Rumalad küsimused 2

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Pan
Postitusi: 289
Liitunud: 28 Mai 2011, 10:35
Tsikkel: Kawabusa
Asukoht: Viljandi

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Pan »

alleram kirjutas:
Hardrocker kirjutas:

Kuidas vabaneda tüütutest helistajatest,kes pakuvad erinevaid ja ainult "väga häid"teenuseid/tooteid?(Starman,Viasat,ajalehed jne)

Ütle, et oled välismaal ja juba nad lõpetavad kõne.

Kui ütled et oled välismaal siis lõpetavad küll kohe kõne kuid helistavad paari nädala pärast uuesti ja uuesti ja uuesti..... Mul on see samuti läbitud tee :D. Mina vabanesin neist peale seda kui ütlesin et naabrinaisel on see teie imeja olemas. Et olen näinud ja katsunud ja proovinud ja põhjalikult tutvunud aga kohe päris kindlast ma endale sellist ei taha.
Selleks et taolistest pakkujatest täielikult vabaneda, pead ilmselt telefoni välja lülitama. Igaveseks. On minulgi telefoni number aegade algusest peale salastatud aga telefonioperaatoreid see vist ei takista ja tolmuimeja, kindlustuse või ajalehe pakkujad saavad su numbri mõne su "sõbra" käest.



Elevandil ei ole vaja haukuda. Teda märgatakse niisamagi.
Kasutaja avatar

margus014
Postitusi: 1017
Liitunud: 20 Mär 2006, 08:08
Tsikkel: Suzu DR-Z400
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas margus014 »

alleram kirjutas:
Hardrocker kirjutas:

Kuidas vabaneda tüütutest helistajatest,kes pakuvad erinevaid ja ainult "väga häid"teenuseid/tooteid?(Starman,Viasat,ajalehed jne)

Ütle, et oled välismaal ja juba nad lõpetavad kõne.

Ütle et ei soovi pakutud toodet ja käsi neil oma number nende andmebaasist ära kustutada. Olen seda teinud ja helistajad jääb kordades vähemaks.

Kasutaja avatar

Vidget
Postitusi: 982
Liitunud: 26 Mai 2007, 19:55
Tsikkel: Kawasaki Z900
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Vidget »

Hardrocker kirjutas:

Kuidas vabaneda tüütutest helistajatest,kes pakuvad erinevaid ja ainult "väga häid"teenuseid/tooteid?(Starman,Viasat,ajalehed jne)

Mina olen ütelnud, et antud toode juba olemas ja teist ei plaani osta, kuna see pidi 50a vastu pidama. LHV tegelased jätavad ka kohe rahule kui väidad, et olemas juba nende imepension.

Et teemast väga kaugele ei läheks siis üks küsimus ka: Kuna lumi maha sajab?

Let the good times roll.


tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas tazavi »


miki
Postitusi: 90
Liitunud: 11 Dets 2006, 18:08

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas miki »

mart211 kirjutas:
ONiils kirjutas:

Inimene tahab autot müüa aga ta ise viibib praegu pikemat aega Ameerikas. Kas omanik peab ise kohal olema, et Maanteeametis sõidukit ümber registreerida, või saab seda õigust ka kellelegi teisele volitada?

Sõidukit vormistab ümber ainult uus omanik. Sina võid sõbra eest ostu-müügi lepingule allkirja visata ja ongi olemas. Või tee leping enne valmis ja pane sinna suvaline allkiri.

Soovitan soojalt , et kui vähegi võimalik on, siis selle ostu-müügi lepinguga mitte nussida (antud juhul muidugi natuke raseke teostada). Tulemus on see, et uus omanik ei viitsi seda autot oma nimele ümber kirjutada, keerab mingi pasa kokku ja siis vaene (ikka veel oma auto) omanik tuleb USAst asju klaarima ja teise isiku tekitatatud nõudeid tasuma. Ja sellina jama on täiesti reaalne ning ka ARK ja kindlustused kinnitavad seda. Ühesõnaga kui s**t ventikasse lendab, siis kogu pasa korvab auto omanik ja selle ostu-müügi lepinguga võib perset pühkida.

