Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


fomoco
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Täna käivitasin masina, mida 40 aastat pole käivitatud.



Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

fomoco kirjutas: 19 Jaan 2021, 00:55

Täna käivitasin masina, mida 40 aastat pole käivitatud.

Aga näpud ei ole ju õlised! (togi)

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

fomoco
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Ai plinn, nüüd peab veel 40 aastat ootama :cry:

Edit:
Õnneks mul teine veel, mida pole 40 aastat käivitatud.

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Loff »

Spoiler
Loff kirjutas: 11 Dets 2020, 01:12

HOIATUS! Postituses sisalduvad fotod võivad närganärvilistel "Monkidel" tekitada iiveldust, kõhulahtisust, oksendamist või läheb plaksust pilt tasku!

Mida teeb 20-25 aastat "äkki läheb vaja" suhtumist, midagi ei tohi ära visata.
Hetkel on muidugi olukord veidi hullem kui enne koristamise alustamist. Hetkel, nagu näha, on kõik laiali nagu pardi p*sk, work in progress.
Seda vist ei suuda keegi üle lüüa :mrgreen:
See on ikka kohutav õudusunenägu, hommikul avad ukse ja käed vajuvad rippu aga hambad ristis tuleb see jama ära klaarida.
Kõige hullemad on need kolhoosiaegsed poldi-mutri-seibi assortiid, need tuleb vist lihtsalt koos kastidega vanarauahunnikusse tassida.
Siia peab ära mahtuma üks Volvo XC70, ühes tükis, millel vaja plokikaas maha võtta. (togi)

Pilt
Pilt
Pilt

Aega läks aga asja sai.

Pilt

Suurte asjadega oli lihtne, selle laua pealse ja alusega läks veidi rohkem aega. Kõik need pappkarbid, kilekotid, taasikud ja kastid kiiremini või põhjalikumalt läbi lapata.

Pilt
Pilt

Sõel oli päris hõre, kui kõik sorditud sai siis oli lõpuks see 20L ämber vanarauda täis.

Pilt

Vahepeal oli vaja kõvasti sildistada, loodame, et selle pärast nüüd vihakõne süüdistust ei saa ja kinnimajja ei panda :mrgreen:

Pilt

Laud puhas, iga asi oma koha leidnud ja auto ootab lammutamist (loe: näpud ootavad õliseks saamist).

Pilt
Pilt

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02

LauriT
Postitusi: 37
Liitunud: 09 Veebr 2016, 11:30
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas LauriT »

Peris korralik leiliruum!

Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ägedad on need 30+m2 garaažid. Mahub midagi reaalselt tegema ka.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas poison »

standardgaraaziboks on nokitsejale paras piin jah


Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Fox »

poison kirjutas: 15 Veebr 2021, 22:12

standardgaraaziboks on nokitsejale paras piin jah

No mul 40m2 garaaz koos pööninguga aga ega loodus tühja kohta ei salli. Kui algul oli ruumi arusaamatult palju siis nüüd on vargsi sisse kolinud igast muruniidukid, 4 jalgratast, mootorid-käigukastid, istmed jne kola mida päris lageda taeva all ei raatsi hoida.
Võidab see, kel on surres kõige rohkem asju! :mrgreen:

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Garaaz on jah nuhtlus :-) Maal esivanemate juures kui sai ehitatud, mahutas teoreetiliselt 3-e autot. Viimased 10 aastat on ainus auto ikkagi ainult õue mahutunud :-) Selleks, et viimasena omandatud fz8 sisse mahuks pidin juba multsi ja aiatraktori omavahel "vertikaalselt" paigaldama.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

fomoco
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Mina olen püüdnud leevendada uute garaaside soetamisega :wink:
Kokku neid on 3 + üks on kodu garaas.

Abi ei ole saanud, isegi auto õlivahetust ei mahu tegema.


