Õhksoojuspumba automatiseerimine

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Turist »

yeekim kirjutas: 08 Dets 2021, 22:48
Elektri kaasabil kütmine on ikkagi arvestatav ja soodne kütmisviis, kuna tema soetamis- ja asendamiskulud ning ekspluatatsioon on odav!
Aja kokkuhoiust rääkimata...
See võibolla ei ole päris reegel, vaid erand, aga mõnikord on tõesti otsene elekter kokkuvõttes kõige kasulikum. Mul näiteks (suhteliselt suure) korteri kütmiseks elektriradiaatorite (+elektriboiler) asemele õhk-vesi soojuspumba süsteemi paigaldamine (soojuspumpade paigaldamine on lubatud) hetkel 10 aastaga kindlasti ära ei tasuks. :roll: "Tavalist" õhksoojuspumpa üldse ei kaalu kuna 6 ruumi kütmiseks oleks vaja rohkem kui 1 seade (maksumus läheks vist juba Õ-V kanti) ja ka magamistubadesse müra tekitavat ning õhku puhuvat seadet ei tahaks. Kui 1+ aasta pärast kindla hinnaga pakett lõppeb, eks siis näeb, võibolla olukord veidi muutub õhk-vesi kasuks, aga ilmselt tõsisemalt kaaluks seda asja siis kui tasuvus oleks u. 5 a.



Teema algataja
will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

mingeid reegleid ei ole selles maailmas väga, ja igasuguseid erandeid on väga palju...see on minule igatahes selgeks saanud. jah, kui võtta ja võrrelda puhtalt mingite 3 "kuulsaima paigaldaja" kogupakette nende poolt pakutavate paketihindadega kõigile nendele erinevatele küttelahendustele. siis võib ju näiliselt mingei reegleid ja jooni maha tõmmata. reaalses elus siiski on nii palju erinevaid faktoreid, isegi täpselt samade asjade/seadmete hinnad juba võivad kõikuda kahekordselt mõnikord, rääkimata siis marginaalselt erinevatest seadmetest, millel on näiteks erinev nimi peale kirjutatud jne.

praeguseid elektrihindasid eelduseks võttes näiteks on naeruväärne väide, et otseelekterküte on tegelikult ikka hästi hea lahendus ja mingid muud asjad kindlasti ei tasu ära. muidugi me jällegi ei tea, kas aasta aja pärast on sama või ristivastupidine olukord el. hinnaga aga täna tulebki lähtuda siiski tänasest reaalsusest.
huvi pärast siis täna vaatasin, mis kulud mul tekkisid kui tulin nö. "maale" ja pidin maja soojaks kütma hakkama päevasel ajal. esimese satsiga pump võttis ära ~5kw, mis tänaste hindade juures tegi siis vist umbes 4eur. ahju on läinud 2 sületäit puid, mis teeb arvestuslikult kokku umbes 1.5e. ja pump nüüd teise tsükliga (vahepeal päeval lülitasin selle välja, kuna ei viitsinud lihtsalt seda üüratut kw hinda enam plekkida :lol: ) on võtnud ära 4kw. Arvestuslikult on siis kokku kulunud mul juba ainuükse tänase päevaga ligikaudu 7e ja nüüd on toatemp ka enamvähem normi jõudnud lõpuks. alustasin muidugi ka toatemperatuurilt 4c (väljas -14).