Kasutaja avatar

ONiils
Postitusi: 101
Liitunud: 22 Juul 2008, 21:55
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Läänemaa

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ONiils »

miki kirjutas:
mart211 kirjutas:
ONiils kirjutas:

Inimene tahab autot müüa aga ta ise viibib praegu pikemat aega Ameerikas. Kas omanik peab ise kohal olema, et Maanteeametis sõidukit ümber registreerida, või saab seda õigust ka kellelegi teisele volitada?

Sõidukit vormistab ümber ainult uus omanik. Sina võid sõbra eest ostu-müügi lepingule allkirja visata ja ongi olemas. Või tee leping enne valmis ja pane sinna suvaline allkiri.

Soovitan soojalt , et kui vähegi võimalik on, siis selle ostu-müügi lepinguga mitte nussida (antud juhul muidugi natuke raseke teostada). Tulemus on see, et uus omanik ei viitsi seda autot oma nimele ümber kirjutada, keerab mingi pasa kokku ja siis vaene (ikka veel oma auto) omanik tuleb USAst asju klaarima ja teise isiku tekitatatud nõudeid tasuma. Ja sellina jama on täiesti reaalne ning ka ARK ja kindlustused kinnitavad seda. Ühesõnaga kui s*** ventikasse lendab, siis kogu pasa korvab auto omanik ja selle ostu-müügi lepinguga võib perset pühkida.

OK, ütleme, et ma kirjutan ise selle lepingu valmis ja ka teise inimese allkirja kirjutan sellele ise (Jah, ma tean. Võltsimine. Aga mõtleme praegu, et teeme nii)
Seejärel lähen koos ostjaga ARKi, et veenduda selles, et ta ikka kirjutab selle masina kindlasti oma nimele. Kas seal ARKis nad ei hakka minu isikut kontrollima :?
Krdi jama ikka jh sellise nihverdamisega. Ega hea meelega seda ette ei võtaks, aga sõber tuleb alles paari aasta pärast Ameerikast Eestisse, kuid autost tahaks varem lahti saada.


mart211

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mart211 »

ONiils kirjutas:

Seejärel lähen koos ostjaga ARKi, et veenduda selles, et ta ikka kirjutab selle masina kindlasti oma nimele. Kas seal ARKis nad ei hakka minu isikut kontrollima :?

Ei, miks nad peaks küsima. Osta võib öelda, et oled müüja sõber, kes kontrollib et ikka ümber vormistatakse asi. Ka mis see nende asi on kes sa oled. SInna võib ju igaüks igaühega minna ning müüjat ennast ei ole sinna vaja.

Kasutaja avatar

DGAF
Postitusi: 437
Liitunud: 07 Okt 2007, 11:49
Tsikkel: Yamaha R1 track only
Asukoht: Tallinn | Nõmme

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas DGAF »

Miks mitte lasta omanikul teha sulle volitus, et võid esindada teda seoses sõidukiga xxx, kõigis tehingutes ning toimingutes (muidugi kõikide reg. nr-de ja isikukoodidega). Allkirjastab ära, skännib sisse ja saadab sulle. Sellsel juhul saad juba ka täesti seaduslikult kõigel silma peal hoida.

Muide, võid panna ka lepingusse, et ostjal on kohustus 5 tööpäeva jooksul sõiduk ümber regada, vastasel juhul võtad auto registrist maha..

born under a bad sign
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas villy »

Olen tähele pannud, et külmemate temperatuuridega on tsikkel tunduvalt äkilisem ja läheb paremini pöördesse. Saan aru, et külm õhk on tihedam ja selletõttu on samas ruumalas ka rohkem hapnikku.
Ratas ise on pritsega ja paar andurit ka airboxis.
Küsimus selles, et kuna mu ratas käib tunduvalt paremini külmaga, kas ma peaksin suvel siis mõtlema hõredama õhufiltri ja lahjema segu peale?


reimps

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas reimps »

Pigem koli suveks 600 km põhja poole. Teed kah paremad.


Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Rein »

ONiils kirjutas:

Inimene tahab autot müüa aga ta ise viibib praegu pikemat aega Ameerikas. Kas omanik peab ise kohal olema, et Maanteeametis sõidukit ümber registreerida, või saab seda õigust ka kellelegi teisele volitada?

