Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

franz125 kirjutas: 24 Jaan 2022, 19:02
Urmas,ise kulutatud energia on suurem teenistus kui võrku müümine.
Ilmselgelt on, aga on keegi vastupidist väitnud? Lihtsalt seda energia tootmist on vaja samal ajal, kui kulutus on suurim, mitte vastupidi. Paneelidega on seda kahjuks jube raske kokku sättida. Suvel müüdud üks ühik ei kata talvel tarbitavat ühte ühikut kohe kuidagi ära, vaid jääb mitmekordselt sellele alla.


Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

urmas66 kirjutas: 24 Jaan 2022, 20:23
franz125 kirjutas: 24 Jaan 2022, 19:02
Urmas,ise kulutatud energia on suurem teenistus kui võrku müümine.
Ilmselgelt on, aga on keegi vastupidist väitnud? Lihtsalt seda energia tootmist on vaja samal ajal, kui kulutus on suurim, mitte vastupidi. Paneelidega on seda kahjuks jube raske kokku sättida. Suvel müüdud üks ühik ei kata talvel tarbitavat ühte ühikut kohe kuidagi ära, vaid jääb mitmekordselt sellele alla.
Siin on küll selline lause millest seda saab välja lugeda,eeldusel et tootmisvõimsus on sama.
Samas sina ,kes sa ei kasuta elektrit sel määral saad teenida märkimisväärselt suurema summa.
Summa-summarum on kasumlikum alati ise rohkem tarbida kui müüa(ehk maakeeli teenid rohkem).

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

franz125 kirjutas: 24 Jaan 2022, 22:51
Samas sina ,kes sa ei kasuta elektrit sel määral saad teenida märkimisväärselt suurema summa.
Summa-summarum on kasumlikum alati ise rohkem tarbida kui müüa(ehk maakeeli teenid rohkem).
Äkki seletad lahti, et mismoodi saaks tarbida paneelis toodetud energiat talvel, kui paneel ei tooda suurt midagi? Või mida ma suvel tarbin, kui tootmine on tipus, aga mul pole ka tarbida seda kuskile? Siin tekibki ju vastuolu.

Üks näide: a´85 ruutu, maja katusele pandud paneelid
Päikesepaneelide arv 34tk
Päikeseelektrisüsteemi võimsus 12,4kW
Päikeseelektri aastane toodang 12 294kWh
Suvel müün ühes kuus (aprill kuni oktoober) keskmiselt (ilusa suve korral)umbes 0,05€/kwh 1500kwh=75€ ja talvel ostan kuus 0,15€/kwh 2000kwh=300€ enda Tarbimine suvel aprill kuni oktoober keskmiselt 900kwh ja talvel november kuni märts 2000kwh kuus. Suvel ma ka ei saa tarbida seda 900kwh oma paneelidest, sest kogu tarbimine ei ole päeval ehk päeval on tarbimine olematu. Öösel paneel minu teada ei tooda. Tegelikult need numbrid ei ole isegi sel määral ilusad, sest on ka suvel kuid, kui tootmist peaaegu pole.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 23 Jaan 2022, 18:40
Ma olen päris tõsiselt sellest vaakumtorudega päikesepaneelide teemast huviatatud ehk kasutada seda lisakütte allikana maasoojuspumbale.
Teoreetiliselt peaks saama vaakumtorusid kasutada koos maasoojuspumbaga. Kütteperioodil aitavad torud tõsta põrandaküttekontuuride temperatuuri. Väljaspool kütteperioodi minu arvates saab torude soojuse salvestada maakontuuri kaudu pinnasesse. Akupaak, soojusvaheti(d)... Torude arvu piirajaks v pudelikaelaks on ilmselt suvise tippvõimsuse efektiivne "maandamine".
Viimati muutis bitter, 25 Jaan 2022, 11:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Kas keegi pikemalt fix hinda kasutanud kodanik avaldaks, et mis see keskmine kW hind on olnud?
5 aasta peale, 10 aasta peale. Näiteks?
Pilt
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

