Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 16 Jaan 2019, 20:01

Kust saada 200 eur eest tig keevitusi? :D

No näiteks siit ja eks neid kohti ole veel. https://aircom.ee/kategooria/keevitused ... eevitused/
see kiire googeldamise esimene tulemus



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ainuke väike props on, et seal viidatud nimekirjas pole ühtegi TIG keevitust :D

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ärge seda vene kraami ja elektroodi üldiselt nii maha ka tehke.
Kui läheb jutt TÕSISE metalli keevitamisele (mitte mingi plekk ja toru) siis elektrood oma erinevates variatsioonides on tegija.

Aga üldiselt: sitta tantsijat pidid munad ka segama...

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Vaene vend kes selle scratchinguga tikkima hakkab. Tigi puhul tundub mulle endale ainus mõeldav variant jalgpedaaliga lülitus. Ja saab keevitada MIG-iga ka ilma spoolgunita. Kõri ringi vahetada ja õige kaitsegaas. Pläristab muidugi räigelt ja pinda saab hullu pilguga puhastada. Mingid karterikaitsmed saab vabalt kokku, kui peab aga jääma vedelikku või rühku pidama, siis ikka TIG

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Jesper kirjutas: 17 Jaan 2019, 13:34

Ainuke väike props on, et seal viidatud nimekirjas pole ühtegi TIG keevitust :D

No kohe esimesega saab kui ostad pasa juurde, aga ma just kommisin seda enne..

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 16 Jaan 2019, 19:40
Spoiler

Urmas, puurid raiped kipuvad nüriks ka minema :D neid jah, saab küll teritada aga see on jällegi omaette miski 5 minutit tööd relakaga. eeldusel, et sul üldse on relakas, vastav ketas jne jne.
Aga ma arvan see augupuuri sulatamise jutt oli pigem lihtsalt näide, et mida KA saab sellise masinaga vajadusel teha. Juhul kui tegu tõesti on võimsa aparaadiga.
Kas need 200eur tigid muidu reaalselt suudavad kriitikat kannatavat tig keevitust ka teha? mõtlen just tig'i, tean, et neil on kõigil tavaline elektroodreziim ka ja inverterina ilmselt voolu kah enamvähem piisavalt. iseasi muidugi see, et kui pikalt selle suure vooluga nende imepisikeste masinatega õmblust lasta kannatab. sõber, kes peaaegu elukutseline keevitaja, ütleb et kui keevitada tahad siis taoliste aparaatidega võid ikkagi ainult ennast mõnitada või siis kajakaid rajalt maha võtta. või siis sutsida lühikeste juppide kaupa kuni töö tehtud saab

