Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas: 26 Dets 2019, 20:15

Soovitusi kahhelplaati augu saamiseks? Proovinud olen kivipuuriga, universaalpuuriga, klaasipuuriga. Tulemuseks suht 0 või no umbes 0,5 auku 1h jooksul ja auk krt ainult 6mm läbimõõduga, mitte mingi suur läbiviik. Pealmisest kihist olen läbi saanud, aga edasi ei võta. Krt sellist k.ppi pole enne näinud. Teemantpuur äkki või on veel mingeid variante?

Kivipuur peab olema teritatud,sest poes müüdavad kivipuurud on löökpuurimse teraga ja ei lõika tavalisel puurimisel midagi. Mul on kõik puurid üle teritatud isegi SDS puurid. Lasen akutrelliga mõne sekundiga igast klinker või glasuurplaadist läbi. Tavalised poes müüdavad kõvasulam kivipuurid on.On ka olemas eraldi kahhelplaadi puur,selline 4 teraga ja ehituspoodides täitsa olemas.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

M.T. kirjutas: 26 Dets 2019, 20:15

Soovitusi kahhelplaati augu saamiseks? Proovinud olen kivipuuriga, universaalpuuriga, klaasipuuriga. Tulemuseks suht 0 või no umbes 0,5 auku 1h jooksul ja auk krt ainult 6mm läbimõõduga, mitte mingi suur läbiviik. Pealmisest kihist olen läbi saanud, aga edasi ei võta. Krt sellist k.ppi pole enne näinud. Teemantpuur äkki või on veel mingeid variante?

Mina olen sellistega alati edukalt hakkama saanud:
https://www.makita.ee/product/d-15964.html
Peaks olema igas normaalses ehituspoes olemas.

Aga kui su juttu nüüd hoolikamalt lugeda, siis kui suurt auku sul täpselt vaja? Peenikese augu saab eelpool viidatud klaasipuuriga ja kusjuures olen ma lasknud kahhelisse just suurema kiirusega - lõikab niikui muda aga ilmselt kulub ka kiiremini ning kokkuvõttes ei viska sugugi kildu nagu võiks arvata. Kui 'alumine kiht' tundub liiga kõva, äkki oled plaadist läbi ja all mingi sitkem betoon? Siis peaks klaasipuur hakkama otsast nüristuma. Seljuhul võid edasi proovida SDSi/löögiga... muidugi omal vastutusel, et plaati mõra sisse ei meelita. Suurema augu saamiseks olen kasutanud selliseid: https://www.stokker.ee/teemant-augufree ... /220724910
juhtpuurile näiteks klaasikaga auk ette.
Siin on kindlasti targemaid mehi ka, kes ehk kiiremini läbi hammustavad, mis kepp sul seal seinas on aga taustaks nii palju, et mingi profi ehitaja ma ei ole, käed algavad õlast, sõrmed kõik olemas, enamus valdkondades on tuttavad meistrid olemas ning ise omatarbeks 2 märga ruumi teiste seas valmis ehitanud ja kestavad.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tuuletallaja kirjutas: 27 Dets 2019, 13:09

Aga kui su juttu nüüd hoolikamalt lugeda, siis kui suurt auku sul täpselt vaja? Peenikese augu saab eelpool viidatud klaasipuuriga ja kusjuures olen ma lasknud kahhelisse just suurema kiirusega - lõikab niikui muda aga ilmselt kulub ka kiiremini ning kokkuvõttes ei viska sugugi kildu nagu võiks arvata. Kui 'alumine kiht' tundub liiga kõva, äkki oled plaadist läbi ja all mingi sitkem betoon? ...

