Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

nii et kompensatsioon universaalteenuse hinnast rakendub igal juhul ja automaatselt? ehk et selleks ei pea mingid ekstra "tingimused" täidetud olema nagu miski miinimum tarbitud kogus kuus või midagi muud sellist? kuskil riigiportaalis mingit linnukest tegemas ei pea ka käima "idkaardiga sisse logides"?

kui kwh hind kõik kokku tuli 21s siis tegelikult väga hull ei olegi...tõsi küll kallim kui varem (mõtlen aastat 2 või rohkem tagasi), kuid minumeelest see reaalne lõplik kwh hind on arve peal olnud ikka kuskil nii 13-14s juba päris pikka aega. vähemalt ma mäletan, et umbes sellise hinnaga ma arvestasin aastaid tagasi oma krüptokaevandust jooksutades (no tõsi küll, öine hind oli ikkagi odavam...seega 24/7 tarbimine puhul keskmine vist tuli vähe väiksem)
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ise ei pea muhvigi tegema, komp läheb automaatselt maha.
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Peal esimest kuud börsi ja sotsiaalelektriga saab teha esimese kokkuvõtte.
Börsil maksis kuu keskmisena elekter koos kõigi lisakuludega 27 s/kWh ja sotsiaalelektri hinnaks tuli 23 s/kWh ehk siis hinnavahe oli 4 senti börsi kahjuks.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kes börsil veidi ohjas, või kulutas ilma ohjamata odavamal ajal rohkem, sai keskmise hõlpsalt alla universaali.

Minul tuli 709kw 124€, miinus 35€ riigi komp, plus km, kokku 106 pluss 50€ igast muid tasusid.

Seega olen börsile jäämisega hetkel rahul.
Mingit öist pesemist või söömist ei harrastanud
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Madlobster kirjutas: 05 Nov 2022, 09:14
Kes börsil veidi ohjas, või kulutas ilma ohjamata odavamal ajal rohkem, sai keskmise hõlpsalt alla universaali.

Minul tuli 709kw 124€, miinus 35€ riigi komp, plus km, kokku 106 pluss 50€ igast muid tasusid.

Seega olen börsile jäämisega hetkel rahul.
Mingit öist pesemist või söömist ei harrastanud
156/709=0,220 €/kWh. Pisut rohkem kui universaal? Mul 130/629=0,207€/kWh. Maaküte läbi kontrolleri, tarbevee soojendamine jm tarbimine juhtimata.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

bitter kirjutas: 05 Nov 2022, 12:28
Madlobster kirjutas: 05 Nov 2022, 09:14
Kes börsil veidi ohjas, või kulutas ilma ohjamata odavamal ajal rohkem, sai keskmise hõlpsalt alla universaali.

Minul tuli 709kw 124€, miinus 35€ riigi komp, plus km, kokku 106 pluss 50€ igast muid tasusid.

Seega olen börsile jäämisega hetkel rahul.
Mingit öist pesemist või söömist ei harrastanud
156/709=0,220 €/kWh. Pisut rohkem kui universaal? Mul 130/629=0,207€/kWh. Maaküte läbi kontrolleri, tarbevee soojendamine jm tarbimine juhtimata.
universaal oli 0,23

puhas elekter ilma lisatasudeta ja kompensatsioonita ning koos kmiga tuli 148/709=0,2, ehk ca 3 senti odavam kui univ.
Koos kompensatsiooniga tuli hinnaks siis 0.14

Eelmine aasta samal ajal 131/1017=0,12 ehk kui kompensatsiooni arvestada, siis 2 senti oli see aasta kallim.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

0.096eur/kWh ainult elektri osa koos KM. See siis riigipoolse toetusega. Täitsa okei arvestades, mis siin mõni aeg tagasi oli.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

EE juba nutab Konkurentsiameti ukse taga ja esitab järjest universaalteenuse hinnatõusu taotlusi. Hetkel paistab hea, et sinna ei läinud ja fixi peale jäin.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Romka »

