peaks olema piisav, et tasuda praamisõidu piletid (edasi-tagasi). Ehk siis 100€ peaks korvama transpordi kulud minu arvutuste kohaselt. 100€ paneks juurde töötasuna (ehk siis 10 tunni kulumisel tuleks 10€ tunnis puhtalt kätte niiöelda).

Ehk siis, kas keegi saab pakkuda teenust ja peab ennast piisavalt pädevaks, et üks R1 üle vaadata ja see siis transportida Tartust Saaremaale (Valjala alevikku) 200€ eest?




mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Mis asja mõte oleks?
Las R1 sõidab sinuni, vaatad ise üle ja asi jokk.
Või eeldad miskit garantiid ülevaatajalt?


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas will111 »

Aga mis siis kui ei ole "korras"?

Asja mõttest ma iseenesest saan aru küll ja võin end ka piisavalt pädevaks pidada, kuid eks selle transaktsiooni juures ole päris mitmeid küsimusekohti. + eks arvestada tuleb sellega, et kuskile mootori sisse päris ei näe keegi, olgu pädev või mitte. seega jah, garantiisid anda nii ehk naa ei saa põmst keegi

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma tegin hiljaaegu sama teenust. 120 eur ja 110 km. Ainuüksi ratta kontrolli, haagisele pakkimine jne läks juba 1.5h. Ajakulu 3h. 1.9tdi koos haagisega ja ratas peal võtab kütust ~ 9l/100km.

Reaalne kulu on koos kõigega ~ 0.2 EUR/km(sõiduauto+haagis). Google maps näitab 313km üks ots. Ehk siis Tartus Saaremaa-Tartu kulu on 125 eur. 29 eur on haagisega ülevedu. Reaalne omakulu on 154 EUR. Edasi tagasi sõidu ajakulu on ~ 12h+ ratta ülevaatamisele ning kinnitamisele kuluv aeg. Kokku arvestada siis ajaks 14h. Mina saan kokku tegelikuks tunnihinnaks 3,2eur/h.

Kui mõtled natuke selle üle ja kalkuleerid oma numbrid üle, võid ühendust võtta.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
ZuzLik
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mai 2013, 13:50
Tänatud: 1 kord

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas ZuzLik »

Polegi mingit garantiid vaja :)

Enamus moto- remondi/hooldus ettevõtteid pakuvad ju ostueelset kontrolli.
(Samuti pakuvad auto- remondi/hooldus ettevõtted ostueelset kontrolli)
Ei usu, et ükski neist mingit garantiid antud aktsiooniga kaasa pakub.

Mul on vaja lihtsalt, et keegi ratta visuaalselt üle vaataks, väikse proovisõidu teeks ja lihtsalt per*etunnetuse järgi ütleks kas ratast tasub osta või mitte. Kui ratast müüakse "- Hooldus tehtud! - Korralik ja ilus ratas!" siltidega, siis ma eeldaks, et ratas on korralik ja ma ei pea teda kohe remontima hakkama. Ehk siis nagu läheksid endale ratast ostma ... koha peal otsustad kas ikka tahad, või mitte. :D

No samas on mul võimalik lasta see ratas ka lambisel transpordifirmal ära tuua. Sellisel juhul ei tehta mitte mingit kontrolli rattale ja garantiid samuti ei pakuta ilmselgelt. Lihtsalt lootsin, et äkki keegi siit foorumist viitsiks aidata natuke ja ma arvan et 100€ päevarahana teenida pole ju ka kõige kehvem. :P

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas Krl »

Las müüja viib selle mingisse rataste hooldusega tegelevasse ettevõttesse ja vaatavad tunni töö raha eest üle selle sul seal. Tartu küll suht maakoht, aga mõni ikka peaks sealgi olema.


mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

OT; Milleks tsikkel, kui pole aega isegi ostma minna?


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas oil »

mellpoiss kirjutas: 24 Sept 2020, 21:25

OT; Milleks tsikkel, kui pole aega isegi ostma minna?

Rsk kui tüütu on selline lahmimine. Kui minna ostma, siis juba auto ja haagisega (vaja need sebida vbl), bussiga või raisata sõbra aega transaks terve päev. Ja mille eest? Kohapeal selgub et “oi ma ei tea miks ei käivitu, aku vist kottis, no lükkame käima ja saad ikka osta!”

Pärast nuputad kust kurat uut starterit leida R1’le.