Kui see kõik nüüd aga arvestada ringi otseelektrisse näiteks võrdluse mõttes, siis ma oleksin pidanud kütma vähemalt kuskil 45kwh siia täna ära, et praeguseks hetkeks saavutada temperatuuriliselt samaväärset tulemust. kuna suurem osa sellest oleks tulnud kütta väga kalli kwh hinnaga siis oleks see mulle maksma läinud arvatavasti ligi 30eur! Jutt käib siis ühest päevast ja tegelikult kokku vaid umbes 12 tunnist :lol: Nii et Turist, võibolla ei tasu selle "10 aastaga kindlasti ära ei tasu" jutuga nii uhkelt esineda :D
võib ka teha mingi teistsuguse, palju lihtsama ja hoomatavama arvutuse - näiteks oletame, et sa hoiad igal kütteperioodil iga päev keskmiselt 2eur elektri pealt kokku mingi muu seadmega, mis ei ole otseelekter küte (mis iganes pump see siis). See on väga realistlik, pigem isegi tugevalt konservatiivne arvestus aga oletame, et on näiteks nii ja oletame, et praegused ULME kw hinnad on kõigest ajutine nähtus. Kütteperiood on kuskil 5 kuud pikk eestis kindlasti ehk 150px2eur=300eur aastas.
väga korraliku Õ-Õ pumba saab kätte alla tuhande euro, koos paigaldusega ütleme laias laastus siis tonn. mingeid muid kulutusi ei lisandu.
Õ-V pumba hinnad on seinast seina aga üldjuhul algavad kuskil 2'st ning üle 4k ilmselt ei ole enam mõistlik maksta. kogu paigalduse maksumus sõltub sellest, mis sul olemas on või kuidas ja kuhu kavatsed seda panna. küttetoru ise muidugi ei maksa mitte midagi, seega otseselt seadmete hinnale ei lisandu ikkagi praktiliselt miskit. boonuseks on see, et saad kõige mugavama ning mõistlikuma küttelahenduse, millest üldse unistada saaks (juhul kui hakkad kütma põrandat).
ja lihtsalt näitena siia kõrvale, et mina näiteks omandasin oma Õ-Õ pumba, mis nö. pakettpakkuja poolt koos paigaldusega oleks maksnud 1600e, kogusummaga 500e pump + midagi alla 100e paigaldus. pump oli ostes tuttuus ja kinnises pakendis ning garantiiga. nii et tasuvus ja tasuvusperiood on üsna suhteline mõiste :D

üldiselt siiski võib üsna lihtsalt siit näha, et see ei tasu ära jutt on korralik enesepetmine sest ainult lootusetu naiivitar usuks, et elektri kw hind veel kunagi normaliseeruks sellel suure nõudluse perioodil
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3134
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas: 08 Dets 2021, 13:47
► Näita Spoilerit
Minu teada lõppesid need toetused eramutele mis on ehitatud pärast 1993 aastat ära.
Palun viita.
2000.a
https://www.kredex.ee/et/majaduueks#kellele-sobib

Aga jah, päris uutele hoonetele ei saa.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas AzA »

Tasuvad ja ei tasu ära kõik kütteliigid. On ajad, kus elekter ei maksa midagi, siis puit, siis gaas.
Ebamugavaim on tavaliselt kõige soodsam.
Nii lihtne ongi.
Mul on ahi, Õ-V valmidus ja infra otseküte igas toas.
Kuna eriti -20c puhul ei reisi, ehk siis ahju saab õlle kõrvale kütta .... infra öösel stabiliseerib ja asi mutt.
Infratel taga äpiga juhitav elektripesa, miski sonoff vms 10€ tk. Konfi ette või 10 aastat + termostaat.
Ahju ja puudega jaurata ei viitsi, ju siis ainult infra või Õ-V ... aga ju siis on raha ka, laisk peab ikka mõtlema eksole :)
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

► Näita Spoilerit
Infra on põrand vmm?

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

infra on infrapuna küttekile. polegi eriti oluline, kas see on põrandas, seinas või laes...või igalpool.

misasi see Õ-V valmidus on, seda muidugi ei oska ette kujutada. minul näiteks on tuumaenergia valmidus, ma olen täiesti valmis seda kasutama, aga keegi ei paku :D

igasuguste elektriradikate, küttekilede ja küttekaablite puhul muidugi on hea lihtne jah nende onoff "tarkade" lülititega, kõik mille saab lihtsalt juhe seina või juhe seinast tööle lülitada, on lihtne. paraku need asjad eriliselt suure kasuteguriga ei tööta jälle...
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas AzA »

