Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas morse »

Eelmine nädal Tartus sõber sai Urali arvele (pärast paaripäevast ootamist). Aga ta saatis mulle foto ühest käru peal olevast Uralist, mis oli superilus, kuid too vend polevat asja arvele saanud, kuna jalaraud oli kärule ajamiseks maha kruvitud...



Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Black kirjutas:

Ülalpool olemas ju. Seal on mõõdud kirjas. Muus osas suht tühi, isegi võimsust pole.

Niiplaju, kui mina näen siis seal on soomlaste paber. Ma pean silmas seda, mille Maanteeamet andis nn. vigade loeteu.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

ural1.jpg
ural2.jpg

Helkurite ja porilapatsite nõuetest suusõnaliselt juba taganeti, palusin kirjalikult ka vastata.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Siin ongi pigem see asi,et väikses kohas ei ole tegelasel lihtsalt elementaarset kogemust sellise asjaga tegelemiseks.
Tõenäoliselt tegelane kammis läbi registris olemasolevaid analoogseid rattaid ja tüübikoode,ning tegi sealt oma järeldused.
Ma pakun,et kui Soome registritoimingud(ülevaatus) on need rehvid heaks kiitnud-passi kandnud ja need seal ratta all ka olemas,siis ei tohiks ju vastupidi isegi olla. Soome on EU riik ja sealsetele nõuetele vastav ratas peaks ka meil olema nõuetele vastav. Vastupidist peaks MNT ise tõestama viitega EU reeglitest kõrgematele, kohalikele EV nõuetele.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Nende porikummidega võid nad kuu peale saata. Las panevad näpu sellele määruse punktile, mis L4 kategooria sõidukilt porikumme nõuab.
https://goo.gl/SE5DZf

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Macintosh kirjutas:

Nende porikummidega võid nad kuu peale saata. Las panevad näpu sellele määruse punktile, mis L4 kategooria sõidukilt porikumme nõuab.
https://goo.gl/SE5DZf

Porikumme ja küljehelkureid enam ei nõuta, sellega on juba OK, järgi jäävad rehvid ja ja tagaistuja kinnihoidmiskoht, mis ei ole raske ära teha.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Black »

Sadul oli ümber tehtud? Üldiselt emmilistel on ju nii pikal kui lühikestel tehasest kas siis rihm või sang küljes.

Esirehv on reaalselt miski lääne maanteerehv, mitte orig kärna moodi asi?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Black kirjutas:
yeekim kirjutas:

Eks mingi osa A-kati ÜV õigusega tölle omab NSVL aegset "kogemust" mootoratastega ja sellest ka oma tõlgendus määrustest: porikummid, nahkrihmad üle istme kaasreisija jaoks jmt.

Ise ei vaevaks ennast ja vaataks uue ülevaataja. Vana saadaks kehtivat ÜV otsust lehvitades proktoloogi juurde :bsmile:

Ma lugesin välja, et hetkel on soov arvele võtta, mitte üle vaadata.

Kui tootja pole ette näinud, pole mingeid krdi porilapakaid vaja ise lisaks pookida. Mul Dnepril oli küll kunagi küljes, aga lendas sealt esimesel päeval minema ja porika serv sai uue kuju.

Minu bääd aga mõte jääb samaks,a'la " mu vanal(või vanaisa) EMMIL olid küll porilapid ja helkurid, kuidas siis sellel ei pea olema" :wack:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

K: Palun selgitust registrieelse tehnonõuete vastavuse kontrolli akti ARK0550194 märkusele "porikummid ja helkurid". Milliine MKM määruse nr 42 punkt kohustab 1993 aastal esmaregistreeritud külghaagisega mootorrattale paigaldama külgedele kollased helkurid ja porilaudadele porikummid? Porikumme ei ole sellele sõidukile tehases paigaldatud, porilaudadel puuduvad kummi kinnitamise kohad. Juhul kui ma pean tõesti porikummid paigaldama, siis kas need peavad olema ainult veorattal või ka korvirattal?