Ise käisin ka kunagi Tartus järel ühel. Jutu ja piltide järgi nii hea nii hea, vaid mõni kriim. Kohapeal lisaks muule jamale olid isegi esiaklmordid tolmukaitsmete juurest möksitud keemilise metalliga, et saaks proovisõidu ära teha enne kui asfalt ja riided täitsa märjad. Sain õnneks veel viimase Tlna suuna bussi peale ja krt rohkem teise linna järele ei lähe enne kui mõni kohalik sõber elementaarsed asjad üle vaatab.


Teema algataja
ZuzLik
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mai 2013, 13:50
Tänatud: 1 kord

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas ZuzLik »

Kalkuleerida ma oskan kasutaja "ranel" ... ära pane pahaks, aga kuidas sina arvutad, ma küll aru ei saa!

Ise kirjutad, et 313km üks ots ... ehk siis 626km edasi tagasi. Siis kirjutad et 9liitrit sajale. Kütuse kulu arvutame nii: 626km jagame 100km'ga (et saada üks ühik mille raames me liitreid arvestame) ja korrutame siis ühikule kuluva kogusega. 626/100=6,26 ... 6,26x9=56,34. Auto mis tarbib 9liitrit sajale võtab 626km läbimisel 56,34 liitrit kütust.

Kust kohast sa 125€ kütuse peale saad??? 125€/56,34liitriga=2,22€ liitri eest??? Tegelik kulu on 56,34x1,25€=70,425€ (lõpphind võib natuke muutuda, oleneb sellest kust ja mis hinnaga kütust osta, aga kindlasti ei ole liitri hind üle kahe euro!)

Võin ka teistpidi arvutada natuke lihtsamate numbritega sinu jaoks, et sa pointile pihta saaksid. 125 euro eest saab umbes 100 liitrit kütust. 100 liitri kütusega saab sõita 1000km kui auto võtab 10liitrit sajale. Meil on vaja sõita umbes 600km ... ehk siis sa kahekordistad ju tuimalt praegu kütusekulu!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas Ain »

Sellest ikka saate aru, et autosõidu kulu ei ole ainult kütusekulu? Aga kui oleks rahvast kes oleks nõus kütusekulu eest transat tegema siis võiks väikse transafirma püsti panna! Ma teeniks väikse kopika vahelt! :D

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas will111 »

Põhimõtteliselt ma võiks seda kontrolli teenust isegi pakkuda. Kuid transportimine kui selline ei ole just minu lemmiktegevus. Tartusse peaksin ma tallinnast kohale ja tagasi sõitma, aga eks see on idee poolest tehtav. Muidugi see sõiduaeg ja kütusele kuluv summa tuleb juurde arvestada (mis minu sõidukaga ei ole muidugi teab mis märkimisväärne kulu). Samas puht majanduslikus mõttes oleks siis juba ilmselt lihtsam leida keegi tartust, kes sama teenust pakub :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ei mõista sellist pakkumist kohe üldse. Eesti on liiga väike,et seda mitte suuta ise teha. Ratast on ju sulle vaja.
Väike retsept ,kui siit ei leia.
Võtad mingi sõiduauto(hall-metallik-TDI-olematu kuluga), käid Tartus ära, kiirelt edasi-tagasi, vaatad ratta üle. Kui vara hommikul lähed, oled peale lõunat Valjalas tagasi.
Kui kõik sobib,saadad mingi transafirma seda ära tooma(ülekande teed transa kohale jõudes). Otse Tartust saarde on keeruline kedagi leida,see on kindel,aga Tartu-Tallinn-Saaremaa liigub sobivat transporti mitmeid kordi päevas mõlemas suunas.
Sulle kui saarlasele on praamikulu edasi tagasi suts üle kümneka. 3-4-5l/100km küttekuluga saad seal ära käidud 30-40l kütusega. Vedu Tartu-Tallinn-Valjala heal juhul alla 100€. Kui transaga hätta jääd võin kontakte sheerida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
ZuzLik
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mai 2013, 13:50
Tänatud: 1 kord

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas ZuzLik »

"mellpoiss" hakkaski kohe algusest peale lahmima:
"Mis asja mõte oleks?"
"Las sõidab sinuni"
"eeldad miskit garantiid?"

ja nüüd siis:
"Milleks tsikkel, kui pole aega isegi ostma minna?"

Ainult halvustavad kommentaarid, mille võiks omateada hoida. Minul kui teemaalgatajal pole neist mitte mingit kasu.