yeekim kirjutas: 09 Dets 2021, 11:05
Infra on põrand vmm?
Põrandas on torud igaks juhuks, kui peaks pähe tulema Õ-V panna.
Infrad on tavalised 150 rubla decoras tükk mingid sunway - 75% infra, 25% kuumutab.
Ehitasin miskised puust jalad, sügisel panen igasse tuppa nurka ja suvel korjan pööningule kokku.
Võimsus vastavalt toale kerge üledimensioneeringuga. Kokku maksid 70m2 elamisse 600€.
VS. õhk-vesi 10 tonni ja hooldused mõtlesin, et saan 9 tuhi eest elektrit osta, kasvõi 3 sotti kwh.
See oli 5a tagasi teema, täna ma teeks samamoodi ... mingi uriseva ja hooldust vajava Õ-V jamaga ei viitsiks pead vaevata.
Sõber alumise korruse tegi ahi + Õ-Õ, teise korruse kopis maha, igasse tuppa see sunway.
Viimati ütles nii, okei seina ääres ruumi vähem talvel, aga ei pea hooldusega nusserdama, jõuan poest originaali osta, jõuan ka kümneka kuus rohkem maksta.

Mõlemad majad üsnagi korraliku vendiga - freshid igas toas, väljatõmbeks köögikubu ja peldikukubu - viimane on seadistatud kohalolekuanduriga 2m pärast tööle, seejärel kuniks lahkutakse uhama ja seejärel 4m posttõmme.
Vendid on pööningutel kanalivendid 2-e kiiruselised, ümberlülititega + aegrelee + full on switch, võimalik panna co2-niiskus andurid, kui enam ei viitsi käsitsi regullida.
Stabiilsed 30-55% õhuniiskus, kliima hea.

Õ-Õ puhul mulle ei meeldi tekkiv kliima, sama on sisse-välja soojusvahetiga vendi puhul, vastik haigla tunne tekib.
Aga eks ma olen ahju kütmisega harjunud maakas kah.
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas AzA »

will111 kirjutas: 09 Dets 2021, 11:21
misasi see Õ-V valmidus on, seda muidugi ei oska ette kujutada. minul näiteks on tuumaenergia valmidus, ma olen täiesti valmis seda kasutama, aga keegi ei paku :D

igasuguste elektriradikate, küttekilede ja küttekaablite puhul muidugi on hea lihtne jah nende onoff "tarkade" lülititega, kõik mille saab lihtsalt juhe seina või juhe seinast tööle lülitada, on lihtne. paraku need asjad eriliselt suure kasuteguriga ei tööta jälle...
Õ-V valmiduse all pidasin silmas, et remonti tehes, panin põrandatesse torud, vedasin termostaatide jaoks igasse ruumi kaablid, elektrikilpi kaitsmed, kollektorid jms jura. Seina taha valasin vundamendi enne uuni paigaldamist juba ära.

Nende sonoffide omapära ongi selles, et lülitab mul hetkel kell 3 infrad sisse ja kell ca 7 välja, lihtsalt stabiliseerib augu ahiküttes ära.
Mul on kilbis nad din lati peal, autot soojendan ka ette. Tubade kasutuse järgi on nad ka ära grupitud, muudan aegajalt siin seal kellaaegu.
Eks nende omatarve käsku kuulates midagi on, aga eks ta sõltub, mida lülitada ... mingit üksikut ledi või nelja kuusetuld pole mõtet .... selleks on hämaraandurid.

Nende küttehindade ja tjuunimiste üle võibki jahuma jääda, tegelikult on aga hästi arukas kasvõi laenu võtta, kuut soojustada, eriti olulise osana läbi mõelda vent süsteem - olulisemgi kui mingi küte minu arvates, elektrisüsteem läbi mõelda.
Meie keskmine hetke talv, siuke liga laga 0c ümber, vahel -3, sekka paar nädalat -10 ja mõni päev -20 on sellisel puhul ruudu kütte kulu mõnusa vendiga ehk ilma akende märgumise jms. jamata 1-2€ vahel ruudu kohta kuus täiesti reaalne, eeldusel, et ahju viitsitakse kütta.
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

