Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

KXBTVL kirjutas: 20 Jaan 2019, 23:41

AC ga saab keevitada roostevaba materjale ja musta terast

Sul on asjad natuke sassis, musta terase ja roostevaba TIG-imise jaoks on ikka DC, ehk alalisvool. Alumiiniumile käib AC, ehk vahelduvvool.

Ma endale mugavas hinnaklassis ei märganud ühtegi masinat mis oleks ainult AC, kindlasti neid on olemas, aga usutavasti on enamike esmaostjate valikus kas ainult DC või siis ümberlülitatav DC/AC. Lisaks on alumiiniumiga minuarust paha õppida, see paneb volframi eest nelja tuule suunas jooksu, kui vähegi võimalust anda. Mitte et ma nüüd mustaga ka teabmis osav oleks, aga sellega tuleb õmblus juba enam-vähem iga kord enam-vähem selline, et võhiku petab ära :lol:




KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

Suur tänu Jesper!Eksisin muidugi!Ega asjata ei pakuta postituse eelvaadet ja ülelugemist!Vabandused kõikide lugejate ees.Ja kuna siinses foorumis on tihti Al ja selle sulamite keevituse kohta,siis selleks ikka vahelduvvoolu (AC) aparaat ja TIG meetod.Al traadiga MIG peab olema pulsiaparaat ja ka see õmblus jätab kohati soovida(tahmane ja algus KÜLM) .Frooniusel on ettevedu käpas ja seal saab kasutada pehmet magneesiumivaba traati.Tulemus igati ilus ja hea.Aga teema algataja küsimusest lähtudes,kõige lihtsam alustada käsikaarkeevitusega.Tig -ga servade kokkusulatamine pole keeruline,aga traadi lisamine nõuab juba harjutamist.Veelkord vabandused eelmise segadusttekitava postituse eest.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tuttav laenas oma mingit aparaati, kuhu ma torkasin varda sisse ja keevitasin omale uue värava kokku. See oli 5a tagasi, siiamaani värav väravdab.
Eks ta päris keeruline oli, kedagi õpetamas polnud, enne olin keevitamist ainult kõrvalt näinud ja pidevalt jäi see varras metalli külge kinni :D Ning tükk aega nägin pärast täppe silme ees, sest mask polnud isetumenev ja mul oli ju vaja vaadata, et kuhu ma seda varrast toksin. Kuidas seda vardaga asja üldse nimetatakse?

Kuhu ma jõuda tahtsin on see, et kindlasti ei taha ma mingit aparaati koju, kuhu peab veel mingit gaasi panema hakkama, suuremalt jaolt, kui midagi keevitada tahaks, laseks ikkagi mingeid katkiseid rehasid jms musta metalli kokku.

Seega mis oleks ikkagi normaalne algaja masin, mille kasutaja suure tõenäosusega ka algajaks jääb? Mul ajab see tigi ja migi jutt ikka pea korralikult suitsema.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

"Vardaga" on elektroodkeevitus, ehk peenema nimega MMA, ehk veel peenema nimega SMAW. Kui gaasi kasutada ei taha, siis see ongi ainuke variant. Samas kui asja vastu huvi ei ole, siis pole äkki mõtet torkida? Selle raha eest saab ikka päris mitu reha...

Kasutaja avatar

stretch
Postitusi: 228
Liitunud: 28 Apr 2004, 20:44
Tsikkel: 1965 Jawa 250/559
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 7 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas stretch »

Jesper kirjutas: 21 Jaan 2019, 11:15

Kui gaasi kasutada ei taha, siis see ongi ainuke variant.

MIG-i jaoks on ju täidistraat ka olemas...

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas ranel »

stretch kirjutas: 21 Jaan 2019, 11:21
Jesper kirjutas: 21 Jaan 2019, 11:15

Kui gaasi kasutada ei taha, siis see ongi ainuke variant.

MIG-i jaoks on ju täidistraat ka olemas...

See on ikka täis kräpp võrreldes gaasiga. Tatistab ja enda masinal hakkas lisaks veel täidistraadiga overloadi pilduma.
Gaasiga töötab kenasti. Lisaks hind ka selline, et kui aastas rulli ära keevitad, siis tasub juba gaasi peale mõtlema hakata.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma olin täiesti kindel, et keegi selle lause peale täidistraati mainib, anoh eks kõigil on vabadus kõik maailma lollused omal nahal järgi proovida, kui teisi ei usu :)