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas grahv »

Njaa... A.la paarkend aastat tagasi hakkasin korterit ostma. Tegime kaasaga korteris tiiru ja pilgutasime silma, et selle me võtame. Omanikuga kaupa lukku lüües ütles see, et "Oot ma tulen näitan garaazi ikka ka!" MIDA????????? Ju taat ikka keldrit mõtles... Läksime siis alla ja tõesti - maapinnatasandil paar gaaraaziuksi. Tegi ühed lahti ja Voilà 40rm2 garaaz! "Ah, vene ajal hoidsime oma trepikoja naabritega oma käulasid seal, aga kui uuemal ajal hakkasid paremad (veekindlamad) autod tulema, siis teised enam ei viitsinud neid sisse-välja ajada ja nii see garaaz lõpuks mulle jäi ja korteri külge ära vormistatud sai." Müügikuulutuses polnud garaazist poolt sõnagi! Boonusena veel see, et garaazi alt läheb läbi soojatrass, tänu millele on see ka talvel täpselt parasjagu soe. Ma ei suutnud oma õnne ära uskuda - seekord sain mina yackpoti... Kui seda garaazi poleks, siis usun, et oleksin ka mingi majalaenu ori. Tänaseks on sealt läbi käinud teadmata arv kohalikke ja mitmeid abivajajate mandrimeeste rattaid. :)

G

Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Tartus kellelgi kohe vaba aega ja igav? Vaja garaažis toimetada ja üks lisa kätepaar tuleks kasuks. Raha ei paku, otseselt tööd tegema ei pea, õpib natuke ühe vana Landcruiseri ehituse kohta. Garaaž köetud ja soe.

Edit:aitab küll tänaseks :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Pole küll aega foorumit külastanud, räägite garaažidest.. hehe, väga aktuaalne.
Minu mõtted - Tartus on iga vana 18-24 ruudune garaaz 6-10k €, seisukord reeglina kriitikat ei kannata, asukoht minu jaoks ka pigem mitte.
Olen otsustanud, et lammutan peres oleva vana puukuuri/sapaka garaaž/saun/aiatööriistade kuur (all-in-one) maha ning ehitan selle asemele normaalse hoone.

Krunt paikneb asukohas, kus on tänava peal eramajad ning seljataga 5 või 8kordsed kortermajad.
Minu soov oli ehitada kuubik või ühekaldeline (eest 4m, tagant 5m, kalle sisehoovi poole), sest see kõige praktilisem, saab "Puhta" ruumi teisele korrusele ehitada, ei pea tõstuki kõrguse pärast muretsema jne. Linnavalitsus tõmbas sellele kohe cancelit, ütles et "sellel tänaval elamurajooni abihooned on ju viilkatusega ning uus hoone peab samastuma olemasolevatega" (Neid abihooneid viilkatusega on sellel tänaval ainult üks). No olgu, linnajumalate käsk on täitmiseks. Tuleb siis max müürikõrgus ja min kaldega viilkatus. Sellega on välistatud teisele korrusele "puhta" ruumi tegemine, kui just ma ei plaani seal viilu all kägardades ringi kõndida.

Lõpplahendusena on plaanis midagi sellist valmistada:

image.png
image.png
image.png

Soe WC ruum on mõeldud varustuse pesemiseks-kuivatamiseks.
Praegu joonisel ei ole, kuid plaanis on ka katuseaknad loomuliku valguse saamiseks, sest.. lõunaküljel ühtegi akent hetkel pole. Ma olen suur loomuliku valguse pooldaja, ilmselt mõtlen kahe ukse vahele, kraanikausi kohale väikese akna. Tagaküljel on praktiliselt hekk 50cm seinast seega.. sinna ei näe ka pointi akent teha.

Eks näis, mis välja tuleb. Ideaalne ta ei saa, kuid upgrade olemasolevatest tingimustest kindlasti.

image.png

Parimatel aegadel seisis mul seal 14 ruudu peal kolm itaallast ja üks ameeriklane...
Kahjuks ei saanud neid väga pikalt pidada, sest midagi muud seal teha ei saanud, kui rattaid "ladustada"

image.png

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Boobush kirjutas: 21 Mär 2021, 13:56

Praegu joonisel ei ole, kuid plaanis on ka katuseaknad loomuliku valguse saamiseks, sest.. lõunaküljel ühtegi akent hetkel pole. Ma olen suur loomuliku valguse pooldaja, ilmselt mõtlen kahe ukse vahele, kraanikausi kohale väikese akna. Tagaküljel on praktiliselt hekk 50cm seinast seega.. sinna ei näe ka pointi akent teha.