rannamees kirjutas: 25 Jaan 2022, 11:10
Kas keegi pikemalt fix hinda kasutanud kodanik avaldaks, et mis see keskmine kW hind on olnud?
5 aasta peale, 10 aasta peale. Näiteks?
Minu teada on siiani pikim jaetarbija leping 3a,rohkem ei saagi või ei tohigi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 25 Jaan 2022, 11:07
urmas66 kirjutas: 23 Jaan 2022, 18:40
Ma olen päris tõsiselt sellest vaakumtorudega päikesepaneelide teemast huviatatud ehk kasutada seda lisakütte allikana maasoojuspumbale.
Teoreetiliselt peaks saama vaakumtorusid kasutada koos maasoojuspumbaga. Kütteperioodil aitavad torud tõsta põrandaküttekontuuride temperatuuri. Väljaspool kütteperioodi minu arvates saab torude soojuse salvestada maakontuuri kaudu pinnasesse. Akupaak, soojusvaheti(d)... Torude arvu piirajaks v pudelikaelaks on ilmselt suvise tippvõimsuse efektiivne "maandamine".
Mul ei ole siiani olnud aega tegeleda, aga sellel süsteemil on olemas mingi seade, millega ühildatakse soojuspump. Suvel oleks kasutuses boiler ja sinna tarbevee tegemine, talvel toetaks kütet. See lahendus toimib väidetavalt ka pilves ilmaga ja poolpilves ilmaga lausa maksimumilähedaselt. Mul vaja enne katusekivi välja vahetada ja siis saab ka selle koos kõigega paigaldada. Investeering on kordades võiksem kui el.paneelidel ja tulemus ei pruugi olla kehvem. Vajab muidugi täpsemalt uurimist.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 25 Jaan 2022, 15:10
bitter kirjutas: 25 Jaan 2022, 11:07
urmas66 kirjutas: 23 Jaan 2022, 18:40
Ma olen päris tõsiselt sellest vaakumtorudega päikesepaneelide teemast huviatatud ehk kasutada seda lisakütte allikana maasoojuspumbale.
Teoreetiliselt peaks saama vaakumtorusid kasutada koos maasoojuspumbaga. Kütteperioodil aitavad torud tõsta põrandaküttekontuuride temperatuuri. Väljaspool kütteperioodi minu arvates saab torude soojuse salvestada maakontuuri kaudu pinnasesse. Akupaak, soojusvaheti(d)... Torude arvu piirajaks v pudelikaelaks on ilmselt suvise tippvõimsuse efektiivne "maandamine".
Mul ei ole siiani olnud aega tegeleda, aga sellel süsteemil on olemas mingi seade, millega ühildatakse soojuspump. Suvel oleks kasutuses boiler ja sinna tarbevee tegemine, talvel toetaks kütet. See lahendus toimib väidetavalt ka pilves ilmaga ja poolpilves ilmaga lausa maksimumilähedaselt. Mul vaja enne katusekivi välja vahetada ja siis saab ka selle koos kõigega paigaldada. Investeering on kordades võiksem kui el.paneelidel ja tulemus ei pruugi olla kehvem. Vajab muidugi täpsemalt uurimist.
Jah, muidugi - tarbevee soojendamine on msp jaoks väiksema efektiivsusega tegevus kui põrandate küte. Seega esmajoones vaja torudega tarbevesi soojendada Vaakumtorud on (sooja)tootlikkuse poolest päris kindlasti efektiivsemad kui pv-paneelid. Aga suvine ületootlus vaja lahendada.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 25 Jaan 2022, 10:50
Tegelikult need numbrid ei ole isegi sel määral ilusad, sest on ka suvel kuid, kui tootmist peaaegu pole.