See mis väimehel on, on mingi oranzi värvi ja ta ei ole keevitaja vaid tööstuslikud külmaseadmete paigaldused remondid on ta teema. Kasutab seda ilmselt mingite kronsade ja muu vajaliku kokku laskmiseks vajadusel. TIG käpaga saab üsna hästi sellega igasugu asju kokku lasta. Kamina võre ja alusresti lasin mingist sepisrauast selle TIG käpaga kokku ja väga siisti jäi. Ehitusaia paneelide võrku olen ka sellega kokku lasknud ja toimis. Aga pole just suurem asi spets ja enamuse asju lasen sõbral ära teha.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Kodukasutusse, kus materjalid on 2+mm, on korralik mig palju asjalikum kui odav tig, olgu ta ac/dc või mitte. Samuti olen nõus, et tig ilma ac/dc'ta on nagu ilma esirattata mootorratas. Mig'iga kannatab mingeid kronsasid ja tummisemaid asju lasta vabalt ka roostevabasid ning ka paksem alukas ei ole miskit võimatut. Esimesed korrad on korralik pain asi jooksma saada, aga kui oma masinaga sinapeale saad, siis järgmised korrad on juba lihtsam. Traate ja düüse igal korral vahetada muidugi suht tülikas on ning kodus peab olema mitu gaasiballooni, millest see põnevam balloon pole just soodsaim asi, mida omale koju nii igaksjuhuks enamasti vedelema osta. p.s roostevaba traadiga saab ära lappida ka malmist asjad, mul autol on malmkollektorile juba aastaid tagasi külge keevitatud uus lambda stuts roostevabast, mingit jama pole siiani. Algajal ja esimestel katsetustel pole erilist vahet, kas keevitad neid põnevamaid materjale dig või mig keevitusega, jooksma seadistada on mõlemal juhul ikka suht keeruline.
Kuna mig on oma sisu mõttes lihtsam aparaat, siis odav mig on kindlasti kestvam ja tugevam asi, kui odav tig. Kunagi tööjuurde toodi miskine odav tig, uus, käis ikka remondis mitmed korrad ja vahetati pikas plaanis ikkagi päris masina vastu välja. Ise kasutan säästu inverter mig/elektrood keevitust (ei ole täidistraadiga lastekeevitus), maksis 240 raha, omanud olen mitu aastat ning ausaltöeldes teeb omad asjad ära.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Oleneb lihtsalt ka kodukasutajast. Ma keevitan ise midagi võib olla 1-2 korda aastas,kui sedagi. Selleks osta mingi asi mis maksab palju on mõttetu.Lisaks gaas-ballooni rent jne. Kui ikka iga kuu midagi teed,siis võibolla jah,aga tuleb ikka kaaluda varianti,et äkki tellida teenusena on pikas perpektiivis kasulikum. Õige mees hea riistaga teeb ka palju parema töö,kui ise midagi kokku situtada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 18 Jaan 2019, 09:54

Oleneb lihtsalt ka kodukasutajast. Ma keevitan ise midagi võib olla 1-2 korda aastas,kui sedagi. Selleks osta mingi asi mis maksab palju on mõttetu.Lisaks gaas-ballooni rent jne. Kui ikka iga kuu midagi teed,siis võibolla jah,aga tuleb ikka kaaluda varianti,et äkki tellida teenusena on pikas perpektiivis kasulikum. Õige mees hea riistaga teeb ka palju parema töö,kui ise midagi kokku situtada.

Millega sa täpsemalt keevitad ilma gaasita?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas will111 »

ja mind huvitaks selle masina täpne mark ja mudel, mida Dusterx kasutab? see 240eurine mig

minu jaoks see parema keevituse hankimise üks mõtteid lisaks lihtsalt mingite asjade tegemisele ongi õppida keevitamist.

mis puudutab balloone siis see "põnevam" ongi minuteada asi, mis tuleks ligi võtta ja seda kasutada, eeldusel, et pidasid silmas argooni? proff keevitaja igatahes on mulle väitnud, et argooniga jääb ka traadikeevitus viisakam. gaas on küll vist kallim aga senikaua kui ei tee mingit masstoodangut ja ei kasuta igapäevaselt, siis arvatavasti pole see vahe niivõrd märkimisväärne

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ei, puhas argoon MIG-i ja terasega ei tööta, ta mõtles AGAMIX-i, kus on 20% süsihappegaasi ka sees. Too jälle omakorda ei tööta alumiiniumiga, minuteada.

A kui rahakott MIGimiseks argooni kannatab osta (hinnavahe on umbes 50€ ballooni pealt), siis miks sa odavat säästumasinat jahid? Masina kvaliteet mõjutab tulemust kordades rohkem kui süsihappegaasi/AGAMIX üleminek, eriti algajal.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas will111 »

aga miks ma peaksin jahtima mingit tuhat või rohkem eurikut maksvat profimasinat kui 1) ma ei ole proff, keevitanud olen küll aga migiga vaid loetud korrad 2) ma ei kavatse selle masinaga hakata tegema suuremahulisi töid, igapäevaselt kasutama või suurt koormust andma 3) kui räägitakse, et ka nn. odav säästumasin keevitab, vähemalt mig puhul

minuteada peamine odava ja kallima mig masina vahe seisneb selles, et üks kannatab pikemalt koormust. a'la kui kirjas on peal umbes samad numbrid siis kalli masinaga võid lasta pikka õmblust, odavaga peab vahepeal ootama ja masinat jahutama. lisaks on kallimal ilmselt kvaliteetsem käpp ja traadi etteande mehhanism, aga see erinevus tuleb ka välja põhimõtteliselt töö mahu juures. üks lihtsalt teeb kauem tööd kui teine. mig keevitusel ei ole ju mingeid müstilisi seadistusvõimalusi või erilisi funktsionaalsusi, mis masinaid eristaks nagu ööd ja päeva. vähemalt ma ei ole ka kallimatel masinatel neid võimalusi näinud.

