uued reeglid

Kõik mis on seotud rolleritega

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Mari Öö
Postitusi: 479
Liitunud: 01 Veebr 2004, 22:16
Asukoht: Tallinn-Tartu
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

uued reeglid

Lugemata postitus Postitas Mari Öö »

tulenevalt ühe süütu teismelise aju- ja näovigastusest paari 13-aastase rollerihundi kiiruskatsete tõttu kõnniteel (loe http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=91590#91590), on siin nüüd niimoodi:
  • kui näeme kedagi kiitlemas, kuidas ta politseile luiskab, et tal on 50 cmm roller, mitte suurem, saab see kasutaja hoiatuse.

    kui näeme kedagi kiitlemas, et mopilube pole vaja, politsei on leebe ja piisab jalgrattalubadest ja kurvast näost, saab see kasutaja hoiatuse.

    kui näeme kedagi kiitlemas, kuidas ta roller, mis ei tohiks ületada 45 km/h, tõmbab 60, 70, 80, 90, mis iganes suurema numbrini, saab see kasutaja hoiatuse.

    kui näeme kedagi, kel pole vastava kategooria juhiluba, rääkimas piirajate eemaldamisest ja muust sellisest, mis võimaldaks tal sõita kiiremini kui seadus lubab, saab see kasutaja hoiatuse.

    kui keegi üldse räägib millestki, mis pole vastav kehtivale liiklusseadusele ja liikluseeskirja, saab see kasutaja hoiatuse.
ühelgi juhul teist hoiatust ei järgne - järgmisel korral paneb motopaks bänni. või siis tekitame häbiposti.

reeglid on kõigile ja teil pole piisavalt mõistust, elukogemust, vastutustunnet ega volitusi seaduseid ja reegleid muuta. teie asi on neid aktsepteerida. kui reeglid või seadused ei meeldi või ei kannata oodata, kuni saate suurema mootoriga sõita lubavad load kätte, siis leidke endale uus hobi.
Viimati muutis Mari Öö, 11 Okt 2005, 13:04, muudetud 1 kord kokku.


If it wasn't for last minute, nothing would ever get done.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Te olete kurjad. Aga õiglased! (w) Nii peabki.
Kasutaja avatar

deadend
Postitusi: 350
Liitunud: 26 Juul 2004, 23:51
Tsikkel: Yamaha
Asukoht: tartu
Tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas deadend »

thats the way i like it :bsmile: (w)
Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas ping »

Ohutustehnika- ja liikluseeskirjad on kirjutatud (kellegi) verega.
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Vabandust, et siin teemas sõna võtan, kuna ei oma rollerit aga...

ma saan aru, et kelle tuba selle reeglid aga seljuhul ei ole vaja ikkagi ainult rollerimehi korralekutsuma hakata...

iga mootorrattur, kes omab a1 lube aga räägib, et sõidab suurema rattaga...
iga mootorrattur, kes omab a4 lube aga räägib, et sõidab võimsama rattaga...
iga mootorrattur, kes räägib, kuidas bikega pirita teel 180kmh on normaalne...
kõik teemad mootorrataste 25kw piirajate asukohtadest ja nende eemaldamisest...

jne jne jne

oldmoped@banni_ootama_jäädes.ee
hälvik
Kasutaja avatar

Teema algataja
Mari Öö
Postitusi: 479
Liitunud: 01 Veebr 2004, 22:16
Asukoht: Tallinn-Tartu
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mari Öö »

mina olen poolt. kõik need vähemalt avalikku häbiposti.
aa, ei, üks mööndus, oldmoped: 25kW piirajatest võib rääkida küll, kui täieõiguslik A luba rääkijal taskus on. selle piiranguga rattaid ju liigub ja vahel on selle eemaldamine täitsa legaalne.
If it wasn't for last minute, nothing would ever get done.