V: Täpsustades infot "porikummide ja helkurite" kohta tõepoolest määrus nr. 42 ei kohusta 1993 a. esmaregistreeritud külghaagisega mootorrattale neid paigaldama.
Muus osas jäävad nõuded samaks.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Black kirjutas:

Sadul oli ümber tehtud? Üldiselt emmilistel on ju nii pikal kui lühikestel tehasest kas siis rihm või sang küljes.

Esirehv on reaalselt miski lääne maanteerehv, mitte orig kärna moodi asi?

Pildid konkreetsest rattast on siin - https://www.nettimoto.com/ural/imz/2309095
Rehvid on kõik sama mustriga.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Ivoonu kirjutas:

Pildid konkreetsest rattast on siin - https://www.nettimoto.com/ural/imz/2309095
Rehvid on kõik sama mustriga.

Tagumisel sadulal peaks originaalis olema mingi "kinnihoidmise kummirõngas".

Pilt
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

rannamees kirjutas:

Tagumisel sadulal peaks originaalis olema mingi "kinnihoidmise kummirõngas".

Tean, kahjuks seda rõngast pole eelmine omanik raatsinud külge panna, kaasa ka ei saanud. Pikk sadul on mul rihmaga olemas aga selle külge panekuks puudub tagumine istmealune tugikaar.
Ma lähen vaatan poes, kui tugev see massijuhe on - http://www.tooriistamarket.ee/et/massijuhe-8mm-400mm

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Black »

Tagavararatas tundub silma järgi küll 3.75 kui mitte lausa 4 olevat. Viska see regamise ajaks ette. Tagavararatas ise on selline lisavarustus, mida ei pea regamise ajal pardal olemagi.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Tagavararatas on 4.1, mis ka ei sobi. Sobivad 3.75 ja 4.00.
Mul on olemas kaks 3.75 rehvi aga neile on peale kirjutatud, et tagarattale, ei hakka riskima sellise ette panekuga.


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Spoiler
Ivoonu kirjutas:
rannamees kirjutas:

Tagumisel sadulal peaks originaalis olema mingi "kinnihoidmise kummirõngas".

Tean, kahjuks seda rõngast pole eelmine omanik raatsinud külge panna, kaasa ka ei saanud. Pikk sadul on mul rihmaga olemas aga selle külge panekuks puudub tagumine istmealune tugikaar.
Ma lähen vaatan poes, kui tugev see massijuhe on - http://www.tooriistamarket.ee/et/massijuhe-8mm-400mm

Tugevuse nõuet selles määruses justkui ei ole.
Sellele kinnihoidmiskohale polnud nagu üleüldse mingeid sisulisi nõudeid peale selle, et see peab olemas olema.
Kui tahaks spordi mõttes ametnikega jageleda, siis võiks selle sanga villasest lõngast heegeldada :D

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ivoonu kirjutas:
Spoiler
simp kirjutas:

Kahjuks sul ei vea, tegu on vana passiga, uus peaks olema sarnane meie rohelisele paberile. Kui soome satud ja muidu lahendatud ei saa, võid paluda soome ARK'il uue EU nõuetele vastava passi väljastada, aga ma ei tea mida see protsess endast kujutab. Äkki peab oma nimele võtma vms...

Õnneks ei olnud mittevastavuste nimekiri üle mõistuse - rehvid, helkurid, porilapakad ja tagaistujale kinnihoidmiskoht. Rehve kulub tulevikus nagunii, panen regamiseks õige mõõdu alla ja siis vahetan praegused tagasi (kui ära kuluvad, sõidan õigema mõõduga edasi), helkurid maksid ka 2 €/tk, panin ära, regamise ajaks saab ka pika sadula peale panna, sellel rihm olemas. Ainuke asi, mida ma teha ei taha, on porika sisse porilapatsite paigaldamiseks aukude puurimine.

Black kirjutas:

Pane kahepoolse teibiga ja tõmba pärast ära, kui bürokraatidega kembelda ei viitsi. Lõika vanast uksematist. Pinnad enne puhtaks-kuivaks, muidu kukub liiga vara ära.