Kas paberivaba ARK ei saa aidata, kui sõbral ID kaart meerrikamaal kaasas?


miki
Postitusi: 90
Liitunud: 11 Dets 2006, 18:08

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas miki »

Jah, sel juhul küll kui ARKis sinu nähes asja ära teeb, et saad kindel olla.

mart211 kirjutas:
ONiils kirjutas:

Seejärel lähen koos ostjaga ARKi, et veenduda selles, et ta ikka kirjutab selle masina kindlasti oma nimele. Kas seal ARKis nad ei hakka minu isikut kontrollima :?

Ei, miks nad peaks küsima. Osta võib öelda, et oled müüja sõber, kes kontrollib et ikka ümber vormistatakse asi. Ka mis see nende asi on kes sa oled. SInna võib ju igaüks igaühega minna ning müüjat ennast ei ole sinna vaja.


Aspelund
Postitusi: 494
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Alati võib ju ostu-müügi lepingusse lisada punkti, et ostja vastutab sõlmimise hetkest kuni ümbervormistamiseni korraldatud jamade eest. Lisaks veel märkida juurde, et juhul, kui aja X puhul ei ole registreerimist toimunud, lähed ARK-sse ja palud sõiduki arvelt kustutada.


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas grahv »

Pan kirjutas:

pakkujad saavad su numbri mõne su "sõbra" käest.

Ühtlasi tuleb oma (nais)tuttavatele ja lastele selgeks teha, et sa ei luba oma kontakte avaldada misiganes kampaaniates a.la "kui lisad siia vormile veel viie tuttava kontaktid, siis osaled loosimisel ja võid võita blablablaa..."

miki kirjutas:

Ühesõnaga kui s*** ventikasse lendab, siis kogu pasa korvab auto omanik ja selle ostu-müügi lepinguga võib perset pühkida.

Asja omandiõigus läheb ühelt isikult teisele üle nõuetele vastava ostumüügi lepingu tingimustel (kohe, või millalgi hiljem kui on kokku lepitud nii), see mis ARK-s jätkuvalt veel kirjas on, ei määra omanikku. Aga soovitus on õige - võimalusel vältida lepinguga tehinguid.


miki
Postitusi: 90
Liitunud: 11 Dets 2006, 18:08

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas miki »

Nii ta tegelikult peaks olema jah aga ma küsisin näiteks Liikluskindlustus fondist ja ühelt kindlustusfirmalt kinnitust, et kas minu perse on selle lepinguga kaitstud,kui midagi juhtub siis muutusid kuidagi kidakeelseks :) ja pomisesid ikka, et kui uus omanik pole oma nimele kirjutanid siis olete teie omanik ja nii ja naa.. Aga juu see tõde on seal kuskil vahepeal, mis tegelikult on gi kõige hullem.:)

miki kirjutas:

Ühesõnaga kui s*** ventikasse lendab, siis kogu pasa korvab auto omanik ja selle ostu-müügi lepinguga võib perset pühkida.

Asja omandiõigus läheb ühelt isikult teisele üle nõuetele vastava ostumüügi lepingu tingimustel (kohe, või millalgi hiljem kui on kokku lepitud nii), see mis ARK-s jätkuvalt veel kirjas on, ei määra omanikku. Aga soovitus on õige - võimalusel vältida lepinguga tehinguid.[/quote]


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas grahv »

miki kirjutas:

kas minu perse on selle lepinguga kaitstud,kui midagi juhtub

Kui müüd lepinguga, siis esitad kohe ka ARK-le taotluse sõiduki võõrandamiseks enda nimelt - vt § 7.8. Ilma selleta on lihtsalt aeganõudvam tõestada, et sa pole kaamel... Kindlustuse lõpetad ju ka nagunii oma nime pealt ära.

Kasutaja avatar

HiTek
Postitusi: 45
Liitunud: 22 Juul 2011, 18:45
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas HiTek »

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Pontus »

HiTek kirjutas:

Otsing andis vastuseks, et tonnine superbike.

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mu SonyEricssoni nutitelefon (Xperia Neo) sai vett ja nüüd power-nupp jääb peale ning lülitab ekraani pidevalt välja, st kasutada üldse ei saa, tasub seda üldse remontida?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

HiTek
Postitusi: 45
Liitunud: 22 Juul 2011, 18:45
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas HiTek »

pontus kirjutas:
HiTek kirjutas:

Otsing andis vastuseks, et tonnine superbike.

