Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kunagi kasutasin ka naastrehve, aga pole eriti sellist ilma, et neist erilist kasu oleks ja viimased aastad on lamellid olnud. Kui juba paljud naastud välja tulevad/ära kuluvad (ja see juhtub kui 9x% ajast puhtal asfaldil sõita), siis naastrehvid on kehvemad kui head pehme seguga lamellid. Naastrehvidega olen kogenud ka sellist olukorda, kus enne ei osanud midagi kahtlustadagi kui asi käest ära läks. Lamellid aga "hoiatavad" juba varakult ja ei teki nö. võltsi kindlustunnet. :roll:



Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Turist kirjutas: 10 Okt 2022, 09:56
Naastrehvidega olen kogenud ka sellist olukorda, kus enne ei ei osanud midagi kahtlustadagi kui asi käest ära läks. Lamellid aga "hoiatavad" juba varakult ja ei teki nö. võltsi kindlustunnet. :roll:
Vaidleks :D Mul pigem vastupidi... Lamell viskab ootamatult "saba pehmeks", naastudega ma "kuulan rehve" ja varakult on paks ja vedel püksis - "kurat, mu all tundub must jää olevat, aga 90+ rauas, kuidas enne järgmist kurvi kiirusest lahtis saan". (crash)
Hankooki talvekaid kiidaks - mitme mudeliga, nii lamelli kui naastudega ainult head kogemused... Samas võibolla lihtsalt vedamine - korra sõitnud Hankooki suvekatega need olid otseses mõttes KAKA.

Kas mõni tootja tänapäeval veel "erilisi naaste" ka kasutab? Kunagi olid moes mingi "kolmnurksed mitme tööpinnaga naastud", "teemandikujulised naastud" jms imevigurid... Möödunud talveks rehve otsides mõtlesin, et prooviks ka ära... Aga ei hakanud enam silma...
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kuidas teil need naastud välja tulevad? Ma tegin 2 hooeaga tagasi oma Conti talverehvidest suvekad ja terve jooksu peale vist 5-8 naastu oli puudu ainult :-) Nüüd mingid "pirelli" analoogtooted all ja samuti kõik alles.
Tehasenaastud siis, teistsuguseid ei osta.
Mul kah selleks hooajaks vaja uusi 225/65 R17 naastrehve - keegi soovitab mingit "odavat, aga head komplekti" :D
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

mx77 kirjutas: 10 Okt 2022, 09:39
bitter kirjutas: 10 Okt 2022, 08:51
Ma võtsin need i*piked kohe kui need välja tulid, vist 2015. Visuaalselt täpselt sama muster. Reklaam mainis husky käpajälgi ja rehv võitis teste. Pidamine oligi super. Paraku kaasnev naastuklõbin oli minu jaoks liig. Selle auto müüsin ära (mitte i*pike pärast :)) ja edaspidi olen dB numbrile rohkem tähelepanu pööranud. Praegused Michelinid on 4 talve maha sõitnud ja silma järgi on pooled naastud veel alles.
Tegelikult võib rehvidel olla sõltuvalt mudeliaastast vahe nagu öö ja päev, kuigi nimi ja muster sama. Olulisem on karkass ja kummisegu
Tegelikult olid mul viimased aastad ka Hankook i*Piked, aga esimene ehk vanem versioon, viimane talv olid juba üsna nutuse pidamisega, naelapead enamus puudu kuigi naela kehad sees, aga.... need ostsin ühe talve sõitnutena koos velgedega ja ise sõitsin kui õieti mäletan 4 talve seega kokku 5 talve, nendest 2 talve 3K+km kuus, viimased 1K+, iseenesest pole paha. Kunagi olen ka GY UG500 6 talve sõitnud, aga siis oli ka läbisõit väiksem. Pidamine on kõigil OK olnud.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Turist kirjutas: 10 Okt 2022, 09:56
Kui juba paljud naastud välja tulevad/ära kuluvad (ja see juhtub kui 9x% ajast puhtal asfaldil sõita), siis naastrehvid on kehvemad kui head pehme seguga lamellid.
Mitu talve või kkm need head pehme seguga lamellid heana püsivad?
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Assamait kirjutas: 10 Okt 2022, 10:13
Kas mõni tootja tänapäeval veel "erilisi naaste" ka kasutab? Kunagi olid moes mingi "kolmnurksed mitme tööpinnaga naastud", "teemandikujulised naastud" jms imevigurid... Möödunud talveks rehve otsides mõtlesin, et prooviks ka ära... Aga ei hakanud enam silma...
Minu Hankookidel on kolmnurksed naastud, ostetud 2019
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

bitter kirjutas: 10 Okt 2022, 10:54
Turist kirjutas: 10 Okt 2022, 09:56
Kui juba paljud naastud välja tulevad/ära kuluvad (ja see juhtub kui 9x% ajast puhtal asfaldil sõita), siis naastrehvid on kehvemad kui head pehme seguga lamellid.
Mitu talve või kkm need head pehme seguga lamellid heana püsivad?
Oleneb kasutamisest ja enda subjektiivsest arvamusest. Ma ütleksin 2 aastat/20 000 km kuna selline läbisõit on mul olnud. Kolmandal aastal ja üle 20 000 km muidugi mustri sügavust on veel piisavalt, et ka see 3. aasta ära sõita, aga ei ole enam hea.