Jah, kas kahepoolse teibi või näiteks super attack liimiga. Mingid kruvipead võib porilaua peale ka liimida. :D

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

pühak kirjutas:

Jah, kas kahepoolse teibi või näiteks super attack liimiga. Mingid kruvipead võib porilaua peale ka liimida. :D

See probleem on juba lahendatud:
V: Täpsustades infot "porikummide ja helkurite" kohta tõepoolest määrus nr. 42 ei kohusta 1993 a. esmaregistreeritud külghaagisega mootorrattale neid paigaldama.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Massijuhe ja õhuvoolik andsid hea tulemuse. Sakutades tundus päris tugev ka olema.

20181012_175446.jpg

Edit: See piltide autorotate on saadanast, keeruta telefonis kuidas tahad, postituses on ikka külili

Viimati muutis Macintosh, 19 Okt 2018, 17:59, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Käisin peltsebuliga saatana kallal. Nüüd on pilt õigetpidi.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mul taheti aegu tagasi tüvi tehes ei tea mitmendat sadulat kandvale ishile samuti kaassõitja rihma.
Vahetult enne lõppu, kui kõik muu okeiks tunnistati, võtsin püksirihma maha ja tõmbasin ümber sadula.
Vana hakkas südamest naerma ja pani viimase linnukese ära.

Sellele kaassõitja kinnihoidmis kohale pole nõudeid, aga kaassõitjale on see tegelikult hüva asjandus.
No ja uralile lausa sobib :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Ja arvel ta ongi

Kasutaja avatar

outlaw
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Mär 2016, 20:32
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas outlaw »

pole pilti, pole tõestust :nono: :lol:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

20181019_182534.jpg

On pilt, on tõestus

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kuidas rehvi teema lahenes? Pidid uued alla panema või sai nendega ,mis all, arvele?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Ära vahetasin, ette läks 4.00-19 ja korvile 3.75-19. Korvile oli mul varudest vütta, ette tellisin uue. Ette oleks ka olnud 3.75 varudest võtta aga tollel oli külje peale kirjutatud "rear", ei hakanud riskima.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kui täna vaadata seda "porilapakate" lugu tagantjärele.. Ma mõistan täiesti omaniku probleeme, et ostad justkui EU-st masina aga Eestis arvele ei saa.
Aga siis tuleb postitus, et "Porilapakata Uralit arvele ei saa?"
Postituses jäetakse mulje, et põhiline probleem oleks justkui nendes porilapakates. Kui vaadata mõni aeg hiljem ülesriputatud akti siis selgub aga, et esimene ja põhiprobleem on rehvides mis ei vasta nõuetele ning tagumise sõitja kinnihoidmise aasa puudumine. Kõige lõpus on muuhulgas, et puuduvad porilapakad ja helkurid...
aga kui kuskil seltskonnas räägitakse Uralitest siis keegi raudselt teab: Porilapakata Uralit arvele ei saa! -Sest bikeris kirjutas.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Õnneks või kahjuks ei ole ma teema pealkirja autor, esimese küsimuse postitasin ma rumalate küsimuste alla. Rehvde ja kinnihoidmiskoha nõuet ma ei vaidlustanud, küll aga tekitas küsimusi helkurite ja porilapakate nõue, kuna porikatel ei olnud ühtegi auku, kuhu lapakaid kinnitada.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Ain kirjutas:

Kui täna vaadata seda "porilapakate" lugu tagantjärele.. Ma mõistan täiesti omaniku probleeme, et ostad justkui EU-st masina aga Eestis arvele ei saa.
Aga siis tuleb postitus, et "Porilapakata Uralit arvele ei saa?"
Postituses jäetakse mulje, et põhiline probleem oleks justkui nendes porilapakates. Kui vaadata mõni aeg hiljem ülesriputatud akti siis selgub aga, et esimene ja põhiprobleem on rehvides mis ei vasta nõuetele ning tagumise sõitja kinnihoidmise aasa puudumine. Kõige lõpus on muuhulgas, et puuduvad porilapakad ja helkurid...
aga kui kuskil seltskonnas räägitakse Uralitest siis keegi raudselt teab: Porilapakata Uralit arvele ei saa! -Sest bikeris kirjutas.