Oot, misasja? :lol:
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Äkki seletad lahti, et mismoodi saaks tarbida paneelis toodetud energiat talvel, kui paneel ei tooda suurt midagi? Või mida ma suvel tarbin, kui tootmine on tipus, aga mul pole ka tarbida seda kuskile? Siin tekibki ju vastuolu.
Sa ei saa siiamaani aru et mind ei huvita selle nö.vaidluse puhul üldse see mis moodi ja kui palju sa suvel või talvel seda elektrit sealt kätte saad.Ainus asi mis ma öelnud olen et ise tarbida on kasumlikum kui müüa.Ei ole enam vaja vastata sest üks räägib aiast ja teine aiaaugust,nii et las ta olla.
Aga mis vaakum torudesse puutub siis mul endine töökaaslane Raplast pani omale need majale üles ja ütles et tarbevee saab sealt mittekütteperioodi ajal kätte,mis üle jäi lükkas maakütte kaudu maha.Palju tal neid torusi oli ei mäleta.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 25 Jaan 2022, 17:42
urmas66 kirjutas: 25 Jaan 2022, 10:50
Tegelikult need numbrid ei ole isegi sel määral ilusad, sest on ka suvel kuid, kui tootmist peaaegu pole.

Oot, misasja? :lol:
Just seda sama asja,et meil on ka suvel kuid, kui päevad ainult pilves. Mõned aastad tagasi olid sellised suved täitsa olemas.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 25 Jaan 2022, 19:31
ranel kirjutas: 25 Jaan 2022, 17:42
urmas66 kirjutas: 25 Jaan 2022, 10:50
Tegelikult need numbrid ei ole isegi sel määral ilusad, sest on ka suvel kuid, kui tootmist peaaegu pole.

Oot, misasja? :lol:
Just seda sama asja,et meil on ka suvel kuid, kui päevad ainult pilves. Mõned aastad tagasi olid sellised suved täitsa olemas.
Räägi palun veel midagi päikesepaneelidest :D
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas 701 »

Võiks jah selle teema ära lõpetada ja mingi uue kondi põõsasse visata. :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas outlaw »

võiks tõesti 😀

Pilt
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

urmas66 kirjutas: 25 Jaan 2022, 15:04
rannamees kirjutas: 25 Jaan 2022, 11:10
Kas keegi pikemalt fix hinda kasutanud kodanik avaldaks, et mis see keskmine kW hind on olnud?
5 aasta peale, 10 aasta peale. Näiteks?
Minu teada on siiani pikim jaetarbija leping 3a,rohkem ei saagi või ei tohigi.
Ma ei mõtle ühe lepingu pikkust, vaid aega, mil on olnud pidev fix hind.
Pilt
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Mul on olnud ainult fixpakett(õigemini eidel)kas sealt mingit statistikat teha saab peab uurima.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

rannamees kirjutas: 25 Jaan 2022, 22:51
urmas66 kirjutas: 25 Jaan 2022, 15:04
rannamees kirjutas: 25 Jaan 2022, 11:10
Kas keegi pikemalt fix hinda kasutanud kodanik avaldaks, et mis see keskmine kW hind on olnud?
5 aasta peale, 10 aasta peale. Näiteks?
Minu teada on siiani pikim jaetarbija leping 3a,rohkem ei saagi või ei tohigi.
Ma ei mõtle ühe lepingu pikkust, vaid aega, mil on olnud pidev fix hind.
Kui börs tuli oli meil enne seda valitsuse määratud hind kõigile ja siis kui sai börsi valida oli fixpakettide hind EE-l päev 0,058 ja öö mingi 0,04+ kanti. Börsil oli sel hetkel üsna stabiilne 0,03-0,04 vahel ka alla selle. Ma päris mitu aastat jälgisin, et mis vahe on fix hinnal ja börsil, kuid igal ajahetkel oli minu tarbimise juures börsil võit igakuiselt üle 1/4 arvest. Põhimmõtteliselt oli see nii ka kuni eemise aasta keskpaigani. Sealt edasi hakkas hind kerima ja ka fix hinnad hakkasid igakuiselt tõusma.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kohe saame kätte jaanuari arved ja seal on meid valitsus "megalt" toetanud ehk elu saab lill olema :D
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