Seda eeldasin isegi, aga kas kellegi omalooming või reaalselt toodetud midagi sarnast?


Hardrocker
Postitusi: 988
Liitunud: 11 Sept 2007, 21:38
Tsikkel: Kawasaki Z900RS’22, GasGas 250
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 2 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Hardrocker »

pontus kirjutas:
HiTek kirjutas:

Otsing andis vastuseks, et tonnine superbike.

Alles hiljuti jäi kuskil silma artikkel,kus näidati tsiklit,mis suunatud Hollywoody näitlejatele ja artikli juures oli pilt samast rattast.

Kasutaja avatar

Säga
Postitusi: 914
Liitunud: 14 Juul 2005, 17:03
Tsikkel: HYBRID- POLTAA BENSAA JA KUMIA
Asukoht: Tallinn. Varese tn.
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Säga »

Piipz kirjutas:

Mu SonyEricssoni nutitelefon (Xperia Neo) sai vett ja nüüd power-nupp jääb peale ning lülitab ekraani pidevalt välja, st kasutada üldse ei saa, tasub seda üldse remontida?

See on ju telefon.. ikka tasub vast. Tegelikult tasub omale osta veekindel telefon... Sonist ma ei tea midagi, aga asamsung tundub küll ok... vähemalt vahetavad välja, kui mingi n**s on. Endal just värske kogemus, kus vahetati veekahjustusega telefon välja nii, et ei küsitud mingit selgitust...

SYLB
Kasutaja avatar

Säga
Postitusi: 914
Liitunud: 14 Juul 2005, 17:03
Tsikkel: HYBRID- POLTAA BENSAA JA KUMIA
Asukoht: Tallinn. Varese tn.
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Säga »

HiTek kirjutas:
pontus kirjutas:
HiTek kirjutas:

Otsing andis vastuseks, et tonnine superbike.

Seda eeldasin isegi, aga kas kellegi omalooming või reaalselt toodetud midagi sarnast?

Kahtlustan, et mitte. Varjud ja asjad on nii kummalised, et ma olen kindel, et see on arvutitöötlus

SYLB
Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

HiTek kirjutas:
pontus kirjutas:
HiTek kirjutas:

Otsing andis vastuseks, et tonnine superbike.

Seda eeldasin isegi, aga kas kellegi omalooming või reaalselt toodetud midagi sarnast?

http://www.motorcycle.com/manufacturer/ ... 80181.html

Minuarust 2009 r1 concepti pealt tuimalt maha viksitud :bsmile:

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Kuidas ma saan oma elektrit müüa? Ostan suure geneka, viskan konksud liini otsa ja lähen raha küsima?

PiltPilt

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Rein »

EE le sa ei saa müüa, kaupled hea hinna välja ja müütad teistele edasi. Vahet pole, kellelt ostad, baas hind läheb ikka EE le.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas koi »

Üks imelik mõte ilmus pähe. Kui sõlmin el. lepingu ütleme lätlaste pakutava särtsuga, siis mille ime pärast peaksin maksma meie rohelise energia eest? Selleks roheliseks on ju tuulikute jahvatatud vool, aga seda ma ju ei tarbi!
Sama ju kui sommide aatomi jaamast tulev vool, millel pole meie veskitega seost ! Kas neil on rohelise energia maks?
Mina saan aru, et roheline tuleb ju läbi EE võrgu!

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas petz »

...ja kui ma elan vahetult läti piiri ääres, siis annab ehk otse traadid lätist maja külge vedada, jääb mõni vahendaja vähem


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas koi »

Traadid ei puutu asjasse. Neid haldab juba teine firma.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kalapea kirjutas:

Kuidas ma saan oma elektrit müüa? Ostan suure geneka, viskan konksud liini otsa ja lähen raha küsima?

Niikaua, kui sinu elektritootmise koguvõimsus on alla 11kW sõlmid lepingu ükskõik millise energiamüüjaga. Paigaldavad vastavad mnõõdikud ja on kohustatud sinu toodetu ära ostma. Kui tootmisvõimsus on üle 11kW, siis oled väiketootja aja pead hakkama litsentse ja kvoote taotlema. Muidugi on Eesti Energiaga elektri müügilepingu sõlmimine on tõeline bürokraatia kadalipp.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Suletud

Mine “Ajaviiteks...”