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Minumeelest korralik MMA ongi normaalne algaja masin. Kui kasutada kvaliteetset elektroodi ja head maski siis juba isegi kõigekõige odamava mmaakaga olen ma omal igasuguseid asja suutnud valmis keevitada täitsa piisava kvaliteediga. visuaalselt nad muidugi zürii ette saatmiseks ei kõlba aga muus osas pole nagu hullu midagi. ma arvan, selline natuke asjalikum MMA/TIG mille kohta ma siin enne tõlget küsisin on juba täiesti piisav masin algajale kui ka natuke edasijõudnule. lisaks on ta väga mugavalt väike ja kerge. ega see, et seal tigi võimekus on ei tähenda, et seda peab kasutama iga asja keevitades...pigem poleks see never mõistlik nagunii, aga noh on võimalus proovida kui mingi hetk soov ka väga ilusat õmblust teha

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

A miks sa nõu küsid, kui juba tead, mis parim on :lol:

Üks asi, mille pärast ma ilmselt selle MMA käpa mingi hetk soetan, on spetsiaalne elektrood murdunud poltide kätte saamiseks. Oma silmaga näinud pole, aga pidi kuidagi nii keevitama, et võtab ainult "otse", ehk siis saad sellega poldiotsale metalli peale kasvatada, ilma et see augu seintega ühineks. Tsikli ja auto juures pole sellega suurt midagi teha ning väravat keevitab MIG ka kenasti, kui õigeid töövõtteid kasutada, ainult aega läheb tiba rohkem.

Noh ja inimesed, kes päev läbi väravaid keevitavad, ilmselt ei vaja mingeid nõuandeid. Kindlasti on ka tegelasi, kes elektroodiga näiteks sumpa kinnisilmi kokku lasevad, a mina isiklikult ei viitsi sumpa paigalduseks 5 aastat ametit õppida, kui on kergemaid variante.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Aga miks sa nõu annad kui väidetavalt oled isegi täielik algaja ega tea keevitamisest tegelikult mitte midagi? Võta vähe rahulikumalt, kõigil on õigus oma arvamusele...ja samas keegi ei ole sunnitud kellegi arvamust kuulda võtma. Praegu ei olnud küsimus mitte selles, mis on parim, või mis on parim mingi konkreetse asja tegemiseks. Vaid mis on parim algajale. Kuna ma olen ise algaja ning samas olen pisut proovinud keevitada praeguseks kõikvõimalike masinatega siis avaldasingi arvamust algaja seisukohast.

Mina küsisin nõu spetsiifiliselt ühe ja teise masina plusside ja miinuste kohta ning ega ma ei lootnudki siin targaks saada. Pigem kuulda või saada teada midagi, mida äkki seni ise ei teadnud nende masinate kohta. Kas siis on keelatud nõu küsida kui millestki midagi natuke juba tead? Tuhat vabandust sel juhul..

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ega poleks pidanud neile selgitustele aega raiskama jah, õigus sul on.

Kasutaja avatar

stretch
Postitusi: 228
Liitunud: 28 Apr 2004, 20:44
Tsikkel: 1965 Jawa 250/559
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 7 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas stretch »

Jesper kirjutas: 21 Jaan 2019, 11:47

Ma olin täiesti kindel, et keegi selle lause peale täidistraati mainib, anoh eks kõigil on vabadus kõik maailma lollused omal nahal järgi proovida, kui teisi ei usu :)

Ma jällegi imestasin ja ühtlasi tundsin ka muret, et keegi veel siin teemas seda suurepärast moodust maininud ei olnud. Aga omal nahal tuleks kindlasti ära proovida ka SEE

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Algajal on ilmselt kõige lihtsam alustada gaasiga traatkeevitusega,et siis neid tähelisi termineid mitte kasutada.Samas need pole just odavad ja niisama koju osta mõtetud. Võibolla on ka teisti,kuid ise õppisin sellise Kemppi aparaadiga ja tundus tolleaegsete vene seadmete kõrval küll väga lihtne sellega hakkama saada.
Elektroodiga on natuke rohkem käelisi oskusi(harjutamist)vaja ja väheke ka teadmisi ei tee paha,et kuidas see keevis tekitada. Selline nagu Willi pandud videos,on igati ok asi kodukasutuseks. Kui on oma aparaat ja tema regullimise omale selgeks saad,siis võib päris hästi sellega hakkama saada. Ilmselgelt ka kõige odavam lahendus. Samas seda aparaati võib tõesti TIG käpaga kasutada,kuid kodukasutuseks pole asjal pointi.

Ma olen mitu korda võtnud rendist sellist seadet ja nädalavahetuseks on kliendi hind umbes 12€.Reede õhtul võtad, esmaspäeva hommikul viid tagasi.
Milleks üldse omale midagi osta,kui see seal niikui nii riiulil seisab.
https://www.ramirent.ee/tooted/ehitusse ... -150a--785
Kes ,aga tõesti hobikorras mingi pideva aretamise ja tehnika remondiga tegeleb,siis sellel tasub oma seade juba ära.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Üks asi, mille pärast ma ilmselt selle MMA käpa mingi hetk soetan, on spetsiaalne elektrood murdunud poltide kätte saamiseks.