urmas66 kirjutas: 26 Jaan 2022, 09:54
Kui börs tuli oli meil enne seda valitsuse määratud hind kõigile ja siis kui sai börsi valida oli fixpakettide hind EE-l päev 0,058 ja öö mingi 0,04+ kanti. Börsil oli sel hetkel üsna stabiilne 0,03-0,04 vahel ka alla selle. Ma päris mitu aastat jälgisin, et mis vahe on fix hinnal ja börsil, kuid igal ajahetkel oli minu tarbimise juures börsil võit igakuiselt üle 1/4 arvest. Põhimmõtteliselt oli see nii ka kuni eemise aasta keskpaigani. Sealt edasi hakkas hind kerima ja ka fix hinnad hakkasid igakuiselt tõusma.
Sama minulgi, pidev ainult börs ja seepärast olekski huvitav teada, et kas see talv viib fix hinnaga kodanikud pikemas ajaühikus võitu või on ikka börs summana odavam olnud. Praegu ju fixitakse nii kõrgel, et tarbimist veidi juhtides on ikka börs vist odavam :roll:
Pilt
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

urmas66 kirjutas: 26 Jaan 2022, 09:58
Kohe saame kätte jaanuari arved ja seal on meid valitsus "megalt" toetanud ehk elu saab lill olema :D
See toetus on selline valikuline, tunnipõhiste hindadega kliendid maksavad ikka üle, kuna toetus on ööpäeva keskmise hinna alusel.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ivoonu kirjutas: 26 Jaan 2022, 11:22
urmas66 kirjutas: 26 Jaan 2022, 09:58
Kohe saame kätte jaanuari arved ja seal on meid valitsus "megalt" toetanud ehk elu saab lill olema :D
See toetus on selline valikuline, tunnipõhiste hindadega kliendid maksavad ikka üle, kuna toetus on ööpäeva keskmise hinna alusel.
Mul on tunnipõhine arvestus,aga arvel on ikkagi kuu keskmine hind,mitte tundide hinnad. Ja toetus on minu teada ka kuu hinna põhine ehk kui hind ületab selle totetatva summa.

Edit:
MKM kodukal selgelt lahti kirjutatud
Uue toetusmeetmena kehtestab valitsus kodutarbijatele kuni märtsini elektri- ja gaasiarvete hinnapiiri, millest alates riik kompenseerib energiakulud. Elektritarbimise puhul on hinnalagi kodutarbijatele 12 senti kilovatt-tunni kohta. Sellest piirist kõrgema hinna korral kompenseerib riik elektriarve kuni 650 kilovatt-tunni ulatuses. See tähendab, et kui elektri kuu keskmine hind kas börsil või fikseeritud hinnaga paketis ületab 12 senti kilovatt-tunni kohta, maksab seda hinda ületava osa elektriarvest kinni riik. Näiteks kui kodune kuine tarbimine on 650 kilovatt-tundi ja arve 150 eurot, on inimese keskmine kulu 23,08 senti kilovatt-tunni kohta. Seega on tarbija kulu koos riigipoolse abiga mitte rohkem kui 650 kWh x 12 senti/kWh + km = 93,6 eurot ehk riik kompenseerib 150 eurosest arvest 56,4 eurot.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Erci »

Olen kätte saanud.
___________________________

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas oil »

urmas66 kirjutas: 26 Jaan 2022, 12:08
Ivoonu kirjutas: 26 Jaan 2022, 11:22
urmas66 kirjutas: 26 Jaan 2022, 09:58
Kohe saame kätte jaanuari arved ja seal on meid valitsus "megalt" toetanud ehk elu saab lill olema :D
See toetus on selline valikuline, tunnipõhiste hindadega kliendid maksavad ikka üle, kuna toetus on ööpäeva keskmise hinna alusel.
Mul on tunnipõhine arvestus,aga arvel on ikkagi kuu keskmine hind,mitte tundide hinnad. Ja toetus on minu teada ka kuu hinna põhine ehk kui hind ületab selle totetatva summa.