K2bi
Postitusi: 649
Liitunud: 01 Apr 2005, 16:51

Lugemata postitus Postitas K2bi »

juhul kui tehnpassis muudatus toimub

et oli 25 kW, vötsin piirajad maha ja nüüd on 125 kW, siis mingu ka passi 125.

bilabong
Postitusi: 252
Liitunud: 21 Sept 2004, 18:39
Asukoht: Tallinn/Türisalu/Vääna Jõesuu

Lugemata postitus Postitas bilabong »

ma millegipärast arvan et need uued reeglid õnnetusi ära ei hoia kuid ma teeks modedele ja kogu biker.ee n.ö juhtidele ettepaneku et nad võiks pöörduda politseisse ja paluda neil rollereid tihedamini kontrollida, sest see võiks küll aidata õnnetusi ära hoida.
http://ziimu.risk.ee/stuff/rolleri%20pildid/ --> minu roller (Pildid on kasutaja r1s7o tehtud//respect)
Kasutaja avatar

deadend
Postitusi: 350
Liitunud: 26 Juul 2004, 23:51
Tsikkel: Yamaha
Asukoht: tartu
Tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas deadend »

ma millegipärast arvan et need uued reeglid õnnetusi ära ei hoia kuid ma teeks modedele ja kogu biker.ee n.ö juhtidele ettepaneku et nad võiks pöörduda politseisse ja paluda neil rollereid tihedamini kontrollida, sest see võiks küll aidata õnnetusi ära hoida.
ma arvan, et hoiab ikka küll, siin rollerite teemades on väga palju teemasid ja õpetusi tuunimise kohta ja kindlasti on paljud väikesed rollerdajad siit inspiratsiooni saanud.
muidugi aitaks see palju rohkem kui neid kontrollima hakataks, siin väikses räpinas kaoks kah rollereid kohe mitu tükki siis ära.

deadend@sõidab 50 ccm ratrolleriga mille max. kiirus 45 ja arvab et politsei on liiga leebe.
Kasutaja avatar

nm5
Postitusi: 468
Liitunud: 27 Sept 2004, 16:21
Asukoht: Räpina

Lugemata postitus Postitas nm5 »

bilabong kirjutas:
ma millegipärast arvan et need uued reeglid õnnetusi ära ei hoia kuid ma teeks modedele ja kogu biker.ee n.ö juhtidele ettepaneku et nad võiks pöörduda politseisse ja paluda neil rollereid tihedamini kontrollida, sest see võiks küll aidata õnnetusi ära hoida.
Nii tihedamini kontrollida küll aga ütle mulle kust nad teavad et see on see sama rollerist kes kiitles siin foorumis? Ega igaühe roller erimoodi pole :wink:
on ka sarnasusi. Jah,reeglid on karmid aga vajalikud! :bsmile:
Aprilia RST 1000 Futura
Kasutaja avatar

Teema algataja
Mari Öö
Postitusi: 479
Liitunud: 01 Veebr 2004, 22:16
Asukoht: Tallinn-Tartu
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mari Öö »

nm5 kirjutas:
Nii tihedamini kontrollida küll aga ütle mulle kust nad teavad et see on see sama rollerist kes kiitles siin foorumis?
kallikene, meie eesmärk ei ole rolleriste kindlasti bännida. meie eesmärk ei ole kindlaks teha, kas rikkuja on bikeri kasutaja või mitte. vaid see, et saadaks aru, mida võib ja mida mitte, mis on keelatud ja mis on lubatud. siin on näide, milleni võib inimtühjal teelõigul kihutamine viia. ma ei tea, kas nood kaks kihutajat on bikeri kasutajad või mitte, aga ma tahan, et meie kasutajad ei teeks nii. ma tahan, et me ei peaks lugema sarnast lugu, mis mõne süütu inimese surmaga lõppes.
If it wasn't for last minute, nothing would ever get done.
Kasutaja avatar

nm5
Postitusi: 468
Liitunud: 27 Sept 2004, 16:21
Asukoht: Räpina

Lugemata postitus Postitas nm5 »

Srry Bilabong ja Mari öö... ma lugesin veidike valesti bilabongi postitust :wink: :oops:
Aprilia RST 1000 Futura
Kasutaja avatar

Mirko
Postitusi: 134
Liitunud: 09 Juun 2005, 11:58
Tsikkel: Suzuki SV1000S
Asukoht: Pärnumaa

Lugemata postitus Postitas Mirko »

Tihver kirjutas:
Palun kustutada foorumist kõik teemad, mis on otseselt seotud rolleri piirajate eemaldamisega.