Väga õige, kasutada ära loomulikku valgust. Katuseaknad annaksid korralikult valgust ruumi juurde. Ja valgust pole garaažis kunagi liiga palju või üldse hoonetes. Võimalusi veel valgust lisaks saada, akendega garaažiuksed, aknaga tavaline uks, või sinna lõunaküljele ukse kõrvale aken. Kui vool peaks ära olema või WC's pirn läbi, võib ka WC ukse teha mingi sellise klaasiga, mis õrnalt valgust läbi kumab või teha sinnagi mõni siseaken (näiteks ida suunas väike aken, mis asub kõrgel).

Edu, igatahes selline garaaž teeb kadedaks! :) Unistuste garaaž! :)


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas will111 »

miks üldse linna käest midagi küsima läksid? sul oli/on selle koha peal ehitis. võtad selle vaikselt maha ja teed teise asemele. kogu lugu...minumeelest? millise kaldega katuse keegi oma kuurile teeb, see peaks ikka tegija enda otsustada olema :D aga no selge on see, et kui ise minna kuskile millestki rääkima siis ei lubata mitte midagi teha lihtsalt selle pärast, et keegi saaks oma võimu näidata

muidu idee on hea, just katuse mõttes. viilu ehitama hakata päris tüütu, minu hinnandul vähemalt

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Loff »

will111 kirjutas: 25 Mär 2021, 18:05

miks üldse linna käest midagi küsima läksid? sul oli/on selle koha peal ehitis. võtad selle vaikselt maha ja teed teise asemele. kogu lugu...minumeelest? millise kaldega katuse keegi oma kuurile teeb, see peaks ikka tegija enda otsustada olema :D aga no selge on see, et kui ise minna kuskile millestki rääkima siis ei lubata mitte midagi teha lihtsalt selle pärast, et keegi saaks oma võimu näidata

muidu idee on hea, just katuse mõttes. viilu ehitama hakata päris tüütu, minu hinnandul vähemalt

Sa vist ei ela Eestis ja ei tea kohalikku elu - kus keegi midagi on tegemas, seal kolm korda rohkem on kaebajaid.
Kui hakkad miskit tegema siis laidu kohe keegi ninatark, kes tuleb uurima kas luba on. Ringi liiguvad ka järelvalveametnikud, küll need juba näevad ja teavad, kus midagi toimub.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Boobush kirjutas: 21 Mär 2021, 13:56

Pole küll aega foorumit külastanud, räägite garaažidest.. hehe, väga aktuaalne.
Minu mõtted - Tartus on iga vana 18-24 ruudune garaaz 6-10k €, seisukord reeglina kriitikat ei kannata, asukoht minu jaoks ka pigem mitte.
Olen otsustanud, et lammutan peres oleva vana puukuuri/sapaka garaaž/saun/aiatööriistade kuur (all-in-one) maha ning ehitan selle asemele normaalse hoone.

Krunt paikneb asukohas, kus on tänava peal eramajad ning seljataga 5 või 8kordsed kortermajad.
Minu soov oli ehitada kuubik või ühekaldeline (eest 4m, tagant 5m, kalle sisehoovi poole), sest see kõige praktilisem, saab "Puhta" ruumi teisele korrusele ehitada, ei pea tõstuki kõrguse pärast muretsema jne. Linnavalitsus tõmbas sellele kohe cancelit, ütles et "sellel tänaval elamurajooni abihooned on ju viilkatusega ning uus hoone peab samastuma olemasolevatega" (Neid abihooneid viilkatusega on sellel tänaval ainult üks). No olgu, linnajumalate käsk on täitmiseks. Tuleb siis max müürikõrgus ja min kaldega viilkatus. Sellega on välistatud teisele korrusele "puhta" ruumi tegemine, kui just ma ei plaani seal viilu all kägardades ringi kõndida.

Lõpplahendusena on plaanis midagi sellist valmistada:
image.png
image.png
image.png

Soe WC ruum on mõeldud varustuse pesemiseks-kuivatamiseks.
Praegu joonisel ei ole, kuid plaanis on ka katuseaknad loomuliku valguse saamiseks, sest.. lõunaküljel ühtegi akent hetkel pole. Ma olen suur loomuliku valguse pooldaja, ilmselt mõtlen kahe ukse vahele, kraanikausi kohale väikese akna. Tagaküljel on praktiliselt hekk 50cm seinast seega.. sinna ei näe ka pointi akent teha.

