Soovitusi väravaautomaatikale?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


Teema algataja
jarkuu
Postitusi: 81
Liitunud: 25 Mär 2018, 16:48
Tsikkel: S1000RR
Tänatud: 1 kord

Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas jarkuu »

On kellegil soovitusi millist väravaautomaatika komplekti osta?
Kahelepoole tiibvärav,ühe tiiva laius on 2,1m,ehk ei midagi suurt.
Ainuke oluline nõudmine on see,et nn"jalgvärava funktsioon" oleks juures.(Ehk saab avada aint ühepoole)



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

jarkuu kirjutas: 10 Veebr 2020, 23:18

On kellegil soovitusi millist väravaautomaatika komplekti osta?
Kahelepoole tiibvärav,ühe tiiva laius on 2,1m,ehk ei midagi suurt.
Ainuke oluline nõudmine on see,et nn"jalgvärava funktsioon" oleks juures.(Ehk saab avada aint ühepoole)

Kui leiad midagi head mõistliku hinnaga jaga siia ka. Mul ka kevadel see vaja ära panna. Ühe poole avamine pole mulle oluline. Ise olen otsinud Nice toodangut(Fagel on vist vanim nende toodete paigaldaja,aga e-bay-st saab neid asju pea poole odavamalt. Tööjuures on Nice ja juba aastaid toimetab hästi.
Mis ühe poole avamisse puutub,siis tõenäoliselt on see mitme nupuga puldi olemas olul võimalik progeda. Kui sul üldse jalgväravat pole,siis elektri kadumisel on probleem,et sisse saada. Mul talvel tööjuures oli nii ja kuna jalgväravat polnud keegi mitu aastat avanud,siis selle lukk oli kinni roosetatnud. Õnneks naisel käsi mahtus läbi aia ja sai mootori vabaks keerata. Kui aed tihe ja kõrge,siis on probleem ehk peab ainult üle ronima.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

jarkuu kirjutas: 10 Veebr 2020, 23:18

On kellegil soovitusi millist väravaautomaatika komplekti osta?
Kahelepoole tiibvärav,ühe tiiva laius on 2,1m,ehk ei midagi suurt.
Ainuke oluline nõudmine on see,et nn"jalgvärava funktsioon" oleks juures.(Ehk saab avada aint ühepoole)

Peale pikka otsimist sai valitud aiad.ee lehelt BFT oma, viimasel ajal paistab, et enamustel värskelt tehtud aedadel on need küljes.
Sinu soovitud võimalused olemas, kaks pulti ka kaasas. Ainukese miinusena võiks välja tuua, et suhteliselt aeglane on, kuigi näitude poolest on kõik suht sarnased. Kui on võimalus värava taga seista, siis pole vahet aga linnas keset teed on natuke jama 20 sekundit seista. Seda saab muidugi telefoni mooduliga lahendada, et helistad väravale pikemalt ette.
Soodsamad valikud paistsid ainult hansapostist ja ebayst, kuid hinnavahe ei kaalunud üle plastikust kesta ja kahtlast garantiid.

PiltPilt

motard
Postitusi: 95
Liitunud: 19 Mai 2005, 14:42
Tsikkel: Husqvarna 450TE KawasakiGPZ750
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Kontakt:

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas motard »

Väravaautomaatika valikul mõelge kas on juba olemas garaaziukse automaatika või lähiajal plaanis soetada. Süsteemid võiks ilma igasugu lisa raadiokaartideta ühilduda.
Plastmassis korpust ei tasu karta, need on igal juhul vastupidavamad kui mõned detailid mootorite sisemuses. Nii et isegi kui suurem torm või sõiduoskuseta isik sul värava tagurpidi lööb, lendab juppe mujalt kui korpusest.
Ise olen paigaldanud kõikide tootjate automaatikaid ja viimased aastad hinna/kvaliteedi/töökindluse ja garantiitingimuste tõttu jäänud Sommeri toodangu juurde.
Maaletooja https://topdoor.ee/varavad/varavaautomaatika-tooted/
Hinnaklassilt küll kallim kui BFT.

Sommeril päris moodne garaaziukse lahendus ka.


Teema algataja
jarkuu
Postitusi: 81
Liitunud: 25 Mär 2018, 16:48
Tsikkel: S1000RR
Tänatud: 1 kord

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas jarkuu »

Jalgvärava funktsioon kulub sellepärast ,et kui tahaks mootorrattaga välja sõita siis on mugevam.Hetkel kui mõlemad pooled korraga lahti on siis jääb auto ja värava vahele selline pisike vahe.
Vaatan ,et see bft väga odavam ei olegi kui sommer.
Sommeri kõige odavam valik on 520,BFtil 440.

85102949_519752122058903_3338344810640572416_n.jpg
Yamaha R6(2005)-Yamaha xj600s(1994)-Bmw s1000rr(2014)-Yamaha xj 550 Cafe racer(1981)-Harley-Davidson Dyna Switchback(2013)
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

jarkuu kirjutas: 10 Veebr 2020, 23:18

On kellegil soovitusi millist väravaautomaatika komplekti osta?
Kahelepoole tiibvärav,ühe tiiva laius on 2,1m,ehk ei midagi suurt.
Ainuke oluline nõudmine on see,et nn"jalgvärava funktsioon" oleks juures.(Ehk saab avada aint ühepoole)

Mul oli EVO Kit Aldermainist. Kõik oli kena, sinu nõutav jalgvärava funktsioon oli olemas ja töötas iga ilmaga nagu kulda. Ainsa puudusena märgin, et seadmel puudus sisemine piiraja. Välimine piiraja nõuab, et sul oleks nii värava kinnises , kui ka lahtises asendis füüsilised piirajad, mis ei lase väraval edasi liikuda. Piirajad peavad olema päris tugevad, sest värav kangutab mõnuga. Mul suutis näiteks värava enda küljest kinnitused lahti murda. Samas saab täna Sommeri TWIST 200E koos sisemiste piirajatega sama hinna eest kätte, seega milleks tõmmelda.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas oil »

Sul sinna kohta vist tugevaid tuuleiile ei satu? Muidu nii suure tuuletakistusega värav kangutab sisemised piirajad kindlasti katki ning mootoritele ka ei sobi. Peaks olema laudadel õhuvahedki, kui on tugev tuul. Hämmastav jõud on tuulel.