Üks selline ju siinsamas rollerite avalehel :evil:
No aga on olemas ka selliseid rolleriste, kes omavad nt a-kat lube ja registreeritud rollerit, kellel võib ka olla soov piirajad eemaldada.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Mirko kirjutas:
Tihver kirjutas:
Palun kustutada foorumist kõik teemad, mis on otseselt seotud rolleri piirajate eemaldamisega.

Üks selline ju siinsamas rollerite avalehel :evil:
No aga on olemas ka selliseid rolleriste, kes omavad nt a-kat lube ja registreeritud rollerit, kellel võib ka olla soov piirajad eemaldada.
Näita mulle üks. Pole ihusilmaga veel näinud eesti registreerimisnumbriga rollerit. Vjatka omanikke pole vaja pakkuda :wink:
Kasutaja avatar

Tihver
Postitusi: 368
Liitunud: 07 Juun 2005, 18:56
Asukoht: Tiskre/Haapsalu
Tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Mirko kirjutas:
Tihver kirjutas:
Palun kustutada foorumist kõik teemad, mis on otseselt seotud rolleri piirajate eemaldamisega.

Üks selline ju siinsamas rollerite avalehel :evil:
No aga on olemas ka selliseid rolleriste, kes omavad nt a-kat lube ja registreeritud rollerit, kellel võib ka olla soov piirajad eemaldada.
Mida see muudab? Liikluseeskirja rikutakse sellegipoolest.

(28) Mopeedi all mõistetakse tulenevalt «Liiklusseaduse» lisast 1 kahe- või kolmerattalist sõidukit, mille sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm3 ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h.

(55) Valmistajakiiruse all mõistetakse valmistaja poolt sõidukile määratud suurimat kiirust.


Sõidukiga ei tohi sõita kiiremini kui on valmistajakiirus, isegi kui sõiduk võimaldab seda.

Husqvarna 701 Enduro

Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...

Kasutaja avatar

ken100
Postitusi: 362
Liitunud: 11 Nov 2003, 21:48
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas ken100 »

holma kirjutas:
Mirko kirjutas:
Tihver kirjutas:
Palun kustutada foorumist kõik teemad, mis on otseselt seotud rolleri piirajate eemaldamisega.

Üks selline ju siinsamas rollerite avalehel :evil:
No aga on olemas ka selliseid rolleriste, kes omavad nt a-kat lube ja registreeritud rollerit, kellel võib ka olla soov piirajad eemaldada.
Näita mulle üks. Pole ihusilmaga veel näinud eesti registreerimisnumbriga rollerit. Vjatka omanikke pole vaja pakkuda :wink:
See ei tähenda, et neid veel olemas poleks (mu roller on ka kunagi ARK-is arvel olnud :P)
Kui reeglite osas järelandmisi ei tule siis peab muude foormisse üle kolima vist :(
No näiteks ehitad rollert nata ümber ja tahad nõuküsida targemate käest, kas mõni asi peab nii olema või mitte. Ei hakka ju kohe hooldusesse minema nõuküsima aga siin seda teha ei tohi enam.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Lugemata postitus Postitas Kirs »

ken100-See ei tähenda, et neid veel olemas poleks (mu roller on ka kunagi ARK-is arvel olnud )


Hea kiidelda ka eksole. Mari ÖÖ juttu ikka hoolega lugesid? Selle sulgudes oleva lause oleksid küll võinud endateada jätta.
Kasutaja avatar

Raitz
Postitusi: 544
Liitunud: 13 Aug 2003, 23:59
Asukoht: Rakvere / MT10 dnepr

Lugemata postitus Postitas Raitz »