Aga võin siiski neile kronoloogiliselt vastata:
-Peamine mõte on enda aja kokkuhoid. Milleks raisata ära terve enda päev kui on olemas keegi kes seda teha tahab ja väikse tasugi teenib?
-Ma olen küll noor (30ndates), aga ma pole elusees näinud, et müüja peab ise müüdava eseme ostja juurde vedama. Kui just tegu pole tolmuimeja müügimehega vms.
-Nagu eelpool mainitud, ma ei eelda miskit garantiid. Ostueelne kontroll annab teada eseme hetkeolukorrast, mitte ei anna garantiid, et ese lähitulevikus ei lagune. Ma ei saa aru isegi kust selline arusaam.
-Tsikkel jääkski mulle niiöelda pühapäeva sõitudeks, aga see pole nüüd küll kellegi asi kui tihti ma ostetud eset tarbida tahan. See ei puutu ju üldse asjasse. See näitabki, et sa lahmid ju lihtsalt tühja. Näiteks: võibolla ei osta ma üldse seda tsiklit endale vaid tahan kellelegi kingitust teha.


mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

oil kirjutas: 24 Sept 2020, 21:36
mellpoiss kirjutas: 24 Sept 2020, 21:25

OT; Milleks tsikkel, kui pole aega isegi ostma minna?

Rsk kui tüütu on selline lahmimine. Kui minna ostma, siis juba auto ja haagisega (vaja need sebida vbl), bussiga või raisata sõbra aega transaks terve päev. Ja mille eest? Kohapeal selgub et “oi ma ei tea miks ei käivitu, aku vist kottis, no lükkame käima ja saad ikka osta!”

Pärast nuputad kust kurat uut starterit leida R1’le.

Ise käisin ka kunagi Tartus järel ühel. Jutu ja piltide järgi nii hea nii hea, vaid mõni kriim. Kohapeal lisaks muule jamale olid isegi esiaklmordid tolmukaitsmete juurest möksitud keemilise metalliga, et saaks proovisõidu ära teha enne kui asfalt ja riided täitsa märjad. Sain õnneks veel viimase Tlna suuna bussi peale ja krt rohkem teise linna järele ei lähe enne kui mõni kohalik sõber elementaarsed asjad üle vaatab.

Kui Tartu duudid kahepeale sulle puusadeni mütsi saarele toimetavad (nendel tingimustel), kas siis on kuivem tunne?


mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Vabandan, kui küsimused kuidagipidi lahmimisena tundusid. Endalt küsiksin just neid.
Igaljuhul edu, loodame, et keegi vedu võtab ja pill ikka väärt on!


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

Peale seda mis teemaalgataja kirjutanud on, vaevalt et keegi sellega tegeleda tahab.


Teema algataja
ZuzLik
Postitusi: 15
Liitunud: 05 Mai 2013, 13:50
Tänatud: 1 kord

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas ZuzLik »

Alustame siis otsast peale ... :D :D :D

Mul oleks vaja abi Tartust tsikli ostmisega. Ise asun Saaremaal Valjalas.

Kuna ma tsiklitest suurt midagi ei tea, siis sooviksin, et keegi asjatundja sealse isendi üle vaataks ja ütleks mulle kas tasub osta või mitte. Ise olen rohkem pühapäeva sõitja ja tehnilise poole pealt tsikleid ei tunne, aga sõita nendega meeldib. :mrgreen: Teiseks ei ole mul ka palju aega, et kohale minna ja ise temaga siia sõita, sest mul on kaks last, korteriremont parasjagu pooleli jne. jne. jne. Kolmandaks mõned kirjad mis ma müüjaga vahetasin, viisid meid juba praktiliselt riidu, sest ta lihtsalt polnud nõus minu küsimustele kirja teel vastama. Ma küsisin edasi, et miks sa ei taha vastata jne. selle peale öeldi, et tule kohale ja vaata ratas üle või et arutame telefoni teel. Ma aga meelega ei võtnud temaga ühendust, sest ma ei saa aru miks ta kategooriliselt keeldub infot kirjalikul teel jagama. Nagu varjaks midagi ja ei taha et mingit märki kuhugi maha jääb, mida hiljem tema vastu kasutada saaks vms. Ma ei tea noh ... ühesõnaga ajas s*ta keema paari kirjavahetusega ja mul pole isegi tahtmist temaga enam kohtuda.