Eks näis, mis välja tuleb. Ideaalne ta ei saa, kuid upgrade olemasolevatest tingimustest kindlasti.
image.png

Parimatel aegadel seisis mul seal 14 ruudu peal kolm itaallast ja üks ameeriklane...
Kahjuks ei saanud neid väga pikalt pidada, sest midagi muud seal teha ei saanud, kui rattaid "ladustada"
image.png

Mis selle materjali eelarve on?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Loff...elan eestis, krunt ja maja on täpsemalt harjumaal. krunt on küll võrdlemisi suur kuid igas ilmakaares on siiski ka naabrid nähtavas kauguses :) (ehk soovi korral nad näevad üsna hästi mida ja millal ma siin teen) kui ma tahaksin garaazi ümber ehitada siis ma ikkagi lihtsalt ehitaksin selle ümber ja kogu muusika :D ning ei...pole ainult see "oleks ja teeks" jutt. Maja juba ehitasin täielikult ringi. Kui aga kõike väga ametlikult teha siis peaksin vallast luba küsima minema ka selle jaoks, et oma hoovis üksik puu langetada.

Aga mõistan jah, eks nende kaebajatega võib siin seal olla väga keeruline. ja võibolla keset linna ekstra keeruline, siis on veel mööda jalutajad ka paras hirm ja üldse uuritakse iga ühika akna pealt pikksilmaga :shock:

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Will, asi läheb "toredaks" siis, kui Sa otsustad maja müüma hakata :wink:
Aga garaagest ja valgusest- kui on vahelaega versioon siis on olemas valgustunnelid.
Eile, tsiklit tagurpidi välja lükates soovisin samuti pöördalust :)

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ära muretse...ei otsusta :D Või kui ka otsutan, siis müün ilmselt poole krundist, aga ilma selle ilma majata poole :)

See valguse teema on muidugi täitsa reaalne küll, aga minu kogemuse järgi piisab selleks ka suht lihtsatest meetoditest ehk näiteks 2 õigesse ilmakaarde jäävasse seina pikad aga suhteliselt kitsad aknad. lae alla, et samas saaks ka seinapealseid riiuleid kasutada. samuti aitab palju kui seinad ja lagi on valget värvi...mitte nagu tüüpilistes vanakooli garaazides mis iganes tumedamas ja suvalises toonis

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Loff »

will111 kirjutas: 25 Mär 2021, 22:45

Aga mõistan jah, eks nende kaebajatega võib siin seal olla väga keeruline. ja võibolla keset linna ekstra keeruline, siis on veel mööda jalutajad ka paras hirm ja üldse uuritakse iga ühika akna pealt pikksilmaga :shock:

Mul siin maal on ka asjad päris hullud, mõned aastad tagasi lasin kraavid ära puhastada. Oli selline vihmane kevad ja vett palju. Minust ülejärgmine naaber (teist põlve vingats), oli õhtul paar õlut julgust võtnud ja lendas peale, et mida ma siin korraldan, kas luba on ja jutud.
Need on sellist tüüpi inimesed, kes ise veavad ennast miinimumprogrammiga läbi elu, ise midagi ei tee selleks, et endal hoov kuiv oleks aga kui keegi teine midagi teeb siis on esimene, kes kitule jookseb ja vigisema hakkab.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Boobush »

will111 kirjutas: 25 Mär 2021, 18:05

miks üldse linna käest midagi küsima läksid? sul oli/on selle koha peal ehitis. võtad selle vaikselt maha ja teed teise asemele. kogu lugu...minumeelest? millise kaldega katuse keegi oma kuurile teeb, see peaks ikka tegija enda otsustada olema :D

No ei käi need asjad nii lihtsalt. Iga üle 59m2 hoone on projekti kohuslane. Enne projekti on projekteerimistingimuste taotlus ning justnimelt seal on mul kirjas, et abihoone max kõrgus 5m ja min katusekalle X kraadi. Kui linna arhitekt on öelnud, et sellesse piirkonda/krundile on lubatud vaid viilkatus, siis nii ongi. Mul ei ole mingi sõnaõigust selle koha peal. Olemasolev oli 41m2, uus hoone 120m2. Lisaks muutub ka asukoht veidi, tulekujad naaberhoonetest, tuletõkkesein naaberkrundi piirile jms jutud.