Tiiger800
Postitusi: 48
Liitunud: 14 Mär 2018, 16:41
Tsikkel: VFR1200xd
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tiiger800 »

bitter kirjutas:

"Kas mõni tootja tänapäeval veel "erilisi naaste" ka kasutab? Kunagi olid moes mingi "kolmnurksed mitme tööpinnaga naastud", "teemandikujulised naastud" jms imevigurid... Möödunud talveks rehve otsides mõtlesin, et prooviks ka ära... Aga ei hakanud enam silma..."



Tavalisi naaste kasutavad tänapäeval ainult kõige odavamad rehvid, ülejäänutel ikka erilised.

Tiiger800
Postitusi: 48
Liitunud: 14 Mär 2018, 16:41
Tsikkel: VFR1200xd
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tiiger800 »

Maaks kirjutas: 10 Okt 2022, 10:26
Kuidas teil need naastud välja tulevad? Ma tegin 2 hooeaga tagasi oma Conti talverehvidest suvekad ja terve jooksu peale vist 5-8 naastu oli puudu ainult :-) Nüüd mingid "pirelli" analoogtooted all ja samuti kõik alles.
Tehasenaastud siis, teistsuguseid ei osta.
Mul kah selleks hooajaks vaja uusi 225/65 R17 naastrehve - keegi soovitab mingit "odavat, aga head komplekti" :D
Keskklassist on näiteks Nexen selline mida juba julgeks soovitada, sealt edasi on juba kõik head rehvid.
Päris hiinlastest on võib-olla Landsail teistest natukene parem.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Minge auto24' oma naastude ja preemiumitega :evil:

Saadetud kettaga lauatelefonist!


701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas 701 »

yeekim kirjutas: 10 Okt 2022, 17:44
Minge auto24' oma naastude ja preemiumitega :evil:
A kuhu elektri hinnaga minna võiks? :D :wack: :-||| (togi)
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

701 kirjutas: 10 Okt 2022, 18:02
yeekim kirjutas: 10 Okt 2022, 17:44
Minge auto24' oma naastude ja preemiumitega :evil:
A kuhu elektri hinnaga minna võiks? :D :wack: :-||| (togi)
Perekooli!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Nii jääb siia ainult ju kasutatud saabaste müük ja paari roima elustamise katsed. :roll:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Tiiger800 kirjutas: 10 Okt 2022, 16:32
bitter kirjutas:

"Kas mõni tootja tänapäeval veel "erilisi naaste" ka kasutab? Kunagi olid moes mingi "kolmnurksed mitme tööpinnaga naastud", "teemandikujulised naastud" jms imevigurid... Möödunud talveks rehve otsides mõtlesin, et prooviks ka ära... Aga ei hakanud enam silma..."
Mina ei ole sellist küsimust esitanud. Kasuta viitamise nuppu ja ära mõtle asju välja :).