Pull on nüüd selles, et on inimene kes müüb midagi ... ja on ostja kellel on raha konto peal, et see asi ära osta, aga tehingut ei toimu, sest mõlemad osapooled ajavad oma jonni. :D Sellepärast mõtlesingi et laseks kolmandal osapoolel selle musta töö ära teha niiöelda.

Olen kuskil 6-7 aastat juba 4nda generatsiooni (2004-2006) R1'e hindasi jälginud ja nii odavalt pole ma kordagi ühtegi siinmail müügis näinud. Hetkel siis tavahind küll 4500€ aga alla hinnatud 3000€ peale. Üldiselt on nende hinnad ikka 4000+. Kui ka mobile.de praegu lahti lüüa, siis kõige odavam 4th gen R1 maksab 3000, aga see on avariiline. Ülejäänud hinnad juba suuremad. See näitab, et tõesti odava isendiga tegu. Kuna antud ratas on juba teismeeast mu üks lemmikutest olnud ja preaegu ka hind soodne, siis mõtlesin, et ei mõtle rohkem vaid võtan kohe ära. Liig madal hind aga paneb muretsema kas ikka kõik on korras nagu müüja seda väidab.

Transpordi koha pealt tooks näitena välja, et eelmine suvi tekkis ka võimalus osta 4nda generatsiooni R1 mis asus Kohtla-Järvel. Sain bikepoint'iga kokkuleppele transpordihinnas, mis oli 300€ ja tol korral arvestasime teekonna pikkuseks 700km ja ajakuluks 14 tundi. Tookord jäi aga viimasel hetkel asi katki. Ratta transport oli plaanis kas järgmisel või ülejärgmisel päeval, siis võtsin veel viimast korda müüjaga ühendust, et täpne kuupäev ja kellaaeg kokku leppida kauba üle andmiseks kuid siis müüja taganes pakkumisest, ütles et tal läks raha saamisega kiire mööda, ehk siis sai kuskilt mujalt ja jätab ratta hoopis endale.

Ühesõnaga eelmine kord oli tegu ettevõttega, teekond pikem ja sellega seonduvalt ka ajakulu pikem. Ettevõte, kes maksab makse tegi hinna 300€ (14 tunni ja 700km eest), siis võiks ju loota et eraisik saab 200€ga hakkama 600km ja 10tunni eest. Ratast ei pea ka vedama haagisel, saab ju kenasti ta mikrobussi kongi toppida. Esirattaga nurka, rihmaga kahele poole kinni ja kõik. Haagisega tõesti praamitasu suurem, kehva ilma puhul tuleb võibolla veel kinni katta ja muud säärased jamad. Kui nüüd veel mõelda, et keegi äkki laenab vanematelt või mõned saavad ka töökohast laenata mikrobussi, siis mis sõiduki amortiseerumistasudest me räägime? Ma ei palugi, et keegi hakkaks minu pärast antud teenust kõigile osutama ja ennast kohe FIE'ks registreeriks, et kõiki kulusi kokku arvutama hakata. Ma rohkem ikka mõtelsin, et pöördun siin foorumi rahva poole, et äkki kellelgi on igav nädalavahetusel ja hea vaheldus ju natuke ringi liikuda. Elukaaslane või sõber ka kaasa kellega tee peal juttu puhuda ja trip mis-sugune.

Öeldakse et küsija suu pihta ei lööda, aga mulle tundub et ma saan kahelt poolt hoope korraga.

Tehke siis keegi mulle ise pakkumine hinna suhtes ja siis on juba minu otsustada kas see mulle sobib või mitte. Ma võin ju ka hinna 250€ peale tõsta, aga ma ei näe sellel mõtet. Natuke veel juurde ja sel juhul lasen juba päris asjatundjatel, kes sellega igapäevast leiba teenivad, sellega tegeleda.

Viimati muutis ZuzLik, 28 Sept 2020, 21:57, muudetud 2 korda kokku.

kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

..."Sa näed ja ei mürista?...

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas Krl »

Siiski.
Miks sa ei telli seda teenust mõnelt kohalikult ratarte hooldusega tegelevalt ettevõttelt. Ei pea keegi kuhugi sõitma ja suure tõenäosusega on ülevaatajal ka mingi ettekujutus, mida seal kontrollida.