Vahelagi tuleb mul vaid vasakule poole ca 3m laiuselt, valdavalt asjade hoiustamiseks, talverehvid, rinkagondlid jms stuff, mida igapäevaselt ei kasuta ja mille alla ei raatsi põrandapinda raisata. 3x7.4m2 Peale midagi mahub ära ka...

Akendest, näen kui emased on mõned garage uksed, lekivad sooja jms, siis pidasin arukaks aknaid/klaase ustele mitte teha. Võibolla mõtlen ümber kui reaalselt tellimiseks läheb.

Ranel, eelarve on kõik kogutud säästud ja.. natuke veel. Hea sõber on kunagi öelnud, et pangas on raha piisavalt. Iseenesest ulme kallis ei ole kui ma vaatan, et maa-aluse 20 ruuduse uue parkimiskoha boksi hind on 20k. Ma naiivselt arvan, et mu materjali eelarve on samas suurusjärgus.

Viimati muutis Boobush, 29 Mär 2021, 09:24, muudetud 1 kord kokku.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas will111 »

120 ruutu, bliääd :O nojah...siis on ilmselt küll juba natuke teised jutud. ma neid jooniseid suurelt ei avanud, et mõõtu täpselt oleks välja lugenud. arvasin, et kuna mu enda garaaz koos väikse saunaga on kuskilt ehk 35 ruutu kasulikku pinda (millest garaazi ruum ise äkki natuke üle 20) ja vb siis miski 40 ehituse alust pinda siis siunl äkki ainult garaaz jääb ka kuskile sinna 30 kanti. sellised asjad ei pidavat vist mingeid erilisi lubasid vajamagi.

plaanid mingi töökoja ka avada seal ühel hetkel? sellisesse ruumi mahub üsna vabalt korraga hoidma/tegema 2 autot + veel vähemalt 4 tsiklit. teisest küljest, 20k eelarveks ma pakun, et jääb ikka julgelt väheks...isegi kui põhitöö alla ei ole ühtegi senti arvestatud. juba aluse ja põranda tegemine läheb ju ilmselt kuskil 5k ikka maksma. eeldan, et paned ka torud põrandasse ja õ-v pumba siis, see tuleb kuskil nii 4-5k juurde. ülejäänud 10k eest kogu 120 ruudune viilkatusega putka püsti panna koos multiple uste ja akendega, hmm...

Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Eelarve - ma nii puusalt pakkusin materjali eelarvet, niikuinii läheb 2x kallimaks ja 3x rohkem aega. Eriosad teen kõik ise. Osadel lõikudel saavad tuttavad vahendite, masinate või oskustega abistada.

Materjali hulgi ostes saab reeglina veidi hinda ka...

Aga ei ole plaanis töökoda teha.. väike nurgake, kus päevatööst korraks mõtted eemale saada.


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Boobush kirjutas: 26 Mär 2021, 15:00

Eelarve - ma nii puusalt pakkusin materjali eelarvet, niikuinii läheb 2x kallimaks ja 3x rohkem aega. Eriosad teen kõik ise. Osadel lõikudel saavad tuttavad vahendite, masinate või oskustega abistada.

Materjali hulgi ostes saab reeglina veidi hinda ka...

Aga ei ole plaanis töökoda teha.. väike nurgake, kus päevatööst korraks mõtted eemale saada.

Üsna paljud ehitustööd ei ole tegelikult väga keerulised ja on edukalt ise/sõprade abiga tehtavad.