Palju teil universaalteenusel reaalne kilovati hind tuli? Mina jäin börsile ja jälgisin hoolega tarbimist. Kui võrguteenust juurde mitte arvestada, siis elektrienergia kilovati hind tuli mul 22,1senti, kui riigitoetus maha arvata, siis 17,1senti. Lihtsalt huvitab, palju summa summarum see universaal tuleks. Seal valemis ju muutujaid rohkem, kui see 19,95/kwh või mis ta oli. Kaalun, kas jääda börsile edasi. Oktoobri keskmine börsihid oli muide 20,95senti kwh, max oli 32,46.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Romka kirjutas: 06 Nov 2022, 10:16
Mina jäin börsile ja jälgisin hoolega tarbimist. Kui võrguteenust juurde mitte arvestada, siis elektrienergia kilovati hind tuli mul 22,1senti
Hoolega jälgimise kohta tuli kuidagi kõrge võitu. Aga jah huvitaks ka, mis siis universaali meestel kõik kokku tuli.

Kui mul kogu summa kiluvattidega jagada, siis yx kw läks maksma 0,224 €urikut
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Madlobster kirjutas: 06 Nov 2022, 11:42
Kui mul kogu summa kiluvattidega jagada, siis yx kw läks maksma 0,224 €urikut
Mul täpselt sama
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Romka kirjutas: 06 Nov 2022, 10:16
Palju teil universaalteenusel reaalne kilovati hind tuli? Mina jäin börsile ja jälgisin hoolega tarbimist. Kui võrguteenust juurde mitte arvestada, siis elektrienergia kilovati hind tuli mul 22,1senti, kui riigitoetus maha arvata, siis 17,1senti. Lihtsalt huvitab, palju summa summarum see universaal tuleks. Seal valemis ju muutujaid rohkem, kui see 19,95/kwh või mis ta oli. Kaalun, kas jääda börsile edasi. Oktoobri keskmine börsihid oli muide 20,95senti kwh, max oli 32,46.
Sa nüüd räägid km-ta hinnast või millest? Riigi toetus 5 senti on km-ta, kokku siis on 6 senti. :wink:
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Alex »

Universaal, ainult elekter, koos kuutasu, käibemaksu ja kompensatsiooniga 14 s/kWh.


Mõistlik on võrrelda just elektrihinda(börs versus universaal). Ülekandetasud, peaautomaat jms. on mõlemal juhul samad indiviidi lõikes. Eriti, kui arvestada, et nad tõusid 1.10, järgmine tõus on 1.12 ja edasi 1.1.23. Suurema tarbimisega on ilmselt börsil olla odavam, kuna on mida reguleerida. Tegin eelnevad arvutused just oma endise tarbimise(ca 700kw) alusel. Praeguse ca 250kw kuukuluga on universaal mõistlikum. Arvata on, et kevadest lähen börsile tagasi(tarbimine lihtsalt suureneb sedavõrd) ja annab taas mänguvõimalust. Praegu on olukord selline, et 0 tarbimise juures tuleks maksta kuutasusi ca 20 prossa viimase kuu elektriarvest :) Suurendad tarbimist kaks korda ja protsent kukub 10 peale.
Viimati muutis Alex, 06 Nov 2022, 19:32, muudetud 1 kord kokku.
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tegelikult on mõistlik välja tuua lõppsumma jagatud kw, sest just täpselt nii palju sulle elekter eraisikuna maksma läks.
See kuidas seda arvele laiali laotaatakse ei ole oluline.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