Certanium elektrood on asja nimi.Väga tõhus abivahend.Kusjuures kõlbab ka hammakate taastamiseks,ainult nädala jooksul on vaja valmis viilida,hiljem enam väga ei töötle.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

stretch kirjutas: 21 Jaan 2019, 14:15
Jesper kirjutas: 21 Jaan 2019, 11:47

Ma olin täiesti kindel, et keegi selle lause peale täidistraati mainib, anoh eks kõigil on vabadus kõik maailma lollused omal nahal järgi proovida, kui teisi ei usu :)

Ma jällegi imestasin ja ühtlasi tundsin ka muret, et keegi veel siin teemas seda suurepärast moodust maininud ei olnud. Aga omal nahal tuleks kindlasti ära proovida ka SEE

Kliendi juures vaja keevitada õhuke materjal, cramost inverter täidistraadimasin sõiduautosse ja kliendi juurde. Töö kiire ja tulemus rahuldav. Seega on igale seadmele oma koht olemas.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Võimalik, et seal on siis mingi masinateema, või on traadil ja traadil ka vahe. Ma korra mõtlesin, et oleks tore ballooni mitte välioludesse kaasa tarida, kui hull see ikka olla saab - noh, õnneks oli oidu enne järgi proovida, sai :D


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Elektroodiga on algajal ikka kõvasti rohkem pusimist, kui traatkeevitusega, tig'iga sama jama. Täidistraadiga on ka minul pigem kehv kogemus, jäi poorne ja turtsus plärtsus.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas pühak »

Keevitusspetsid, soovitage mingit head harrastaja- või odavama otsa profimaski, mille hinna-kvaliteedisuhe kõige paremini paigas.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Vt ma eespool viitasin 3M-i maskile, mis on hetkel Stokkeris kõvasti alla hinnatud. Aga kui TIGi ei kasuta siis kõlbavad odavamad ka, peaasi on võtta selline, millel on vahetatavad patareid - ainult päikesepatareiga isendite aku kipub pikalt kasutuseta seistes hapuks minema.

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas piiks »

pühak kirjutas: 25 Jaan 2019, 10:20

Keevitusspetsid, soovitage mingit head harrastaja- või odavama otsa profimaski, mille hinna-kvaliteedisuhe kõige paremini paigas.

Võta mingid vanad suuremad päikeseprillid. Kvaliteet on küll keevitamiseks äärmiselt s**t, aga kuna need saab tasuta, siis hinna-kvaliteedi suhe on super!

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

piiks kirjutas: 26 Jaan 2019, 15:26
pühak kirjutas: 25 Jaan 2019, 10:20

Keevitusspetsid, soovitage mingit head harrastaja- või odavama otsa profimaski, mille hinna-kvaliteedisuhe kõige paremini paigas.

Võta mingid vanad suuremad päikeseprillid. Kvaliteet on küll keevitamiseks äärmiselt s**t, aga kuna need saab tasuta, siis hinna-kvaliteedi suhe on super!

  • tasuta "jänesed" (lol)

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas pühak »

piiks kirjutas: 26 Jaan 2019, 15:26
Spoiler
pühak kirjutas: 25 Jaan 2019, 10:20

Keevitusspetsid, soovitage mingit head harrastaja- või odavama otsa profimaski, mille hinna-kvaliteedisuhe kõige paremini paigas.

Võta mingid vanad suuremad päikeseprillid. Kvaliteet on küll keevitamiseks äärmiselt s**t, aga kuna need saab tasuta, siis hinna-kvaliteedi suhe on super!

Kui Sa mu postitust korralikult lugesid, siis hea harrastaja või odavama otsa profimaski mainimisega määratlesin ma ka kvaliteedinõude miinimumi. Päikeseprillidest veel odavam ja ka kvaliteedi poolest parem lahendus oleks vana maskiga edasi teha, pole vaja tasuta päikeseprillide otsimisega ennast isegi vaevama hakata. :ner:

Jesper kirjutas: 25 Jaan 2019, 11:19
Spoiler

Vt ma eespool viitasin 3M-i maskile, mis on hetkel Stokkeris kõvasti alla hinnatud. Aga kui TIGi ei kasuta siis kõlbavad odavamad ka, peaasi on võtta selline, millel on vahetatavad patareid - ainult päikesepatareiga isendite aku kipub pikalt kasutuseta seistes hapuks minema.

Aga tänud Jesperile vihje ja selle meeldetuletuse eest. Kui mõni teine müüja nüüd üleöö seda pakkumist üle ei trumpa, siis Stokkeri mask läheb loosi.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”