Rumalad küsimused 2

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jagrattal on esipidur vasakul ja tsiklil paremal. Kas tõsised rattaässad, kes igapävaselt ka tsikliga sõidavad tõstavad jalgrattal heeblid ümber, pidurdavad pidevalt tagumisega (ja kiruvad, et pidur ei võta) või on nii ässad, et koos sõiduki vahetusega võtvad peegeldatud heeblite asendit enesestmõistetavusega?

Täiendus: Mina teen seda teist, koos kirumisega. Aga ma pole äss ka.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Pensionär
Postitusi: 20
Liitunud: 05 Juun 2016, 20:03
Tsikkel: Yamaha XJ 600s
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Pensionär »

Macintosh kirjutas:

Jagrattal on esipidur vasakul ja tsiklil paremal. Kas tõsised rattaässad, kes igapävaselt ka tsikliga sõidavad tõstavad jalgrattal heeblid ümber, pidurdavad pidevalt tagumisega (ja kiruvad, et pidur ei võta) või on nii ässad, et koos sõiduki vahetusega võtvad peegeldatud heeblite asendit enesestmõistetavusega?

Küsimus oli lihtsalt niivõrd hea, et ainuüksi sellepärast lõin siia foorumisse kasutaja (w)

Liigun igapäevaselt nii auto, tsikli kui jalgrattaga ja senini pole veel probleemi olnud heeblite vastupidisel asetsemisel (crash)

Don´t follow me, I am not a Twitter

reimps

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma olen veloga korraliku kobara sellepärast maha pannud :)

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Eks selles heeblite asetuses ole ka omasid tagamaid. Mõnele jäävad asjad külge,mõnele mitte.
Osa inimesi ei ole võimelised näiteks tavalise käe- või seinakella sihverplaati lugema. Seal kus numbrid ennast külili või selili keeravad, saab mõistus otsa.
Ma ise ei ole kunagi sellise asja peale tulnud ega mõelnud. Reeglina uue liikuri saamisel kulub täielikult kohanemiseks ca 30 minutit. Peale seda ei mõtle enam millal käiku vahetan või millal pidurdan ja palju kallutan. See tuleb juba iseenesest. Lihasmälu?

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Macintosh kirjutas:

Jagrattal on esipidur vasakul ja tsiklil paremal. Kas tõsised rattaässad, kes igapävaselt ka tsikliga sõidavad tõstavad jalgrattal heeblid ümber, pidurdavad pidevalt tagumisega (ja kiruvad, et pidur ei võta) või on nii ässad, et koos sõiduki vahetusega võtvad peegeldatud heeblite asendit enesestmõistetavusega?

Täiendus: Mina teen seda teist, koos kirumisega. Aga ma pole äss ka.

Ma pole mingi rattaproff, pigem puhas pühapäevakulgeja, aga kõigil oma ratastel olen piduriheeblid küll ringi tõstnud. Puhtalt maitseasi :)

Pilt

erkil
Postitusi: 58
Liitunud: 10 Dets 2012, 14:23
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas erkil »

rannamees kirjutas:

Ma pole mingi rattaproff, pigem puhas pühapäevakulgeja, aga kõigil oma ratastel olen piduriheeblid küll ringi tõstnud. Puhtalt maitseasi :)

+1
Lisaks maitsele on ka parema käe tunnetus pidurdamisel oluliselt parem (vähemalt minul), st võimalik vajaduse korral oluliselt kiiremini pidama saada rattaga. Sellel on muidugi ka oma pahupool, sest ülejäänud, kes kasutavad tavapärast lahendust, ei saa nii kiiresti pidama ja tükivad selga tulema.

Kasutaja avatar

Pensionär
Postitusi: 20
Liitunud: 05 Juun 2016, 20:03
Tsikkel: Yamaha XJ 600s
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Pensionär »

erkil kirjutas:
rannamees kirjutas:

Ma pole mingi rattaproff, pigem puhas pühapäevakulgeja, aga kõigil oma ratastel olen piduriheeblid küll ringi tõstnud. Puhtalt maitseasi :)

+1
Lisaks maitsele on ka parema käe tunnetus pidurdamisel oluliselt parem (vähemalt minul), st võimalik vajaduse korral oluliselt kiiremini pidama saada rattaga. Sellel on muidugi ka oma pahupool, sest ülejäänud, kes kasutavad tavapärast lahendust, ei saa nii kiiresti pidama ja tükivad selga tulema.

Mul jällegi reageerib vasak käsi millegipärast kiiremini aga kuna ei ole viitsimist nende heeblite jms ümber tõstmisega jändama hakata (nii tsiklil kui rattal) siis katsun nii liigelda, et näen mitu käiku liikluses ette, ei peaks asjatult hakkama pidurdama.. Sellest lähtuvalt võib nii mõnelegi kaastsiklistile tunduda, et mingi vanur on ratta seljas. ( mitte et ma uimerdaks) :roll:
Jalgrattal olen niipalju teinud, et pidurid reageerivad suhteliselt momentaalselt. Ise olen harjunud seega ei muretse (crash)

Don´t follow me, I am not a Twitter

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Ma olen jalgrattaga sõites hakanud pigem otsima küljepeegleid ja suunatule nuppu...