will111 kirjutas: 05 Jaan 2022, 23:04
selle asemel, et mõelda ENNE, paistab ikka, et mõtlema hakatakse pärast.
See on nii ja naa, sa võtad mingi ühe äärenäite. Aga neid näiteid on üle spektri. Mul näiteks on majas gaasiküte, kulu oktoobris 1400kW. Rahas siis 153€ + ülekandetasu. Juurde elekter 250kW = 36€ + ülekandetasu. Kokku 1650kW. Oleks õhk- vesi soojuspumba pannud ,siis oleks kogu energikulu ca 600kW kokku tulnud. Et miks ma varem ei mõelnud?
Noh, kui nüüd kristalselt aus olla siis maksis gaasist tulev kW 2020 koos ülekandetasuga ca 0.03-0.05€ ja pistikust tulev kW samas koos ülekandtasuga 0.10- 0.12€. Gaasiga on mul B klassi maja ja soojuspumba oleks A+.
Lihtne arvutus arvutuspulkade ja arvelauaga näitab, et arvestades alginvesteeringut oli gaas majanduslikult ääretult otstarbekam. Enam mitte, sest pool Euroopat ehitas tuumajaamade asemel gaasielektrijaamu. Ja kuna gaasi oli vähe (tegelikult küll hirmul suured silmad) ning turg ei tööta siis uue, huvitava hinname saimegi. Kas ma vingub?
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas wicked »

Madlobster kirjutas: 06 Nov 2022, 12:44
Tegelikult on mõistlik välja tuua lõppsumma jagatud kw, sest just täpselt nii palju sulle elekter eraisikuna maksma läks.
See kuidas seda arvele laiali laotaatakse ei ole oluline.
18s/kWh.
Börs. Sihitud elektriküte. Muu tarbimine nii nagu vanadel headel aegadel.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas: 06 Nov 2022, 13:15
will111 kirjutas: 05 Jaan 2022, 23:04
selle asemel, et mõelda ENNE, paistab ikka, et mõtlema hakatakse pärast.
See on nii ja naa, sa võtad mingi ühe äärenäite. Aga neid näiteid on üle spektri. Mul näiteks on majas gaasiküte, kulu oktoobris 1400kW. Rahas siis 153€ + ülekandetasu. Juurde elekter 250kW = 36€ + ülekandetasu. Kokku 1650kW. Oleks õhk- vesi soojuspumba pannud ,siis oleks kogu energikulu ca 600kW kokku tulnud. Et miks ma varem ei mõelnud?
Noh, kui nüüd kristalselt aus olla siis maksis gaasist tulev kW 2020 koos ülekandetasuga ca 0.03-0.05€ ja pistikust tulev kW samas koos ülekandtasuga 0.10- 0.12€. Gaasiga on mul B klassi maja ja soojuspumba oleks A+.
Lihtne arvutus arvutuspulkade ja arvelauaga näitab, et arvestades alginvesteeringut oli gaas majanduslikult ääretult otstarbekam. Enam mitte, sest pool Euroopat ehitas tuumajaamade asemel gaasielektrijaamu. Ja kuna gaasi oli vähe (tegelikult küll hirmul suured silmad) ning turg ei tööta siis uue, huvitava hinname saimegi. Kas ma vingub?
Õhk-vesi soojuspumbale saab alati põrandakütte olemasolul minna, vastupidi on aga keerulisem. Eeldab gaasitrassi olemasolu.
Kaasaegsele gaasiküttele õhk-vee juurde pookimine on päeva töö+paberimajandus.

