Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Hariv selgitus kõlaritest on kahtlemata sisukas aga siinkohal mitte väga asjakohane. Püsime ikka enam-vähem teemas.


🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

eks ta mingil määral siiski ka teemas ole. näiteks...oletame, et keegi on suur heli/kodukino fänn, siis tänaste hinnatasemete juures juba tasub reaalselt hakata mõtlema ja vaatama, mida kasutatakse või sees hoitakse :D rahvas siin räägib mingitest valgustitest ja led pirnidest ja kas ja kuidas selline asi elektriarvet mõjutab. no vot ega eriti ei mõjuta tõesti, aga näiteks paar võimendit 8h päevas huugamas ning üks suuremat sorti televusser või projektor ka sinna juurde siis kokku pidev tarbimine ~500w võib juba täitsa vabalt olla tagatud. arve saamise aeg kätte jõuab siis eur/kilowatt hinna juures teeb see üsna respektaabli rahasumma, millest loobuma peab :D
lihtsalt nii võrdlusmomendi mõttes toon siia kõrvale, et ligikaudu sama ehk 500w tarbimist on mul õhksoojuspump, kuskil sellise -7 kuni -10 külmakraadi puhul. pump muidugi käib siis rohkem kui 8h päevas, aga tarbitav võimsus sellegipoolest on ligikaudu sama ning see kütab ära terve maja.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Teemasse siis, ka minu arve suudeti lõpuks kokku liita.
Dets arve 293 eur, ehk võrreldes novembriga oli kWh tarbimine +40% ja arve +117%.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma kasutan peale kütteseadme elektrit suures piirdes samapalju ja peamiselt on küte ikka see,mis teeb arvet,mitte telekas kodukino või mis iganes muu tarbija. Elektripliit+ahi on eeldatavasti suuremad tarbijad kuu jooksul kui need muud asjad kokku.Mul üldiselt enamvähem kaasaegne kdutehnika ehk A++ või A+++ Vanad on suur plasma telekas ja maakütte seade.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Sa Urmas ära lase end petta nendest märgistustest. Märgistused ei ütle, kuidas ühe seadme energiakulu omaniku rahakotis välja näeb, vaid seda, kas seade vastab mingitele konkreetsetele, tootmise ajal kehtinud normidele. Näiteks, ehituslikult on mul B klassi maja, sest nii tuli arvutades välja. Aga tänast energiakulu vaadates on tegemist A klaasi hoonega. Tihtipeale on vastupidi, klass on parem, kui tegelikkus.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas: 10 Jaan 2022, 11:12
Näiteks, ehituslikult on mul B klassi maja, sest nii tuli arvutades välja. Aga tänast energiakulu vaadates on tegemist A klaasi hoonega. Tihtipeale on vastupidi, klass on parem, kui tegelikkus.
A sa ju ei ela sees, siis vist vara veel hinnangut anda.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 10 Jaan 2022, 11:12
► Näita Spoilerit
Sa Urmas ära lase end petta nendest märgistustest. Märgistused ei ütle, kuidas ühe seadme energiakulu omaniku rahakotis välja näeb, vaid seda, kas seade vastab mingitele konkreetsetele, tootmise ajal kehtinud normidele. Näiteks, ehituslikult on mul B klassi maja, sest nii tuli arvutades välja. Aga tänast energiakulu vaadates on tegemist A klaasi hoonega. Tihtipeale on vastupidi, klass on parem, kui tegelikkus.
Seda küll ja ega ma polegi näpuga järge ajanud. Kui mõned aastad tagasi sai suur külmik välja vahetatud uuema Samsungi vastu,siis isegi suvine elektriarve vähenes nähtavalt. Enne seda oli mingi 2000-ndate alguse Helkama. samas kui ma paljude tuttavatega olen nüüd sel teemal suhelnud,siis mul polegi midagi kõige hullem arve. Rekordi mees on sõber,kel on kaks palk hoonet 120+120m2, küte mõlemas õhk-vesi ja kokku oli arve 1543€
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas 701 »

urmas66 kirjutas: 10 Jaan 2022, 11:45
Rekordi mees on sõber,kel on kaks palk hoonet 120+120m2, küte mõlemas õhk-vesi ja kokku oli arve 1543€
ga