vaatasin siis, et mida see rahakott täpsemalt kannatama peab. seda 40 eurost hinnaerinevust 50l ballooni puhul?
http://www.metanex.ee/toostusgaaside-hinnakiri/
ma ei tea jah, ei tundu nagu vaeseks tegeva asjana, eriti mõeldes, et 50l ballooniga ikka minuteada saab keevitada pisut rohkem kui paar törtsu

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Algajal on just vinget masinat vaja, proff praeb suvalise veeuputuseeelse käkiga kinnisilmi...

Aga eks sul on vabadus omaenda vigadest õppida.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas will111 »

sa siiski ei vastanud ega selgitanud, et milles täpsemalt seisneb siis nö. vinge ja odava MIG masina erinevus keevitamisel. mis teeb ühega keevitamise niivõrd palju lihtsamaks algaja jaoks ja mis põhjusel on teisega algajal nii võimatu keevitada?
mina väidan jätkuvalt, et enamasti on neil peal 2 nuppu, voolutugevus ja traadi etteande kiirus. mis imesid kallis masin selle traadi, voolu või mingi kolmanda asjaga siis teeb, et keevitamine kui protsess või keevitamine kui tulemus on täiesti teine tera? eeldusel, et traat on sama ja kasutatav gaas on sama.

ma ei ole öelnud, et ma tahan kindlasti osta just kõige odavamat mig'i aga kindlasti ei hakka ma ostma ka kõige kallimat lihtsalt sellepärast, et äkki see on nii hirmus palju parem.

Kasutaja avatar

akvanaut
Postitusi: 161
Liitunud: 04 Jaan 2014, 02:38
Tsikkel: Tenere700, wr450f,V-strom,Jawa
Asukoht: Pildiküla
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 48 korda
Kontakt:

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas akvanaut »

ranel kirjutas: 16 Jaan 2019, 20:01

Kust saada 200 eur eest tig keevitusi? :D

kui MIG olemas, siis saab ka mõne euro eest sellest TIG teha:

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

will111, ma ei ole keevitusseadmete insener ja ei oska öelda, misasi selle erinevuse täpselt tekitab. Mul endal on selline, pole nagu päris kõige hiinakam, aga profimasinaga sünnib hea tulemus hoopis kergemini. Samas on profikeevitaja selle minu masinaga ka sellist õmblust lasknud, milleni mina kummagagi ei küündi.

Aga ausalt öeldes ei viitsi ma suga siin jaurata ja vaielda, tahtsin pigem oma kogemustest nõu anda, aga kui arvad et oled ise nutikam ja kavalam, siis osta mis tahad. Ma ise ostaks selle oma Telwini asemel täna pigem 400-500 eurose kasutatud profimasina.