Ma arvan, et sa haugud natuke vale puu all ja vale asja üle.
Mina splittisin ja moodustasin uue teema. Pealkirja valisin sellise, mis iseloomustab probleemi kõige selgemalt: ebaseaduslik nõue paigaldada tsiklile porilapakad. Dokumendist ei nähtu kuidagi, et kinnihoidmiskoht või rehvid oleksid olulisema tähtsusega, kui nõue paigaldada porilapakad ja helkurid.

Lõppkokkuvõttes on mul (ja ilmselt enamusel kommuuni liikmetest) täiesti kama, kas lugemis- ja süvenemisvõimetu võimetu kodanik inteneti avarustest arvab, et Urali ilma lapakata arvele ei saa või siis ikka saab (RTFM). Meie ülesanne siin pole hoolitseda abastraktse maailma arusaama eest registrikõlbulike Uralite kohta. See, et siin ilma liikmestaatuseta (registreerimata) lugemas saab käia on privileeg, mitte õigus. Biker.ee ülesandeks on luua vaba suhtluskeskkond, toetada üksteist vajadusel nii nõu, kui jõuga ning aidata kommuuni liikmetel orienteeruda kõiges, mis puudutab motondusega seotud elustiili ja hobisid.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Ain kirjutas:

Kui täna vaadata seda "porilapakate" lugu tagantjärele.. Ma mõistan täiesti omaniku probleeme, et ostad justkui EU-st masina aga Eestis arvele ei saa.
Aga siis tuleb postitus, et "Porilapakata Uralit arvele ei saa?"
Postituses jäetakse mulje, et põhiline probleem oleks justkui nendes porilapakates. Kui vaadata mõni aeg hiljem ülesriputatud akti siis selgub aga, et esimene ja põhiprobleem on rehvides mis ei vasta nõuetele ning tagumise sõitja kinnihoidmise aasa puudumine. Kõige lõpus on muuhulgas, et puuduvad porilapakad ja helkurid...
aga kui kuskil seltskonnas räägitakse Uralitest siis keegi raudselt teab: Porilapakata Uralit arvele ei saa! -Sest bikeris kirjutas.

Olgem ausad, see "eesti ametnike" sõidukite rehvidel iga millimeetri tagaajamine on läinud ammu üle igasuguse mõistliku piiri.
Muu maailm sellise idiootsusega ei tegele. :wack:

Pilt

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas morse »

rannamees kirjutas:

Olgem ausad, see "eesti ametnike" sõidukite rehvidel iga millimeetri tagaajamine on läinud ammu üle igasuguse mõistliku piiri.
Muu maailm sellise idiootsusega ei tegele. :wack:

Arvelesaamine on meil nadi jah. Aga millimeetri tagaajamise koha pealt paistab näiteks Saksamaa palju hullem. Ei näe seal tänavatel selliseid otseläbi pütte nagu meil. Kõik rattad vaiksed nagu rollerid (eks neid kusagil on aga kui ma olen sattunud sealkandis jalutama, siis pole aastate jooksul silma jäänud). Lisaks foorumitest ehitusi vaadates: meil siin mees otsustab, et paneb uue pidurisadula ja valmistab adapteri - enamasti läheb politsei ja ÜV silma alt läbi - on riike, kus sellise asja jaoks peavad sul serdid ja jutud olema. Jah meil teoorias on sama lugu aga interneti järgi tundub, et Saksamaal pead ikka päriselt ka neid seadusi jälgima...

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Porilapakata Uralit arvele ei saa?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Saksamaal on tuuga jah tuunimisega.Vtr1000SP1-l olid pidurivoolikute ja jalaraudade serdid ilusti kaasas.Ilmselt vaatavad originaal varuosa koode volladel ja muudel tähtsatel osadel.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”