+
Mis see küsimus oli, millele müüja ei olnud vastama nõus?
Lihtsalt uudishimust.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Ilma üleliigsete emotsioonideta - kui müüja ei taha mõnele (õigustatud) küsimusele vastata, siis tundub kogu diil natuke fishy. (togi)

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

laurikaks
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Mär 2004, 15:11
Tsikkel: BMW R1100GS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas laurikaks »

See firma:
https://www.autoost.ee/teenused/
Tartus pakub 'sõiduki ostu, kontrolli ja transpordi teenust'
Täiesti juhuslikult sedasama ratast müüb keegi selles firmas töötav inimene. Äkki nad saavad ise transpordiga aidata.


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

Kuressaares tegutseb tsiklitega Mehis E. Kohalik kogukond peaks teda teadma küll. Räägi talle oma lugu ära, piisava motivatsiooni korral on ehk nõus aitama.


vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

ZuzLik kirjutas: 24 Sept 2020, 23:30

Kui nüüd veel mõelda, et keegi äkki laenab vanematelt või mõned saavad ka töökohast laenata mikrobussi, siis mis sõiduki amortiseerumistasudest me räägime?

Ega jah vanemate mikrobuss ju ei kulu sõites (lol) Kui õnnestub laenamisega peale sattuda hetkele mil paak on täis siis on ju kulutused kütusele ka null.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas ranel »

ZuzLik kirjutas: 24 Sept 2020, 21:42

Kalkuleerida ma oskan kasutaja "ranel" ... ära pane pahaks, aga kuidas sina arvutad, ma küll aru ei saa!

Ise kirjutad, et 313km üks ots ... ehk siis 626km edasi tagasi. Siis kirjutad et 9liitrit sajale. Kütuse kulu arvutame nii: 626km jagame 100km'ga (et saada üks ühik mille raames me liitreid arvestame) ja korrutame siis ühikule kuluva kogusega. 626/100=6,26 ... 6,26x9=56,34. Auto mis tarbib 9liitrit sajale võtab 626km läbimisel 56,34 liitrit kütust.

Kust kohast sa 125€ kütuse peale saad??? 125€/56,34liitriga=2,22€ liitri eest??? Tegelik kulu on 56,34x1,25€=70,425€ (lõpphind võib natuke muutuda, oleneb sellest kust ja mis hinnaga kütust osta, aga kindlasti ei ole liitri hind üle kahe euro!)

Võin ka teistpidi arvutada natuke lihtsamate numbritega sinu jaoks, et sa pointile pihta saaksid. 125 euro eest saab umbes 100 liitrit kütust. 100 liitri kütusega saab sõita 1000km kui auto võtab 10liitrit sajale. Meil on vaja sõita umbes 600km ... ehk siis sa kahekordistad ju tuimalt praegu kütusekulu!

Sinu probleem on selles, et sa ei arvuta muid kulusid peale kütuse. Rehvid, õli, piduriklotsid jne muud kuluosad. Äpis on mul auto keskmine km hind 0.21s km. Seda ilma haagist vedamata. 200 eur eest ei tasu käia ratast kontrollimas, pakkimas ja siis tuua veel Saaremaale ära juhul kui mingil muul põhjusel lisaks sinna asja pole.

Ma tõin konkreetsed numbrid enne kulu osas välja.
Ei tea, palju Saaremaale, aga nt Tartu-Tallinn 2xEUR alus, mis tsikli ilma lahti kiskumata ära mahutab, maksis 5a tagasi 100 EUR. Aluse pead ise juurde ostma/laenama.

Lühidalt, see on hea diil tegelikult vaid neile, kel lisaks tsikliveole mingi muu asjaga seoses ka Saarele asja.
Hetkel on probleem siiski, et sul oleks võtta vajalik teenus, aga ei raatsi maksta, mis küsitakse. Sel juhul tuleb ikkagi oma väärtuslikku aega kulutada ja ise järgi tulla. :bsmile: Bussipilet 17,5 eur Tartusse. :bsmile:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas Ain »

Noorte puhul on üsna tavaline kuulda, et ta viskab mu ära.. maksan kütsi kinni... Ma olen alati ütelnud, et andke mulle ka need kontaktid kes on nõus kütsi raha eest transat tegema... Ma heameelega sõidaks omi sõite nii, et ostan kütuse sisse ja juht oma autoga sõidutab..
Loomulikult see diil võik olla kasulik kellegile kes nigunii sellel marsuudil liigub. Siis ma üldse ei kahtle selles.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]ZuzLik[/mention], mis sa jaurad. Tegu on mugavusteenuega. Mugavusteenus ongi kallis.
Selle asemel, et nuriseda selle üle, kui ahned kõik on osta see teenus vabaturult. Õiglane hind on see, mille eest keegi (olgu siis eraisik või ettevõte) on valmis selle ära tegema.
Teinekord tuleb mõni mittestandartne teenus ettevõttest ostes soodsam, sest a) mehel pole hetkel nii-kui-nii midagi teha aga kulud jooksevad ning 1/2 tasu on parem, kui mitte midagi; b) ettevõtja ühildab mitu asja ja seetõttu saab paremat hinda pakkuda.