:mrgreen: no kui hoolikalt lugesid, siis oli kirjas, et 6mm auku vaja;)
Plaadist läbi ei ole, ma ju näen kui kaugel ma olen. Ja all on Aeroc, seda sööks tavaline puidupuur ka nagu mürin. Mingist krdi imef..king materjalist seinaplaat on hoopis, ennem pole sellist jama näinud. Aga soovitusi on nüüd igasuguseid juba ja proovin erinevaid variante täna-homme, toon poest uue klaasipuuri kah ja vaatan kas leian ka 6mm teemanti. Eks hiljem võin teada anda milline taktika kõige edukamaks osutus. Tänud kaasamõtlejatele :bsmile:

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 504
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas claw »

Kõik väiksemad (10mm ja alla) keraamilise vms plaadi puurimised klaasipuuriga teinud. Toimib ülihästi. Kergelt ei nürine ka.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Esimene auk sai tehtud. Klaasipuur ei võtnud ikka kuidagi, äkki on ots liiga nüriks mul eelnevalt lastud :roll: Ühesõnaga kannatus katkes ja kuna 0,5 plaadipaksust tundus käes olevat, siis läks 4mm kõvasulam + akuka täiskiirus + löök. Ja läbi ta läks, aga ikka krt jube visalt. Aru ei saa mis materjalist see plaat on, ulme igatahes. Kui väiksem auk läbi, siis sõi 6mm klaasipuur juba täitsa edukalt aeglaste pööretega selle augu suuremaks.
Igatahes toon poest uue klaasipuuri ja vaatan kas leian teemanti kah. Täitsa põnev on juba endal katsetada.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas: 27 Dets 2019, 15:10

Esimene auk sai tehtud. Klaasipuur ei võtnud ikka kuidagi, äkki on ots liiga nüriks mul eelnevalt lastud :roll: Ühesõnaga kannatus katkes ja kuna 0,5 plaadipaksust tundus käes olevat, siis läks 4mm kõvasulam + akuka täiskiirus + löök. Ja läbi ta läks, aga ikka krt jube visalt. Aru ei saa mis materjalist see plaat on, ulme igatahes. Kui väiksem auk läbi, siis sõi 6mm klaasipuur juba täitsa edukalt aeglaste pööretega selle augu suuremaks.
Igatahes toon poest uue klaasipuuri ja vaatan kas leian teemanti kah. Täitsa põnev on juba endal katsetada.

Täpselt sama tüüpi nagu see klaasipuur ,aga 4 või isegi 5-6 teraga on plaadipuur olemas. Ostsin vist BB Toolsist. Aga neil puuridel läheb serv suure pöördega puurides kohe nüriks ja siis pole sellega midagi teha.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

MT, puure saab teritada ka muide :D lihtsalt teadmiseks edaspidiseks...

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

urmas66 kirjutas: 27 Dets 2019, 11:52

...sest poes müüdavad kivipuurud on löökpuurimse teraga ja ei lõika tavalisel puurimisel midagi.

See väide ei pea päris paika. Arvan et teistest leiab ka aga Espakis võid kindlasti valida nii löökpuure kui kivisse lõikavaid puure. Nimed on küll neil sellised et vaata ja imesta, ei pruugi aru saadagi mis eripärad teral on. Mul mõlematest valik kodus olemas, lõikavatele markeriga igasugu märgid peale tehtud et keegi lööki ei kasutaks.
Antud plaadi puhul muidugi ei tea kuidas lõikav töötaks aga ega nad suurt maksa ja uuest peast jahvatavad ikka suht hästi.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas: 27 Dets 2019, 15:51

MT, puure saab teritada ka muide :D lihtsalt teadmiseks edaspidiseks...

Vot selle peale ma pole ausalt öeldes isegi mõelnud seni, nüüd siis targem. Aga teritad millega ja kuidas?

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Vapsik kirjutas: 27 Dets 2019, 18:26
Spoiler
urmas66 kirjutas: 27 Dets 2019, 11:52

...sest poes müüdavad kivipuurud on löökpuurimse teraga ja ei lõika tavalisel puurimisel midagi.

See väide ei pea päris paika. Arvan et teistest leiab ka aga Espakis võid kindlasti valida nii löökpuure kui kivisse lõikavaid puure. Nimed on küll neil sellised et vaata ja imesta, ei pruugi aru saadagi mis eripärad teral on. Mul mõlematest valik kodus olemas, lõikavatele markeriga igasugu märgid peale tehtud et keegi lööki ei kasutaks.
Antud plaadi puhul muidugi ei tea kuidas lõikav töötaks aga ega nad suurt maksa ja uuest peast jahvatavad ikka suht hästi.