Jumala eest, jätke järgi, lastelt ei tohi ometigi võtta rõõmu mutreid ja polte keerata. Ahistage neid palju tahate, kes pläkutavad liikluses kakerdamisest, aga neid kes räägivad mutritest ja poltidest ja jämedamatest düüsidest nüüd küll ahistama ei peaks hakkama. Las räägivad kuidas kruvikeerajat ja mutrivõtit käes hoida. (Olgu siis või piiraja eemaldamiseks).
SRY, aga kellel on tarvis tervet järgnevat põlvkonda noormehi, kes teavad, kuidas pesta nõusid, kuidas kasutada tolmulappi, et naisi näeb ainult rate.ee-s ja autol või mootorrattal pirni vahetamiseks tuleb sõita teenindusse või kutsuda autoabi?
Kui und ei tule loen lambaid ja nende 125cm3 postitusi

juustupihv

Lugemata postitus Postitas juustupihv »

Raitz kirjutas:
Jumala eest, jätke järgi, lastelt ei tohi ometigi võtta rõõmu mutreid ja polte keerata. Ahistage neid palju tahate, kes pläkutavad liikluses kakerdamisest, aga neid kes räägivad mutritest ja poltidest ja jämedamatest düüsidest nüüd küll ahistama ei peaks hakkama. Las räägivad kuidas kruvikeerajat ja mutrivõtit käes hoida. (Olgu siis või piiraja eemaldamiseks).
SRY, aga kellel on tarvis tervet järgnevat põlvkonda noormehi, kes teavad, kuidas pesta nõusid, kuidas kasutada tolmulappi, et naisi näeb ainult rate.ee-s ja autol või mootorrattal pirni vahetamiseks tuleb sõita teenindusse või kutsuda autoabi?

See jutt tuleks kirjutada kuskile biker.ee ajaloo raamatusse :D
Kasutaja avatar

Mirko
Postitusi: 134
Liitunud: 09 Juun 2005, 11:58
Tsikkel: Suzuki SV1000S
Asukoht: Pärnumaa

Lugemata postitus Postitas Mirko »

Ka autodega juhtub õnnetusi hoolimatude juhtide süü tõttu. Ega sellepärast, et eksisteerib täiesti arulagedaid juhte pole mõtet kõiki karistama hakata.
Kasutaja avatar

ken100
Postitusi: 362
Liitunud: 11 Nov 2003, 21:48
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas ken100 »

Kui reeglite osas järelandmisi ei tule siis peab muude foormisse üle kolima vist (ei tahaks väga kuna bikeri foorum on kuulsam teistest ja on rohkem kasutajaid)
No näiteks ehitad rollert nata ümber ja tahad nõuküsida targemate käest, kas mõni asi peab nii olema või mitte. Ei hakka ju kohe hooldusesse minema nõuküsima aga siin seda teha ei tohi enam.
Ja näit. kui tuunitud autod kiirendaks kuskil rajal ja inimene jalutaks autole ette ja saaks löögi siis ju kuskil streetracerite foorumis ei kirjutataks: "Kõik enam tuunimisest ei räägi muidu saab keegi teada, et on olemas tuunimine ja juhtub samamoodi"
Ei saan täitsa aru Mari ÖÖ mõttest, et inimene on vigasaanud ja see pole normaalne aga foorumis tuuning alase juttu keelamisest pole kasu.
Viimati muutis ken100, 11 Okt 2005, 21:02, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Gilera 180
Postitusi: 72
Liitunud: 01 Juul 2005, 11:50
Tsikkel: Suzuki Intruder 800
Asukoht: Tallinn / Türi

Lugemata postitus Postitas Gilera 180 »

Tundub, et Sa Mari ÖÖ astusid rollerifoorumis konnasilma peale. Läheb vägisi JüriÖÖks. Muidugi see õnnetus reedel paneb mõtlema. Aga kellele meist meeldivad piirangud, nendega peab pahatihti arvestama.
Kasutaja avatar

m6mmik
Postitusi: 87
Liitunud: 27 Dets 2004, 18:00
Tsikkel: Honda XRV 750 Africa Twin
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas m6mmik »

kuigi mulle tundub et piirajad ongi sellepärast rolludele peale pandud, et need kellele need kasutamiseks on mõeldud, endal piirajad puuduvad. :)
Twinnipoeg Puhh :)
Kasutaja avatar

benelly
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Aug 2004, 22:01
Asukoht: tartu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas benelly »