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Bastard kirjutas:

Ma olen jalgrattaga sõites hakanud pigem otsima küljepeegleid ja suunatule nuppu...

No see on enesestmõistev, et enne manöövrit vaatad peeglisse ja pärast lülitad suuna välja ... ikka jalgrattaga.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma sõitsin paar päeva tagasi üle mitme aasta jalgrattaga ja esimene probleem oli kohe kohaltvõtuga. Vaatasin et kuidagi üldse ei edene see kiirendamine, no ilmselgelt asi on powerbandist väljas - selge, andsin asjatundlikult näpuga naksti sidurit :)

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Macintosh kirjutas:

... või on nii ässad, et koos sõiduki vahetusega võtvad peegeldatud heeblite asendit enesestmõistetavusega?

Ma end ässaks ei pea, aga üldiselt ei ole probleemi, jah. Alguses, kui tsikliga sõitma hakkasin, siis mõned korrad ajasin küll ühe kaherattalise pealt teise selga istudes pidurid sassi. Rattaga olin maastikul trenni teinud ca 10 aastat enne tsikli juurde asumist. Praegu tuleb erineva käega pidurdamine kuidagi iseenesest, kui ühe pealt teise otsa istuda. Korra enne sõitma asumist tasub teadvustada, et "nii, see on nüüd jalgratas, siin on asjad teistpidi" - trenni lõpuni püsib meeles küll. Aga suunalülitit kipun ikka otsima veloga. :lol:

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Riiklik tüübikinnitus! WTF?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Milleks on vaja riiklikkku tüübikinnitust sõidukile, mis on toodetud Euroopa Liidus, ja mille juba on olemas EÜ tüübikinnitus ja EÜ tüübivastavuse tunnistus ning mis on enamuses liikmasriikides ka registrisse kantud? Kas me teeme siin Eestis mingeid sigaägedaid teste ja ekspertiise! No ei tee ju. Me tõstame paberid ühest kuhjast teise (piltlikult öeldes), ja see võtab kuni 30 päeva aega. Tõsiselt, WTF! (kes ei tea, siis see tähendab World Taekwondo Federation).
Kas keegi suudab mulle ära seletada, miks see vajalik on?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

MargusL
Postitusi: 42
Liitunud: 14 Aug 2015, 11:22
Tsikkel: Suzuki GSF600N Bandit 96.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas MargusL »

Selle eest saab ju pappi küsida, ega ilmselt muud mõistlikku põhjendust kui sellist sellele polegi.

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas stev666 »

mis on saanud EMCA´st?

dr800 2x
Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Kuidas tehniline ülevaatus suhtub rattastesse millele on turbo külge ehitatud?

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rannamees »

MargusL kirjutas:

Selle eest saab ju pappi küsida, ega ilmselt muud mõistlikku põhjendust kui sellist sellele polegi.

M.O.T.T.

Pilt
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Riiklik tüübikinnitus! WTF?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Macintosh kirjutas:

Milleks on vaja riiklikkku tüübikinnitust sõidukile, mis on toodetud Euroopa Liidus, ja mille juba on olemas EÜ tüübikinnitus ja EÜ tüübivastavuse tunnistus

EL-is paraku ei käi asjad päris nii kahe klikiga nagu me Eestis harjunud oleme :) Tõenäoliselt käib see tüübikinnituste registri pidamine kuidagi hajutatult, a'la et kõigepealt läheb päring mingisse koordineerimisbüroosse, kes ise midagi ei tea aga teab mis riigis võidakse teada, siis sealt edasi regionaalsesse büroosse, kes teab et mis numbrite vahemikus seda infot kuhu registrisse kirjutati, sealt edasi registripidaja kätte, kus keegi vapper ametnik logib mingi iidse Miniteli terminali dial-upi kaudu õige serveri külge ja siis kontrollib andmed üle :) Ja kui see täna isegi päris nii ei ole, siis 2000ndate alguses kui see ARKi register tehti, käis see kindlasti nii. Iga samm võtab vähemalt päeva, ja parem palveta, et selle protsessi kestel prantslastel mingi streik ei algaks või itaallased jalkas midagi ei võidaks.

Eestis on asi selles mõttes ikkagi optimeeritud, et järgmise sama tüübikoodiga sõiduki jaoks enam seda tsirkust uuesti läbi tegema ei pea, vaid andmed tulevad kohalikust registrist. Ja minuarust selle eest ju otseselt lisaraha ei võeta, st maksad ikka sama registreerimise riigilõivu.

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

stev666 kirjutas:

mis on saanud EMCA´st?

Lõpetas oma tegevuse.