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Madlobster kirjutas: 10 Okt 2022, 18:52
Nii jääb siia ainult ju kasutatud saabaste müük ja paari roima elustamise katsed. :roll:
Mis krdi roima? Mine kuskile liisingrataste ja Touratechi foorumisse siis.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Maaks kirjutas: 10 Okt 2022, 10:26
Kuidas teil need naastud välja tulevad? Ma tegin 2 hooeaga tagasi oma Conti talverehvidest suvekad ja terve jooksu peale vist 5-8 naastu oli puudu ainult :-) Nüüd mingid "pirelli" analoogtooted all ja samuti kõik alles.
Tehasenaastud siis, teistsuguseid ei osta.
Mul kah selleks hooajaks vaja uusi 225/65 R17 naastrehve - keegi soovitab mingit "odavat, aga head komplekti" :D
Continental oli kunagi ainus tootja, kelle naastud olid reaalselt liimitud. Ma olin ise paadunud kasutaja ca 15 aastat. Nüüd viimased 5-6 aastat erinevaid Falkeni talvekaid sõitnud, lamell on kõvasti üle keskmise hea. Naastrehvide puhul, puhtal asfaldil on libe (naastude suur arv ja ka rehvi keskpinnale jagub neid), Samas lumel ja jääl uskumatult efektiivne rehv. Kuna elan maal, siis minu nõudmistele täna eriti paremat ei ole. Asoo, esimesed 1000-1500 km "möliseb", siis on juba väga OK.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kauri kirjutas: 10 Okt 2022, 21:26
Maaks kirjutas: 10 Okt 2022, 10:26
Kuidas teil need naastud välja tulevad? Ma tegin 2 hooeaga tagasi oma Conti talverehvidest suvekad ja terve jooksu peale vist 5-8 naastu oli puudu ainult :-) Nüüd mingid "pirelli" analoogtooted all ja samuti kõik alles.
Tehasenaastud siis, teistsuguseid ei osta.
Mul kah selleks hooajaks vaja uusi 225/65 R17 naastrehve - keegi soovitab mingit "odavat, aga head komplekti" :D
Continental oli kunagi ainus tootja, kelle naastud olid reaalselt liimitud. Ma olin ise paadunud kasutaja ca 15 aastat. Nüüd viimased 5-6 aastat erinevaid Falkeni talvekaid sõitnud, lamell on kõvasti üle keskmise hea. Naastrehvide puhul, puhtal asfaldil on libe (naastude suur arv ja ka rehvi keskpinnale jagub neid), Samas lumel ja jääl uskumatult efektiivne rehv. Kuna elan maal, siis minu nõudmistele täna eriti paremat ei ole. Asoo, esimesed 1000-1500 km "möliseb", siis on juba väga OK.
Kui sa oled viimased 5-6 aastat sõitnud Falkenitega, siis kust sa tead, et need on üle keskmise? :ner:
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kõik teavad, et Conti ja Nokian on head (NB palju paremad kui üle keskmise!), aga ma hea meelega kulutaks natuke vähem :-)
Ja läheks naise autole ... :mrgreen:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas: 10 Okt 2022, 18:52
Nii jääb siia ainult ju kasutatud saabaste müük ja paari roima elustamise katsed. :roll:
Meil kõigil on lubatud omada isiklikku eksiarvamust. :D Põhimõttelisi otsuseid võtavad vastu hoopis teised mehed ja nende otsus on Yeekimi omast erinev. :bsmile:
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Siin teemas peabki kõik segane ja rumal ja arusaadav ja intelligentne olema.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Antt1
Postitusi: 73
Liitunud: 03 Aug 2022, 20:29
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Antt1 »

Kui rahadega parasjagu vahe sees on siis muarust on mõistlik osta head talverehvid ja sõita nendega aastaringselt. Vastupidiselt - sõita heade suverehvidega talvel, on seevastu päris karm.

Ma ei ole juba aastaid viitsinud rehve lapata. Algas sellest et kastikal olid formaalselt M+S märgina suverehvid ja sõitsin nendega ka talvel. Päris mitu korda tuli esisild sisse lükata et üldse liikuma saada. Siis ostsin ühe sõiduauto mille eelmine omanik sõitis ainult lamellidega. Siiamaani all ja paar aastat kestab veel.
Viimati ostsin kaubikule universaalrehvid. Need ongi selle nime all müügis ja olenevalt tootjast "fourseason", "allseason" " weatherproof" jne. Ei ole väga vigagi kuigi eelmisel talvel oli Soomes külmem kui -20 ja sellel suvel kuumem kui +30. Saksamaa 200+ kiirusel oleks spets suve või talverehviga võib-olla mingi vahe sees kuid see konkreetne auto niipalju välja ei jooksegi.
Kasutaja avatar

Bike700
Postitusi: 19
Liitunud: 19 Mär 2016, 17:48
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Bike700 »

LHV foorumist leitud poitiivne tsitaat.

ymeramees

Siinsete isemõtlejate õpikunäide.
Energiline ja enesekindel ning veendunud, et šabotaas tuleb lääne suunalt.

Tuppa ronib aknast, sest kõik teised kasutavad ust. WC-sse ei lase, sest sealt kaovad need asjad ära. On aru saanud, et ju on kellelegi seda vaja ja tema juba end ära kasutada ei lase. Hoiab kõik endale. Samas see tekitab olukorra, kus sitta jääb üle. Seda tahaks siiski jagada. Ja siis nad postitavadki.
https://fp.lhv.ee/forum/free/120874
Z 750
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kas kellelgi oleks midagi asjalikku teha sellise terasplaadiga, mille paksus on 30 mm? Äärepool on augud ja pole päris täpselt üle mõõtnud, aga puhas (aukudeta jms-ta) pind peaks olema u. 350x750 mm. Kogupind u. 500x1000 mm. Kaalub vist u. 100 kg. Kaalun, kas viia metalli kokkuostu või jätta igaks juhuks omale alles või loovutaks kellelegi, kes sooviks vanametalli hinnast veidi rohkem maksta. Kui oleks omal mingit head kohta selle paigutamiseks, siis ilmselt mingiks selliseks aluseks oleks hea, mille peal mingeid asju suure haamriga (sirgeks) taguda vms. :mrgreen:
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Bike700 kirjutas: 14 Okt 2022, 08:27

Siinsete isemõtlejate õpikunäide.
Energiline ja enesekindel ning veendunud, et šabotaas tuleb lääne suunalt.