Ja kui sa seda juba hinnastad siis juuksekarva lõhki ajades on kulud on sellised:

  • aeg transpordiks. Google arvab sõiduajaks edasi-tagasi 11 tundi, eeldusel, et ühtegi peatust pole ning kogu aja sõidetakse lubatud maksimumkiirusel. Mitte väham, kui 13 tundi. Keskmiselt 10h/tund oleks päris õigalne. =130€
  • aeg ülevaatuseks, tingimiseks, sinuga konsulteerimiseks, ostu vormistamiseks, laadimiseks ja mahalaadimiseks. Kokku 3h. 15€/h oleks õiglane = 45€
  • kütus min 650km läbimiseks (Google maps annab 613 km, see on liiga täpne), 82€
  • sõiduki kulumaterjalid, õli, rehvid jms: 0.020€/km = 13€
  • auto+haagise pilet edasi-tagasi=30€ (kaubiku saab üle ~ 18€ eest)
  • sõiduki üldamortisatsiooni annab sõitja sulle kingituseks
    KOKKU: 300€

Kui tahad hinda alla saada siis pead ise rohkem vaeva nägema ja palkad 2 meest: ühe, kes üle vaatab ja teise, kes veab. Sõidu hinna saad ilmselt siis 1/2 võrra alla muud tasud jäävad.

Kauba peale saad muidugi hindamatu tunde hetkel, kui tsikkel õue peale veereb ning sa pole ostuga üle-üldse rahul.
Sellest perspektiivist vaadatuna on jalutuskäik Toomel ja väike jäätis Pirogovi pargis päris äss diil.


mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas mega1 »

Mis 300 euri lolliks läksite või....
350 tahetakse ju juba saksast ratast saada koos ùlevaatamise ja tingimisega :nono:

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mega1 kirjutas: 25 Sept 2020, 11:50

Mis 300 euri lolliks läksite või....
350 tahetakse ju juba saksast ratast saada koos ùlevaatamise ja tingimisega :nono:

Saksast ei tooda ka ühte ratast korraga. Kui Tartust oleks vaja 4 ratast osta,siis oleks 300:4=75.-. Just sõber arvutas,et läheks tooks ühe auto ise Saksast Prantuse piiri äärest ära ja oli rahul kui 1500.- saaks ära saab toodud. Lennuk, hotellid, kütus, transiit nr jne. Ühe ratta toomine maksaks ilmselt sama.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ruitlane
Postitusi: 41
Liitunud: 02 Juun 2020, 22:25
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas ruitlane »

Mhmm, mugav küll, aga see oleks ikka nagu naisevõtt lammaste eest, kaupa nägemata. Asjatundja võib ju ära proovida aga garantiid ei anna, et pole halva iseloomuga.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas keegi pakub tsikli "ostuabi" teenust ... kontroll+transport

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kuradi palju jauramist ja kalkuleerimist siin ikka kirja pandud. Aga eks Macil ole tegelikult õigus jah, et tegu on (väga) pika päeva tööga täna meeletule sõitmisele. Seega reaalselt kuluks näiteks minul selle protseduuri peale kokku kindlasti ligi 15h.
Võttes arvesse seda ajakulu ning asjaolu, et lisaks lihtsalt tuimale sõidule ja transpordile tuleb ikkagi teha ka reaalne teenus siis kuskil min 200 päeva lõpuks tasku panna ei kõlagi enam mitte niiväga utoopilise nõudmisena. Sest kuskil 60 oleks ikkagi juba puhtalt teenuse hind, juhul kui ma lihtsalt läheksin seda pakkuma ütleme samas linnas.

Ühesõnaga asi kipub 300 kanti minema küll rahaliselt. Samas ei saa ma aru miks teemaalgatajat nii hirmsasti tümitada on tarvis. Ta lihtsalt oli natuke optimistlik vb mõningastes arvutustes. Aga seda ei saa nimetada ka kordades möödapanemiseks, nii et so what???

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”