► Näita Spoilerit
Siin kirjas mida selle meetmega toetatakse,kuid päikese paneel ei kuulu selle alla või siis kuulub. Teksti järgi justkui mitte
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Päikesepaneel kvalifitseerub "taastuvenergia tootmisseadmeks" @urmas66
Need on kah olulised punktid kui asutakse toetust taotlema:
  • taastuvenergia elektritootmisseadme ja akupanga soetamisel peab müüja andma vähemalt viie aasta pikkuse tootjagarantii kõigile komponentidele ja paigaldamisel peab paigaldaja andma vähemalt viie aasta pikkuse garantii paigaldamistöödele;
  • taastuvenergia elektritootmisseadme avaliku võrguga ühendamiseks on vajalik võrguettevõtja väljastatud liitumispakkumine;
  • taastuvenergia tootmisseadme ühendamisel elamu tehnosüsteemidega peab elektritööde tegija olema kantud majandustegevuse registrisse seadmetöö elektritöö tegevusalal vastavalt seadme ohutuse seadusele;
  • taastuvenergia elektritootmisseadme soetamise kulu on abikõlblik kui selle suurus on kuni 200 kilovatti ning planeeritud aastane tootmismaht ei ületa tarbimiskoha aastast elektri tarbimist;
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Teema algataja
will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Sunway on siis teiste sõnadega ikkagi radikas, millele on savi sisse veetud tavaline soojenduskaabel. Eks juba valmis ehitutud hoone ja valmis ehitatud ruumide puhul vist jah on see kõige lihtsam variant mingi küte ära installida ja sooja tootma hakata.

kes tahab enne lõplikku valmis ehitamist midagi paigaldada siis soovitaks ikkagi pigem sellist asja:
kuna saab paigaldada suure pindala peale ning soojeneb päris ühtlaselt siis peaks olema suht öko lahendus. soodne on ka, ruutmeeter kuskil 20-30eur olenevalt kütteelemendi võimsusest. saab muidugi vajadusel paigaldada ka tavalise laminaatparketi või kasvõi a'la vaiba alla või seina samamoodi nagu radikat, lihtsalt selle vahega, et asi ei võta siis üldse ruumi. kui juba otseelektriga kütta siis selline asi ilmselt kõige mõistlikum viis. jääb ka hinnaklassilt sinna 500 kanti 60-70 ruuduse elamise jaoks, kuid soojust eraldav pindala on samas 25 ruutu võrreldes igasuguste radikate paari ruuduga. sooja kiirgama hakkab koheselt kui voolu taha saab ning lõpetab koheselt kui vool kaob
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 09 Dets 2021, 11:21
igasuguste elektriradikate, küttekilede ja küttekaablite puhul muidugi on hea lihtne jah nende onoff "tarkade" lülititega, kõik mille saab lihtsalt juhe seina või juhe seinast tööle lülitada, on lihtne. paraku need asjad eriliselt suure kasuteguriga ei tööta jälle...
Kui täpne olla, siis kasutegur on nii elektriradikal kui küttekiledel ja- kaablitel 100%. :roll: :D
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas AzA »

Turist kirjutas: 09 Dets 2021, 15:21
will111 kirjutas: 09 Dets 2021, 11:21
igasuguste elektriradikate, küttekilede ja küttekaablite puhul muidugi on hea lihtne jah nende onoff "tarkade" lülititega, kõik mille saab lihtsalt juhe seina või juhe seinast tööle lülitada, on lihtne. paraku need asjad eriliselt suure kasuteguriga ei tööta jälle...
Kui täpne olla, siis kasutegur on nii elektriradikal kui küttekiledel ja- kaablitel 100%. :roll: :D
Will pidas ilmselt silmas, et need nutiplutid istuvad wifi võrgus ja tarbivad elektrit.
Aga mulle meeldib.

joel
Postitusi: 1799
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas joel »

Pigem vist küll seda, et soojuspumba kasuteguriga võrreldes on otsekütte 100% kasutegur väga lahja.
Joel
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

AzA kirjutas: 09 Dets 2021, 15:47
Will pidas ilmselt silmas, et need nutiplutid istuvad wifi võrgus ja tarbivad elektrit.
Viktoriiniküsimus, mis sellest elektrist pärast protsessorist läbi käimist saab?