Viimati muutis Jesper, 18 Jaan 2019, 12:44, muudetud 1 kord kokku.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Minu aparaat on selline: https://www.osta.ee/en/inverterkeevitus ... 26064.html Võimalik, et mul hinnaga lihtsalt joppas, mis mujal ja hiljem on maksnud, pole uurinud, saab uurida, kellel vaja...
Mix on kahtlase väärtusega materjaliga parem ka terasega. (ala õrnal roostene, autol sumpsi lappida jne)
Aluka jaoks on vaja argooni.
Co'ga saab siristada ka roostevaba traadiga. Selles mõttes ei ole mõtet selle eraldi balooni üle nutta, et kui muidu oleks tig+mig eraldi masinate ost koos ac/dc'ga ka veel, siis soodsaim kokkuvõttes on nagunii ainult mig koos 2x erineva ballooniga.
Minu odav masin kannatab küll kauem suuremal koormusel lasta, kui mu enda kesine varustus ja oskused võimaldavad. Üle 1m pikkuse õmbluse jutti pole lasknud, kuid sellise õmbluse laseb jutti ilma igasuguse nurinata ära. Odavatel masinatel on reeglina odavad ja sitad kaablid ja käpad, lühikesed ka, õnneks on standartsed otsad ja saab kunagi, kui enam närvid vastu ei pea, pikemad juurde osta. 2 aasta kasutamise peale on ainukesed 2 ikaldust olnud-niiskes seismisest kogunes taadile okiidikiht, pidin 1 ringi rullilt maha kerima ning massikäpa ühendus poegis ära, kannatas ära parandada, kuid pikemad kablad on nagunii plaanis. Keevitanud olen selle aja peale suts üle 5kg rulli ära.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Jesper, ma ostaks samuti 400 eurose kasutatud profimasina. näita ainult ette, kust neid sellise raha eest osta saab :D ma pole nagu väga näinud. kõige odavam profimasinat meenutav, mida olen kohanud maksis kuskil 600

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kallis profi masin saab paremini hakkama muutuvate tingimustega mis on migi juures pidev.Alustades otsiku kontakt pinnas toimuvast lõpetades kompeenseerimisega kaablite temperatuuri muutuste ja sellest tingitud voolu ja pinge kõikumistest.Isegi punkti keevitades on vahe sees kas leek süttib ja kustub ilusti.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas will111 »

okei, mõistetav. aga kusmaalt või millest see kallis profi masin siis algab või mille järgi see äratundmisrõõm käib? okei, kõige odavam on kõige odavam ja ilmselt see ei ole see, mida saab nimetada kalliks profimasinaks, kuid edasi on neid absoluutselt igas hinnas. sealtsamast 200st kuni ilmselt kuskile 5000ni välja

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Sellele küsimusele ei oska vastata, aga meil levinuimad tootjad on Kemppi, ESAB ja Wallius. Noh, vt näiteks: https://www.okidoki.ee/item/kemppi-kemp ... 0/8104221/

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 18 Jaan 2019, 10:16
urmas66 kirjutas: 18 Jaan 2019, 09:54

Oleneb lihtsalt ka kodukasutajast. Ma keevitan ise midagi võib olla 1-2 korda aastas,kui sedagi. Selleks osta mingi asi mis maksab palju on mõttetu.Lisaks gaas-ballooni rent jne. Kui ikka iga kuu midagi teed,siis võibolla jah,aga tuleb ikka kaaluda varianti,et äkki tellida teenusena on pikas perpektiivis kasulikum. Õige mees hea riistaga teeb ka palju parema töö,kui ise midagi kokku situtada.

Millega sa täpsemalt keevitad ilma gaasita?

Elektroodiga ikka,aga tegin seda vist viimati ise vähemalt 3a tagasi. Hiljem olen ainult alumiiniumit nende Stokkerist ostetud elektroodidega gaasi põletiga teinud. Kui vaja teeb väimees või siis sõber,kes on selle ala mees ja väga hea käega mees. Milleks ise vaeva näha,kui spetsialistid käepärast.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 18 Jaan 2019, 13:02

okei, mõistetav. aga kusmaalt või millest see kallis profi masin siis algab või mille järgi see äratundmisrõõm käib? okei, kõige odavam on kõige odavam ja ilmselt see ei ole see, mida saab nimetada kalliks profimasinaks, kuid edasi on neid absoluutselt igas hinnas. sealtsamast 200st kuni ilmselt kuskile 5000ni välja