2a tagasi oli gaasikütte valimine veel väga mõistlik.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Need, kes te olete börsielektrit nö sihtinud ja kaalutletult tarbinud, siis on kellelgi ka mingeid arvutusi, et mida see peale teises hinnas tarbimise ka reaalse kuluna võitu annab? Või kas üldse annab peale tunde, et ma seda kallist nüüd ei ostnud, aga ostan peale seda odavamat kohe jälle palju rohkem? Põranda küttega on kõik kõigutamised üldjuhul teisel hetkel jälle suurema kulu tekitamised, sest kui suurem hulk vett põrandas jahtub, siis kõik süsteemid üritavad seda peale pausi kiirelt endisse temperatuuri tagasi saada.
Ma ise küll kasutan pelgalt seda, et panen pesumasinad täimeriga ööseks tööle,lülitan osa vendist päevaks välja ja ühe välisvalgusti võtsin ka vähemaks, aga muus osas tahaks ikka eldada nagu elasin.
Kui võrrelda kogukulu koos küttega,siis oleks vast kõige ausam ruutmeetri kohta kulu arvestada. Ei saa ju arvet võrrelda, kui ühel on 55m2 ahjuküttega+soojuspumbaga korter ja teisel kaasaagne 220m2 maja,kus kõik elektriga või gaasiga töötab. Mul oli siiani keskmine talvine ruutmeetri kulu garaazi arvestamata a´0,9 €/m2 börsielektriga.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Lõpuks on üldse see hinna/arve võrdlemine suht ajuvaba tegevus... Räägime näiteks tsiklitest... paagitäis kütust - palju see maksab ja palju sõita saab. Ühel võtab 3,2 sajale. Teisel mehel on keeris paagis ja igas jaamas peab peale võtma. Näod on naerul mõlemal. keegi ei räägi väga sellest. Kõik mis paaki paned see ka ära läheb... Keegi ei süüdista Kajat.. Keegi ei arva ,et riik peaks mingi osa kinni maksma.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

"maksis gaasist tulev kW 2020 koos ülekandetasuga ca 0.03-0.05€ ja pistikust tulev kW samas koos ülekandtasuga 0.10- 0.12€"

Mac ei ma ei väida, et sa vingud vms, aga noh...eelneva võrdluse kohta ütleks kommentaariks järgmist - gaasist tulev võis ju maksta keskmiselt 0.04, aga kui elekter maksis kuskil 0.1-0.12 ja sa arvestad sinna juurde soojuspumba kasuteguri, mis on keskmiselt selline 3 kindlasti...siis kokkuvõttes olid need kütteallikad põhimõtteliselt võrdse pidevkuluga. soetamismaksumus kindlasti oleks näiteks õ-v pumbal mõnevõrra kõrgem kui gaasiseadmel aga samas gaasi kasutamiseks on ju minuteada teha mingi eraldi leping, lasta omale torud majja vedada, vist on vaja mingi "korsten" teha jne? soojuspumba puhul kui ma ei eksi, pole vaja mitte midagi ekstra teha ega kellegile millegi eest eraldi maksta.

urmas, ega tegelikult ei saa ka ruutmeetri järgi arvestada ega võrrelda...ühe ruutmeeter kaotab sooja palju kiiremini kui teisel. lisaks, igaüks hoiab oma ruumides mingeid erinevaid temperatuure. lisaks olen ma nüüd sel aastal vaadanud, et kütte(võimsuse)kulu pole otseselt seotud ainult temperatuuriga. nimelt vaatlus näitab, et kohati tuleb kütta päris mitu kraadi soojema ilmaga täpselt sama intensiivselt - kui väljas on väga niiske ilm ja samas ka üsna tuuline. +7 sellise "koerailmaga" kus sisuliselt näed kuidas vesi õhus hõljub, tuli kütta täpselt sama palju kui +2 ilmaga, kui on suhteliselt kuiv ja tuulevaikne. temperatuur toas langes ka sama kiirusega kui pumba välja lülitasin. nii et isegi kui kõiksugu erinevaid parameetreid justkui võrdväärseks panna, jääb ikkagi veel joppenpuhh kogus parameetreid, mida ei saa ilmselt kunagi päris samaks, võrreldes migneid erinevaid majapidamisi, kuskil erinevates asukohtades
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