Siis on mul öko värk. :D Minu u 120m2 palkidest suvila või maakoht suutis 15C säästu reziimis koos külmakirstuga kõigest 300 soti eest eurosid taevasse küpsetada läbi õhk-õhk pumba.. Kohal olles me kütame kaminat, et see asja ei muuda. Varasematel talvedel on kõige külmematel kuudel 100€ suudetud ära kulutada. Linnakorterist ma ei hakka rääkimagi 10€ elekter..
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

attrs
Postitusi: 173
Liitunud: 05 Apr 2004, 22:26
Tsikkel: 790 adv
Asukoht: Laagri
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas attrs »

Maja ca 140 ruutu, küte ja soe vesi gaasiga ning detsember viib rahakotist välja ca 500€
Vesi, gaas ja elekter kokku. Toas pidevalt 22 kraadi, aeg-ajalt teinud kaminasse tuld.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

701, ei ole sul ju siis mingit ökot? või millest küll selline veider järeldus.
lugesid ikka läbi, et seal oli KAKS maja 120 ruutu? seega jaga 1500 kahega. 750 per maja. Nüüd arvesta, et seal majades ilmselt ei hoitud mingit 15c säästureziimi, vaid tõenäoliselt temperatuuri minimaalselt kuskil 23c. Ahju seal samuti tõenäoliselt keegi kordagi ei kütnud ja ega ausalt öeldes mingites uuema aja palkmajades seda tihtipeale ei ole. Seega, siit võid arvestada kohe vähmalt kaks kord suurema elektrikulu küttele. Ilmselt nendes majades vast ka elati terve see kuu aega aktiivselt sees ning kulutati elektrit ka igasse muusse suunda peale otsese pumbakütte. Ja tulemus ongi see, et tegelikult mingit eriliselt rohkem või vähem ökot ei ole, lihtsalt erinevad nõudmised/tingimused

Mis A ja B jne energiamärgiseid puudutab siis need ei näita tõesti midagi niiväga erilist. Laias laastus ja väga üleüldiselt ehk seda, et üks konkreetne seade on ökonoomsem, keskpärane või puhta hull kui võrrelda ajalooliselt samasuguste või samaväärtsete seadmetega. Märkimisväärne vahe on minumeelest vaid elektrpirnde puhul - kui rääkida reaalsetest numbritest. Paljude muude asjadega on nii, et oma "toodangu" kohta võivad tänased uued asjad küll olla ökomad, aga kuna 99% juhtudel on need ka kas suuremad/uhkemad/rohkemate tulede ja vildega jne siis kokkuvõttes on elektrikulu ikka üsna sarnane vahemate seadmetega. No võta kasvõi külmkapp. 90ndatel vist inimestel väga ei olnud mingeid 1000 liitriseid külmkappe nagu täna :D 65 tolliseid "haa-dee-err" telekaid samuti ei olnud, mis silmi peast välja põletaks

joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joha123 »

Igasne jama paneb kas tegutsema või ahastama. ise pigem tegutsen: põrndaküte välja ja uus kõige ökonoomsem õhupump ööseks tööle. uus nutiveeboiler . lambid nagunii ledid. (ei saand aru kui telkus penskar kurtis, et pidi istuma lausa pimedas- vaja vanainimesi nõustada)... ja mulle meeldis see papi, kes küsis- kuidas saavad nii lolli mõtlemisega inimesed riigikogus töötada ja veel öösel rahulikult magada. a keda sa papi valisid??? kokkuvõttes- pea tööle ja maksuvaba tulu teenima, kuniks asjad jälle tasakaalu saab.