:wack:
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jesper kirjutas: 09 Dets 2021, 16:25
AzA kirjutas: 09 Dets 2021, 15:47
Will pidas ilmselt silmas, et need nutiplutid istuvad wifi võrgus ja tarbivad elektrit.
Viktoriiniküsimus, mis sellest elektrist pärast protsessorist läbi käimist saab?

:wack:
soojus saab ;)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 09 Dets 2021, 12:06
Päikesepaneel kvalifitseerub "taastuvenergia tootmisseadmeks" @urmas66
  • taastuvenergia elektritootmisseadme soetamise kulu on abikõlblik kui selle suurus on kuni 200 kilovatti ning planeeritud aastane tootmismaht ei ületa tarbimiskoha aastast elektri tarbimist;
Pole sealt asutusest kunagi midagi küsinud ja seega ei oska nende tõlgendusi ära arvata. PRIA puhul on küll kirjas igasugu põnevaid asju, aga kui taotlus valmis, siis alati ei ole see asi just täpselt sulle abikõlbulik.

See viimane lause on selline nii ja naa. Kui ei ületa aastast tarbimist siis saad, kui ületab ei saa. Kõik 3 pakkumist, mis ma novembris võtsin ja nende pakkujate poolt minu puhul mõistlikuks peeti, ületasid tootluse poolest minu aastast tarbimist.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ma pidasin silmas jah erinevust kõrgema kasuteguriga seadmetega ikka.
Ja kuigi nii suvalisel radikal, puhuril kui ka küttekilel on elektri soojuseks muundamise kasutegur idee poolest kõigil vist väga ligilähedale 100%'le siis reaalse (ruumi) kütteseadmena võivad ka nende asjade tegelikud kasutegurid mingil määral erineda. puhtalt selle infrapuna kiirguse baasil töötav küttekile võib olla ökom asi kui kuskil nurgas ilgelt kõrgel temperatuuril undav radikas, mis peamiselt soojendab siiski õhku, mis soojenenuna omakorda tõuseb lae alla jne. see kui ühe kütteseadmega saad samaväärse mugavuse jaoks hoida toatempi ehk õhutemperatuuri toas 1-2c võrra madalamal ning samal ajal on pigem pisut soojem jalgadel põrandal kui lambil laeall, annabki kokkuvõttes suurema kasuteguri ehk samaväärse kütteefekti väiksema tarbimise juures.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas sepp »

AIRPATROL on selle vidina nimi millega on mul pump juba umbes 7a seotud ja appist juhin asja.
https://airpatrol.com/products/airpatro ... controller
Viimati muutis sepp, 14 Dets 2021, 18:57, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 09 Dets 2021, 18:35
Ma pidasin silmas jah erinevust kõrgema kasuteguriga seadmetega ikka.
Ja kuigi nii suvalisel radikal, puhuril kui ka küttekilel on elektri soojuseks muundamise kasutegur idee poolest kõigil vist väga ligilähedale 100%'le siis reaalse (ruumi) kütteseadmena võivad ka nende asjade tegelikud kasutegurid mingil määral erineda. puhtalt selle infrapuna kiirguse baasil töötav küttekile võib olla ökom asi kui kuskil nurgas ilgelt kõrgel temperatuuril undav radikas, mis peamiselt soojendab siiski õhku, mis soojenenuna omakorda tõuseb lae alla jne. see kui ühe kütteseadmega saad samaväärse mugavuse jaoks hoida toatempi ehk õhutemperatuuri toas 1-2c võrra madalamal ning samal ajal on pigem pisut soojem jalgadel põrandal kui lambil laeall, annabki kokkuvõttes suurema kasuteguri ehk samaväärse kütteefekti väiksema tarbimise juures.
Arusaadav, lihtsalt selle asja nimi pole enam kasutegur, millest räägid. :D
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas AzA »

Jesper kirjutas: 09 Dets 2021, 16:25
AzA kirjutas: 09 Dets 2021, 15:47
Will pidas ilmselt silmas, et need nutiplutid istuvad wifi võrgus ja tarbivad elektrit.
Viktoriiniküsimus, mis sellest elektrist pärast protsessorist läbi käimist saab?