Ise otsisin ka augupuuri. Ainus kus mõistliku hinnaga oli oli Espak. Aga jah see oli löökpuur. Ja näiteks punase tellise seina laealla sellega mõistlikult auku puurida ei saanud.... kargas ja möllas..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Espakis ei käinud, eks viskan järgmisel korral seal teravama pilgu puuridele peale.
Bauhausi valik oli küll kesine ja nende pakutav-promotav Craftomat (Bauhaus quality ja blablablaa) on oluliselt kallim kui kõrval Motonetis pakutav samasugune Boschi markeeringuga. Krdi sarnased nägid välja ja ei usu, et see Bosch kirjaga kehvemast materjalist oli.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas simp »

M.T. kirjutas: 27 Dets 2019, 18:48
will111 kirjutas: 27 Dets 2019, 15:51

MT, puure saab teritada ka muide :D lihtsalt teadmiseks edaspidiseks...

Vot selle peale ma pole ausalt öeldes isegi mõelnud seni, nüüd siis targem. Aga teritad millega ja kuidas?

ilma käiata saab niimoodi:

(ise küll kasutan lõiketera asemel paksu lihvketast, need lõiketerad on niigi veits kõhedust tekitavad alati :))

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vapsik kirjutas: 27 Dets 2019, 18:26
Spoiler
urmas66 kirjutas: 27 Dets 2019, 11:52

...sest poes müüdavad kivipuurud on löökpuurimse teraga ja ei lõika tavalisel puurimisel midagi.

See väide ei pea päris paika. Arvan et teistest leiab ka aga Espakis võid kindlasti valida nii löökpuure kui kivisse lõikavaid puure. Nimed on küll neil sellised et vaata ja imesta, ei pruugi aru saadagi mis eripärad teral on. Mul mõlematest valik kodus olemas, lõikavatele markeriga igasugu märgid peale tehtud et keegi lööki ei kasutaks.
Antud plaadi puhul muidugi ei tea kuidas lõikav töötaks aga ega nad suurt maksa ja uuest peast jahvatavad ikka suht hästi.

Ega need nn lõikavad ka ei ole just parima nurga alla teritatud,pigem on nad ikka nürid ja ka nurk on liiga tömp.
Mul sõbral teemant käi ja kõik puurid on tema poolt üle teritatud. Isegi SDS löökpuurid,sest teritatud puuriga on tuntavalt kergem puurida ja auk tuleb täpsem. Kuskil Kalmistu teel on ka üks ettevõte kus saab puure teritada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas: 27 Dets 2019, 19:03
Spoiler
M.T. kirjutas: 27 Dets 2019, 18:48
will111 kirjutas: 27 Dets 2019, 15:51

MT, puure saab teritada ka muide :D lihtsalt teadmiseks edaspidiseks...

Vot selle peale ma pole ausalt öeldes isegi mõelnud seni, nüüd siis targem. Aga teritad millega ja kuidas?

ilma käiata saab niimoodi:

(ise küll kasutan lõiketera asemel paksu lihvketast, need lõiketerad on niigi veits kõhedust tekitavad alati :))

Relakaga saad pigem metallipuuri teritust parandada,aga olematu teraga kõvasulam kivipuuri ei õnnestu sellega teravaks saada. Lisaks peab hea tera saamiseks käiamisel ikka väga hea käsi olema. Mul seda oskust pole ja lasen teha,sest saab palju parem.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

2 auku valmis, aga no see protsessi tempo on ikka :wack: Ei võta seda plaati teemantpuur kah, ainus variant mis edu toonud on ikka 4mm klaasipuur ja hullu jõuga peale surudes sööb vaikselt sisse. Muidu on tempo olematu. Ja isegi surudes on see edenemine nii aeglane, et üle 0,5 sügavuse pole kannatust oodata. Siis läheb peenem kõvasulam otsa ning löök + kiirus närib ülejäänud pool plaati läbi. Lõpetuseks siis 6mm klaasipuuriga auk parajaks.
Homme veel 2 + 1 suurem auk puurida, õujee :evil:

Krt poleks ma kõiki Lätist toodud õllesid juba ära joonud, siis võiks lausa Bikeri lahtised puurimisvõistlused korraldada :D

Viimati muutis M.T., 27 Dets 2019, 21:07, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 504
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas claw »

misasja sa puurid? See ei saa olla kahhelplaat..
Klinkerplaat äkki? Või mis asi see nii kõva on?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

claw kirjutas: 27 Dets 2019, 21:07

misasja sa puurid? See ei saa olla kahhelplaat..
Klinkerplaat äkki? Või mis asi see nii kõva on?