Tuppa ronib aknast, sest kõik teised kasutavad ust. WC-sse ei lase, sest sealt kaovad need asjad ära.
Ole täitsa ja tee oma peldikunaljadega propagandat kuskil mujal. :ner:

Oponendile (oma vaimsetele võimetele vastavate) "tiitlile kleepimine" ei tõsta sinu seisukoha väärtust (pole oluline mis teema)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Henn »

Turist kirjutas: 16 Okt 2022, 00:03
Kas kellelgi oleks midagi asjalikku teha sellise terasplaadiga, mille paksus on 30 mm? Äärepool on augud ja pole päris täpselt üle mõõtnud, aga puhas (aukudeta jms-ta) pind peaks olema u. 350x750 mm. Kogupind u. 500x1000 mm. Kaalub vist u. 100 kg. Kaalun, kas viia metalli kokkuostu või jätta igaks juhuks omale alles või loovutaks kellelegi, kes sooviks vanametalli hinnast veidi rohkem maksta. Kui oleks omal mingit head kohta selle paigutamiseks, siis ilmselt mingiks selliseks aluseks oleks hea, mille peal mingeid asju suure haamriga (sirgeks) taguda vms. :mrgreen:
Kus see plaat asub? Mul üks kolleeg tahtis pelletikatlale 30mm plaati.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

Henn kirjutas: 16 Okt 2022, 15:41
Kus see plaat asub? Mul üks kolleeg tahtis pelletikatlale 30mm plaati.
Pärnus. Vahel harva liigun Tallinnasse ka. Mõõtsin täpsemalt üle, veidike väiksemad on kui eelnevalt mainisin.Tegelikult on 2 plaati, üldmõõdud on kummalgi 935x370 mm, aga puhast (ilma aukudeta, keevituseta) pinda on ühel 590x295 ja teisel 680x295

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

mis see üks plaat ligikaudu kaalub siis? ja mis raha ta vanakas maksab või mis raha ise selle eest küsid?

küttekolde laeks ning soojussalvestajaks võiks ju põmst proovida panna, kuna mõõdud tunduvad ligikaudselt sobivad

Raitsraisk
Postitusi: 301
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

will111 kirjutas: 16 Okt 2022, 20:10
mis see üks plaat ligikaudu kaalub siis? ja mis raha ta vanakas maksab või mis raha ise selle eest küsid?

küttekolde laeks ning soojussalvestajaks võiks ju põmst proovida panna, kuna mõõdud tunduvad ligikaudselt sobivad
Koldesse ei tasu salvestavaid elemente panna. Seal peaks olema ikka šamott ja muud mittesalvestavad materjalid, siis saab temperatuuri piisavalt kõrgeks, et kõik kraam ära põleks. Muidugi kui kütmine käib õli ja saepuruga töökoja nurgas, siis pole mõtet efektiivsusest rääkida.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

samott-tellis on ju samuti salvestav materjal! jah, soojusjuhtivus on tal väiksem(aeglasem), seega pind läheb kiiremini kuumaks ning siis edasi sealt kivi sisse levib aeglasemalt, kuid kokkuvõttes ta siiski samamoodi salvestab sooja ehk soojusmahtuvus on siiski päris suur. mahuühike kohta muidugi väiksem kui a'la malmil, terasel. eks see ongi ju igasuguse SALVESTAVA ahju mõte, et kivid salvestavad põlemise soojuse :D ega siis soojuse salvestamine ka ainult suitsulõõrides ei toimu.
poindist küll sain aru, et tervet kollet ei ole mõtet a'la paksust terasest teha, kuid ega seda polnudki plaanis. sellist plaati paneks ainult kolde lakke ning kohe teiselt poolt plaati hakkaks siis suunama nö. põlevat puugaasi.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Turist »

will111 kirjutas: 16 Okt 2022, 20:10
mis see üks plaat ligikaudu kaalub siis? ja mis raha ta vanakas maksab või mis raha ise selle eest küsid?

küttekolde laeks ning soojussalvestajaks võiks ju põmst proovida panna, kuna mõõdud tunduvad ligikaudselt sobivad
935x370 mm mõõtmete korral peaks teoreetiliselt kaaluma 81 kg, aga aukude tõttu veidi vähem. Hetkel on ka ühe huvilisega tehing kokku lepitud.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”