wicked kirjutas: 06 Nov 2022, 14:35
18s/kWh.
Börs. Sihitud elektriküte. Muu tarbimine nii nagu vanadel headel aegadel.
Mul umbes samma auku ehk kogukulu / tarbimine = 19,5s/kWh.
Parameetrid põhimõtteliselt samad, kütte poolest oleks küll sihitud-kombineeritud küte aga kuna kuu keskel hoidsin natuke pelletit kokku ja tennid uugasid juba ka natuke kõrgemate tunnihindade juures, siis eks sellega tuligi tiba juurde aga kõhutunde järgi võib öelda, et säästsin omajagu kuldhalgude ja hõbepelleti pealt :bsmile: .
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ain kirjutas: 06 Nov 2022, 21:19
Lõpuks on üldse see hinna/arve võrdlemine suht ajuvaba tegevus... Räägime näiteks tsiklitest... paagitäis kütust - palju see maksab ja palju sõita saab. Ühel võtab 3,2 sajale. Teisel mehel on keeris paagis ja igas jaamas peab peale võtma. Näod on naerul mõlemal. keegi ei räägi väga sellest. Kõik mis paaki paned see ka ära läheb... Keegi ei süüdista Kajat.. Keegi ei arva ,et riik peaks mingi osa kinni maksma.
95% juhtudel on tsikkel ikkagi hobi. Kulutusi hobile reguleerib igaüks vastavalt oma äranägemisele ja võimalustele

elekter ja sellest saadavad hüved ei ole hobi vaid elementaarne tänapäevane elustandard.
Tsikliga saab sõitmata jätta. Pesu aga ei saa pesemata jätta, sööki ei saa tegemata jätta ja külmikut välja lülitada jne

Seega kulutusi hobile ei saa võrrelda kulutustega elementaarse elustandardi säilimiseks tehtavate kulutusega.

Jättes need el küttega välibaseinid jms sellest valemist välja :)

Kui siin ikka el arved lähenesid mõnel mehel juba kuupalgale, siis nendeks va paagitäiteks ei kipu enam midagi üle jääma, hea kui peale sööki veel interneti arveks raha jääb :D
Ok jah tänane arve on väga söödav versus sellega, mis siin oli.

Aga kuidas hinda tõstetakse nii et rahvas tänulik oleks :)
tuleb lajatada nii, et hing kinni ja siis tõmbad tiba tagasi, teed ülla žesti väikse abi näol ja rahavas pühib laubalt higi, tänab taevast ja valitust, "hää, et niigi läits"
praegu on veel nata vara higi pühkida, talv on ees ja ilmslegelt on selleks talveks igasugu molekule (elektri, gaasi, vilja jms) vähem kui eelnevatel aastatel. Mis tähendab omakorda seda, et "euromolekule" tuleb nende eest rohkem välja käia.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

wend

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas wend »

Alexela ja 220 Energia pakuvad fix paketti 17,5 päev ja 13,5 öö. Keskmine siis 15,5 Odavam kui universaal.
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas outlaw »

wend, mis perioodiga fix-paketist jutt ja kas on ka ennetähtaegse lepingu lõpetamise tasu? ja kas hinnad km-ga v ilma?
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

outlaw kirjutas: 06 Nov 2022, 22:34
wend, mis perioodiga fix-paketist jutt ja kas on ka ennetähtaegse lepingu lõpetamise tasu? ja kas hinnad km-ga v ilma?
Simple, ava Alexela leht: https://www.alexela.ee/et/elekter/tahta ... eenusega-0
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

wend kirjutas: 06 Nov 2022, 22:05
Alexela ja 220 Energia pakuvad fix paketti 17,5 päev ja 13,5 öö. Keskmine siis 15,5 Odavam kui universaal.
No kõik ei ole ju kuld,mis hiilgab. See hind alexelal on 84 kuulise paketiga, aga 36 kuud juba hoopis teise numbrid ning leppetrahvid pole ka just väiksed. Suurema tarbimisega inimesele ikka väga suure riskiga teema. Oht üle maksta on mitu korda suurem kui eeldatav võit.
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mõni ütleb oht üle maksta. Mõni ütleb võimalus vähem maksta :-|||
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 176
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas renx »

319.281kw/h. Kokku 61.27€- riigipoolne toetus ehk siis lõppsumma 44.1€. Alexela.
Siiani oli ainult veebruaris elektrihind odavam. Õhksoojuspump 24/7 järgi, enne börsil ei julgenud jättagi.
XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”