Möne aasta tagune stoori ühest jutuajamisest ehitamise hindade teemal:
Ostsin kuulutuse peale BMW V8 mootorit.
Müüja oli lahe tüüp - tehnikahuviline ja ametilt ehitaja. Oli just soomest tagasi kolinud ja alustas endale maja ehitamist, mille finantseerimiseks ka oma asju müüs.
Rääkis, et võttis ehitusfirmadest hinnapakkumisi vundamendi ehituseks. Kõike odavam pakkumine oli tulnud 11 000€. Kuna tellija oli ise ka ehitaja ja teadis teemat, siis arvutas välja, et koos vajalike masinate rentidega, kulub tal selle vundamendi ehitamiseks materjalile ja masinatele 3 000€ + 2 nädalat tööd. Üksi. 8000€ kahe nädalaga pole üldse paha "teenistus"

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Loff »

Laias laastus on hinnas 50% materjali ja teine 50% tööraha.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Vundamendi sellele 120ruudusele teeb jah ise ära aga kui asi põrandaks läheb siis ilma betooniautota ei pääse ja see maksab palju.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Lembit kirjutas: 26 Mär 2021, 18:00
Boobush kirjutas: 26 Mär 2021, 15:00

Eelarve - ma nii puusalt pakkusin materjali eelarvet, niikuinii läheb 2x kallimaks ja 3x rohkem aega. Eriosad teen kõik ise. Osadel lõikudel saavad tuttavad vahendite, masinate või oskustega abistada.

Materjali hulgi ostes saab reeglina veidi hinda ka...

Aga ei ole plaanis töökoda teha.. väike nurgake, kus päevatööst korraks mõtted eemale saada.

Üsna paljud ehitustööd ei ole tegelikult väga keerulised ja on edukalt ise/sõprade abiga tehtavad.

Möne aasta tagune stoori ühest jutuajamisest ehitamise hindade teemal:
Ostsin kuulutuse peale BMW V8 mootorit.
Müüja oli lahe tüüp - tehnikahuviline ja ametilt ehitaja. Oli just soomest tagasi kolinud ja alustas endale maja ehitamist, mille finantseerimiseks ka oma asju müüs.
Rääkis, et võttis ehitusfirmadest hinnapakkumisi vundamendi ehituseks. Kõike odavam pakkumine oli tulnud 11 000€. Kuna tellija oli ise ka ehitaja ja teadis teemat, siis arvutas välja, et koos vajalike masinate rentidega, kulub tal selle vundamendi ehitamiseks materjalile ja masinatele 3 000€ + 2 nädalat tööd. Üksi. 8000€ kahe nädalaga pole üldse paha "teenistus"

Ainuüksi 11 000-st käibemaks on 1800€
Üks asi on omale ehitada.. Vaevalt, et keegi tuleks ja ehitaks mulle vundamendi 3000+ ühe mehe 2 nädala palk. Ja eraisikule natuke suurem ettevõte väga ehitada ei taha.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas tito »

Loff kirjutas: 26 Mär 2021, 00:44

Mul siin maal on ka asjad päris hullud, mõned aastad tagasi lasin kraavid ära puhastada. Oli selline vihmane kevad ja vett palju. Minust ülejärgmine naaber (teist põlve vingats), oli õhtul paar õlut julgust võtnud ja lendas peale, et mida ma siin korraldan, kas luba on ja jutud.
Need on sellist tüüpi inimesed, kes ise veavad ennast miinimumprogrammiga läbi elu, ise midagi ei tee selleks, et endal hoov kuiv oleks aga kui keegi teine midagi teeb siis on esimene, kes kitule jookseb ja vigisema hakkab.

Kõlab nagu su naaber Herbert Ving :D

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kuhu on kadunud õlinäppudest tsiklimehed?

Lugemata postitus Postitas Loff »

franz125 kirjutas: 26 Mär 2021, 19:23

Vundamendi sellele 120ruudusele teeb jah ise ära aga kui asi põrandaks läheb siis ilma betooniautota ei pääse ja see maksab palju.

Kui palju on palju?

Hea hind (minu arust, hind mida ma olen suutnud välja kaubelda) on 90€+km kant pumbatuna objektil + laiali lödistamine, lattimine ja silumine (pannipind ja/või kopteripind).
Ma ise ei ole kunagi viitsinud seda põrandavalu teha, alati olen tuttava (klassivend põhikooli ajast) põrandamehe kutsunud ja head hinda pinninud, ise nii palju kui saanud, aidanud.
Uue sõnnikuhoidla müürivööd valasin ise, ainult betooni tellisin pumbaga kohale. See oli lihtsalt saalungisse lödistada ja pärast liibaga pealt siledaks.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”