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas 701 »

will111 kirjutas: 10 Jaan 2022, 19:07
701, ei ole sul ju siis mingit ökot? või millest küll selline veider järeldus.
Ega see "öko" oligi mõeldud irooniana. Ei pea need tänapäeva palkmajad kah essugi sooja, arvutatagu sinna mida tahes. :D Kui detailitäpne olla, siis elasin kah poolteist nädalat maal detsembris. Pump on seal tegelikult selleks, et maja miinusesse ei läheks, kui kohal pole. Kohal olles köetakse meil kaminaga ja sooja on toas pigem 30C. Seega siis pump seisab ja voolu läheb vähem hoopis. Ok, veeboiler ja valgustus tuleb juurde kohal olles. Kaminaga köetakse, kuna puid mida ahju ajada on ümber maja rohkem, kui neid ära põletada suudetakse. Pealegi sobib minu elustiiliga hästi paar nädalavahetust metsateoga tegeleda igal aasta. Aga ega see 300€ ,mullegi ei meeldi, seega ilmselt tekitan II korruse tarvis mingi luugi, et köetavat pinda vähendada. Pealgi nii väldin sooja tungimise sinna, kus seda eriti vaja pole.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ei pea need tänapäeva palkmajad kah essugi sooja, arvutatagu sinna mida tahes.
Sooja peavad küll aga puu ei salvesta seda nagu kasvõi kipsplaat või betoonpõrand.Kiirelt soojeneb ja kiirelt ka jahtub.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

franz125 kirjutas: 10 Jaan 2022, 20:10
Ei pea need tänapäeva palkmajad kah essugi sooja, arvutatagu sinna mida tahes.
Sooja peavad küll aga puu ei salvesta seda nagu kasvõi kipsplaat või betoonpõrand.Kiirelt soojeneb ja kiirelt ka jahtub.
Eks ta ikka oleneb palju ka majast endast. Mul naabril on mingist 30-40c, käsitsi tahutud palgist maja ja tal on kulu vägagi normaalne ehk kindlasti mitte rohkem kui minul kivimajas. Tal on valatud põranda plaat torudega ja teisel korrusel radikad, korralikult(ka väljast) soojustatud fibo lintvundament ja maaküte. katusealune on ka minimaalselt 300mm villa enamuses rohkem.
See megaarvega sõber elab freesitud palkidest majas ja koos vanematega ehk nemad ühes majas ja vanemad teises. Garaažis ta möllab ka natuke, kuid seal on bullerjan kütjaks. Kuid eks tal ikka sein ka võibolla veits õhuke ja soojakadu ka sealt äkki.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

See on see betoon põranda teema, millest ma siin soojuspumba teemas ka natuke kirjutasis,kui oli teemaks eemalt seadistamine. Seal on väga hästi lahti seletatud, et miks see just nii on. Aga kuna see otseselt on seotud ka energia kokkuhoiuga siis panen selle lingi siia.
Mina olen seda täiesti kindlalt ka enda kogemusel proovida saanud. Mul on majas igas ruumis eraldi kontuur ja termostaat seinal, mis oli ilmselgelt liigne rumal kulutus, mida ma täna praktiliselt ei kasuta. Kõik termostaadid on kogu majas põhja, maksimumi peale keeratud ja reguleerin maja soojuspumbast,,mitte tube eraldi. Mul on 12 termostaati, millest 1 reguleerib kahte kontuuri elutoas.
https://maasoojus.ee/miks-porandakutte- ... ab-HvacPqQ
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas oxide »

Toon ka siis arve ära detsemberist. Ca 200 ruutu maja gaas ja elekter kokku 280. Kaminaga aitan ka kaasa.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

müstilised erinevused nende arvete puhul ikka. kunagine ülemus just nädal tagasi postitas ka oma dets arve, 850 midagi oli vist.
ei mäleta nüüd täpselt kas tal oli õhk-vesi pump või isegi maapump. aga igatahes on tal nii küllaltki uus maja kui ma küllaltki uus küttesüsteem (ei saa olla vanem kui ehk kuskil 3-4a). lisaks on tal maja katusele paigaldatud veel päiksepaneelid...mis muidugi praegu annavad ilmselt täpselt null elektrit :D
ruutmeetreid oli vist ka midagi alla 200.