:wack:
Mis tarka sa öelda tahad? Et soojusenergia saab? Mingist osast kindlasti, mis siis?
Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3134
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas ranel »

sepp kirjutas: 14 Dets 2021, 17:25
AIRPATROL on selle vidina nimi millega on mul pump juba umbes 7a seotud ja appist juhin asja.
https://airpatrol.com/products/airpatro ... controller
Super vihje. Tellisin ka selle omale ära. Mõned nädalad nuputasin veel, et kuidas oma nn lolli pumpa targaks muuta :D
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

sepp kirjutas: 14 Dets 2021, 17:25
AIRPATROL on selle vidina nimi millega on mul pump juba umbes 7a seotud ja appist juhin asja.
https://airpatrol.com/products/airpatro ... controller
Tundub lahe vidin, minu pumpa kahjuks juhtida ei oska :(
Kapis riiulis on GSM moodul - pean selle ikkagi seinale kruvima, et taimerile baypass tekitada (et saaks sms-iga päevasel ajal käima panna).
EDIT: Kui WiFi on olemas siis Sensibo teeb sama asja odavamalt :-)
https://sensibo.com/products/sensibo-sky
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Ain »

See Airpatrol on vist kuskilt otsast Eesti toode.. Siin üks pakkumine veidi parema hinnaga kui nende oma kodukal: https://www.frog.ee/et/774724-airpatrol ... kontroller
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mida on vaja õhksoojuspumbal selle äpiga teha või mida te teete?
Mul on tööl mitu pumpa ja igas toas on iga toa kasutaja selle omale mugavaks sättinud. Üldkasutatavates ruumides on minu enda pandud seaded ja need aastaid samad. Et oleks paras ja hea olla. Suvel lülitame üldjuhul jahutuse peale ja sügisel jälle kütte peale. Seda saab puldist ka vabalt teha.
Maaks kasutab seda suvekodus, kus ise ei ela püsivalt, see on arusaadav. Aga mida peaks tegema kohas kus igapäevaselt elad või töötad? Mul puudub küll vajadus seda näppida. Kodus maasoojust pole üldse mõtet näppida,sest läbi põranda tekib muutus majja alles väga pika aja pärast.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

laurikaks
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Mär 2004, 15:11
Tsikkel: BMW R1100GS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas laurikaks »

urmas66 kirjutas: 15 Dets 2021, 15:49
Mida on vaja õhksoojuspumbal selle äpiga teha või mida te teete?
Seal on mitmeid võimalusi, mis annavad lisafunktsionaalsust vanematele rumalatele pumpadele või teevad mitme pumba kasutamise mugavamaks.
- mitme pumba omanikule pumpasid kõiki ühe korraga juhtida. Pumbad ei pea olema ühe tootja omad. See nõuab muidugi mitme kontrolleri ostmist.
- salvestada lemmikseadeid ja neid ajaliselt aktiveerida. Näiteks kui on mõni ruum, kus kolmapäeviti ei käi, siis võib kolmapäevaks seal temperatuuri alla lasta. Sama asja saab teha ka gruppide üleselt.