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

Kas keegi on Jazzi selvepesulas tsiklit pesnud? Kogemusi/soovitusi?

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

kalju1 kirjutas:

Kas keegi on Jazzi selvepesulas tsiklit pesnud? Kogemusi/soovitusi?

Paar korda olen käinud, sai isegi sadula valge osa kenasti puhtaks. Viimane kord jäid veljed mustaks, aga see oli enda viga, et ei viitsinud kohe korralikult pesta.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Oleks vaja SonyEricsson C901-le uut displayd, oskab keegi öelda kust otsida. Äkki on kuskil kohalik Ericssonide "surnuaed"?
Ebay-d ja aliexpressi tean ise ka.


tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas tazavi »

http://www.mobix.ee uuri sealt. Aga kipun arvama, et sinuviidatud kohast saad odavamalt.

Võid ka eraldi küsimuse siia saata: http://ostukoht.ee/?k=902

Kasutaja avatar

Teema algataja
Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Kas firma võib anda suvalisele eraisikule laenu? Kui jah, kas on määratud mingisugune miinimumintress?

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


xrax
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Dets 2015, 12:35
Tsikkel: Kawasaki Z750
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas xrax »

Kipsi kirjutas:

Kas firma võib anda suvalisele eraisikule laenu? Kui jah, kas on määratud mingisugune miinimumintress?

Minumeelest võib, min intress 0%, kuna vastasel juhul ilmselt tuleb maksuamet sinult küsimusi esitama. Max intressi piiri paneb ette võlaõigusseadus, võid seda uurida.


kalleu
Postitusi: 481
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kalleu »

xrax kirjutas:
Kipsi kirjutas:

Kas firma võib anda suvalisele eraisikule laenu? Kui jah, kas on määratud mingisugune miinimumintress?

Minumeelest võib, min intress 0%, kuna vastasel juhul ilmselt tuleb maksuamet sinult küsimusi esitama. Max intressi piiri paneb ette võlaõigusseadus, võid seda uurida.

Võib kui pole keelatud isik (äriseadustik par. 159). Intressi osa leiad tulumaksuseadusest par. 48 lõige 6 ja sealt viidatud võlaõiguse paragrahv. Vaata ise riigiteataja.ee edasi

Kui mõtled kassajäägi suvalisele jorsile laenuks ja pärast kulusse kanda siis soovitan muid tegevusi :bsmile:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

xrax kirjutas:
Kipsi kirjutas:

Kas firma võib anda suvalisele eraisikule laenu? Kui jah, kas on määratud mingisugune miinimumintress?

Minumeelest võib, min intress 0%, kuna vastasel juhul ilmselt tuleb maksuamet sinult küsimusi esitama. Max intressi piiri paneb ette võlaõigusseadus, võid seda uurida.

Suvalisele võib, omankele ja töötajatele (seotud isk) ei soovita. Kui, siis intress peab olema vähemalt 2% ja see olema deklareeritud. Üldiselt soovitan intressi küsida ka suvaliselt, sest muidu hakkab maksuamet huvi tundma ja sa pead suutma ära seletada, kuidas 0% intressi sinu ärile kasulik on.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kipsi kirjutas:

Kas firma võib anda suvalisele eraisikule laenu? Kui jah, kas on määratud mingisugune miinimumintress?

Aga äkki saab firma oma raha hoiule anda. :D Siis võib firma äkki hoiutasu maksta. :mrgreen:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Kes müüb Eestis Motion Pro kama, tahaks 27 mm T-6 kombineeritud heebli tööriistakotti panna?
Kui kodumail müüjat pole, siis kust oleks kõige soodsam osta?

--
Vallo

Kasutaja avatar

RaidoR
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Mär 2008, 19:13
Tsikkel: z750 2007
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas RaidoR »

Kus tartus võiks petrooleumi (keroseene) osta saada? Pidi keti puhastamiseks hea/odav olema.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

RaidoR kirjutas:

Kus tartus võiks petrooleumi (keroseene) osta saada? Pidi keti puhastamiseks hea/odav olema.

Seda millegipärast eriti ei müüda. Vaata poodides 1L pudelites sellist asja nagu lambiõli (http://www.falleroon.ee/product/show?id=52). Kui sinna on koostise kohta kirjutatud, et tegemist on vedela parafiiniga, siis oledki leidnud enam-vähem petrooliumi (isegi parema veel). Alternatiivina sobib ka WD40,s est selle koostisest on rohkem, kui 95% petrool. Erimelli nimeline ettevõte müüb ka liitrises pudelis petrooliumi aga kust seda osta saab ma ei tea. http://www.erimell.ee/tooted.php?cat=2

Hoiatus: ära palun muid lambiõlisid ja grillvedelikke keti peale kalla, sest nii mõnigi neist mudab kummi mittekummiks ehk siis hävitab oskuslikult sinu keti kummitihendid.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Suletud

Mine “Ajaviiteks...”