Will kindlasti on ka keevitus maailmas nii,et nimi maksab samuti ühe märkimisväärse osa toote hinnast. Näiteks Kemppi on märk ja see maksab.
Ma ka päris võhik ei ole ja kunagi nõukaaja lõpus on Kemppi traadikeevitusega lausa tööd tehtud,aga eks oskused ilma praktikata ka natuke kaovad. Aeg on edasi läinud ja masinatele igasugu lisafunktsioone ning reguleerimis võimalusi juurde tekkinud,kuid teoreetiliselt teevad nad ikka sama asja,nagu sa mainisid eespool.
Minu meelest on keevitamisel suurem vahe kasutatava traadi ja gaasi kvaliteedil kui muudel asjadel. Odavamale seadmele võid ju ka paremad lisad lihtsalt juurde soetada,kui soov on,aga kodukasutajana kes paar keevitust aastas teeb pole suures piirdes küll vahet. Pigem on vahe selles,et kas masin ka kestab või mitte ja kuidas teda seadistada saab.
Päris no name hiinakas võib olla kehv,aga ei pruugi(keegi ei tea lihtsalt) ja ma julgen arvata,et meil müüdavad (ilmselt ka enamuses Hiinas toodetud) kaubamärgiga odavama otsa tooted on kasutus kõlblikud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas: 18 Jaan 2019, 15:04
Spoiler

Will kindlasti on ka keevitus maailmas nii,et nimi maksab samuti ühe märkimisväärse osa toote hinnast. Näiteks Kemppi on märk ja see maksab.
Ma ka päris võhik ei ole ja kunagi nõukaaja lõpus on Kemppi traadikeevitusega lausa tööd tehtud,aga eks oskused ilma praktikata ka natuke kaovad. Aeg on edasi läinud ja masinatele igasugu lisafunktsioone ning reguleerimis võimalusi juurde tekkinud,kuid teoreetiliselt teevad nad ikka sama asja,nagu sa mainisid eespool.
Minu meelest on keevitamisel suurem vahe kasutatava traadi ja gaasi kvaliteedil kui muudel asjadel. Odavamale seadmele võid ju ka paremad lisad lihtsalt juurde soetada,kui soov on,aga kodukasutajana kes paar keevitust aastas teeb pole suures piirdes küll vahet. Pigem on vahe selles,et kas masin ka kestab või mitte ja kuidas teda seadistada saab.
Päris no name hiinakas võib olla kehv,aga ei pruugi(keegi ei tea lihtsalt) ja ma julgen arvata,et meil müüdavad (ilmselt ka enamuses Hiinas toodetud) kaubamärgiga odavama otsa tooted on kasutus kõlblikud.

Tegelikult loeb ikka mark ka. Tänu nutikale elektroonikale ja juhtimisele on keevitamine väga lihtsaks tehtud. Näiteks kui oled Froniuse masinaga alumiiniumi keevitanud, siis teisi enam näha ei taha.
Aga see jutt muidugi puudutab ainult neid, kes sellega endale leiba teenivad.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas: 18 Jaan 2019, 15:41
Spoiler

Tegelikult loeb ikka mark ka. Tänu nutikale elektroonikale ja juhtimisele on keevitamine väga lihtsaks tehtud. Näiteks kui oled Froniuse masinaga alumiiniumi keevitanud, siis teisi enam näha ei taha.
Aga see jutt muidugi puudutab ainult neid, kes sellega endale leiba teenivad.

Sellega on kindlasti nii,täiesti nõus sinuga. Kodukasutajale pole ,aga ei seda ega Kemppi või muud sarnast masinat kohe kindlasti vaja.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas will111 »

nuvot tamm unass takaja "väga odav TIG/MMA keevitusmasin" http://svarog-rf.ru/products/pro-tig-180-dsp-w206

selle kohta on juutuubis mingid mehed ka midagi rääkinud aga kahjuks mina ei mõista vene keeles praktiliselt mitte mõmmigi, mis nad seal räägivad

võibolla keegi vaatab ja võtab 3 sõnaga kokku, et kas nende meeste arvates oli saast või hea. minule tundub, et 200 euro eest on masinat küll, eriti uuest peast ja lihtsalt harjutamiseks. HF start TIG'i puhul on vist hea asi? ja tootja annab 5a garantiid..