Arendaja poolt on sauna pesuruumi seina ta pandud, põrandal kah. Peaks see olema: https://www.refin-ceramic-tiles.com/series/graffiti/


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

teritamise poole pealt siis mina teritan nii käiaga kui relakaga, oleneb kui kiire parasjagu on ja/või kui head täpselt ning tulemust vaja. puuri suurusest oleneb ka. aga tõsi jah, et ma teritan metallipuure. vist üksikuid kivipuure olen ka vahel teritanud. mingite muude materjalide puure pole kunagi vaja läinud kasutada. ja noh spets puidupuurid on sellised, et neid teritada eriti ei õnnestu.

vahel on nende augu puurimistega sedasi, et mõistlik protsess toimub ainult siis kui lahti puuritud materjali pidevalt ja kiirelt eemaldad ning puuritera jahutad. seda pole proovinud, et keegi kõrvalt suruõhuga laseb iga natukese tagant sussu sinna puurauku? ma küll kivi puurimisest väga midagi ei tea, aga igasuguste erinevate metallidega on tulnud igasuguseid põnevaid trikke teha :D

Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas wicked »

vihjeks veel.
kõvemat kivimit puurides/lõigates lased kõvasulami kuumaks ja ta ei lõika enam. tahab pidevat veega jahutust saada.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ei kuumene mul siin miskit üle, pöörded on nii madalad ja lasen vaheldumisi 4 ja 6 mm-sega.

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Haagise täismass, registrimass, tühimass - millal mis number kuskil loeb? Auto suurim lubatud piduriteta haagise number peab olema => haagise millisest massist?

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 16:05

Haagise täismass, registrimass, tühimass - millal mis number kuskil loeb? Auto suurim lubatud piduriteta haagise number peab olema => haagise millisest massist?

https://www.respo.ee/et/nouded-haagisega-liiklemisel

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 16:05

Haagise täismass, registrimass, tühimass - millal mis number kuskil loeb? Auto suurim lubatud piduriteta haagise number peab olema => haagise millisest massist?

Teh.passis on kirjas suurim lubatud haagise täismass(see on haagise passis kirjas). Piduriteta on see max750kg või vähem(kui tehas ei luba 750kg) ja piduritega siis vastavalt igal autol tehase poolt lubatu,mis on kirjas teh passis.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 28 Dets 2019, 02:02
Spoiler

teritamise poole pealt siis mina teritan nii käiaga kui relakaga, oleneb kui kiire parasjagu on ja/või kui head täpselt ning tulemust vaja. puuri suurusest oleneb ka. aga tõsi jah, et ma teritan metallipuure. vist üksikuid kivipuure olen ka vahel teritanud. mingite muude materjalide puure pole kunagi vaja läinud kasutada. ja noh spets puidupuurid on sellised, et neid teritada eriti ei õnnestu.

vahel on nende augu puurimistega sedasi, et mõistlik protsess toimub ainult siis kui lahti puuritud materjali pidevalt ja kiirelt eemaldad ning puuritera jahutad. seda pole proovinud, et keegi kõrvalt suruõhuga laseb iga natukese tagant sussu sinna puurauku? ma küll kivi puurimisest väga midagi ei tea, aga igasuguste erinevate metallidega on tulnud igasuguseid põnevaid trikke teha :D

Ilusa puhta tera saad teemantkäiaga nagu see. Relakas teeb väga karvase ja ebatäpse tera. Kui sul garaažis käi on ,siis osta selline sinna otsa ja saad aru mis vahe on.