teine tuttav tõi ka fb's oma arvel olnud numbri välja. 90 ruutu täiesti uus maja (sügisel valminud) ning arve oli midagi umbes sada euri. puhas elektriküte siis samuti, kaminat ega ahju seal majas ka minuteada üldse ei ole.
ühesõnaga, tundub, et suurimad erinevused arvetel tulevad tegelikult ikkagi inimeste harjumustest ja nõudmistest. kunagine kooliõde ja hilisem tuntud muusik eestis, Hannah...too esitlus millalgi eelmisel nädalal väidetavalt arvet 10k+ :D see küll on siis ka mingisuguse mõisa arve, mida ta oma abikaasaga vist omab...aga no ma ei kujuta ette, mitut ruutmeetrit seal veel köetakse, ja suurim küsimus muidugi MILLEKS??? kas inimene tõepoolest ei saa ära elatud paarikümne ruutmeetri toapinnaga per persoon?
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Suur erinevus tuleb fikseeritud vs börsihinna pakett.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kõik minu toodud näited olid börsihinna pakett

ja no arvatavasti fiks hinna paketi omanikud oma arveid vist kuskile ei postita ega neist väga ei räägigi. pole nagu erilist põhjust ju

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tort »

ranel kirjutas: 10 Jaan 2022, 22:20
Suur erinevus tuleb fikseeritud vs börsihinna pakett.
Kunagi fikseeritud jah, aga peamiselt saavad vastu kellasid ikkagi puhtalt elektriküttega tegelased ja minu meelest ka õhk-vesi. Viimane seepärast vist, et dets oli külm ja see kaotab efektiivsuse mingist kraadist ja soojakolb läheb taha.

EDIT: Tundub, et on ilmunud välja seltskond tegelasi, kelle jaoks elektriarve 2000 eur on ok, aga 7000 eur pole. 7000 poleks minu jaoks ka ok, aga et keegi maksis "vanasti" ka 2k - WTF? Krüptokaevandus või välibassein?
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas: 10 Jaan 2022, 22:31
kõik minu toodud näited olid börsihinna pakett

ja no arvatavasti fiks hinna paketi omanikud oma arveid vist kuskile ei postita ega neist väga ei räägigi. pole nagu erilist põhjust ju
No ma võin siia kõrvale panna oma naabri fiks hinnaga dets arve suuruse. Ruutmeetreid täpselt sama, ridakas siis. Erinevus selles, et mul otsaboks ja 3 välisseina, tema kohe minu kõrval ja 2 välisseina. Kuigi tal leibkonnaliikmete arv 4 ja mul 2, siis mul kWh kulu u 20% suurem. Otsasein ja seal asetsevad 3 akent, millest üks suur terrassiaken, teevad oma.
Ok, arved siis ümardatult: 293.- ja 105.-
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas and »

oxide kirjutas: 10 Jaan 2022, 21:02
Toon ka siis arve ära detsemberist. Ca 200 ruutu maja gaas ja elekter kokku 280. Kaminaga aitan ka kaasa.
ja see ei ole fiks pakett? pole võimalik! gaasi hind on tõusnud viimase aastaga 4x. elekter sama. et ütled, et aasta tagasi detsembris oli su 200m2 maja kõik kulud kokku 70 euri? jee right!

mis mõisadesse ja tavalistesse 2000 euristesse arvetesse puutub, siis tegemist ikka ettevõtlusega.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

and kirjutas: 11 Jaan 2022, 08:51
oxide kirjutas: 10 Jaan 2022, 21:02
Toon ka siis arve ära detsemberist. Ca 200 ruutu maja gaas ja elekter kokku 280. Kaminaga aitan ka kaasa.
ja see ei ole fiks pakett? pole võimalik! gaasi hind on tõusnud viimase aastaga 4x. elekter sama. et ütled, et aasta tagasi detsembris oli su 200m2 maja kõik kulud kokku 70 euri? jee right!