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Esimene video on elektroodiga keevitamisest ja kiidab,et väga hea on. Et saab väga ühtlast õmblust lasta ja sulatab ilusasti läbi,mitte ei lase peale ainult. Olevat 3 korda 20min tsüklid keevitanud ja seade töötas ilusasti.
teine video räägib TIG keevitamisest ja seal ta alles nö katsetab,sest pole ise ka sellega väga kokku puutunud,aga peale selle ,et käpp on koos vooliku-kaablitega suts ebamugav nö käes hoida,muud ei oskagi öelda. Proovis seal roostevaba ja alumiiniumi. Traadiga ja ilma. See kõige siledam õmblus on ilma traadita kokku sulatatud. Ta tegi vist relakaga materjalile lõiked ette,mida siis kokku lasi. Sedaistusi on palju ja aina paremaks läheb,kui saab aru kuidas seade reguleerida annab.
Ehk siis kodukasutajale võiks olla igati piisav asi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

Tere!Teemaalgataja küsis vist nõukaaegse el.keevituse kohta,aga jutt siin jõudis suurtesse kõrgustesse! Kostaks siis mõne sõna sekka!

Kood: Vali kõik

1.Tavalise ja enamlevinud MIG iga saab korralikult keevitada AINULT musta terast!Kaitsegaas Agamix 20  või Ferroline.Aparaate on seinast seina ja keevitavad enam vähem kõik.Kallimad tänu lisadele (kuumsüütamine jne.) on muidugi paremad.Roostevaba traadi ja veel vähem alumiiniumiga ei tule midagi välja! Kahe viimatinimetatud materjalide keevitamiseks on vaja MIG pulsiaparaati või sellist,millel see funkrsioon on.Korralike isendite hinnad alates 7-8 tuhat eurot.Lisaks erinevad kaitsegaasid (Al puhul puhas Ar ja roostevaba puhul Ar2) Ja muidugi oskused.

2.Nüüd Tig. On AC ja DC seadmed,lisaks ka kahereziimne AC/DC.Viimast oma kogemustest ei soovita,nagu universaalne asi ikka kipub olema ei-liha ega kala.AC ga saab keevitada roostevaba materjale ja musta terast,kaitsegaas Ar.Hea keevitada õhukesi materjale,kuid sobib ka paksemate materjalide jaoks.Aparaate on palju ja erinevate lisadega (HF süütamine,kraatri keevitus,gaasi ees ja järeljooks).ALsulameid ei SAA!Selleks on vaja vahelduvvoolu(DC)seadet ja need on mitu suurusjärku kallimad ning siit ka selle teenuse suhteline defitsiit.Alternatiiviks oleks MMA keevitusviis,on väga häid elektroode nii puhta alumiiniumi kui ka sulamite(silumiin) keevitamiseks.Pikemaajaline isiklik kogemus puudub,nii et selles osas las räägivad teised,kes asja paremini teavad.

3.Mis siis oleks mõistlik soovitada?Kui ruumi on,siis vana vene VD205 või VD305 alalisvoolu aparaat.Voolu saab reguleerida suures ulatuses ja sobib ka universaalelektroodidega keevitamiseks.Alalisvoolu elektroodidega töötamine nõuab juba natuke paremaid oskusi(keevituskaare uuesti süütamine jne.)Hea kombinatsioon oleks MIG ja TIG koos,aga selles osas jään soovitusega hätta.Enamus MIGe on ikka MMA võimekusega.Üks huvitav masin on Purtse MODUL.

Lõpetuseks,kui põhivajadus on musta terase praadimine siis alustuseks odavamapoolne MMA alalisvoolu inverter,elektroode leidub igas mõõdus ja väga häid(Elga,Meltolit jne.)Peenemad elektroodid käia peal pooleks,õhukese pleki puhul käpp pluss(i+) (kuumutab põhimetalli vähem) ja saab enamus töid tehtud.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas will111 »

urmas66, tänud tõlkimast. väga hullult mööda ma oma oletustega siis ei pannudki nende juttude suhtes :D

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Nõukaegsest elektroodkeevitusest ja keevitusest üldisemalt.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Migiga roostepriid ja Ali keevitades ei pea olema puls režiimi,saab ilma ka.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”