image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

usun, et sellega saab parema tulemuse...aga selline ketas ilmselt samas ka maksab vähemalt miski 50euri? :D teine asi on muidugi see, et eks ma kasutan käia ka muude asjade jaoks ja seal pole sellise teemantkettaga miskit teha jälle...tea kas viitsiks neid väga tihti vahetada.

relakas ongi selline väga "kiir abinõu" pigem. korralikult teen siis nagunii käia peal, kuigi suuremaid puure on relakaga tegelikult lihtne teravaks lasta kui asi käpas. kui väga täppis puuri tarvis eks siis muidugi võib ka alati minna ja poest uue võtta ühe või kahekaupa


Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Virks »

urmas66 kirjutas: 28 Dets 2019, 17:03
Spoiler
Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 16:05

Haagise täismass, registrimass, tühimass - millal mis number kuskil loeb? Auto suurim lubatud piduriteta haagise number peab olema => haagise millisest massist?

Teh.passis on kirjas suurim lubatud haagise täismass(see on haagise passis kirjas). Piduriteta on see max750kg või vähem(kui tehas ei luba 750kg) ja piduritega siis vastavalt igal autol tehase poolt lubatu,mis on kirjas teh passis.

Autol on sellest täismassist savi.
Auto jaoks on tähtis haagise reaalne kaal antud hetkel.

Juhtimisõiguse poolelt on asjad keerulisemad.

Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Virks kirjutas: 28 Dets 2019, 18:32
Spoiler
urmas66 kirjutas: 28 Dets 2019, 17:03
Vapsik kirjutas: 28 Dets 2019, 16:05

Haagise täismass, registrimass, tühimass - millal mis number kuskil loeb? Auto suurim lubatud piduriteta haagise number peab olema => haagise millisest massist?

Teh.passis on kirjas suurim lubatud haagise täismass(see on haagise passis kirjas). Piduriteta on see max750kg või vähem(kui tehas ei luba 750kg) ja piduritega siis vastavalt igal autol tehase poolt lubatu,mis on kirjas teh passis.

Autol on sellest täismassist savi.
Auto jaoks on tähtis haagise reaalne kaal antud hetkel.

Juhtimisõiguse poolelt on asjad keerulisemad.

Mõtlesingi et mis mundrimehi võib huvitada. Aga selge siis - see mis auto passis lubatud ei tohi olla väiksem kui haagise passis täismass.
Siit küsimus kas sellist asja tegelikult ka keegi vaatab? Ei pea silmas et plaaniks mingit maja suurust haagiselamut Fiat 500-ga vedada aga reaalsus on see et kui auto passis lubatud paarkümmend kg vähem.


Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Virks »

Mundrimehi huvitavad kõiksugu numbrid.
Autole ei tohi järgi ühendada haagist, mille hetke kaal on suurem, kui passis lubatu. Täismass ei ole auto seisukohast määrav.

Juhtimisõigusega on teised lood.
Kui omada B kategooria juhtimisõigust, siis on lubatud juhtida autorongi, mille täismasside summa on kuni 3500kg või kui tegu on O1 kategooria haagisega (kerghaagis), siis võib vedukauto olla kuni 3500kg täismassiga (kerghaagise kaalu ei arvestata). Aga auto passis olevaid kaalupiiranguid ei tohi siiski ületada.

Näiteks kui autole on lubatud 500kg haagis, siis võib vedada haagist, mille hetke kaal on kuni 500kg, olenemata sellest, mis on haagise täismass.
Kui juht omab ainult B kategooriat, siis kerghaagise puhul võib veduki kaal olla kuni 3500kg, aga O2 haagise puhul ei tohi auto ja haagise täismasside summa olla rohkem kui 3500kg.

Kui mundrimehed haagise kaalule ajavad, siis kesktelghaagise puhul arvestatakse ainult seda kaalu, mis rataste kaudu maale kantakse. Konksule võib langeda kuni 10% haagise massist (kui auto piiranguid ei sea) ja nii saab ametlikult vedada natuke raskemat haagist.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kustkaudu te omale ajutist tööjõudu palkate?

ala, kui oleks vaja päevaks mingit tüüpi, kes keldri prügist tühjaks veab, või kuuri ehitaks?

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Vist on möödas need ajad kui "külamehed" istusid poe ees?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”