mis mõisadesse ja tavalistesse 2000 euristesse arvetesse puutub, siis tegemist ikka ettevõtlusega.
Osadel gaasimüüjatel on veel mingid vanahinnaga fix paketid. Mul ühel tuttaval on ka Nõmmel sama teema, aga seda oli veel paar kuud tal vist jäänud. Tal oli vist Alexela
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mind tänane gaasiarve ei tapa (~260€) aga möödunudaastase, fikseeritud hinna juures juures oleks ma rääkinud ~60€ kulust ja poleks päris hästi aru saanud millest täna kõik see lärm ja kisa. :) Aga need fiks hinnaga paketid on kohe minevik, neil on kas ajaline kehtivus või siis teeb gaasimüüja tulenevalt Võlaõigusseadusest muudatuse. Pole mõistlik eeldada, et gaasimüüja tasub hinnavahe lõputult.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joel »

Mul on läbi aegade suurim gaasiarve olnud 2010. a. detsembris, kui arve oli 216.89€ ja kuu keskmine temperatuur -8 kraadi. Suuruselt järgmine arve oli 2021. oktoobris 200.50€ ja kuu keskmine temperatuur +7.8 kraadi (gaasiküte, börsihind). 2021. a. detsembris kui oleks börsipaketiga gaasi ostnud ja ainult gaasiga kütnud, oleks arve olnud ca 610 eurot, kuu keskmine temperatuur oli umbes -5 kraadi ringis. Köetavat pinda on 133 m2, energiakulu järgi arvutatud energiamärgis on E ja F piiri peal, pigem siiski F. Vähemalt hetkel on gaasi börsihind detsembri omast veelgi kõrgem.

Kõik kes te siin maja ruutmeetrite numbreid välja toote - kas need on köetav pind, eluruumide pind, suletud netopind või veel midagi muud? Erinevus võib vabalt 2 korda olla. Kui keegi teatab, et "mul on 200-ruudune maja", siis mida see tavaliselt tähendab? Võib-olla peaks see küsimus küll pigem rumalate küsimuste rubriiki kuuluma...
Joel
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Mu 152 m2 on köetav pind, sellest mingi ca 20-21 on garaaž, aga see ka soe ja miski +20 juures.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Presidendilossi elektriarve 13300 +km= ~16 000 eur ja tundub, et kasutavad lisaks veel kaugkütet ka (kui räägitakse hetkel veel laekumata soojusenergia arvest): https://arileht.delfi.ee/artikkel/95607 ... kib-veelgi
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Turist kirjutas: 11 Jaan 2022, 11:21
Presidendilossi elektriarve 13300 +km= ~16 000 eur ja tundub, et kasutavad lisaks veel kaugkütet ka (kui räägitakse hetkel veel laekumata soojusenergia arvest): https://arileht.delfi.ee/artikkel/95607 ... kib-veelgi
Vale- Eesti maksumaksja elektri arve :evil:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

yeekim kirjutas: 11 Jaan 2022, 11:38
Turist kirjutas: 11 Jaan 2022, 11:21
Presidendilossi elektriarve 13300 +km= ~16 000 eur ja tundub, et kasutavad lisaks veel kaugkütet ka (kui räägitakse hetkel veel laekumata soojusenergia arvest): https://arileht.delfi.ee/artikkel/95607 ... kib-veelgi
Vale- Eesti maksumaksja elektri arve :evil:
Sa isegi ei kujuta ette kui suur on "Eesti maksumakksja" detsembri elektriarve - presidendiloss on sellest üks väike tolmukübeke ainult :mrgreen:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Maaks kirjutas: 11 Jaan 2022, 11:57
yeekim kirjutas: 11 Jaan 2022, 11:38
Turist kirjutas: 11 Jaan 2022, 11:21
Presidendilossi elektriarve 13300 +km= ~16 000 eur ja tundub, et kasutavad lisaks veel kaugkütet ka (kui räägitakse hetkel veel laekumata soojusenergia arvest): https://arileht.delfi.ee/artikkel/95607 ... kib-veelgi
Vale- Eesti maksumaksja elektri arve :evil:
Sa isegi ei kujuta ette kui suur on "Eesti maksumakksja" detsembri elektriarve - presidendiloss on sellest üks väike tolmukübeke ainult :mrgreen:
Teame, aga seda jama serveeritakse a'la: "Vaadake, millega meie presidendike peab hakkama saama!" Nagu nad omast taskust maksaks......

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”