(ma ei ole selle seadme müüja, aga olen kunagi seda iOS rakendust arendanud)
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3134
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 15 Dets 2021, 15:49
Mida on vaja õhksoojuspumbal selle äpiga teha või mida te teete?
Mul on tööl mitu pumpa ja igas toas on iga toa kasutaja selle omale mugavaks sättinud. Üldkasutatavates ruumides on minu enda pandud seaded ja need aastaid samad. Et oleks paras ja hea olla. Suvel lülitame üldjuhul jahutuse peale ja sügisel jälle kütte peale. Seda saab puldist ka vabalt teha.
Maaks kasutab seda suvekodus, kus ise ei ela püsivalt, see on arusaadav. Aga mida peaks tegema kohas kus igapäevaselt elad või töötad? Mul puudub küll vajadus seda näppida. Kodus maasoojust pole üldse mõtet näppida,sest läbi põranda tekib muutus majja alles väga pika aja pärast.
Mul on näiteks radikad seinal ilma akupaagita süsteem (süsteemis ilma akupaagita 500l vett niigi). Sel ajal kui radikad jahtuvad, on öösel hea odavama hinnaga tube sooja hoida.
Vähemalt niipalju kui äpi tutvustusvideod on, siis saab kalendriga kütma panna. Hetkel ainult originaalis taimer mitu tundi sees hoida või mitme tunni pärast välja lülitada ja kui tahta nii mängitada, siis peaks iga jumala päev näppima. Tihtilugu aga hea elektrihind on siis, kui ma olen magama läinud või pole veel üles ärganud.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 15 Dets 2021, 15:59
urmas66 kirjutas: 15 Dets 2021, 15:49
Mida on vaja õhksoojuspumbal selle äpiga teha või mida te teete?
Mul on tööl mitu pumpa ja igas toas on iga toa kasutaja selle omale mugavaks sättinud. Üldkasutatavates ruumides on minu enda pandud seaded ja need aastaid samad. Et oleks paras ja hea olla. Suvel lülitame üldjuhul jahutuse peale ja sügisel jälle kütte peale. Seda saab puldist ka vabalt teha.
Maaks kasutab seda suvekodus, kus ise ei ela püsivalt, see on arusaadav. Aga mida peaks tegema kohas kus igapäevaselt elad või töötad? Mul puudub küll vajadus seda näppida. Kodus maasoojust pole üldse mõtet näppida,sest läbi põranda tekib muutus majja alles väga pika aja pärast.
Mul on näiteks radikad seinal ilma akupaagita süsteem (süsteemis ilma akupaagita 500l vett niigi). Sel ajal kui radikad jahtuvad, on öösel hea odavama hinnaga tube sooja hoida.
Vähemalt niipalju kui äpi tutvustusvideod on, siis saab kalendriga kütma panna. Hetkel ainult originaalis taimer mitu tundi sees hoida või mitme tunni pärast välja lülitada ja kui tahta nii mängitada, siis peaks iga jumala päev näppima. Tihtilugu aga hea elektrihind on siis, kui ma olen magama läinud või pole veel üles ärganud.
Ok, siis kui on mitu kütte võimalust on arusaadav, aga kui on ainult õhksoojsupump, siis ma küll ei ole suutnud välja mõelda, et mida sellega teha võiks. Seda, et kolmapeäval mingi tuba lukus, meil pole. Mõnda ruumi ei käida vahel mitu päeva, aga kes see teab millal need päevad on :)
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ma endal näeks seda, et automatiseerides öösel puhub nö. 3 pulgaga aga päeval on vaiksema peal.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Õhksoojuspumba automatiseerimine

Lugemata postitus Postitas Maaks »

urmas66 kirjutas: 15 Dets 2021, 15:49
Mida on vaja õhksoojuspumbal selle äpiga teha või mida te teete?
Kui ma ise kütaks igapäevaselt oma eluruume õhk-õhk seadmega, siis seadistaks näiteks kodunt lahkudes temperatuuri ~3-5K madalamaks ja 2h enne koju saabumist tõstaks temperatuuri tavalisele tasemele. Öisel ajal saaks samuti 1..2K madalamas lasta.
Puldist ei viitsiks seda ilmapeal nokkida, eriti kui oleks mitu seadet. Eeldan muidugi, et see äpp teeb seda kuidagi automaatselt.
PS Mul suvila soojuspumbal on lisaks timerile on ka hääljuhtimisega, aga see on pika viitega ja kulukas :-)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”