Edit:
MKM kodukal selgelt lahti kirjutatud
Uue toetusmeetmena kehtestab valitsus kodutarbijatele kuni märtsini elektri- ja gaasiarvete hinnapiiri, millest alates riik kompenseerib energiakulud. Elektritarbimise puhul on hinnalagi kodutarbijatele 12 senti kilovatt-tunni kohta. Sellest piirist kõrgema hinna korral kompenseerib riik elektriarve kuni 650 kilovatt-tunni ulatuses. See tähendab, et kui elektri kuu keskmine hind kas börsil või fikseeritud hinnaga paketis ületab 12 senti kilovatt-tunni kohta, maksab seda hinda ületava osa elektriarvest kinni riik. Näiteks kui kodune kuine tarbimine on 650 kilovatt-tundi ja arve 150 eurot, on inimese keskmine kulu 23,08 senti kilovatt-tunni kohta. Seega on tarbija kulu koos riigipoolse abiga mitte rohkem kui 650 kWh x 12 senti/kWh + km = 93,6 eurot ehk riik kompenseerib 150 eurosest arvest 56,4 eurot.
Kui kodanik A on börsihinnaga klient ja kodanik B on ka börsihinnaga klient ning mõlemil on kuu tarbimine 1000 kWh, võib nende kuu keskmine börsihind olla erinev. Kodanik A tarbib rohkem päevasel ajal (kallim tunnihind) ning kodanikul B on jällegi tarbimine 50/50. Nende keskmine tunnihind võib tulla suvalisel kuul (A) 26 senti vs (B) 21 senti. Arve erinevus 260 vs 210 €.

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas grahv »

Börsikatel on mu arust ka erinevus - nö. vanad bõrsikad e. üldteenuse tarbijad saavad päeva keskmisega, need kes hiljem tegid tunnipõhise arvestusega paketi need nii ka saavad...

G
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

grahv kirjutas: 26 Jaan 2022, 16:30
Börsikatel on mu arust ka erinevus - nö. vanad bõrsikad e. üldteenuse tarbijad saavad päeva keskmisega, need kes hiljem tegid tunnipõhise arvestusega paketi need nii ka saavad...

G
Ei saa, keegi arvet tunnitarbimise järgi, saad oma kasutuse järgi(tunnipõhise) päeva keskmise ja sealt omakorda kuu keskmise ehk arvel on üks number mis on personaalselt sinu tarbimise järgi arvutatud keskmine. Üldteenusel on börsi kaalutud keskmine. Need on erinevad asjad.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kas sa päriselt ise ka usud seda juttu? :D

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joel »

urmas66 kirjutas: 26 Jaan 2022, 17:23
Ei saa, keegi arvet tunnitarbimise järgi, saad oma kasutuse järgi(tunnipõhise) päeva keskmise ja sealt omakorda kuu keskmise ehk arvel on üks number mis on personaalselt sinu tarbimise järgi arvutatud keskmine.
Ehk siis arve saad mitte oma tarbimise järgi vaid hoopis oma tarbimise järgi. See on vist jälle selline koht, kus klassik ütleks, et elementaarne...
Joel
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

ma arvan, et nüüd peaks küll hakkama järgi jätma
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

@joel ja @will111 äkki googel aitab teid,ma ei viitsi kõiki elektrimüüjaid läbi kammida, aga kõigi kodukatel on see arve loogika teema lahti kirjuatatud. Kui teil omal pole börsi paketti,siis võiks leida kellegi sõbra või tuttava oma ja paluda tal näidata arvet. Ma ka tahaks näha kuidas kõik kogu kuu tunnid on arvel eraldi välja toodud ja siis joone alla kokku löödud. Ma väga tahan sellist arvet näha PLIIIS :mrgreen:

Üks näide tunnipõhise arvestusega börsi hinnaga Elektrumi lepingu arvelt ja neile hindadele lisandub käibemaks 20%
image.png
image.png
Viimati muutis urmas66, 26 Jaan 2022, 20:36, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Raitsraisk
Postitusi: 301
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

Aga mis poindiga siis öösel kell 4 pesu pestakse? Kui tuleb keskmine hinne, siis võid ju sama vooluhulga ka tipptunni ajal tarbida ?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”