Teine asi - vaata temperatuuri teemat. Odavad süsteemid ei pruugi -20 juures enam jaksata vedada või lähevad kergesti jäässe, kui on külm-soe-külm soe.

Kohapealsed pakkujad teevad hinna umbes 2-3 korda kallima kui ise netist leides analooge või samu süsteeme. Lisaks paigaldus suht ebamõistlikult kallis, tasub ise teha. Kaabeldus ainult vaja siis vedada maalt alt ühest postist teiseni.


motard
Postitusi: 95
Liitunud: 19 Mai 2005, 14:42
Tsikkel: Husqvarna 450TE KawasakiGPZ750
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Kontakt:

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas motard »

Sellise õhutiheda väravaga jäävad automaatikad tuulise ilmaga hätta. Seadmetel on tundlikus reguleeritud selliselt, et kui keegi värava vahele jääb, saab masin aru ja ei punni jõuga edasi (lapse pea suudaks selline mootor vabalt puruks pigistada). Tugeva tuule korral tekib väravalehele piisav surve, et masina töö peatada. Mul endal normaalse 18mm lipi vahega värava kate, aga sellise tuulise ilmaga nagu eile ei suutnud ta pooltel kordadel sulguda. Mul on muidugi tuulekoridor ka.


roadriders
Postitusi: 82
Liitunud: 17 Veebr 2004, 12:24
Tsikkel: Gold Wing 1500 SE
Tänatud: 20 korda

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas roadriders »

Kiidaks ka SOMMERI toodangut. Juba 6 aastat probleemideta tööd ja tiiva laius 2,1 m tihedat laudist ei tee tugeva tuulega mootorite tööle mingeid takistusi. On olemas ka soovitud ühe tiivapoole avamise funktsioon.


VKask
Postitusi: 18
Liitunud: 04 Juun 2014, 22:04
Tsikkel: Monster 620/S4R
Asukoht: Viljandimaa
Tänatud: 5 korda

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas VKask »

Sungate.ee ka abiks, miskit kaks komplekti tellinud. Toimetavad hästi.

Kasutaja avatar

HiTek
Postitusi: 45
Liitunud: 22 Juul 2011, 18:45
Tänatud: 2 korda

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas HiTek »

Aldermanni mina ei soovitaks. 3,5 aastat umbes olnud AW500. Suvel läheb vahetusse ja tõenäoliselt Sommer seekord (oli ka siis valikus). Väga hea, et nüüd sisemiste piirajaga variant saada.

Aga AW500 - head müügimehed seal. Rääkisid, et lõpupiirajat pole vaja ja hooldevaba - uskusin ja kuna tööle ei saanud, siis tehnik tuli kohale ja rääkis, kuidas tegelikult asi on ja tuli hakata leiutama.

Umbes alla -10 kraadi hakkan autot aia taga parkima, kuna külm ei meeldi neile. Viga selles, et niiskus pääseb sinna silindrisse sisse ja sellest jama algab. Sügisel hakkas üks mootor kõvemat häält tegema, võtsin lahti ja mootori ümbrus kõik oksüdeerunud jama täis. Kas sattus halva kvaliteediga või lihtsalt meie kliimasse ei sobi need.

Tuulega muidugi probleeme pole olnud.


motard
Postitusi: 95
Liitunud: 19 Mai 2005, 14:42
Tsikkel: Husqvarna 450TE KawasakiGPZ750
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Kontakt:

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas motard »

Sommer on külmakindel. Kellel soovi võib mulle ka päringu saata, saan oma hinda pakkuda ja paigaldusel nõu anda. Väga suure häda korral paigaldust ka.

kaspar@aiaimpeerium.ee
58001000

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ilmselt panen sellise. Üks võimsam mudel on meil tööl kasutusel ja on probleemideta nüüd 8a toimetanud,iga ilma ja oludega 2,5m metall väravat liigutanud. Koju pole seda võimsat vaja läheb ilmselt midagi sellist. See keermega liigutamine on mu meelest piisavalt kiire kodu jaoks ja teisalt ka lollikindel. Tööjuures võtab pult mingi 70-80m kauguselt otsenähtavuse korral. neil saab ka puldid ühildada ja telefoniga avamise moodul oli vist mingi 130€ kui vaja seda lisada.
https://www.ebay.com/itm/Kit-Completo-C ... 3444472839

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

HiTek
Postitusi: 45
Liitunud: 22 Juul 2011, 18:45
Tänatud: 2 korda

Re: Soovitusi väravaautomaatikale?

Lugemata postitus Postitas HiTek »

motard kirjutas: 11 Veebr 2020, 21:13

Sommer on külmakindel. Kellel soovi võib mulle ka päringu saata, saan oma hinda pakkuda ja paigaldusel nõu anda. Väga suure häda korral paigaldust ka.

kaspar@aiaimpeerium.ee
58001000

Siinkohal kiidaks Kasparit ja soovitan tema poole pöörduda väravaautomaatikaga seotud muredega.

Paigaldas mulle Sommer Twist 200 ELi ja kõik toimib ilusti, lisaks jagab hea meelega kogemusi, kuidas parem oleks jne. :bsmile:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”