Nonii...Mis te arvate kui jagaks oma arvamust mari öö ja reeglite kohta lives 8) http://chat.fast-freaks.net/

marguspp
Postitusi: 112
Liitunud: 20 Sept 2004, 18:03

Lugemata postitus Postitas marguspp »

ken100 kirjutas:
Ja näit. kui tuunitud autod kiirendaks kuskil rajal ja inimene jalutaks autole ette ja saaks löögi....
tore, et sa arvad, et tiskre elamurajoon, kus kehtib liikluseeskiri vastavalt õueala nõuetele, on võrreldav autode kiirendusrajaga! Su jutust jääb tahes või tahtmata mulje, et see rulaga sõitja oli ise süüdi, et ette jalutas.
Kasutaja avatar

ken100
Postitusi: 362
Liitunud: 11 Nov 2003, 21:48
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas ken100 »

marguspp kirjutas:
ken100 kirjutas:
Ja näit. kui tuunitud autod kiirendaks kuskil rajal ja inimene jalutaks autole ette ja saaks löögi....
tore, et sa arvad, et tiskre elamurajoon, kus kehtib liikluseeskiri vastavalt õueala nõuetele, on võrreldav autode kiirendusrajaga! Su jutust jääb tahes või tahtmata mulje, et see rulaga sõitja oli ise süüdi, et ette jalutas.
"Pealtvaatajad olid kõik 20m kaugusel rajast"
Ise täpselt ei tea kus see juhtus või kes süüdi aga lugesin seda:
Järgmisel hetkel sõitis välja teele rulataja kes üritas mingit trikki teha
Sellest lausest jäi selline mulje, et mingi skeiter hüppas ette teele trikkitama.
Aga kuna ennast kohal polnud ei tea mindagi kindlat öelda.

surf

Lugemata postitus Postitas surf »

jube hull laks. On olemas ka vendi kes oskavad sõita, need kes parema käe reeglist ei jaga midagi, ei tea ,et kiiver on elu on tavaliselt 13 aastased ,kes proovivad oma rolludest maksimumi välja ajada. Aga sell juhul, miks ei võiks biker teha ,et alla 14 ültse ei saa regristreerida ja pärast seda kuidagi kontrollida?

marguspp
Postitusi: 112
Liitunud: 20 Sept 2004, 18:03

Lugemata postitus Postitas marguspp »

ken100 kirjutas:
"Pealtvaatajad olid kõik 20m kaugusel rajast"
Ise täpselt ei tea kus see juhtus või kes süüdi aga lugesin seda:
Järgmisel hetkel sõitis välja teele rulataja kes üritas mingit trikki teha
Sellest lausest jäi selline mulje, et mingi skeiter hüppas ette teele trikkitama.
Aga kuna ennast kohal polnud ei tea mindagi kindlat öelda.
ma ei saanud selle posti mõttest aru. ja mida mina üritan väita, on see, et õueala koos oma kõigi seal kehtivate liikluseeskirjadega ongi selleks välja mõeldud, et seal saaks jalakäijad (ka lapsed, kes ei oska veel ohtu hinnata) OHUTULT ringi liikuda. Ja selle ohutuse PEAVAD tagama ülejäänud liiklejad.
Kasutaja avatar

ken100
Postitusi: 362
Liitunud: 11 Nov 2003, 21:48
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas ken100 »

ok kui sündmus leidisaset õuealal siis sul jah õigus.

karlsonaktusel

Lugemata postitus Postitas karlsonaktusel »

http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=91815#91815
Vaadake seda teemat. Miks seal keegi ei vingu ega mölise? Tüüp ise tunnistab et pole lube ja tahab teada et kuidas siis kihutades menti vätida või üldse eest ära sõita?
MIS NÜÜD VIGA ÖÖ?
Suletud

Mine “Rollerid”